Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Szégyen
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 14:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én is Paulerhez hasonlóképpen állok a csodákhoz, ami a protestánsok részéről nem lehet véletlen. Éppen eleget közdöttünk ahhoz, hogy az un. csodákat, amelyeket először Luther vetett az egyházszakadás előtt a klérus szemére, a valós helyén kezeljük. Akkor a csodatévő szenteknek csodatévő csontjait tartalmazó edényeket csókolgatták az emberek, az egyház szent emberei automatikusan csodákat tettek az életükben, egyszóval a hitéletbe be volt kötve, annak része volt a csodatevés. Mindennapos volt.

Most Exrefis dettó ugyanazt akarod mondani, mint amit a katolikusok mondtak. Amint a katolikus közösségben gyümölcsként jelen vannak a csodák, hasonlóképpen a ti gyülekezetetekben is jelen vannak a csodák. Ezeknek az előfordulása adott esetben hasonló is, mint a katolikusoknál. Máskor mondjuk televízión keresztül tesz csodás gyógyulást a Németh Sándor. Mi itt a különbség?!

És itt vagyunk mi reformátusok, akik csak pislogunk jobbra-balra. Hogy is van ez? Amiatt vagyunk mi csak vallásosak és nem hívők, merthogy a csodatételt a maga helyén kezeljük a katolikusokkal és a csodahívő protestánsokkal szemben?

Tessék beütni a Bibia keresőjébe a csoda szót és elő fognak jönni olyan igék Jézustől, hogy titkolni akarta, amikor csodát tett és nem azzal akart kérkedni, hogy csodát képes tenni, nem akart bizonyítani az emberek és a Sátán előtt, hanem lehetőleg minél kisebb feltűnéssel segített az embereken, ha kellett akkor a csodáival is.

Ezzel szemben mind a katolikusok, mind a csodahívő protestánsok a szerint működnek, mondhatni a csodák alapján hisznek. És ez baj, nagy baj, merthogy az egyházszakadásunk valahol a hiteltelen csodák elvetésétől is ered. Láthatni a katolikusok nem adták fel ezen balgatag szokásukat, és a protestánsok egy része viszont visszacsatlakozott a katolikusokhoz ebben a gondolkodásban.

Szóval Exrefis, egyedül Krisztusban való hit által és nem csodában való hit által.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Idézet:
az erőtlen igehírdetés meg gyümölcstelen marad, mert nem indít senki megtérésre.

Egy kis kiegészítéssel élnék Ex.
Ez nem menti az erőtlenséget, és a rossz indítékot, de Isten így is tud munkálkodni.

Idézet:
Fil 1:18 Mert mirõl is van szó? Egyedül arról, hogy bármelyik módon, akár színlelésbõl, akár meggyõzõdésbõl: Krisztust hirdetik, és én ennek örülök. Sõt még inkább örülni fogok.

Kedves Lit!
Igazad van Istennek semmi sem lehetetlen, de nem hiszem, hogy Isten népének a minimál programot kellene megcélozni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 15:44 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Szó sincs megcélzásról Kedves Ex,(mint ahogy mondtam is ez nem mentség) csak reagáltam egy mondatodra kiegészítésül.

Amúgy személyes véleményem az ige alapján, ha már a csodák szóba kerültek, hogy ezek a külső jelek nem az Ige szellemiségének és erejének a fokmérői.
Isten egyszer így tesz egyszer úgy. Ahogy neki tetszik. Nem kell nekünk előírni számára, hogy miként cselekedjen.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az igehírdetést nem lehet lesüllyeszeteni, legfeljebb felemelni a csodák szintjére.


Ez szerintem is csak viccnek jó....

Idézet:
Az igehírdetés bizony eszköz, ami segíthet a hallgatóknak az üdvösség útjára lépni. Mert abban már megegyeztünk, hogy a cél az üdvösség.


Mi is az ÜDVÖSSÉG?
Az üdvösség az Atyával való örök kapcsolat.
Micsoda az IGE?

Idézet:
A Szentszellemmel teli igehírdetést a Bibliában is és az életben is jelek és csodák követik, erősíti is az igehírdetés, de inkább igazolja annak erejét.


Az első ilyen csoda a megtérés, az ember akaratának önkéntes alávetése az Úr Istennek.
Aztán jönnek azok a csodák, amiben az ember viselkedése a másik ember iránt megváltozik. (Nézz Jézusra!)
És persze lehetnek egyéb csodák, mert Isten mindenható.

Idézet:
És bizony egy Istentől származó csoda igehirdetés nélkül is Istenkeresésre indíthat és az erőtlen igehírdetés meg gyümölcstelen marad, mert nem indít senki megtérésre.


A csodában az ember nem találkozik az Atyával, (kereshet, de mit ér a keresés? egy betegség is indíthat Isten keresésre). Jézus több példázatot is mondott arra, hogy az emberek a csodára várnak, de nem adatik nekik más jel, mint a Jónás jele.
Az erőtlen Igehírdetés abból fakad, hogy nincs kijelentése az Igehírdetőnek Istentől és a "magáét mondja."
Attól, hogy lehet erőten az Igehírdetés, ez még nem jelenti azt, hogy nem ez az egyedüli út!

Idézet:
Tehát a zenés példád a zenélésre lehet igaz, de nem analóg az igehírdetésre.


Tehát a zenés példám pontosan igaz, pláne akkor, amikor a zenészektől is hasonló lelki támadást kaptam a példám kapcsán, miszerint én már nem is szerethetem a zenét. :-(

Idézet:
Én Isten cselekedetét nem nevezném mellékterméknek. És nagyon nem gondolom túl hasznosnak, ami újra és újra előjön ezekből a vitákból, tudnillik Isten, a Szzs ajándékainak az elutasítása.


A vitát te kezdeményezted, és én sem tartom hasznosnak, jó lenne elfogadni egymás hitének különböző megélését.
Attól, hogy valaki másként fogadja az Úr ajándékait, másként ad hálát, még az Úrnak ad hálát! A Szent Lélek ajándékait képtelenség elutasítani, ha valaki ébredést és életet akar egy gyülekezetben.

Idézet:
Isten országa keresésének mellékterméke a szükségletek betöltése. Az áldás a viszonylagos jólét(nem feltétlen gazdagság), ami itt szintén meg van vetve rendre.


Nem, én is hiszem, hogy a jólét Isten Országának tagjaira igaz, de az én környezetemben világi emberek sokkal jobban élnek, mint én.
Ennek egyik oka, hogy okosabbak és műveltebbek nálam, meg többet is dolgoznak, a másik oka lehet, hogy pl. korruptak.
Szóval kedves Testvérem - köszönöm ez viszont tényleg jól esett - nem vetem meg sem az áldást, sem a Lélek ajándékait, gyümölcsét, csak szeretném a helyén kezelni.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 18:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Az igehírdetést nem lehet lesüllyeszeteni, legfeljebb felemelni a csodák szintjére. :D
Az igehírdetés bizony eszköz, ami segíthet a hallgatóknak az üdvösség útjára lépni. Mert abban már megegyeztünk, hogy a cél az üdvösség.



--Az igehirdetés nem "csupán eszköz",- hanem az "egyetlen lehetőség" a hitrejutáshoz ! - Semmiféle csoda nem tud üdvösséges hitet teremteni.- Csak Isten
SZAVA, a teremtő IGE ! - "A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által." Ró 10,17

-Ezért állította az istentisztelet középpontjába a reformáció az igehirdetést.-


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen és dicsőség ezért Istennek!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egy látomás, prófécia, nyelv vagy magyarázata, dicsőítő dallam túl bizonytalan, ezért veszélyes, és rengeteg benne a hiba lehetősége.


igen

Idézet:
A Szent Szellem munkájából látható, hogy milyen végtelenül hatalmas Isten, és dicsőség neki azokért, amiket tesz.
Miért van ez leszólva?


Igen, dicsőség Istennek azért, amit Ő tesz.

Idézet:
Aki leszólja a csodákat, annak van fogalma arról, mit jelent egy betegért imádkozni - úgy, hogy meg is gyógyuljon?


Szerintem már itt a fórumon is imádkoztunk egymásért és nagy hála van a szívemben a testi gyógyulásért, de milyen kevés ez ahhoz képest, amikor a bűn nem tornyosul testvérek között, amikor a bűnbocsánat felszabadító ereje belép az ember életébe.
Ez a test így is úgy is el fog pusztulni és ha arra a csodára építem a hitem, amit egy gyógyulás adott, akkor amint romlik a testem állapota, úgy vész el az üdvbizonyosságom. Ezért az IGÉRE kell építenie az embernek a hitét, Jézus Krisztusra, mert Ő ÖRÖK!

Ezt kívánom minden kedves testvéremnek, hogy az üdvbizonyossága Krisztusra épüljön és semmi és senki másra, mert akkor elveszíthetetlen!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 21:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:


Idézet:
Én csak annyit szeretnék hozzátenni: paulerrel a Szent Szellem megismerésének fontosságáról kezdtünk beszélgetni.
Ahová ez a téma eljutott, az terelés.
A Szent Szellem munkájából látható, hogy milyen végtelenül hatalmas Isten, és dicsőség neki azokért, amiket tesz.
Miért van ez leszólva?


Nem igazán lehet tudni, kinek szól a leveled,.. miután az én hsz-om után írod, ma-
gamra is vehetem, ezért válaszolok pár szóban.

-Nem akartam "belebeszélni" a paulerrel folytatott beszélgetésetekbe ! - Az ex hsz-
kiemelt mondatára reagáltam, mert azzal nem lehet egyetérteni!
-A Szentszellem munkáját ugyan ki szólta le ? - Az ilyen dodonai megállapítások
"terelnek" félre.- A Szentszellemet önmagában vizsgálni és a munkáját értékelni
a Biblia szerint lehetetlen.- A keresztyén hit: Szentháromság hit.- Jézus azt mond-
ja : "Ha látsz engem, látod az Atyát.- Az Atya és én egy vagyunk.- A Szentszel-
lem énrólam tesz bizonyságot,- Ő engem dicsőít, mert az enyémből merít.- "

Ez csak pár kiemelés, de az egész Biblia erről az egységről tesz bizonyságot, hogy
az Atya,Fiú,Szentlélek,- teljes Szentháromság. Ezt vallják a keresztyének!

Idézet:
Az biztos, hogy olyan témakör ez, ami messze az emberi értelem kontrollja felett áll. Én is sokkal jobban szeretek az igéről gondolkozni vagy beszélgetni, mivel az sokkal biztonságosabb.


-Nemcsak biztonságosabb, hanem egyetlen útja a megismerésnek. "Nincs Szentszel-
lem Ige nélkül." Luther
Sokféle lélek, szellem létezik a világban,- de a Biblia szerinti Szentszellem azonos az
Atyával és a Fiúval.-
-A klf. látomások, jelenések, álmok bizony nagyonis bizonytalanok ! - Ma már Isten
a kezünkbe adta az írott kijelentését, és azon keresztül szól hozzánk!

Idézet:
Aki leszólja a csodákat, annak van fogalma arról, mit jelent egy betegért imádkozni - úgy, hogy meg is gyógyuljon?



Részemről nem szólom le a csodákat,- csak meg kell vizsgálni a szellemi hátterét !
Nem minden gyógyulási csoda Istentől való.

Egyetértek Péterrel abban, hogy az un. csodák nem adnak üdvözítő hitet ! Egye-
dül Isten Igéje, aki a Fiú.- "...a bizonyságtétel pedig az, hogy Isten örökéletet
adott nekünk, és ez az élet az Ő Fiában van."
"Akié a Fiú, azé az élet! Aki nem hisz az Isten Fiában, az élet sincs meg abban."
1.Jn 5,11-12


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 05:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
A Lelket ne oltsátok ki, a prófétálást ne vessétek meg, de mindent vizsgáljatok meg: a jót tartsátok meg, a gonosz minden fajtájától tartózkodjatok
.
Ez elég jól mutatja, mit köll tenni. A megvizsgálás csak az Ige fényében történhet. Nem jó szembeállítani a Szentlelket az Igével, hiszen ugyanannak a Lénynek a két aspektusáról van szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 08:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
Idézet:
Az igehírdetést nem lehet lesüllyeszeteni, legfeljebb felemelni a csodák szintjére. :D
Az igehírdetés bizony eszköz, ami segíthet a hallgatóknak az üdvösség útjára lépni. Mert abban már megegyeztünk, hogy a cél az üdvösség.



--Az igehirdetés nem "csupán eszköz",- hanem az "egyetlen lehetőség" a hitrejutáshoz ! - Semmiféle csoda nem tud üdvösséges hitet teremteni.- Csak Isten
SZAVA, a teremtő IGE ! - "A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által." Ró 10,17
-Ezért állította az istentisztelet középpontjába a reformáció az igehirdetést.-
L.

Drága Loisz!
A "csupán" leértékelő jelzőt te biggyesztetted az igehírdetés elé. Továbbá az, hogy esetleg valami egyetlen lehetőség, nem változtat annak eszköz mivoltján.

Idézet:
Semmiféle csoda nem tud üdvösséges hitet teremteni.- Csak Isten
SZAVA, a teremtő IGE !

Egy Jézus nevében véghez vitt, végbement csodában ott van Isten, Jézus pedig az Ige maga, tehát nem nagyon lehet szétválasztani.
De van egy kérdésem. Ha a Bibliából mutatok neked olyan esetet, ahol a csoda vezetett egy embert üdvözítő (Jézusba vetett) hitre különösebb igehírdetés nélkül, akkor megváltoztatod a véleményedet? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 13:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Loisz írta:
Idézet:
Az igehírdetést nem lehet lesüllyeszeteni, legfeljebb felemelni a csodák szintjére. :D
Az igehírdetés bizony eszköz, ami segíthet a hallgatóknak az üdvösség útjára lépni. Mert abban már megegyeztünk, hogy a cél az üdvösség.



--Az igehirdetés nem "csupán eszköz",- hanem az "egyetlen lehetőség" a hitrejutáshoz ! - Semmiféle csoda nem tud üdvösséges hitet teremteni.- Csak Isten
SZAVA, a teremtő IGE ! - "A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által." Ró 10,17
-Ezért állította az istentisztelet középpontjába a reformáció az igehirdetést.-
L.

Drága Loisz!
A "csupán" leértékelő jelzőt te biggyesztetted az igehírdetés elé. Továbbá az, hogy esetleg valami egyetlen lehetőség, nem változtat annak eszköz mivoltján.

Idézet:
Semmiféle csoda nem tud üdvösséges hitet teremteni.- Csak Isten
SZAVA, a teremtő IGE !

Egy Jézus nevében véghez vitt, végbement csodában ott van Isten, Jézus pedig az Ige maga, tehát nem nagyon lehet szétválasztani.
De van egy kérdésem. Ha a Bibliából mutatok neked olyan esetet, ahol a csoda vezetett egy embert üdvözítő (Jézusba vetett) hitre különösebb igehírdetés nélkül, akkor megváltoztatod a véleményedet? :)
üdv
ex


Mi az a különösebb Igehírdetés nélkül Ex!
Egy mondat is Igehírdetés ami Isten szájából jöhet.
Ez már elég, hogy valaki befogadja az Igét.
A csodát nem lehet befogadni, csak az Igét, mert az Isten szava, ami(aki) átalakít.
A csoda egy eszköz, az Ige pedig teremt. Mert az nem más mint Isten.
Amit Pauler is állít és mások is(maga az Biblia talaján) az maximálisan igaz, hogy más nem teremthet hitet csak az Ige. A csoda nem. Kiváncsi vagyok arra az Igehelyre ahol egyértelmű az, hogy egy csoda teremtő erővel bírt és hitet adott volna.
A csoda is az Ige által jön létre, mert Isten SZÓL és úgy lesz!
Ha ezer példát hozol fel is akkor is az az igaz, hogy Isten Lelke az Igében alakít át.
Az Ige által van új élet, az Ige magja által születünk újjá. Ehhez kapcsolódhat jel, vagy valami csoda, ha Isten úgy akarja, de ez nem mindig jár együtt. Ez Isten szuverén döntése, az adott helyzettől függően.

Az meg már komoly teológia kérdés, hogy tudtommal Barthoz kapcsolódik, az a gondolat, hogy az Ige is egy(csak) eszköz. Az eszköz kifejezés(főleg összehasonlítva, avagy melléállítva minden másnak amiben nagyon is benne van a tévedés lehetősége) nem szerencsés mert az Isten szava ennél jóval több.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 14:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
A csoda is az Ige által jön létre, mert Isten SZÓL és úgy lesz!
Ezt írtan én is korábban, hogy a csodában is ott van Isten.

De itt van az ige. Először volt a csoda, annyk nyomán a hit/dicsőítés, és csak utána jött prédikáció a közönsének.


3. Ez mikor látta, hogy Péter és János a templomba akarnak bemenni, kére ő tőlük alamizsnát.
4. Péter pedig mikor szemeit reá vetette Jánossal egyben, monda: Nézz mi reánk!
5. Az annakokáért figyelmez vala reájok, remélvén, hogy valamit kap tőlük.
6. Péter pedig monda: Ezüstöm és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel és járj!
7. És őt jobbkezénél fogva felemelé, és azonnal megerősödének az ő lábai és bokái.
8. És felszökvén, megálla és jár vala és beméne ő velök a templomba, járkálva és szökdelve és dícsérve az Istent.
9. És látá őt az egész nép, hogy jár és dícsér
i az Istent:


Idézet:
hogy az Ige is egy(csak) eszköz. Az eszköz kifejezés(főleg összehasonlítva, avagy melléállítva minden másnak amiben nagyon is benne van a tévedés lehetősége) nem szerencsés mert az Isten szava ennél jóval több.

Nem az Ige az eszköz, az Isten maga, hanem az igehirdetés, ahogy a csoda is.
A cél pedig tövábbra is az üdvösség, az ehhez segítő dolgok eszközök, de nem CSAK. Isten álta rendelt eszközök

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 19:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Literaty írta:
A csoda is az Ige által jön létre, mert Isten SZÓL és úgy lesz!
Ezt írtan én is korábban, hogy a csodában is ott van Isten.

De itt van az ige. Először volt a csoda, annyk nyomán a hit/dicsőítés, és csak utána jött prédikáció a közönsének.


3. Ez mikor látta, hogy Péter és János a templomba akarnak bemenni, kére ő tőlük alamizsnát.
4. Péter pedig mikor szemeit reá vetette Jánossal egyben, monda: Nézz mi reánk!
5. Az annakokáért figyelmez vala reájok, remélvén, hogy valamit kap tőlük.
6. Péter pedig monda: Ezüstöm és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel és járj!
7. És őt jobbkezénél fogva felemelé, és azonnal megerősödének az ő lábai és bokái.
8. És felszökvén, megálla és jár vala és beméne ő velök a templomba, járkálva és szökdelve és dícsérve az Istent.
9. És látá őt az egész nép, hogy jár és dícsér
i az Istent:


Idézet:
hogy az Ige is egy(csak) eszköz. Az eszköz kifejezés(főleg összehasonlítva, avagy melléállítva minden másnak amiben nagyon is benne van a tévedés lehetősége) nem szerencsés mert az Isten szava ennél jóval több.

Nem az Ige az eszköz, az Isten maga, hanem az igehirdetés, ahogy a csoda is.
A cél pedig tövábbra is az üdvösség, az ehhez segítő dolgok eszközök, de nem CSAK. Isten álta rendelt eszközök

üdv
ex

A példa jó Kedves ex!

Ebből, ha végig olvassuk a történetet világosan kiderül,hogy Isten az Igehírdetés által szólt az emberekhez és ezt halván tértek meg:
A csoda kapcsán nem olvasunk szívbéli változásról:
Apcsel 3,10 .....És félelemmel telve csodálkoztak
3,11......az egész nép megdöbbenve futott össze hozzájuk a Salamon csarnokába

A csoda hatása a nép megdöbbentése és összegyűjtése volt, hogy Péter és János tudja szólni az Igét
Apcsel 3:12 Amikor Péter ezt látta, így szólt a néphez: ....

A megtérést kiváltó ok pedig világos:
Apcsel 4,4
De azok közül, akik hallgatták az igét, sokan hittek, és a hívõ férfiak száma mintegy ötezerre emelkedett.

Arról nem tudósít az Ige, hogy a meggyógyult ember szívében mikor döntött.
Az, hogy dicsérte az Istent ebben meglepő nincs, hisz ateista ember akkor még nem nagyon volt, lehet, hogy már előbb vagy esetleg utóbb történt a megtérése. Nem tudhatjuk.
De azt igen, hogy az Igehírdetése volt a cél és ez által tértek meg emberek.

A másik:
Valóban az igehírdetés eszköz, és maga az igehírdető is. De egy nagyon fontos, hogy az igehírdetés az Igehírdetés legyen, az igehírdető pedig valóban Igehírdető, mert CSAK az Ige teremt életet.
Van egy nagy különbség. A csoda Igehírdetés nélkül nem hatékony, de az Igehírdetés csoda nélkül Igen.
Az eredmény pedig a legnagyobb csoda, az újjászületés.

Nos nem tagadom a csodákat, mint amit Isten megtehet,(mert ennek is megvan a maga célja, mint ahogy pl az általad felhozott történetben is olvastuk, ott a nép megdöbbentése és egybegyűjtése) de nem egyenrangú az Igehírdetéssel és nem feltétlenül jár együtt vele. Erre számos példa van a Szentírásban. És nem úgy, hogy ez az Igehírdető gyengesége volt.
( fogságok előtti ún. nagy és kisprófétáknál nem olvasunk csodákról tudtommal, pedig a Biblia jókora szelete az ő Igehírdetéseik)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Te mit nevezel Igehírdetésnek?
Kérlek pár mondatban foglald össze az Igehírdetés kritériumait, hogy meg tudjuk nézni az általad idézett történetet.

Köszönöm:
Péter

Kedves Eeyore!

Isten célja az ember teljes gyógyulása, amiből a test gyógyítása igen kis szelet, hiszen ez a test ELMÚLIK, porrá lesz, ezért nem lehet TELJES gyógyulást adni testileg. PERSZE, HOGY AD ISTEN TESTI GYÓGYULÁST IS, ezt már átéltem és láttam testvéreken, de láttam ennek ellenkezőjét is és átéltem, hogy az ellenkezőjében dicsőítette meg magát az Úr!
(kb., mint Jób esetében)

http://www.refpasaret.hu/pasaretmp3/200 ... vas10h.mp3

Az Atya valódi célja, a TELJES gyógyítás, ami a Vele való közösség, ami által az ember ÉLETET talál, démoni megkötözöttségekből szabadul, szörnyű bűnök kötelékei oldódnak szét Krisztus kegyelme, áldozata által, rendeződnek emberi kapcsolatai, személyisége, lénye 180 fokban változik meg.
pl. a démonoktól való szabadulás úgy valósul meg, hogy a célom a Jézus Krisztussal való egyre méllyebb közösség.
Ebben a célban valósul meg - úgy mond mellék termékként - hogy az életemben a démoni erők, a bűnök, a halál tudata egyre kevésbé van jelen, míg egyszer eljön értem az Úr és magával visz erről az átmeneti szállásról...

A baj az, hogy Istent az emberek cukorkákat osztogató bácsinak akarják látni és a szemük a cukroszacskó csillogásáról le sem kerül sok esetben, ennek az a szörnyű következménye, hogy nincs üdvbizonyosság, mert ha jön egy betegség, vagy Isten nem cselekszik valami hatalmas csodát, akkor oda a kapcsolat lehetősége.
Ezért rossz tanítás, amikor az Ige szintjére emel bármit is az ember. (legyen ez Isten cselekedete, vagy alkotása) Ez ellen harcoltak a reformátorok, amit Loisz is írt.
:-(

Ja még annyit, hogy a "nem csodákban" legalább annyira jelen van Isten, mint a csodákban.
Amikor természetesen mennek a dolgok, pl. tavasszal kinyílnak a virágok, abban Isten pont olyan szinten benne van, mint amikor elszárad egy fügefa, ami nem hozott gyümölcsöt.

Az Örömhír, hogy Isten Jézus Krisztusban tette befogadhatóvá magát az ember számára az Ige és a Lélek által, amit te is átéltél abban az olvasásban.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
exrefis írta:

Idézet:
Semmiféle csoda nem tud üdvösséges hitet teremteni.- Csak Isten
SZAVA, a teremtő IGE !


De van egy kérdésem. Ha a Bibliából mutatok neked olyan esetet, ahol a csoda vezetett egy embert üdvözítő (Jézusba vetett) hitre különösebb igehírdetés nélkül, akkor megváltoztatod a véleményedet? :)
üdv
ex


Kedves ex!

Rossz kérdésre nem lehet jól felelni.- :)

--Ahol Jézus JELEN VAN, ott nem kell róla szóló bizonyságtétel, ami az igehirdetés.
Jézus csodái nem egy, hanem ezreket vezettek a benne való hitre,- hiszen ebből a
a célból tette JELKÉNT a csodákat.- De a csoda "önmagában", nem vezet hitre senkit, ahogy állítod:

Idézet:
... a csoda vezetett egy embert üdvözítő (Jézusba vetett) hitre ...


-Jézus csodái az Ő isteni lényének kisugárzásai, Jézus maga: az Ő Valósága tud
hitre vezetni.- Isten Fia adhat egyedül üdvözítő hitet, az Atya neki adta a bűnbo-
csánat megszerzésének lehetőségét. Ő el is végezte a kereszten.-

--Kedves ex! az általam felsoroltak szerint: a véleményem változatlan. :)

L.

-Mózes csodáit a Fáraó előtt, az ő mágusai is rendre megcsinálták !? - Tehát van
olyan csoda, ami nem Istentől származik.



_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség