Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Re: Miért van bűn?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 19., szombat 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Literaty írta:
Egyetértek Loisz a soraiddal, de had kapargassam egy kissé ezt a sokat hangoztatott szót, hogy „tud nem vétkezni”. Vagy ahogy egyes kegyességi körökben mondják, tud többé nem vétkezni. Nos én ilyen keresztyénnel még nem találkoztam.

Idézet:
tud többé nem vétkezni. Nos én ilyen keresztyénnel még nem találkoztam.


Kedves Literaty!
Bocsáss meg, de "megint" az a probléma, hogy együtt használod, idézed egyes
kegyességi körökben használt) "tud többé nem vétkezni." - Nyelvtanilag:(szerin-
tem) a tud...azt jelenti: "lehetséges a számára"! De nem azt, hogy "állandó jelleg-
gel."
-A "többé" (szerintem) azt jelenti: "állandó jelleggel csak azt teszi." -

-Ha ezt a nyelvtani értést alapul vesszük, rögtön megvan a különbség a két véle-
mény között.- Egy egyszerű példával élve: "Krisztuson kívül az ember "menetrend-
szerűen" csak vétkezni tud.- A Krisztusban élő keresztyén számára a vétkezés
nem menetrendszerű, hanem "baleset".

-Én a Krisztusban = a megigazulás.- Krisztusban lát az Isten, ezért elfogad igaznak.
-A Krisztus énbennem = a megszentelődés. A szent élet belülről fakad akkor, amikor
Krisztus érvényesül az életemben.- Az Óember Énnek félre kell állnia Krisztus útjából,
hogy Ő cselekedhessék általam.
-Amikor félreállok,- Krisztus cselekszik általam. - Amikor a testi ember érvényesül,
akkor bekövetkezik: a vétkezés.-

-Kísértés mindig van. A testből is, a Sátántól is,- elsőrenden a gondolatvilágunkban.
Rajtunk múlik, hogy az adott esetben vétek lesz-e a kísértésből. Talán sokan ismerik
a frappáns lutheri példát: "Hogy a fejem felett elrepüljenek a madarak, azt nem
akadályozhatom meg. De, hogy fészket rakjanak a kalapomon, az már rajtam múlik."

-Én így értelmezem, tapasztalom is a keresztyén életben a vétkezés kérdését.-


Idézet:
A problémám az a kérdés, hogy végig(haláláig) tud e nem vétkezni a hívő?
Hiszen szabad és elvileg miért ne?
Sokat hallottam már ezt, csak a tapasztalat ennek ellentmondani látszik.
Tehát a kérdés továbbra is az, hogy mit jelent a szabadság Krisztusban?


----"haláláig"... ez annyi szerintem, hogy "hitben marad-e mindhalálig" ? -
-Erre csak egy igével tudom felelni, mint ami a hívő szív reménysége: "Titeket
pedig Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre."
1.Pt 1,5
- De még sok más
igét is elő lehetne hozni; csak még egyet : Jézus mondja: "Senki ki nem ragad-
hatja őket (az övéit) az én kezemből."
Jn 10


-Az utolsó mondatodra megint egy igével válaszolok, ami hitvalóság és igazság a
számomra : " Ő (Krisztus) szabadított meg minket a sötétség hatalmá-
ból és ő vitt át minket szeretett Fiának országába, akiben van megváltásunk
és bűneink bocsánata."
Kol 1,13-14
-"Ha ugyan megmaradtok a hitben szilárdan és egyenesen, el nem tánto-
rodva az evangélium reménységétől..."
Kol 1,23



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 05:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Egy másik topikban emlegettem egy könyvet, amit most olvasok (ill. már a 2. részt) A szerző azt állítja magáról, hogy ki meri tenni az életét a kirakatba, és azt meri mondani, hogy kövessetek engem (értsük jól) ahogyan Pál is erre buzdít. Azt hiszem ez az a Krisztus követés, ami ha nincs meg nekünk, akkor tovább kell kutatnunk - mert személyes meglátásom, hogy az ennél kevesebb nem elég az üdvösséghez.


Erről eszembe jut egy történet, amit nemrég a lelkészünk említett. Kitudja hányadik házassági évfordulójukon mondja a férj - vagy a feleség? - az ünneplő társaság előtt: Hálát adok Istennek, hogy házasságunk alatt egy hangos szó, veszekedés nem volt közöttünk. Mire a jelenlévő lelkész (áldja meg az Isten az őszinteségéért!), kérte a hívő vendégsereget, hogy most ott imádkozzanak e képmutató házaspárért.

Az üdvösség Jézus Krisztusban van. Nagy baj, ha a hívő nem követi Krisztust, mert saját magának árt vele elsősorban, összezavarodik az élete, nem látja a helyes irányt, nem terem gyümölcsöt, másokat sem tud Krisztushoz vezetni, de az üdvösségéhez a Krisztus-követéssel SEM tehet semmit hozzá. Ne vegyük már el Krisztus koronáját! :cry:
Szeretettel mondom
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 06:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Még csak annyit fűznék hozzá, hogy magam is sokat gondolkodom azon, hogy hogyan tud az ember egyre tökéletesebben, egyre szentebbül élni, és közben a református körökben hallgatom a kegyelem tanáról szóló igehirdetéseket, amelyekben gyakran elhangzik, hogy a keresztyén hívő ember is bűnös, bukik, de Isten kegyelme visszafogadja, megtisztítja és újrakezdi (vagy folytatja) az együttjárást a megtért bűnössel. Ilyenkor mindig előkerül az a kérdés, hogy nem neveli-e ez könnyelműségre a hívőt, hiszen ha tudja, hogy Isten megbocsát, akkor szabadon vétkezhet. És igen, van sajnos olyan példa, hogy könnyen veszi a hívő a Krisztusban járást. Saját példát is tudok mondani. De az a legnagyobb veszteség, hogy ha így tesz, káosz lesz az életében, mert elveszti a vezetést. Ebben a zűrzavarban és ködben azonban nem lehet hosszú távon létezni, ezért igyekszik vissza a hívő Istenéhez.
Annak felismerése azonban, hogy bűnös a hívő ember is, elengedhetetlen a helyes önismeret kialakításában, mert különben képmutató, önmagunknak is hazudó hívők leszünk, akik a kellt vanként éljük meg. Bűnösségünk tudata sokkal közelebb visz Istenhez, mint a Wesley-i perfekcionizmus, ami az emberi iparkodásra teszi a hangsúlyt, és azt sugallja, mintha menne ez nekünk magunktól is. Ugyanakkor a perfekcionizmus szakadékot ás a hívő és nem hívő között, mert nem hangsúlyozza, hogy bűnös a hívő is, meg a hitetlen is, az egyetlen különbség, hogy az előbbi kegyelmet (ajándékot) kapott bűnös, a másik meg (még) nem. Így a kapcsolódási pont tűnik el kettejük között, és sokkal nagyobb az esély egy ítélkező, számonkérő magatartás kialakítására.
Legalábbis én így látom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 08:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves NemosineX!

Köszönöm ez fontos kiegészítés volt, és látom a veszélyt, sőt ismertem is egy lelkészt(!) aki ebben a becsapós perfekcionizmusban leledzett. Azt állította ugyanis, hogy ő mióta Istennel járt, nem követett el bűnt. Az általam írott láncos fekete kutya, ott él, alkalmanként elszabadul, tevékenykedik. Ahogy írtam is, ebbe a tökéletességbe belefér, hogy ha előfogja is valamio bűn... becsúszik, megbánom, és folymatosan menetelek előre, hátra nem tekintve.

HA Mo-n élnék most, olyan szívesen csinálnék egy olvasókört, elolvasnánk közösen ezt a könyvet, és megbeszélhetnénk. (Persze lehet, hogy ez on-line is tudna működni) Nekem azért kedves ez a könyv, mert élem a magam folyamatosan borzasztóan "alulteljesítő" életét, és akkor jön ez a könyv, ami megerősít benne, hogy nem ez a kereszténység, és az az Isten, aki a semmiből szavával teremteni tud, bennünket is vezetni tud abba az irányba, hogy fényljünk mint a csillagok, és hogy hegyen épül városok legyünk /igaz Net? :) /

Mert ha ugyanúgy a sárban hempergünk, mint azok, akik még nem ismerték meg Istent, akkor lehet, hogy tűzből kikapott üszögként ugyan üdvösséget kapunk, de hiszem, hogy ennél dicsőségesebb életre hívattunk el a jó Isten örömére és az ő dicsőségére.

Abból gondolom, hogy ez igaz lehet, mert azért ismerünk mindenféle felekezetből ilyen embereket (nem bűntelen, de fénylik a hite mint a csillag). Az persze egy emberi gyarlóság, hogy ha valakinek nincs, úgy csinál, mintha lenne, de erről a balga szüzek jutnak eszembe...

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én meg szeretettel ajánlom a Fasorban ma délelőtt elhangzott igehirdetést. Délután remélhetőleg már felteszik: http://www.fasor.hu
Annyira szeretem az Urat, azért is, mert mindig válaszol!
Persze, hogy a bűnösökénél dicsőségesebb életre hívattunk el. De valamiért Jézus mégis azt mondja a visszatérő tanítványoknak, hogy ne annak örüljetek, hogy a lelkek engednek nektek, hanem annak, hogy a nevetek fel van írva a mennyben. Mert ez emlékeztet Krisztus áldozatára, így ez indít nagyobb hálára is talán.

Üdv szeretettel:
nemo sine X


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Megerősítem, amit Nemosinex írt, mert egy terített asztal körül ültünk.

Krisztusban beteljesedve látom üdvösségemet!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 13:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter!

De jó, hogy bekukkantottál. Eddig nem volt a fejemben, hogy ti egy gyülibe jártok, és most, hogy írta Nemo sine X-ünk, hogy ott volt, el is határoztam, hogy megkérdezem tőle, hogy mi van veletek. De akkor most direktbe: Mi van veletek, hogy van a feleséged, mikorra is várjátok a babát?

Szeretettel üdvözöllek:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

Köszönöm az érdeklődésed, jól vagyunk Istennek hála.
Már 3 gyerek sulis (ezért is kell pár perc múlva mennem, mert fürdés, fektetés), Ábelnek még van 1 éve az oviban.
Boróka november közepén érkezik, Ági hasa már jó nagy. :-)
A pici sokat mozog, olyan, mint Ábel volt.

Petra átment a pótvizsgán matekból, ami nagy szó. Bálint idén is már több ötöst hozott. Panna szereti a sulit, igaz az első napok nehezek voltka, hol ez fájt neki, hol az reggel az induláskor. :-)

Én el vagyok havazva. Sikerült úgy megszervezni a munkámat saját magamnak, hogy az elmúlt 3 hétben átlag este 10 körül értem haza.
Volt olyan nap, hogy nem is aludtam és úgy mentem dolgozni.
Októbertől szeretnék szabin lenni, november közepén is tervezek két hetet itthoni segítségnek.

Az Igehidetést ajánlom mindenkinek, mert a keresztyénség gyökerét tárja elénk.

A bűnről még annyi, hogy van a bűnnek egy természete. Elválaszt Istentől!
Ha az ember a legkisebb bűnét is meglátja önmagán ,egy dolog biztosan bekövetkezik az életében.
Menekül a Szent Isten elől!
A menekülés közben újabb bűnöket követ el és még inkább nem kiváncsi Istenre. Isten egyre nehezebben éri el és egyre erősebb a harag érzése.

Aki Krisztusban van, az kikerült ez alól a törvény alól.
Sajnos követ el bűnöket, de ezek a megvallott bűnök is már egyre közelebb viszik Istenhez a Krisztusban adott bocsánat, a kegyelem miatt.
És ha már Istenhez jutottam valós esélyem van rá, hogy gyógyuljon gyökerestől az életem.

Hát ennyit gyorsan, kapkodva...
Bocsánat, de idő hiányában nem szeretnélek összecsapott gondolatokkal bombázni titeket, ezért is nem írok mostanában.

Azért Isten néha eszembe juttat titeket és akkor egy-egy fohász felfakad belőlem.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 20:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 07:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
1. Isten kiválasztott embereket kárhozatra? Nos, ebben nem bírok hinni. Azért írtam: a kárhozatot csupán a szabad akaratból tudom értelmezni, és ezt sajnálom, mert egyébként egyetértek a predestináció tanításával. De annyira nem, mint ahogyan arról te és tulip írtok.

Ezt nem is tanítja a Biblia.
EZ egy emberi okfejtés.
Krisztus minden egyes emberért bemutatta az engesztelő áldozatát. Ezt tanítja a Biblia.
A Korlátozott engesztelés és ezzel együtt az eleve elvetés a kárhozatra gondolata eltér az Isten Igéjétől.
A kegyelem elutasítása miatt vész el, amikor Isten hathatósan belenyúl az ember életébe, hogy döntésre képes legyen, és ennek ellenére megkeményíti a szívét.
Az akarat általában nem szabad, de Isten belenyúl a megkötözött életébe, hogy képes legyen dönteni. Ez Óriási kegyelem és felelőség.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 07:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írta:

HA Mo-n élnék most, olyan szívesen csinálnék egy olvasókört, elolvasnánk közösen ezt a könyvet, és megbeszélhetnénk. (Persze lehet, hogy ez on-line is tudna működni) Nekem azért kedves ez a könyv, mert élem a magam folyamatosan borzasztóan "alulteljesítő" életét, és akkor jön ez a könyv, ami megerősít benne, hogy nem ez a kereszténység, és az az Isten, aki a semmiből szavával teremteni tud, bennünket is vezetni tud abba az irányba, hogy fényljünk mint a csillagok, és hogy hegyen épül városok legyünk /igaz Net? :) /

Mert ha ugyanúgy a sárban hempergünk, mint azok, akik még nem ismerték meg Istent, akkor lehet, hogy tűzből kikapott üszögként ugyan üdvösséget kapunk, de hiszem, hogy ennél dicsőségesebb életre hívattunk el a jó Isten örömére és az ő dicsőségére.

Abból gondolom, hogy ez igaz lehet, mert azért ismerünk mindenféle felekezetből ilyen embereket (nem bűntelen, de fénylik a hite mint a csillag). Az persze egy emberi gyarlóság, hogy ha valakinek nincs, úgy csinál, mintha lenne, de erről a balga szüzek jutnak eszembe...



Indu, ha van időd, bekopizhatnál pár részletet a könyvből, s indulhatna az olvasókör on-line. Ez egy elég jól bevált beszélgetési forma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 07:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Még Mo-n van az első rész, azt régebben olvastam, de megpróbálok hozatni :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 18:00 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Azt hiszem, a felmerült kérdés nem csupán a honnan van a bűn? - kérdése körül forog, hanem az ember szabad akaratának az Isten eleve elrendelésével való logikai összeütközéséből is. Különösen Eeyore gondolataiban érzem ezt.
Épp ezért először a II. Helvét Hitvallás egy pontját idézem:

Idézet:
Annakokáért nem helyeseljük némelyeknek istentelen beszédeit, kik azt mondogatják: Kevesen vannak elválasztva, és mivel magamról nem tudom, ha vajon e kevesek számában benne vagyok-e: tehát élvezem az életet. Mások meg így beszélnek: Ha engem az Isten eleverendelt vagy elválasztott, akkor semmi sem fog meggátolni ennek a már határozottan bizonyos idvességnek bírásában, bármit cselekedjem is. Ha pedig az elvetettek közül való vagyok, akkor meg sem hit, sem bűbánat nem fog rajtam segíteni, mert az Isten végzése meg nem változtatható. Így hát hiábavaló minden tanítás és intés. Az ilyenek ellen küzd az apostol, így szólván: Az Úr szolgája legyen a tanításra alkalmas, türelmes és olyan, aki szelíden igazítsa útba az ellenmondókat, ha talán egykor az Isten az igazságnak megismerésére térítené őket és kijózanodnának a sátán tőréből, aki fogva tartja őket a maga akaratára. (2 Tim. 2,24-26) De Augustinus is (De bono perseverantiae, cap. 14 sqq.) azt bizonyítgatja, hogy hirdetni kell egyaránt, mind a szabad elválasztás és eleverendelés kegyelmét, mind az intéseket és üdvös tanításokat. Helytelenítjük tehát azok eljárását, akik Krisztuson kívül kérdezik: Vajjon elválasztattak-e? és mit végezett felőlük az Isten öröktől fogva? Mert hallgatni kell az evangéliom hirdetését és azt hinni kell, és kétségtelennek kell tartani azt, hogy ha hiszesz és Krisztusban vagy: akkor elválasztott vagy. Mert az Atya az Ő eleverendelésének örök tanácsát Krisztusban jelentette meg nekünk, amint azt éppen az apostol szavaival kifejtettem. (2 Tim. 1,9.19)

--------------------------
Úgy gondolom, a figyelmes olvasónak előbb-utóbb feltűnik, hogy a Hitvallás ezekben a mondataiban (is...) egyidejűleg állít két egymást kizáró dolgot: Krisztusban(!)létezik az is, hogy te választod az üdvösséget (és hallgat a folytatásról, vagy Krisztus nélkül választod a kárhozatot) és az is. hogy Isten eleve elrendelte sorsodat (a Krisztus által). Ez talán nem is annyira a fizika komplementaritás-elméletével szemléltetendő (bár megtettem már néhányszor) - de itt Isten logikája felülmúlja a miénket, hogy mindenképpen Krisztus álljon a középpontban: Ő az, akin áll, vagy bukik minden. Ehhez a mi akaratunk és választásunk semmit nem képes hozzátenni, sem elvenni belőle: Krisztus által készen vár az üdvösség - és Krisztus itéletében fellobban majd a kárhozat tüze is.
S a Biblia hallgat az "itéletre kiválasztottság" kérdéséről - szerintem azért, mert olyan titokról van itt sző, amit az emberi gondolkodás nem fog tudni feldolgozni.
Harmatgyönge kísérlet azt sejteni, hogy akik szabad akaratukból döntenek a gonosz (sátán) mellett - azok ezzel önmagukat zárják ki Isten Országából, és saját magukra mondják ki és vonják fejükre az ítéletet - de azt az ítéletet, amit Krisztus fog majd napvilágra hozni, ha eljön az ideje - s nem csupán ezért, de azért is, mert az Isten elevee meghatározott mindent, ez az emberi választás is csak az Isten akaratát tükrözi vissza - s így mégiscsak Isten a minden mindenekben: Kol. 3,11.; Efez. 1,23. 4,6.; 1Kor 15,28. (Ezt a titkot lerángatni a fizika szintjére és komplementaritásként tárgyalni - jobb híján való, kétségbeesett emberi kísérletnek ugyan megteszi, de azzal a kockázattal jár, hogy azt higgyük magunkról, megértettünk valamit az Isten titkából - pedig jelen állapotunkban ez még nem adatik meg számunkra, csak a feltámadás után.)

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 21:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Miskolczy József írta:
... a mi akaratunk és választásunk semmit nem képes hozzátenni, sem elvenni belőle: Krisztus által készen vár az üdvösség - és Krisztus itéletében fellobban majd a kárhozat tüze is.
S a Biblia hallgat az "itéletre kiválasztottság" kérdéséről - szerintem azért, mert olyan titokról van itt sző, amit az emberi gondolkodás nem fog tudni feldolgozni.
- s így mégiscsak Isten a minden mindenekben: Kol. 3,11.; Efez. 1,23. 4,6.; 1Kor 15,28.



--Azért ez a mondat így félreérthető! - (Nem vitatom, hogy "tökéletesen" meg lehet fogalmazni, hiszen az emberi szó képtelen erre)- de ha SEMMI AKARATUNK ÉS
VÁLASZTÁSUNK nem volt,- akkor miért állított Isten tilalmat az első emberpár elé?-
-Szerintem a Teremtő kijelentésében "minden igen jó", nem lehet ellentmondás,-
és az első emberpárnak VOLT SZABAD AKARATA, hogy engedelmeskedjék, vagy szembeforduljon Istennel.-

-Miután szembefordult Istennel, a Sátán fogságába esett. Ekkor elveszítette a
szabad akaratát.

-Krisztus, mint SZABADÍTÓ jött el emberi testében és hozta a KEGYELMET ÉS
IGAZSÁGOT. "Azért, ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek." - Mit jelenthetne ez a kijelentés mást, minthogy aki elfogadja, befogadja
Krisztust, befogadja a szabadságot és szabadulást is a Sátán fogságából. - Tehát ismét kapja az EREDETI szabad akaratot.- Mert mint krisztushívő szabadsága van
arra, hogy megmaradjon a Krisztusban (persze, Isten hatalma által !) - de a
Biblia beszél olyanokról is, akik ha szándékosan vétkeznek az igazság megisme-
rése után, elvesznek. "Zsid 10,26-29"

-A Sátán fogságában veszteglő embernek hirdettetik az evangélium: "...térjetek
meg és higgyetek az evangéliumban." Márk1,15


-AZ ELFOGADOTT KEGYELEM:ÚJÉLET, - A VISSZAUTASÍTOTT KEGYELEM: ÍTÉLET.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Miért van bűn?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 23:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Testvéreim, mintha túlzottan sokat filozófálnánk olyan fölött ami nem a mi elménknek való.
Én amit a Szentírás alapján jelenleg vallok, valahogy így foglalható össze.
1. A Biblia tanítja Isten pozitív kiválasztását(nem kell megérteni) -ez az isteni oldal.
2. A Biblia tanítja az ember döntési felelőségét, felhívás a döntésre(semmi robot efektus) -emberi oldal

3. Akik üdvözülnek azok Isten kegyelméből üdvözülnek, de az emberi oldal itt is ott van, döntenek Krisztus mellett, mert Krisztus döntési helyzetbe hozta őket...(ennek semmi köze az érdemhez, vagy a szünergista tévelygéshez)
Ha mentőövet dobnak a fuldoklónak és ő ezt megragadja ez nem érdeme neki. Belekapaszkodik és kihúzzák a vízből, nem munkálkodott együtt, hagyta magát megmenteni.
4 Akik elvesznek azok csak azért vesznek el mert erről tehetnek, őket is döntési helyzetbe hozta Krisztus, de nem éltek a kegyelemmel, hanem megkeményítették a szívüket.
Senki nem vész el azért, hogy nem tehet róla.
Arról pedig senki nem tehet, hogy bűnbe születik. Ez alapján a csecsemők is elkárhoznának.
Arról már viszont igen, hogy ha Isten a bűnös embernek lehetőséget ad, elméjét, szívét alkalmassá téve az üzenet befogadására, döntésre(ez kegyelem), de mégis megvetik Őt. Az ember nem állandóan alkalmas a pozitív döntésre mert megkötözött,(tehát alaphelyzetében az ember akarat nem szabad, de Isten egy időre felszabadítja elégséges mértékben, hogy amikor Ő szól hozzá akkor tudjon dönteni)) Isten az Ő akarata szerint megadja az embernek a lehetőséget belenyúlván az életébe, hogy dönthessen és ilyenkor az Ige "meg ne keményítsétek a szíveteket" mert kitudja, hogy Isten éltetekben mégegyszer megadja e ezt a kegyelmet.
Igy ebben az értelemben van negatív kiválsztás de nem eleve a pokolra, lehetőséget nem adva, hanem mintegy következményként Isten fenntartja őket az ítéletre, de először ők keményítették meg a szívüket.
Isten azt kéri számon ami a felelősége az embernek.
Az embereket a nekik adatott ismereteik szerint ítéli meg.
Isten mindezt a kezébe tartja az Ő szuverén akarata folytán. Őt nem érik meglepetések Amit eleve ismer, azt akarata szerint rendelheti is.
Róm 8:29 Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az õ Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek(károli)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség