Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kavics írta:
...
A segítésnél még fontos, hogy a mennyei kincseinket a segítés közben mindig értéknek tartsuk. Azokat a drága bizonyságokat, amikkel megajándékozott az Úr.
Ezt ne dobjuk könnyelműen el még annak érdekében sem, hogy talán ezzel megmenthetem a másik embert.
...


ezt nem értem :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 10:45 
Szia Net!

Lehet rosszúl értelmezem, de a napokban olvastuk a hegyi beszédet és a következőt gondolom.
Ott az ítélgetés után a gyönyök példázata van.

Nekem ez úgy jön össze - ha egyáltalán össze kell vonni :-) -, hogy amikor segítek egy embernek, akkor két kísértés ér.
Az egyik, hogy lenézően teszem, mint aki tökéletes és nem veszi tudomásul, hogy magam is kegyelemből élek, küzködve a magam gerendáival.
A másik a gyöngyök példázata, ami arra ad tanácsot nekem, hogy ne akarjak úgy azonosulni a segítségre szorulóval, hogy eldobálom a kincseimet, csak, hogy az ő szintjére süllyedjek és ezzel mutassak "empátiát" felé.

Az empátia két szélét mutatja és közte a keskeny utat.

Erre gondolok, te mit gondolsz?

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
TETSZIK!!!

kifejezetten jó ELMÉLETI alap ahhoz, amire engem a GYAKORLATBAN vezetett el Isten :)

köszi, hogy megosztottad!!!

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Kavics,

Ez így elég "lenéző"-re sikeredett.
Az ő szintjére süllyedni.... ? Szerintem mindenki csak a maga szintjére tud süllyedni


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igenigen, elsőre nálam is kiverte a biztosítékot...

elmondom NEKEM hogy került a helyére:

van pl. egy olyan sose látott fogadott lányom (keresztény csetre tévedt be pasizni, így "találkoztunk"), aki eredetileg sztriptíztáncos volt...

namármost... egyszer konkrétan megmentettem az életét, mert öngyilkos akart lenni, én meg utánaküldtem az akkori barátját, aki visszahozta (mindezt MSNen intéztem)

azóta is többször előjött, hogy MEG AKARJA HÁLÁLNI, tehát TALÁLKOZZUNK, tud egy jó motelt...


ebben az esetben... EZ az a fajta "szintjére lesüllyedés", ami együtt járna a KINCSEIM ELDOBÁLÁSÁVAL...

megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy ezzel nem KÖZELEBB kerülne hozzám, hanem szinte biztosan ELVESZÍTENE... úgy tűnik megértette, bár időnként még felveti az ötletet...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nahát, szia!!!!! :D BÚÉK, meg minden!

Én csak az innenső oldalról ismerem azt, amiről ezek beszélnek, de innen szívesen elmesélem. Szóval. Ez a segítősdi sokszor simán egy páros társasjáték, ami jó időtöltésnek, de másra nemnagyon. Akin segítenek, az kap belőle együttérző szavakat, sajnálatot, kis melegséget, aki meg segít, az meg az érzést, hogy valakinek fontos, a fölényt, hogy valaki függ tőle, és persze mindketten a játék örömét. És a segítséget kérők közül nagyon sokat nem valódi segítséget kérnek, hanem lehetőséget ilyesfajta játékokra. És aki ilyenbe belemegy, arra már nem nagyon lehet fölnézni, pedig ez kéne ahhoz, hogy valóban segíteni tudjonl. Szerintem erre gondolt Kavics ezzel, hogy lesüllyedni a másik szintjére. Hogy az első lépés az, hogy nem arra szerződünk, hogy eltöltsünk közösen a cseten pár kellemes estét, nem szabad se kihasználni a másikat, se hagyni, hogy a másik kihasználjon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szia Kamilla,

Amit írtál azzal egyetértek, de nekem Kavics gondolatai másról szóltak. Mindenesetre én itt be is fejezem a mondókámat.
Sziasztok.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jan. 18., péntek 11:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
noigggen... a terápiás szerződés.... DURVÁN fontos "alkatrész"

épp MA mondtam valakinek: DÖNTSE EL, hogy KÉT EMBER KÖZÜL kivel kommunikál a továbbiakban, vagy VELEM, vagy VELE... kötélhúzást NEM VÁLLALOK...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
... pedig milyen jó játék az is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Elnézést a javításért Kamilla, csak pontosítottam a mondatot, hogy jobban érthető legyen.
Én pedig azért szállok ki a beszélgetésből, mert úgy látom megint egészen más vágányon haladunk itt néhányan, ami önmagában nem lenne baj, csak nincs kedvem belemenni a magyarázkodásokba. Javaslom, minenki írja le a maga véleményét, anélkül, hogy a másikat akarná felvilágosítani... ez is ebbe a témakörbe vág éppen. Feltételezzük, hogy a másik ember is értelmes...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 11:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) Jó. Én csak azt írtam le, hogy szerintem mire gondolt Kavics. De akkor várjuk meg, mondja meg ő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 12:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
izé... tavasz... MEGSÉRTŐDNI jöttél?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Net, ebbe a játszmába most nem megyek bele.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jan. 21., hétfő 10:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 12:15 
Egyet értek Nettel és a példája kapcsán megerősítem, amit írtam.

Nem szabad úgy empatikusnak lenni, hogy pl. együtt megyek lopni egy emberrel, csak azért, hogy megnyerjem őt az Úrnak!
Viszont nem szabad lenézni senkit, mert tudom, hogy magam is küzdök a lopással.

Keskeny az út, kevesen járnak rajta.

Az Úr Jézus bement a vámszedők és farizeusok házába, de nem azért, hogy jó üzleteket kössön.
Engedte megkenni a lábát egy k.-val, de nem azért, mert testi örömökre vágyott.

Keskeny az út és kevesen járnak azon ami az életre visz!

Mások "segítségével" lehet lejjebb is süllyedni, mint ahol vagyok, de fel is lehet emelkedni, látva az Úrba vetett hitüket!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 18., péntek 12:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem is értem, hogy hogyan jut egyáltalán ilyen eszedbe Kavics?
Nem is értem... :?
De erre is éppen csak azt tudom mondani, amit az előbb.

Egyáltalán... azt nem értem, hogy miért kell úgy hozzáállni a másik emberhez, hogy ő szintekkel lejjebb van nálam, és hozzá csak lesüllyedni lehet ????? Ha pedig egy keresztény (vagy bárki) lesüllyed egy szintre, azért nem a másik ember a felelős.


Szia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség