Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Álmok, sugallatok, látomások
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 16., kedd 21:34 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 26., szerda 21:56
Hozzászólások: 10
Sziasztok!
Majdnem egy éve, hogy utoljára itt jártam. "Újrakezdésként" rögtön elétek hozok egy kérdést, ami engem foglalkoztat, de beszélni nem nagyon szoktunk róla.
Alaphelyzet, hogy Bibliát olvasunk, esetleg áhítatos könyvet, elismert teológusok igemagyarázatait, igehirdetéseket hallgatunk - így keressük Istennel a kapcsolatot, innen várjuk az Ő vezetését. Azt viszonylag könnyen megbocsátjuk magunknak, ha egy-egy bibliai igét a szövegkörnyezetből kiragadva alkalmazunk kérdéses élethelyzeteinkre, vagy ha egy igehirdetésben el sem hangzott, de számunkra mégis megszólaló gondolatot fel tudunk használni aktuális problémáink megoldásában. Azt mondjuk ilyenkor, hogy a Szentlélek számunkra most így és így szólt. Attól azonban, hogy Isten álomban, elragadtatásban, belső sugallat által szólhat hozzánk, -talán tévedésünk vagy esetleg mások manipulatív szándékának lehetőségétől való félelmünkben-, teljesen elzárkózunk. Meggyőződésem, hogy ha jobban rá mernénk hagyatkozni Isten megőrző védelmére, ha nem a félelmeink befolyása alatt szűkölködnénk és nagyobb teret engednénk Neki, intenzívebb, gazdagabb, élettel telibb Vele való élményekben lenne részünk. Tapasztalatom, hogy komoly, hívő emberek, saját, ilyen jellegű élményeiket suttogva, takargatva, mint valami rendellenességet merik csak megemlíteni, szigorúan négyszemközt, hogy el ne mondjuk senkinek.
Mellesleg -szerintem- ezzel a hozzáállásunkkal táptalajt adunk azoknak a közösségeknek, amelyekben egyenesen kötelező produkálni ilyetén élményeket...
Ti mit gondoltok erről?
ancilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 16., kedd 22:32 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
ancilla írta:
Sziasztok!
Majdnem egy éve, hogy utoljára itt jártam. "Újrakezdésként" rögtön elétek hozok egy kérdést, ami engem foglalkoztat, de beszélni nem nagyon szoktunk róla.
Alaphelyzet, hogy Bibliát olvasunk, esetleg áhítatos könyvet, elismert teológusok igemagyarázatait, igehirdetéseket hallgatunk - így keressük Istennel a kapcsolatot, innen várjuk az Ő vezetését. Azt viszonylag könnyen megbocsátjuk magunknak, ha egy-egy bibliai igét a szövegkörnyezetből kiragadva alkalmazunk kérdéses élethelyzeteinkre, vagy ha egy igehirdetésben el sem hangzott, de számunkra mégis megszólaló gondolatot fel tudunk használni aktuális problémáink megoldásában. Azt mondjuk ilyenkor, hogy a Szentlélek számunkra most így és így szólt. Attól azonban, hogy Isten álomban, elragadtatásban, belső sugallat által szólhat hozzánk, -talán tévedésünk vagy esetleg mások manipulatív szándékának lehetőségétől való félelmünkben-, teljesen elzárkózunk. Meggyőződésem, hogy ha jobban rá mernénk hagyatkozni Isten megőrző védelmére, ha nem a félelmeink befolyása alatt szűkölködnénk és nagyobb teret engednénk Neki, intenzívebb, gazdagabb, élettel telibb Vele való élményekben lenne részünk. Tapasztalatom, hogy komoly, hívő emberek, saját, ilyen jellegű élményeiket suttogva, takargatva, mint valami rendellenességet merik csak megemlíteni, szigorúan négyszemközt, hogy el ne mondjuk senkinek.
Mellesleg -szerintem- ezzel a hozzáállásunkkal táptalajt adunk azoknak a közösségeknek, amelyekben egyenesen kötelező produkálni ilyetén élményeket...
Ti mit gondoltok erről?
ancilla

Kedves ancilla!
Van konkrét oka a kérdésednek?
Mert ez egy általános többször, többek által felvetett kérdés.
Milyen eligazítást ad a Szentírás?
Kikhez szólt így és hányszor kb 1500 év alatt?
Érdemes ezt is megvizsgálni.
Honnan tudható, hogy az állom, vagy látomás az Úrtól van, mert az Igében azok a személyek biztosak voltak benne.
Ma, ha te álmot látsz biztos vagy benne, hogy az Úr szól?
Hol a biztos talaj?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 04:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
[2Pét. 1.19] Így annál szilárdabbul tartjuk a prófétai igét, és helyesen cselekesztek, ha úgy figyeltek rá, mint homályos helyen világító mécsesre, mindaddig, míg felvirrad a nappal, és a hajnalcsillag felkél szívetekben.
[2Pét. 1.20] Előbb azonban tudnotok kell azt, hogy az írásnak egy próféciája sem származik saját magyarázatunkból,
[2Pét. 1.21] mert sohasem keletkezett ember akaratából a prófétálás, hanem a Szent Szellemtől vonzva Istenből szóltak bizonyos emberek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 08:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
ancilla írta:
Tapasztalatom, hogy komoly, hívő emberek, saját, ilyen jellegű élményeiket suttogva, takargatva, mint valami rendellenességet merik csak megemlíteni, szigorúan négyszemközt, hogy el ne mondjuk senkinek.
Mellesleg -szerintem- ezzel a hozzáállásunkkal táptalajt adunk azoknak a közösségeknek, amelyekben egyenesen kötelező produkálni ilyetén élményeket...
Ti mit gondoltok erről?


Azt gondolom, hogy az Istennel való találkozást, a Szentlélekkel való betöltekezést a keresztyén ember egy belső kincsnek, nem pedig rendellenességnek tartja. Csak úgy nem fogja beleszőni ezt a nagy belső megtapasztalását, bizonyosságát minden mondatába. Meg kell találni a percet, és a pillanatot, amikor valóban érdemes ezt a bizonyosságunkat megosztani másokkal.

Persze lehet, hogy a református ember nagy visszafogottságát látod abban, hogy megtapasztalásainak elmondásában ilyen szemérmes. A református ember kétségtelenül a saját érzelmi, lelki életéről nehezen nyilatkozik meg. Mint mondtam szemérmes természetű. Óvatos, mert már sokan visszaéltek azzal, ha kitárulkozott. Ha viszont elnyerted a bizalmát, akkor nagyon nagy és szép bizonyságtételeket hallhatsz tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 18:43 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Érdekes a kérdés!
Csak egy adalék a válaszok közé:
Presbiteri szövetség területi találkozója volt nálunk (Tiszakesziben - tavaly) Témája: a Szentlélek személye és munkája.
Az előadást követően (Bagi László nyugd. lelkész) csoportmegbeszélés.
Számomra is meghökkentő módon: nem kellett "vezetni" a csoportot (felvezetni mégegyszer a témát és kérdezgetni-beszéletetni a jelenlévőket).
Mint akiknek megnyílt a szíve, belső élményekről, Lélek általi vezeteésük rendkívül sokrétű formáiról és jelenségeiről - a racionálistól a csodaszámba menőig - sorba és egymás után, a másikat türelmesen megvárva és nem a szavába vágva, tehát még az ékes és szép rendet is megtartva, jó hangulatban és jóízűen folyt le a beszélhetés, alig bírtuk abbahagyni.
És szinte minden jelenlévő csoport hasonló hangulatról és élményről számolt be. Vastagnyakú és vaskalapos testvéreinket is képes tehát megérinteni és "felkapcsolni" a Lélek.
Szép és nagy élmény volt - hála érte Istennek!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
ancilla írta:
Mellesleg -szerintem- ezzel a hozzáállásunkkal táptalajt adunk azoknak a közösségeknek, amelyekben egyenesen kötelező produkálni ilyetén élményeket...
Ti mit gondoltok erről?
ancilla



-A protestáns keresztyénség nem ÉLMÉNY-VALLÁS, hanem Isten írott Igéjén alapul,
Jézus Krisztus által.-
-A szubjektív, teljesen egyéni lelki élmények felett áll Jézus érzéseken felül, hitből,
HIT ÁLTAL elnyerhető bűnbocsánata, amit Isten megszerzett örökérvényűen a
Golgotán.
-Az viszont igaz, hogy ez számunkra egy feledhetetlen örömöt és az üdvbizo-
nyosság békességét jelenti, ami minden emberi értelmet felül halad.- Erről, adott
esetben -Isten Lelkének indítására- bizonyságot is teszünk.

-Ahol a "rajongás" lelke uralkodik, ott "kötelező produkálni ilyetén élményeket.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 18., csütörtök 06:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Azt azonban soha nem szabad elfelejteni, hogy mi az élő, szerelmes Istent keressük a dogmák, törvények stb. nagy sötétlő erdején túl. Azt, akinél semmi sem lehetetlen. Elég jó támpont az álmok, egyebek isteni ihletettségéről magánál az élő, szerelmes Istennél keresni a választ, imádságban. Ő, mint tudjuk, soha nem hajt el.
És tévedés, azt hiszem, az élő Istentől a hittételekbe menekülni.Illetve lehet, csak akkor abból egy korrekt, hűvös viszony lesz. A kőfalon átugrani ugyanis az ember csak a szerelmeséért képes, nem a szerelmese törvénykönyvéért. :wink:
üdv.
n


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 19., péntek 10:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Isten ott van egy símogatásban, a rászorulónak adott 100 Ft-ban, főleg, ha többet is képes adni valaki, ott van egy jó szóban, de egy jól megválasztott megokolásban, helyreigazításban is, ha az építő. Nem kell ahhoz rajongás és nem kell a törvénykönyv hangoztatása sem ahhoz, hogy Isten ott legyen a cselekedeteinkben. Ha úgy érezzük, hogy valamit Jézus parancsolata szerint tettünk, bízva abban, hogy a Szentlélek munkája eredményessé teszi a fáradozást, hát mi mást is tehetnénk? Bízunk és adott esetben gyönyörködünk az eredményben.

Ha jól értem nem a fentiek a kérdés, hanem az, amikor a keresztyén emberben megérlelődik a bizonyosság, a hit Istenben, az a rácsodálkozás, a megismerés öröme a kérdés, ami átjárja az ember porcikáit. Ezt szerintem nehéz elmondani másoknak, de a bizonyosság számos megjelenési formáját igen. Ezt lehet rajongva, törvényeskedve, ki ki a saját habitusa szerint.

Az egyes gyülekezetekben történő folyamatos, ájulásszerű tüneteket okozó rajongást én sem tudom hová sorolni. Talán ahhoz tudnám, mint amikor Jézus a démonokat kiűzte az emberből és azok a disznókba mentek át. De nem hiszem, hogy itt erről van szó. Ilyen extázisszerű állapotot sok dolog képes előidézni, adott esetben még egy jó rock szám is képes volt ájulásszerű tüneteket okozni a rajongókban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 19., péntek 17:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
rosta írta:

Ilyen extázisszerű állapotot sok dolog képes előidézni, adott esetben még egy jó rock szám is képes volt ájulásszerű tüneteket okozni a rajongókban.



--Erről van szó ! - tehát az emberi túláradó érzelmeket ne keverjük össze a hittel.-
Se az "álmok,sugallatok,látomások" ezotériába tartozó vonulatával.- Főleg ne a kü-
lönböző vallásos összejövetelek zürzavaros érzelemkitöréseivel,- a kézrátételes ha-
nyatvágódási produktumokkal.-
-Se azzal, aki azt mondja: "Látomásban szólt nekem Isten, hogy ezt, meg azt te-
gyem."... stb. közben az élete mutatja, hogy nem ujjászületett gyermeke Istennek.

A Biblia Istene ma már nem álmok és látomások,sugallatok által szól hozzánk, hanem az Ő IGÉJE által a Szentlélek vezetésében.- Jézus ezt mondta: "Aki megcselekszi
az én parancsolatomat, az szeret engem." Majd: "Aki engem akar követni, vegye fel
az ő keresztjét". -

-Lehet a ma divatos "happy"-keresztyén összejöveteleken ömlengve hallelujázni,- miközben a szíve távol van az igazi Isten-ismerettől, önismerettől, igeismerettől.-
A golgotai váltság kozmikus hatásu nagyságának ismeretétől...

-A keresztyén "hit nem érzelem", hanem "bizalom és engedelmesség" Isten iránt, a Jézus Krisztusban.

-A "szerelmetes Isten" ebben az Igében van: "Úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." János 3,16

-Aki ezt HITTEL elfogadja, Jézust magát fogadja be, és "Ő hatalmat ad, hogy
Isten gyermekévé legyenek." - Ez a csoda magában hordozza a szív békességét,
amely Isten kegyelmén nyugszik és teljes örömet ad a hívőnek. Nincs szüksége klf.
álmokra, sugallatokra, látomásokra.- :)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 19., péntek 18:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Az talán nem baj, ugye, ha magát az élő Istent kérdezzük az álmokról, sugallatokról, látomásokról?
Mi kifogás lehet az ellen, hogy az Urat bármiről megkérdezzük? Attól még érvényes az, hogy úgy szerette a világot… Sőt! Még az is érvényes, hogy én is szeretem, sőt tisztelem Őt annyira, hogy konkrétan egy adott helyzetre vonatkozóan akarom tudni, mit mond. Tehát nem a dogmákhoz megyek tudakozódni. Mer’ csak így lesz igaz az, hogy az a napi keresztfelvétel nem keserű robot, hanem GYÖNYÖRŰSÉGES iga. Nem kell már annyira félni szeretni!
Én nem nagyon ismerek olyan közösségeket, ahol kötelező lenne eksztatikus élményeket produkálni, ezért nem is tudok ehhez hozzászólni. De mi van akkor, csak hipotézis szintjén, ha, akiket mi simán agybetegeknek titulálunk, Istennek netalán ugyanolyan drága, kedves gyermekei, mint mi magunk. Akkor az Isten gyermekeit gyalázzuk, akiket Atyánk szeret. Ennek vajon örül?

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 19., péntek 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Az talán nem baj, ugye, ha magát az élő Istent kérdezzük az álmokról, sugallatokról, látomásokról?

Idézet:
---Ezt a mondatot nem igazán értem.-
Úgy gondolod, ha van egy álmod, sug-od, v.lát-od,... megkérdezed Isten, hogy az Tőle van-e ? - Ha így érted, az természetesen jó és helyes. Sőt kívánatos ! Hátha nem Tőle való....?



Mi kifogás lehet az ellen, hogy az Urat bármiről megkérdezzük? Attól még érvényes az, hogy úgy szerette a világot… Sőt! Még az is érvényes, hogy én is szeretem, sőt tisztelem Őt annyira, hogy konkrétan egy adott helyzetre vonatkozóan akarom tudni, mit mond.

Idézet:
-Semmi kifogás,- de az alaptéma nem is ez,- hanem.... (amit az első levél tartalmaz!



Tehát nem a dogmákhoz megyek tudakozódni. Mer’ csak így lesz igaz az, hogy az a napi keresztfelvétel nem keserű robot, hanem GYÖNYÖRŰSÉGES iga. Nem kell már annyira félni szeretni!

Idézet:
--Miféle dogmákról teszel említést ? - Én kizárólag csakis "IGÉRŐL" beszéltem. - Az Isten IGÉJE, KIJENTÉSE nem azonos a dogmával !
-Istent igazán szeretni nem a testi, szubjektív érzelmeinkkel lehet, hanem, ha elfogadjuk, befogadjuk az Ő GYÖNYÖRÚSÉGES IGÉJÉT: ""Úgy szerette Isten a világot....." az KELT BENNÜNK ISTENI SZERETETET, amit korábban megvitattunk, tehát:"pneumatikus" viszontszeretetet !És annak semmi köze az én szubjektív, "pszichés" érzelmes szeretetemhez.


Én nem nagyon ismerek olyan közösségeket, ahol kötelező lenne eksztatikus élményeket produkálni, ezért nem is tudok ehhez hozzászólni.


Idézet:
Én ismerek.- Sőt TV-adásban láttam, ahogyan a vezető XY "kézrátételt" alkalmazott, és a "páciens" hanyatvágódott.- Sehol nem lehet ilyen helyzetet olvasni a Bibliában.- Isten színe előtt CSAK LEBORULNI LEHET! Jézus is ezt tette !


De mi van akkor, csak hipotézis szintjén, ha, akiket mi simán agybetegeknek
titulálunk, Istennek netalán ugyanolyan drága, kedves gyermekei, mint mi magunk. Akkor az Isten gyermekeit gyalázzuk, akiket Atyánk szeret. Ennek vajon örül?

Idézet:
-Bocsás meg, de ez a hipotézis nem ide tartozó,- ez más téma.- De egyébként, ha válaszolok rá, akkor csakis azt mondom: Senkinek sincs joga a másik embert semmiféle "gyalázó" kifejezéssel illetni ! Ezt Jézus a hegyibeszédben kellően kielemezte !

n.



Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 19., péntek 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
nemosinex írta:
Az talán nem baj, ugye, ha magát az élő Istent kérdezzük az álmokról, sugallatokról, látomásokról?
Idézet:
---Ezt a mondatot nem igazán értem.-
Úgy gondolod, ha van egy álmod, sug-od, v.lát-od,... megkérdezed Isten, hogy az Tőle van-e ? - Ha így érted, az természetesen jó és helyes. Sőt kívánatos ! Hátha nem Tőle való....?

Igen, így értem.


Mi kifogás lehet az ellen, hogy az Urat bármiről megkérdezzük? Attól még érvényes az, hogy úgy szerette a világot… Sőt! Még az is érvényes, hogy én is szeretem, sőt tisztelem Őt annyira, hogy konkrétan egy adott helyzetre vonatkozóan akarom tudni, mit mond. Idézet:
-Semmi kifogás,- de az alaptéma nem is ez,- hanem.... (amit az első levél tartalmaz!
Én is az alaptémára válaszoltam, amit válaszoltam, és rosszul esett, hogy lesepertétek azzal, hogy az igazi keresztyén nem szorul rá látomásokra. Így is el lehet intézni. De akkor mit tesz, ha mégis szembetalálja magát azzal, amire nem szorul rá? Ha nem hajszolja a látomás alkalmait, és mégis szembetalálja magát velük. Az élet ugyanis ilyen furcsaságokat is képes produkálni.

Tehát nem a dogmákhoz megyek tudakozódni. Mer’ csak így lesz igaz az, hogy az a napi keresztfelvétel nem keserű robot, hanem GYÖNYÖRŰSÉGES iga. Nem kell már annyira félni szeretni! Idézet:
--Miféle dogmákról teszel említést ? - Én kizárólag csakis "IGÉRŐL" beszéltem. - Az Isten IGÉJE, KIJENTÉSE nem azonos a dogmával !
-Istent igazán szeretni nem a testi, szubjektív érzelmeinkkel lehet, hanem, ha elfogadjuk, befogadjuk az Ő GYÖNYÖRÚSÉGES IGÉJÉT: ""Úgy szerette Isten a világot....." az KELT BENNÜNK ISTENI SZERETETET, amit korábban megvitattunk, tehát:"pneumatikus" viszontszeretetet !És annak semmi köze az én szubjektív, "pszichés" érzelmes szeretetemhez.

Isten GYÖNYÖRŰSÉGES Igéjét sok magát Biblikusnak tartó felekezet a saját dogmarendszerén átszűrve értelmezi. A református csak EGY a sok ilyen felekezet közül. De erről már a korábbi szubjektív-objektív vitában is szó esett. Én továbbra is úgy gondolom, hogy amikor valamit az Ige objektív igazságának kiáltunk ki, akkor sem vagyunk képesek többre, mint a saját (szubjektív) értelmezésünk, dogmánk szerint objektívnak tekintett Igéről beszélni. Ugyanis tükör által, homályosan látunk. Míg az imádságban az ember közvetlenül az Istennel beszélget. Ezt szerintem nem pótolja az Igeolvasás, mert el lehet Isten elől bújni az Ő Igéjébe is, bármennyire hihetetlenül hangozhat ez adott esetben.

Én nem nagyon ismerek olyan közösségeket, ahol kötelező lenne eksztatikus élményeket produkálni, ezért nem is tudok ehhez hozzászólni. Idézet:
Én ismerek.- Sőt TV-adásban láttam, ahogyan a vezető XY "kézrátételt" alkalmazott, és a "páciens" hanyatvágódott.- Sehol nem lehet ilyen helyzetet olvasni a Bibliában.- Isten színe előtt CSAK LEBORULNI LEHET! Jézus is ezt tette !
Őszintén szólva magam is egészen rémisztőnek látom ezeket. Csak gondolkodtam, hogy mi van, ha mégsem minden kézrátétel ördögtől való. Mi van, ha ezekben az eksztatikus közösségekben is vannak Istennek gyermekei? Mi van, ha vannak csodás gyógyulások? Mi van, ha Isten Lelke szerzi ezeket a gyógyulásokat, mi meg azt mondjuk, hogy a Gonosztól valók? Nagyon komoly dolog ez, akár egyik, akár a másik oldalra áll az ember.

[i]De mi van akkor, csak hipotézis szintjén, ha, akiket mi simán agybetegeknek
titulálunk, Istennek netalán ugyanolyan drága, kedves gyermekei, mint mi magunk. Akkor az Isten gyermekeit gyalázzuk, akiket Atyánk szeret. Ennek vajon örül?
Idézet:[/i
]-Bocsás meg, de ez a hipotézis nem ide tartozó,- ez más téma.- De egyébként, ha válaszolok rá, akkor csakis azt mondom: Senkinek sincs joga a másik embert semmiféle "gyalázó" kifejezéssel illetni ! Ezt Jézus a hegyibeszédben kellően kielemezte !

Csak Rosta disznónyájas példáján gondolkodtam el.

Üdv szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 02:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Én is az alaptémára válaszoltam, amit válaszoltam, és rosszul esett, hogy lesepertétek azzal, hogy az igazi keresztyén nem szorul rá látomásokra. Így is el lehet intézni. De akkor mit tesz, ha mégis szembetalálja magát azzal, amire nem szorul rá? Ha nem hajszolja a látomás alkalmait, és mégis szembetalálja magát velük. Az élet ugyanis ilyen furcsaságokat is képes produkálni.

Idézet:
-Erre nem emlékszem, hogy én, vagy ki "seperte" volna le azzal,- de az igaz, hogy "nem szorul rá!" - Hogyha aztán mégis un. "látomása" van, -bár még nem volt dolgom ilyesmivel- én a magam részéről Istenhez mennék vele imádságban és kérném, győzzön meg afelől, hogy Tőle való-e, vagy sem. - Sőt, ha egyedül nem boldogulnék vele, hanem bizonytalanságban lennék, akkor egy gyakorlott, megbizható, általam ismert lelkipásztorhoz fordulnék.
-- Ezek a dolgok nagyon komoly tisztázásra kell, hogy kerüljenek, mert meg van írva, hogy a "Sátán, világosság angyalának" tudja mutatni magát. De Jézus Krisztus az erősebb ! Megigérte "ahol ketten vagy hárman összejönnek az én nevemben, ott leszek közöttük" - máshol pedig igéri, hogy az Ő nevében elmondott kéréseinket meghallgatja és ha Isten szerint való a kérés, teljesíti.

-Egy hasonló témájú igehirdetésben hallottam Pasaréten.- Beszélgetést kért egy valaki és arra a kérdésre, hogy újjászületett keresztyénnek vallja-e magát,- azt válaszolta: "nekem megjelent a Szüz Mária látomásban és....folytatta hosszan"- A lelkész ezt mondta:- Ekkor már tudtam, hogy az az illető még nem tért meg. A Biblia szerinti megtérés és ujjászületés nem "látomások" által történik, hanem a Megváltó helyettes áldozatának elfogadása, bűnbánat és bűnvallásra kapott bűnbocsánat elfogadása által.-



Isten GYÖNYÖRŰSÉGES Igéjét sok magát Biblikusnak tartó felekezet a saját dogmarendszerén átszűrve értelmezi. A református csak EGY a sok ilyen felekezet közül. De erről már a korábbi szubjektív-objektív vitában is szó esett. Én továbbra is úgy gondolom, hogy amikor valamit az Ige objektív igazságának kiáltunk ki, akkor sem vagyunk képesek többre, mint a saját (szubjektív) értelmezésünk, dogmánk szerint objektívnak tekintett Igéről beszélni. Ugyanis tükör által, homályosan látunk. Míg az imádságban az ember közvetlenül az Istennel beszélget. Ezt szerintem nem pótolja az Igeolvasás, mert el lehet Isten elől bújni az Ő Igéjébe is, bármennyire hihetetlenül hangozhat ez adott esetben.


Idézet:
-Az első mondatoddal egyetértek. Igen, vannak ilyen felekezetek, de hála Istennek a református egyház nem ilyen ! - Luther és Kálvin vívmányait tagadnánk meg, ha az általuk vallott 4 Solát nem tartanánk magunkra nézve kötelezőnek. --Az Ige igazságát, ami mindig a valóság, nem kell nekünk kikiáltani, csak alázatos szivvel elfogadni, amit a Szentlélek megvilágosít bennünk és bizonyossá is tesz felőle. -Ez a Lélek belső bizonyságtétele," írja Kálvin.

Az, hogy tükör által homályosan látunk, nem azt jelenti, - hogy SEMMIBEN sem lehetünk bizonyosak! - De igenis vannak titkok, amelyeket Isten ebben a földi életben nem fed fel előttünk.- Az apostol szavai erre utalnak.-



Őszintén szólva magam is egészen rémisztőnek látom ezeket. Csak gondolkodtam, hogy mi van, ha mégsem minden kézrátétel ördögtől való. Mi van, ha ezekben az eksztatikus közösségekben is vannak Istennek gyermekei? Mi van, ha vannak csodás gyógyulások? Mi van, ha Isten Lelke szerzi ezeket a gyógyulásokat, mi meg azt mondjuk, hogy a Gonosztól valók? Nagyon komoly dolog ez, akár egyik, akár a másik oldalra áll az ember.

Idézet:
-Ha azon a jogi állásponton állunk, hogy "minden és mindennek az ellenke- zője is lehetséges" - akkor soha semmifelől sem lehetnénk bizonyosak.- A prot. keresztyén HIT pedig ezt vallja.- Bizalommal elhiszi, amit Isten igér, mert tudja, "Isten nem hazudhat". Péld. Jézus azt mondja: "Aki hisz a Fiúban, örök élete VAN." - Ez Jézus kijelentése.- Tudom ezt bizonyítani, vagy ellenőrizni, hogy igaz-e ? Nem tudom. - De csak akkor vagyok keresztyén, vagyis krisztushívő, ha többek között ezt a kijelentést bizalommal elfogadom és ráállok, hogy : IGAZ.


Csak Rosta disznónyájas példáján gondolkodtam el.

Idézet:
Ezt nem értem,- lehet, hogy nem olvastam... hogy jön ide Rosta disznó- nyájas példája.-


Üdv szeretettel:
n.


-A kételkedések hínárjából a legjobb szabadulás,- ha az Úr szabadítását kérjük és
ELFOGADJUK ! - A szívünket megnyitjuk Ő előtte, de bezárjuk a Sátán előtt.


Üdv. szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Míg az imádságban az ember közvetlenül az Istennel beszélget. Ezt szerintem nem pótolja az Igeolvasás, mert el lehet Isten elől bújni az Ő Igéjébe is, bármennyire hihetetlenül hangozhat ez adott esetben.
n.



Szia nX !

Előbbi levelemből kimaradt ez a fontos rész, amivel n a g y o n nem tudok egyet-
érteni ! - Szerinted tehát az imádság "fontosabb," mint az igeolvasás ???
-Hm ! - Az imádságban ÉN beszélek Istenhez.- Az Igében Ő szól hozzám, mondja
meg akaratát és ami ugyanolyan fontos: Igéjében adja a Szentlelket !
" Ige nélkül nincs Szentlélek !" Luther

-Istennel való kapcsolatunk alapja ez a komunikáció.- Ő szól hozzám igéjében -
én válaszolok, szólok Hozzá imádságban! - Melyik a fontosabb? - Isten szava, ki-
jelentése. Hiszen azon, annak a megértésén alapul egész hitéletem ! - Müller György
szerint, hitélete legfontosabb eseménye volt, amikor rájött,- hogy csendesórájában
az olvasott IGÉT AZONNAL IMÁDSÁGGÁ FORMÁLTA. Ez az igazi imádság!- És ez a
biztos út, hogy a Biblia Istenéhez imádkozom.-

--Nagyon sok mindenkihez,- mindenhez (istenné tett tárgyakhoz is imádkozik az em-
beriség...)-- Isten elől ÉPPEN az Ő IGÉJE olvasása által nem lehet elbújni!

-""Isten Igéje nem halott betű, hanem élő erő, hogy hitet ébresszen!"
Ró 10,17

-Aki magának áldott életet kíván, az tegye ki magát gyakran Isten Igéje be-
folyásának, erejének, mert Isten Igéje:

-"felüdíti a lelket,
-bölccséteszi az együgyűt,
-megörvendezteti a szívet,
-és ragyogóvá teszi a szemet."
Zsolt. 19,8-9

"Az Ige tanulmányozása közben szívem közösségbe kerül az Úrral !"
Müller György

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Álmok, sugallatok, látomások
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az imádság az a hely, ahol az Úr szól és ahol én megszólítom Őt.
Az Ige olvasás, vagy hallgatás is csak akkor éri el valódi hatását, ha imádságban történik.
Amíg nincs két irányú kommunikáció, addig halott a kapcsolat....

Tehát nem fontosabb az egyik a másiknál, hanem mind a kettő szükséges az élő kapcsolathoz.
Az Ige és az imádság a Lélek által.

Prioritást állítani felesleges és csak vitát szül.
Mi a fontosabb, a pete sejt, vagy az ondó sejt az élethez? A férfi, vagy a nő?
:wink:

Az álmok lehetnek szörnyűek, félelmet keltők, a sugallatok lehetnek gyilkossak.
Mi, vagy KI menti ki az embert ebből?
Az Úr Jézussal való élet!
Vele megváltoznak az álmok, vele megváltoznak a sugallatok. A teljes ember változik szőröstől-bőröstől.
Ez nem jelenti azt, hogy nem lehetnek a hívő embernek rossz álmai, sugallatai, de ezek felett is Jézus az Úr!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség