Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 19:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
>>("Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását Jézus mutatta meg
az embereknek." --ezt csak az érthetőség kedvéért idéztem.)

"Minden ember képes erre, aki ugyanolyan közel kerül az Atyához,
mint amilyen közel Jézus volt hozzá."



-A második idézett mondat ellenkezik a Biblia TANITÁSÁVAL.-

-A Biblia szerint:

-Az ember teremtmény,- JÉZUS KRISZTUS ISTEN.-
- EGYENLŐ AZ ATYÁVAL. - A KERESZTYÉNEK ISTENE: "ATYA,
FIU, SZENTLÉLEK egy örök, igaz Isten."

-Az Istentől elszakadt, bünös ember önmagától NEM KÉPES, NEM IS TEHE-
TI,- hogy közel kerüljön az Atyához,- CSAKIS JÉZUS KRISZTUS ÁLTAL.

Jézus Krisztus mondja:"Én vagyok az Ut, az IGAZSÁG és az ÉLET. Senki
sem mehet az Atyához, csakis énáltalam." Ján 14,6
"Aki hisz a Fiuban, örök Élete van, aki pedig nem enged a Fiunak, nem lát
életet, hanem az Isten haragja marad rajta." Ján 3,36

A Biblia "Jézusa"= UR JÉZUS KRISZTUS.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 20:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Loisz írta:
>>("Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását Jézus mutatta meg
az embereknek." --ezt csak az érthetőség kedvéért idéztem.)

"Minden ember képes erre, aki ugyanolyan közel kerül az Atyához,
mint amilyen közel Jézus volt hozzá."



-A második idézett mondat ellenkezik a Biblia TANITÁSÁVAL.-



L.


Kedves Loisz

Mint az általam idézett Ige is bizonyítja,az általam elmondottak nem hogy nem ellentétessek a Bibliával hanem azon alapszanak.

48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 09:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Loisz írta:
>>("Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását Jézus mutatta meg
az embereknek." --ezt csak az érthetőség kedvéért idéztem.)

"Minden ember képes erre, aki ugyanolyan közel kerül az Atyához,
mint amilyen közel Jézus volt hozzá."



-A második idézett mondat ellenkezik a Biblia TANITÁSÁVAL.-



L.


Kedves Loisz

Mint az általam idézett Ige is bizonyítja,az általam elmondottak nem hogy nem ellentétessek a Bibliával hanem azon alapszanak.

48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.




Mt. 4,4
Ő (Jézus) így válaszolt (a Kisértőnek): „Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.” [5Móz 8,3]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Loisz írta:
>>("Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását Jézus mutatta meg
az embereknek." --ezt csak az érthetőség kedvéért idéztem.)

"Minden ember képes erre, aki ugyanolyan közel kerül az Atyához,
mint amilyen közel Jézus volt hozzá."



-A második idézett mondat ellenkezik a Biblia TANITÁSÁVAL.-



L.


Kedves Loisz

Mint az általam idézett Ige is bizonyítja,az általam elmondottak nem hogy nem ellentétessek a Bibliával hanem azon alapszanak.

48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.




Mt. 4,4
Ő (Jézus) így válaszolt (a Kisértőnek): „Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.” [5Móz 8,3]


Kedves Fony

Köszönöm,hogy felhívtad mások figyelmét is az általam idézett ,Jézustól származó Ige "tápértékére" :D

Mát.5.48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 21:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Loisz írta:
>>("Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását Jézus mutatta meg
az embereknek." --ezt csak az érthetőség kedvéért idéztem.)

"Minden ember képes erre, aki ugyanolyan közel kerül az Atyához,
mint amilyen közel Jézus volt hozzá."



-A második idézett mondat ellenkezik a Biblia TANITÁSÁVAL.-



L.


Kedves Loisz

Mint az általam idézett Ige is bizonyítja,az általam elmondottak nem hogy nem ellentétessek a Bibliával hanem azon alapszanak.

48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.




Mt. 4,4
Ő (Jézus) így válaszolt (a Kisértőnek): „Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.” [5Móz 8,3]


Kedves Fony

Köszönöm,hogy felhívtad mások figyelmét is az általam idézett ,Jézustól származó Ige "tápértékére" :D

Mát.5.48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.



Kedves Gabriel!

Csak hogy félreértés ne essék.

Én a te szádból származó ige „tápértékére” hívtam fel a figyelmet, amivel a saját "igazságodat" próbálod alátámogatni.

Ha valaki a keresztet megkerülve igyekszik a tökéletességre, még mindig az önmegváltás útvesztőjében bolyong és már ellentmondott az Igazságnak.

Pedig Isten Igazsága soha nem mond ellent Önmagának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Loisz írta:
>>("Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását Jézus mutatta meg
az embereknek." --ezt csak az érthetőség kedvéért idéztem.)

"Minden ember képes erre, aki ugyanolyan közel kerül az Atyához,
mint amilyen közel Jézus volt hozzá."



-A második idézett mondat ellenkezik a Biblia TANITÁSÁVAL.-



L.


Kedves Loisz

Mint az általam idézett Ige is bizonyítja,az általam elmondottak nem hogy nem ellentétessek a Bibliával hanem azon alapszanak.

48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.




Mt. 4,4
Ő (Jézus) így válaszolt (a Kisértőnek): „Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.” [5Móz 8,3]


Kedves Fony

Köszönöm,hogy felhívtad mások figyelmét is az általam idézett ,Jézustól származó Ige "tápértékére" :D

Mát.5.48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.



Kedves Gabriel!

Csak hogy félreértés ne essék.

Én a te szádból származó ige „tápértékére” hívtam fel a figyelmet, amivel a saját "igazságodat" próbálod alátámogatni.


Kedves Fony

Szemlátomást nem ismerted a Mát 5.48.at amire mint Igére hivatkoztam,ezért felttelezted,hogy a saját gondolatomat hívom Igének :D

Ezzel persze nem azt akarom mondani,hogy Istentől eddig még soha sem kaptam Igét,hisz ha így lenne akkor hívő sem lehetnék.

Hisz minden hívő Igével táplálkozik hol irottal,hol élővel,pont úgy mint a próféták.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 23:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Loisz írta:
>>("Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását Jézus mutatta meg
az embereknek." --ezt csak az érthetőség kedvéért idéztem.)

"Minden ember képes erre, aki ugyanolyan közel kerül az Atyához,
mint amilyen közel Jézus volt hozzá."



-A második idézett mondat ellenkezik a Biblia TANITÁSÁVAL.-



L.


Kedves Loisz

Mint az általam idézett Ige is bizonyítja,az általam elmondottak nem hogy nem ellentétessek a Bibliával hanem azon alapszanak.

48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.




Mt. 4,4
Ő (Jézus) így válaszolt (a Kisértőnek): „Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.” [5Móz 8,3]


Kedves Fony

Köszönöm,hogy felhívtad mások figyelmét is az általam idézett ,Jézustól származó Ige "tápértékére" :D

Mát.5.48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.



Kedves Gabriel!

Csak hogy félreértés ne essék.

Én a te szádból származó ige „tápértékére” hívtam fel a figyelmet, amivel a saját "igazságodat" próbálod alátámogatni.


Kedves Fony

Szemlátomást nem ismerted a Mát 5.48.at amire mint Igére hivatkoztam,ezért felttelezted,hogy a saját gondolatomat hívom Igének :D

Ezzel persze nem azt akarom mondani,hogy Istentől eddig még soha sem kaptam Igét,hisz ha így lenne akkor hívő sem lehetnék.

Hisz minden hívő Igével táplálkozik hol irottal,hol élővel,pont úgy mint a próféták.



Kedves Gabriel!

Az idézetet ismerem, de ismerlek már téged is.
Ha idézel, akkor tedd pontosan, vagy ne idézz. A lényeget már megint lehagytad.

Ezt írtam:

„…Kedves Gabriel!

Csak hogy félreértés ne essék.

Én a te szádból származó ige „tápértékére” hívtam fel a figyelmet, amivel a saját "igazságodat" próbálod alátámogatni.

Ha valaki a keresztet megkerülve igyekszik a tökéletességre, még mindig az önmegváltás útvesztőjében bolyong és már ellentmondott az Igazságnak.

Pedig Isten Igazsága soha nem mond ellent Önmagának...."

Gabriel írta:
Hisz minden hívő Igével táplálkozik hol irottal,hol élővel,pont úgy mint a próféták.



Örülök, hogy végre hitelt adsz az írott igének is. De az írott Ige is akkor táplál élettel, ha Isten Szent Lelke jelenti ki. Márpedig Isten Szent Lelke sem mond ellent Isten Igazságának, mert abból merít, ami szent és igaz.

Tudta ezt Jézus is.

Mt. 4,1
Akkor elvitte Jézust a Lélek a pusztába, hogy megkísértse az ördög. [Zsid 2,18; 4,15]
Mt. 4,2
Miután negyven nap és negyven éjjel böjtölt, végül megéhezett. [2Móz 34,28; 1Kir 19,8]
Mt. 4,3
Ekkor odament hozzá a kísértő, és ezt mondta: „Ha Isten Fia vagy, mondd, hogy ezek a kövek változzanak kenyérré.”
Mt. 4,4
Ő így válaszolt: „Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik.” [5Móz 8,3]
Mt. 4,5
Ezután magával vitte őt az ördög a szent városba, a templom párkányára állította,
Mt. 4,6
és így szólt hozzá: „Ha Isten Fia vagy, vesd le magadat, mert meg van írva: Angyalainak parancsot ad, és azok tenyerükön hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.” [Zsolt 91,11-12]
Mt. 4,7
Jézus ezt mondta neki: „Viszont meg van írva: Ne kísértsd az Urat, a te Istenedet!” [5Móz 6,16]
Mt. 4,8
Majd magával vitte az ördög egy igen magas hegyre, megmutatta neki a világ minden országát és azok dicsőségét,
Mt. 4,9
és ezt mondta neki: „Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem.”
Mt. 4,10
Ekkor így szólt hozzá Jézus: „Távozz tőlem, Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!” [5Móz 6,13]
Mt. 4,11
Ekkor elhagyta őt az ördög, és íme, angyalok mentek oda, és szolgáltak neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 00:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Fony

megkérdezném tőled,Te már imádtad Istent imában valaha is,átadtad már magad lélekben Istennek imában valaha is ?

Jézus hányszor mutatott a kersztre és hányszor az Istenre ?

Ha Jézusnak,Isten volt az elsődleges és nem a kereszt,akkor te miért a kersztre mutatsz mindig Isten helyett ?

Te a kereszttől várod a kegyelmet ,Isten helyett ???

Önmegváltással vádolsz ?

Miért,azért mert hiszek Istenben és a kegyelmében.

És,Te aki Istenbe vetett hit helyett a keresztbe vetet hit által várod a megváltásod,miért nem vagy önmegváltó?

Ha egyszer önmagad világnézetében való hittől várod,hogy örökéleted legyen,ahelyett ,hogy Istenhez füződő kapcsolatodtól várnád,attól a kapcsolattól ami a hit alapja,és ami ha nincs akkor kegyelem sincs.

Isten imádásáról nem filozofálgatni kell,mint ahogy azt a farizeusok teszik,hanem megcselekedni azt.


Te megcselekszed,Követed Jézus tanítását,betöltöd a főparancsolatot ?

vagy csak filozofálgatsz a keresztről és ,foggal körömmel tiltakozol az ellen aki Isten imádására buzdít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 07:23 
Kedves Gabriell!

Imádd az Istent és szeresd felebarátod, mint magadat.
Jól teszed, ha ezt cselekszed!
Cselekedd ezt és akkor élsz!

Engedd meg, hogy Fony-nak feltett kérdéseidre válaszoljak.

Igen, Fony imádta már és imádja az Istent Lélekben és igazságban, az Úr Jézus Krisztus által!

Jézus nyíltan háromszor mutatott a keresztre, de a próféták is nagyon sokszor.
Amikor Jézus a HALÁLÁRA (kereszt halálára) mutatott és a feltámadására, akkor Isten IGAZSÁGÁRA és HATALMÁRA mutatott, hogy ne filozófálgatás legyen az embernek mind ez!

Mert ott látható Isten szeretete, hogy Fiát bűnné tette értünk és elhagyta.
Ezzel megszerezve bűneink bocsánatát, adós levelünk eltörlését.

A kereszten adatott a kegyelem az Úr Jézus által, az Atya elrendelésére, akaratából.

Igen, önmegváltás az, ha valaki továbbra is visszautasítja ezt a szabadítást és ÖNMAGA kívánja törleszteni bűnei adósságát. Bűneid adósságát!

Nem azért, de mi a KEGYELEM számodra? Ima?

Leírtam.

Az Úr feltámadása miatt lehet örök élete annak, aki előtte elfogadta a haláláért adatott bocsánatot. Ez nem világnézet és filozófia.

Az Úr tölti be az övéibe a parancsolatokat!

Imádjuk közössen az élő Istent azért, amit Ő TETT!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 08:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
Kedves Fony

megkérdezném tőled,Te már imádtad Istent imában valaha is,átadtad már magad lélekben Istennek imában valaha is ?

Jézus hányszor mutatott a kersztre és hányszor az Istenre ?

Ha Jézusnak,Isten volt az elsődleges és nem a kereszt,akkor te miért a kersztre mutatsz mindig Isten helyett ?

Te a kereszttől várod a kegyelmet ,Isten helyett ???

Önmegváltással vádolsz ?

Miért,azért mert hiszek Istenben és a kegyelmében.

És,Te aki Istenbe vetett hit helyett a keresztbe vetet hit által várod a megváltásod,miért nem vagy önmegváltó?

Ha egyszer önmagad világnézetében való hittől várod,hogy örökéleted legyen,ahelyett ,hogy Istenhez füződő kapcsolatodtól várnád,attól a kapcsolattól ami a hit alapja,és ami ha nincs akkor kegyelem sincs.

Isten imádásáról nem filozofálgatni kell,mint ahogy azt a farizeusok teszik,hanem megcselekedni azt.


Te megcselekszed,Követed Jézus tanítását,betöltöd a főparancsolatot ?

vagy csak filozofálgatsz a keresztről és ,foggal körömmel tiltakozol az ellen aki Isten imádására buzdít.


Kedves Gabriel!

Most olvastam János ev. 6. részét, abból szeretném válaszképen írni neked:

Jézus mondja:
# Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentõl tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jõ.

# Nem hogy az Atyát valaki látta, csak az, a ki Istentõl van, az látta az Atyát.

# Bizony, bizony mondom néktek: A ki én bennem hisz, örök élete van annak.
.
# Én vagyok az életnek kenyere.

# Én vagyok amaz élõ kenyér, a mely a mennybõl szállott alá; ha valaki eszik e kenyérbõl, él örökké. És az a kenyér pedig, a melyet én adok, az én testem, a melyet én adok a világ életéért.

# Tusakodának azért a zsidók egymás között, mondván: Mimódon adhatja ez nekünk a testét, hogy azt együk?
# Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az õ vérét, nincs élet bennetek.
# A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

# Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.
# A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban.
.
# A miként elküldött engem amaz élõ Atya, és én az Atya által élek: akként az is, a ki engem eszik, él én általam.
# Ez az a kenyér, a mely a mennybõl szállott alá; nem úgy, a mint a ti atyáitok evék a mannát és meghalának: a ki ezt a kenyeret eszi, él örökké.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 12:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Imádd az Istent és szeresd felebarátod, mint magadat.
Jól teszed, ha ezt cselekszed!
Cselekedd ezt és akkor élsz!

Engedd meg, hogy Fony-nak feltett kérdéseidre válaszoljak.



Kedves Péter

Nem hinném,hogy Fony helyett válaszolhatnál,ha csak nem Te vagy Fony is.

De a saját nevedben örülnék ha válaszolnál,hogy imádtad -e már Istent imában valaha is ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
GABRIEL777 írta:
Kedves Fony

megkérdezném tőled,Te már imádtad Istent imában valaha is,átadtad már magad lélekben Istennek imában valaha is ?

Jézus hányszor mutatott a kersztre és hányszor az Istenre ?

Ha Jézusnak,Isten volt az elsődleges és nem a kereszt,akkor te miért a kersztre mutatsz mindig Isten helyett ?

Te a kereszttől várod a kegyelmet ,Isten helyett ???

Önmegváltással vádolsz ?

Miért,azért mert hiszek Istenben és a kegyelmében.

És,Te aki Istenbe vetett hit helyett a keresztbe vetet hit által várod a megváltásod,miért nem vagy önmegváltó?

Ha egyszer önmagad világnézetében való hittől várod,hogy örökéleted legyen,ahelyett ,hogy Istenhez füződő kapcsolatodtól várnád,attól a kapcsolattól ami a hit alapja,és ami ha nincs akkor kegyelem sincs.

Isten imádásáról nem filozofálgatni kell,mint ahogy azt a farizeusok teszik,hanem megcselekedni azt.


Te megcselekszed,Követed Jézus tanítását,betöltöd a főparancsolatot ?

vagy csak filozofálgatsz a keresztről és ,foggal körömmel tiltakozol az ellen aki Isten imádására buzdít.


Kedves Gabriel!

Most olvastam János ev. 6. részét, abból szeretném válaszképen írni neked:

Jézus mondja:
# Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentõl tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jõ.

# Nem hogy az Atyát valaki látta, csak az, a ki Istentõl van, az látta az Atyát.

# Bizony, bizony mondom néktek: A ki én bennem hisz, örök élete van annak.
.
# Én vagyok az életnek kenyere.

# Én vagyok amaz élõ kenyér, a mely a mennybõl szállott alá; ha valaki eszik e kenyérbõl, él örökké. És az a kenyér pedig, a melyet én adok, az én testem, a melyet én adok a világ életéért.

# Tusakodának azért a zsidók egymás között, mondván: Mimódon adhatja ez nekünk a testét, hogy azt együk?
# Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az õ vérét, nincs élet bennetek.
# A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

# Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.
# A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban.
.
# A miként elküldött engem amaz élõ Atya, és én az Atya által élek: akként az is, a ki engem eszik, él én általam.
# Ez az a kenyér, a mely a mennybõl szállott alá; nem úgy, a mint a ti atyáitok evék a mannát és meghalának: a ki ezt a kenyeret eszi, él örökké.


Kedves Erika

Nem kimondottan erről folyik a "vita"
A Szentírásokra a farizeusok is rendre hivatkoztak és idéztek is belőle,szemlátomást még sem volt semmi közük Istenhez.

Ez pont olyan,mint amikor egy ember úgy mutogat a keresztre egyfolytában,hogy közben Isten imádása ellen szól."azt önmegváltásnak,mutatványnak titulálja"

Értelemszerűen ennek az embernek ,Jézussal ellentétben nincs köze Istenhez,így a keresztre is csak mutogatni tud,mint a Jézust vádoló farizeusok,akik szintén mutogattak Mózesre és a törvényeire.

Jézus,Istentől elválaszthatatlan.

Jézust pedig egyedül Isten képes megmutatni az embernek"hisz Ő ismeri egyedül",de annak az embernek aki Isten imádása ellen,szól,hogyan is mutathatná meg Jézust ,Isten.?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 17:07 
Lélekben és igazságban imádom az Atyát az Úr Jézuson keresztül!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 17:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Lélekben és igazságban imádom az Atyát az Úr Jézuson keresztül!

Kedves Péter

Én Isten imádására kérdeztem rá.
Arra,hogy imádod-e rendszeressen imában Istent.

Erre még most sem adtál választ.

Nem hinném,hogy olyan bonyolult ez a kérdés,hogy a teológia mögé keljen bújni.

Egyébként meg nem tartom szerencsésnek,a Szentháromság feldarabolását,de ha ez a célod,akkor figyelj arra ,hogy Jézus mit,mikor mondott.

Mert amikor evilágban volt ,akkor azt mondta,hogy senki sem mehet az Atyához,csak is általa,de amiután felment a mennybe az Atya mellé,akkor már azt mondta,hogy az Atya elküldi az Ő nevében a Szentlelket ,aki majd mindenre megtanítja az embereket.

Ezért ahhoz,hogy kapcsolatba lépj az Atyával, Jézussal a mennyben,elöbb az evilágba az Atya által leküldött Szentlélekkel kell kapcsolatba kerülnöd.


Persze ez csak teológiailag igaz,a valóságban
a Szentháromság egy egységben van jelen Istenben,ezért egyik sem létezik a másik nélkül önállóan.

Ezért aki Istent imádja imában,az "mindent"imád "ami"Istenhez tartozik.

Ezért is ostoba emberi okoskodás,hogy Istent
csak igazságban lehet imádni,hisz aki hazugságban imádja Istent az nem is Istent imádja,ezért egyértelmű,hogy aki Istent imádja az igazságban is imádja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 18:12 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nem gondolnám hogy nem imádja egy keresztény imában, imáiban az Istent!
Maga a feltételezés is megdöbbentő ismerve azt az imát amit az Úr Jézus a Krisztus tanított a tanítványinak és nekünk!

Máté 6:9 Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;
Máté 6:10 Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.
Máté 6:11 A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.
Máté 6:12 És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;
Máté 6:13 És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!

Áldjon az Úr Jézus a Krisztus!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség