Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 12:41 
Az igazi imádói Lélekben imádják Istent, mert Ő LÉLEK!
Ő ilyeneket keres!

Az Isten többet vár el az embertől, mint hogy imáiban imádja, ez KEVÉS az Ő mérlegén!
Ő a cselekedeteink alapján ítél mindannyiunkat!

Azt várja el, hogy szeresse Őt az ember teljes szívvel, értelemmel, erővel, lélekkel és szeresse embertársát, mint magát.
Hogy ez mit jelent, azt az Úr Jézusban mutatta meg az embernek, jelentette ki érthető és befogadható módon.

Aki pedig nem ismeri az Ő igazságát, amit az Úr Jézusban kinyilatkoztatott, az a MAGA igazságát, valóságát imádja, ÖNMAGÁT imádja!
Minden ember ezt teszi, amíg fel nem nyílik előtte az Isten igazsága!

Tehát az Atyát Lélekben és az Ő igazságában imádom, amit megláthattam a Fiú által!
Nem teológia ez (sajnálom, hogy nem hiszel nekem Gabriell), hanem a VALÓSÁG! Akkor imádom Őt, amikor a Lelke ezt elvégzi bennem és amikor az Ő igazságát láthatom!

Semmi köze ennek, semmilyen relaxációhoz, mert ez az imádat egy KÜLSŐ igazság által és nem az ÉN lelkem, lényem által történik.
A relaxáló befele fordul, míg az imádkozó FELFELE! A Krisztusban lévő élet pedig egyenesen a Mennyei Atyához!

Én sem kérek ennél kevesebbet, ezért elutasítom a Gabriell által mutatott és hirdetett "technikát"


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Az igazi imádói Lélekben imádják Istent, mert Ő LÉLEK!
Ő ilyeneket keres!

Az Isten többet vár el az embertől, mint hogy imáiban imádja, ez KEVÉS az Ő mérlegén!
Ő a cselekedeteink alapján ítél mindannyiunkat!

Azt várja el, hogy szeresse Őt az ember teljes szívvel, értelemmel, erővel, lélekkel és szeresse embertársát, mint magát.
Hogy ez mit jelent, azt az Úr Jézusban mutatta meg az embernek, jelentette ki érthető és befogadható módon.

Aki pedig nem ismeri az Ő igazságát, amit az Úr Jézusban kinyilatkoztatott, az a MAGA igazságát, valóságát imádja, ÖNMAGÁT imádja!
Minden ember ezt teszi, amíg fel nem nyílik előtte az Isten igazsága!

Tehát az Atyát Lélekben és az Ő igazságában imádom, amit megláthattam a Fiú által!
Nem teológia ez (sajnálom, hogy nem hiszel nekem Gabriell), hanem a VALÓSÁG! Akkor imádom Őt, amikor a Lelke ezt elvégzi bennem és amikor az Ő igazságát láthatom!

Semmi köze ennek, semmilyen relaxációhoz, mert ez az imádat egy KÜLSŐ igazság által és nem az ÉN lelkem, lényem által történik.
A relaxáló befele fordul, míg az imádkozó FELFELE! A Krisztusban lévő élet pedig egyenesen a Mennyei Atyához!

Én sem kérek ennél kevesebbet, ezért elutasítom a Gabriell által mutatott és hirdetett "technikát"


Kedves Péter

Mivel szerinted az Atya elött utálatossá vált Jézus,mivel vállalta az áldozati bárány szerepét,így nincs okom azt feltételezni,hogy Istent valóban ismernéd.


A mostani irásod is erre enged következtetni,hisz tegnap már leírtam Tamásnak,hogy Isten imádása nem más mint a főparancsolat betöltése,ezért ne tölem várja,hogy leírjam,hogy hogyan kell imádni Istent imában,hanem olvassa el,hogy mit mond Jézus a főparancsolatról.

Te erre pont a főparancsolat szövegét állítod szembe,Isten imádásával,és fony gondolatmenetét átvével,relaxációnak minősíted Isten imádását.

Ha relaxáció akkor azt nem én tanítottam,hanem Jézus álltal Isten a főparancsolatban.

Én viszont sohasem írtam,hogy relaxálni kellene imasorán.

Én azt írtam,hogy imádni kell Istent ima közben,és nem mást.

Ha pedig ismernéd az imát akkor azt is tudhatnád,hogy az ima nem időkorlátolt,van aki csak egy pillanatra képes imádni Istent és van aki egész életében,folyamatossan.

Az imádkozó pedig befelefordul a lélekirányába és nem felfelé a holdat bámulva.


A főparancsolatot pedig jogod van elutasítani,és relaxációs technikának minősíteni mint azt fony tette csak akkor azt nem értem,hogy mi alapján vallod magad Jézus kővetőjének,ha Isten imádása számodra egy ostoba relaxációs technika?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 16:38 
Kedves Gabriell!

Az Isten ismeretem az Igén keresztül történik. Az Atya pedig ELHAGYTA a Fiát - mert Jézus Krisztus szóban sem hazudott a kereszten.

A főparancsolat második része legalább olyan fontos, mint az első.
A szeretet az Isten és embertársaim iránt pedig nem csupán az imádságban valósul meg és hogy mi ez a szeretet, arról meg Jézus Krisztustól tudok.

Jézus Krisztus SOHA nem tanította, hogy relaxáljon az ember! Ezt TE tanítod!
Ő úgy tanított imádkozni, hogy :
" MI Atyánk....."
Nem hívott el lazításra, szép képek kigondolására, stb.
Ő arra hívja el az Övéit, hogy az Istent Atyaként lássák!

Az Atyát lehet imádni és nem csak ima közben, hanem mindenkor az Ő IGAZSÁGÁBAN és az Ő Lelke által!

Az imádkozó nem befele fordul a lélek irányába, hanem FELFELE fordul a Lélek irányába. A felfele az nem a hold és a nap, hanem az ÚR!
Aki befele fordul, az max. meditál, vagy relaxál.

Számomra Isten imádása az Ő IGAZSÁGA és LELKE által valóság, ha elhiszed, ha nem.
Ez nem a TE hiteden múlik!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 17:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

Az imádkozó nem befele fordul a lélek irányába, hanem FELFELE fordul a Lélek irányába.


Befele-kifele

lefelé-felfelé

Kedves Péter ha nem gond,én maradok a szavak eredeti jelentéstartalma mellett

ha nem igaz számodra az,hogy befele fordul a lélekirányába az ember ima során,akkor azt mondod,hogy kifele kell fordulni.

Ebből eredően a Szentlélek számodra nem benned van hanem kivüled vagyis nem a részed,a lelked nem benned van hanem kivüled,tehát nincs lelked sem.

De természetesssen ha számodra az a jó,hogy kiforgatod a szavak eredeti jelentését,akkor tedd azt,én maradok az eredeti jelentéstartalom mellett.


A főparancsolatot pedig még mindig nem érted,ha értenéd akkor nem mutatnál a felebaráti szeretetre úgy,hogy a főparancsolat betöltése kevés,,hisz nem véletlenül a főparancsolat az első,hisz abból eredően lehet betölteni minden egyébb parancsolatot.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 17:24 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Barátaim!

Végigolvasva az utóbbi néhány oldalt, azt gondolom, mindannyian kétes sikereket értetek el ebben a vitában. Bár tudnám, hogyan fórumozna Jézus, ha beregisztrált volna korábban... Bár mindíg világosan látnám, mikor indít a hozzászólásra Isten Lelke, és mikor veri valaki csak erőből a billentyűket.
Köszönöm minenkinek, hogy hozzátette, amit ő maga megértett, megél, gondol minderről. Különbözőek vagyunk. Van, akinek a dogmatika nagyon világos ösvényére van szüksége, hogy biztonságosan eligazodjon, és ezért túlérzékeny a szokatlan megközelítésekre és megfogalmazásokra. Van, aki őszintén hisz és őszintén él, és ezért őszintén sérül az elmérgesedő vitákban. Van, aki annyira biztos az ön- és Istenképében, hogy tévedhetetlennek gondolja magát, és persze olyan is, aki ezzel a látszatteremtéssel fedi el mélységes bizonytalanságát.
Nem gondolnám, hogy fekete-fehér vita volt ez. De azt igen, hogy most van itt az ideje, hogy lezárjunk egy túlságosan hosszúra nyúlt fejezetet.

Gabrielnek köszönöm, hogy kitartóan és nagy eltökéltséggel osztotta meg velünk, sokszor nagyon sajátos gondolatrendszerét. Úgy gondolom, református fórumként meglepően tág teret engedtünk számára, és készek voltunk a párbeszédre.
Sokatoknak köszönöm, hogy komolyan igyekeztetek végiggondolni felvetéseit, és érdemben vitázni vele, amikor erre éreztetek késztetést, felhatalmazást.

Mostanra nagy biztonsággal állíthatom, hogy mindenkinek sokszorosan alkalma nyílt álláspontja-, igeértése-, Isten-ismerete kifejtésére ebben a témában. Nem tudom, gondolhatja-e bármelyikünk, hogy nem hibázott, nem tévedett, nem vált szeretetlenné ennek során.

Csak kívánom és remélem, hogy nem volt hiábavaló és tanulságok nélküli mindez. De itt és most lezárom, és - mindannyiótok nevében - elköszönök Gabrieltől.

Kedves Gabriel!
Kívánom, hogy Isten-ismereted kedves legyen Őelőtte, és életed a megváltás által célba érjen. Remélem és kívánom, hogy beszélgetéseink egyszer majd folytatódjanak, amikor már túl leszünk a pecsétek feltörésén, és minden annyira egyszerű és nyilvánvaló lesz előttünk, ahogyan azt most el sem képzelhetjük.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 17:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Admin!
Bölcsen cselekedtél.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 17:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Admin!

nagyra értékelem azt a szelídséget, ahogy elbúcsúztál Gabrieltől.

Kedves Gabriel!

Isten áldjon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 27., vasárnap 18:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
No comment!

Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 10:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Gabriel!

Isten áldjon meg Téged!

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 04., hétfő 08:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Először is, a hitvédelem nem lehet valamiféle túlbuzgó, önkéntes istenmegvédés:
*
Isten nem szorul rá, hogy az egyik teremtménye megvédje őt egy másiktól
*
amit védeni kell, az Isten üzenete, az Istenhez vezető út (Júd 3, Gal 1:6-9).

Másodszor, a hitvédelem nem lehet pusztán elméleti tevékenység, egy entellektüel elitnek való íróasztali agymunka:
*
ugyanolyan lelki-szellemi frontvonalbeli tevékenység, mint az evangelizáció vagy a lelkipásztorlás
*
arra kell képesnek lennie, hogy a hívők tömegeit gyakorlati módon felkészítse a szolgálatra (Ef 4:11-15).

Harmadszor, a hitvédelem nem lehet pusztán vitatkozás, amely valójában a saját hitben való bizonytalanságból fakad:
*
a munka egyik alapja a kereszténység mély ismerete, illetve az igazságáról való teljes meggyőződés
*
a küzdelem a másik tisztánlátásáért, a kritikát gyakorló fél érdekében folyik (2Tim 2:22-26).

Negyedszer, a hitvédelem nem lehet olyan elvakult elfogultság, amely egyszerűen a szűk látókörből fakad:
*
a munka másik alapja a nem keresztény vallások és világnézetek mély ismerete (Csel 17:28, Tit 1:12)
*
a cél éppen a másik fél látókörének kitágítása, a számára új ismeretek és szempontok átadása (Csel 17:21,23b).

Ötödször, a hitvédelem nem lehet a más vallású emberek elleni bigott személyeskedés, mások befeketítése:
*
nem a vitát, hanem a másik embert kell megnyerni, bátorítva, segítve, mentve őt (Júd 22, Jak 5:19-20)
*
ehhez el kell ismerni, sőt fel kell használni a másik világnézetének pozitív elemeit (Csel 17:22-23, 18:25-26).

Hatodszor, a hitvédelem nem merülhet ki a sértődött tiltakozásban:
*
a hitvédőnek tudatában kell lennie a küldetésének és a felhatalmazottságának (Mt 28:18-20, Fil 1:16)
*
tudatában kell lennie a tanítványság árának és a tanúságtétel közegének (Jn 15:18-26, 2Kor 11:23-26 stb.).



Áldjon benneteket az Úr!
Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 04., hétfő 09:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Tamás!

A KÉK írást nagyon szépen köszönöm, sokat adott, nem tudom ki fogalmazta meg, de áldott az Úr előtt!
Még egyszer köszönöm és igyekszem ennek megfelelően élni és viselkedni!

Pauler Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 04., hétfő 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
A KÉK írás szerzője valóban áldott lehet, amennyiben maga is aszerint cselekszik, amit másoktól megkövetel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 04., hétfő 10:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Fony!
Innen vettem :http://www.apologia.hu/

Bocs a plagizálásért!
Szeretettel Tamás

itt szegezték nekem a kérdést! ezért is bocsánat! :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Egyedül a Biblia Isten Igéje ?
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 05., kedd 21:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
- " A BIBLIA ÉVE: 2008 "


- " A Biblia Isten csodája. " E.Kugler

-" Isten Igéje nem halott betü, hanem élő erő, hogy hitet ébresszen !
"LÉLEK ÉS ÉLET" Jn.6,63

-Aki magának áldott életet kiván, az tegye ki magát gyakran Isten Igéje
befolyásának és erejének:

-"felüditi a lelket"
-"bölccsé teszi az együgyüt
-"megörvendezteti a szivet"
-"ragyogóvá teszi a szemet !" Zst.19,8-9

"Ha eljutott hozzám Igéd,.. vidámságot szerzett nekem és szivbeli örömöt"
-Jer. 15,16

"Az Ige tanulmányozása közben szivem közösségbe kerül az Urral, mert
Isten nem megközelitetetlen örök valóság, hanem olyan Személy, aki
közösséget vállal velem."
Müller György

"Jézus Krisztus és az Ő Igéje iránti szeretet a boldog, termékeny és győ-
zelmes élet titka. "

-"Az isteni élet ott kezdődik, ahol a Mindenható kilép elrejtettségéből és
az embert megajándékozza jelenlétével."

Jézus mondja a főpapi imájában:

"Az pedig az örök élet, hogy ismerenek Téged, az egyedül igaz Istent,
és akit elküldtél, a Jézus Krisztust."
Jn.17,3 (Uj ford.)

-"Mivel nagy szellemi áldást és felüdülést nyertem az Ige által, nagyon
ajánlom minden kedves Testvéremnek, hogy próbálja ki maga is."
Müller György "Legfontosabb a lélek tápláléka."


Szeretettel Mindenkinek!

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02., hétfő 10:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
BIBLIAKRITIKÁTÓL A GYERMEKI HITIG


„A nem szellemi (természeti) ember nem fogadja el Isten Szellemének dolgait, mert ezeket bolondságnak tekinti, sőt megismerni sem képes, mert csak szellemi módon lehet azokat megítélni.” (1Korintus 2,14)


Természeti ember az, aki nem született újonnan. Nincs meg benne Isten Szelleme. Nem akar elfogadni szellemi igazságokat, mert azok értelmetlenek tűnnek fel előtte. De nem is képes a szellemi igazságokat megérteni, mivel azokat csak a Szent Szellem megvilágosító ereje által lehet elfogadni.
Nyomatékosan kell erre rámutatnunk: nem az a helyzet, hogy a meg nem tért ember egyszerűen nem akarja megérteni Isten dolgait. Nem képes megérteni azokat. Születésétől fogva képtelen erre. (Egészen szájbarágósan: újjá-nem-születésétől fogva képtelen. Vagyis; mindenki, eredendően. – M. Z. megj.)
Ez segít nekem abban, hogy e világ tudósainak, filozófusainak és akadémikusainak a kijelentéseit a maguk helyére tegyem. Amíg földi dolgokról beszélnek, tiszteletben tartom szakértelmüket. De mihelyt be akarnak hatolni szellemi területre, nem ismerem el a képességüket arra, hogy mérvadó kijelentést tegyenek.
Nem vagyok különösebben meglepve, ha valamely egyetemi tanár vagy liberális egyházi vezető olyasmit mond, amivel a Biblia kijelentéseinek igazságát kétségbe vonja, vagy tagadja. Megtanultam már, hogy tőlük csak ezt várhatom, és mint illetéktelen véleményeket ne vegyem figyelembe. Világos előttem, hogy az újjá nem született emberek képességét meghaladják Isten Szellemének dolgai.
F. W. Boreham a tudomány és filozófia nagy embereit az óceánjáró hajók második osztályú utasaihoz hasonlítja, akik ki vannak zárva az első osztály napsütötte fedélzetéről. „A tudósok és filozófusok úgyszolván >>másodosztályú utasok<<, akiknek a saját fedélzetükön kell maradniuk. Nem tekintélyek a keresztyén hitet illetően…Nekünk olyan hitünk van, amit a másodosztályú utasok részéről jövő megvetés nem rendíthet meg, és az ő rokonszenvük nem jelent támogatást.”
Természetes, hogy olykor akadnak tudósok és filozófusok is, akik a szentek közé számítanak. (Erről eszembe jut az Úr Jézus figyelmeztetése. „Milyen nehéz a gazdagoknak üdvözülni!” Vagyis arról van szó, hogy a „szellemi ismeretben való gyarapodás” nem azonos az „elméleti képzés bármilyen magas fokával”, mert előző természetfeletti, Istenből való, utóbbi e világi, természeti, emberi. – M. Z. megj.)
Ilyen esetekben – így Boreham – mindig fölfedezem, hogy zsebükből első osztályú jegy kandikál ki; s miközben üdítő társaságukban a napos fedélzeten sétálgatok, épp annyit gondolok rájuk (tudósokra), mint amennyit Bunyanra (az üstfoltozóra). Első osztályú – utasok és barátok vagyunk.
Robert G. Lee mondotta: „Lehet valaki okos, tanult, és tudhat mindent a kövekről, a gázokról és a molekulákról (és hadd tegyem hozzá: lehet bár a teológia professzora, sőt az összes világvallásban mélységesen tájékozott, de nincs újjászületett, gyermeki hite .- M. Z. megj.), ugyanakkor mégis teljesen illetéktelen a keresztyénségnek vagy a Bibliának a megítélésére.”



William MacDonald: Ösvényem világossága – május 31. (az elmélkedés címét én adtam; M.Z.)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség