Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Fony írta:
... a lelki (pszichikai) jelenségek skálája az ÉN tudattal függ össze, míg az Isteni Szellemi jelenségeké a MI –vel függ össze.
Péld. 20,27
„….Az ember lelke (pnóé- lehellet) az ÚRtól kapott mécses, egészen átkutatja a test belsejét….”

Az olvasatomban ez azt jelenti, hogyha az Úrtól kaptam a mécsest, akkor az az egészséges, és tart meg alázatban, ha úgy tekintek rá, mint ami továbbra is az Úré.
Vagyis mégegyszer: nem az Úr lett az ÉN részem, hanem ÉN lettem a kegyelem mécsese révén az Ő része.
Így lett az eredmény ŐBENNE -> a MI.
És az újjászületett ember számára többé nem az ÉN a lényeg, hanem Őbenne, az Ő testének tagjaiként a MI, mint ahogyan Isten, az Úr Jézus Krisztus Atyja sem csupán az ÉN Atyám, hanem ŐBENNE a MI ATYÁNK.


És igazából EBBEN van számomra a lényeg, ami pedig következik is az előbbiekből!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 17:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Idézet:
Kerestem, de nem találtam megnyugtató bibliai alátámasztást ahhoz a feltételezéshez, miszerint az ember saját, különbejáratú, mindentől és mindenkitől független Szellemmel (pneumával) rendelkezne.

Pedig az idézett igéd éppen ennek a pneuma-nak az újjászületéséről szól.
5. apekriqh o ihsou" amhn amhn legw soi ean mh ti" gennhqh ex udato" kai pneumato" ou dunatai eiselqein ei" thn basileian tou qeou
6. to gegennhmenon ek th" sarko" sarx estin kai to gegennhmenon ek tou pneumato" pneuma estin


Idézet:
Eddig úgy tudtam, hogy a személyiség hordozója és az ÉN központja a lélek (pszükhé), melynek éppen ezért ÉLŐ Szellem által kell újjá születnie.

Nem a pszükhé, hanem a pneuma újjászületéséről van szó ld. mint fennt.

Idézet:
Ismereteim szerint halott, elítélt szellemeket újjászülni nem lehet, ÉLŐ Szellemnek pedig nincs szüksége újjászületésre.

Ezzel azt állítod, hogy nincs is értelme az újjászületésnek, ezzel szemben az álatlad idézett ige is az ellenkezőjét mondja.

Idézet:
Jn. 3,5
„….Jézus így felelt: „Bizony, bizony, mondom néked, ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába. …”

Itt nem látok „emberi szellem”-re történő utalást, hanem a „valaki”-nek, tehát a halott lélek-nek kell újjászületnie, Jézus Krisztusban új Szellemi teremtménnyé válhat.

Mert itt csak Isten Szelleméről van szó, akitől újjászületik a szellem ld. lejjebb

Idézet:
Jn. 3,6
„…Ami testtől született, test az, és ami Szellemtől született, Szellem az….”

Ezt rosszul idézted. Helyesen:
„…Ami testtől született, test az, és ami Szellemtől született, szellem az….”

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az. (Károly)(itt a lélek rossz fordítás de a kis és nagybetűst ő is meg különbözteti)
6. That which is born of the flesh is flesh; and that which is born of the Spirit is spirit. (KJV)
6. Ami a testtől született, az test, ami pedig a Szellemtől született, az szellem. (SzPA)


Idézet:
Ami nem jelenti azt, hogy az a Szellem, Aki felhatalmazott arra, hogy Isten gyermekévé váljak, az ÉN lennék, mint ahogy a hatalom (felhatalmazás) sem az enyém, hanem azé Aki adta.

Nem, te nem a Szellem, hanem szellem vagy és él is a szellemed, feltéve ha újjászülettél. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 17:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 21:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A szellem az ember Isten-lényegű része. Az ember három teremtett részből áll (1Tesz. 5:23); szellem, lélek és test. A Biblia ezt megkülönbözteti a Szent Szellemtől, Aki Isten Szelleme, Krisztus Szelleme (Róma 8:16; Róma 8:9). Az ember szelleme az a részünk - de soha nem az Én -, amelyben a Szent Szellem a Krisztus befogadásakor lakozást vesz (1Kor 3:16) és ezáltal tesz képessé, hogy Istent, dolgait és munkáját megismerjük általa, s felfogjuk, amit mond.

Az ember szellemének három élet-működése (funkciója) van :
1. Belátás Isten szellemi világába, munkálkodásába és az írott Igében kijelentett szellemi részbe.
2. Szellemi együttismerés Istennel; ez minden embernek van, még a bűn állapotában élőnek is. Ez jelzi, hogy az ember Isten, vagy törvénye ellen cselekszik. De csak jelez, erőt azonban nem ad, hogy Isten kedvére cselekedjék a bűnös ember.
3. Az ember szelleme élet-működéséből a harmadik: a közösség, ebben kapcsolódik Istenhez a Szent Szellem által és a Jézus Krisztusban ugyanazon hitben levő testvérekhez. A szellemi keresztyén ebben él és munkálkodik."
/Bibliai nevek és fogalmak/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 21:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Így van, ezt tapasztalja az új teremtés aki ettől kezdve az Úr Jézus Krisztusban él :*:
Róma levél 8. fejezet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Tavasz!

Nagyon örülök, hogy megértetted a lényeget, légy szíves magyarázd el Ex-nek is. Hátha Rád hallgat.

Áldjon meg az Úr Jézus
üdv
Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 21:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
Kedves Tavasz!

Nagyon örülök, hogy megértetted a lényeget, légy szíves magyarázd el Ex-nek is. Hátha Rád hallgat.

Áldjon meg az Úr Jézus
üdv
Imre


Gondolod :wink:

Akkor itt biztos téved a Szent Szellem:

1Kor 2,14 Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy szellemileg ítéltetnek meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 21:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Fony!

Én még csak az elmélkedés időszakában vagyok, és még tele vagyok kérdésekkel és bizonytalansággal. Ezért ennek a kérésednek nem tudok eleget tenni.

Szeretettel:
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 21:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FM, látom nem tudtad kihagyni a maró megjegyzésedet.
Vajon ilyenkor ki szólal meg belőled? :shock:
Tudod, ezzel sem a másik hitét, sem a fórumot nem építed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
:*:

22. És Péter előfogván őt, kezdé feddeni, mondván: Mentsen Isten, Uram! Nem eshetik ez meg te véled.

23. Ő pedig megfordulván, monda Péternek: Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nékem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra.

24. Ekkor monda Jézus az ő tanítványainak: Ha valaki jőni akar én utánam, tagadja meg magát és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.

Bocs ez lemaradt.
Kérdésem ezt követően amit közben írtál ki mit ért?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2006. nov. 13., hétfő 22:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
FM írta:
Akkor itt biztos téved a Szent Szellem:

1Kor 2,14 Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Szellemének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy szellemileg ítéltetnek meg.


Kedves FM!

Nem tévedett, mert Tavasz megértette, amit ti Ex-szel még nem.
És szellemileg ítélt meg valamit, amit ti egyelőre értelemmel próbáltok megérteni.

üdv
imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 22:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szóval ki mit ért, és ki ezzel, ki azzal, ki dönti el?
Én vagy te, te vagy én?

Minden esetre bennem a Szellem nem mondott rá Áment

Pálnak is mondták a próféták és neki még is mást mondott a Szellem, nagyon tévedek, ha azt gondolom, hogy neked uazt jelenti ki mint nekem. már csak azért sem lehet mert
ffi+nő=ember
De te tudod, hogy miben hiszel és mit hirdetsz, amit hiszel abban ne kárhoztasd magad :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 06:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
De akkor most ez a szellem a tiéd, vagy kapod ezt a szellemet? Nem mindegy. Mert az egyik azt erősíti, hogy te születsz a saját szellemedben újjá (így gondolom én is), a másik viszont egészen másról szól.

Kérdésedet nem igazán értem, mert a válasz egyértelműen benne van előző beírásomban.
A Szentszellem szüli újjá a te szellemedet. A szellemeden keresztül kapcsolódhatsz Istenhez azaz a Szentszellemhez. És eztán a szellemed Isten Szellemével együtt tesz bizonyságot Jézusról.

Azt meg végkép ne értem, hogy mi mást kellene nekem megértenem Fony szerint.
Magyarázzátok hát el!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 06:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
FM, látom nem tudtad kihagyni a maró megjegyzésedet.
Vajon ilyenkor ki szólal meg belőled? :shock:
Tudod, ezzel sem a másik hitét, sem a fórumot nem építed.


Én nem tudok semmit sem építeni, ha te azt gondolod, hogy valakinek az építi a Hitét amit hall, olvas, akkor rossz úton jársz.
Ez csak az ész hitet építi.
Az Írásban való hitet a hallott Ige hitböl való cselekvése építi, amit ki-ki tud tenni.
Ha én mást utánnozok, mert ő azt csinálta, akkor még nem Isten útján vagyok, csak akkor vagyok Isten útján, ha a Samaria beliekkel elmondhatom, hogy most már az Úr Jézusnak hiszek, különben nagyon értelmes emberek hitető beszédének hiszek és ez a más evangélium, hiába beszélnek az Úr Jézusról.
Ezt a Lucius eszmefuttatása és a rá való reagálások tették egyértelművé számomra.
Köszönet érte Istenne :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 07:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
... megkaptam a "vészjelzést": hogy a fórum kezd olyan "veszekedős" lenni, mint a régi...

arra nem véletlenül nem jártam... olyan jó lenne, ha járhatnék, SZERETEK itt lenni, szeretlek titeket...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség