Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 11., péntek 14:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Pont most tiltakoztam az efféle osztályzás ellen, de had essek ebbe a bűnbe egy kicsit: ezt tényleg jó volt olvasni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 07:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
A mondataimra ráaggatsz olyanokat amit nem mondtam, betolod egy szélsőséges sarokba és oda lövöd az érveidet. Ezért hatástalanok, mert valójában nem amit én mondtam nincs ott a céltábládon. :)

Pl.
"Sem a gazdagság, sem a jólét, sem a siker, sem a totál egészség stb... Nem tartozik Isten Újszövetségi ígéretei közé,"
Totál egészségről soha nem hallhattál senkitől, még a legvadabb "gyóygító evangélistától" sem. Tőlem meg végkép nem.
De nézzük Jézus programját:
"Az Úrnak lelke van és rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyílását, hogy szabadon bocsássam a lesújtottakat,"
Csupa jó dolog. Végül is örömhírről van szó. A gyógyításokat, vakok szemeinek megnyitását nem elszállt evengélisták találták ki, hanem itt lehet olvasni (most nem beszélünki róla, de a szabadulás kétszer is szerepel ebben a programban).
Ha nincs jóléti evangélium, akkor szegénység evangélium sincs. Ráadásul ez utóbbi oximoron is.
Egyébként valóban nincs jóléti evangélium, mert mint mondtam, az nem lényegi kérdés, az evangélium meg a lényegről szól. A szükségek betöltése az egy hozadéka az Isten országa keresésének, de a szegénység, annak pozitív beállítása, biztos bogy nem része az evangéliumnak.
Az alábbi igét nem nagyon lehet elszellemesíteni:
6. Azt mondom pedig: A ki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat.
7. Kiki a mint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.
8. Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,

11. Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, a mely általunk hálaadást szerez az Istennek.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Továbbá.
Akik hisznek abban, hogy Isten anyagilag is meg akarja áldani az Őt keresőket, azzal szokták lesöpörni, amivel te is tetted, "1Ti 6:10 Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme ".
Vagyis egyszerűen a pénz szerelmesének minősíteni, de ez nem igaz, legalább is a hívő jólétben élők között nem jellemző. Ezek az emberek sokat és jó szívvel adakoznak és az a sugalmazás végkép nem igaz, hogy a szegénység mentesít a pénz szerelme alól, a szegények között talán még többen vannak, akik a pénz szerelmesei.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 09:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Ex!
Nem téged akarlak bántani.
Látom, hogy te józanul próbálsz dolgokat helyretenni.

Nincs olyan, hogy szegénység evangéliuma: Megelégedés van.
Ezek a tanítók ezt teljesen máshogy értelmezik, megelégedés=teletöltés, amikor a lehető legtöbb anyagi, egészségi áldást kapod ha hiszel.
Ha nem hiszel ebben és szegény maradsz(az ő fogalmaik szerint), vagy beteg maradtál,akkor nincs hited azt elvenni amit egyébként elvehettél volna, tehát gyalázod Istent.

Ugyanakkor bizonyos, hogy akikre te felnézhetsz azok tanították ezeket a dolgokat(jólét, teljes egészség-nagyon időskori halál teljes egészségben végig(lyukas fog nélkül)).
Te nem tudva is, de megismételted a szavait egy nagy tanítónak:
Idézet:
Kenneth E. Hagin szavai szerint: Tudjátok, barátaim, a keresztények többsége nem azért szegény, mert alázatos, hanem azért, mert kevély. Nem azért szegények, mert annyira tisztelik Istent, hanem mert cseppet sem tisztelik.

Ez egy gyalázatos mondat. A Biblia védi a szegényeket és az eleseteket és kevélységgel vádolja a gazdagokat, ez a tanító pedig éppen fordítva tett.
Nos , ebből látszik, hogy messze nem bibliai alapokon állt, hanem a saját vagyonából indult ki, amit mércévé tett mások számára is.
Sajnos ehhez a tanítóhoz más, már eretnekségbe hajló kijelentések is elhangzottak.
De ez túl messze vinne.

Egyébként ezek a személyek hihetetlen tekintélyt követeltek és vakon követték őket tömegek.
Benny Hinn letiltotta magát

Idézet:
A neves evangélista, Benny Hinn követelésének megfelelően 75 rövidfilmet távolított el szervereiről a legnagyobb videómegosztó portál, a Youtube. Eddig, akik szerették, és akik nem annyira, azok is rövidebb-hosszabb videó-felvételeket tettek közzé Benny Hinn igehirdetéseiből. Tették mindezt azért, hogy nyilvános legyen, hogy vajon mit is mondott valójában. Természetesen azok, akik nem annyira kedvelik őt, a botrányos kijelentéseit szellőztetik meg ilyen módon. Például azt, amikor a TBN stúdiójában azt találta mondani 1992 októberében, hogy „ha engem támadtok, a gyermekeitek meg fognak fizetni érte.” A legfigyelemreméltóbb teológiai kérdés, ami Hinn tanítása körül kering az a Szentháromság kilencsége, amiben szerinte az Atya, a Fiú és a Szentlélek is hármas lény, így 3x3=9. Ha valaki az ehhez hasonló kijelentéseket tartalmazó videókat keresi, akkor már nem találja, mivel Benny Hinn munkatársi csapata, a keresztény portálokat sem kímélve irtatja le őket a világhálóról, és a bírósági úttól sem riadnak vissza.

http://209.85.129.132/search?q=cache:a_ ... =firefox-a

Idézet:
nem igaz, hogy a szegénység mentesít a pénz szerelme alóll

Egyetértek. Pont ezért figyelmeztet az Ige a megelégedésre. Az ige azt mondja, hogy akik meg akarnak gazdagodni....ezeket ítéli el.
Ez a trükk az egészben, nyílván nem a gazdagoknak hangzik az ilyen ígérgetés, hanem a szegényeknek, ez a becsapás.
A gazdagság sem erény, hanem Isten adománya(ha úgy akarja), de éppen őket figyelmezteti:
Idézet:
1Ti 6:17 Azoknak pedig, akik e világban gazdagok, parancsold meg, hogy ne legyenek gõgösek, és ne a bizonytalan gazdagságban reménykedjenek, hanem Istenben, aki megélhetésünkre mindent bõségesen megad nekünk.

Így ez lehet valóban áldás is, ha megszívleli ezen igéket.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 10:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
Literaty írta:
Ha nem hiszel ebben és szegény maradsz(az ő fogalmaik szerint), vagy beteg maradtál,akkor nincs hited azt elvenni amit egyébként elvehettél volna, tehát gyalázod Istent.

Ilyet sem hallottam soha senkitől, ez kizárólag a vevő oldali félreértelmezés, méghozzá azért mert más világossá tevő tanításokat nem hall meg, vagyis szelektív a hallása az igékre. Az tény hogy hallottam ilyen értelmezést hívőktől, de sajnos ezek sajátértelmezésű butaságok.

Idézet:
Idézet:
Kenneth E. Hagin szavai szerint: Tudjátok, barátaim, a keresztények többsége nem azért szegény, mert alázatos, hanem azért, mert kevély. Nem azért szegények, mert annyira tisztelik Istent, hanem mert cseppet sem tisztelik.

Ez egy gyalázatos mondat. A Biblia védi a szegényeket és az eleseteket és kevélységgel vádolja a gazdagokat, ez a tanító pedig éppen fordítva tett.

Nos nem annyira gyalázat, ha nem csípőből akarod elutasítani. Először is nem azt mondja hogy mindenkinél ez az ok, hanem azt, hogy a többségnél, az pedig ugye csak annyit jelent, hogy több mint a fele.
Tudod hányszor hallottam, amikor a Szentszellem ajándékairól csodákról, jelekről került szó, hogy: Óh nekem elég a hitem, nincs szükségem ilyen "ajándékokra", csodákra, jelekre. Ez bizony nettó kevélység. Azt mondanom se kell, hogy gyümölcstermésről nála nem beszélhetünk, de neki nincs szüksége semmire Isten ajándékaiból. Ez nem olyan nagy istentisztelet, nemde?
Ahhoz, hogy helyére kerüljenek a dolgok, tudni kell, hogy különbség van ige és ige között(rhéma és logosz), és azt is, hogy hitből is többféléről beszél a Biblia. A keresztények többségének viszont ezek zöldségek.
üdv
ex

A szegények közül egyébként csak az önhibáján kívüli szegényt védelmezi a Biblia, az önhibással elég keményen bánik. A gazdagnak pedig nem a gazdagságával van baja az igének, hanem azzal, hogyha rosszul használja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 19:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex!

Idézet:
A gazdagnak pedig nem a gazdagságával van baja az igének, hanem azzal, hogyha rosszul használja.


Ez igaz, csak a gazdagság egy borzasztó nagy kísértés az emberek nagy része számára, arra, hogy rosszul használják. Biztos te is tudsz ismeretségi körödből (én igen) olyan embert, aki egész normális volt, amíg egyszer sok pénze nem lett.

Jézus mondja, hogy Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni. (nem gondolom, hogy csak a lelki gazdagságra vonatkozik)

Példabeszédeknél olvassuk: szegénységet vagy gazdagságot ne adj nékem; táplálj engem hozzám illendő eledellel.
(Salamon is borzasztóan elszáll a gazdagságával. Ezékiás is beleesik a gazdagsággal való dicsekvésbe, Nabukodonozor is stb.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tény hogy a gazdagság veszélyes dolog, úgy általában az élet, tehát a szegénység is. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 20:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 12., szombat 21:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nem árt egy kicsit mélyebbre is nézni a gyökerek felé.
Ezzel nem téged támadlak ex, hanem szeretném, ha egyesek szeme némileg kinyílna, hogy kiket is követnek.
Ezek a dolgok teológiai alapokat érintenek, melyből igen téves megtévesztő gyakorlatok sokasága állt elő, messze nem stílusbeli kérdés.

Hobart Freemanhoz köthető a mai hit mozgalom. Ő hitt abban, hogy Isten
meggyógyította a gyermekbénulásából. Freeman és a gyülekezete lekicsinyelte az orvostudományt. Aki orvosi kezelésnek teszi ki magát az démonok hatása alá kerül.(!!!) Elrendelte, hogy a várandós anyák csak otthon az ő bábáikkal szülhetnek E tette számos anya és csecsemő halálát okozták. Miután egy házaspár 15 éves lánya orvosilag gyógyítható betegségbe meghalt a szülőket gondatlanságból elkövetett emberölés vádjával 10 év börtönre itélték. Freemant is elitélték felbújtás vádjával. 1984-ben Freeman tüdőgyulladásba meghalt,miután elutasította az orvosi kezelést.
William Branham is meghalt egy autóbaleset után fellépő szövődménybe.
Kathryn Kuhlman 1976 halt meg szívelégtelenségbe.
Akik az egész életükben az ilyen betegségek ellen prédikáltak, mint az áldás ellentétjei.

Hagin állította, hogy a prédikáció vázlatát az Úr lediktálta, ő így mondta: inspiráció által (!!!) (Médium?)
Kenneth Copeland ezt mondta: Most ugye nemcsak valami ember van benned....Te isten vagy. (!!!)
Kenneth Hagin szerint nem igei úgy imádkozni, hogy "Ha ez Isten akarata" (A bibliai hit, 1. tanulmány).
Kenneth Hagin hiszi, hogy "Isten azt akarja, hogy a legjobbakat együk, a legjobb ruhákat hordjuk, a legjobb autókat vezessük; a legjobb legyen nekünk mindenből" (A bibliai hit, 10. tanulmány).
Kenneth Haginn szerint Jézus felvette a Sátán természetét is (Jézus neve, 3. fejezet)
Kenneth Hagin elvitatja a "keresztény" nevet mindazoktól, akik nem értenek egyet az ő megvallás-teológiájával (Jézus neve, 22. fejezet)
Yonggi Cho szerint "Isten sohasem teljesíti a határozatlan imádságokat," olyannyira, hogy ha valaki pl. házastársat szeretne találni, akkor jobban teszi, ha tíz pontban rögzíti a kérését, és a papírt a tükörre ragasztja, hogy minden reggel és este felolvashassa, dicsérvén Istent a meghallgatott imádságért, meghatározva az alakját, szeme szinét stb.. mert Isten ezt csak így hallgatja meg (Negyedik dimenzió, 16)
"a kimondott szónak teremtő ereje van." (Yonggi Cho: Negyedik dimenzió, 44)

A józan karizmatikusok ezeket mélyen elutasítják, én olvastam ilyen felhívást egy pünkösdi gyülekezettől. Sajna ezek ma kisebbségben vannak.

Nagyon sok példát lehetne sorolni. Sajna ezek az emberek teljesen máshol járnak mint a Biblia világa, figyelmen kívül hagyják átlépnek fölötte. Simán beszélnek új kijelentésekről. azt állítva, hogy ihletettek és ezeket az embereket követik, méghozzá keresztyének milliói...
Ezeknek mint jelent a Biblia kánonja és az, hogy lezárva van ?
Szóval egyes karizmatikus jelenségek mögött nem csak stílusok állnak, hanem nagyon is súlyos dolgok. Jó lenne, ha kinyílna a szemünk.

Ami a gyomlálásra vonatkozik(ő egyébként máskor is tett hasonló szavakat, ezt idéztem is elébb.): Benny Hinn ezt mondta egy adásba 1990 Nov 18:."te bűzlesz - ezt gondolom rólad..néha azt szeretném, ha Isten egy Szent Szellem gépfegyvert adna, szét fogom lőni a fejed" - Ez milyen szellem? Ennek a könyvét is tömegek olvassák magyarországon is.

Hiszem, hogy vannak józan karizmatikus testvérek akik megtudják ezeket a dolgokat ítélni.
Persze visszásságok máshol is vannak szép számmal, csak ezek vezetők, akiket tömegek követnek.
A pénzel pedig önmagában nincs gond(ez csak egy eszköz), a gond az ha valaki rendelkezik vele mégpedig nagyban annak hatalma van.
Nem mindegy hogy mire használja a hatalmát. Nos ezért veszélyesebb mint a szegénység.
Ez még nem baj(a pénz).
A gond az amikor híres keresztyén tanítók lépnek át alapvető szabályokat.
Ezeknek az embereknek az a legnagyobb kísértési területük így foglalható össze(asszem B. Graham mondta):
-Pénz
-hatalom
-szex
Valamit tudhatott és láthatott.
Ezek reális veszélyek.
Ezekről ír az Ige is és nem az ellenkezőjéről, mint veszélyforrás.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 13., vasárnap 06:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Tény hogy a gazdagság veszélyes dolog, úgy általában az élet, tehát a szegénység is.
üdv
ex


Azért nem kell elkeverni a dolgokat és valamiféle kegyes generálszósszal leönteni mindent, mintha ugyanakkora veszély lenne a szegénység is, mint a gazdagság. Az Ige ugyanis nem erről szól.
A keresztyén élet isteni rendjét arról lehet elsősorban felismerni, hogy mennyire egyeztethető össze a világi erkölccsel. Arról, hogy botrány-e valami a világi ember számára vagy nem. Jézust a világ azért nem tudja bevenni, mert annyira idegen az ő erkölcsétől, s az ő élete világi szemmel nézve a legnagyobb bukástörténet.
A gazdagság utáni vágy a három fő kísértés (a test kívánsága, a szemek kívánsága és az élet kérkedése) közül az egyik, s mint ilyen a világi értékrend alkotórésze. A krisztusi élet viszont nem ezen értékek mentén, hanem éppen ezekkel szembefordulva valósul meg.
A Krisztus-követő ember visszatérő élménye, hogy [i]nincs erőm, nincs emberem, nincs aranyam és ezüstöm,[/i] és ez a nincs az, ami állandó, boldog függésben tartja Urától. A gazdagság ezt a függést szüntetheti meg, nem mondom, hogy minden esetben, de nagyon nagy a kísértés. A másik dolog, amiben a pénz kísértést jelent, hogy túlságosan evilágivá teszi a törekvéseinket. Úgy értem, hogy fennáll annak a veszélye, hogy a gazdag hívő a földi paradicsom megvalósítását előnyben részesítse az evangélium hirdetésével szemben.
Lehet hogy távolról érkezettnek tűnik a példa, de jobban érthető talán, mire gondolok, ha Jóbra utalok. Jób gazdag emberként kezdte és gazdag emberként fejezte be. De ahhoz, hogy szemtől-szembe lássa Istent, az kellett, hogy elveszítse a gazdagságát – akár anyagi, akár szellemi értelemben. Nem tudom, így van-e, de az az érzésem, hogy az Ószövetségben elsőként ő az, aki a földi áldásokon túl tekintve meglátja, hogy nem ezen a világon van nekünk a boldogságunk, aki a mennyei boldogságot a szenvedései árán megtapasztalta. Nagyon szép az az út, amit megtesz az ószövetségi gondolattól:
„Eltűnt a felhő, elszállt.
Éppígy nem jön vissza,
aki leszáll a holtak hazájába.
Nem tér vissza házába többé,
sem lakóhelyén nem tudnak többé róla”
ezen a háborgó gondolaton keresztül:
„ Ha abban kell reménykednem,
Hogy a holtak hazája a házam,
a sötétségbe vetettem meg az ágyam,
Ha a sírgödröt kell atyámnak neveznem,
A férgeket pedig anyámnak és nénémnek,
hol van ebben a reménység,
ki tartja ezt reménységnek?
Velem együtt száll a holtak hazájába,
ha együtt hanyatlunk a porba.”
egészen eddig:
„Mert én tudom, hogy az én megváltóm él,
És utoljára megáll a por felett,
S ha e bőröm szétfoszlik is,
Testemben látom meg az Istent.
Saját magam látom meg őt,
Tulajdon szemeim látják meg, nem más,
Bár veséim is elhalnak bennem.”
Ez azért jóval több, mint a földi gazdagság áldása.
Szerintem ez a Krisztus evangéliuma. Hogy merjük elveszíteni a gazdagságunkat, ha valami többre vágyunk, mint a kellemes élet, mert Isten csak annak mutatja meg magát szemtől-szembe, aki vállalja ezt a kockázatot. De annak tutira megmutatja.

Az is igaz, hogy nekünk, újjászületetteknek, nem a történelmi Krisztussal van elsősorban dolgunk, (akinek élete persze mindenben példa kell hogy legyen számunkra, de mégsem erről az utánzásról szól elsősorban az életünk), hanem az újjászületett Krisztussal, aki feltámadásával erre a földi életre is sokféle áldást hozott számunkra. De kérdés, hogy vajon a hívők gazdagsága szerepel-e Krisztus evilági ígéretei között? Van-e ilyen ige, ahol erről lenne szó? A feltámadott Jézus mit mond a tanítványoknak? Ilyeneket:
- én veletek leszek a világ végezetéig,
-íme, elküldöm, akit Atyám ígért,
-akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek, új nyelveken szólnak, mérget isznak, stb.
Gazdagságról sehol sincs szó. A gírák példázatát nem érdemes érvként felhozni, az ugyanis nem a gazdagságról szól!
A szegénység-gazdagság kérdésében is, de általában is jó, ha nem a „Ki mint él, úgy ítél” elv alapján vitatkozunk, és ehhez próbáljuk összekaparni a megfelelőnek vélt igehelyeket, hanem fordítva. Nem az Igén állva, hanem alatta.

üdv.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 13., vasárnap 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem vontam kétségbe az emberi szükségleteket, csak azt próbáltam elmondani, hogy Jób a szenvedésen keresztül látta meg Isten szemtől-szembe. Ő maga mondja, hogy gazdag állapotában csak hírből ismerte Istent, a szegénység megtapasztalása során viszont szemtől-szembe látta. Igen nagy kísértés az, ha a kellemes körülményeink miatt érzett megelégedést összetévesztjük a nagyobb örömmel. A gazdagság szerintem ezért nagy kísértés elsősorban, mert nagyon nehéz lehet megtapasztalni benne a körülményektől független boldogságot, ami az Isten békessége. Jób perelt Istennel a szegénységben, de kapcsolatban maradt vele. A gazdagságban viszont eltompul az ember érzéke a szellemi dolgok iránt legtöbb esetben. Csak ennyit szerettem volna mondani. A cél nem a szegénység vagy a gazdagság, Jézus a cél, de a tapasztalat azt mutatja, és az Ige is erre utal, hogy a szegénység közelebb visz Istenhez, mert a függőséget erősíti, míg a gazdagság eltávolít tőle, mert az meg a függetlenséget.
A Sátán pontosan azzal kísértette Jóbot, amiről én beszélek, vagyis a gazdagságból fakadó elégedettségérzés megvonásával. Isten minden értelmet meghaladó kegyelme és a Sátánt megszégyenítő hatalma őrizte Jóbot, hogy el ne szakadjon tőle. Isten ugyanis megengedi a kísértést, de azt nem szabad elfelejteni, hogy Krisztus Sátán feletti győzelmének visszamenőleges hatálya az ószövetségi szentekre, így Jóbra is érvényes. Ez talán vigasztaló lehet a mai világ gazdagjai számára is - amennyiben hisznek Krisztus tökéletes áldozatában.
üdv. szeretettel
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 13., vasárnap 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Nx!
Jób történetét félreérted. Az éppen nem jó példa a mondanivalód alátámasztására.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 13., vasárnap 09:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köfi :)

na ez hozzásegített most ahhoz, hogy megértsem, hogy az ÉN válaszaim ("válaszaim") miért idegesítenek néha másokat ;)

gratu ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 13., vasárnap 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Velem is előfordul, hogy meglepődöm, amikor szembejövök magammal...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 13., vasárnap 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség