Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

üldözés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 25., péntek 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Érdekelnének a gondolataitok:
Mit neveztek hétköznapi érdelemben üldözésnek?
Jézus Krisztust üldözték-e és ha igen kik és miért?
Pál életében mit jelentett az üldözés?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 07:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Egy dolgot biztosan nem tettek. Nem próbáltak meg egyetlen földi (vallási vagy politikai) hatalommal sem jó viszonyt ápolni azért, hogy előnyöket élvezzenek, vagy hogy elkerüljék az üldözést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 07:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Egy dolgot biztosan nem tettek. Nem próbáltak meg egyetlen földi (vallási vagy politikai) hatalommal sem jó viszonyt ápolni azért, hogy előnyöket élvezzenek, vagy hogy elkerüljék az üldözést.
De az sem fordult meg a fejükbe, hogy a számláikat az állammal akarják kifizettetni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 07:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A Hetekben megy egy sorozat ebben a témában. Már a 11.résznél tart. Akit érdekel a téma részletesen.
Ez itt a 6. rész, de érdemes a többit is elolvasni.
http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/2011 ... _es_arulok

üdex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 09:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egy dolgot biztosan nem tettek. Nem próbáltak meg egyetlen földi (vallási vagy politikai) hatalommal sem jó viszonyt ápolni azért, hogy előnyöket élvezzenek, vagy hogy elkerüljék az üldözést.


Köszi a választ. :-)

Rossz viszonyra sem törekedtek, azt gondolom. Nem volt a hitük alapja az, hogy minél rosszabb, annál jobb.

Ha egy pártban vannak megtért hívő emberek, akik adott esetben segítenek a közösségük épülésében a törvény alkotás, szabályozások során az elítélendő?

Képzeljétek, támogatunk ovikat ebben az évben naptejjel.
kaptam egy listát, amin volt két keresztyén ovi, meg sok világi.
Nekem az egyik keresztyén ovi elsőre nagyon adta magát, de nem akartam, hogy az legyen "Ismerjük ezt az embert, azért döntött X ovi mellett, mert ő is hívő" és ezzel a gondolattal felkerestem szinte minden lehetséges ovit az adott területen belül.
Volt az adományozásnak egy fontos feltétele, aminek egyik ovi sem felelt meg.
Amikro megálltam utoljára a keresztyén ovi előtt, egy fohász ment fel az égbe.
Uram dicsőítsd meg magad.
A naptejek oda fognak menni. :-)
Olyan jó volt belépni egy olyan szobába, ahol ismerős könyvek voltak a polcokon. (pl.a Biblia :-) )

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
De az sem fordult meg a fejükbe, hogy a számláikat az állammal akarják kifizettetni.


Természetesen ha a politikai körökben pl. benne van egy HGY szimpatizáns, egész más eszközökkel is tud segíteni az adott közösségen. Vannak ennek árnyaltabb útjai is...

(Ami szomorú, hogy nem ebben az irányban szerettem volna elmenni, de megint ide indulunk, ami miatt látom a végét a topicnak, kicsit meg vagyunk kötözve ebben a dologban :-( )

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A naptej honnan van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
... kicsit meg vagyunk kötözve ebben a dologban :-( )


nemmmm kicsit :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én sem szeretném, ha veszekedéssé, egymásra mutogatássá fajulna ez a párbeszéd. Tehát maradjunk a közös pontoknál.
Valaki például, aki tudja, indulatok nélkül mondja el, miben merül ki az egyházak állami támogatása ma - ha egyáltalán van ilyen. Én találtam egy interjút, de ebből nem az derül ki, hogy a számláikat fizettetik ki az egyházak az állammal:
http://www.magyarkurir.hu/hirek/miert-j ... gyhazaknak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Rossz viszonyra sem törekedtek, azt gondolom. Nem volt a hitük alapja az, hogy minél rosszabb, annál jobb.

Nem, persze, csak a szeretetük független volt a pártszimpátiájuktól.
Idézet:
Ha egy pártban vannak megtért hívő emberek, akik adott esetben segítenek a közösségük épülésében a törvény alkotás, szabályozások során az elítélendő.
Nem, a gyülekezetvezetésnek a hatalmon lévőkhöz törleszkedése ítélendő el. Akármelyik lett légyen az a hatalom, természetesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 13:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Péter, melyikek ezek a ker. ovik? Mert ovit keresek a kölköknek, csak ker. ovi az nagyon messze van.

Válaszodat előre is köszi!
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 14:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedvenc cikkem a témában:

LEVÉL A SZEKTÁSOKNAK ÉS A NEM SZEKTÁSOKNAK Kedves hittársaim! Valamikor mindannyian szektások voltunk - a hatalmasok szemében. De ettõl még nyugodtan szerettük az Istent, és szerettük az embereket. A hatalmasok – ha igazán szerettünk - meggyûlöltek érte. De nem ártott ez nekünk, ha szépen szerettünk továbbra is. Aztán - ha így tettünk - a hatalmasok rájöttek, hogy egyszerûbb lesz a dolguk, ha befogadnak minket, s megosztják velünk a pénzüket. Lépre mentünk. Részt vállaltunk a hatalomban, s holnapra már velük együtt vigyáztunk a hit és a vallások "kártékony követõire". Olyanokra, amilyenek még tegnap mi is voltunk. Ez történt a konstantini fordulatkor. Aztán elkövetkezett a felvilágosodás kora, s felvilágosodottak mondották: hihesse, gondolhassa mindenki azt, amit akar. A felvilágosodás után két századdal a II. Vatikáni Zsinat is kinyilvánította, hogy mindenki a lelkiismeretén keresztül találkozik - olyan, amilyen hitvallással és vallással - az Istennel. Ami pedig az erkölcstant illeti, vannak az államnak hatályos törvényei: ölni,lopni, csalni, hazudni csak államérdekbõl szabad, s aki vét ellenük, megbüntetik - ha szektás, meg ha nem szektás. Nem elég ez nekünk,vallásos embereknek? Nem bizony! Akik nem szektások, kutatják a szektások bûneit. Akkor is, ha a rendõrség nem talál ilyeneket. A szektások pedig ácsingóznak azokra a javakra, amelyekben részesülnek az állam zsebébõl a nem szektások. Mondanám elõször a nem szektásoknak: nem bûnüldözõ vállalatnak akart minket Jézusunk. Mondanám másodszor a szektásoknak, hogy hagyják a fenébe az áhított állami támogatásokat. Úgy is megkapják majd, de elõbb meg kell fizetni az árát. Ahogy a nem szektások is megfizették annak idején, s fizetik egyfolytában tovább. A nem szektások olvassák csak buzgón az evangéliumot meg a II. Vatikáni Zsinatot, és szégyelljék magukat, de nagyon, ha állami pénzekbõl tudnak csak hitoktatni, mert hát a nem szektás szülõk a balett-tanfolyamért fizetnek, de a hittanóráért nem. Inkább hagyják, hogy a gyerekek elszabotálják a 6. vagy 7. órában sorra kerülõ hittant. A szektások pedig legyenek boldogok, ha hitüket úgy is tovább tudják adni, hogy az állam nem ad fizetést hitoktatóiknak. Jómagam is - a Bokorhoz tartozván - szektásnak minõsülök. Ma már nem mondják szemembe, hisz már papírosom van róla, hogy igaz katolikus vagyok: Róma rehabilitáltatott püspökeimmel, akik továbbra sem kérnek belõlem. Egyetlen prédikációra sem kértek meg, pedig már három és fél éve rehabilitáltak. Ma már csak a hátam mögött mondják, hogy szektás vagyok. Viselem peremre szorítottságomat. A Bokor nem kér semmiféle állami pénzt. Közösségeinket fizetés nélkül táplálják azok, akiknek sikerült a közösségbe gyûjtöttek "bizalmába férkõzni". A közösség tagjai szeretik egymást, és igyekeznek e "beszervezettek" is népet gyûjteni: egy-két barátot, baráti házaspárt, hogy segítsék õket gondolkodni arról, hogy merre is visz az Út ebben a csodálatos neoliberalista-kapitalista világban,amelynek egyedül üdvözítõ dicsõségérõl a hajléktalanok tesznek bizonyságot. Valamirõl végre le kellene szokniok a nem szektásoknak. Ez ortodox terület, mit keresnek itt a katolikusok és a protestánsok - mondják Moszkvában. Ez keresztény terület, mit keresnek itt a buddhisták - kérdezik Nyugaton. Nincsen már ortodox meg katolikus terület. Nemcsak mi megyünk téríteni Keletre, Keletrõl is jönnek téríteni Nyugatra. Sajnáljuk a mohamedánokat, meg mindenkit, akik megpróbálják még a kizárólagos vallás és üdvösség gyilkos és kiszámíthatatlan játékot játszani - ott, ahol õk a nem szektások. Hol lehetne ma már az én egyházam, a katolikus, ha Rákosi Mátyás annak idején nem kezd fizetni a papoknak! Milyen lenne mára, ha egyházamnak az elmúlt ötven évet hívei buzgalmából kellett volna átvészelnie? De tudta a Magyar Kommunista Párt, hogy ezt nem szabad megengedni. Nem is engedte: fizetett. Ha engedte volna, bizony nem számítanék ma szektásgyanúsnak egyházamon belül, amelyért odaáldoztam,amit tudtam. A kedves szektás hittársak ne törekedjenek nem szektás babérokra. A Bokornak nincs központi költségvetése meg kiadása. Csak éhezõ kasszája van. Minden évben elküldünk néhány milliót az indiaiaknak. Ma már nem kell kisíbolni az országból, mint a fordulat elõtt, hivatalosan tehetjük: a Nemzeti Bank engedélyével, dollárban. Nem halat küldünk nekik, halászni taníttatjuk õket. Amikor majd a Bokor is igényel valamit az állam zsebébõl, elindulunk afelé, hogy senki se mond minket többé szektásnak. A fordulat után gyakran átrándultam Bécsbe, s mondtam az ottani piaristáknak: állami adóbehajtásból él itt az egész egyház. Öreg rendtársam bájosan mosolygott: az opera is! A társadalom fizesse csak meg a szolgáltatásokat! Az opera, a sport, meg a vallás is, legyen mind államilag támogatott! Csakhogy akkor a vallások többé már nem igényelhetik maguknak azt a szerepet, hogy társadalom kovászai legyenek. Csak a szektások igényelhetik. Azok, akiknek nem fizetnek: akik megélnek abból, hogy dolgoznak. Kedves szektások, maradjatok meg szektásoknak! Kedves nem szektások, legyetek újra szektások, mint a történelem hajnalán! Boldogok lesztek, ha hazudván, minden rosszat elmondanak majd rólatok, mert tiétek az Isten Országa! Legalábbis így tudja, aki még figyel vallása alapítójára. [Bulányi György; piarista, tanár)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 20:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, azé a cégé, ahol dolgozom, aminek az értékei nem az enyémek, csak rám vannak bízva.

Nemosinex, a gyülekezet bevételét tudom, abból az állam, vagy a zsinat nagyon keveset támogat, ha ebből kéne megélni, pár hétig lennénk meg.
Mást nem ismerek.

Indu, ezek nem Budapesten vannak. Nagyon nehéz ker. ovit találni, a mienk is gazdagon túljelentkezős.

A cikkhez: a szekta szó számomra azt jelenti, hogy egy adott közösség csak és kizárólag önmagában látja az igazság, jóság, tisztaság meglétét.
Mindenki aki rajtuk kívül esik, gonosz, rossz, elítélendő, kivetendő és pusztulásra méltó.

A tervezett törvény nem üldöz senkit. Egyszerűen ezt a káoszt szeretné tisztázni:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz ... st%C3%A1ja

Az Egyházak ne kapjanak semmilyen állami támogatást - ha jól értem - a Bokor gyülekezet vezetőjének a cikkéből. Ezzel ti egyet értetek?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 20:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Üldözésről a gondolatom.
Az a fajta viselkedés, ami a másikat nem csak hogy egyszer bántja, hanem folyamatosan. Célja a másik fél kiszorítása egy adott élettérről. Ez egészen a másik fél megsemmisüléséig tarthat.

Jézus Krisztust is üldözték. Pl. azért, mert szombaton gyógyított, azaz fontosabbnak tartotta a gyógyítást, a másokon való segítséget a törvénynél, vagy mert annak mondta magát, aki volt valójában.

Pál egyszerre volt üldöző és üldözött.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: üldözés
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 26., szombat 20:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Pál egyszerre volt üldöző és üldözött.

Nem egyszerre, hanem egymást követően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség