Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

a szeretet mindent...
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 08:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:53
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
sziasztok, tegnap egy kedves barátommal beszélgettem a szeretetről, a korintusbeliekhez írott levél alapján.

a szeretet mindent megbocsát, mindent eltűr, mindent elhisz ..

ez a barátom nem tud megbocsátani valakinek, arra hivatkozik, hogy Isten sem bocsátott meg a Sátánnak, pedig Isten a szeretet.

szerintetek erre mit lehet mondani?

theodora


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 08:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hogy ő nem isten és, ha azt akarja, hogy Istenhez köze legyen, akkor az IGE a belépő ebbe a körbe :*:
A megbocsátás, nem érzelem, hanem engedelmesség, azért teszem, mert erre engem Isten felszólít, és kérem hozzá az Ő segítségét. :oops:

Csak azt tegyem amire hitem van :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 08:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:53
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
na jó, de Isten miért nem bocsájtott meg a Sátánnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 08:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
theodora írta:
na jó, de Isten miért nem bocsájtott meg a Sátánnak?


Te mit gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 08:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Miért, a Sátán megbánta, hogy engedetlen volt, és Isten ellen lázadt?

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 08:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:53
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Istvan írta:
Miért, a Sátán megbánta, hogy engedetlen volt, és Isten ellen lázadt?


tehát csak azoknak bocsássunk meg, akik megbánnak vmit? az már nem a minden kategóriába tartozik..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Megbocsájtás!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 09:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Theodora!

Isten örékévalótól volt és lesz! Általa van minden! Igy az angyalok is! Mi is!
Kettő között az a különbség hogy az angyalok megjelenéséről(keletkezéséről) nem sokat tudunk, annyit azonban igen hogy Ők Isten szolgálatára és imádására lettek alkotva!
Míg mi emberek szintén , de már szabad akaratunkból kell hogy imádjuk megteremtőnket!
Az angyalok rendelkeznek mindazzal , hogy tudnak Isten jelenlétében tartózkodni és látják dolgait , mi addíg csak hiszünk és reménylünk!
Akinek nincs teljes belelátása a dolgokba az tévedhet is , igy érdemel szeretetből bocsánatot, mert törekszik az Isten felé , de kellő ismeret hiányában rosszul is vélheti , hogy most jól cselekszik Isten szerint! Lásd a felekezetek hitbeni különbségét erre példának!
Ezzel szemben a Sátán , aki Isten legmagasabb rangú angyala volt , tudott Isten dolgairól és mégis helyére akart törekedni!
Letaszítani , és helyébe lépni!
Gondolj Jób könyvére és Péternek is mondta Jézus , "kikért benneteket a Sátán"!
Most is odaáll elé és kiképr magának embereket! Még az ítélete és bűntetése nem jött el!Dolgozik és szervezkedik , így készítve elő saját birodalmát és büntetését!
Nekünk meg próbaként adatott melyik Urat szolgáljuk!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 09:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Ha emlékszel az adós szolga példázatára, nekünk MINDENKINEK meg kell bocsátanunk, aki a megbánta, amit tett, egyszerűen azért, mert Isten Krisztusban megbocsátott nekünk. Az azt hiszem, világos, hogy míg a másik garantáltan rosszat akar neked, nem kerülsz vele ismét az előző viszonyba (keresztyén vagyok, nem hülye). Ettől függetlenül persze, hogy nem BOCSÁTOTTÁL meg neki, még kötelességed SZERETNI. Ahhoz, hogy szeresd, nem kell megbocsátanod. Tudod, azt hiszem, gyakran összekeverjük a megbocsátás fogalmát azzal, hogy nem haragszom a másikra, pedig ez két, eléggé különálló dolog. A megbocsátásban a kapcsolat helyreállítása is benne van, ami nem lehet egyoldalú.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 09:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:53
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Istvan írta:
Ha emlékszel az adós szolga példázatára, nekünk MINDENKINEK meg kell bocsátanunk, aki a megbánta, amit tett, egyszerűen azért, mert Isten Krisztusban megbocsátott nekünk. Az azt hiszem, világos, hogy míg a másik garantáltan rosszat akar neked, nem kerülsz vele ismét az előző viszonyba (keresztyén vagyok, nem hülye). Ettől függetlenül persze, hogy nem BOCSÁTOTTÁL meg neki, még kötelességed SZERETNI. Ahhoz, hogy szeresd, nem kell megbocsátanod. Tudod, azt hiszem, gyakran összekeverjük a megbocsátás fogalmát azzal, hogy nem haragszom a másikra, pedig ez két, eléggé különálló dolog. A megbocsátásban a kapcsolat helyreállítása is benne van, ami nem lehet egyoldalú.


igen, ezzel egyetértek, akkor marad a szeretet, bocsánat nélkül :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 10:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hümmm.... nem tudom.... lehet, hogy a "megbocsátás" alatt István valami mást ért, de éppen az adós szolga példázatából következően Isten a "tartozás elengedését" érti alatta

tehát... ha valaki vétkezik ellenem, és IGAZAM VAN, ha haragszom rá...

ha akkor LEMONDVA AZ IGAZAMRÓL (csak így lehet!!!) úgy döntök, hogy ezt a JOGOS KÖVETELÉSEMET (hogy tudniillik Ő JÖJJÖN és KÖVESSEN MEG ENGEM) én ELENGEDEM ... na EZ a megbocsátás... meg a SZERETET

A "szeretem, persze, csak maradjon lehetőleg észrevétlen, mert ha idejön, akkor orrba vágom" - mentalitás NEM ÉPPEN KRISZTUSI...

csak hogy a "Példát" pontosan lássuk: ő JOGOSAN haragudott, mert VÉTKEZTÜNK ellene... és MEGVÁRTA, amíg odajövünk bocsánatot kérni? BIZONY NEM:
"Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt."

a János 3:16-ot mindenki ismeri... de nézzétek meg az 1János 3:16-ot :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 10:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
net2rist, igazad van. Én is ezt szerettem volna mondani. de azt hiszem, ez benne van abban, hogy SZERETED. de a kapcsolat nem lesz a régi. Tudod, a klasszikus példa: a gyerek rosszat csinált, de nem mondja el, nem kér érte bocsánatot. A szülei, testvérei attól még ugyanúgy szeretik, de a kapcsolatban valami gond van... Ha bocsánatot kér, a kapcsolat helyreáll. De persze reggelinél enélkül sem vágják orrba :*:

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 10:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az "alapfeladványt" ugyanakkor NEM OLDJA FEL ez a válasz-féle...

merugye... Isten SZERETI az ÖRDÖGÖT? nem hinném!!

picit a "feljebb bölcselkedés" veszélye fenyeget itt, de azért PICIT belemennék... na NEM az angyalok-bukott angyalok-démonok témakörbe, ez TÉNYLEG nagy falat most ide, egy "egyszerűbb" kérdéssel mint ANALÓGIÁVAL szeretném megvilágítani, h mi is van akkor most Isten kegyelmessége versus meg-nem-bocsátás a sátánnak témakörben

miért nem lehet a halálunk után megtérni?

a dolog NAGGYON egyszerűen levezethető, és REMÉLEM némi irányt ad az "alapkérdésben" is

ugyebár... mikor megtérünk, akkor HIT ÁLTAL nyerjük el a MEGIGAZULÁST... namostan: a földi élet UTÁN már nem a "tükör által és homályosan" állapot van, hanem a "színről színre"...
ÍGY viszont már - fájdalom - NEM LEHET HITRŐL BESZÉLNI!!!
(Ugyebár 1kor13: ELMÚLIK a HIT is, csak a SZERETET marad)
viszont... mivel nincs lehetőség a HITre, a HITből történő MEGIGAZULÁS is ki van már zárva...

azt gondolom (alapkérdésre visszatérve), hogy az Ördög nem valami "külső nyomásra" esett bűnbe, ő ebben a mindent-színről-színre-látó állapotban DÖNTÖTT ÚGY, hogy FELJEBB akarja helyezni a székét Istennél... ezért aztán ez NEM UGYANAZ, mint mikor egy ember bűnbe esik...


húúúúúú.... jól belebonyolódtam... de TALÁN valamennyivel most érthetőbb...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 10:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Tényleg belebpnyolódtál. A bűn az bűn. A mi bűnünk semmivel sem kisebb, mint a Sátán bűne. Egyszerűen Isten nekünk lehetőséget adott a megbánásra - a Sátánnak nem. Miért? Csak Ő tudja. Neki nicsenek kötelességei - nekünk vannak. A bocsánat az Ő személyes ajándéka és kegyelme. Annak adja, akinek akarja. Mi kötelesek vagyunk adni, bárki kéri. De a szeretettel szemben a bocsánatnak megvan ez a sajátossága: kérni kell. A Bibliában is csak az kapott (akár Istentől, akár emberektől), aki kérte.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 10:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szerintem pedig tökéletes, mert a bűn a hitetlenség, és a színról szinre után már nem hitetlenség hanem engedetlenség.
Tudta, hogy mit csinál lázadt, színről-színre ismert.
Hú de jó!
Köszönöm!
Fantasztikus, fenn van az í - m a pont, nem a vessző, húúúúúúúúúúúúúú!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 11:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi! :)
nagyban hozzájárulsz, h úgy érezzem: van ÉRTELME ide járnom (nyilván nem ez a fórum célja, h én jól érezzem magam, nadeazé... :D )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség