Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Kedves István, ha az Ővé vagy.
ha
akkor ebből neked mi következik?
Mert az eb, meg a disznó is benne van az írásban, meg az is, hogy félelemmel és rettegéssel vigyétek végbe a ti üdvösségteket.

Szóval ha megváltott vagyok akkor ebből mi következik?


Ebből neked mi következik?

A te életviteledben, a te cselekedeteidben, a te hozzáállásodban!!!

Nem a máséban, a tiédben!

Hallod, a tiédben!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Hé, ezt mondom az elejétől: ÜDVBIZONYOSSÁG rá a hivatalos szó. Tudom, hogy Isten gyermeke vagyok, és soha nem fogom Őt elveszíteni. Bármi történjen is, Ő vigyáz rám, megtart, szeret. Nem engem néz, hanem a Fiát, aki meghalt értem. Krisztusban a gyermeke lettem - és az is maradok örökre. Ezt jelenti ez az én életemben. Nem kell félnem, hgoy egy rossz pillanatban, mert depressziós leszek, vagy ha idegbeteggé válok, és megkezdem valamiért szidni, akkor vége az üdvösségemnek. Ő velem marad. A megszentelődés útja, a keresztyén élet is megerősít ebben. Nélküle nem tudok jót tenni. Isten nélkül csak a rosszra vagyok szabad. Mit mondjak még? Persze, erre mondhatod azt, hogy akkor azt csinálok, amit akarok, úgyis üdvözülnék. Ez nem igaz. Mert ha nem fáj a bűn, akkor valami baj van a megtérésemmel. Tehát attől függetlenül, hogy még a bűn sem választhat el Tőle (hiszen Krisztusban bocsánatot kaptam), harcolni fogok a bűn ellen, mert Ő újjáteremtett.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 10:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves István ebben amit legutóbb írtál teljesen egy nevezőn vagyok veled :*:
magam is így élem meg a megváltottságom.
Épp ezért akarom vághez vinni teljesen Isten akarata szerint, az Ő segítségével, úgy az üdvösségem, hogy minden igét betöltsek, amit nekem kell betölteni. :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 11:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Kedves István,

Majdnem mindenben egyet értek veled. Ha elkezded szidni az közel van a határesethez, de még nem az. Mit értünk határeset alatt..
"Ha megtagadtok engem én is megtagadlak titeket"- Jézus

Igenis, lásd az apostoli leveleket el lehet veszíteni az Urat, ha kicsúszunk a kezéből és a végén megtagadjuk.

Benne van, hogy rosszabb lesz annak a sorsa, aki előbb megismerte az igazságot (megtért?) de utána attól elfordult. "a kutya visszatér az okédékára"
Hozzám közel áll az az Ige, hogy félelemmel és rettegéssel munkáljátok ki az üdvösségeteket.
Én szigorúságot keserves fájdalmat okozó fenyítéseket is tapasztalok amikorral az Úrral kapcsolatba kerülök.
Szóval igen előreszegülve fussunk előre, mert ha megállunk visszafejlődünk.

És igenis ki lehet esni az Úr kezébél, de csak saját hibából ha megtagadjuk a végén.

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 11:29 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Lásd: Péter esete. Háromszor tagadta meg.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 11:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
DE
bűnbánatra jutott, és megtalálta a megbánás helyét :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 11:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Szervusztok,

Nem hinném, hogy elveszíthetetlen az üdvösség.

Álljon itt néhány ige a félelmeről:
Fil 2,12
Annakokáért, szerelmeseim, a miképen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
1Tim 2,2
Királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel.
Zsid 12,28
Annakokáért mozdíthatatlan országot nyervén, legyünk háládatosak, melynél fogva szolgáljunk az Istennek tetsző módon kegyességgel és félelemmel.
1Pt 1,17
És ha Atyának hívjátok őt, a ki személyválogatás nélkül ítél, kinek-kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét:
1Pt 2,18
A cselédek teljes félelemmel engedelmeskedjenek az uraknak; nem csak a jóknak és kíméleteseknek, de a szívteleneknek is.

..és a megtagadásról.
Nagyon ajánlom, hogy ne próbáld ki azt amit Péter tett. Akkor még nem jött a Szentlélek ez lehet az egyik magyarázat.


2Pt 2,1
Valának pedig hamis próféták is a nép között, a miképen ti köztetek is lesznek hamis tanítók, a kik veszedelmes eretnekségeket fognak becsempészni, és az Urat, a ki megváltotta őket, megtagadván, önmagokra hirtelen való veszedelmet hoznak.

2Tim 2,12
Ha tűrünk, vele együtt fogunk uralkodni is: ha megtagadjuk, ő is megtagad minket;
Mt 10,33
A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 11:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Különben ez az üdvbizonyság, meg nem üdvösség kérdése szvsz fából vaskarika, mindenki ezen lovagol, ahhelyett, hogy Isten igazságának keresését tartaná fontosnak, mikor ezt tette az Úr Jézus az első helyre.
Azok Isten fiai akiket a Szent Szellem vezet.
Akik Isten fiai azoknak van üdvössége, a többi smafu mit is jelent a smafu nem tudom, ti tudjátok :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 12:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Béke veletek!
Nem egy figyelmeztetés van a Bibliában arra nézve hogy elveszíthető a megszerzettnek tartott "korona"!
Idézet:
Jel 3:11 Ímé eljövök hamar: tartsd meg a mi nálad van, hogy senki el ne vegye a te koronádat.

Nem véletlen keskeny azaz ösvény és szoros az a kapu!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 12:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Ez szép, megtisztelő, hogy hamis tanító lettem :P . A helyzet az, hogy a Biblia viszont Isten szolgái esetében (Jákob, Sámson, Dávid, Péter, hogy csak néhányat említsek) egész jól elmondja, hogy még ha ezek el is hagyták Istent, Isten volt az, aki később utánuk ment (mint a 100 juhos példázatban Jézus). Nem tartom külömben jó ötletnek elválasztani Istent és a Szentlelket egymástól. Ha viszont az üdvösség elveszíthető, lőttek az üdvbizonyosságnak is...

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 13:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Istvan írta:
... Nem tartom külömben jó ötletnek elválasztani Istent és a Szentlelket egymástól. Ha viszont az üdvösség elveszíthető, lőttek az üdvbizonyosságnak is...


Ad.1.
nem mi választjuk el, hanem maga Isten így :
Atya,
Fiú,
Szent Szellem/Lélek nem összekeverendő a lélekkel ami az emberben a lélek területe
Azok Isten fiai akiket a Szent Szellem vezet!
új a szellemi ember, csak őt vezetheti a Szent Szellem, a régit megfedi :
-bűn
-igazság
-ítélet
tekintetében
(te nem így olvastad az írásban?)
ad.2.
milyen igére támaszkodik az üdvbizonyosság, mint fogalom, mert én csak Isten ígéreteiben lehetek biztos, és ha kérem akkor kapom, de nekem kell kérnem, hogy őrizzen meg, igaz, hogy nem azé aki fut és nem azé aki akarja, hanem a könyörülő Istené.
Megvan az egyensúly. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 14:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Ne menjünk bele a lélek-szellem viszonyába, MERT EZ NEM BIBLIKUS.
Az eleve elrendelés viszont (pedig reméltem, hogy ezt nem kell előhozni. Ezért szoktak haragudni ránk, reformátusokra) AZ teljesen Biblikus. A Róma 9, csak egy példa a sok közül. Ebből következik az üdvbizonyosság is, meg az örökkévaló gondviselés. Teológiai kérdésekhez tudom ajánlani a Római levelet (az Institúciót is, de az Istentő ihletett mű :( ). Egyensúly viszont nincs - Isten mindenható. Ha Ő nem akarja, magadtól képtelen vagy Őt választani.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 14:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Elnézést, félregépeltem. Kihagytam a NEM szót az institúció esetében, természetesen nem Istentől ihelett.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 14:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kedves István!
Ha elrontottad a beírásodat, és ezt csak a "megjelenés" után veszed észre, a jobb felső sarkában találsz egy "EDIT" feliratod. Erre kattintva módosíthatod a beírást, és a javított változat fog ezután csak megjelenni.

Miért gondolod, hogy az Institutio nem Istentől ihletett mű? Ha én valamelyik barátomnak tanácsot adok, hogyan élje helyesen a hitéletét, akkor az nem lehet Istentől ihletett? Ezek szerint csak a Biblia írói által szólhat Isten, de mivel ők már mind meghaltak, most már senki nem tud olyat mondani, amit Isten Lelke ihlet benne... :?: :cry:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 14:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Ne kötekedj. Siettem, és nem akartam sokáig magyarázkodni (köszönöm a tanácsot. Az nem figyeltem az editre :wink: )
A kiigazítás helyénvó. Az Institúció, ugyanúgy, mint a templomban hallható igehirdetés Istentől ihletett. Másképp viszont, mint a Szentírás. Ne kérd, hogy megmagyarázzam mi a pontos külömbség - nagyjából annyit tudok mondani, hogy ha az Ige alapján kiderül, hogy Kálvin tévedett, hamarabb dobom el az Institúciót, mint a Bibliát. Csak erre akartam utalni. :oops:

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség