Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:27 
FM írta:
11. A ki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és a ki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és a ki igaz, legyen igaz ezután is; és a ki szent, szenteltessék meg ezután is.

12. És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, a mint az ő cselekedete lesz.

13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

14. Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.

15. De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.

Az ebek azok, akik képessek széttépni a másikat az igazság nevében.
De jó, hogy ők nem mehetnek be a kapun, mert Isten országát a szelídek öröklik EGYEDÜL


16. Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kéz érintése nélkül, oltárt is úgy, hogy ne faragd meg, tényleg érdekes kívánalom és feladat :*:
Még Salamon sem tudta teljesíteni, akkor énnnnnnnnnnnn :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
FM írta:
11. A ki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és a ki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és a ki igaz, legyen igaz ezután is; és a ki szent, szenteltessék meg ezután is.

12. És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, a mint az ő cselekedete lesz.

13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

14. Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.

15. De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.

Az ebek azok, akik képessek széttépni a másikat az igazság nevében.
De jó, hogy ők nem mehetnek be a kapun, mert Isten országát a szelídek öröklik EGYEDÜL


16. Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.


Ezt nem én írtam ezt kavics módosította, lelke rajta :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kavics írta:
Szia Tavasz!

Isten hozott!



Szia Péter!

Örülök, hogy írtál nekem, már nagyon sokszor meg akartalak szólítani - a régi fórumon 1-2-szer ha szót váltottunk - pedig lélekben sokkal többet voltam veled, nagyon szeretem, amiket írsz. :P (Na jó akadnak kívételek is.) De annyi örömöt okoztál már, és annyiszor töltötted el melegséggel a szívem. És ezt most meg is köszönöm.

Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Való igaz, hogy az imádat és a bálvány szoros kapcsolatban van szvsz, ez lelki kapcsolat, de lehet szellemi, vagy talán mind a kettő :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Való igaz, hogy az imádat és a bálvány szoros kapcsolatban van szvsz, ez lelki kapcsolat, de lehet szellemi, vagy talán mind a kettő :*:


Kedves FM!

Szépen kérlek, hogy a régi Parókiában folytatott jászadozásaidat ne folytasd itt, lehetőleg fórumozz normálisan. Az értelmetlen beírásokat, a kis értelmetlen szösszeneteket, az offtopicolást a moderátorok törölhetik, ha már nagyon zavarod a normális beszélgetést. Ez nekik is kellemetlen, no meg neked is az.

Kérlek, hogy csak akkor írj, ha tényleg van mit mondanod. Pusztán hevültségből, grafomániából ne topicolj légyszi! Ne sérts meg feleslegesen másokat! Ne gerjessz közöttünk feleslegesen rossz hangulatot, amikor olyan jól elbeszélgetnek, elbeszélgetnének itt az emberek!

Légyszi!

Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:47 
Szia Tavasz!

Köszönöm neked ezeket a sorokat. A topic címére utalva nem gyártunk egymásból bálványt, mert pontosan látod, hogy még könnyen sebezhető vagyok. :-)
Akkor viszont a dög, amit a hátamon cipelek elkezdi a csontjait zörgetni és annak valóban csúnya hangja van :-(

Egy a Jó, a mi Mesterünk, aki az Isten Fia Jézus Krisztus.
Hitem szerint FM-nek is Ő az Ura, úgy hogy rábízom ennek a csikónak a kezelését, Ő jobban ért hozzá :-)

Így lesz a Szabadítóból Isten és belőlünk ember.
Ennél nagyobb öröm nem érhet.

Magadról alig írtál, viszont az én érdeklődési köröm az Úr után kitöltésre került, kérlek nézd meg :-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azt gondolom, hogy te tévedtél ide és nem a témához illően írtál de ha nem így van és tévedtem.
Akkor megköszönöm mert nálad ezt jelenti a téma, köszi a szíves közreműködésed, mert így tágul a fogalom kerete :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 23:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kavics írta:
Szia Tavasz!

Köszönöm neked ezeket a sorokat. A topic címére utalva nem gyártunk egymásból bálványt...


Kedves Péter,

dehogy gyártok belőled bálványt!
Nehogy már bűntudatunk legyen nekünk embereknek azért, ha szeretjük egymást! Hol tiltja ezt a Szentírás? :roll: :D

Szeretettel,
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:10 
Drága Tavasz!

Persze, sőt kell, mert csak így érdemes élni. :-)
Az imádat az már más!

Nekem két nagyon fontos Ige segít abban, hogy ember legyek és szerethessem az embertársaim:
- amikor az első kísértésben elbukott az ember, akkor ez nem volt más, mint ami a keresztyének többségét is megkísérti "Olyan leszel mint az Isten"
én olyan szeretnék lenni, mint az ember, akit Isten elképzelt
- a másik, amikor nem magamat imádom, hanem valaki mást, lehetek én a legszuperebb törvénytisztelő ember, aki talál egy még nálánál is szuperebb embert, akiről tudja, ez egy MESTER, de én már tudom, hogy még ő sem jó.
Amikor Jézusnak azt mondta egy szupermen, aki gyerek kora óta betartotta a törvényeket, hogy jó mester, akkor még ő is azt mondta, hogy ha mesterként nézel rám, akkor tévedsz, mert nincs csak egy jó, az ISTEN

Na erre gondoltam, hogy ne offoljak, de örülök neked és jól esik a szereteted :-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24., kedd 13:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Na igen, kösz, hogy válaszoltál, de miért mondják azt, hogy istennek gondolja magát, de azt nem, hogy bálványnak? :oops:


Kezdem a Keltáknál;
A víz sötét ködéből indult a világ, de benne, rajta és fölötte élt a lélek. Az Ős-víz ködnek neve; TEN.
Tengar erőből sűrűsödött a víz köde és létrejöttek az ősanyag világai. Az IZ ereje fény lett s a lélek indult el a fény útján a fény erejével mely IZ magjaként hullt rá a megmarad ős-vízre. Így nemződött az élet. A tin az élet tava lett, az ős víz. Az ős-anyag neve Ama-PALIL. Iz első szülöttje… stb. (ezt tartja a Kelta hitvilág, [Kaldeusok hitvilágában tűnik fel.] és innen van egy érdekes hatalmi egység IZ-TEN.)
Ami a felsőbb hatalmasság erejének megnevezése. Magyarul Isten. Néven vonult a köztudatba, és ezen a néven emlegetjük magát a Teremtő, Mindenható, Istent is. (A szó magát a hatalmat, rangot jelenti. Ahogy azt későbbi hozzászóló is említi, Úr, Király.. stb.)

De, másokat is istennek nevezünk. Jézus egy alkalommal magát Sátánt nevezte istennek. Ján 14.30. Habár, jól tudjuk Isten egy van. Egy másik helyen azt mondta „Istenek vagytok” 10:34, itt az emberekre alkalmazta. Egyben hivatkozott Zsolt. 82:6; Ézs 41:23. az írásokból egyértelműen kiderül, hogy milyen értelemben gondolta ezt.
Mózes esetében is olvasunk hasonlót 2Móz 7:1 Maga a Mindenható tette Mózest nagyobb istenné a fáraó istenei előtt.
Tudjuk tehát, hogy sokféle hatalmasság van, és ezeket, mint isten; rangot, hatalmat megjelölő fogalmi névvel említjük.
„1Kor 8:5 Mert ha vannak is úgynevezett istenek akár az égben, akár a földön, a minthogy van sok isten és sok úr;
1Kor 8:6 Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitõl van a mindenség, mi is õ benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is õ általa. „

De, van egy nagyon érdekes rész a bibliában, ami nem hagy semmi kétséget sem Ézs 43:10-ben. Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, elõttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!

Ezek után már tudjuk, hogy miért is mondjuk valakire, hogy istennek képzeli magát. Mert nem ő az első aki azt hiszi, úgy gondolja, hogy ő isten. Vagy akár mások nevezik annak. (azért itt hozzá is teszem, hogy nem csak emberekre használatos, ahogy azt Jézus említi, hanem a bukott angyalokból lett Démonok. [már maga a démon szó is eredetében istent jelent.] )

Bálvány bármi lehet. Nem csak tárgyak, amik előtt hasra lehet vágódni. Mert ismeretes az a szólásunk is, hogy valakit bálványozni. Vagyis élő személyre is igaz. De, lehet egy fogalom is. Pl. vágy valami után, gazdagság. Habár a gazdagság, egy jól érzékelhető fizikai (mani Káldeai Meni isten után.) pénz utáni vágy és annak bálványozása. De, az oda vezető úton is vannak kisebb-nagyobb (viszonylagos megfogalmazásban, de mind helytelen.) bálványok.
Lehet áldozni annak oltárán, akár szellemiségünket elvesztve. (nem a gazdagság, az anyagi jólét a bálvány, hanem a helytelenül elért. És helytelenül felhasznált. (luk 12:16 példázat, )

Tehát sokféle bálvány van, a bálvány képviseli a bálványozottat. Tehát nem mondjuk egy bálványozott, istenítet, istennek hit személyre, hogy ő bálvány.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 24., kedd 13:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Lucius nagy örömet szereztél, köszönöm! :*:
Azt gondolom mindenkinek épülésére szolgál az összefoglalód.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kérlek benneteket, ha van az imádattal kapcsolatban fogalmatok, írjátok meg.

Túl sokat használják köznyelvben azért jó lenne, ha ki-ki vérmérséklete alaoján ezt is megírná.
Nekem az isten fogalom nagyon szinpi volt, a bálvány még kifejtésre szorulna (nekem) persze nem én vagyok a mérvadó :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 20:48 
Az ima benne van?

Akkor lehet, hogy valaki azt mondta valakinek, hogy
"Aha, már értem az imádat" és innen maradt fent ez a szó, szvsz...

Ugye elfogadjátok a magyarázatomat! Sokat elmélkedtem és morfondíroztam, ill. rengeteg könyvet kiolvastam, mire idáig eljutottam.
Hiddjétek el, sok munka van benne, na?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem gondolom, hogy az ima és imádat összekapcsolható "=" jellel.
Inkább ahhoz hasonlítanám amikor valaki nagyon, de nagyon szerelmes, és el van választva a szerelmétől, aztán mindég azon kapják, hogy ott van, de még sincs ott. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség