Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 

Jézus Krisztus személye
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 02., szombat 20:59 
A keresők téma legfontosabb topicja, hiszen az Atya benne keresett és keres minket!
:-)

Kicsoda neked Jézus Krisztus?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. dec. 03., vasárnap 07:30-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 00:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Köszi Kavics a topikot. Kicsit nehéz is most elsőnek megszólalnom - de egy folyamatban lévő témát hoztunk át ide. Jézus Krisztus személyét, isteni lényét vizsgáljuk.

Kedves Lucius,
Amivel egyet tudok érteni, hogy Jézus Krisztus a Fiú - és az Atya adja neki, keni fel stb. Tehát van egyfajta különbség, amit maga az Atya-Fiú szavak is sugallhatnak. Az Atya megadta a Fiúnak hogy vele egy legyen, hogy teremtő ereje legyen, hogy örökkévaló legyen. Innentől a hogyan, a miért - az a véges elménk számára kikutathatatlan. De a Biblia következetesen a született szót használja Jézusra (ami szintén titok, hogy mit értsünk ezen) az emberre pedig következetesen a teremtett szót.

>nem tudok kitenni = jelet Isten, és az Ige közé
De a Biblia egy sok helyen kiteszi! Értem, hogy az Atya adta ezt meg. De ha megadta, tovább nincs mit megkérdőjeleznünk rajta. Teljes jogú Isten.
Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő. Azt mondja Jézusról, a hatalma szavával fenntartja a mindenséget.

>különösen fontos és észbenntartandó, amit a Példabeszédek 8:részben olvasok. (maga a fejezet egészben sok közölni valót tartalmaz, mint a Biblia más részei is.) De, most inkább a 8.22-től kezdve
Jó de mi van a következő verssel? Péld 8,23
örök időtől fogva felkent - örök időtől felkenve lenni - a kezdete valahol az örök-ben van.

>Ami a teremtő hatalmat illeti; Igen, volt neki. Atyjától kapta... Majd ettől a létformától önként megfosztotta magát
Mármint a földi életének idejére! (Visszavehette volna bármikor, de mint Ember Fia élt győzedelmes életet, hogy példa lehessen, hogy ne lehessen azt mondani, ja Ő Isten volt, neki könnyű volt)

>Zsolt 8:5 (8:6) Hiszen kevéssel tetted őt kisebbé az Istennél.
Itt sztem nem Jézusról beszél. Micsoda az EMBER? ... az embernek fia itt simán az ember megismétlése. Való igaz, hogy a legtöbb helyen Jézusra vonatkozik, de vannak más igehelyek is ahol nem. (helyesbítésem lásd későbbi hsz-ban)

>>hívják nevét: erős Istennek, örökkévalóság atyjának
>Ezen van a lényeg!
Jó, de ha erős Isten és Örökkévalóság atyja, akkor vegyük szó szerint.(Erre még nem hallottam a JT választ, úgyhogy kíváncsi is vagyok, hogy mit mondasz)

>nem azt jelenti, hogy Ark = Isten.
Persze, ezt ezzel az érvvel nem is akartam állítani, csak arra nézve mondtam, hogy Jézus nem angyal.

Tényleg jó látni, hogy komolyan kutatod az Írást, hogy nem instant levespor módjára veszed elő a JT tanításokat. (persze ezzel nem akarok általánosítani) Várom válaszod.

Üdv:
Indu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Indu 2006. dec. 03., vasárnap 12:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 00:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Még az jutott eszembe, mint emberi példa, hogy ha lesz egy házastársam, én viszem a házasságba a lakást, és deklarálom, hogy mi egyek vagyunk, és mindent megosztok a másikkal.

Innentől nincs helye azt kérdezni, hogy na de kié a lakás? Mert megmondtam, hogy mindenünk közös, és egyek is vagyunk.

Meg, hogy Kavics topiknyitó kérdésére is legyen valami:
az egyik kedvenc énekemmel válaszolok arra, kicsoda nekem Jézus.

http://www.biblia.hu/zene/m3u/zendul03.m3u

Üdv:
I


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 01:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Számomra Jézus,az Istent alkotó ,
végtelen számú Szentlélekből,
a földön,emberként ,megtestesült Isteni személy.
Mint a fentiekből kiderül,Jézus nem maga az Isten,de pont olyan tulajdonságokkal rendelkezik mint az
Isten,hisz Istennek a része.
Ezért mondhatta Jézus,hogy aki engem látott az az Istent látta.
Isten célja az volt,hogy az embereknek
megmutassa,hogy a lelkükben lakozó Szentlélek által
hogyan üdvözülhetnek,hogyan
nyerhetnek örökéletet.

Isten,Jézuson a megtestesült Szentlelken keresztül kinyilatkoztatta,
hogy senki sem mehet az Atyához,
csak is a Szentlelken keresztül.

Miután Jézus a mennybeszált és vissza került az Atyához,
"vissza küldte"a vigasztalót ,a saját
Szentlelkét,hogy mutassa az utat
az embereknek a Szentlelkükön keresztül az Atyához.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 07:49 
Jézus Krisztus számomra a KEZDET!
Előtte semmi sem volt. Léteztem, de nem ÉLTEM!
Ettem, ittam, ünnepeltem napokat de nem SZERETTEM.
Voltak emberi kapcsolataim, de nem volt KÖZÖSSÉGEM.
Kétségeim voltak Istenről, de nem volt BIZONYOSÁGOM!

Jézus Krisztus számomra a VÉG!
Ő jön el egyszer ide értem és magához vesz az Ő országába!

Jézus Krisztus számomra az ÚR!
Teljes hatalommal rendelkező Úr! Neki adta az Atya MINDEN hatalmát mennyen és földön! Számomra nincs más minden hatalommal rendelkező személy.

Jézus Krisztus a megígért Messiás!
Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét.
Az ÉN bűneim kifizetője. Rabszolgaságom szabadító levelének megvásárlója!

Jézus Krisztus ISTEN-EMBER!

Az Atya akarata, emberi testben megjelent Szeretet!
Teremtő, mindenható, irgalmas, jó, mindent tudó, örök, végtelen, közöséget vállaló, mentő SZERETET!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 10:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
http://keresztenyek.hu/h_szent.html

Egy kis olvasmány, talán segít megérteni Szentháromság.
Már ha szükség van megértésre, és nem elég elfogadni hogy „egyek”.

Bocs a szerkesztésért. :)
Mivel nem biztos hogy ráveszi magát valaki hogy elolvassa így gondoltam be másolok egy részt belőle.

„..Mindent egybevetve láthatjuk, hogy az Újszövetség úgy jelenti ki nekünk Jézust, mint aki EGY az Atyával és mégis megkülönböztethető tőle. Az "egynemzett" kifejezés (görög: monogenes) azt mutatja, hogy a Fiú az Atyától "kapta magát", és nem beszél időpontról, hanem a kettőjük közötti kapcsolatról. Az Atya a Fiú eredete, a Fiú örökké az Atyától származik, ezért ugyanolyan örök természetű. A Szent Szellemet az Atya és a Fiú küldte a világba. Ugyanaz az eredete, ugyanolyan örök természetű, és ugyanúgy részt vesz a belső isteni adásban, nyerésben és egységben.”..

Érdekesség ként, a született, ered, elgondolkoztatott.

Jn 1,18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2006. dec. 03., vasárnap 14:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 12:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

>Zsolt 8:5 (8:6) Hiszen kevéssel tetted őt kisebbé az Istennél.
Sajnos az előző hozzászólásomban erről butaságot írtam. Ez - igazat adva Luciusnak - többszörösen visszahivatkozott Messiási prófécia.

Zsid 2.
Sőt bizonyságot tett valahol valaki, mondván: Micsoda az ember, hogy megemlékezel ő róla, avagy az embernek fia, hogy gondod van reá? Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin, Mindent lábai alá vetettél. Mert azzal, hogy néki mindent alávetett, semmit sem hagyott alávetetlenül: de most még nem látjuk, hogy néki minden alávettetett. Azt azonban látjuk, hogy Jézus, aki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál*, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált.
/* azért az angyalokhoz viszonyítja, mert az embereknél nem tétetett kisebbé/

I Kor
Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

Szóval összegezve: az angyaloknál kisebbé téve addig volt, amíg a földön emberként élt. Hogy ki vetette kinek alá stb - ezt eddig is így láttam. Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában.

A születés kifejezés pedig azért hangsúlyos, mert ha egy királynak fia születik - az is királyi sarj. (Hangsúlyozom, hogy emberi értelmünknek ez felfoghatatlan, hogy itt miről van pontosan szó) A most idézett ige is másra vonatkozi (Jézus földi születésére), de a fenti állításomat talán alátámasztja: "A Szent Lélek száll te reád, és a Magasságosnak ereje árnyékoz meg téged; azért a mi születik is szentnek hivatik, Isten Fiának."

Üdv:
I.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 03., vasárnap 19:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Jut egy kis időm szakítok arra, hogy összerendezzem gondolataim. Most csak olvasásra futja. (elnézést, mert beindult a házkereső gépezett, most az veszi el időm.)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 19:12 
Miután régen sokszor és sokféleképpen szólt Isten az atyákhoz a próféták által, ezekben a végső időkben a Fiú által szólt hozzánk, akit örökösévé tett mindennek, aki által a világot teremtette.

Öröksége vagyok az Úrnak, annak aki által a világ teremtetett, aki szól hozzám!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 09:01 
Ő Isten dicsőségének a kisugárzása és lényének képmása, aki hatalmas szavával hordozza a mindenséget, aki miután minket bűneinktől megtisztított, a mennyei Felség jobbjára ült.
Annyival feljebbvaló az angyaloknál, amennyivel különb nevet örökölt náluk!

Benne látom Isten dicsőségét minden körülmény és külsőség ellenére.
Ő tisztított meg bűneimből. A jövőre nézve igaz ez, de nála nincs múlt jelen és jövő.
Több, mint bármelyik angyal, mert az Ő neve Messiás, a Fiú, a Szent!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 11:45 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nem csak Isten Igazságát , hanem a teljes irántunk érzett szeretetét , féltőn szerető kegyelmét testesítette meg! Magát a nagybetűs SZERETETET testesítve meg jött el közénk!
Férfitól furcsa gondolat , de szeretnék a lábát olajjal mekenő , és hajával simító nő helyében lenni!
Nézzétek el nekem , de magát az Istent simogatta!!!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 07:21 
Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."
Amikor pedig bevezeti az elsőszülöttet a világba, ismét így szól: "Imádja őt az Isten minden angyala!"

Ő a Fiú! Több minden angyalnál, minden üzenet hozónál nekem!
Az angyalokkal együtt imádhatom a Bárányt, akit maga Isten nemzett!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 09., szombat 08:13 
És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává, ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.

Számomra Ő az, aki nem a hamisság, képmutatás által uralkodik, hanem az igazság pálcájával!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 07:56 
Szeretted az igazságot, és gyűlölted a gonoszságot: ezért kent fel téged az Isten, a te Istened öröm olajával társaid fölé."

Ő az nekem, aki miatt szerethetem az Igazságot és gyűlölhetem a gonoszságot!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 06:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Első kérdésem: kicsoda számodra Jézus Krisztus?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség