Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz:
Hogyha aztán mégis un. "látomása" van, -bár még nem volt dolgom ilyesmivel- én a magam részéről Istenhez mennék vele imádságban és kérném, győzzön meg afelől, hogy Tőle való-e, vagy sem. –
Én pontosan erről beszéltem.
Loisz:
Sőt, ha egyedül nem boldogulnék vele, hanem bizonytalanságban lennék, akkor egy gyakorlott, megbizható, általam ismert lelkipásztorhoz fordulnék.
Na, ez már egy érdekes téma. Ha Isten nem tud meggyőzni – elmegyek egy megbízható lelkipásztorhoz. Szerintem meg éppen nem. Addig kell alázattal kérni Istentől, hogy győzzön meg, amíg választ nem kapsz a kérdéseidre. Mert csak az a tiéd, amit te magad szenvedtél meg, nem amit a lelkipásztorod szenvedett meg neked, vagy helyetted.
Loisz:
-- Ezek a dolgok nagyon komoly tisztázásra kell, hogy kerüljenek, mert meg van írva, hogy a "Sátán, világosság angyalának" tudja mutatni magát. De Jézus Krisztus az erősebb !
Én ennek a bizonyosságnak a fényében élem az életemet, ez az evangélium számomra, nem kevesebb. Ezért nem is értem, miért kell félni kérdéseket feltenni, akármilyen kérdéseket, kételkedő, bizonytalan kérdéseket is akár. Nagy baj nem eshet velünk, ha Jézus Krisztus a Gazdánk. Legfeljebb nem látszunk olyan NAGY, MINDENTUDÓ KERESZTÉNYEKNEK. De legalább csöndben tanulunk. Nem kell rögtön Ördögöt kiáltani, ahol felmerül egy kis bizonytalanság.
Loisz:
Megigérte "ahol ketten vagy hárman összejönnek az én nevemben, ott leszek közöttük" - máshol pedig igéri, hogy az Ő nevében elmondott kéréseinket meghallgatja és ha Isten szerint való a kérés, teljesíti.
Értem a célzást, hogy a kettő vagy három talán több, mint az egy, de „véletlenül” nemrég hallgattam az Apológia Központ egyik munkatársát arról beszélni, hogy ezt az igehely a sok félreértett közül az egyik: ez az egyházfegyelemről szól. Tehát arról, hogy ha valaki vétkezik, akkor egy vagy két tanú társaságában menjen el, beszélni az emberrel. Jézus egyébként akkor is ott van, ha egyedül vagyok vele.
Loisz:
-Egy hasonló témájú igehirdetésben hallottam Pasaréten.- Beszélgetést kért egy valaki és arra a kérdésre, hogy újjászületett keresztyénnek vallja-e magát,- azt válaszolta: "nekem megjelent a Szüz Mária látomásban és....folytatta hosszan"- A lelkész ezt mondta:- Ekkor már tudtam, hogy az az illető még nem tért meg. A Biblia szerinti megtérés és ujjászületés nem "látomások" által történik, hanem a Megváltó helyettes áldozatának elfogadása, bűnbánat és bűnvallásra kapott bűnbocsánat elfogadása által.-
Én sem állítottam olyat, hogy a megtérés látomások útján történik, nem is értem, miért mondod ezt. Csak azt mondtam, hogy a már megtért embernek is lehetnek látomásai, mint azt az Isten Igéjéből számtalan példával lehet igazolni.

Isten GYÖNYÖRŰSÉGES Igéjét sok magát Biblikusnak tartó felekezet a saját dogmarendszerén átszűrve értelmezi. A református csak EGY a sok ilyen felekezet közül.
Loisz:
-Az első mondatoddal egyetértek. Igen, vannak ilyen felekezetek, de hála Istennek a református egyház nem ilyen ! - Luther és Kálvin vívmányait tagadnánk meg, ha az általuk vallott 4 Solát nem tartanánk magunkra nézve kötelezőnek. --Az Ige igazságát, ami mindig a valóság, nem kell nekünk kikiáltani, csak alázatos szivvel elfogadni, amit a Szentlélek megvilágosít bennünk és bizonyossá is tesz felőle. -Ez a Lélek belső bizonyságtétele," írja Kálvin.
Én fenntartom továbbra is, hogy a református is csak olyan vallás, mint a többi. Minket nem a református vallás üdvözít, hanem Jézus Krisztus, aki minden népből és, igen, minden felekezetből elhívott magának egy népet. De egy szóval sem mondta, hogy legyetek mindnyájan reformátusok, akkor üdvözültök. Luthert és Kálvint sem kell isteníteni, ők is ugyanolyan bűnös és kegyelemre szoruló gyermekei voltak az Úrnak, mint más felekezetből való társaik. Tegnap „véletlenül” az általad is nagyra becsült Chambers könyvében ezt olvastam a napirend szerint: „Jézus nem azt mondta: ’A te gondolkodásmódodhoz térítsd az embereket’, hanem nézz az én juhaim után, és láss utána, hogy táplálékhoz jussanak az én megismerésemben… A tanítványság alapja: önmagam átadása Jézus Krisztusnak, nem pedig valamilyen hitbeli irányzatnak.”
Loisz:
Az, hogy tükör által homályosan látunk, nem azt jelenti, - hogy SEMMIBEN sem lehetünk bizonyosak! - De igenis vannak titkok, amelyeket Isten ebben a földi életben nem fed fel előttünk.- Az apostol szavai erre utalnak.-
Nem azt mondtam, hogy SEMMIBEN. De ha van valami, amit nem értek, vagy nem vagyok biztos benne, akkor nem hessegetem el, mint valami illetlen vagy kényelmetlen dolgot, nem is rohanok vele máshoz, hogy rágja már meg nekem, hanem az Istentől kérem a segítséget hozzá, imádságban.
Loisz:
-Ha azon a jogi állásponton állunk, hogy "minden és mindennek az ellenke- zője is lehetséges" - akkor soha semmifelől sem lehetnénk bizonyosak.
Ha pedig soha nem ingunk meg abban a sziklaszilárd meggyőződésünkban, hogy tévedhetetlenek vagyunk, akkor nagyon sokat ártunk magunknak is, a körülöttünk lévőknek is. Mert ha netán felsejlik bennünk a lehetőség, hogy esetleg másnak is lehet igaza, akivel nem értünk egyet adott esetben, akkor kérhetjük az Urat, hogy legyen segítségünkre megérteni, mi az igazság. De ha fel sem merül bennünk, hogy tévedhetünk…
Loisz:
- A prot. keresztyén HIT pedig ezt vallja.- Bizalommal elhiszi, amit Isten igér, mert tudja, "Isten nem hazudhat". Péld. Jézus azt mondja: "Aki hisz a Fiúban, örök élete VAN." - Ez Jézus kijelentése.- Tudom ezt bizonyítani, vagy ellenőrizni, hogy igaz-e ? Nem tudom. - De csak akkor vagyok keresztyén, vagyis krisztushívő, ha többek között ezt a kijelentést bizalommal elfogadom és ráállok, hogy : IGAZ.
Ismerem én is, mit vall a prot. hit. Csak ennek olyan papíríze van.


Csak Rosta disznónyájas példáján gondolkodtam el.
Loisz:
Ezt nem értem,- lehet, hogy nem olvastam... hogy jön ide Rosta disznó- nyájas példája.-
Úgy, hogy az eksztatikus közösségeket a disznónyájjal azonosította, amelybe a kiűzött ördögök belementek. Én nem mernék ilyet tenni, mert nem ismerem őket annyira. A te TV-s ismereteid sem igazán mondhatók mélyeknek. Nemrég valaki a gyülekezetünkből mondta, hogy neki semmi baja az alkoholistákkal, kifejezetten szereti őket; ha találkozik velük az utcán, nem fordítja el a fejét stb. Hát igen. Csakhogy más dolog néha az utcán találkozni velük, aztán szépen elköszönni tőlük, és egészen más dühöngő, remegő, izzadt, büdös stb. iszákossal együtt élni. Ez egészen másfajta szintje az ismeretnek és a szeretetnek.

nX írta: Míg az imádságban az ember közvetlenül az Istennel beszélget. Ezt szerintem nem pótolja az Igeolvasás, mert el lehet Isten elől bújni az Ő Igéjébe is, bármennyire hihetetlenül hangozhat ez adott esetben.
Loisz írta:
- Szerinted tehát az imádság "fontosabb," mint az igeolvasás ???
-Hm !
Ne, kérlek! Nem ezt mondtam. Olvasd el!
Csak annyit mondtam, hogy nem lehet kijátszani egyiket a másik ellen. Az Igeolvasásnak vannak szintjei és mélységei, és vannak szintjei és mélységei az imádságnak is. Az ancilla által idézett gyakorlat, vagyis a konkrét igehelyek sürgető személyes helyzetekre alkalmazása is ilyen kibújás szerintem a Szent Lélek vezetése alól. A Müller-féle megfogalmazás igen jó!
Nem szeretnék tovább vitatkozni ezen. Nekem abban van békességem, ha kapásból, csekély ismeret alapján nem ítélem el a másfajta Istentiszteletet gyakorlókat, és nem hiszem, hogy ez a békesség a Sátántól lenne.


Üdv szeretettel
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Az imádság az a hely, ahol az Úr szól és ahol én megszólítom Őt.
Az Ige olvasás, vagy hallgatás is csak akkor éri el valódi hatását, ha imádságban történik.
Amíg nincs két irányú kommunikáció, addig halott a kapcsolat....

Tehát nem fontosabb az egyik a másiknál, hanem mind a kettő szükséges az élő kapcsolathoz.
Az Ige és az imádság a Lélek által.

Prioritást állítani felesleges és csak vitát szül.



--Tehát szerinted nem Isten a kezdeményező ? - Nem Ő szólítja meg az embert ?

Kedves Pauler ! A Biblia Isten "megelőző szeretetéről" beszél:
"... úgy szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket... "
"Nincs nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja a barátaiért." Jn 15,12-13
""Mi tehát azért szeretünk, mert Ő előbb szeretett minket."1.Jn 4, 19

--Isten Igéje állítja fel a prioritást ! - Ezért valóban felesleges vitázni róla.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
pauler írta:
...

Tehát nem fontosabb az egyik a másiknál, hanem mind a kettő szükséges az élő kapcsolathoz.
Az Ige és az imádság a Lélek által.

Prioritást állítani felesleges és csak vitát szül.



--Tehát szerinted nem Isten a kezdeményező ? - Nem Ő szólítja meg az embert ?

...

--Isten Igéje állítja fel a prioritást ! - Ezért valóban felesleges vitázni róla.

L.


ugye OLVASTÁTOK azt a sok hozzászólást, amit NEM írtam meg ebben a témában?
nos ennek OKA van: TÉNYLEG felesleges erről vitázni...

mindazonáltal egy PÉLDÁVAL segítenék:

ha teszem azt van egy GYEREKED

aki ad neked egy FANTASZTIKUS AJÁNDÉKOT (pl. egy rajzot vagy egy gesztenye-figurát)

akkor most hogy is van ez?

- oké, te ELŐBB SZERETTED (hiszen EZÉRT SZÜLETETT (jó esetben))

- az ő adománya ÉRTÉKTELEN, hiszen te előbb adtál, meg különben is ő ILYET nem képes adni neked?

- ugye milyen világosan látszik a "logikai hiba"??


az ilyesmi NEM az ajándékról, annak értékéről, a viszonosságról szól...

hanem egy SZERETET-KAPCSOLATRÓL :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 20:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Nemosinex azért olvass utána, hogy mire is reagálsz. Én arra az evangéliumi részre próbáltam utalni, úgy tűnik, hogy rosszul, miszerint Jézus kiűzte a démonokat, amelyeket az evangélium szerint a közelben legelésző, táplálkozó disznócsordába űzte.

Ha netán az általad emlegetett közösséget (nem is tudom, kiket emlegetsz) olyan céllal akartam volna illetni, ami alapján te itt turbózod magad, akkor hidd el, hogy direktben megtettem volna. Én nem szoktam a lányomnak beszélni, hogy a menyem is értse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 21:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, fontos Isten lehajló szeretete és kezdeményező ez a szeretet ahogy az Ige elénk adja, de ez semmit sem ér befogadó szív nélkül. (ezért nincs prioritás, hiszen mind a kettő egyformán SZÜKSÉGES)

Hiába Isten szeretete, ha az ember nem fogadja be azt és hiába az ember Isten utáni vágya (pl. Kornéliusz áldozatai, imádsága), ha az Isten nem hajol le az emberhez. (de jó, hogy Péter ment, pedig igen kemény próba volt előtte)

A jó hír, hogy Isten lehajolt a Fiában a még nagyobb jó hír, - aminek még az angyalok is örülnek a mennyben - ha egy bűnös megtér, megértve Isten szeretetét.
Olyan jó azt hinni, hogy ezt ismerhettük meg és ezt ismerhetjük meg egyre teljesebben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 21:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 23., kedd 13:21 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Ha már egyszer előkerül a kifejezés - ebben a vonatkozásban is - "prioritás".
Szerény magánvéleményem:
Prioritás ott van, ahol mi vagyunk, még pontosabban, ahol én vagyok, és legpontosabban, ahol ÉN vagyok(!) Egyre gyakrabban érzem úgy, hogy a prioritások bizonygatása mögött egy-egy "én" lapul meg.
Isten országának viszont működése, rendje, élete van. Ott határozd meg, hogy a tojásnak, volt-e prioritása, vagy a tyúknak - nincs egyik a másik nélkül: és nincs egyik sem Isten (teremtője) nélkül!
Kb. ez a sejtésem...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 23., kedd 13:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 24., szerda 00:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:
és nincs egyik sem Isten (teremtője) nélkül!
Kb. ez a sejtésem...


Igen. A teremtő: az Ige.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség