Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 04., szombat 15:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
VaD írta:
Szia rosta!

Köszönöm válaszodat. Sajnálom és némileg hiányolom azonban, hogy még csak kísérletet sem tettél arra, hogy érdemben reagálj az általam felvetettekre, s megpróbálj egy olyan református gyülekezetet keresni, amely a - saját! - hitvallásainak megfelelő gyakorlatot folytat, vagy hogy esetleg megkérdőjelezd meglátásaimat s érveimet.


Miért is kellene véleményed szerint más gyülekezetet keresnem? Normális dolog az szerinted, hogy valakit más gyülekezet keresésére szólítanak fel, anélkül, hogy bármit is tudna az illető a másik gyülekezetéről?

VaD írta:
rosta írta:
nemigazán vitatkoznék (...) azon sem, ahogy te megítéled az egyházamat, a Magyarországi Református Egyházat.

És miért nem?


Lásd éppen azt a topikot, amelyben a téma a nyelveken való szólás, amiben éppen exrefissel vitázol. Ezt a témakört számosan csócsáltuk meg anélkül, hogy bármiféle konszenzus alakult volna ki ebben a kérdésben. Anélkül, hogy egy hangyányit is közeledtek volna az álláspontok. Miért is gondolod, hogy a csomó, reformátussággal kapcsolatos problémádat csettintéssszerűen tudnánk könnyedén, teljességgel, esetleg közmegegyezéssel kitárgyalni?

VaD írta:
rosta írta:
nemigazán vitatkoznék (...) azon sem, ahogy te megítéled az egyházamat, a Magyarországi Református Egyházat. Mindenkinek szíve joga, hogy kritizáljon más felekezeteket, közösségeket, szektákat egyebeket.

Merthát mit is tehet egy más felekezethez tartozó keresztyén, aki fel van vértezve egyfajta isteni, nagy tudással és kritizálni óhajtja a másik felekezetet, jelen esetben a reformátusokat?! Elmondja, hogy szerinte milyen szörnyű egyház a református egyház számos hibája miatt, és így imádkozik Istenhez: köszönöm Uram, hogy mi egyházunk nem nem olyan, mint a reformátusoké!



Én tehát nem az oldalvonalról kiabálok be a MRE életébe, nem pusztán kívülről kritizálok, hanem ezeket a gondolataimat ott is kifejtettem, bár nem találtak sok megértésre.

Semmiképpen sem gondolom azonban, hogy csakis egyfajta hitélet és gondolkodásmód vezethet az üdvösséghez. Én ugyan jelenleg egy evangéliumi kálvinista gyülekezethez tartozónak vallom magamat, de számomra bármely evangéliumi keresztyén gyülekezet elfogadható, s úrvacsorai közösséget is tudok vállalni velük. A lényeg (természetesen a keresztyénen belül) az evangéliumin van,


Nem csodálom, hogy nem találtak a gondolataid megértésre a volt református gyülekezetedben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 04., szombat 16:17 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Szia rosta!

rosta írta:
Miért is kellene véleményed szerint más gyülekezetet keresnem? Normális dolog az szerinted, hogy valakit más gyülekezet keresésére szólítanak fel, anélkül, hogy bármit is tudna az illető a másik gyülekezetéről?

Mondd, te miről beszélsz? Én természetesen nem azt mondtam, hogy te magad járj másik gyülekezetbe, mint ahova eddig jártál, holott azt sem tudom, hogy eddig hova jártál, hanem hogy mutass nekem egy olyan gyülekezetet, amilyet kértem. No de mindegy, belátom, hogy ilyet nem fogsz mutatni. Egyébként pedig járj oda, ahová eddig jártál, ezt a Zsid 10,25 is támogatja.

Azt pedig, hogy megérted, miszerint a református tanításhoz való ragaszkodásom nem talált megértésre a református egyházban, köszönettel nyugtázom.

A másik topicról talán a másik topicban, avagy...?

Ha mégis lenne érdemi mondanivalód az általam felvetett kérdésekről, szívesen reagálok. Őszintén szólva, kezdeti hozzászólásodból kiindulva többet vártam e témától, de hát csalódik időnként az ember, ez elkerülhetetlen.

Ha ilyen nincs, akkor Isten áldását kívánom neked, és ébredést egyházadnak!

Üdv: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 04., szombat 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
NEM!
Isten nem szeretne engem olyan helyen látni, ahol nincs igaz istentisztelet!


De jó, hogy az Úr Jézus nem így gondolkodott, mert nem ment volna a zsidók (választott népe) közé!
Mi az IGAZ ISTENTISZTELET?

A megfelelő liturgia?
Mondjuk kezdjünk egy felálló énekkel orgona kísérettel,miközben már valaki szóljon nyelveken,majd latinul olvassuk fel a Biblia megfelelő szakaszát, de ezt már gitár kísérje...

De jó, hogy nem kell az igaz Istentisztelet felől kérdést feltennem Ex-nek, mert az Úr Igéjében ez is benne van,hiszen üdvösség kérdésről van szó!
Így meg viszont már a katolikusok beelőztek a ref és a kar elé, hú mi lesz ebből :-)

Az Úr Jézus szeretete, hogy a gyülekezetek nem azért élnek, mert tökéletesen gondolkodnak, vagy cselekednek, akár önnön törvényeik alapján.
Aki ezt keresi, vagy így akar megtartatni, az nagy bajban van, vagy lesz.

Elhagyni a gyülekezetet akkor érdemes, ha már megszülettem, növekedtem, ha megerősített az Úr és akkor sem azért hagyom el,hogy egy jobba menjek, hanem azért, hogy egy rosszabba.

Kedves VaD!

Ha találtál egy tökéletes gyülekezetet, kérem jelezd nekem. Nem ígérem, hogy elmegyek oda, de imádkozni fogok a megtéréséért!
Jelenések 3.17.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2012. aug. 04., szombat 21:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 04., szombat 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves VaD!

Ex előtt pedig nem vagyok hajlandó a ref. felekezet dógairól beszélni, mert így is el van telve a "másik felekezet bűneivel" ez pedig biztosan nem az üdvösség útja.
Máté 7.3.


Köszi:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 04., szombat 21:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves VaD, úgy látom, hogy a református egyházammal kapcsolatban súlyos kritikákat szeretnél elővezetni, aminek nincs semmi akadálya. Amire szeretnélek megkérni az lenne, hogy elsősorban arra fordíts először energiát, hogy részletesen kifejtenéd, mi az, amiben a te gyülekezeted sokkalta meghaladja a reformátusság szervezeti, hitéletbeli, társadalmi hasznossági, hitelességi jellemzőit. Jó lenne, ha nem valami brossúrát kopiznál be, hanem saját mindennapi tapasztalatod alapján, saját szavaiddal próbálnál meggyőzni bennünket arról, amibe már bele is kezdtél. Az ismertetők helyett az igéket vedd inkább segítségül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 13:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves VaD!

Nem támadásból, hanem mert őszintén érdekel: én is szeretném kérni, mondd el, szerinted melyek azok a református tanítások, amelyekhez a MRE nem tartja magát. Nekem is vannak gondjaim az itteni gyakorlattal, de kicsit erősnek tartom azt a megfogalmazást, hogy a MRE megreformálhatatlan (ha már tudjuk, hogy Istennél nincs lehetetlen).

Üdv,
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 15:42 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
nemosinex írta:
Kedves VaD!

Nem támadásból, hanem mert őszintén érdekel: én is szeretném kérni, mondd el, szerinted melyek azok a református tanítások, amelyekhez a MRE nem tartja magát. Nekem is vannak gondjaim az itteni gyakorlattal, de kicsit erősnek tartom azt a megfogalmazást, hogy a MRE megreformálhatatlan (ha már tudjuk, hogy Istennél nincs lehetetlen).

Üdv,
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 16:07 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Elnézést kérek, tudom hogy nem én lettem megszólítva!
Én sem támadásként írom le az alábbiakat, hanem a párbeszéd szándékával!
Azzal, hogy az MRE, mint egyházszervezet csatlakozott az ökomenikus chartához, a következő Református hitelveket vette semmibe:
-Sola Scriptura
-Sola gratia
-Sola fide
-Solus Christas
-Soli Deo glória
Az MRE jelenlegi egyházszervezeti formájában történő reformra, annyi esélyt látok, mint amennyivel Luther és Kálvin rendelkezett a Római Katolikus Egyház szervezetén belül.
Ettől függetlenül Istenünk gazdag áldását kívánom, minden református gyülekezet ilyen jellegű erőfeszítéseire!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 17:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem tudom, hogy VaD is ezekre a hitelvekre gondolt-e; mindenesetre, a BSz a MRE keretén belül működik még, és ez is mutatja, hogy reformátusként is lehet kritikával illetni a MRE-t:
http://www.parokia.hu/publikacio/cikk/108/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 05., vasárnap 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Nemosinex!
Az mindenképpen pozítív, hogy nincs olyan diktatúra egy felekezeten belül, amely a jogos kritikát is elfolytja.
Valóban van a Ref. egyházban egy Istennek odaszánt mag, de ha jogos kritika nem találja a gyakorlati változtatások módját, akkor nem sokra mennek vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 07., kedd 10:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
sőt a reformátusok számára elfogadhatatlan eucharisztikus közösségre akarja kötelezni az aláírókat.


Az ökumené (vágy a keresztyének egységére, ha ezt jelenti) Jézusi gondolat.

Ugyan akkor Krisztus nélkül az ökumené nem jelent mást, mint a saját hitelveim RÁERŐSZAKOLÁSÁT (persze nem fegyverekkel, mert ugye bár nem vagyunk mi középkori csőcselék :-( ) másokra.

Erdő Péter a szószékünkről (ref.templom) kijelentette, hogy a keresztyének egysége az eucharisztiában valósul meg. :-(
Ha Németh Sándor prédikált volna, akkor ő a nyelveken szólásban láttatta volna a hívők egységét.
Egy adventista vezető természetesen abban látja a hívők egységét, hogy szombaton tartsuk ezentúl az alkalmainkat.
Református körökben a hívők egysége, hogy minden más felekezetet gyanúsan nézünk.

A magam részéről örülök, hogy egy olyan felekezetnek vagyok a tagja, ahol a BSz ilyen éles kritikát fogalmazhat meg és ennek nem kiátkozás a következménye.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 02:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Kedves barátaim!
Kedves pauler, rosta, nemosinex, TCsaba!

Érdeklődésetek megtisztel, de persze tudom, hogy nem nekem szól, hanem az általam felvetett kérdésnek. (Szerencsére...)

Nos hát:

pauler írta:
Mi az IGAZ ISTENTISZTELET?

A megfelelő liturgia?
Mondjuk kezdjünk egy felálló énekkel orgona kísérettel,miközben már valaki szóljon nyelveken,majd latinul olvassuk fel a Biblia megfelelő szakaszát, de ezt már gitár kísérje...

Természetesen nem ez az igaz istentisztelet, hanem az, amikor az igaz Istent (és nem valamilyen más istent) az Ő népe (tehát a hívők közössége) a megfelelő módon imádja és tiszteli.

Az igaz Isten mibenlétében gondolom, mindnyájan egyetértünk. (Ha van közöttünk unitárius, mormon vagy Jehova tanúja, kérem, tegye fel a kezét!)

A hívők közössége kitétel természetesen nem jelenti azt, hogy hitetlenek az istentiszteletre ne jöhetnének be. Ugyanakkor közölni kell velük, hogy ők - jelen állapotukban - nem alkalmasak Isten tiszteletére, s ez pl. abban nyilvánul meg, hogy ők a sákramentumokból nem részesülhetnek.

A megfelelő mód egy kicsit hosszabb kifejtést érdemel. Kiindulásként (mint már előző hsz-aimban is) veszem az igaz egyháznak a Belga hitvallásban lefektetett, s Ravasz László Kis dogmatikájában is megismételt ismérveit:

1. Jézus Krisztust igaz (tehát a teljes Szentírásnak megfelelő) módon hirdeti;
2. A sákramentumokat Jézus Krisztus rendelése szerint szolgáltatja ki;
3. Az egyházfegyelmet az Igének megfelelően gyakorolja.

A 3. pontot intézhetjük el a legkönnyebben, hiszen az egyházfegyelem mint olyan, a MRE-ban nincs jelen.

Az 1. pont messzire vezet, s tartok tőle, hogy parttalan vitáknak adhat alapot, úgyhogy (legalábbis egyelőre) ezt is hagyjuk.

A 2. pont sokkal inkább kézzel fogható. Erre nézve idézem a MRE saját, hivatalos hitvallási iratait, tehát a Heidelbergi kátét (HK) és a 2. Helvét hitvallást (2HH).

A sákramentumok ugyebár ketten vannak, úgymint keresztség és úrvacsora. (Ezt csak az alapvetések tisztázása céljából írtam ide.)

A keresztséggel kapcsolatban a HK 74. a kérdésre (Meg kell-e keresztelni a kisdedeket is?) adott válaszában kifejti:
Meg;… a keresztség által, mint a szövetség jegye által, a keresztyén anyaszentegyházba őket is be kell avatni és a hitetlenek gyermekeitől meg kell különböztetni…

Tehát a keresztség sákramentuma által a hitetlenektől meg kell különböztetni a hívőket, s a keresztséget csak nekik és az ő gyermekeiknek kell kiszolgáltatni. Lássunk most Isten Igéjéből csak egy ide vonatkozó szakaszt, konkrétan az etióp kincstárnok megkeresztelését:
Amint tovább haladtak az úton, valami vízhez értek, és így szólt az udvari főember: "Íme, itt a víz! Mi akadálya annak, hogy megkeresztelkedjem?" (Ezt mondta neki Fülöp: "Ha teljes szívedből hiszel, akkor lehet." Ő pedig így válaszolt: "Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia.") Megparancsolta, hogy álljon meg a hintó, és leszálltak a vízbe mind a ketten, Fülöp és az udvari főember, és megkeresztelte őt. (ApCsel 8,36-38)

Isten itt arra tanít az ő Igéjében, hogy a keresztség feltétele a hit, azt pedig (legkézenfekfőbben) a keresztelendő hitvallása alapján ítélhetjük meg. Tehát csak a hitükről vallást tett emberek - és az ő gyermekeik - részesülhetnek a keresztség sákramentumában.

{OFF} (Kéretik az "és az ő gyermekeik" kitételbe nem belekötni! Itt most nem a hitvalló kontra csecsemőkeresztség témájában folyik a vita - azt majd a megfelelő topicban! Kösz!) {ON}

Az úrvacsorával kapcsolatban a HK 82. kérdésére (Bocsáthatók-e az Úr asztalához azok is, akik vallástételükkel és életükkel azt bizonyítják, hogy hitetlenek és istentelenek?) adott válasz így hangzik:
Nem, mert ez az Isten szövetségének a megcsúfolása volna és az ő haragját felgerjesztené az egész gyülekezetre. Ezért kötelessége a keresztyén gyülekezetnek az ilyeneket Krisztus és az apostolok rendelése szerint a kulcsok hatalmával élve kebeléből kizárni, míg életüket meg nem jobbítják.

Hivatkozik itt a hitvallás – többek között – a következő igékre:
Nem ihattok az Úr poharából is, meg az ördögök poharából is, nem lehettek részesei az Úr asztalának is, meg az ördögök asztalának is. (1Kor 10,21)
Ne adjátok oda a kutyáknak azt, ami szent, gyöngyeiteket se dobjátok oda a disznók elé, nehogy lábukkal széttapossák azokat, majd megfordulva széttépjenek titeket. (Mt 7,6)
Testvéreim, a mi Urunk Jézus Krisztus nevében parancsoljuk nektek, hogy tartsátok távol magatokat minden olyan testvértől, aki tétlenül és nem a szerint a hagyomány szerint él, amelyet tőlünk vettetek át. (2Thessz 3,6)

A 2Thessz 3,6 és a HK 82. átvezet bennünket némileg az egyházfegyelem kérdéséhez is. Erről persze egyéb helyek még világosabban beszélnek (pl. HK 85. és az ott idézett igei részek), én azonban ezek fényében is fenntartom álláspontomat, miszerint az egyházfegyelmet ugyan gyakorolni kell(ene), mégpedig a fentieknek megfelelően, mégis, az a MRE-ban nem érhető tetten.

Egy másik örökzöld téma, bár ez csak "féloldalasan" kapcsolódik a sákramentumokhoz, a női lelkészség kérdése. Erről a 2HH-t idézem, annak is a XX. fejezetét, A szent keresztségről szólót, ahol (A keresztség kiszolgáltatója) bekezdésben a következő áll:
Tanítjuk, hogy az egyházban a keresztséget asszonyok vagy bábák nem szolgáltathatják ki. Pál ugyanis kirekesztette az asszonyokat az egyházi szolgálatokból, a keresztség pedig az egyházi szolgálatok közé tartozik.

Kedves református hittársaim! Kiket is kereszteltek ti? Kik is azok, akiket ti Isten és az egyház, tehát a Krisztus teste előtt tett ígéretetek és fogadalmatok szerint imádságban fogtok hordozni, holott nem is ismeritek őket? Akiket soha nem láttatok, s jó eséllyel soha többé nem is fogtok látni? S kikkel együtt veszitek ti magatokhoz a Krisztus testét és vérét, tehát kikkel egyesültök ti lélekben? Valóban így szerezte a mi Urunk az úrvacsorát? Valóban így éltek vele az apostolok, hitvalló őseink és a reformátorok? Vagy esetleg valahogy máshogyan…?

Felhívom figyelmeteket, hogy mindezek a MRE hivatalosan elfogadott, alapvető, ún. hitvallási irataiban vannak leírva. Ezek után ítéljétek meg magatok: a MRE vajon Krisztus rendelése szerint szolgáltatja-e ki a sákramentumokat? Márpedig ahol nincs a sákramentumok helyes módon történő kiszolgáltatása, ott nem lehetséges Jézus Krisztus helyes hirdetése sem! Legalábbis Kálvin szerint... Az egyházfegyelemről pedig gondolom, megállapíthatjuk, hogy ... nos, hm... hát igen.

Tehát a MRE nem felel meg a saját teológusai által hirdetett elveknek az igaz egyház tekintetében, mégpedig egynek sem a három közül (amelyek szorosan összefüggnek, ezt azért tegyük hozzá).

Véleményem szerint a MRE előtt három lehetséges út áll:
1. Visszatér történelmi hitvallásaihoz, egyben a reformáció (többek között Kálvin!) szelleméhez és radikálisan változtat jelenlegi gyakorlatán;
2. Elveti eddigi hitvallásait, s készít újakat, a kornak s mai gyakorlatának megfelelőeket;
3. Folytatja jelenlegi képmutató magatartását, azaz hirdeti hitvallásait, csűri-csavarja őket, ahogyan tudja,s közben folytatja jelenlegi, azoknak ellentmondó gyakorlatát.

A magam részéről úgy látom - s tapasztaltam is -, hogy a MRE a legutóbbi, 3. módozatra hajlik, s mereven elzárkózik minden, ezt akár csak szelíden megkérdőjelező kérdés vagy felvetés elől. Persze, tudom, hogy van Bibliaszövetség, annak van lapja és honlapja, a maga kritikus hozzáállásával, s igaz az is, hogy különböző lelkészi fórumokon, szaklapokban, sőt, nagy néha még a Reformátusok Lapjában is megjelenhetnek vitázó szellemiségű cikkek, de mégis: egyházunkban évtizedek óta nem változik semmi! Nekem volt szerencsém kipróbálni a fentiekhez hasonló gondolatok fogadtatását egy lelkésszel szemben, egy presbitériumban, valamint egy egyházmegyei presbiteri összejövetelen. Szerintem ti is tudjátok, milyen sikerrel. Ezért gondolom, hogy a MRE jelen állapotában reformálhatatlan.

pauler írta:
Kedves VaD!

Ha találtál egy tökéletes gyülekezetet, kérem jelezd nekem. Nem ígérem, hogy elmegyek oda, de imádkozni fogok a megtéréséért!
Jelenések 3.17.

Ez a gúnyolódás nem sért, kedves pauler, mert aljas indokból fakad (hogy egy 20. századi klasszikust idézzek - hogy ki az: házi feladat!). Ha nem az volt, akkor nagy-nagy elnézést kérek!

Szóval: természetesen mindnyájan tudjuk (remélem), hogy tökéletes egyházat csak a mi Urunk épít, s nem itt a földön. Tehát egy gyülekezetben nem az zavar engem, hogy az nem tökéletes, és belekeveredik néhány képmutató, akik csak úgy tesznek, mintha keresztyének lennének, de nem azok, hanem az zavar, hogy olyanok tartoznak a gyülekezethez (számosan!), akiknek eszük ágában sincs még csak úgy tenni sem, mintha keresztyének lennének, hanem teljesen nyíltan és bevallottan világiak. Hozhatom példaként egy hívő ember helyzetét: mindenki tudja, hogy nem lehet tökéletes és bűntelen, mint Jézus, de mégis törekszik rá, hogy Őhozzá hasonlóvá váljon. S ha mégsem, hát akkor bizony kétségeink támadnak afelől, hogy az illető valóban hívő-e, ugye?... Nos, a gyülekezetekkel is így van ez, csak kissé szigorúbban (Jel 2-3, 1Pt 4,17).

Végezetül kötelességem, hogy felhívjam a figyelmeteket arra, hogy a fentieket megítélni kinek-kinek a maga felelőssége, de egyben feladata is.
Mert ha mi magunk ítélnénk meg önmagunkat, nem esnénk ítélet alá. (1Kor 11,31)

De senkinek ne legyenek kétségei, barátaim:
Mert eljön az Emberfia Atyja dicsőségében angyalaival együtt, és akkor megfizet mindenkinek cselekedetei szerint. (Mt 16,27)

Üdvözlettel: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
VaD írta:
Ez a gúnyolódás nem sért, kedves pauler, mert aljas indokból fakad (hogy egy 20. századi klasszikust idézzek - hogy ki az: házi feladat!).

Pauler gúnyolódása nem aljas indokból, egész másból fakad az biztos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 08:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jak 1,27
Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


János 13. 1.-4.
A husvét ünnepe előtt pedig, tudván Jézus, hogy eljött az ő órája, hogy átmenjen e világból az Atyához, mivelhogy szerette az övéit e világon, mindvégig szerette őket.
És vacsora közben, a mikor az ördög belesugalta már Iskáriótes Júdásnak, a Simon fiának szívébe, hogy árulja el őt, Tudván Jézus, hogy az Atya mindent hatalmába adott néki, és hogy ő az Istentől jött és az Istenhez megy,
Felkele a vacsorától, leveté a felső ruháját; és egy kendőt vévén, körülköté magát.


Keresztség ott van, ahol igaz módon hirdettetik az Evangélium, ugyan úgy, ahogy ezt Péter tette és ezért 3000 lélekre kitöltetett Isten Lelke.
Úrvacsora ott van, ahol a gyülekezet igaz bűnvallással járul a kegyelem királyi székéhez.

Kedves VaD!

Hadd kérdezzem Tőled, mi alapján válogatod szét, hogy ki az igaz hívő és ki nem?
Több felekezet tett már erre kísérletet (már hogy a templomi együttlét alatt ki látszódik keresztyénnek), de nekem egyik sem Igei.

Tényleg imádkozom azért a gyülekezetért, aki azt hiszi, hogy nincs szüksége megtérésre és azt hiszi, hogy nem az Úr kegyelme hívta életre és tartja meg!
Mert szörnyűség vár rá, amit akkor is szeretném ha elkerülne, ha ezerrel támadja a református felekezetet.

Én is tisztában vagyok a ref felekezet hibáival, bűneivel, ami ellen itt helyben igyekszem harcolni.
Ugyan csak igyekszem Jézus Krisztus vezetése alatt a saját bűneimmel leszámolni és szabadulni a Sátán bármilyen megkötöző szándékától.

Ugyan akkor nincs közösségem ebben azokkal, akik "kintről" szólnak be és céljuk nem a megjobbítás, hanem az elpusztítás.
És azokkal sincs ebben közösségem, akik "kintről" nem vállalnak közösséget a ref. felekezet bűneivel, hanem önmagukat feljebb emelve egyfajta erkölcsi magaslatból oktatgatják azokat, akik itt bent küzdenek az Úr Jézus oldalán.

Az Úr Jézus amikor bemerítkezett beállt a bűnösök sorába, ezzel nekem példát mutatott!
Exrefis több évtizedes "kihívó" munkájával és a te mostani "kihívó" írásoddal ezért nem tudok alapjaiban mit kezdeni.

Áldjon az Úr!

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2012. aug. 08., szerda 09:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08., szerda 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Köszönöm, ex, én is épp ezt akartam mondani. Örülök, hogy téged nem vakítanak el az eddigi viták. Olyan kevéssé ismerjük egymást, és olyan könnyen tulajdonítunk aljas indokot a másiknak. Nagyon elszomorít ez a tény.

Még annyit szeretnék kérni tőled VaD, hogy azt is írd le, milyen indokokkal hárították el maguktól a kifogásaidat azok, akiknek megtetted. Csak az audietur et altera pars szellemében.
Üdv,
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség