Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20., hétfő 16:48 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Pauler!
Köszönöm, hogy másodízben is önként teszel bizonyságot a hitvallásodról, és hogy nem találod sértőnek, hogy elmond mit jelent számodra reformátusnak lenni!
A szavaidat megegyezőnek találom a református hitvallások mondandójával!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20., hétfő 18:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Aztán Jézus erre mondja el a samaritánus történetét,amely által a törvénytudó kénytelen belátni, hogy az általa megvetett ember viselkedik igaz módon.
Sokan úgy vélik,hogy ez a tanítás csupán arról szól, hogy miként ismerjük fel a felebarátainkat, pedig Jézus így bucsúzik el a törvénytudótól: 'Eredj el és te is aképpen cselekedjél'


Egyetértek veled, de még hozzátenném a mondatrészedhez, miszerint "az általa megvetett ember viselkedik igaz módon" -azt, hogy abban a helyzetben ő, mármint a félpogány szamaritánus a felebarát, Jézus szerint. Nem a rabbi és nem a levita.

Ilyen értelemben az irgalmas, az elesetteket támogató ember a felebarát, Jézus ezen példabeszéde szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20., hétfő 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves rosta, egyet értek a megállapításoddal! S ugye Jézus számunkra is azt tanítja a történettel, hogy a szamarítánushoz hasonló módon cselekedjünk!
Szóval az a történetből is látszik, hogy az a sebeiben vergődő ember felebarátja,aki erőfeszítéseket tesz a gyógyúlásának elősegítésére.
Ez szellemi értelemben is igaz!
Gondolj csak bele mennyire lehetett kellemes a sebesűlt számára, amikor olajat és bort öntöttek a sebeibe, hosszútávon mégis a gyógyulását szolgálta...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20., hétfő 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Kedves rosta, egyet értek a megállapításoddal! S ugye Jézus számunkra is azt tanítja a történettel, hogy a szamarítánushoz hasonló módon cselekedjünk!
Szóval az a történetből is látszik, hogy az a sebeiben vergődő ember felebarátja,aki erőfeszítéseket tesz a gyógyúlásának elősegítésére.
Ez szellemi értelemben is igaz!
Gondolj csak bele mennyire lehetett kellemes a sebesűlt számára, amikor olajat és bort öntöttek a sebeibe, hosszútávon mégis a gyógyulását szolgálta...


Ebben az igében Jézus nekem is ezt tanítja. A felebarát az irgalmas ember. A könyörtelen, másokat figyelembe nem vevő, másokon veszélyesen átgázoló ember nem felebarát. Az a felebarát, aki alapból irgalmas lelkületű az elesettekhez.

A sebbe öntött olaj nem fáj, szerintem a bor sem. Lehet, nincs igazam, de nem próbálom ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20., hétfő 21:28 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
:) Kedves rosta!
Nem várom el Tőled,hogy olajat,vagy bort tölts a sebekbe, ma már más módjait is ismerjük a fertőtlenítésnek.
Nem tudom ismered-e a fagyott veréb történetét a lóval és a macskával.
Szóval ez a szegény pára fagyottan feküdt a földön, amikor egy ló arra járva megszánta és rápiszkított.
Kívülről nézve milyen kegyetlen szeretetlenség, nem elég a baja, még így le is alázza! Pedig éppen a fagyhaláltól mentette meg...
Aztán jött a macska, gyengéden kiemelte a lócitromból, s megtisztította, magához szorította.
Ez ám a szeretetteljes önzetlenség!-mondhatnánk. Csaképpen a következő mozdulattal felfalta!
Krisztus szerint sem egészséges a látszat után ítélni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21., kedd 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amikor Jézus igazsága valakit megérint, az elsőre fáj, sőt még szomrúvá is tehet.
Meglátni magam Isten szentségébe nem éppen felemelő érzés!

De:
2Kor 7,10
Mert az Isten szerint való szomorúság üdvösségre való megbánhatatlan megtérést szerez; a világ szerint való szomorúság pedig halált szerez.


Köszönöm nektek az elmúlt pár hozzászólást!
Ez hiányzik már évek óta erről a fórumról. Sajnos miattam is..... :-(
A Jézus Krisztusról való beszélgetés!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21., kedd 11:33 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Pauler!
Én is úgy gondolom, hogy magáról Krisztusról egyre kevesebb szó esik a keresztyén fórumokon.
Az általános Krisztus-kép pedig egyre egyoldalúbb, s ezmiatt egyre torzabb. Bennem teljesen frissen él az a Krisztus-kép, amely által kapcsolatba kerűltem Jézussal: Egy jászolban gőgicsélő, imádni való kisded. Aztán jártam olyan felekezetben is, ahol Jézus tényleges Megváltóvá, sőt Főpappá cseperedett, de a 'mindenkit cirogató' Jézus személyiségébe nem akarózott beleférni, hogy ÚRRÁ és BÍRÁVÁ lett, aki nem tűri (a szeretet nevében sem) a 'minden út Istenhez vezet'-mentalitást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21., kedd 12:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Csaba!

Akkor azt is tudod, hogy mit tett Jézus, amikor végképp csalódott a tanítványaiba, amikor eljutott arra a szintre, hogy kimondja:
"ELÉG!"

Az Isten Országa olyan, mint a mustármag. Kicsinek indul, de nagyobb lesz minden fánál. Az Isten Országa Jézus Krisztusban van jelen ezen a földön.

Jézus azokkal volt kemény, akik önigazultak, képmutatók voltak. Az alázatos, megtört életeket felemelte, gyógyította.

Egy Út vezet az Atyához, Jézus Krisztus, a Benne való hit! Az Ő követése, önmagam halálba adása, keresztem hordozása a Feltámadottal való élő közösség!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21., kedd 13:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Nem tudom ismered-e a fagyott veréb történetét a lóval és a macskával.
Szóval ez a szegény pára fagyottan feküdt a földön, amikor egy ló arra járva megszánta és rápiszkított.
Kívülről nézve milyen kegyetlen szeretetlenség, nem elég a baja, még így le is alázza! Pedig éppen a fagyhaláltól mentette meg...
Aztán jött a macska, gyengéden kiemelte a lócitromból, s megtisztította, magához szorította.
Ez ám a szeretetteljes önzetlenség!-mondhatnánk. Csaképpen a következő mozdulattal felfalta!
Krisztus szerint sem egészséges a látszat után ítélni...


Kedves TCsaba, értem én a példádat, miszerint ha valaki kedves, látszólag jóindulatú velünk, annak lehetnek rossz hátsó szándékai. Míg, ha valaki durva velünk (finomítottam a példádat), az lehet jót tesz velünk.

Krisztusnak ezt a nagyon fontos példabeszédét, amivel a Nagy Parancsolatot magyarázza én nem sorolnám az általad felhozott esetek közé. Itt nem arról van szó, hogy a pokolba vezető út is jóindulattal van kikövezve. No meg arról sem, hogy a fejbeverés is lehet segítség.

Itt egy nagyon konkrét példabeszédről van szó, melyet nem kell, meg nem is szabad túlragozni. Mert az az ember, aki az irgalmasságot hátsó szándékkal teszi, az nem irgalmas. Az önző érdekű ellenség is lehet. Ha valaki durva velünk, még nem biztos, hogy aranyember, lehet szimpla, érzéketlen tuskó is az illető, nagy arccal.

Szóval szerintem Jézus példázata úgy igaz és úgy értendő, ahogy le van írva. Ha tovább bonyolítjuk ez a tisztasága eltűnik. Számítás és más durva dolgok jöhetnek ki belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21., kedd 15:58 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Rosta!
Krisztus történetéből azért nem lehet kihagyni a számító és rossz szándékot, mert eleve egy ilyen környezetben fogalmazódik meg.
Maga a történet pedig valóban arra tanít, hogy kit tekintsünk felebarátnak, és hogyan legyünk mások felebarátjai, ezt tényleg nem kell ragozni, mert elveszik a lényeg!
Tudod az egyetlen problémám, hogy ebben a párbeszédben,(magamat is beleértve) nem látok irgalomra szoruló személyt,aki valóban elesett lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21., kedd 16:10 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves Pauler!
Hogy Jézus csalódott volna a tanítványaiban ez csak emberileg nézve lehetséges, hiszen Isten Fiáról beszélünk,aki előre szól Judás árulásáról, s Péter hűtlenségét is előre ismeri...
Kedves Pauler,lehet hogy csupán én vagyok vak, ezért Neked is felteszem a kérdést: Látsz Te ebben a topicban alázatos és megtört életet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 22., szerda 08:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Csaba!

Az Úr Jézust keresem én is mindenben!

Jézus Krisztus elindult a keresztre, amikor egyest kellett volna adnia a tanítványainak és elzavarni őket egy másik vallásba, vagy rabbihoz (értsd jól, Jézust Isten Fiának tartom!).

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 22., szerda 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Túrmezei Erzsébet: ADD ÖSSZE!

Félve megyek az iskola felé,
Félve a Mester hű szeme elé.
Szabódva nyújtom át a füzetet,
A sok kusza, egymás alá vetett
Tétova számot: "Valaki beteg..
Szenved, gyötrődik, akit szeretek...
Ellenség tör reám. S magam vagyok,
Önmagamnak ellensége - legnagyobb."
A Mester nézi... hosszan, komolyan.
"Bizony, a feladatban hiba van!
Sorakozik a sok sötét adat,
S nem adtad hozzá a hatalmamat!"

Pirulva nézem. Ó, mennyire más,
Ahogy Ő vezet, az összeadás.
Olyan megnyugtató a vége is,
Oly biztató az eredménye is!
Hozzáadva hatalmát, erejét,
Szeretetét, mely melengetve véd,
Mindenhez, ami nyomja a szívem.
Az eredmény: "Hiszek, Uram! Igen!"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 22., szerda 14:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
TCsaba írta:
Tudod az egyetlen problémám, hogy ebben a párbeszédben,(magamat is beleértve) nem látok irgalomra szoruló személyt,aki valóban elesett lenne...


Milyen jó neked, hogy minden rendben van az életedben...! Én azért nem hiszem azt, hogy nem szorulsz Isten kegyelmére, ha más formában nem is, de az embertársad jóindulata által. Nyilván nem hozod ide a fórumra a problémáidat, de azért van gondod bőven. Kisebb is, nagyobb is. Ha valaki a gondjaid, problémáid közepette irgalommal, megértéssel, gyógyító módon közeledik hozzád, azt gondolom örömmel veszed.

Itt a fórumon csak azt látni, hogy egy akaratát érvényesíteni óhajtó fórumozó vagy, akinek nem tudjuk, hogy van-e családja, jó-e az egészsége, van-e munkája, a szeretteivel minden rendben van-e, anyagilag, lelkileg jól áll-e és még számos kérdés van, amit nem tudhatunk. Attól, hogy mint mondtam, akaratát érvényesíteni akaró fórumozó vagy, még bőven rászorulhatsz irgalomra. Mint akármelyikünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mikor hagyhatja el egy keresztyén a felekezetét/gyülekez
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 22., szerda 18:24 
Offline

Csatlakozott: 2012. júl. 19., csütörtök 09:06
Hozzászólások: 208
Kedves rosta!
Időnként úgy érzem,hogy nagyon jól értjük egymás mondandóját, aztán jön egy fordúlat és hírtelen azt látom, hogy egészen mást kezdesz el mondani,mint amit tőlem olvastál.
Annyi jót megelőlegeztél már nekem ebben a topicban...
Beavátnál engem is a következő saját tervembe?!
Merthogy reményeiddel ellentétben azt sem hallhattad tőlem, hogy hagyd el a MRE~at,osszad már meg légyszíves velem, hogy mi lesz a következő dolog, amit reád kívánok erőltetni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség