Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Re: Szólsz hozzám, Istenem...
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 08., péntek 23:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Ha az Úr akarja...(folyt.)

-Mit jelent felkészülni arra, hogy meg kell állnunk Isten színe előtt ?

A Szentírás ezt mondja:"Minden test olyan, mint a fű, és minden dicsősége, mint a mező virága: megszárad a fű, és virága elhull..." (1 Pét 1,24) - Ennyi az ember élete. De nem kellene, hogy ennyi legyen.

"Fiacskáim, örök életet adott nekünk az Isten, de ez az élet az Ő Fiában, Jézus Krisztusban van.AKIÉ A FIÚ, AZÉ AZ ÉLET. Akiben viszont nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban. (1 Ján 5,11-12)

--Ha valaki ezt higgadtan végiggondolja, nem juthat más eredményre, mint arra, hogy akkor a legfontosabb tennivalónk, hogy ezt az életet megszerezzük. - És ha ez az élet Jézus személyéhez van kötve, sőt Ő maga ez az élet,..."én vagyok az élet" mondotta többször is,... akkor mindennél sürgősebb, hogy Ővele valóságos közösségbe kerüljön az ember.

-"Térjetek meg !"
- Mit jelent megtérni ?
Azt jelenti, hogy valaki végre megalázza magát Isten előtt. Tőle kér bocsánatot a bűneire,- egyedül Jézus Krisztus érdemében reménykedik és átadja az uralmat Jézusnak az élete felett.- Vele kezd el élni, de nem elméletben, meg gondolatban, hanem ténylegesen, a valóságban.- Tisztába teszem a múltamat, megvallom Istennek, és rábízom a jövőmet, kész vagyok ezentúl csak neki engedelmeskedni.

Akinek az életében ez elkezdődött, azt bármikor elérheti az a pillanat, hogy megáll a szíve, és át kell lépnie élet és halál mezsgyéjén. - Semmi különös nem történik vele. Mert az az élet, aki maga Jézus, az elvehetetlen.- Az megmarad a hívőnek a halálban a halála után is.
(Cseri Kálmán 1999.01.31)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szólsz hozzám, Istenem...
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 31., vasárnap 08:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A találkozón hallott Igéhez még pár gondolat, hát ha valaki másba is beleszorult még valami...
:-)

Akik nem voltak ott, azoknak annyit, hogy a János 6.-ból voltak válogatott versek.

A csodát mindenki, válogatás nélkül átéli. Egy nehéz helyzetben jön egy váratlan segítség olyan irányból, amire senki sem számított. (5000 ember megvendégelése)
Pl. egy kiránduló csapat eltéved az őserdőben, de egy bennszülött kisfiú "véletlenül" rájuk akad és kivezeti őket a dzsungelből. A csapatban vannak "kő ateisták", más istenben hívők, megtértek, stb.

A csodát látva a tömeg ezt később is elvárja.
pl. történjenek úgy az események, mint azelőtt, ha eltévednénk jöjjön ismét a gyermek

A csodát átélve az Írást ismerők Istenből "talizmánt" kívánnak gyártani, "erősítik Istent" abban, hogy legyen "csodagyáros, csodaautomata" ("akkor majd lesz hitünk!!!!" - ezzel kísértik Istent) és ezt a "talizmánt" már betennék a batyujukba, hogy ne csak az eltévedéskor segítsen, hanem minden váratlan helyzetben.

A tanítványok egy része mind ezt érti és nem is kíván ezen az úton haladni.
Ugyan akkor állnak! Nem akarnak "vissza menni a dzsungelbe". Nem akarják naponta megtapasztalni a Jézusra utaltságot, a Vele való élés Lelki/Szellemi útját.

A tanítványok egy kis csoportja látja, hogy a Jézus Krisztussal való élet ÖRÖK, hiszen maga Krisztus is ÖRÖK.
A Belőle való élet, a Vele való táplálkozás más valóságot ad az embernek, mint amit a világ adhat. Olyan távlatokat nyit, amit csak Isten nyithat egyedül egy ember számára.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szólsz hozzám, Istenem...
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 02:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Isten magas helyei

"Oltalmazom, mert ismeri nevemet" (Zsolt 91,14).

Nekem mondja ezt az Úr? Ha ismerem az Ő nevét, akkor igen. Áldott legyen az Úr, hogy nem vagyok idegen a számára. Próbára tettem, megismertem Őt, és ezért bízom benne.
Tudom, hogy az Ő neve bűnt gyűlölő Isten, mert Szent Szelleme ereje által megtanultam, hogy soha nem tűri el a gonoszt.
De úgy is ismerem Őt, mint Krisztusban bűneimet megbocsátó Istent, mert vérével eltörölte minden vétkemet.
Az Ő neve hűség, és én ezt tudom, mert soha nem hagyott el, még akkor sem, amikor a bajok megsokasodtak körülöttem.

Ez az ismeret kegyelmi ajándék, amelynek elnyerése szükséges ahhoz, hogy egy másik kegyelmi ajándékot is megkapjunk, a felmagasztalás ajándékát.
Ez a kegyelmet tetéző új kegyelem. Figyeljük meg, milyen veszélyessé válhat helyzetünk, hogyha magasra kapaszkodunk, ha viszont az Úr helyez magasra minket, biztonságban lehetünk.
Felemelhet bennünket azzal, hogy igen hasznossá tesz, nagy tapasztalatot ad, sikert a szolgálatban, vezető tisztet a munkában, vagy atyaságot a kicsinyek között. De felmagasztalhat másképp is: adhat szoros testvéri közösséget, tiszta látást, szent diadalt és az örök dicsőség boldog megsejtését.
Ha Isten magasztal fel bennünket, a Sátán sem tud letaszítani. Bárcsak egész nap így történnék ez velünk!
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szólsz hozzám, Istenem...
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 05:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
De jó, hogy ezt beírod!
Nagyon szeretem!

Szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szólsz hozzám, Istenem...
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 16., vasárnap 17:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
De jó, hogy ezt beírod!
Nagyon szeretem!

Szeretettel:
nX



Szia nX ! Jó, hogy megjöttél! Hiányoztál !
Én is szeretem! Mindig megvigasztal és felemel horizontálisról vertikális síkra! :)

Idézet:
Nekem mondja ezt az Úr? Ha ismerem az Ő nevét, akkor igen.
Áldott legyen az Úr, hogy nem vagyok idegen a számára.
Próbára tettem, megismertem Őt, és ezért bízom benne.

De úgy is ismerem Őt, mint Krisztusban bűneimet megbocsátó Istent, mert vérével eltörölte minden vétkemet.

Az Ő neve hűség, és én ezt tudom, mert soha nem hagyott el, még akkor sem, amikor a bajok megsokasodtak körülöttem.

Ha Isten magasztal fel bennünket, a Sátán sem tud letaszítani.


-Micsoda erővel és Lélekkel/Szellemmel teli mondatok. Az ő saját hitvallásaként érzékelem.

Üdv.szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szólsz hozzám, Istenem...
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 20., csütörtök 00:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Ne merjünk kételkedni !

"Én megyek előtted, a rögös utat elegyengetem, az ércajtókat betöröm, és a vaszárakat leverem" (Ézs 45,2).

Ez Círusnak szólt; de mindörökké szól az Úr minden szellemi szolgájának. Csak menjünk előre hittel, és az Úr megtisztítja előttünk az utat.

Az emberi és a sátáni csalárdság tekervényei kiegyenesednek előttünk: nem kell követnünk cseles kanyarulataikat. Az érckapuk áttörnek, vaszáraik lehullanak. Nem lesz szükségünk sem faltörő kosra, sem feszítővasra. Az Úr maga cselekszi meg értünk a lehetetlent, és ténnyé teszi azt, amit nem is vártunk.

Ezért ne üldögéljünk gyáván és remegve! Menjünk előre kötelességünk útján, hiszen az Úr megígérte:
"Én megyek előtted". Ne kérdezzük, miért, a mi feladatunk az előretörés. Az Úr ügyéről van szó, és Ő alkalmassá tesz majd bennünket a szolgálatra: minden akadály elhárul.

Hát nem megmondta: Az ércajtókat betöröm"? Ugyan, mi állhatna útjába és mi gátolhatná akarata végrehajtásában? Isten szolgáinak kimeríthetetlen erőforrásuk van. A hit előtt szabad az út, akármilyen emberi erő torlaszolja is el azt.

Ha az Úr azt mondja: "betöröm..." "leverem...", akkor ne kételkedjünk ígéretében!

C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szólsz hozzám, Istenem...
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 22., szombat 12:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
A BIZALOM ÉNEKE


"Ha szorult helyzetben vagyok is, megtartod életemet. Haragos ellenségeim ellen kinyújtod kezedet, jobbod megsegít engem" (Zsolt 138,7).

Siralmas dolog szenvedések között vándorolni? Bizony, áldott vándorlás ez, mivel Istennek különleges ígérete van rá. Ha kapok ígéretet, akkor mit számít már a baj! Mit tanít itt az Úr? Hogy "megelevenít". Több életerőm, több hitem lesz. Hát nem az történik meg gyakran, hogy a bajok megelevenítenek, mint a hideg fuvallat, amikor majd elszédülünk a hőségtől.

Milyen dühösek az ellenségeim, kivált az ősellenség! Kinyújtsam a kezemet és küzdjek ellenük? Nem, jobb, ha a kezem az én Uram szolgálatával van elfoglalva.
De nincs is rá szükség, mert Isten kinyújtja messzenyúló karját, és sokkal jobban elbánik velük, mint ahogyan én tudnék.

"Enyém a bosszúállás, én megfizetek" (Róm 12.19) - mondja az Úr. Erejének és bölcsességének karjával megszabadít engem, mi mást kívánhatnék még?

Jöjj, én lelkem, gondold végig magadban ezt az ígéretet, amíg az ajkadon énekké, szívedben vigasszá válik. Könyörögj megelevenedésért, és bízd a többit az Úrra, aki mindent elvégez érted.
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség