Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
 

Re: Kik a keresztények?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26., kedd 09:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
keresztény írta:
Sziasztok!

Fontos kérdés napjainkban, hogy eldöntsük, ki is keresztény valójában. Ennek megvizsgálásában segíthet a következő írás is:

http://www.ekklesia.hu/kereszt.html

Üdvözlettel:

Litta

Kedves Keresztény!
Idézet az általad linkelt oldalról:
Idézet:
Elveszíteni önmagunkat naponkénti küzdelmet jelent, mindig lemondva azokról a dolgokról, melyek elválasztanak Isten lényének megismerésétől. Késznek kell lennünk mindenünket feláldozni Istenért.
Nagyon igaz, és a következő igére alpul:
Idézet:
Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel naponként a keresztjét, és kövessen engem. Mert aki meg akarja menteni az életét, az elveszti, aki pedig elveszti az életét énértem, megmenti azt. (életét: az eredeti szó más jelentései: lelkét, önmagát) Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, önmagát pedig elveszti vagy romlásba viszi? (Lukács 9:23b-25)

De a mindenünket feláldozni Istenért mondat általában a gyakorlatban üres jelszóvá zsugorodik.
A mindenbe minden benne van. Az emberek általában hajlandók is sokminden lényegtelent feláldozni elhagyni Istenért, de a mindenbe benn van az elménkbe felinstallált eszmék gondolatok világnézetek sokasága is, ezeken nem nagyon hajlandók megkérdőjelezni a "hívők", pedig naponta ezt is fel kellene ajánlani, vagyis újra gondolni.
Jellemzően, az én felekezetm teológiája igaz és megkérdőjelezhetetlen. A másik, nekem unszimpi gyülekezet pedig eleve gyanús, onnan semmi jó nem származhat.
Felajánlok neked egy játékos kísérletet.
Én az ajánlott oldaladról megmutatok egy gondolatot, ami ellenkezik a Bibliaával, Isten igéjével, és utána meglátjuk, hogy melyikhez ragaszkodsz jobban. Hajlandó vagy-e elismerni, hogy az egy hamis állítás, vagy sem?
Egyébként nagy általánosságban jókat ír a lap, tehát alapvetően nincs vele gondom és nem akarok vele csípőből vitatkozni, pláne elvetni.
Nos? Mehet? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26., kedd 13:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ha érdekel benneteket én most olvasom:
Alexander Jay



Igaz vagy Hamis?

Kik csalnak meg kiket
Jézus nevében?

Válasz Michael L. Brown és hallgatói részére
http://mek.niif.hu/html/vgi/vkereses/vborito2.phtml?id=4675

Még nincs kialakult véleményem hiszen most bukkantam az oldalra, de emlékeztem az itt felvetődött kérdésre ezért gondoltam idehozni!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26., kedd 18:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:S

a fordítás magyar helyesírása keserít el először... ez elvileg egy Magyar Elektronikus Könyvtárba felvett könyv...

félek tőle, hogy sajnos a többi is "ehhez méltó"...

Alexander Jay írta:
Isten először megértően, de aztán értetlenül nézett ezekre az emberekre. Sajnálat majd szánalom sugárzott belőle. – De hát mit akartok tőlem? – Kérdezi.


sejtem, h Ő MIT AKAR tőlünk, a kedves Jay (ejtsd "Jaj") testvér....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 29., péntek 17:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

A JAJ-ról jutott eszembe, hogy a héten voltam egy képzésen.
Egy nagyon nagy cég trénere tartott előadást és eljutottunk oda, hogy a vezető legfontosabb tulajdonsága, hogy igaz ítéletet hozzon.

Az igaz ítélet szó számomra egy JAJ kiálltást hozott.
Jézus Krisztus mondta ki, hogy JAJ nektek népvezetők, mert megadjátok a tizedet, de a törvény nehezebb részét elhagyjátok.

Jézus Krisztus szerint az első lépés, hogy igaz ítéletet hozzon egy vezető - idáig már eljutott ez a tréner, aki sokat foglalkozik emberekkel, vezetéssel -, de az Úr Jézus tovább vezet, mert Ő az igazi Vezető!
Ha igaz ítéletet gyakorolsz, utána gyakorolj irgalmat és ha irgalmas vagy az ítélet után, akkor maradj hűséges!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 08:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A ZSIDÓKAT (IZRAELT) SZERETŐ ISTEN

„Megáldom a téged áldókat, s megátkozom a téged gyalázókat.” (1Mózes 12,3)


Amikor Isten elhívta Ábrahámot, hogy választott népének ősatyja legyen, megígérte, hogy ennek a népnek a barátait megáldja, ellenségeit pedig megátkozza. Az azóta eltelt évszázadok során a zsidó nép végtelenül sokat szenvedett az ellenségeskedéstől és elnyomástól, de Istennek az antiszemitizmus
(ahogy néhai Éliás József taglalásából tudható; e kifejezés helytelen. Ugyanis a Sém törzséből való „szemiták”-hoz tartoznak az arabok is, ebben az „ellenszenvben” viszont ők nem találtatnak. Helyénvalóbb a zsidógyűlölet, vagy még inkább az Izrael-ellenesség megjelölés. – M. Z. megj.) fölött kimondott átka azóta sem szűnt meg.
Hámán a zsidó nép kiirtását tervezte Perzsiában. Rávette a királyt, hogy írjon alá egy megváltoztathatatlan törvényt. Eleinte úgy látszott, minden kedvezően megy, ahogy eltervezte, de azután jöttek a bökkenők. Az ősellenséget katasztrófa sújtotta, és végül arra a bitófára akasztották fel, amelyet ő emelt a zsidó Mardokajnak (Eszter könyve).
Hitler Adolfnak is az lett a végzete. Ördögi programot eszelt ki a zsidók teljes kiirtására koncentrációs táborokban, gázkamrákban, krematóriumokban és tömegmészárlásokban. Úgy látszott, semmi sem akadályozza meg szándéka véghezvitelében. De azután fordult a kocka, és Hitler szégyenletesen és gyáván halt meg bunkerében.
Az antiszemitizmus borzalmas tetőpontját éri el majd a nagy nyomorúság idején. A zsidók kénytelenek lesznek gyötrelmeket és halált elszenvedni; valamennyi nem-zsidó nép gyűlöli majd őket. Közülük nagyon sokat meggyilkolnak majd akkor. A pogromnak azonban véget vet a mi Urunk Jézus Krisztus személyes megérkezése. És ekkor népének üldözőit megsemmisíti.
Egyetlen igazán hívő ember sem szennyezheti be lelkét az antiszemitizmussal. Ura, Megváltója zsidó volt. Isten felhasználta a zsidó népet arra, hogy rajta keresztül adja nekünk a Szentírást, és ők voltak azok is, akik megőrizték. És még ha Isten a zsidó népet átmenetileg „holt vágányra” is tette, mert elvetették a Messiást, ma is szereti Izraelt, az atyákért. Senki, aki a zsidókat gyűlöli, nem várhatja Isten áldását életére és szolgálatára.
„Kívánjatok békét Jeruzsálemnek! Legyenek boldogok, akik téged szeretnek!” (Zsolt 122,6).



William MacDonald: Ösvényem világossága – július 17.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Bizony bizony!!!
És mér ráadásul itt van ez is:
Idézet:
7. Mind ez átkokat pedig rábocsátja az Úr, a te Istened a te ellenségeidre és gyűlölőidre, a kik üldöztek téged.
, ami nem kevesebbet jelent, mint azt, hogy a magyar nemzetnek legtöbbet éppen a "mélymagyar" antiszemiták ártanak, miközben azt gondolják, hogy szeretik nemzetüket. NEM!
Isten igéje igaz és ma is úgy működik, ahogy le van írva. És amikor az ország sorsáról gondolkodik valaki, akkor tudnia kell, hogy a vetés gyümölcseit aratjuk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Olvastad Jeremiás könyvét?
Ott senki se üldözte az Úr népét, gazdagon és jól éltek!

Azok ártanak a legtöbbet a magyarságnak, akik üldözik a megtérteket!
Akik üldözik azokat, akik Krisztusba oltattak!

Attól mentsen meg mindannyiunkat az Úr, hogy közéjük tartozónak találtassunk. Akár mint más felekezetben megtért testvéreink üldözőit.
Ha így van, térjünk meg ebből, mert az Úr szava valóban élő és ható Ige!

Áldja meg az Úr a hitgyüliben élő megváltott életeket is, mert miattuk is ad még időt az Úr ennek a népnek a megtérésre, hogy már itt a földön boldog élete legyen az embernek a Krisztusba vetett hit által!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 17:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Pauler!

Újabb fejezete annak, amikor sikeresen válaszoltál egy fel nem tett kérdésre.. :cry:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2008. júl. 20., vasárnap 16:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Figyelő!

A válaszom több fel nem tett kérdésre vonatkozott:
Kicsoda Isten népe?
Ki tartozik az Úr népébe? Kiket véd az az Ige, amit idéztél?

Hitem szerint Isten új népet gyüjt, amiben zsidók is vannak szép számmal, de attól hogy valaki zsidó, még nem az Atya gyermeke.
Meg kell térnie Jézus Krisztushoz a zsidó Messiáshoz.
Krisztuson keresztül juthat el az Atyához még egy zsidó is.
És aki Isten Krisztusba oltott népét bántja, arra száll az átok, mert az életet pusztítja.

És a magyar népnek a legnagyobb baja, ha azokat üldözi, akik Isten gyermekei. Ha azokat bántja, akik Krisztusban vannak.

Erre gondoltam, erre reagáltam.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az "újabb"-nál mire gondolsz?
Sok olyan választ írok, ami nem érthető? Kérlek segíts mire gondolsz konkrétan, megpróbálom akkor kifejteni mire gondolok én.

Kérlek ne haragudj rám, tényleg van hogy másra szeretném átterelni a beszélgetést.
pl. hogy nagyobb baj, ha a felekezetekben élők ölik egymást, mint ha zsidókat üldöznek kopaszok, miért?
mert a kopaszok nincsennek most itt, viszont mi itt vagyunk, akik más felekezetekben élnek, és ezért ezt aktuálisabb témának tartom

fontosnak tartom, hogy tudjuk, hogy az Úr minden felekezeten belül hív el embereket és ne üldözzük ezért őket

nekem itt most ez aktuális, de természetesen az antiszemitákat is értetlenül figyelem, mert ők erkölcsileg súlyosan eltévedtek, hiszen a bűnt nem önmagában ítélik meg, hanem egy népcsoporthoz kötik

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Még az jutott eszembe, hogy van egy fel nem tett kérdés, hogy mit szeretnék ezzel?
Azt, hogy Isten népe, bármely felekezetben is él, egységre jusson.

Ha a felekezetekben élők a bűnt azonosítják egy másik felekezettel, akkor megint csak erkölcsi tévútra jutnak.
Képesek lesznek szörnyű bűnöket elkövetni, mert nem látják a bűnt, csak egy más emberi közösségre kivetített valamit.

Ezért érdemes a saját bűneinkkel kezdeni, ahogyan az Úr tanította. A gerendával....

Szóval a célom az lenne, hogy a különböző felekezetekben élő Krisztusba oltott életek szeressék, megbecsüljék, vigyázzák egymást.

Így imádkozom minden katolikus, ill. evangélikus, baptista, pünkösdista, hit gyülis, adventista, metodista (egy szóval protestáns) megtért hívő életért.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 21:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Figyelő és Ex!

Igazából arra vágyom, hogy békesség legyen köztünk, itt a fórumon is.

Én is elitélem az antiszemitizmust, elitélem a zsidó üldözést! Zsidó származású megtért testvéreimmel élek egy közösségben.
Bocsájsatok meg, hogy állandóan vitába viszem a beszélgetést.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 11:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
pauler írta:
Kedves Figyelő és Ex!

Igazából arra vágyom, hogy békesség legyen köztünk, itt a fórumon is.

Én is elitélem az antiszemitizmust, elitélem a zsidó üldözést! Zsidó származású megtért testvéreimmel élek egy közösségben.
Bocsájsatok meg, hogy állandóan vitába viszem a beszélgetést.
:-(


Ez, látod világos beszéd.
Valóban arra gondoltam, hogy érthetetlen - párszor - miként kapcsolódik a kérdéshez, témához az, amit írsz..

Harag, vagy neheztelés ezzel együtt sincs/volt bennem irántad.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 12:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
pauler írta:
Kedves Figyelő és Ex!

Igazából arra vágyom, hogy békesség legyen köztünk, itt a fórumon is.

Én is elitélem az antiszemitizmust, elitélem a zsidó üldözést! Zsidó származású megtért testvéreimmel élek egy közösségben.
Bocsájsatok meg, hogy állandóan vitába viszem a beszélgetést.
:-(


Ez, látod világos beszéd.
Valóban arra gondoltam, hogy érthetetlen - párszor - miként kapcsolódik a kérdéshez, témához az, amit írsz..

Harag, vagy neheztelés ezzel együtt sincs/volt bennem irántad.


Ha jól értem a dolgot ott lehet a nézeteltérés köztetek, hogy Péter nem csak a zsidó üldözést ítéli el, mint ti, hanem mindennemű rasszizmust, bármely nép üldözését elítéli.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 18:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.youtube.com/watch?v=l54pmIVX ... re=related

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség