Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Református Élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 14:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
A topic azzal a céllal jött létre, hogy a Református Élet című lapról való ismereteket, véleményeket, kérdéseket összegyűjtse.
A lap maga református lelkészek, presbiterek és gyülekezeti tagok által szerkesztett és kiadott református közéleti havilap, mely országos körben elérhető.
Az igei tanulmányok mellett a jelen, a közeli és távolabbi múlt református közéletéhez kapcsolódó írásokat közlünk, de megtalálható oldalain a református-kálvinista világnézetben gyökerező szépirodalom, vagy az aktualizált publicisztika is.

Várjuk mindazok véleményét, akik már olvasták, találkoztak a lappal, illetve mindazok megkeresését, akik érdeklődnek a lap iránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Élet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 17:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves László Isten hozott!

Személy szerint szeretném megismerni a Református Élet című lapot, mivel sajnos még nem olvastam. Hol lehet hozzájutni, hogyan lehet megrendelni?

Írj egy kicsit többet az újságról légyszíves!

Köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 17:37 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Aktuális:

Tiltakozó levél az Exodus kiadónak
A Baranyai Református Egyházmegye Levéltárának igazgatójától
http://www.dmrek.hu/download/tiltakozo_level.pdf


Adalékok:

ZSINATI TANÁCS:
Határozat a Kálvin János Presbiteri Misszió és a Református Élet című lap vonatkozásában [2007-11-23]
http://www.reformatus.hu/folytat_hirek_2007.php?cikk=1195829048


Kálvin János Presbiteri Misszió - Császár Bíró Zoltán - Arany Alkony

Kálvin János Presbiteri Misszió
a Horvátországi Magyar Református Egyház önálló szervezeteként 2005. augusztusában került bejegyzésre Magyarországon.
A Misszió integrátori feladatokat végez. Kapcsolatot teremt az egyház számára felvállalható karitatív és oktatási tevékenységet végző szervezetek és az egyházközségek között és kialakítja az együttműködési struktúrákat. A szükséges intézményi infrastruktúra létesítése vagy bővítése érdekében gazdálkodó szervezetekkel építünk ki kapcsolatokat.

A Misszió önkéntes munkatársai alapították 1995-ben a Tököl-Halásztelki Református Egyházközséget, melynek megépítették templomait. Középiskoláját 1999-ben alapították, nyugdíjasházát 2003-ban létesítették, általános iskoláját 2004-ben fundálták.

Császár Bíró Zoltán
http://www.origo.hu/itthon/20000201tizmilliokkal.html

Nyilatkozat az Arany Alkony Idősek Otthonáról
http://www.tirek.hu/index.php?m=aktualitas&a=show&i=4487


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 18:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Puff! Na még ez is! Kedves Admin, köszönöm, hogy tájékoztattál bennünket!

A google-ben rákerestem az újságra, és ott kavarognak a dolgok. A felületes átolvasás azt hozta ki nekem, hogy a 30-as években Ravasz püspökünk segítségével készült a lap, mostanság meg az Exodus is képbe került, és nemigazán tudtam párosítani a kettőt. Így már érthető, mi is a leányzó fekvése.

Sajnálatos, hogy már megint egy disznóságra bukkantunk! :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

nem ertem
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 18:08 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
En is most regisztaltam, az aktualis forum tema miatt.

Admin: nem ertem, hogy hogyan keveredik itt ossze a Reformatus Elet cimu lap a tobbi itt felemlegetett irassal, adattal? Halas lennek, ha ezt megmagyarazna. Komolyan kivancsiva tesz. Az ilyen hozzaallas az admin reszerol manipulacio.

Kedves Rosta: mibol vonta le a kovetkezteteseit? Ez igy, ahogy irja, erthetetlen, kerem fejtse ki a meglatasait, mert nagyon sulyos dolgokat allit a hozzaszolasaban.

Udvozlettel, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 18:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
Kedves Admin,

talán ezen a fórumon nem válik nevetség tárgyává az ember, ha a Szentírásból vesz idézetet.
"Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanubizonyságot."

Ön vajon teljesen bizonyos abban, hogy mindaz, amit leírt, igaz, csupán azért, mert valakitől hallotta, aki már hallott valamit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: nem ertem
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
HUN írta:
Kedves Rosta: mibol vonta le a kovetkezteteseit? Ez igy, ahogy irja, erthetetlen, kerem fejtse ki a meglatasait, mert nagyon sulyos dolgokat allit a hozzaszolasaban.


Kedves Hun! Amikor olvastam, hogy az Exodus kiadó szerzői jogi kérdésekben hibázott, akkor a hitgyüli féle Új exodus kiadóra gondoltam. Most látom, hogy nem erről a kiadóról van szó, így a sommás ítéletemet részben tudom csak alátámasztani, miszerint a MRE Zsinata a református névhasználathoz nem járult hozzá, továbbá szerzői jogi problémái vannak a kiadónak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

reszben fenntartasra
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 19:14 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Kedves Rosta,

jol irja: arrol a Reformatus Eletrol van szo, amely mogott reformatus lelkeszek es teologusok, ismert es kevesse kozeleti reformatus szemelyisegek allnak, mint szerzoi es szerkesztoi a cikkeknek. Olyan temakat es gondolatokat is a tollhegyukre vesznek, amelyek mashol jelenleg nem jelenhetnek meg a reformatus arenaban, mar bocsanat a kifejezesert.

Szerzoi jogi serelem eseten sem volna ildomos, hogy a kiadot megkerulve nyilatkozatot bocsasson ki barki is, aki hasonlo temaban az egyhazon belul felelosseget visel az admin altal idezett cimeken, vagy mint azt itt, mint hozzaszolo, admin tette, vagy On az imenti hozzaszolasaban. A szerzoi jogi kerdes fontos es sulyos kerdes, hasonlokeppen ahhoz, amikor valaki masnak nyilvanossag elott alaptalanul rossz hiret kelti, ragalmaz.
Gondolom, hogy ezeknek a sulyos kerdeseknek a tisztazasa nem a forum feladata, azt majd megteszik azok es ott, kikre tartozik es ahol kell.
A nevhasználat ugyeben is hasonlo a helyzet, nem ide tartozik. (Egyebkent, ha tudja, hogy miert kellene itt a nevhasznalattal kapcsolatban a Zsinatnak engedelyt adnia, akkor koszonom, ha megirja.)

a bevezetoben Laszlo felhivasat kellene kovetnunk.

udv, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: reszben fenntartasra
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 19:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
HUN írta:
Szerzoi jogi serelem eseten sem volna ildomos, hogy a kiadot megkerulve nyilatkozatot bocsasson ki barki is, aki hasonlo temaban az egyhazon belul felelosseget visel az admin altal idezett cimeken, vagy mint azt itt, mint hozzaszolo, admin tette, vagy On az imenti hozzaszolasaban. A szerzoi jogi kerdes fontos es sulyos kerdes, hasonlokeppen ahhoz, amikor valaki masnak nyilvanossag elott alaptalanul rossz hiret kelti, ragalmaz.
Gondolom, hogy ezeknek a sulyos kerdeseknek a tisztazasa nem a forum feladata, azt majd megteszik azok es ott, kikre tartozik es ahol kell.
A nevhasználat ugyeben is hasonlo a helyzet, nem ide tartozik. (Egyebkent, ha tudja, hogy miert kellene itt a nevhasznalattal kapcsolatban a Zsinatnak engedelyt adnia, akkor koszonom, ha megirja.)


T. Hun!

Ha valami érdemi mondanivalója van, ha valamit a tudtunkra akar adni, akkor tegye meg, ha meg fenyegetőzni akar, akkor menjen fenyegetőzni a sarki korcsmába, ott talán vevők erre.

Szóval válasszon...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

???
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: nem ertem
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 20:34 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
HUN írta:
En is most regisztaltam, az aktualis forum tema miatt.

Admin: nem ertem, hogy hogyan keveredik itt ossze a Reformatus Elet cimu lap a tobbi itt felemlegetett irassal, adattal? Halas lennek, ha ezt megmagyarazna. Komolyan kivancsiva tesz. Az ilyen hozzaallas az admin reszerol manipulacio.

Udvozlettel, HUN


Azt írtam: adalékok
Nem keveredik össze semmi.
Nem kommentáltam, így nem is manipulálhattam. A megjelölt források nyilvánosak, a kapcsolat a szervezetek és személyek között pedig gondolom nem titok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

manipulacio
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 21:08 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Tisztelt Admin, erre gondoltam, mikor azt irtam, hogy On manipulal:

"A manipuláció (befolyásolás, csúsztatás) a társadalom egészét megdolgozó aktuális mûködéséhez való igazodás, egy érdekvezérelt kommunikáció.
A hatalom önvédelmi kompenzációja, amit a diktatúra paranccsal, a demokrácia súgással próbál elérni. Ez utóbbinak a hatékonysága nagyobb, mert azt hiteti el magáról, hogy tiszteli az irányítottak tömegét, értük teszi. Hazugságai a személytelenség miatt ködösíthetõk, elkenhetõk...
A manipuláció legfontosabb eszköze a montázs. Az elemek egymás mellé helyezése nyomán ugyanis azonnal kapcsolat létesül, s ez az összefüggés lesz a két kép elsõdleges jelentése. Alkalmazása módszerré vált –, olyan módszerré ahol nem fogalmazzuk meg nyíltan a kívánt összefüggést –, ahol asszociációkon, érzelmeken keresztül kúszik be tudatunkba a két kép egymásra hatásából keletkezõ üzenet." Itt utobb kep alatt azokat a fenti adalekokat erthetjuk, amelyekre johiszemuen az elobb hivatkozott.

(idezet: A manipuláció – Hajas Tibor után manipuláltan, in: Jóna Dávid
Elmélkedések a médiapedagógiáról, Jóna Dávid 1997.
ISBN: 963.04.8561.3)

udvozlettel, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23., szombat 23:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tisztelt HUN!


mirm laszlo írta:
A topic azzal a céllal jött létre, hogy a Református Élet című lapról való ismereteket, véleményeket, kérdéseket összegyűjtse.



Csupán ez történt:

A Református Élet c. lapról megfogalmazott ismeretek, vélemények és ezek alapján felmerülő kérdések lettek belinkelve.

Mindezek pedig - gondolom - olyan szándékkal lettek közzétéve, hogy a fórum olvasóit tájékozatlanság okán ne lehessen manipulálni.

Tehát az Admin csak a dolgát tette, a többit pedig talán bízzuk az olvasókra, az ítéletet pedig Istenre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 00:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
Tisztelt Fony!

Eddig sajnos sem ismeretre, sem véleményre, sem kérdésre utaló jelet nem láttam. Amit igen, az inkább propaganda, aminek háttere előtt értetlenül állok.
Önnek van ismerete? Kérdése?


Fony írta:
Csupán ez történt:

A Református Élet c. lapról megfogalmazott ismeretek, vélemények és ezek alapján felmerülő kérdések lettek belinkelve.

Mindezek pedig - gondolom - olyan szándékkal lettek közzétéve, hogy a fórum olvasóit tájékozatlanság okán ne lehessen manipulálni.

Tehát az Admin csak a dolgát tette, a többit pedig talán bízzuk az olvasókra, az ítéletet pedig Istenre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 01:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tisztelt Mirm László!

Az Admin által belinkelt oldalakon megtalálja az Ön által hiányolt ismereteket, véleményeket.

Ha már szóba került a propaganda - ebben a topikban Ön igyekszik egy reformátusnak nevezett újságot propagálni, mely a jelek szerint nélkülözi A Református Egyház támogatását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség