Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 

Re: Üdvözülhet-e egy Jézust nem ismerő, de "szent életű" ember?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 09., kedd 06:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
kedves Rosta, egyet értek veled, azon gondolkodtam, hogy miért nehéz még is ez a kérdés, hogy Ex és Loisz nem vagy csak részben válaszoltak, szerintem azért mert azon túl amit írták, nekünk a fö dolgunk Jézús Krisztust hirdetni, de ahogy ismerlek, ezt te is így gondolod.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üdvözülhet-e egy Jézust nem ismerő, de "szent életű" ember?
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 10., szerda 00:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
kedves Rosta, egyet értek veled, azon gondolkodtam, hogy miért nehéz még is ez a kérdés, hogy Ex és Loisz nem vagy csak részben válaszoltak, szerintem azért mert azon túl amit írták, nekünk a fö dolgunk Jézús Krisztust hirdetni, de ahogy ismerlek, ezt te is így gondolod.



--
Idézet:
Ex és Loisz nem vagy csak részben válaszoltak,

nem értem,- mire nem válaszoltam ? mi az a
Idézet:
nehéz még is ez a kérdés
?

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üdvözülhet-e egy Jézust nem ismerő, de "szent életű" emb
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 24., kedd 02:37 
Offline

Csatlakozott: 2011. nov. 15., kedd 19:59
Hozzászólások: 7
Üdvözülhet,ha Jézus Krisztust személyes megváltójának elfogadja,ha Jézus Krisztust nemismerő "szent életű emberként hal meg,nem üdvözülhet.
"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam." Jn 14,6.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üdvözülhet-e egy Jézust nem ismerő, de "szent életű" emb
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 25., szerda 21:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
...attól is függ, hogy mit értünk a "nemismerő" alatt.
Onnan válik érdekessé a kérdés, ha figyelembe veszem, hogy az emberiség nagyobb százaléka soha nem is hallotta az evangéliumot. Tehát nincs mit visszautasítani.
Isten ugyanúgy kezelné őket mint az evangéliumot tudatosan lábbal tipró gonoszt cselekvőket?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üdvözülhet-e egy Jézust nem ismerő, de "szent életű" emb
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 28., szombat 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2011. nov. 15., kedd 19:59
Hozzászólások: 7
Literaty írta:
...attól is függ, hogy mit értünk a "nemismerő" alatt.
Onnan válik érdekessé a kérdés, ha figyelembe veszem, hogy az emberiség nagyobb százaléka soha nem is hallotta az evangéliumot. Tehát nincs mit visszautasítani.
Isten ugyanúgy kezelné őket mint az evangéliumot tudatosan lábbal tipró gonoszt cselekvőket?


Mindnyájan elhajlottak, egyetemben haszontalanokká lettek; nincs, a ki jót cselekedjék, nincsen csak egy is. (Róma 3,12.)

Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. (János 3,3.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üdvözülhet-e egy Jézust nem ismerő, de "szent életű" emb
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 29., vasárnap 21:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Jocó!
Ebben a témában könnyű elbeszélni egymás mellett. Csak a Biblia alapján is egészen más válasz is adható, mint amit Te érvényesnek tartasz. Krisztus ismerete nem korlátozódik az egyház tanításai szerinti Krisztus ismeretére, mert az egész Világ általa lett és nélküle semmi sem lett. Tehát a személye egyetemes: benne élet volt és az élet volt az emberek világossága.

Van néhány elgondolkodtató ige:
Róm. 2.:
11Mert Isten nem személyválogató. 12Akik ugyanis törvény ismerete nélkül vétkeztek, a törvény nélkül vesznek el, és akik a törvény ismeretében vétkeztek, azok a törvény alapján kapják meg majd az ítéletet. 13Hiszen nem a törvény hallgatói igazak Isten előtt, hanem a törvény megtartói fognak megigazíttatni. 14Mert amikor a pogányok, akik nem ismerik a törvényt, természetes eszük szerint cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmaguknak szabnak törvényt. 15Ezzel azt bizonyítják, hogy a törvény cselekedete be van írva a szívükbe. Erről lelkiismeretük és egymást vádló vagy éppen védő gondolataik együtt tanúskodnak majd, 16azon a napon, amelyen megítéli Isten az emberek rejtett gondolatait az én evangéliumom szerint Krisztus Jézus által.
25A körülmetélkedés valóban használ, ha megtartod a törvényt; de ha törvényszegő vagy, akkor körülmetéltséged körülmetéletlenséggé lett. 26Ha pedig a körülmetéletlen megtartja a törvény rendelkezéseit, nem tekinti-e Isten a körülmetéletlenségét körülmetéltségnek? 27Még a származása szerint körülmetéletlen is, aki betölti a törvényt, el fog ítélni téged azért, mert az Írás és a körülmetélés ellenére törvényszegő vagy. 28Mert nem az részesül dicséretben, aki külsőleg zsidó, aki testén külsőleg van körülmetélve, 29hanem az részesül dicséretben - mégpedig nem emberektől, hanem Istentől -, aki belsejében zsidó, aki nem betű szerint, hanem szívében a Lélek által van körülmetélve.

Üdv: Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üdvözülhet-e egy Jézust nem ismerő, de "szent életű" emb
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 20., péntek 21:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Kedves Csaba!

kuruc írta:
Krisztus ismerete nem korlátozódik az egyház tanításai szerinti Krisztus ismeretére, mert az egész Világ általa lett és nélküle semmi sem lett. Tehát a személye egyetemes: benne élet volt és az élet volt az emberek világossága.


Ez igaz, csakhogy az egyetemes kijelentés - azaz a teremtés, melyben mindenki megismerhetné az Urat - nem éri el célját, mert az embereket bűnös voltuk vakká tette erre. Ez világosan kiderül az általad idézett Római levél első néhány - mondjuk három - fejezetéből; érdemes ezeket a fejezeteket együtt, egyszerre is olvasni.

Tehát az egyetemes kijelentést a bűnös ember nem képes felfogni, ezért van szükségünk a Bibliára, Isten úgymond különös kijelentésére, melyben valóban olvashatunk elgondolkoztató igéket. A te általad idézetteket nem hozom fel még egyszer, a Jn 14,6-ot is csak említés szintjén, ellenben ide idézem azt az igét, mely számomra perdöntő jelentőséggel bír a kérdésben:

Legyen tudtotokra mindnyájatoknak és a Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti elõttetek épségben.
Ez ama kõ, melyet ti építõk megvetettetek, mely lett a szegeletnek fejévé.
És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk. (ApCsel 4,10-12)

Ennek alapján - és más igék, többek között az általad idézettek alapján is - én persze nem tudom, hogyan lesz dolguk a túlvilágon azoknak, akik nem ismerték Jézust, azaz a Jézusról és a megváltásról szóló örömhírt, honnan is tudnám. Azt azonban tudom, hogy - mivel ők pusztán az egyetemes kijelentésre hagyatkozhatnak - ők roppant nehéz helyzetben vannak, hogy finoman fogalmazzak.

A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik. (Mt 16,16)

Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által. (Róm 10,17)

Üdv: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség