Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Vegre Reformatus Elet!
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 07:25 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Kedves Fony, vegre eljutottunk oda, ahol kezdodott is ez a topic. Nekem van nemi ismeretem a Reformatus Elet cimu laprol, de nem tudnam rola valo ismeretemet jobban osszefoglalni az alabbi olvasoi level reszletnel, amit tudomasom szerint egyik egyetemi tanarunk (szinten a Reformatus Egyhaz tagja) fogalmazott meg igy:

"Rendkívüli módon örülök annak, hogy a hivatalos egyházi kiadványokon kívül a reformátusok szóhoz juthatnak egy nem hivatalos református újságban is, vagyis a Református Élet-ben. Legfőbb ideje volt, hogy egy ilyen újság megjelenjen, mert számtalan olyan probléma van, amelynek a megtárgyalása, egyáltalán, a napfényre hozása az egészséges és demokratikus egyházi életnek elengedhetetlen feltétele. Számtalanszor lehetett tapasztalni, hogy a Reformátusok Lapjá-ban, és a hozzá hasonló hivatalos egyházi kiadványokban kizárólag a hivatalos egyházi álláspont jelenhetett meg, és a másként gondolkodók álláspontja kirekesztődött. Elképzelni sem lehetett például, hogy valamelyik egyházi vezetőt, pláne egy püspököt, vagy netalán a Zsinat lelkészi elnökét bírálni lehessen.
A Református Élet megjelenésével azonban mindez megváltozott. És tegyük hozzá, hála Istennek!"

Hozzaszolasahoz meg annyit, hogy szamomra ezzel a cikkel valt erthetove, hogy a hivatalos Reformatus Egyhaz egy resze (! mert csak egy resze !), - bar nyilvan olvassa alapot, hiszen hogyan maskent lehetne fogalma rola, hogy mitol hatarolodik el - miert nem tamogatja az ujsagot. Szive joga hozza.

- Admin eljarasaval (a manipulacioval) kapcsolatban tovabbra is fenntartom a velemenyemet.
- Mirm pedig a propagandajaval csak azt teszi, emire ebben a topicban vallalkozott.
- Rosta elso kerdesere, hogy hol lehet a laphoz hozzajutni: pl. a Raday Konyvtarban biztosan, ezt ajanlhatom. Vagy a lelkeszi hivatalokban.

Udvozlettel: HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 22:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Úgy túnik van ahol még hirdetik is:

http://www.refregio.extra.hu/

Mivel a lapok nem csak a tartalmuk van fenn a neten, nem igen fogtok találni olyat aki komolyan véleményezné.

Az számomra nem mérvadó, hogy az MRE nem adta áldását a névhasználathoz. Hiszen az MRE saját névhasználatával sem tud Isten előtt elszámolni. Református név kötelezné őket ugyanis például arra, hogy az ökumenét, az Egyházak Világtanácsát, a Bibliát relativizálókat többek között kerüljék. A mérvadó az lenne, ha felraknák a netre a lapokat, s olvasva az ember megnézhetné,. hogy mondjuk hogy állnak hozzá a kegyelmi kiválasztáshoz, mait Spurgeon nemes egyszerűséggela reformáció titkos erejének nevezett. A www.reformatus.org szintén egy református egyház weboldala, amit az MRE nem fogad el, de a "Keskeny út" kéthavi lapjuk mindenkit meggyőzhet - elérhető a megadott net címen - hogy hithű reformátusokról van szó. Miközben a MRE hivatalos lapja a Reformátusok Lapja rendszeresen veri ki a biztosítékot például BSZ-es lelkészeknél, s más egyház tagoknál.
Ha felteszik a netre az újságot mindjárt tiszta lehet a kép, hisz ki-ki eldöntheti van-e forrásmegjelölés vagy sincs. Református-e a tartalom - s igazából ez számít igazán - vagy sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

...
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26., kedd 19:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
tisztelt föszerkesztö, adminisztrátor,

az, hogy lapunk havi rendszerességü ismertetöjét, melyet 2006. december óta rendszeresen feltettünk a parókia portál "lapok, folyóiratok" rovatába is, minden elözetes, vagy utólagos jelzés nélkül eltávolitotta, azt támasztja alá, hogy a topicban szereplö elsö posztja nem adalék, hanem szubjektiv itélet volt. valaki pedig az imént arról irt, hogy az itélet az Úré.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: ...
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26., kedd 22:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
mirm laszlo írta:
tisztelt föszerkesztö, adminisztrátor,

az, hogy lapunk havi rendszerességü ismertetöjét, melyet 2006. december óta rendszeresen feltettünk a parókia portál "lapok, folyóiratok" rovatába is, minden elözetes, vagy utólagos jelzés nélkül eltávolitotta, azt támasztja alá, hogy a topicban szereplö elsö posztja nem adalék, hanem szubjektiv itélet volt. valaki pedig az imént arról irt, hogy az itélet az Úré.


„….az ítélet az Úré….”

Így van, de nem azért, mert „valaki” mondta, hanem azért, mert Isten úgy látta jónak, hogy mindenkit olyan ítélettel ítéljen meg, amivel ő ítél meg másokat.

Hun idézte egyik református egyetemi tanárunk gondolatait:
„….Legfőbb ideje volt, hogy egy ilyen újság megjelenjen, mert számtalan olyan probléma van, amelynek a megtárgyalása, egyáltalán, a napfényre hozása az egészséges és demokratikus egyházi életnek elengedhetetlen feltétele. Számtalanszor lehetett tapasztalni, hogy a Reformátusok Lapjá-ban, és a hozzá hasonló hivatalos egyházi kiadványokban kizárólag a hivatalos egyházi álláspont jelenhetett meg, és a másként gondolkodók álláspontja kirekesztődött. …”

Éppen ezért felmerül a kérdés, hogy miért kifogásolja valaki az Exodus körüli problémák napfényre hozását, ha az még egy egyetemi tanárunk szerint is az egészséges és demokratikus egyházi életnek elengedhetetlen feltétele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: ...
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26., kedd 23:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
Fony írta:
mirm laszlo írta:
tisztelt föszerkesztö, adminisztrátor,

az, hogy lapunk havi rendszerességü ismertetöjét, melyet 2006. december óta rendszeresen feltettünk a parókia portál "lapok, folyóiratok" rovatába is, minden elözetes, vagy utólagos jelzés nélkül eltávolitotta, azt támasztja alá, hogy a topicban szereplö elsö posztja nem adalék, hanem szubjektiv itélet volt. valaki pedig az imént arról irt, hogy az itélet az Úré.


„….az ítélet az Úré….”

Így van, de nem azért, mert „valaki” mondta, hanem azért, mert Isten úgy látta jónak, hogy mindenkit olyan ítélettel ítéljen meg, amivel ő ítél meg másokat.

Hun idézte egyik református egyetemi tanárunk gondolatait:
„….Legfőbb ideje volt, hogy egy ilyen újság megjelenjen, mert számtalan olyan probléma van, amelynek a megtárgyalása, egyáltalán, a napfényre hozása az egészséges és demokratikus egyházi életnek elengedhetetlen feltétele. Számtalanszor lehetett tapasztalni, hogy a Reformátusok Lapjá-ban, és a hozzá hasonló hivatalos egyházi kiadványokban kizárólag a hivatalos egyházi álláspont jelenhetett meg, és a másként gondolkodók álláspontja kirekesztődött. …”

Éppen ezért felmerül a kérdés, hogy miért kifogásolja valaki az Exodus körüli problémák napfényre hozását, ha az még egy egyetemi tanárunk szerint is az egészséges és demokratikus egyházi életnek elengedhetetlen feltétele.



talán még nem menthetetlen egészében a topic, bár eltér eredeti céljától.
az Exodus körül nincsenek problémák, és az egyetlen probléma, hogy ami eddig az Exodusról szó esett itt fent, az nem valaminek a napfényre kerülése, hanem teljesen alaptalan vádaskodás. (erre fel kérdeztem admint, hogy miért tesz hamis tanúbizonyságot, de erre még nem tudott mit felelni.) nem értem, hogy vajon erre miért volt szükség admin részéröl, és aztán az alaphang megadása után a többi csatlakozó részéröl.
a demokratikus egyházi életnek a vélemények különbözösége, és ezeknek kifejtési lehetösége valóban alapfeltétele, de nem alapfeltétel a valótlanság állitása.
eddig senki nem irt arról, hogy mi az, amit akár az újságról, akár a kiadóról TUD. olyat sokan irtak, hogy mi az, amit gondolni vélnek.

kedves Fony, az elöbb valóban nem lapoztam vissza, és nem irtam oda, hogy önt idézem. az Evangélium még egy lépéssel elörébb megy, mint amit ön ir. nem az ember itéletének saját fejére való visszahullásáról szól, hanem arról, hogy maga az itélet sincs a mi befogadóképességünk határán belül.
vajon ön tud valamit a kiadóról? látta, ismeri a kiadványait?
az egy teljesen adekvát álláspont, ha ön például nem kiváncsi a kiadóra, nem érdekli. ez lehet egyfajta vélemény, lehet egyfajta hozzáállás. és nem csak az ön, de mindenki más részéröl is.
de az eddigi hozzászólások fényében az teljesen érthetetlen, hogy valaki anélkül, hogy valós ismeretet szerezne, elitélö véleményt formál, és véleményt formáltat.

valóban sajnálom, hogy erröl beszélgetünk, nem ez volt a szándékom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26., kedd 23:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
T. Mirm László!

Szerintem is alaposan elhibázták a topic-ot. Kezdjük talán a formai résznél. Ön úgy látom, hogy profi, aki egy profi újságról akar beszámolni ezen a fórumon. Ez esetben semmi értelme sem volt a kezdők rovatban indítani a topic-ot. Inkább illett volna a "Teológia. Református egyházunk... " rovatba betenni.

A lényegi hibát azonban nem itt követték el. Sajnos az Admin korrekt tájékoztatására, és az én Exodus kiadó körüli félreértésemre nem éppen szívélyes, esetleg magyarázó, tájékoztató jelleggel reagáltak, hanem szinte dühhel, és személyeskedéssel. Az indulat a jó fórumozás gyilkosa, ezt tapasztalatból tudom mondani.

Ha én egy újságot akarnék bemutatni, akkor először is udvariasan bemutatkoznék. Lehetőleg elmondanám, hogy ki fia borja készíti a lapot, és elhelyezném a valós helyén a sajtóterméket. Röviden szót ejtenék a felmerült konfliktusokról is. Ezután igyekeznék barátságos tájékoztatás keretén belül lekezelni a kényes kérdéseket, merthogy nyilván azok jönnek először elő, és mindenekelőtt olyan linkeket illesztenék be a hozászólásaimba, amelyek azt mutatják, hogy a lapom értéket hordoz. Egy ilyen kezdés fél siker lett volna, de ez így elég kudarcos eddig.

Csúnya idegen szóval a rossz marketing munkájuk azt mutatja számomra, hogy nem éppen profik a fórumozás területén. Ezt is tanulni kell ám. Szóval ne hibáztassák magukat, hogy kicsit elefántként mozogtak a porcelán boltban, szerintem könnyedén rátalálnak a helyes kommunkációra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 27., szerda 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves...

Kép

Akkor hát aki akarja olvassa:
Ez itt a reklám helye:
http://exodus.hu/ujsag.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 27., szerda 21:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusztok!

Én próbáltam olvasni, de nem tudtam, csak címlapokat találtam, vagy ügyetlen vagyok?

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

tartalom
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 27., szerda 22:15 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Kedves Cilla,

a Fony által megadott honlapon csak az egyes számok tartalomjegyzékei szerepelnek, cikkekhez itt nem lehet hozzáferni, és a cimlapokat lehet megtekinteni. Ezt irják: "Mutatványszám kérhető, illetve a lap megrendelhető a kiadó elérhetőségein. Küldje el cimét szerkesztőségünkbe, és mi szívesen küldünk egy példányt lapunkból." Az email cimük pedig, ahol kérhető mutatványszám: info(kukac)exodus.hu
Ha a tartalomjegyzék alapján kifejezetten valamelyik szám érdekli, akkor kérje azt a számot, és postán azt fogják elküldeni. Jó böngészést kívánok, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 27., szerda 23:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kép

Vagyis szamár, aki meg nem vásárolja......?

"Profi" marketingfogás - szamaraknak...?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Válasz az EXODUS-tól
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 13:37 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Aktuális:


VÁLASZ a


Tiltakozó levélre az Exodus kiadótól


A Baranyai Református Egyházmegye Levéltárának igazgatójának és a baranyai esperesnek:


www.exodus.hu/valasz.pdf

www.exodus.hu/valasz.pdf

www.exodus.hu/valasz.pdf


Kedves Fony, mikor eloszor lattam ezt a szamaras hirdetest, nem is gondoltam volna, hogy ilyen aktualis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 18:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
HUN írta:

Kedves Fony, mikor eloszor lattam ezt a szamaras hirdetest, nem is gondoltam volna, hogy ilyen aktualis.


Kedves HUN!

„….nem is gondolta volna, hogy ilyen aktualis."

A gúnyrajzuk szerint szamár mindenki, aki nem az Önök lapját olvassa.

Szerintem meg ez a szamárság, de kinek ez aktuális, kinek az.

De ha Ön már olvassa (is) az újságot, és úgy gondolja, hogy ez szabadította meg a szamárságtól……- szíve joga ezt hinni.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Szamar, aki nem olvassa.
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 18:16 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Kedves Fony,
ugy ertem, hogy szamar, aki nem olvassa, de velemenyt nyilvanit rola.
Nem lat, nem hall, de beszel (vagy ir). Igy gondoltam, szerintem egyeterthetunk ebben.
Udvozlettel, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szamar, aki nem olvassa.
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 18:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
HUN írta:
Kedves Fony,
ugy ertem, hogy szamar, aki nem olvassa, de velemenyt nyilvanit rola.
Nem lat, nem hall, de beszel (vagy ir). Igy gondoltam, szerintem egyeterthetunk ebben.
Udvozlettel, HUN


Kedves HUN!

Lehet, hogy Ön így érti, de a gúnyrajzuk nem erről szól, tehát nem látja, nem hallja, vagy nem akarja, látni, hallani, mivel is van igazán probléma.
(Talán a stílusukkal (?)– bár erről Rosta már beszélt.)

Egyébként a honlapjukon nagyon szívesen szavaztam volna a lapjuk tartalmára is, de max. a nehezen olvasható címlapokat – azoknak is a kinézetét szavaztatták meg.
Szerintem meg ez is szamárság.
Így marad az egész, annak, aminek Ön nevezte – egy „Mutatvány” számnak.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 18:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A gyerek rámutat a szamárra, és a szöveg az, hogy: Csak ez nem olvas Református életet.

Nyilván ez a múlt század harmincas éveinek a reklámszövege, ami ma eléggé gyerekes, dehát tiszteljük a régieket jelszóval el is lehetne siklani felette. Ugyanakkor ennek további eszmei töltetet adni úgy, ahogy a tisztelt Hun úr teszi, hát nem hiszem, hogy okos dolog, hiszen a normális magyarázat helyett máris benne vagyunk az adok-kapok kellős közepében.

Részemről már leírtam, hogy a lap lelkületét lenne érdemes megmutatni a szerzőknek különféle anyagok, linkek segítségével. Jelenleg sajnos csak a torzsalkodást látjuk a lap körül, a lapból magából legfeljebb tartalomjegyzéket. Számomra ez semmit nem mutat a lap lelkületéből. Mindezek mellett még a reklám rajzocska normális magyarázatának eltorzítása legfeljebb azt mutatja számomra, hogy a készítők imádnak bunyózni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség