Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 08:14 
...mert olyan topicokban találkozunk csak, hogy a piros sarokban Lélek, a kékben Szellem, meg jobb, bal....

Krisztusban lehetnénk egyek, de Őt nem keressük, az Ő Szellemét, Lelkét nem kívánjuk....
szvsz térjünk meg ebből a bűnből és idézgessünk az Úrtól, hogy pl. boldogok a szelídek, mert ők öröklik a parókia fórumot is, ha lesz még ilyen a mennyben


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az a KÍNOS, hogy elvileg MÁR OTT VAGYUNK!!! :)

Kol 1,13. A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;

nem azt látom, hogy "majd egyszer, ha jókisfiúk/kislányok lesztek, által fog vinni"...

ha már így belelendültem:

jános 5:
43. Én az Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok el - ha más jön, a saját nevében, azt majd elfogadjátok.
44. Hogyan is lennétek képesek hitre jutni ti, akik egymástól kapjátok a dicsőséget, az egy Istentől származó dicsőséget pedig nem keresitek?!
45. Ne gondoljátok, hogy én foglak vádolni titeket az Atya előtt - van, aki vádol titeket: Mózes, akiben reménykedtetek.
46. Hiszen ha hittetek volna Mózesnek, hittetek volna nekem is, mert ő rólam írt.
47. De ha az ő írásainak nem hisztek, hogyan fogtok hinni annak, amit én mondok?

ISZONYAT VESZÉLYES a "nekem igazam van" dicsőségére gyúrni, megfelelő igékkel alátámasztva, természetesen...

filippi 3:15-16 ... én még mindig itt tartok...
de van egy érzésem, hogy Isten se rágja tövig a körmét, hogy "namostanakkor a jobboldaliak végre győznek? a bemerítéspártiak végre lenyomják a keresztelősöket (vagy fordítva) ;) "

"felülről nézve" meglátszik JELENTÉKTELENSÉGÜNK... és mégis... Valaki ÉRTÜNK, JELENTÉKTELEN SENKIKÉRT meghalt!!!!

róma 5-6:
7. Bizonyára igazért is alig hal meg valaki; ám a jóért talán csak meg merne halni valaki.
8. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt.
...
12. Ne uralkodjék tehát a bűn a ti halandó testetekben, hogy engedjetek néki az ő kívánságaiban:
13. Se ne szánjátok oda a ti tagjaitokat hamisságnak fegyvereiül a bűnnek; hanem szánjátok oda magatokat az Istennek, mint a kik a halálból életre keltetek, és a ti tagjaitokat igazságnak fegyvereiül az Istennek.
14. Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
Én nem tudok semmit sem építeni, ha te azt gondolod, hogy valakinek az építi a Hitét amit hall, olvas, akkor rossz úton jársz.


Hát ez baj, hogy így látod. Egymást a hitben uis. lehet építeni. És ha valakit ez a szellem vezet, akkor fog is építőleg hatni másokra


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ja, már mint erő?


Mt 4,9 És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 11:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Mármint mi erő? Szellem, szellemiség, lelkiség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 11:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Akinek Ő nem Személy és nem Isten, az más táborban van, és egy pillanatig se hagyja magát megtéveszteni, mert távol van az üdvösségtől.

Mintha a szomszédod mondaná meg a férjednek, hogy te milyen feleség vagy, ilyen az amikor arról beszél valaki amiben nincs.

Aki kívánkozik az bemehet, mert még ma van lehetősége, nyitva van az AJTÓ vár a kereszt botránya, de ha a kritizálást és a bújtogatást gyakorolja, akkor keressen mást magának és engem hagyjon békén.

Nem kívánok neked segéd kezet nyújtani, hogy könnyebben ess a szakadékba.
Ehhez más társat kell keresned.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 12:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Nem ide akartam írni, bocs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
Én nem tudok semmit sem építeni, ha te azt gondolod, hogy valakinek az építi a Hitét amit hall, olvas, akkor rossz úton jársz.
Ez csak az ész hitet építi.
Az Írásban való hitet a hallott Ige hitböl való cselekvése építi, amit ki-ki tud tenni.
Ha én mást utánnozok, mert ő azt csinálta, akkor még nem Isten útján vagyok, csak akkor vagyok Isten útján, ha a Samaria beliekkel elmondhatom, hogy most már az Úr Jézusnak hiszek, különben nagyon értelmes emberek hitető beszédének hiszek és ez a más evangélium, hiába beszélnek az Úr Jézusról.


Csak példaként: A gyermekeknek, akik nem ismerik az írást, hogy adod át a hitet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 17:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A hit nem embertől, emberre terjed, ez nem vírus :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 17:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM írta:
A hit nem embertől, emberre terjed, ez nem vírus :wink:


Válaszaid önmagukért beszélnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
gondolom kölcsönös :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 17:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Akkor ezzel lezárhatjuk, ne offoljuk tovább a topicot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kösz :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 18:09 
áááááááá.....

Kedvesek!

A hit hallásból van a hallás pedig Isten Igéje által.
Legyetek példák a hitben!
Menny(e)i Ige!

Drága Tavasz!

Magda arra szeretne kilyukadni, hogy a hitet az élő Jézus Krisztus támassza benned és bennem, az Igéje és Lelke által.
Amikor hallod az Igét - vagy olvasod - akkor Jézus Lelkének lehetősége van arra, hogy élővé tegye azt amit hallasz - olvasol - és hitet támasszon benned.
Mi a hit?
A reménylet dolgok valósága és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.

Na ezt jön létre benned Jézus iránt, tudniilik Ő az Ige!

Ezeket nem a magam kútfejéből veszem, hanem Isten Szava ez, mert hiszem - az előbb leírtak miatt - hogy a Biblia kijelentése magának Istennek a beszéde.

Namármost, ha elhittem - bizalmam lett az Ige felé -, akkor cselekszem azt. Ha nem cselekszem, akkor nem hittem el, ez a bizonyíték a magam számára is.

Jézusban hinni azt jelenti, hogy elhiszem, amit magáról mondott.
pl. hogy nem mehet senki az Atyához, csak a Fiú által.
Nem neki hiszek, hogy ez igaz - csak ki a fiú? -, hanem benne hiszek, hogy Ő a Fiú!

Kicsit zagyva, de hiszem, hogy az Úr Lelke megérteti veled, amit most tudnod kell, hogy újonnan születhess!

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 18:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Kavics,

remélem te is megértettél engem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség