Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
megbocsátás
a megbocsátás elsősorban a belső érzések leküzdése, a józan megítélés előtérbe kerülése érdekében. A megbocsátás szerintem elsősorban arra jó, hogy megszűnjön a harag. Tehát harag és megbocsátás egymást kizáró dolgok. Azért hasznos, mert aki haragszik, az sokszor meggondolatlanul cselekszik.

megtorlás
Bosszúvággyal vagy anékül is lehetséges? Számtalan ószövetségi példa létezik a jogos megtorlásra... És a mai társadalmakban is gyakori jelenség.

megelőzés
A legjobb dolog, amit a megbocsátás helyett tenni lehet. Adott esetben egy rendes büntetés megelőzheti az ismételt elkövetést, tehát megelőzésként szolgál. Viszont a feltétel nélküli megbocsátás esetleg pont ösztönzi a bűn elkövetését. Képzeljünk csak el egy banda cigányt, és a rendőrt, aki mindent megbocsát nekik...
Megelőzés lehet még, ha a szükségleteit próbáljuk meg kielégíteni a potenciális elkövetőnek, és akkor nem fog majd később indulatból cselekedni...

önvédelem
A megbocsátás nem zárja ki az önvédelmet. Ilyen célból szabad visszaütni, akár ölni is.

kárpótlás
Megbocsátok én a betörőnek, csak hozza már vissza a gépemet, mert munkaeszköz... Vagy legalább fizesse ki az árát, hogy tudjak dolgozni. És nincs harag...

igazságérzet
Nehogymár csak a bűnözőnek legyenek jogai! Amikor megölnek valakit, akkor mindenki hallgat, csak akkor vannak felháborodva, amikor ezt nem tudja neki a hozzátartozója megbocsátani?

nevelés
Igenis hasznos dolog egy szülői harag. Ha mindig mindent megbocsátanánk a gyereknek, akkor igencsak a fejünkre nőne... Felnőttek ezt már nehezebben viselik, pedig néha milyen gyerekesen tudnak viselkedni...

elrettentés
Hát ha azt látom, hogy azért a dologért, amit elkövetni készülök épp ott szárad valakinek a negyede az egyik kapufélfán, akkor lehet, hogy komolyabban meggondolom... Bár ez a módszer már régen sem vált be.

kontroll
Inkább figyeljünk oda a másikra, törődjünk vele, adjunk neki iránymutatásokat, tanácsokat. És ha nagyon nem hajlandó szót fogadni, akkor erősebb eszközöket is alkalmazhatunk szélsőséges esetekben.

távoltartás
Egy elmebetegre nem lehet haragudni. Meg kell bocsátani neki, feltétel nélkül. De jól be kell zárni a gumiszobába, hogy ne ártson nekünk.

együttérzés
Ha megértem a másik ember indokait, megbocsátani is sokkal könnyebb.

mintakövetés
Jó, jó, nem tudunk tökéletesek lenni, de azért próbáljunk meg tőlünk telhetően... Hogy a többiek is lássák, hogy bizonyos határok között azért lehetséges, és ez mivel jár.[/quote]

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:42 
Kedves Gabi!


Örülök, hogy a csillogó szem mögött most a komoly gondolatok értéke jelentkezik:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:43 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
megbocsátás
a megbocsátás elsősorban a belső érzések leküzdése, a józan megítélés előtérbe kerülése érdekében. A megbocsátás szerintem elsősorban arra jó, hogy megszűnjön a harag. Tehát harag és megbocsátás egymást kizáró dolgok. Azért hasznos, mert aki haragszik, az sokszor meggondolatlanul cselekszik.

megtorlás
Bosszúvággyal vagy anékül is lehetséges? Számtalan ószövetségi példa létezik a jogos megtorlásra... És a mai társadalmakban is gyakori jelenség.

megelőzés
A legjobb dolog, amit a megbocsátás helyett tenni lehet. Adott esetben egy rendes büntetés megelőzheti az ismételt elkövetést, tehát megelőzésként szolgál. Viszont a feltétel nélküli megbocsátás esetleg pont ösztönzi a bűn elkövetését. Képzeljünk csak el egy banda cigányt, és a rendőrt, aki mindent megbocsát nekik...
Megelőzés lehet még, ha a szükségleteit próbáljuk meg kielégíteni a potenciális elkövetőnek, és akkor nem fog majd később indulatból cselekedni...

önvédelem
A megbocsátás nem zárja ki az önvédelmet. Ilyen célból szabad visszaütni, akár ölni is.

kárpótlás
Megbocsátok én a betörőnek, csak hozza már vissza a gépemet, mert munkaeszköz... Vagy legalább fizesse ki az árát, hogy tudjak dolgozni. És nincs harag...

igazságérzet
Nehogymár csak a bűnözőnek legyenek jogai! Amikor megölnek valakit, akkor mindenki hallgat, csak akkor vannak felháborodva, amikor ezt nem tudja neki a hozzátartozója megbocsátani?

nevelés
Igenis hasznos dolog egy szülői harag. Ha mindig mindent megbocsátanánk a gyereknek, akkor igencsak a fejünkre nőne... Felnőttek ezt már nehezebben viselik, pedig néha milyen gyerekesen tudnak viselkedni...

elrettentés
Hát ha azt látom, hogy azért a dologért, amit elkövetni készülök épp ott szárad valakinek a negyede az egyik kapufélfán, akkor lehet, hogy komolyabban meggondolom... Bár ez a módszer már régen sem vált be.

kontroll
Inkább figyeljünk oda a másikra, törődjünk vele, adjunk neki iránymutatásokat, tanácsokat. És ha nagyon nem hajlandó szót fogadni, akkor erősebb eszközöket is alkalmazhatunk szélsőséges esetekben.

távoltartás
Egy elmebetegre nem lehet haragudni. Meg kell bocsátani neki, feltétel nélkül. De jól be kell zárni a gumiszobába, hogy ne ártson nekünk.

együttérzés
Ha megértem a másik ember indokait, megbocsátani is sokkal könnyebb.

mintakövetés
Jó, jó, nem tudunk tökéletesek lenni, de azért próbáljunk meg tőlünk telhetően... Hogy a többiek is lássák, hogy bizonyos határok között azért lehetséges, és ez mivel jár.
[/quote]Üdv Gabi
Hogy ez mennyire keresztényi gondolat menet, és mennyire világias gondolkodásra utal?
Elgondolkoztál ezen vagy csak bemásoltad. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
Hogy ez mennyire keresztényi gondolat menet, és mennyire világias gondolkodásra utal?
Elgondolkoztál ezen vagy csak bemásoltad.

Jelentem, csak bemásoltam... biológiai interfészemen kerresztül, egyenesen az agyamból...

Mint mondtam, ezekről lehetne beszélni. Mi helyes ebből, és mi nem. Mi keresztyéni, és mi nem. És ha valami nem az, akkor mi történne a társadalommal, ha helyesen viselkednénk...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:52 
32ezüst írta:
megbocsátás
a megbocsátás elsősorban a belső érzések leküzdése, a józan megítélés előtérbe kerülése érdekében. A megbocsátás szerintem elsősorban arra jó, hogy megszűnjön a harag. Tehát harag és megbocsátás egymást kizáró dolgok. Azért hasznos, mert aki haragszik, az sokszor meggondolatlanul cselekszik.

Aki haragszik, elfordul a másiktól és a másik reakcióitól függetlenül kezd el cselekedni. A megbocsájtás valóban arra kell, hogy a helyzetet mindig valóságosan tudjam értékelni és ebből fakadóan cselekedni.

megtorlás
Bosszúvággyal vagy anékül is lehetséges? Számtalan ószövetségi példa létezik a jogos megtorlásra... És a mai társadalmakban is gyakori jelenség.

Büntetésnek hívom. A bűnnek MINDIG van büntetése, ha úgy tetszik rövidebb vagy hosszabb idő mulva minden élet ellenes dolog a halálhoz vezet. Az Ige azt mondja a bűn büntetése a halál!

megelőzés
A legjobb dolog, amit a megbocsátás helyett tenni lehet. Adott esetben egy rendes büntetés megelőzheti az ismételt elkövetést, tehát megelőzésként szolgál. Viszont a feltétel nélküli megbocsátás esetleg pont ösztönzi a bűn elkövetését. Képzeljünk csak el egy banda cigányt, és a rendőrt, aki mindent megbocsát nekik...
Megelőzés lehet még, ha a szükségleteit próbáljuk meg kielégíteni a potenciális elkövetőnek, és akkor nem fog majd később indulatból cselekedni...

Megelőzés, ha nem adok lehetőséget a másiknak. Bezárom 3 m2-res cellába.
Ezt tehetem fizikális, szellemi és lelki síkon.
Fizikálisan a börtön, szellemileg a büntetések említése, lelkileg a kiközösítés lehetőségének tálalása.
A megelőzésnek a legszebb formája, amikor szeretetet adok a másikba és ez a belső motiváció ad napi tanácsot az embernek. Az az elérhető legnagyobb szabadság ezen a nyomorult világon



önvédelem
A megbocsátás nem zárja ki az önvédelmet. Ilyen célból szabad visszaütni, akár ölni is.

A szeretet megvéd attól, hogy megvakuljak, gyűlöljek és részesévé válljak a börtön, törvények, kiközösítés bezártságának.

kárpótlás
Megbocsátok én a betörőnek, csak hozza már vissza a gépemet, mert munkaeszköz... Vagy legalább fizesse ki az árát, hogy tudjak dolgozni. És nincs harag...

Ma az egyik kollégám háta mögött kitárgyaltam, félig igaz kijelentésekkel! Hogyan kárpotólhatnám? Minden kárpotólható?
Megcsaltam a feleségem! Hogyan kárpótoljam? Ő is megcsalhat egyszer?


igazságérzet
Nehogymár csak a bűnözőnek legyenek jogai! Amikor megölnek valakit, akkor mindenki hallgat, csak akkor vannak felháborodva, amikor ezt nem tudja neki a hozzátartozója megbocsátani?

Igazságszolgáltatás!
Megölték az az embert Olaszliszkán. A kutyát nem érdekli, hogy 3 ember 60 évet kap. Pusztuljon az összes ciágány, a vérükben van!
Ez az?
Szemet szemért, egy szemért egy szemet!
Jaj de mást érzek, mikor más a bőre színe! Erre alapozzak?


nevelés
Igenis hasznos dolog egy szülői harag. Ha mindig mindent megbocsátanánk a gyereknek, akkor igencsak a fejünkre nőne... Felnőttek ezt már nehezebben viselik, pedig néha milyen gyerekesen tudnak viselkedni...

A megbocsájtás ahhoz kell, hogy tiszta szívvel lássunk, de erről már beszéltem...
Visszajelzésre szükség van. A gyereknek látnia kell, hogy ha valamit rosszul vagy jól csinál, akkor annak következménye van.
A nevelés két szabályon alapszik:
1.Ha jót tesz, jó irányba halad, megdicsérem, jutalmazom, bátorítom.
Ha rosszat tesz, rossz irányba indul, leszidom, büntetem, ha kell a seggére is verek.
2.Ehhez számomra két fontos dolgot kell tudnom:
Tudom-e szülőként, hogy mi a helyes és mi a helytelen?
Ha tudom, akkor ingerlem-e a gyerekemet azzal, hogy hol ezt, hol azt mondom neki?


elrettentés
Hát ha azt látom, hogy azért a dologért, amit elkövetni készülök épp ott szárad valakinek a negyede az egyik kapufélfán, akkor lehet, hogy komolyabban meggondolom... Bár ez a módszer már régen sem vált be.

Hu....

kontroll
Inkább figyeljünk oda a másikra, törődjünk vele, adjunk neki iránymutatásokat, tanácsokat. És ha nagyon nem hajlandó szót fogadni, akkor erősebb eszközöket is alkalmazhatunk szélsőséges esetekben.

Figyeljünk a másikra? Miért, mert nekem hasznot hoz? Akkor most kire figyelek?

távoltartás
Egy elmebetegre nem lehet haragudni. Meg kell bocsátani neki, feltétel nélkül. De jól be kell zárni a gumiszobába, hogy ne ártson nekünk.

A szabadságról már írtam....

együttérzés
Ha megértem a másik ember indokait, megbocsátani is sokkal könnyebb.

Ha megértem, hogy a megbocsájtásnak mi az ára, akkor valóságossá válik a megbocsájtásom, mert vállalom.

mintakövetés
Jó, jó, nem tudunk tökéletesek lenni, de azért próbáljunk meg tőlünk telhetően... Hogy a többiek is lássák, hogy bizonyos határok között azért lehetséges, és ez mivel jár.
[/quote]

Egy mintát tartok elfogadhatónak, Jézust. A gipszet is egy mintába öntik, hogy forma legyen belőle. Ha embert akarok formálni, akkor ezt az ember nevezetű formába kell öntenem.
Az ítéletet pedig a minta mondja meg és nem a többiek.
Én nem azért akarom Jézust követni, hogy minta legyek, hanem hogy EMBER


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. okt. 19., csütörtök 08:05-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 09:53 
most mennem kell a tárgyalás technikai tréning folytatódik, ha érdekel, a többi kérdésre is leírom amit gondolok

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 10:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
most mennem kell a tárgyalás technikai tréning folytatódik, ha érdekel, a többi kérdésre is leírom amit gondolok

Péter

Nagyon örültem a hozzászólásodnak! :)
Igen, ilyen és ehhez hasonló kiegészítések, cáfolatok nagyon is érdekelnének.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 15:32 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Idézet:
Gabi írta
kárpótlás
Megbocsátok én a betörőnek, csak hozza már vissza a gépemet, mert munkaeszköz... Vagy legalább fizesse ki az árát, hogy tudjak dolgozni. És nincs harag...

Múlt héten törtek be a parókiánkra, és elvittek sz.gépet , digitális fényképezőt pénzt stb.
Mivel éjjel történt , hálát adunk az Úrnak, hogy az alvó lelkésznek és nejének bántódása nem esett!
Az mellett hogy a sz.gépen volt az egész évi könyvelés és sok mentett digitális fénykép ,- amikből a családi események és a testvérgyülekezet látogatása során készült képek készülhetnének- ,más pótolhatatlan dolog nem volt!

Megbocsátottunk és reméljük ebből is tud az Úr jót kihozni valaki számára!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 18:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Megbocsátottunk és reméljük ebből is tud az Úr jót kihozni valaki számára!
Szeretettel Tamás

A betörő számára egy kis bevételt legalábbis...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 19:53 
Beírtam végig


Vissza a tetejére
  
 

Re: a szeretet mindent...
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 08:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
theodora írta:
sziasztok, tegnap egy kedves barátommal beszélgettem a szeretetről, a korintusbeliekhez írott levél alapján.

a szeretet mindent megbocsát, mindent eltűr, mindent elhisz ..

ez a barátom nem tud megbocsátani valakinek, arra hivatkozik, hogy Isten sem bocsátott meg a Sátánnak, pedig Isten a szeretet.

szerintetek erre mit lehet mondani?

theodora



Ahogy azt többen is kifejtették, nagyon helyesen és utal Isten, Sátán közötti viszonyra.

A megbocsátás valóban szeretetből fakad.

Az angyalok is szabad akarttal rendelkeznek, mint mi. Az Ördög (héb) elsőszámú rágalmazója Istennek, Sátán (héb) pedig ellenszegülő. De, ismerjük még kígyó néven is.
Ján 8:44 Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.
Ebből a részből kiderül, (maga a szemtanú, azaz Jézus azonosítja, és mondja el, hogy ki ő.) Valamikor ez a szellemi személy, akit Sátán néven ismerünk, tökéletes volt, és egykor megállt az igazságban. Majd cselekményével emberölővé lett.

Ezékiel könyvében olvasok egy nagyon érdekes részt, arról hogyan is lett ez a személy Ördöggé 28:12-19 (meglátásomban tökéletes fogalmazvány, ami nagyon jól szemlélteti azt az előkelő helyet, és isten bizalmát, amit ez a személy birtokolt. És mindezt elvetette magától.) Vagy Ézsaiás 14:12-14. Ahol Istenihletés alatt közli az íróval, hogy mik is jártak Sátán ’fejében’, hogy mi a mozgató tényező. Egyértelműen Isten hatalmát, rangját akarja magának.

Szándékával pedig nem adott fel, nem hagyott fel. Még most is úgy gondolja, hogy esélye lehet. Jób könyvében ismét olvasok egy érdekes dolgot. Magát Istent kísérti meg.
(Azt mondja: ted rá a kezed, vagyis verd meg Jóbot, és meglátod majd megátkoz.)
Jób, nem tudta, hogy létezik a sátán. A vele történteket Istennek tulajdonítja, de hitében, azaz bizalmában Istenhez kitart.
Viszont itt világosan látható, hogy Sátán milyen vitakérdéseket vetett fel. Jób 1:6-12, 2.1-7.

Később Jézust is megkísérti, és nem csak akkor, amikor elkezdte szolgálatát, hanem később is. (luk 4.13) amiből az látszik, hogy egy időre, azaz alkalmas pillanatra vár. (pl. Péteren keresztül, Mat 16.23 Péter szereteté használva fel.)

De, nem csak Jézusra, Jóbra igaz. Luk 22:31. Minden hivőre igaz.
Majd még később a 1Pét 5:8 kijelenti és a Jelenések könyvében, ami napjainkban teljesülő jóslatok ismét megemlítik. „Jel. 12:12 Annakokáért örüljetek egek és a kik lakoztok azokban. Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint a ki tudja, hogy kevés ideje van. „
Tudja, hogy nincs semmi, ami megmenti a biztos pusztulástól, de, ha az övé nem lehet, akkor pusztuljon ami csak lehet.
Jelenleg ez a helyzet.

És itt jön a bocsánat, és szeretet összefüggése.
Ahogy azt meg is jegyeztétek, mikor kért Sátán bocsánatot? Vagy volt szándéka?
Isten nem hazudik nekünk, feltárja azt ami az emberre tartozik. Így magát a vitakérdést is, hogy tudjuk, mi miért van. Miért adott hatalmat a bizonyításhoz Sátánnak (nem korlátlan, hanem korlátozott, és a bizonyításhoz használhatja. Jóbnál kiderül, hogy semmit sem tehet Isten engedélye nélkül.)

Jézus megmutatta milyen az Atya. Ján 14:8.
A földi tartózkodása idején aki kérte meggyógyított, megbocsátott. Mat 18:21, 22. A megbocsátásról van benne szó. (nem tudom, hogy kiszámolta-e valaki, én azért ide teszem az eredményt. Jézus szavai által ami akár 77 szer is. Egy napra elosztva, 18,7 percenként) A szeretetből fakadó megbocsátásnak olyan készségesnek kell lennie, hogy ellenünk elkövetet valami vétség után (amikor még javában forr a düh, merthogy emberből vagyunk. :) képesnek kell lennünk arra, hogy mindent elfelejtve megbocsássunk.
De, van egy elő feltétele a dolognak. Kérni kell!
Ha mi vétkezünk, akkor nekünk, ha más(ok ) ellenünk, akkor neki. Ahogy Jézus megfogalmazta a példa imában. Mat 6:12. Isten készséggel megbocsát. És itt nem az emberi szentimentális megbocsátásra gondolok, hanem a tökéletes bocsánatra. Jézus áldozatán keresztül hajlandó azon átnézni. (mintegy meg nem történtnek venni.)

De, jól tudjuk, hogy Sátán sosem kért bocsánatot. De, ha tette volna is, hatálytalan lenne.
Mert egykor tökéletes volt. Ergo tudta mit tesz, tettével nem csak a földet, hanem az égieket, azaz angyalok sokaságát is megingatta. Olyat tett amiről világosan tudta, hogy Isten ellen való. Jézus közölte is, hogy Aki Isten Szelleme ellen szól, tesz, annak nincs bocsánat. (Isten igazságos, és a tudatlanság idejét elnézi.) Vagyis, abban az esetben, ha valaki tudja mit tesz, és az a Teremtő ellen irányul közvetlenül. Arra nincs bocsánat.

Így aztán Sátánnak, akár kéri, akár nem. Nincs bocsánat.
A szeretet nem arról szól, hogy bárgyún eltekintünk, főleg nem Isten esetében. Mert nem egy helyen olvassuk, hogy Ő bizony bosszúálló, féltékeny, szerető Isten.
(Bocs, ha hosszúra eresztettem. )

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 08:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
De jó volt, izletes :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: a szeretet mindent...
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 11:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 21., kedd 17:26
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lucius,

olvasva soraid és néhány korábbi reflexiót jó néhány gondolat fogalmazódott meg bennem.

Először is véleményem szerint megbocsátás az elfogadással kezdődik…elfogadni azt, hogy az Isten valamiért így akarta…hogy megbántva érezzük magunkat a másik által…ezzel Isten feladatot adott nekünk is és annak is aki megbántott bennünket…az éremnek mindig két oldala van…ne akarjuk mi megítélni azt, hogy mi a jó és rossz...

Néhány korábbi hozzászólást elolvasva azt gondolom, hogy aki megismerte Isten szeretetét az bárkinek meg tud bocsátani….képes rá, mert a kapott szeretet cselekedeteiben adja tovább…és ez szerintem korántsem engedelmességen alapul…sokkal inkább egyfajta belső motiváció…

Boldog érzés…megérezni a hit erejét és a végtelenségét…kapjuk…és adjuk tovább….és hogy az Isten bosszúálló, féltékeny…hmn…??? … hosszú – hosszú sorokon keresztül arról beszélni, hogy Isten mért nem bocsátott meg a Sátánnak…

…másképp látom…nem gondolom, hogy a „mért nem” megközelítés bárhová vezet...
…azt gondolom beszélni fontos….de a szeretet akkor az igazi, ha szavak nélkül is érzed az áldott nyugalmát…és ez a szeretet megbocsát bárkinek, bármikor…

Remélve, hogy nem bántottalak meg további szép napot kívánok:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: a szeretet mindent...
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 08:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kekpegazus írta:
Kedves Lucius,

olvasva soraid és néhány korábbi reflexiót jó néhány gondolat fogalmazódott meg bennem.
....


Kedves kekpegazus! :)

Ahogy az felmerült: theodora által, és hozza ismerőse szavait;
„arra hivatkozik, hogy Isten sem bocsátott meg a Sátánnak, pedig Isten a szeretet. szerintetek erre mit lehet mondani?”

Ahogy válaszoltam: (kiemelve.)
A megbocsátás valóban szeretetből fakad.
Jézus szavai által ami akár 77 szer is.
De, jól tudjuk, hogy Sátán sosem kért bocsánatot. De, ha tette volna is, hatálytalan lenne.
Így aztán Sátánnak, akár kéri, akár nem. Nincs bocsánat.


Ezt mondod;
és ez a szeretet megbocsát bárkinek, bármikor…


-------------
Azt mondom;
A bárki, és ebben benne a Sátán is. Hiszen ő is teremtmény, személy, csak épp szellemi. Neki nincs bocsánat. Mint ahogy nincs Ádám, Éva-nak sem. Sem pedig azoknak, akik Isteni ítélkezés által haltak el. Pl. vízözön, vagy más esetek, amikor Isten intézkedik azok elvesztéséről. Mint Ai, Jerikó lakosai, (és bizony ezen sokak fennakadnak, mert itt is voltak csecsemők. De, Isten a szüleik után ítéli meg a kisdedeket is. [ez az egyik sarkalló pont, hogy a szülő hitben nevelje a gyermekét.] )akik szembeszálltak vele és az Ő akaratával, vagy még Egyiptom elsőszülöttei.
Isten nem tesz felesleges dolgokat.
Isten amikor ítéletet hajt végre, azt nem részlegesen teszi. Kóré és társai sosem támadnak fel…

De, gyanítom más-más dologról, beszélünk. :)
Theodora által szóbakerült, hogy Isten nem minden esetben bocsát meg. Amire én elmondtam a hitnézetem szerinti dolgokat. Kiemelve, hogy Jézus Atyja mintájára adott választ. Mi több!
Zsid 10:26 Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat,
Mat 12:31 Azt mondom azért néktek: Minden bûn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.

Mert tudjuk Isten JÓ! Megbocsát, de itt a példa, hogy van amit Ő sem néz el. De, ez az Ő privilégiuma.

Nekünk embereknek, egymáshoz való viszonyunknak másnak kell lenni.Mert emberek vagyunk, akik örökölték a bűnt, és az elhat ránk a mai napig.
Így aztán sem ítélkezni, sem gyűlölködni nincs jogalapunk. Valamint ha mi bocsánatra számítunk, akkor az Atya mintájára mi is gyakoroljuk azt.
Mat 6:12 És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek;

Amiről én beszéltem, az az, hogy vannak esetek amikor Isten nem bocsát meg, és annak alapos oka van. És vannak esetek (ránk nézve túlnyomórészt) amikor igen. Ezt a megbocsátási folyamatot mondja Jézus, hogy mi is gyakoroljuk.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: a szeretet mindent...
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 18:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 21., kedd 17:26
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lucius,

köszönöm a választ, s hogy ennyi időt szenteltél a magyarázatra.


Azt gondolom, hogy értem mit is szerettél volna mondani, és azokat a gondolatokat osztom is.

„De, gyanítom más-más dologról beszélünk.:)” írtad…ezzel együtt ezt a mondatodat is igaznak érzem. Ez a Fórum ezért nagyszerű…a dolgokat és a történéseket sok-sok ember „szemüvegén” keresztül láthatjuk. És az benne a csodálatos, hogy egyik sem jó vagy rossz…

A magyarázatom ugyanarról szólt, de ahogyan korábban is leírtam másra helyezném a hangsúlyt.
Azt gondolom erről, hogy a dolgok akkor építik lelkünket és akkor tudunk egy egy nehézségen túllépni, ha azokkal szembenézünk és a megoldást, az „igeneket” keressük…és nem az bizonygatjuk, hogy mért nem.

A hozzászólásommal csupán azt szerettem volna elmondani, hogy ha ilyen helyzetbe kerültem volna, valószínűleg megpróbáltam volna a barátommal megértetni, megláttatni azt, hogy a rossz (amit általában mi élünk meg így) is ajándék Istentől, amely nem cél nélküli.

Túl kell lépnünk saját sérelmeinken…sőt, ha valaki megérti azt, hogy minden nehézség, akadály, konfliktus ajándék, s ráébred arra, hogy mit is tanulhat ebből - hálás lesz érte.

S aki megbántotta őt – abból talán ő is tanul. Lehetséges, hogy ő ettől kicsit másképp, de ugyanúgy szenvedett…Az, hogy Isten nem bocsátott meg a Sátánnak…nos azt hiszem , hogy a "megnembocsátás" indokoltságának alátámasztása fontos, de az elfogadás szempontjából nem releváns… ettől még nem fog túljutni a meg nem bocsátás nehézségein…szerintem. És bocsánat ezért a mondatért. Azt tudom és érzem, hogy Isten szeret…és ezt a szeretet nem tarthatom meg…de nem azért mert az le van írva…hanem azért mert ez akkora kegyelem és olyan csodálatos, hogy ettől nem foszthatom meg a környezetem...a megbocsátás akkor válik igazzá - meglátásom szerint - , ha innen(belülről) fakad....és mint olyan csodálatos megtapasztalni a megbocsátás nyújtotta szabadságot, és egész lényünket átható boldogság érzését.

Így közelíteném meg, azt hiszem.

Köszönöm még egyszer a „beszélgetést”, további szép napot. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 76 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség