Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 18:22 
Drága Tavasz!

Én értelek....

Te is érted Őt?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 18:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ezt az írást most találtam:

Idézet:
Néhány egyház szerint a Szentlélekbe való bemerítés a megtéréstől különálló dolog. Szerintük ez egy második élmény, ami sokkal nagyobb lelki erőt és bátorságot ad az illetőnek és képessé teszi egy győzelmesebb keresztény életre. Némelyek szerint mindezt olyan jelek is kísérik, mint a nyelvekenszólás.

A Biblia nem használja sokszor a "Szentlélek-keresztség" kifejezést. Bemerítő János megjövendölte, hogy Jézus eljön és Szentlélekkel és tűzzel fog keresztelni (Máté 3,11 • Márk 1,8 • Lukács 3,16 • János 1,33). Az ApCsel 1,5-ben Jézus idézte János szavait és azt mondta követőinek, hogy nemsokára Szentlélekkel kereszteltetnek meg. Úgy tűnik, ennek beteljesedése volt a tíz nappal később Pünkösdkor történt több látványos esemény (ApCsel 2). Ezután már csak az ApCsel 11,16-ban olvasunk hivatkozást a Pünkösdre, mikor Kornéliusznak - az első pogány megtérőnek - a pünkösdihez nagyon hasonló élménye volt.
Habár az igehely világosan kimondja, hogy az ApCsel 2-ben említett hívők a Szentlélekkel való betöltésben részesültek, nem írja le pontosan, mit is jelent ez. Arról sem olvasunk, hogy vajon munkálkodott-e a Lélek másképp is ugyanabban az időben.

A legvilágosabb magyarázatot az 1Korinthus 12,13-ban találjuk. Pál itt azzal a problémával foglalkozik, mikor a Korinthusi gyülekezet részekre szakadt a lelki ajándékokkal kapcsolatos vitában. A látványosabb ajándékok túlhangsúlyozása olyan véleményekhez vezetett, miszerint néhányan a jobb ajándékokat kapták, mások viszont háttérbe szorultak. Pál válaszában így kiáltott fel: "Mindnyájan egyek vagyunk! Ne szakadjatok klikkekre!". Szavai igazolásául pedig elmondja: "Hiszen egy Lélek által mi is mindnyájan egy testté kereszteltettünk, akár zsidók, akár görögök, akár rabszolgák, akár szabadok, és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg." (1Korinthus 12,13).

Hogy mi a fő mondanivalója? Minden hívő közös abban, hogy bemeríttetett a Szentlélekbe.
Mindez mire jó? Krisztus testének, az egyháznak a részévé tesz.
Mikor történt meg? Ha minden hívő részesült ebben, akkor abban a pillanatban kellett történnie, mikor elfogadtad Krisztust és kereszténnyé lettél.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 20., szombat 17:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 19:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hű tavasz, ez nagggyon teccccik nekem! :D
És ráadásul logikus is. :idea: Hiszen ha a megtérést a Szentlélek munkájának tekintjük, akkor miért kéne külön várni arra, hogy "megkeresztelje" az ember???

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 19:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát, ha a Szentlélek munkája a megtérés, akkor ezen a keresztség már sokat nem változtat, vagy igen?

---

"Bemerítő János megjövendölte, hogy Jézus eljön és Szentlélekkel és tűzzel fog keresztelni"

hogy kell érteni azt, hogy Jézus Szentlélekkel keresztelt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Felhoztam a témát, hátha valakit érdekel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 18:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tavasz!

>ha a Szentlélek munkája a megtérés, akkor ezen a keresztség már sokat nem változtat, vagy igen?
Nekem erről az esküvő jut eszembe. Az már a két ember egybetartozásán nem változtat, inkább a belül megszületett döntést kifelé kommunikálja.

>hogy kell érteni azt, hogy Jézus Szentlélekkel keresztelt?

Én két irányba kezdenék el tapogatózni, egyfelől a pünkösdi eseményeknél:
És mikor a pünkösd napja eljött, mindnyájan egyakarattal együtt valának. És lőn nagy hirtelenséggel az égből mintegy sebesen zúgó szélnek zendülése, és eltelé az egész házat, ahol ülnek vala. És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek és üle mindenikre azok közül. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel.
(érdekes megnézni a Szentlélek kitöltetésének előfeltételét -> mindnyájan egyakarattal együtt voltak. Amig a tanítványok marakodtak, széthúztak, nem katpák meg a Szentlelket.)

Másfelől, ha egy hívő ember termi a Szentlélek gyümölcseit (szeretet, öröm, békesség stb) akkor Isten pecsétje, vagyis a Szentlélek keresztsége van az emberen.

>tűzzel keresztel
Ezen az apostolok idejében küszöbön álló keresztényüdlözés értendő.

Azért jöttem, hogy e világra tüzet bocsássak: és mit akarok, ha az immár meggerjedett? De keresztséggel kell nékem megkereszteltetnem; és mely igen szorongattatom, míglen az elvégeztetik (* ritka pillanat, mikor bepillanthatunk Jézus lelki gyötrődéseibe, ahogy a kereszthalálra gondolt). Gondoljátok-é, hogy azért jöttem, hogy békességet adjak e földön? Nem, mondom néktek; sőt inkább meghasonlást.

Megihatjátok-é a pohárt, a melyet én megiszom; és megkeresztelkedhettek-é azzal a keresztséggel, a melylyel én megkeresztelkedem? Azok pedig mondának néki: Megtehetjük. Jézus pedig monda nékik: A pohárt ugyan, a melyet én megiszom, megiszszátok, és a keresztséggel, a melylyel én megkeresztelkedem, megkeresztelkedtek;
(Jakabnak és Jánosnak hangzottak el e szavak, akik később valóban mártírhalált haltak.)

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 20:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha a Szent Szellem azonos a Szentlélekkel, akkor számomra a normál lélektől megkülönböztető, ember specifikus, jóra való hajlam, ösztönzés a bennünk munkáló Szent Szellem, mint ahogy a Szentlélek is az az én számomra. Ilyen értelemben nem a gondolkodás, és nem az érzés, hanem az azokat vezető isteni döntés, akarat, mozgatórugó, amely során gondolataink, érzéseink, ezen keresztül cselekedeteink is jóra irányulnak.

Ha ismerjük Krisztus, el vagyunk vele telve, akkor inkább ráhangolódunk arra, hogy a Szentlélek mit is akar tőlunk, mit akar velünk tenni. A gyarló természetünk kevésbé taszítja el magától Isten vezető kezét a Szentlelket, ha az értelmünk Jézus példája szerint formálódik. A Szentlélek hatása minden bizonnyal okozati összefüggésbe is kerül sokszor az ember számára Jézussal, ha bennünk munkál Jézus igéje.

Ilyen értelemben lehet, hogy a hívő számára Szellemnek értelmezhető, gondolati síkra vihető át Isten kiterjedése, munkája, mert a hívőnél szervesen hozzákapcsolódik, mintegy hozzátartozik a szemében Jézus igéje.

Ugyanakkor számomra eléggé nyilvánvaló, hogy Isten az ő pogány, elveszett bárányait is segíti az ő Szentlelkével. Hiszen az irgalmas szamaritánus, aki Jézus központi példázatának alakja, vajon nem Szentlélek által vezérelt ember-e? Nyilván igen. Hiszen ő, az irgalmas pogány a mi mércénk, aki nyilván a Szentlélek hatása alatt tette a mindnyájunknak példát mutató cselekedetét. Amit követnünk kell.

Szóval szerintem a Szent Szellem, Szentlélek nem egyszerűen gondolati, érzelmi, élettani, egyéb ügy, ez egy isteni entitás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 01:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Elküldve: Szomb. Jan. 20, 2007 2:02 pm Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Bocsánat a szóért.

figyelő írta:
.....Ha azok a keresztyének, akik Krisztusban újjászülettek a Szent Szellem által, akkor semmi gond, hogy ők testvérnek tekintsék és szólítsák egymást.

Persze itt is lehetséges, hogy tévedésben vagyok, mert csak azok Isten fiai akiket a Szent Szellem vezet.
Ebben az esetben azonban kevesebb a valószínűsége annak, hogy mást az én megszólításommal félrevezetek.
Itt nem rajtam van a hangsúly soha sem, hanem azon, hogy a másiknak az hasznos, vagy káros
Figyelő írta:
Amíg valaki nem jut el ebbe az állapotba, addig csak vallásos, meg-nem-tért, újjá-nem-született teremtménye Istennek s nem gyermeke. Tehát az ilyen - legyen bármily aranyos, legyek én bármily toleráns - nem testvérem. Nincs jogom egyszerűen "nagylelkűen" annak nevezni, mert csak becsapom, ártok neki vele.

Ezt pedig mindég tudatosítani kell mint azt is, annak aki a szakadk felé vezeti a kocsiját, ha ezen az úton mész a szakadékba jutsz.

Ha testvérének szólít legkevesebb hogy megkérdezem minek az alapján?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 01:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Elküldve: Szomb. Jan. 20, 2007 2:36 pm Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Kedves Sándor távol legyen a szó tőlem, hogy szakértőnek mondjam magamat, de az ÍRÁST annak tartom, főleg a megelevenített ÍRÁST.

Rm 8,14 Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.

A Lélek és a Szellem azonosságát a fordítónál és a különbözőségét a funkcióban sokszor és sokféle módon elmondta Net2rist=Tamás és Ex, és Fony=Imre és Figyelő és Tiv.
A Szentlélek=Szent Szellem = Isten Lelke


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 01:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Elküldve: Szomb. Jan. 20, 2007 3:17 pm Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Kedves Sándor, kérlek olvasd el a János evangéliumot, ott az Úr Jézus elmondja, hogy KIT küld, és mit fog csinálni.
Az erő egy bizonyos közösség tanítása, ők nem Személynek tekintik.
A harmadik isteni Személy AKI jelenleg itt van a földön és Ő végzi a feladatát.
Ahogy az Úr Jézus Krisztus is a feladatát végezte és a kereszten azt mondta elvégeztetett, ugyan úgy a Szent Szellem is ezt teszi.
A János evangéliumban erre pontos képet kapsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 01:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Elküldve: Szomb. Jan. 20, 2007 6:00 pm Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Kedves Sándor,
én így olvasom a régi fordításban:
1Kor 15,45 Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.
Kivételesen ez van a Károli féle fordításban, már mint az a ritka hely ahol helyesen fordítja a lelket és szellemet, az én tudásom szerint.
De te tudsz angolul és az angol fordításokban érdemes megnézni.
Nekem az is érdekes, hogy mi tesz bizonyságot, itt a földön és mi tesz bizonyságot a Mennyben.

Itt a vízről és vérről is említés van és érdekes, hogy a víz csak akkor tudja a feladatát ellátni a növényekben és állatokban, így bennünk is, ha feladja önálló létét, és a vér is csak akkor ha meghal a vérsejt önmagának.(ez csak egy kitérő, hátha valakit érdekel)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 01:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Átmentett hozzászólások Erika kérésére:

Erika írta:
Kedves Magda!

Mivel nem lehet topicokat egyesíteni, ezért kérném, h. a szombati hsz-aidat a Szent Lélek lezárt topicjából copyzd át a másikba, mert az törlésre kerül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19., hétfő 17:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Valójában én az indító kérdést már nem értem. Most az a kérdés, hogy Isten SzentLélek vagy SzentSzellem? Mert, ha ez, akkor szerintem ezen felesleges filozófálni, általában a Biblia SzentLéleknek nevezi Isten Lényét, én is ezt szeretem használni, de vannak gyülekezetek, ahol Szent Szellemnek nevezik Őt. Szerintem mindkettő helyes, egyik esetben sem kell megrémülni, ha halljuk, szerintem mindenki a JóIstenre gondol.
Áldás , Békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Bocs az előbbi hozzászólásért! Egy-két hozzászólást nem olvastam el tegnap.
Elnézéseteket kérem ezért!
rosta szerintem nagyon szépen összefoglalta azt, hogy miről is van itt szó. Sajnos én nem vagyok intellektuális beállítottságú és nem tudom ilyen szépen megfogalmazni a gondolataimat, én inkább érzelmi beállítottságú vagyok, talán régi énemből maradt meg ez a tulajdonságom. Talán azért is van ez, mert vallásosan nevelkedtem és én már mióta élek, azzal a tudattal élek, hogy Isten létezik és kész.
A tesóim megszólítással pedig senkit nem akartam megbántani, nem félrevezetésképpen tettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség