Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Szégyen
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 29., kedd 14:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A Will Bill féle viselkedést jól írja le a József Attila sor, amelyhez nem kellett egy haláltábor és amit az emberek közül sokan nap mint nap átélnek a maguk kis poklukban:

"Miért legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis.
Miért ne legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis"

Ez sok kamasz gyerek alapérzése például. Ezt a józsef attilai érzést, viszonylatot be lehet illeszteni a gondolatmenetedbe?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 29., kedd 16:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
A végére az ugrott be, hogy ha valaki mindent elveszít, ha teljesen kiüresedik, akkor lehetősége lesz újra kezdeni.


Igen, hát végül is erről szól az Ember tragédiája. Másrészt beírom azt a református mondást, majd a mondások közé is beírom, miszerint „csak a temetőből nincs visszaút!” Mindig van tabula rasa, amikor az ember újra kezdheti azt, ami eddig elromlott, tönkrement, bűnös dolog volt.

Mindig van újrakezdés.

Eeyore írta:
Ez a tapasztalat egy olyan én kialakulásához vezet, amely nem halálos fenyegetettségként érzékeli a tehetetlenséget, hanem egy új kiteljesedés, valamint a mindenkori újrakezdés lehetőségeként.
A másik irány, amely kifelé vezet, lehasítja a gyámoltalanság élményét, tagadja a belső világot, és egy kívülről jövő rend szellemében szerveződő életnek veti alá magát....
-
-
Az a körülmény, hogy ez a dichotómia fellép-e vagy sem, eldönti, hogy minden tekintetben felelősségteljes életet élünk-e, eldönti, hogy igent mondunk-e önmagunkra és az életre, vagy ellenkezőleg: átengedjük magunkat a romboló erőknek és az élettel szemben megnyilvánuló gyűlöletnek, miközben a felelősséget folyamatosan másra hárítjuk."


Ami a Gruen-t illeti, hát én ehhez nemigazán értek, merthogy egymásnak teljesen ellentmondó gondolataim is vannak a gyereknevelésről. És itt egy másik református mondást hozok, amit szintén be fogok írni a mondások közé, miszerint „a gyermeknevelésre nincs recept.” Eszerint ha azt hiszed, hogy egy biztos eszköz van a kezedben, megeshet, hogy az rossz irányba mutat.

Itt is a Jóisten kegyelme érvényesül. Merthogy ha valakinek ép és egészséges gyermeke van az a Jóisten ajándéka és ha az a gyermek úgy nevelődött, ahogy az ember arra vágyik, hát az is a Jóisten ajándéka, érdeme.

Másrészt viszont van egy olyan bizonyosságom, hogy a szülői útmutatás, viselkedés meghatározó lehet a gyermek számára.

Mondjuk a kettő nem ellentmondás, hiszen a szülői viselkedés a Szentlélek általi is lehet, no meg más is. De például nem biztos, hogy a gyermek azt olvassa ki a viselkedésünkből, amit mi szeretnénk.

Szóval nekem csak az jön le ebből, hogy erre a gyereknevelésre, amely erre, vagy arra vezeti a gyermeket a fejlődésében, nincs recept.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 29., kedd 17:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igen, ezekről a kísérletekről beszéltünk a múltkor, hogy a Milgram a kísérlet előtt megkérdezte a pszichológusokat, hogy hány % gyilkosra tippelnek és azok elképzelhetetlennek, illetve max 1-2 %ra tehetőnek tartották a gyilkosok számát a kísérlet alanyai közül. Aztán kiderült, hogy 66 %-ról van szó. Ennyit a pszichológusok tudásáról.

Végül ez is az ember bűnös természetére mutat rá. Ilyen az ember...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 29., kedd 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ezt a pólusos dolgot nem értettem - most ellenpólus vagy egy tőről fakad?


Y
:-)
Idézet:
Hm, nyilván neked nincs rá időd, hogy elolvasd, ezt megértem.


Igen, jól látod...

Idézet:
Sajnálom, hogy a te számodra ez csak a lázadás fügefalevele - nem erőltetem, egyszer talán majd megérted.


Nekem is jó volt olvasni azt, hogy sem nem lázadó, sem nem konformista. Jobban látom Jézus Krisztust is ezzel, mert Ő egyik sem volt.
Nem volt lázadó (bármennyire is ezt akarta a környezete és ezt is akarták rábizonyítani és nem volt konformista, bármennyire is ezt akarták soknak elérni nála)

Idézet:
Dávidnak sem számított, hogy a nép mit gondol róla - ezért tudta azonnal megalázni magát, amikor Nátán próféta rábizonyította a bűnét. Szabad volt ettől.
Saul viszont nem. Neki számított. És ugyan a lelkész erre nem hívta fel a figyelmet, de Saul még az engedetlensége bevallásakor is a saját engedelmességéről beszélt:
24. Akkor monda Saul Sámuelnek: Vétkeztem, mert megszegtem az Úrnak szavát és a te beszédedet; de mivel féltem a néptől, azért hallgattam szavokra.
Saul tehát azzal határozta meg önmagát, amit a környezete mondott róla. A környezete elvárásainak igyekezett megfelelni - amilyen mértékben uralkodott a népen, olyan mértékben uralkodott őrajta is a nép.


Igen!
Dávid király az élete utolsó nagy szabadítását akkor élte meg, amikor királysága felett lett szabad, szintén Nátán és Betsabé volt az Úr küldötte. Amiért egész életében küzdött, azt tette le, de ez csak akkor lehetséges, ha volt fontosabb/drágább számára, mint a királyság.
Végig küzdötte az életét és az utolsó pillanatban is meg tudta őrizni szabadságát, de ehhez ott kellettek a társak és az Úr Lelke.
Isten örök társat, Szabadítót adott a Benne hívőknek a Fiában.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 30., szerda 09:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ebben kétségtelenül igazad van, meg a Gruennek is, bár én nem értek a pszichológiához. Hiszen itt vannak a korunk betegségei az anorexia, bulémia, vagy a pont fordítottja, a mindenképpen hízni akarás, vagy az anorexiás aszexualitás, amit tegnapelőtt néztem meg a googleban és más egyebek. Ennek mindnek a megfelelési kényszer, a rossz valóságérzékelés, tévképzetek, ezzel meg a szégyen a velejárója. Gondolom erre akartál kilyukadni.

A soványnak a kövér tetszik, a lövérnek a sovány, ha valaki optimális alkatú, akkor görbe az orra, vagy szálkás a haja, senki sem elégedett magával, csak az a néhány normális, amely férfiakról például a nők azt mondják, hogy azok nagyon gyanúsak. :)

Épp most olvasom Lin Yutangot, A bölcs mosolyt, aki a múlt század elején élt, és a kínai gondolkodást hasonlítja össze a nyugatival. Azon csodálkozik, hogy nyugaton az elmebetegeknek külön házat építenek, míg náluk olyan ritkák ezek, hogy szentként tisztelik a nagyon ritka szent őrülteket. Ez még azelőtti korból való, hogy a Kínát elözönlötte a korunk egyik pestise a kommunizmus.

Szóval ez a sok lelki probléma a nodern kornak lehet a velejárója.

Ő a filozófálgatást nagyon tőre vágja és azt mondja, hogy nem olvas olyanokat, mint Lock és Hume, ő egy saját, kínai gondolkodás, filozófia szerint ítéli meg a dolgokat. Szerinte egy nép, ezzel az ott élő emberek gondolkodása, élete három jellemző alapján határozható meg. Racionalitás, idealizmus, humor. De ez a téma hosszabb egy kicsit, csak akkor írom le, ha érdekel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 30., szerda 20:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jn 14,9 Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Kedves Eeyore!

Ne akard az Atyát megismerni úgy, hogy "túl vagyok már Jézus Krisztuson, most már jöhet az Atya", mert hamis képet fogsz kapni.

Az Atya Jézus Krisztusban jött hozzánk, Benne "transzformálta" le magát a mi "watt szintünkre".
Jézus Krisztusban jött hozzánk úgy az Atya, hogy életünk legyen.
Azért gáz elutasítani Jézus Krisztust, mert az Istennel való találkozás, az Ő Szentségével való találkozás túlmutat a mi "ellenállásunkon".

Én azt tanácsolnám, hogy keresd tovább Jézus Krisztust, mert Őt megismerni az az örök élet.
Ha pl. kiváncsi vagy arra, hogy hogyan lehet az ember nem komformista, vagy lázadó, akkor benne ezt meg lehet látni.
De benne azt is megláthatja az ember, hogy milyen egy igazi férfi.
Mert a férfiasság alap kritérikuma nem a nemiség külső jelei és annak különböző méretei, hanem az Istennel való kapcsolat mélysége.
Mert a FÉRFI attól válik FÉRFIVÉ, hogy az Úr ad neki erőt, bölcsességet, hitet, szeretetet, kitartást, élet örömet, kedvességet, a nő iránti IGAZ szeretetet.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 30., szerda 21:10 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Péter/Pauler! csak annyit akarok mondani, hogy igazad van:
Ef. 5,25
Férfiak! Úgy szeressétek feleségeteket, ahogyan Krisztus is szerette az egyházat, és önmagát adta érte, [Kol 3,19; 1Pt 3,7]
Ef. 5,26
hogy a víz fürdőjével az ige által megtisztítva megszentelje,
Ef. 5,27
így állítja maga elé az egyházat dicsőségben, hogy ne legyen rajta folt, vagy ránc, vagy bármi hasonló, hanem hogy szent és feddhetetlen legyen.
Ef. 5,28
Hasonlóképpen a férfiak is szeressék a feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét az önmagát szereti.
Ef. 5,29
Mert a maga testét soha senki nem gyűlölte, hanem táplálja és gondozza, ahogyan Krisztus is az egyházat,
Ef. 5,30
minthogy tagjai vagyunk testének.
Ef. 5,31
„A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.” [1Móz 2,24]
Ef. 5,32
Nagy titok ez, én pedig ezt Krisztusról és az egyházról mondom.
Ef. 5,33
De ti is, mindenki egyenként úgy szeresse a feleségét, mint önmagát, az asszony pedig tisztelje a férjét.

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 12:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az Atyát csak úgy ismerhetem meg, ha közöm van Jézushoz.
Hogyan lehetne Jézust megkerülni az Atya megismerésében?


Így van!
Jézus Krisztuson KERESZTÜL ismerhetjük meg az Istent, mint Atyát.
Mint hívő testvéred állítom én is ezt!
Nélküle bírónak, igazságosztónak, kegyetlennek, önkényúrnak, valami energiának, vagy a tudatalattinak, vagy mit tudom én még mi mindennek képzelhetjük Őt!

Jézus Krisztusra nézve láthatom az én Mennyei Atyámat, aki teremtette, bölcsen igazgatja és fenn tartja az egész mindenséget!

Idézet:
A Szentháromság kifejezés nem fölösleges.


Akkor egy tényközlés :-) a részemről.
Nem tartom jó kifejezésnek,.... inkább mondanám, hogy a háromszor Szent Isten.
Ézsaiás beszélt már Róla az Ószövetségben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egyezzünk meg! :-)

Igen, számomra és hiszem, hogy számodra is igaz, hogy Jézus Krisztus Úr!
De mivel csak egy igaz Úr van - aki az Isten - ezért Ő Isten.

Idézet:
De egyezzünk meg: az egy Istennek van egy atyai, egy fiúi és egy szent szellemi része. És az örök élet az, hogy Isten minden részét, egész valóját megismerjük.


Jn 17,3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.

Idézet:
Jézus itt a földön Isten teljes lényét képviselte, nem csupán az Atyát, de a Szent Szellemet is; a Szent Szellem és Jézus sem váltak külön, hiszen a Szent Szellem árnyékolta be Máriát.
Mégis, Jézus nyilvánvalóan megkülönböztette magát az Atyától és a Szent Szellemtől, és a Biblia is ezt teszi (és a Biblia nem különbözik Jézustól...)


Igen.
Tudod egyszer írogattunk egymásnak egy hívő muszlim emberrel.
Kértem, hogy őszintén írja le, mit tud az Istenről.
Leírta..... tényleg jó volt olvasni, hogy van Isten képe. Nem ateista, szívből írt gondolatokat.
De ezek nekem nagyon távolinak, érthetetlennek tűntek.
Én nem tudtam értelmezni, nem tudtam befogadni. Túl magasztos volt, túl sokat és egyben semmit mondó. Mint a távoli galaxisok.

Ma tartottam egy rövid áhitatot a kisovis csoportnak. Az Ószövetségi Igét nézhettem Jézus Krisztus lényén keresztül, a keresztyén ember életének a célján keresztül.
Rajta keresztül így látom az Atyát az Ószövetségben.
Bemásolom, bocsánat a hosszúságomért....

Bevezetésként a mai Ószövetségi Igéről beszéltünk. (2 Mózes 17.-22.)
Megmaradni a szabadításban, hogyan vezet az Úr ma is közvetlenül a szabadítás után?

- kevésbé veszélyes úton, ismerve terhelhetőségeink határait
17. És lőn, a mikor elbocsátá a Fáraó a népet, nem vivé őket Isten a Filiszteusok földje felé, noha közel vala az; mert monda az Isten: Netalán mást gondol a nép, ha harcot lát, és visszatér Egyiptomba. 18. Kerülő úton vezette azért Isten a népet, a veres tenger pusztájának útján;
- még is készítve a harcra, mert a Krisztust követő élet harcos élet
18.b ….és fölfegyverkezve jövének ki Izrael fiai Egyiptom földéről.
- emlékeztetve a korábban adott kijelentésekre, ezzel erősítve
19. És Mózes elvivé magával a József tetemeit is, mert megesketvén megeskette vala Izráel fiait, mondván: Meglátogatván meglátogat titeket az Isten, akkor az én tetemeimet felvigyétek innen magatokkal.
- olyan jelekkel, amit igen nehéz nem észrevenni :-)
21. Az Úr pedig megy vala előttük nappal felhőoszlopban, hogy vezérelje őket az úton, éjjel pedig tűzoszlopban, hogy világítson nékik,
- folyamatosan, megállás, hátrafordulás nélkül
21/b ….hogy éjjel és nappal mehessenek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 16:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Értem amit írsz, főleg most, hogy Mózes 2. könyvét olvasom....

Jézus Krisztust is úgy lehet csak követni, mint az Atyát, csak alá-fölé rendeltségi viszonyban.
Minden más Krisztus követés nem valóságos. Csak akkor van valódi élet változás egy emberben, ha Jézus ÚR az életére nézve.

Bevallom, hogy én is természet szerint "határsértő" vagyok.
Az "engedelmesség" szó hallatára fel áll a hátamon a szőr.

Ebből is gyógyít Jézus Krisztus, mert Neki jó engedelmeskedni.
Ha jó tapasztalatai vannak az embernek az engedelmesség, a határok betartása által, akkor növekedhet ebben, legalább is nálam így működik....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amit leírtál annak van jelentése...
Számomra nem képzelgés, amit írtál, hanem a valóság.

Önmagunk igaz megismerése kegyelemről, kegyelemre történik.
Önmagunk igaz felfedezéséhez nagyon sok szeretet kell, nem kevesebb, mint aki Isten.

A bűn hatalmából való szabaduláshoz, a bűn megkötözöttségéből való kitöréshez nem kevesebb hatalom kell, mint ami által a világmindenség keletkezett, vagy mint ami Mózes által kihozta Isten népét a Fáraó fogságából.

A bűn olyan erő, olyan hatalom, ami az ember felett áll és meggától minden igaz önismeretet.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 06., kedd 16:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jézus Krisztus NÉVEN SZÓLÍTVA, SZEMÉLYESEN hívta el a tanítványait.
Tömeg pszichózist nem használt.
Pontosan ismerte a tömeg pszichózis jelenségét, ezért nem bízta az ügyét a tömegre.

Ha tömegek akarták követni, mindig mondott valamit Isten Országáról és a tömeg motivációjáról.
(pl. ettetek a kenyerekből, azért kerestek, de ÉN VAGYOk a kenyér)

Az emberek ölnek, akkor is, ha ezt nem látványosan teszik. Gyilkosság, ha bolondnak, vagy rákának (mit is jelent? :-) ) nevezi az egyik ember a másikat.
Ezt nem bünteti a BTK, de attól még ugyan abból a forrásból fakad a dolog, mint a kés beledöfése a másikba és a hatása se kissebb, csak az egyik gyorsabb, a másik egy hosszabb történés.

Káin óta az ember kész embert ölni.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Pauler, ha nem individualista önmegvalósításra törekszel egy keresztény közösség közepén, hanem igyekszel figyelni és alkalmazkodni, Istennek megfelelni és tetszeni, az óemberedtől minél inkább megszabadulni, az miféle tömegpszichózis?


Ha Jézus Krisztusnak engedelmeskedsz, akkor semmilyen, mert Ő véd meg attól, hogy az Ige személyes maradjon.
(isten lehet az ember is önmaga előtt, lehetnek hatalmas bálványszobrok)

Idézet:
De hiszen a keresztény életben erre és arra is szükség van. Kell, nagyon is kell, hogy jobban, példamutatóbban viselkedjünk, mint a környezetünk


Kérlek olvasd el Dr Joó Sándor "Hegyi beszéd" című Igehírdetés sorozatát.
Itt ír arról, hogy Jézus Krisztus mit tanított akkor, amikor azt mondta "DE TI...."

Idézet:
A másik témához írt válaszodból azt látom, most egyúttal arra is válaszolok - hogy azt mondod a Szent Lélekről és a "szektákról", amire megtanítottak. Ex és én pedig azt, amit átéltünk.


Ez egy nagyon dúrva támadás, amit sajnálok tőled. Nagyon kevéssé ismersz, de nagyon súlyos ítéletet mondasz rám...
:(


Idézet:
Aki arról prédikál, hogy a Szent Szellem fölösleges, ezzel foglalkozni bálványimádás (hallottam ilyen prédikációt) - az nem helyesen beszél. A Szent Szellemet megismerni, Vele foglalkozni nagyon is szükséges, ebben semmi fölösleges nincs


Egyet értek.

Idézet:
Adj hálát az Úrnak, hogy neked még nem kellett halálos betegséggel szembenézned


Ezt honnan tudod szintén ilyen erős maga biztossággal?
Én annak adok hálát, hogy Jézus Krisztus a halál előtt fél centivel hatalmas küzdelemben visszarántott az ÉLETBE!
Dicsőség az Ő kijelentésének, az Ő hűségének, és annak a hatalomnak, ami sehol sem található ezen a földön, legyen ez egy lelkész ruhája, ez kevés lett volna, csak az Úrhoz való kiálltás, az Ő ismerete és a Benne való bizalom segíthet bizonyos helyzetben!


Idézet:
De akit ilyenből gyógyít meg az Úr és így tér meg (ismerek több esetet) - az nem fogja azt mondani, hogy a csoda nem vezet megtérésre. Különben nem a csoda, hanem az Úr vezette megtérésre - Isten munkáját lebecsülni és megvetni viszont hiba. Az ige azt írja: "Örüljetek az örülőkkel és sírjatok a sírókkal".


Egy példa.
Sokat vitatkoztam annó a zenéről a gyülekezetben.
Azt hiszem, hogy a zene önmagában nem adhat üdvösséget. Nincs az a csodálatos zenei alkotás, ami össze kötne az Élő Istennel.
Tudom ez a zenészek számára és akik szeretik a zenét nagyon bántó megjegyzés, de ISTEN IGÉJÉRE építve ezt látom igaznak.
Ha folytatom a példát, akkor egy vers által az ember eljut a célhoz, ha zene is van alatta, akkor ez erősítheti a vers mondani valóját, de ha csak zene van, akkor az semmit nem ér a cél szempontjából.
Ex-el 100%-ban nem értek egyet azzal, hogy az Igehírdetést a csodák szintjére süllyeszti.
"Egy eszköznek" tartja ezt, mint a csodákat.
Hiszem, hogy 0 csoda, de Ige és Lélek összefüggésben üdvözül az ember, viszont nem hiszem, hogy csoda, és 0 Ige kapcsán bárki is üdvözül.
A csoda ERŐSÍTHETI az Ige bizonyságtételét. Az IGE maga az ISTEN, a csoda pedig egy melléktermék.
Sok Ige van a Bibliában, ami erről beszél.
Ha valaki rajong a Lélek ajándékaiért, az szintén bántónak érezheti ezt a sarkos fogalmazást.

Idézet:
Arról nem is beszélve, hogy a gyógyulás nem csak annak bizonyság, aki meggyógyul; hanem annak is, aki imádkozott érte, mert a számára ez ugyanúgy a hatalmas Isten megjelenése a világban. Sőt: mindazoknak az, akik csak hallottak az esetről.


Ha az üdvbizonyosságunk csodákra, gyógyulásokra épül, akkor egy esetlegesen ezután bekövetkező betegséggel nem csak az egészségünket veszítjük el, hanem az üdvösségünket is.
Persze, hogy erősíti a gyógyítás az Ige hírdetést és HISZEM, HOGY JÉZUS KRISZTUS MA IS AD TESTI GYÓGYULÁST, de a hitünk nem épülhet csodákra, mert ez láp.

Idézet:
Szerinted Isten, csak azért, mert szeret, nem gyógyítaná az embereket? Nyilván a gyógyulás sokszor már a bűnbánattól és bűnbocsánattól bekövetkezik; de miért kéne ennek bármiféle feltételét szabni? Jézus semmit nem kért cserébe a gyógyításért; nem szabott feltételeket és nem voltak elvárásai.


Mit gyógyít Isten? Mi az ember betegsége? Mi az ember fő baja, ami az örökkévalóságra nézve betegség?
Van-e feltétele annak, hogy az ember az örök életre nézve gyógyuljon? Szabott-e feltételt ennek az Atya?
A gyógyításokat általában megelőzte valami......

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ha folytatom a példát, akkor egy vers által az ember eljut a célhoz, ha zene is van alatta, akkor ez erősítheti a vers mondani valóját, de ha csak zene van, akkor az semmit nem ér a cél szempontjából.
Ex-el 100%-ban nem értek egyet azzal, hogy az Igehírdetést a csodák szintjére süllyeszti.
"Egy eszköznek" tartja ezt, mint a csodákat.
Hiszem, hogy 0 csoda, de Ige és Lélek összefüggésben üdvözül az ember, viszont nem hiszem, hogy csoda, és 0 Ige kapcsán bárki is üdvözül.
A csoda ERŐSÍTHETI az Ige bizonyságtételét. Az IGE maga az ISTEN, a csoda pedig egy melléktermék.
Sok Ige van a Bibliában, ami erről beszél.
Ha valaki rajong a Lélek ajándékaiért, az szintén bántónak érezheti ezt a sarkos fogalmazást.

Drága Testvérem!
Az igehírdetést nem lehet lesüllyeszeteni, legfeljebb felemelni a csodák szintjére. :D
Az igehírdetés bizony eszköz, ami segíthet a hallgatóknak az üdvösség útjára lépni. Mert abban már megegyeztünk, hogy a cél az üdvösség.
Idézet:
A csoda ERŐSÍTHETI az Ige bizonyságtételét. Az IGE maga az ISTEN, a csoda pedig egy melléktermék.
A Szentszellemmel teli igehírdetést a Bibliában is és az életben is jelek és csodák követik, erősíti is az igehírdetés, de inkább igazolja annak erejét. Igen az Ige maga Isten, de az igehírdetés nem biztos, hogy Istentől való, lehet az hamis is és lehet megbotránkoztató. Maradjunk abban, hogy egy eszköz.
És bizony egy Istentől származó csoda igehirdetés nélkül is Istenkeresésre indíthat és az erőtlen igehírdetés meg gyümölcstelen marad, mert nem indít senki megtérésre.
Tehát a zenés példád a zenélésre lehet igaz, de nem analóg az igehírdetésre.
Én Isten cselekedetét nem nevezném mellékterméknek. És nagyon nem gondolom túl hasznosnak, ami újra és újra előjön ezekből a vitákból, tudnillik Isten, a Szzs ajándékainak az elutasítása.
De mondok neked egy igei mellékterméket.
"..a ti Atyátok pedig tudja, hogy néktek szükségetek van ezekre.
31. Csak keressétek az Isten országát, és ezek mind megadatnak néktek. "
Isten országa keresésének mellékterméke a szükségletek betöltése. Az áldás a viszonylagos jólét(nem feltétlen gazdagság), ami itt szintén meg van vetve rendre.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 12:49 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
az erőtlen igehírdetés meg gyümölcstelen marad, mert nem indít senki megtérésre.

Egy kis kiegészítéssel élnék Ex.
Ez nem menti az erőtlenséget, és a rossz indítékot, de Isten így is tud munkálkodni.

Idézet:
Fil 1:18 Mert mirõl is van szó? Egyedül arról, hogy bármelyik módon, akár színlelésbõl, akár meggyõzõdésbõl: Krisztust hirdetik, és én ennek örülök. Sõt még inkább örülni fogok.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség