Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 15:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Részemről egyik fél fórumozását sem tartom helyénvalónak. Net2rist, Exrefis sajnos nem érvel, hanem felsőbbrendű módon egyszerűen érzékinek titulálja a vitatkozót, egyersmint személyeskedik vele. Minden tiszteletem Tulipé, aki veszi a fáradtságot, és munkát fektet abba, hogy egy egyszerű kopizást is tisztességesen megválaszoljon, mégha rengeteg idejébe kerül is.

Silverman érvelne ugyan, de a hozott anyag elég gyengécske. Sokszor féligazságokat, közhelyeket, paradoxonokat, és hamis dolgokat hoz ide érvül. Amelyekre még csak válaszolni sem érdemes, merthát már ezerszer végigment rajta a fórum.

Példának okáért itt van ez a legutóbbi bölcselkedő hivatkozása Markionra. Silverman, ha egy kicsit megkaparod a dolgot, már láthatod is, hogy Markion éppen annak a Pálnak a leveleit tartotta a maga korába kanonikusnak, és egyedül hitelesnek, aki ellen olyan sokszor fellépsz. Tehát önellentmondásba kerülsz magaddal, ha Markiont tekinted egyik példaképednek.

Látszik sajnos, hogy még akkor is szeretsz írni, és szereted kifejteni a gondolataidat, ha nincs valódi rálátásod a kérdéskörre. Ha ezt némi türelemmel, és nem a mindenáron győzni akarással, hanem a másik fél meghallgatásával próbálnád művelni, szerintem mindenkinek csak jót tennél. Magadnak is.

Mondjuk ehhez valami hasonló dolog, türelem, és munka, teljesítmény is kellene a részünkről, mint amit a Tulip csinál...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 16:47 
rosta írta:
Részemről egyik fél fórumozását sem tartom helyénvalónak. Net2rist, Exrefis sajnos nem érvel, hanem felsőbbrendű módon egyszerűen érzékinek titulálja a vitatkozót, egyersmint személyeskedik vele. Minden tiszteletem Tulipé, aki veszi a fáradtságot, és munkát fektet abba, hogy egy egyszerű kopizást is tisztességesen megválaszoljon, mégha rengeteg idejébe kerül is.

Silverman érvelne ugyan, de a hozott anyag elég gyengécske. Sokszor féligazságokat, közhelyeket, paradoxonokat, és hamis dolgokat hoz ide érvül. Amelyekre még csak válaszolni sem érdemes, merthát már ezerszer végigment rajta a fórum.

Példának okáért itt van ez a legutóbbi bölcselkedő hivatkozása Markionra. Silverman, ha egy kicsit megkaparod a dolgot, már láthatod is, hogy Markion éppen annak a Pálnak a leveleit tartotta a maga korába kanonikusnak, és egyedül hitelesnek, aki ellen olyan sokszor fellépsz. Tehát önellentmondásba kerülsz magaddal, ha Markiont tekinted egyik példaképednek.

Látszik sajnos, hogy még akkor is szeretsz írni, és szereted kifejteni a gondolataidat, ha nincs valódi rálátásod a kérdéskörre. Ha ezt némi türelemmel, és nem a mindenáron győzni akarással, hanem a másik fél meghallgatásával próbálnád művelni, szerintem mindenkinek csak jót tennél. Magadnak is.

Mondjuk ehhez valami hasonló dolog, türelem, és munka, teljesítmény is kellene a részünkről, mint amit a Tulip csinál...


tegnap három órán keresztül írtam meg a válsazt tulipnak, amit a minősíthetetlen adminotok kapásból törölt, így feleslegessé tette a fórumot, miért nem tíltja be mindjárt az összeset?
Hol van féligazság?
Hol van a közhely,
és hol van a paradoxon?
Pláne a hamis dolog?

Neked lehet hamis, nekem meg a tied lehet hamis.
Az adminotok nemcsak a tegnapi három órás munkám törölte, hanem a többi hsz-emet is amik előtte voltak. Így azt is ahol címet adtam és felajánlottam a folytatást a saját oldalunkon.

Példának okáért, miért nem lehet elképzelnetek azt hogy egy gondolkodó némely gondolata jó némely meg nem, mi a tökért kell állandóan egészben gondolkodni meg bontatlanságban? Azért mert markionnak volt ez a jó meglátása, attól miért kéne elfogadnom a páli baromságokat? Miért nem lehet már végre megérteni, hogy attól mert egy sor esetleg igaz a többi lehet hamis és fordítva. tudom ez a dogmatikus gondokodásotok és főleg pál hibája, de hát az már a ti hibátok hogy tíz körömmel ragaszkodtok a baromságaikhoz! Nem tekintem markiont példaképnek honnan veszed ezt, hol írtam én ilyet? tehát az ég világon semmilyen önellentmondásba nem kerülök, azért mert valamit elfogadok ami jó és helyes a baromságokat meg nem fogadom el. Az önellentmondásba a keresztények kerülnek, mert a Biblia maga tele van ellentmondással és a szerecsenmosdatás nem jön össze sehogysem. Ha nem érdemes válaszolni akkor minek ennyi fórum? Sőt akkor minek egyáltalán fórum?

"De nehogy már azt gondolja valaki, hogy Jézus tanítványainak bizonyságtétele vagy evangélium-hirdetése Isten szándékai szerint ettől a könyvtől függ! Az első századokban még nem volt Biblia és mégis volt tanúságtétel meg az evangélium hirdetése. És mi van azokkal a magukat keresztényeknek, Jézus követőinek mondó gyülekezetekkel, egyházakkal, amelyek nem ezt a Bibliát használják, mert még nem létezett ez a Biblia, amikor ők szakítottak vagy egyszerűen csak elszakadtak attól az egyháztól, amely később a Bibliát összeállította, kanonizálta? Azt senki kétségbe nem vonta, hogy a Biblia létezik, de talán pontosabb lenne azt mondani, hogy léteznek Bibliák. Láttam én már olyan könyvet is, amely csak „Ószövetség” volt (pl. zsidó vallásúak előszeretettel használnak ilyet…) olyat is, amelyik csak Újszövetség volt és olyat is, hogy akár csak az egyik evangélium szerepelt benne. A protestáns Bibliában nem ugyanazok a könyvek szerepelnek, mint a katolikus kiadású Bibliákban, éspedig azért, mert az úgynevezett keresztények még abban sem tudtak megállapodni, hogy mely könyvek Istentől ihletetek és melyek nem. Mi van azokkal a keresztényekkel, akik pl. a nyugati egyház által apokrifnek minősített Tamás evangéliumot használják? Aki azt állítja, hogy a Biblia minden szava igaz, az Istent népirtó, asszonyokat és csecsemőket lemészároló hadúrnak mondja. A Biblia nem logikus. Vannak logikus részei, de nem minden része logikus. Ha logikus lenne, nem lennének benne ellentmondások. De vannak benne ellentmondások, tehát nem logikus.
Nos, a Biblia valóban egy értelmetlen könyv - abban az értelemben, hogy még ha meg is volt a maga logikája, értelmetlenség volt egy könyvbe összefűzni az azt alkotó különböző szerzőségű, különböző hitbeli meggyőződésen alapuló és különböző teológiákat képviselő írásokat azzal az igénnyel, hogy azok mindegyike Istentől való és kötelezően elfogadandó Szentírás. De miért kellene, hogy a Biblia teljes egész legyen? Mert valamikor valakik egybefűzték ezeket az írásokat? És miért kellene kidobni az EGÉSZET csak azért, mert egyes RÉSZEI nem megfelelőnek bizonyulnak? Miért kell ahhoz a dogmához ragaszkodni, hogy a Biblia magyarázza önmagát?"

Üdv.
Silverman


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 16:53 
Idézet:
I. A Bibliát emberek írták Istenről, illetve az Isten és ember kapcsolatáról – a maguk gondolkodásának megfelelően.


Isten a régi időkben a prófétákon keresztül szólt!

2Móz 3,15
És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izráel fiaihoz: Az Úr, a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké és ez az én emlékezetem nemzetségről nemzetségre

Zsid 1,1
Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által,

Idézet:
az ellenség elpusztítása – az ellenség szeretete


1Móz 6,5.-6.
És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.
Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében.

Az ellenség a GONOSZ EMBER!
Isten ellensége a gonosz ember! Már csak egyetlen ember maradt a földön, aki nem volt SZÜNTELEN gonosz! Meddig kellett volna még várnia a Teremtőnek? Míg az utolsó ember is belevész a gonoszság átkozott örvényébe? Az Úr a végsőkig várt és utána hatalmasan cselekedett!

1Mózes 6.13.
Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem őket a földdel egybe.

Kivétel Noé, mert még hozzá szólt. Elkészítette a megmenekülését az emberiségnek az utolsó pillanatban.
Dícséret és dicsőség a Mindenható Istennek!

Mit mond az Úr Jézus? Mit mond arról, hogy bizony el kell vesznie a bűnös résznek?

Mt 18,9
És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; jobb néked félszemmel bemenned az életre, hogynem két szemmel vettetned a gyehenna tüzére.

Az Ige fel nem bontható és nem beszél másról!
Az Úr ugyan azt cselekedte az Ószövetségben, mint az Újban, csak az Ószövetségben egy népben, az újban pedig egy-egy emberben és már használva őt mint munkatársat.
A gonosz résznek nincs helye az Úr előtt!

Ez egy példa volt, a többi kérdésre nem válaszolok, mert valóban sok kérdést már ezerszer körbe jártunk.
Javaslom olvasgatni a topicokat.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 17:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ami az Admin eljárását illeti, hát szerintem igen nagy türelemmel kezeli a fórumozásodat. Írod valahol, hogy a kopizásodat bent hagyta, de a munkádat törölte. Szerintem a hosszú kopizásodat Tulip nagy erőbefektetése miatt hagyta bent, és nem önmagáért. Ez a kopizás csak ironiát érdemelne különben, amit speciel belőlem is kiváltott. Írtam ugyan egy reagálást, de akkor nemigazán tartottam érdemesnek reagálni, de elmentettem amit írtam. Így most bekopizom azzal, hogy nem választ akarok a kopizásomra. Önmaga a bizonyítás miatt kopizok, hogy jelezzem reakciókat váltasz ki, de nem biztos, hogy választ is adunk a szerintem sokszor gyerekes kérdéseidre, ahogy azt Tulip is tette:


Idézet:
Én még további kérdéseket is ajánlanék a számodra, amelyek legalább ennyire logikusak, mint amely kérdések téged foglalkoztatnak:

Például miért nem élünk örökké, miért engedi az Isten meghalni az embert?
Miért kell egyáltalán testünknek lenni?
Miért kell egyáltalán érzékszervekkel ehhez a durva, anyagias világhoz kapcsolódni?
Miért kell egyáltalán táplálkoznunk, Isten miért nem úgy teremtett bennünket, hogy mondjuk konnektorokat teremtett volna mindenhol a Földön, bennünket meg elektromos csatival teremtett volna? Mennyivel tisztább, szárazabb érzés lenne…
Egyáltalán Isten miért nem úgy teremtett bennünket, a világot, hogy azon semmiféle logika ne teljesülhessen? Számon kérhetnéd rajta, hogy teremtsen olyan nagy követ, amit nem lehet felemelni, majd kérd számon rajta, hogy emelje fel ezt a követ. És még számos hasonló paradoxonnal bővíthetnéd kívánságaid listáját.
Miért nem mesebeli az a világ, amiben élünk, mi ez a csomó napi realitás? A gyilkosságok, a gyűlölet, a betegségek, az önzés, a születés, a halál, a természeti, emberi törvények? Miért van egyáltalán a jóság mellett rossz? Miért nem úgy teremtett meg bennünket, hogy csak boldogságot érezzünk? Mint amilyen a szerencsétlen kísérleti macska, amely a boldogságérző agyi centrumába vezetett elektródát a végletekig, a haláláig ingerli, ahelyett, hogy enne, vagy inna.

Ha gondolod ajánlhatok további kérdéseket, amelyek úgy veszem észre, hogy kedvedre valók. De felteheted a kérdéseket fordítva is. Miért van a rossz mellett egyáltalán jóság? Miért születtünk meg egyáltalán? Miért van érzékelés? Egyáltalán miért fogalmazhatom meg ezeket a sorokat?


Ami a te prekoncepciódat illet, hát azzal nincs mit kezdeni. Szerinted a Biblia olyan, mint bármely könyv. Tartalmaz igazságot is, meg hazugságot is. Szerinted utólagosan lett az emberek, az egyház pillanatnyi érdeke szerint összeszabva, nincs benne semmiféle egység, igazságok, féligazságok, hamisságok, ellentmondások halmaza, amely nemhogy Isten által áldott könyv lenne, de sokszor ellenkezik Isten igazságával. És ilyenkor te jól megmondod, mi is az isteni igazság. Nos ne csodálkozz, ha ez nem tetszik.

Ami Markion példáját illeti azt azért is hoztam fel, mert ez az önkényes válogatásod nagyon is jól tetten érhető. Ami tetszik neked Markionból az OK!, az hiteles számodra, ami meg nem felel meg a prekoncepciódnak, hát az meg nem. Aztán csodálkozol, hogy a hamis prófétaságodból nem kérünk. Te meg számonkéred az Admintól, hogy törli az önkényes prófétaságod legújabb kitalációját.

Erre szokták mondani, hogy: hátrébb az agarakkal! De legalábbis azt, hogy nem kellene túlfeszíteni a húrt...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 18:02 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Silverman írta:
rosta írta:
Részemről egyik fél fórumozását sem tartom helyénvalónak. Net2rist, Exrefis sajnos nem érvel, hanem felsőbbrendű módon egyszerűen érzékinek titulálja a vitatkozót, egyersmint személyeskedik vele. Minden tiszteletem Tulipé, aki veszi a fáradtságot, és munkát fektet abba, hogy egy egyszerű kopizást is tisztességesen megválaszoljon, mégha rengeteg idejébe kerül is.

Silverman érvelne ugyan, de a hozott anyag elég gyengécske. Sokszor féligazságokat, közhelyeket, paradoxonokat, és hamis dolgokat hoz ide érvül. Amelyekre még csak válaszolni sem érdemes, merthát már ezerszer végigment rajta a fórum.

Példának okáért itt van ez a legutóbbi bölcselkedő hivatkozása Markionra. Silverman, ha egy kicsit megkaparod a dolgot, már láthatod is, hogy Markion éppen annak a Pálnak a leveleit tartotta a maga korába kanonikusnak, és egyedül hitelesnek, aki ellen olyan sokszor fellépsz. Tehát önellentmondásba kerülsz magaddal, ha Markiont tekinted egyik példaképednek.

Látszik sajnos, hogy még akkor is szeretsz írni, és szereted kifejteni a gondolataidat, ha nincs valódi rálátásod a kérdéskörre. Ha ezt némi türelemmel, és nem a mindenáron győzni akarással, hanem a másik fél meghallgatásával próbálnád művelni, szerintem mindenkinek csak jót tennél. Magadnak is.

Mondjuk ehhez valami hasonló dolog, türelem, és munka, teljesítmény is kellene a részünkről, mint amit a Tulip csinál...


tegnap három órán keresztül írtam meg a válsazt tulipnak, amit a minősíthetetlen adminotok kapásból törölt, így feleslegessé tette a fórumot, miért nem tíltja be mindjárt az összeset?
Hol van féligazság?
Hol van a közhely,
és hol van a paradoxon?
Pláne a hamis dolog?


Neked lehet hamis, nekem meg a tied lehet hamis.
Az adminotok nemcsak a tegnapi három órás munkám törölte, hanem a többi hsz-emet is amik előtte voltak. Így azt is ahol címet adtam és felajánlottam a folytatást a saját oldalunkon.

Példának okáért, miért nem lehet elképzelnetek azt hogy egy gondolkodó némely gondolata jó némely meg nem, mi a tökért kell állandóan egészben gondolkodni meg bontatlanságban? Azért mert markionnak volt ez a jó meglátása, attól miért kéne elfogadnom a páli baromságokat? Miért nem lehet már végre megérteni, hogy attól mert egy sor esetleg igaz a többi lehet hamis és fordítva. tudom ez a dogmatikus gondokodásotok és főleg pál hibája, de hát az már a ti hibátok hogy tíz körömmel ragaszkodtok a baromságaikhoz! Nem tekintem markiont példaképnek honnan veszed ezt, hol írtam én ilyet? tehát az ég világon semmilyen önellentmondásba nem kerülök, azért mert valamit elfogadok ami jó és helyes a baromságokat meg nem fogadom el. Az önellentmondásba a keresztények kerülnek, mert a Biblia maga tele van ellentmondással és a szerecsenmosdatás nem jön össze sehogysem. Ha nem érdemes válaszolni akkor minek ennyi fórum? Sőt akkor minek egyáltalán fórum?

"De nehogy már azt gondolja valaki, hogy Jézus tanítványainak bizonyságtétele vagy evangélium-hirdetése Isten szándékai szerint ettől a könyvtől függ! Az első századokban még nem volt Biblia és mégis volt tanúságtétel meg az evangélium hirdetése. És mi van azokkal a magukat keresztényeknek, Jézus követőinek mondó gyülekezetekkel, egyházakkal, amelyek nem ezt a Bibliát használják, mert még nem létezett ez a Biblia, amikor ők szakítottak vagy egyszerűen csak elszakadtak attól az egyháztól, amely később a Bibliát összeállította, kanonizálta? Azt senki kétségbe nem vonta, hogy a Biblia létezik, de talán pontosabb lenne azt mondani, hogy léteznek Bibliák. Láttam én már olyan könyvet is, amely csak „Ószövetség” volt (pl. zsidó vallásúak előszeretettel használnak ilyet…) olyat is, amelyik csak Újszövetség volt és olyat is, hogy akár csak az egyik evangélium szerepelt benne. A protestáns Bibliában nem ugyanazok a könyvek szerepelnek, mint a katolikus kiadású Bibliákban, éspedig azért, mert az úgynevezett keresztények még abban sem tudtak megállapodni, hogy mely könyvek Istentől ihletetek és melyek nem. Mi van azokkal a keresztényekkel, akik pl. a nyugati egyház által apokrifnek minősített Tamás evangéliumot használják? Aki azt állítja, hogy a Biblia minden szava igaz, az Istent népirtó, asszonyokat és csecsemőket lemészároló hadúrnak mondja. A Biblia nem logikus. Vannak logikus részei, de nem minden része logikus. Ha logikus lenne, nem lennének benne ellentmondások. De vannak benne ellentmondások, tehát nem logikus.
Nos, a Biblia valóban egy értelmetlen könyv - abban az értelemben, hogy még ha meg is volt a maga logikája, értelmetlenség volt egy könyvbe összefűzni az azt alkotó különböző szerzőségű, különböző hitbeli meggyőződésen alapuló és különböző teológiákat képviselő írásokat azzal az igénnyel, hogy azok mindegyike Istentől való és kötelezően elfogadandó Szentírás. De miért kellene, hogy a Biblia teljes egész legyen? Mert valamikor valakik egybefűzték ezeket az írásokat? És miért kellene kidobni az EGÉSZET csak azért, mert egyes RÉSZEI nem megfelelőnek bizonyulnak? Miért kell ahhoz a dogmához ragaszkodni, hogy a Biblia magyarázza önmagát?"

Üdv.
Silverman


Silvermant ezennel - minősíthetetlen módon - törlöm a fórum felhasználói közül. És szeretnék továbbra is ragaszkodni - itt, ezen a fórumon is - a baromságaimhoz.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 15:14 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Azért szomorú, hogy politikán kívül, és némi vicc vagy kép, és egy bemásolt „Napi Igéken” kívül alig él a fórum.

A nem reformátusokat szépen kitessékeltétek, és ahogy látom Rosta akna munkája miatt Exrefis, és Net2-vel szemben a végén még a politika téma is kihal.

Azt nem tudom észre vettétek-e, hogy még Silverman is pezsgést hozott a fórumra.
Bizony vannak itt egy páran akik egymással békességben nem tudnak beszélgetni, de a vitatkozásra két oldalt is írnak.
Rögtön feltűnnek a szunnyadó oroszlánok. :)
Ilyen Tulip, vagy Fony, Indu.

Semmit nem tesznek ha csend van a fórumon, nem töltik meg semmivel (értelmes tartalommal, Ige magyarázattal, bármi ami mások érdeklődését felkeltené vagy hitüket építené), csak ha ellent kell valakinek mondani.
Akkor megjelenek és szép hosszú beírásaikkal bizonyítják ők milyen tudással rendelkeznek.

Csak hogy ez semmit sem ér.
Kavics munkáján kívül igazából semmi nincs a fórumon.

Azok akik meg régen csak beszélgetni akartak egymással az Igéről vagy eltűntek vagy kifúrták őket. (nem idevalók)

Nem lehet hogy pont ezért üresedik a református egyház is, mert ilyenek vagytok és észre sem veszítek?

Néha benézek és csak szomorkodom hogy néhány világi viccen kívül nincs semmi a fórumon.
Az is aranyos Cillának köszönhető aki így szeretne egy kis életet lehelni amúgy is sivár fórumra.


Nos szép kis fórumot csináltatok, mintha nem is létezne olyan lett.
Most behoztam egy kis pezsgést, lesz egykét beírás ellen érvként, vagy csak kitörlik és kész, de ez már nem sok mindent ér.

Kár hogy ennyire nem tudjátok kihasználni ezt a lehetőséget ami ebbe a fórumba rejlene.

Lehet hogy betéved valaki ide és felrázza a fórumot, de van- e igazán valakit is felrázni?
Remélem ha majd visszanézek örömtelibb lesz olvasni titeket, és talán igazi tartalom is lesz benne.
És ha nem töröltök ki addig talán még azt is írhatom:
„Ez igen ez már valami, nagyon sok építő gondolatot olvashatok tőletek.”
--

Bocsánat ha megsértődtetek, de ha elmúlik azért jusson eszetekbe, rajtatok múlik hogy tudtok-e mások felé szolgálni, vagy akartok-e?
Mert eddig úgy néz ki még magatok felé sem tesztek semmit.
Csak remélem jó irányba fog felrázni benneteket, ha nem csak sértésnek veszítek akkor bocsánat kérek tőletek, mert akkor be sem kellet volna írnom.



Üdv Tivadar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 17:18 
Kedves Tivadar!

Az a "pezsgés", ami egy időben itt volt olyan szintű gonoszsággal fertőzött meg, amiből nagyon nehezen gyógyulok.
Hála és dicsőség az Úr Jézus Krisztusnak, hogy felnyitotta a szememet, hogy ebbe CSAK MAJDNEM haltam bele -mert kegyelméből Hozzá kiállthattam SZABADULÁSÉRT - és hogy azóta apránként, de szabadít.

Sajnos valóban sokan elmentek, páran ki lettek zárva, sokan sérültek azokból az időkből, amikor kérdéssé lett, hogy egy református ember egyáltalán lehet-e Isten gyermeke, hát még egy olyan, aki éppen most esett be a fórumra.

Sajnos ennek a fórumnak nincs olyan lelki vezetője, mint az Igefórumnak.
Én magam sem vagyok lelkész és időm is inkább a munkámhoz, családban végzett szolgálathoz és a gyülekezet szolgálataihoz kötődik.
Valóban gazdátlan ilyen téren a fórum, ezt jól látod.

Áldást kívánok a saját és családod életére!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 19:49 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Kavics.
Írod: „... amikor kérdéssé lett, hogy egy református ember egyáltalán lehet-e Isten gyermeke,” …

Attól hogy valaki reformátusnak születik még nem lesz Isten gyermeke.
Míg te ezt érzeted, addig más meg azt hogy olyan embereket akartak elfogadtatni velünk nem reformátusokkal akik bár reformátusnak születek de megtérve sem voltak.

Pont az ellenkezőjét éltem át én is.
Az Ige fórumot mostanában látogatom és a különbség nem csak abban van amit írsz, bár a szabályzat amihez a fórum Adminak is igazodnia illik így nem a hasamra ütve döntök.
Nos ott azért van. Amivel nem biztos hogy mindenki egyet ért de még így is jobban működik.

Ami viszont a legfontosabb különbség, nem megtűrtek azok akik nem reformátusok mint itt.

Minden fórumozó egyforma, míg az adott szabályt át nem lépik.
Nincs olyan hogy te református vagy és ezért több jogod van és elnézőbbek vagyunk veled szemben.

Ha csak 7 vagy 8 beírással feljebb nézel Rosta írására már is látod miről írtam.
--

Viszont akiket te most is kiemeltél, bizony ők is eltűntek, és sokkal durvában bántak pont azok velük akik míg érdekük megkívánta szeretetre utalva (hogy ők mennyire tudnak szeretni) védelmezték hősiesen.
Amikor meg eltűntünk nem tudtak velük mit kezdeni, oda lett a nagy szeretet. (hogy mi lett velük attól kezdve már nem volt érdekes)

Még szerencse hogy nem ilyen reformátusokkal találkoztam az életben. :)
-
De ami még szembetűnő, hogy olyan emberekkel (reformátusokkal) szemben tüntették el az itt fórumozni kívánókat nem reformátusokat, akik itt a fórumon nem is léteznek.
Gyakorlatilag semmit sem csinálnak, egymással meg nem is tudnak mit kezdeni.
Nem tudják egymást építeni, max : „Hogy vagy? Főztél? Ja...”
Ezt egy világi fórumon is megteszik. :)

Lenne mit változtatni és megvizsgálni.
--

Írod:
„Az a "pezsgés", ami egy időben itt volt olyan szintű gonoszsággal fertőzött meg, amiből nagyon nehezen gyógyulok.
Hála és dicsőség az Úr Jézus Krisztusnak, hogy felnyitotta a szememet, hogy ebbe CSAK MAJDNEM haltam bele -mert kegyelméből Hozzá kiállthattam SZABADULÁSÉRT - és hogy azóta apránként, de szabadít.”
--

Kedves Kavics még csak támadva sem voltál, és ilyen sérülést szenvedtél? Gondolod más nem szenvedett sérüléseket?
De nekem mégis hasznomra volt, sokat tanultam ebből is. :)
De egy fórum (beszélgetés, más nézőpont) megölni?? Urunkkal való kapcsolatomat, hitemet???
Elképzelni sem tudom...
Ha te ilyen gyenge lábakon állsz nem ajánlom neked a fórumozás semmilyen formáját.
De igazad van nem lesz itt változás.
Köszönöm hogy elolvastad, és válaszoltál.
Én írásaidnak függetlenül ettől, őrülök, mert van Urunkhoz való ragaszkodás benne.

Én is Urunk áldását kívánom neked is családodnak.

Üdv Tivadar
--

És ha én valamiben is megringattam hitedet kérlek bocsáss meg nem volt szándékos.

Nem írtam volna ha nem látom azt a bizonyos beírást, de nem szorulnak védelemre.
És veszíteni sem sokat veszítenének ha kizárják őket.

(valamiféle igazság érzetről meg nincs is értelme beszélni)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 20:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
T. Tivadar!

Szerintem félreérted a Parókiát. Az a fajta pezsgés, amelyet te, és más önjelöltek csináltak, amiben nekem is részem volt annak idején, valójában senkinek sem hiányzik. Sem a fórumozóknak, sem az olvasóknak. Jól látod nincs pezsgés. Helyette jelen van Boglárka, Erika, Csilla, Gabri, Kavics, Kamilla, Najda, Delfin, Zsolt, Pista, Loisz, Tamás és még mások, és akik olykor-olykor beírnak, akiknek eszük ágában sincs pezsegni. Sőt menekülnek az olyasfajta topic-októl, ahol ilyen, vagy olyan módszerekkel, terminológiával, érveléssel fellendül a gyűlölködés, a vetélkedés. Helyette csendben, és szívósan építik a Parókiát. Ki így, ki úgy, de ahogy én látom mindenképpen szellemi igényességgel, és keresztyén lélekkel.

Részemről miután tudakozódtam más fórumoknál, legalább ennyi igényességet, és hasonló lelkületet kívánok ezeknek a fórumoknak, és neked is.

Miután látom, hogy velem kiemelten foglalkozol, előjönnek előttem a régi dolgok. Megmondom őszintén, hogy pótcselekvésnek, a valóságból való menekülésnek látom az akkori fórumozást. A Parókiára manapság ez már nem nagyon jellemző. És nem is hiányzik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv, írtam neked a Beszéljük meg, mi esett rosszul-ban, légy szíves olvasd el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 23:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Tiv!

Most nagyon nagyon elszomorodtam.Eddig az Igefórumon olvasgattam.
Megnéztem melyik a legolvasottabb topic.A bibliai játék, ami olyan mint itt a bibliai barkhóba, és utána követi a humor topic.
Még főzős topic is van.
Ott is bántják egymást az emberek, ha a másik ember éppen nem úgy gondolkodik.
Most hirtelen annyit vettem észre, hogy ott többen vannak, de persze ez csak ilyen első benyomásom, és nem kritikaként írom.

Szomorú amiatt vagyok, hogy csak a vicceket vetted észre, pedig csak egy példa, amit érdemes elolvasni Richard Wurmbrand, élettörténete, amit napok óta másolok, mert megmutatja hogyan éli meg a kereszténységét a börtönben.Mondhatnám Boglárka által bemásolt hitépítő történeteket, és még sorolhatnám.

Na mindegy.Annyi minden kavarog bennem.

Üdv sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 00:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
drágáim.... nem kéne...

az igefórumon se....

Idézet:
Én írásaidnak függetlenül ettől, őrülök...



azt se kéne...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 01:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
drágáim.... nem kéne...

az igefórumon se....

Idézet:
Én írásaidnak függetlenül ettől, őrülök...



azt se kéne...


Én is így gondolom.Most jól esne egy ölelés.{(} :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)({)({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 08:52 
Kedves Tivadar!

Nem azt mondtam, hogy egy református felekezetű (templomba járó) ember MINDEN ESETBEN Isten gyermeke. Ezt magam is látom, hogy nem így van!

Az Igefórum szabályzata szerint a te beírásodat már régen átrakták, vagy törölték volna ebből a topicból, ahogyan a mostani enyémet is.

Jó lenne megtűrni keresőket is a fórumon. Nem ítélgetni őket - ismered az Igét - hanem felmutatni a bocsánat helyét, a kegyelmet, a valóságot, a Krisztust! Persze szabályok között, ebben egyet értek.

OK, még egyszer mondom, hogy jó a törvény a fórumon is és kell!

Rosta is már ki lett tiltva innen!

De, érdekes!
Az egyik eltünt emberrel privát levelezek. (Titeken néha olvaslak az Igefórumon.)
A véleménye az, hogy az elején olyan jó volt ez a fórum, majd a pokoli viták kapcsán lelkileg sérült - NEM ÉPÜLT! - és most már a vallást messze szeretné elkerülni, csalódott!
Ki örül ennek? Én nem, sőt!
Ebben első renden én is benne vagyok, amiről később írok!
Mindenki másnak az Úr mutassa meg a bűneit és adjon ebből megtérést.

Örülök neki, hogy találkoztál hívő, megtért reformátusokkal!
Dicsőség Istennek!

Cilla leírta, amivel 100%-ban egyet értek.

Támadva vagyok a munkahelyemen, támadva vagyok a világban és támadva vagyok a fórumon. Ezeken a helyeken elbuktam, bele sodródtam magam is a gonoszságba, felesleges vitatkozásba, stb. A fórumozás közben rendszeresen alkoholt fogyasztottam, kávéból vártam az erőt, olyan * oldalakat néztem, ami által a gonosz beszivárgott az életembe, a csalásokon és gonoszságokon, a másoknak való ártásokon sunyin mosolyogtam magamban.
Vétkeztem az Úr ellen, ami miatt sokan sérültek és nem tudtam az Ő oldalán harcolni tiszta szívvel.
Kaptam olyan privát levelet, aminek a címe:
.
A levél egy megkötözésről szólt - ugyan Jézushoz - de én szeretnék Hozzá tartozni, de nem emberi kötözés által, hanem az Ő szeretete által!
Aztán mind ezekbe majdnem meghaltam, de Ő hozzá kiálltottam szabadításért és ő ezt meg is adta. Szeretetével és hatalmas erővel szabadított a pokol széléről és azóta is műti a súlyos sérüléseim.
Hiszem, hogy ezt nem csak velem cselekszi azóta és örülök, hogy az Igefórumon veletek is teszi, épít és gyógyít titeket.
Dicsőség az Úr Jézus Krisztusnak!

Péter


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2008. jan. 11., péntek 16:37-kor.

Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség