Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 13:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
tavasz írta:
Nem is értem, hogy hogyan jut egyáltalán ilyen eszedbe Kavics?
Nem is értem... :?
De erre is éppen csak azt tudom mondani, amit az előbb.

Egyáltalán... azt nem értem, hogy miért kell úgy hozzáállni a másik emberhez, hogy ő szintekkel lejjebb van nálam, és hozzá csak lesüllyedni lehet ????? Ha pedig egy keresztény (vagy bárki) lesüllyed egy szintre, azért nem a másik ember a felelős.


Szia.


Szia kedves Tavasz!

Én úgy gondolom, hogy itt nem az emberről van szó, hogy az ember szintjére, hanem maga a cselekedet szintjére, mert Jézus bizony szóba állt paráznákkal, lopókkal...stb, hú és hányan megbotránkoztak, már akkor is mert azt hitték, hogy Ők bizony felette állnak ezeknek az embereknek és nem méltók arra sem, hogy szóba álljanak Velük.Jézus megtette.Ó hála Néki!
Én úgy gondolom, hogy maga a cselekedet szintjére nem szabad lesüllyednünk.Tehát ne lopjunk, ne paráználkodjunk, ne ítélgessünk, hiszen nagyon sok helyen felszólít ezekre a cselekedetekre(hú, milyen hosszú e betűs szó), hogy ne cselekedjünk ilyen dolgokat.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szia Cilla,

így van ! Pontosan erre gondoltam én is, ezért is nem kötném össze az emberrel (a másik emberrel) !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 14:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Szerintem mind a Péter ,mind a Tavasz által elmondott igaz,az egyik az érem egyik oldala a másik a másiké.

Salamon :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 14:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
tavasz írta:
Szia Cilla,

így van ! Pontosan erre gondoltam én is, ezért is nem kötném össze az emberrel (a másik emberrel) !!!


Szia Tavasz!

Igen, de én is beleesek ám sajnos nagyon sokszor ebbe a hibába, hogy azt mondom, jó nem fogok a te szintedre süllyedni, mert összekapcsolom a cselekedetet az emberrel.PL. valakivel nagyon sokat vitatkozom, és a másik ember már csúnya szavakat használ, akkor azt mondom állj, már nem beszélgetek veled, mert nem akarok a te szintedre lesüllyedni.Pedig itt nem arra gondolok, hogy felette állónak érzem magam, csak ezt a stílust, ezt a cselekedetet már nem akarom átvenni.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 14:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát persze Cilla, ezt nem kell magyarázni, én is így gondolom :). De a kiindulópont szerintem más volt, amire aztán én reagáltam. Ott szimplán fel volt vázolva egy helyzet, amiben valaki elkövet egy bűnös cselekedetet, és erre azt írja Kavics, hogy vigyázz, hogy miközben a másikat segíteni akarod, ne süllyedj le a szintjére. Na de mi köze van a segítségnek, meg a bűnös lépésnek egymáshoz? Miért is segítené a másik embert a bűnös lépésem, és egyáltalán miért is lépem meg a bűnt? Ha bűnt követek el, azért a másik ember a felelős?

Ezek jutottak eszembe. Hátha elgondolkodtat másokat. Ennyinek szántam. A vitatkozást viszont igyekszem kerülni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
OKÉ :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 15:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
GABRIEL777 írta:
Szerintem mind a Péter ,mind a Tavasz által elmondott igaz,az egyik az érem egyik oldala a másik a másiké.

Salamon :D



Szia kedves Gabriel!

Te kis bölcs, bölcs?? Salamon :D

Nem bántásiból írtam.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 16:16 
Máté írása szerinti Evangélium 7. rész

Az Úr Jézus mondja:

1. Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.
2. Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.
3. Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?
4. Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van?
5. Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből!
6. Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 16:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
GABRIEL777 írta:
Szerintem mind a Péter ,mind a Tavasz által elmondott igaz,az egyik az érem egyik oldala a másik a másiké.

Salamon :D



Szia kedves Gabriel!

Te kis bölcs, bölcs?? Salamon :D

Nem bántásiból írtam.

Üdv szeretettel cilla


Kedves Cilla rólad feltételezném,utoljára,hogy bántásból írnál bármit is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jan. 21., hétfő 11:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 20:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Bocs, hogy beledumálok, de ez nem egy teoretice eldöntendő dolog. Szerintem az empátia az élettapasztalaton alapul. Az empátia az irgalom kistestvére, de nagyon kell hozzá az élettapasztalat.

Kedves Kavics te magad adod meg a választ miként kell hozzáállni a dolgokhoz, amikor ezt írod:

Kavics írta:
nem veszi tudomásul, hogy magam is kegyelemből élek, küzködve a magam gerendáival.


A megtapasztaláson alapuló empátia, abból indul ki, hogy magam is bűnös ember vagyok, aki bármikor képes, és hajlamos arra, hogy szakadékba zuhanjon, hogy hasonló helyzetbe kerüljön, mint az az ember, mint akin próbálok segíteni. Lehet, magam is voltam hasonló helyzetben, mint akin segítek. És ez már maga az empátia. Mindemellett fontos tudni, hogy nem biztos, hogy segítek a segítségemmel, lehet pont rosszat teszek.

Amikor segítünk jó ha hálát adunk az égnek, hogy per pillanat magunk meg vagyunk segélve, ahogy a régiek mondják, és tudunk segíteni, és nem a gonoszság állapotjában vagyunk per pillanat.

A segítség technikája nagyon egyéni, mindenki másként éli meg az éppen aktuális viszonyt, de fontos, hogy sajnos a segítséggel nem csak gyógyítani lehet, de lehet megbetegíteni is. A segítség lehet, hogy úgy jó, ha tapintatos, mint legtöbb esetben, de vannak, akik másra esküsznek. (Itt arra a volt drogos magyar pszichiáterre gondolok például)

Felsorolok a teljesség nélkül pár problémát, ami előjöhet:

Jó, ha tudjuk mit is érezhet akkor az az ember, aki segítségre szorul (ez sokszor látható is), de még jobb, ha tudjuk, mi is az ő lényegi problémája (ez már ritkábban nyilvánvaló). Ekkor remélhetőleg van rá receptünk, hogy mi is ennek a megoldása. Talán képes az ember úgy lépni, hogy az jó legyen a bajban lévőnek. Nem biztos, hogy segítesz, de fontos, hogy legalább kárt ne tegyen az ember. Akkor már jobb, ha semmit sem csinálunk (a mulasztás nem mindig bűn ezek szerint ?).

Ahhoz, hogy ténylegesen segíts valakinek különféle eszközök kellenek, az lehet egy egyszerű mosoly, pár szó, lehet egy hosszú bizalmi terápia, anyagiak, lelkiek, munka, foglalatosság, bármi, de lehet, hogy nem tudod erre a megoldást. Sajnos ez a gyakoribb. Fontos, hogy rálátásunk legyen a problémájára, ha ez nem megy, legalább át tudjunk valamit érezni az ő pillanatnyi helyzetéből, mindamellett, hogy vannak ítéleteink.

Mint beleérző ember jó ha tudjuk azt, hogy a segítségünk, vagy tervezett segítségünk mennyire valós. Lehet közhelyszerű gesztus amit csinál az ember, amivel esetleg meg is bánthatjuk az illetőt, de lehet egy komoly segítség is, de akár lehet egy életre szóló segítség is, még akkor is, ha azt nem kötik a segítőhöz. Szerencsés ember lehet, aki így tud segíteni.

Nekem ezek jutottak az eszembe a segítségről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 21., hétfő 11:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kavics írta:

Lehet rosszúl értelmezem, de a napokban olvastuk a hegyi beszédet és a következőt gondolom.
Ott az ítélgetés után a gyönyök példázata van.

Nekem ez úgy jön össze - ha egyáltalán össze kell vonni :-) -, hogy amikor segítek egy embernek, akkor két kísértés ér.
Az egyik, hogy lenézően teszem, mint aki tökéletes és nem veszi tudomásul, hogy magam is kegyelemből élek, küzködve a magam gerendáival.
A másik a gyöngyök példázata, ami arra ad tanácsot nekem, hogy ne akarjak úgy azonosulni a segítségre szorulóval, hogy eldobálom a kincseimet, csak, hogy az ő szintjére süllyedjek és ezzel mutassak "empátiát" felé.


A fenti gondolatmenethez szólnék hozzá. Érdekes, hogy másoknál ilyen összefüggések jönnek elő (ezért érdemes beszélgetni az igéről). Nekem a gyöngyök példázata másról szól (és szólt eddig). Nem tudom, hogy más hogy látja, de nekem azt jelenti, hogy a bennünk lévő "kincseket" ne "osztogassuk" olyan embereknek, akik méltatlanul bánnak ezekkel a kincsekkel, akik csak kihasználják, visszaélnek vele, elemésztik... stb.
Tehát vigyázzunk rá. Bánjunk bölcsen ezekkel, ne legyünk óvatlanok.

Semmiképpen nem tartom empátiának azt, hogyha valaki a másik bűnével azonosul. Az empátia az, amiről Rosta írt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 21., hétfő 12:00 
Kedves Tavasz!

Az empátia két korlátját kívántam érzékeltetni. Azt a két határt, ami között az ÉLET felé haladhat az ember.

Az egyik az irgalom, ami abból fakad, hogy magam is küzdök a gerendáimmal és ha egytől sikerül megszabadulnom, alkalmas vagyok a mások segítésére.
A másik ilyen korlát a gyöngyök példázatából látható.
Amit te is írtál!
A kincseimre vigyázzak a mások segítése közben, mert ezekben van az életem. (ha ezeket óvatlanul elszórom, akkor kiszolgáltatottá válok és sebezhetővé)

Jézus Krisztus azt mondja, hogy ahol a kincsetek, ott lesz a szívetek is!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Tavasz!

Az empátia két korlátját kívántam érzékeltetni. Azt a két határt, ami között az ÉLET felé haladhat az ember.


Kedves Péter

Az empátiának épp úgy nincs korlátja,mint a szeretetnek.

Mert mind a kettő Isteni eredetű,és mindegyikkel minden ember egyformán rendelkezik.

Az,hogy kiben milyen mértékben tud megnyilvánulni,kizárólag attól függ,hogy milyen mértékben fogadtuk Istent a szivünkbe.

Az empátia és a szeretet tiszta megnyilvánulását,Jézus mutatta meg az embereknek.

Minden ember képes erre,aki ugyan olyan közel kerül az Atyához,mint amilyen közel Jézus volt hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 17:07 
Kedves Gabriell!

Nem értek veled egyet!
De ÉN már letettem a meggyőzésedről!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség