Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 14., csütörtök 14:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Egy újszülöttnek minden "kiegészítés" az újdonság erejével hat.
8)

Bizonnyal van, aki rácsodálkozik "toldalékodra"...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 19., kedd 23:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
A szenvedes hozzasegit arra, hogy jobban lassam mi is igazan fontos az eletbe. Hogyan elem meg? Van amikor zugolodva van amikor orulok annak, hogy tudom ez alltal Istanit Isten s ez alltal is jobban ertekelem az eletet. I Wan Thomas Krisztus megtarto elete-ben mondja, h ne felejtsuk akrmi van azert van mert O bennunk van es munkalkodik bennunk. Jo tudni, hogy Isten tud szenvedeseinkrol. H most szenvedek sztem azat jelenti, hogy most akar Isten felkesziteni az eletre, mert az elethez hozzatartozik a szenvedes is. Megtanitani mosolyogni akkor is mikor valami faj...

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 21., csütörtök 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Áron!

Köszönöm amit írtál. :-)
Krisztus megszentelte a szenvedést.
Van értelme a szenvedésnek is, van célja, ezért hozzátartozik az életünkhöz. Nem kell keresni a szenvedést, nem szabad önmagunkat kínozni, de élni kell a szenvedésekkel járó helyzetekben is.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 21., csütörtök 22:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Szivesen...

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 28., péntek 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Van ez a nehéz ige:
„Ámbár Fiú, megtanulta azokból, amiket szenvedett, az engedelmességet; és tökéletességre jutván, örök üdvösség szerzője lett mindazokra nézve, akik neki engedelmeskednek.” (Zsid. 5, 7-9) Annyiféleképpen magyarázzák. Nálunk hallottam egyszer, hogy nem úgy kell elképzelni, mintha Jézus nem lett volna a kezdetektől engedelmes. Az volt, csak ahogy egyetemre is a legjobb képességű diákok mennek, hogy még többet tanuljanak meg arról, amit már nagyon tudnak, úgy Jézus is egyre inkább beletanult az engedelmességbe a szenvedései árán. Ez a magyarázat némi hiányérzetet hagyott azért bennem.

Aztán nemrég olvastam Watchmann Nee-t erről a kérdésről. Ő egészen mást mond:
„Amikor eljött ebbe a világba, az Úr annyira megüresítette magát a dicsőségtől, erőtől, rangtól, istenségének formájától, hogy senki, aki akkor élt, nem ismerhette Őt, és nem ismerhette fel Istenként, csak kijelentés által. Emberként kezelték ezen a világon, közönséges földi emberként. Fiúként önként rendelte magát alá az Atya hatalmának, és kijelentette, hogy ’az Atya nagyobb nálam’. Tehát tökéletes a harmónia az Istenségen belül. Az Atya foglalja el a Fő helyét, a Fiú pedig engedelmességgel válaszol. Az Atya vált a hatalom jelképévé, míg Krisztus az engedelmesség szimbólumává.
Nekünk, embereknek nagyon egyszerű kellene, hogy legyen az engedelmesség, mert csak egy kis alázatra van szükségünk. Krisztus számára azonban nem ilyen egyszerű az engedelmesség. Számára sokkal nehezebb engedelmeskedni, mint az eget és földet megteremteni. Miért? Mert meg kell üresítenie magát Istenségének minden dicsőségétől és erejétől, és egy rabszolga formáját felvenni, még mielőtt képessé vált az engedelmességre. Ennélfogva az engedelmességet Isten Fia kezdte.”
Ez rendben van.
Hogy mi emberek miért szenvedünk, különös tekintettel a hívőkre? Talán azért, mert bár nagyon egyszerű kellene, hogy legyen az engedelmesség, mégsem az. Az a sejtésem, hogy Isten meg akar minket is üresíteni képzelt istenségünk minden – szintén képzelt – dicsőségétől és erejétől. A mi szenvedésünknek, úgy gondolom, nem valamiféle misztikus magyarázata van, mint közösségvállalás Krisztussal meg Krisztus megszentelte a szenvedést stb., mert ezeket nem lehet igazán érteni – én legalábbis nem értem, hanem nagyon is gyakorlati haszna. És ha megértjük a szenvedés értelmét, akkor el is tudjuk viselni azt. Én valahogy úgy képzelem el az engedetlen hívő és Isten viszonyát, mint amikor két ember nem tud egyről a kettőre vergődni, mert mindkét fél irányítani akar. Kínszenvedés az ilyen mindkét félnek. A szenvedés Isten eszköze, hogy kimunkálja az önkéntes engedelmesség állapotát, hogy már nem okoz szenvedést a lemondás.
Ugyanakkor olvasok egy másik könyvet is, amely még ennél is sokkal jobban hangsúlyozza a szenvedés értelmét, és sokkal többet ígér, mint a puszta szenvedésmentes engedelmesség állapotát (bár az se semmi!). Ez egy Larry Crabb-könyv, a címe: Összetört álmok.
A kiindulópontja az, hogy a hívők nagy része alapjaiban ugyanolyan értékrend szerint él, mint a hitetlenek: javíthatatlanul (legalábbis annak tűnő módon) saját maga körül forgolódik. Csak most már Istent is felhasználja azon álmok elérésére, amiket ő jónak tart: egészség, rendezett családi élet, jó anyagi helyzet stb. Vannak hívők, akik be is érik ennyivel, a jóval, és nem kíváncsiak a legjobbra, ami a jó elvesztése mögött van, mert a jó elvesztése szenvedéssel jár. Így maradnak én-központú, a jó érzést a legfőbb értéknek tekintő keresztények.
Olyan nagyon szép az a részlet a könyvben, amikor az író a szenvedő Krisztus szájába adja ezeket a szavakat:
„Legszebb álmaid némelyike darabokra fog hullani, s megkísért annak a lehetősége, hogy feladd a reményt. Úgy fogok tűnni, mint akit nem tudsz elérni, sőt még ennél is rosszabb: gyengének és fájdalmad iránt érdektelennek látsz majd. Azon fogsz tűnődni, hogy képtelen vagyok bármit is megtenni, vagy egyszerűen csak nem akarok.
Amikor széttört reményekkel küzdesz, szégyent fogsz vallani, csakúgy, mint szolgám, Péter. Csalódni fogsz magadban egészen odáig, hogy meggyűlölöd saját magad. Én pedig úgy tűnök majd neked, mint aki visszahúzódik, és nem tesz semmit.
Amikor mindez megtörténik, ezt mondom neked: Ne add fel a reményt! Olyan terv van kibontakozóban, melyet most nem látsz át. Ha az én szememmel látnál, akkor is fájna, de nem válnál reményvesztetté. Boldogan kitartanál mellettem a legnagyobb szenvedések közepette is. Ahhoz biztosítom számodra az erőt, hogy tetszésemre légy, nem pedig ahhoz, hogy jól érezd magad. Az azonban, hogy meg vagyok elégedve veled, valódi öröm forrásává válik számodra.
Lelked legmélyén leginkább arra vágysz, hogy részese légy tervemnek, hogy építsd királyságomat, hogy megismerj, tetszésemre légy, és élvezd a velem való közösséget. Kielégítem ezt a vágyadat. Erőd lesz rá, hogy jól képviselj, történjék bármi is életedben. Ezt a reményt adom e világon neked. Ne veszítsd el!”
Be kell vallanom, hogy amikor még hitetlen voltam, az is riasztott a hívő életben, hogy annyi szenvedéssel jár együtt. Most is félek a szenvedéstől, de egyre inkább meggyőz Isten Lelke, hogy a megszentelődés nem mehet végbe szenvedés nélkül, és ezért tudatosan figyelek az ígéretekre és küzdök az ellen, hogy a jó érzés iránti vágyam határozza meg a választásaim. Bár jó nagyokat szoktam ebben (is) bukni azér’. De nagyon-nagyon vonzó számomra, hogy meglegyen az, amire lelkem legmélyén vágyom. Erről – nem erről, csak ideillik – egy Tandori-idézet: „…hogy legyen, ami van!" (Ja, nem, így van: "...hogy van, ami legyen", de a másik jobb itt, na mindegy, lehetett volna úgy is!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 29., szombat 07:39 
Offline

Csatlakozott: 2009. júl. 25., szombat 11:50
Hozzászólások: 67
Az,hogy szenvedés és bűn jött az életbe az az ember miatt van,mert megbukott..
Sokan azt mondják,hogy ha lenne Isten akkor az emberek nem szenvednének olyan sokat ezen a világon.Ez tévedés ugyanis Isten felajánlotta a szép életet,de nem sikerült,mert elbukott az ember.Sokszor van úgy,hogy az állatok normálisnak tűnnek a szemünkben?
-----------------------------------------------------------------------------------
De az egészből azt akarom kihozni,hogy egyrészt jó oldala is van annak,hogy nem sikerült Istennek szép életet teremtenie(vagyis szép életet teremtett,de rosszra fordultak a dolgok)..Hogy mi a jó benne?
Megismerhetjük,hogy mi a jó ellentéte vagyis a rossz...és,ha az Atya elküldi fiát azon a napon amikor ,,eljő a vég,, akkor megjegyezzük örökre,hogy mi a rossz és tudunk tőle óvakodni....kicsit zavaros,de remélem érthető mire gondolok...

_________________
,,Júda! a te számodra is készített aratást, mikor fordítok az én népemnek fogságán.,,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 29., szombat 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
azért az alapokat nem árt tisztázni:

Idézet:
Jak 1,17. Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


tehát Istentől a JÓ származik

Idézet:
Jak 1,13. Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.
14. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.
15. Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.


a rossz - bár áttételesen az ördögtől származik - a konkrét megvalósulásában BELÜLRŐL jön, BELÉNK VAN ÉPÍTVE:

Idézet:
Mát 15,11. Nem az fertőzteti meg az embert, a mi a szájon bemegy, hanem a mi kijön a szájból, az fertőzteti meg az embert.
...
15. Péter pedig felelvén, monda néki: Magyarázd meg nékünk ezt a példázatot.
16. Jézus pedig monda: Ti is értelem nélkül vagytok-é még?
17. Mégsem értitek-é, hogy minden, a mi a szájon bemegy, a gyomorba jut, és az árnyékszékbe vettetik?
18. A mik pedig a szájból jőnek ki, a szívből származnak, és azok fertőztetik meg az embert.
19. Mert a szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanubizonyságok, káromlások.
20. Ezek fertőztetik meg az embert; de a mosdatlan kézzel való evés nem fertőzteti meg az embert.


meglepő módon összevág az immunológia és a pszichológia legújabb kutatási eredményeivel...


a "szenvedés" nagyon sokszor a vetés-aratás törvényének a "gyümölcse":

Idézet:
Gal 6,7. Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg; mert a mit vet az ember, azt aratándja is.
8. Mert a ki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; a ki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet.


az ÖRÖKLÉS kérdésére meg elég konkrét választ ad a következő:

Idézet:
[1Pét. 1.14] Engedelmes gyermekekként magatok viseletét ne idomítsátok értelmetlenségetek idejének korábbi vágyaihoz,
[15] hanem ahhoz a szenthez képest, aki elhívott titeket, ti is szentek legyetek minden forgolódásotokban.
[16] Azért is írták meg: "Szentek legyetek, mert én szent vagyok."
[17] És ha Atyának nevezitek Azt, aki minden egyes embert munkássága szerint személyválogatás nélkül ítél meg, akkor félelemmel forgolódjatok zsellérségetek ideje alatt,
[18] abban a tudatban, hogy nem romlandó dolgokon, aranyon, ezüstön váltottak meg titeket atyáitoktól örökölt hiábavaló életmódotokból,
[19] hanem a Krisztusnak, mint egy hibátlan, mocsoktalan báránynak drága vérén
,
[20] kit a világ megalapítása előtt már kiszemeltek, de csak az idők utólján tettek láthatóvá értetek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 13:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Érdemes elolvasni, Wilhelm Busch, ....és Isten?... hogyan nézheti?
Régóta sok keresztyén könyvespolcán is ott van, főleg Jézus a mi sorsunk könyve.
Én építőnek találtam.
http://www.pardi.ro/evkiado/wbusch/ihn/index.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért szenvedünk?
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 13:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Róma 6.
1. Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?
2. Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.
5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.
6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:
7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.
8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.
9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,
10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.
11. Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség