Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 12:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
FM írta:
Csúfolódó székébe ne ülj :cry:

Igaz, köszönöm Magda.
Bocsánat a beírásért.

Csak elképzeltem hogy Mózest az Úr elfogadta, míg ....
Mégis …
Hát ez van. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NO... erre most NEM bólogattam....

azt írod:
Idézet:
Csak elképzeltem hogy Mózest az Úr elfogadta, míg ....


én nem olvastam LÁBJEGYZETET a következő igénél:
Idézet:
Róm 14,4. Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.

miszerint: "ez PÁPÁKRA természetesen nem vonatkozik, azokat LEHET kárhoztatni..."

védeni se szeretném, nyilván egyházPOLITIKUS IS volt, de amennyit egy átlag magyar protestáns láthatott belőle: a saját világosságához képest HŰSÉGESEN szolgált...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Én nem tudom de azt igen hogy:

Jel 22,15
De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
Én nem tudom de azt igen hogy:

Jel 22,15
De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.


Én meg azt tudom, hogy mindenki kinn marad... ;)

A következő kérdés a "University of Washington" kémiai szakának egyik ZH-ján ténylegesen előfordult:

"A Pokol exotermikus (hőt ad le) vagy pedig endotermikus (hőt nyel el)? Válaszát bizonyítsa is."

A legtöbb diák állítását Boyle törvényével próbálta igazolni (a gáz lehűl ha tágul, illetve felmelegszik ha sűrűsödik) vagy annak valamilyen változatával.

Volt azonban egy diák aki ezt írta:

Először is, azt kell tudnunk hogy hogyan változik a Pokol tömege. Tehát, tudnunk kell hogy milyen sebességgel érkeznek új lelkek a Pokolba, illetve milyen sebességgel hagyják el azt.
Azt gondolom, hogy bizonyosan feltehetjük, hogy ha egy lélek egyszer bekerült a Pokolba, sosem fogja elhagyni. Ebből következően egyetlen lélek sem hagyja el a Poklot.
Azt illetően, hogy mennyi lélek érkezik a Pokolba, vessünk egy pillantást a világon manapság létező vallásokra. Ezen vallások egy része azt állítja, hogy ha valaki nem hivője az adott vallásnak, akkor bizonyosan a Pokolba kerül. Mivel több mint egy ilyen vallás létezik és mivel az emberek nem hisznek egynél több vallásban, levonhatjuk a következtetést, miszerint minden ember, illetve minden lélek a Pokolra jut. A jelenlegi születési és halálozási arányokkal számolva arra számíthatunk, hogy a lelkek száma a Pokolban exponenciálisan nő.

Most nézzük a Pokol térfogatának változását, mivel Boyle törvényének állítása szerint ahhoz, hogy a hőmérséklet és a nyomás a Pokolban változatlan maradjon, a Pokol térfogatának növekednie kell, ahogy új lelkek kerülnek bele. Ez két lehetőséget ad:

1. Ha a Pokol lassabb ütemben tágul mint amilyen gyorsan a lelkek lépnek be, akkor a hőmérséklet és a nyomás a Pokolban növekedni fog egészen addig, amíg teljesen elszabadul a Pokol.

2. Természetesen ha a Pokol gyorsabb ütemben tágul mint a lelkek számának növekedése a hőmérséklet és a nyomás csökkenni fog addig amíg be nem fagy a Pokol.

Tehát melyik is az igaz? Ha elfogadjuk azt a posztulátumot amit Krissy kisasszony adott nekem még gólya éveim alatt miszerint "hamarabb lesz fagyott éjszaka a Pokolban minthogy lefeküdjek veled", továbbá figyelembe véve a tényt, hogy azóta sem sikerült szexuális kapcsolatba keverdenem vele, következik, hogy a (2) lehetőseg nem lehet igaz, és ezért biztos vagyok benne, hogy a Pokol exotermikus.

Ez az egyetlen diák kapta meg az "A" minősítést.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:37 
Kedves Ezüst, nem akarom és nem is tudom érteni azt amit írtál.
Sok szó értelmetlen a számomra az írásodból.

Amit Jézus mond a pokolról, hogy olyan, mint a szeméttelep tüze, ahol a szemét öngerjesztő formában tüzet gyújt és ezért olthatatlan, mert önmaga által képződik, BELÜLRŐL fakad, nincs senki, aki kívülről elolthatná.
Se tűzóltó se orvos, se lelkész.

Ettől akarja megmenteni az Isten az embereket. Ezért küldte el a Fiát!
Számára fontosabb volt, hogy egy ember se kerüljön ebbe az állapotba, mint a saját fia élete.
Úgy látszik Ő ismeri ennek a "helynek" a fizikai és lelki valóságát.
Egyébként sötét van ott, tehát ez másfajta tűz és ami még ott van, az vígasztalhatatlan sírás és fogcsikorgatás.

A Jézus Krisztusban való hit, az általa nyert bűnbocsánat és gyógyítás, az általa élt élet alkalmas arra, hogy az ember a mennybe kerüljön.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tiv írta:
Én nem tudom de azt igen hogy:

Jel 22,15
De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.


hogyne...

kint maradnak a KORINTHUSIAK
Pál írta:
Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé

mert ugye... ott van a Júdás-ige:
Júdás apostol írta:
[Júd. 16] Zúgoló­dók ők, sorsukkal elégedetlenek, vágyaik után járók, nagyratörő szavakat szól szájuk, személyeket csodálnak haszonért.


kint marad RÁHÁB (szakmájára nézve PERSZÓNA NON GRÁTISZ)
kint marad ükunokája, DÁVID is (gyilkos)
a samáriai asszonyról nem is szólva (bálványimádó):

(magamtól idézek)

Idézet:
a katolikusok (bocsi, aki érintett) kicsit olyanok, mint a SAMÁRIAIAK... van egy remek szinkretista vallásuk, ahol ugye az "igazi" hit elemei szépen keverednek az örökölt pogánysággal... RANDA ELLENSZENVES KATYVASZ!!

minden IGAZHITŰ undorodik tőle


és akkor jön ez az IZÉ... ez a RABBI... és leül a "gyaur vauk" kútjához... ráadásul elkezd CSAJOZNI....

és ráadásul, mikor a nőci ATYJÁNAK nevezi JÁKÓBOT: nem hajtja el a fenébe!!! pedig TÉNYSZERŰEN HAZUDIK!!!

és mikor felteszi a NAGY KÉRDÉST: "akkor most REFORMÁTUSNAK vagy KATOLIKUSNAK lenni helyes?" (oppardon: "akkor most Kármel, vagy Mória hegyén kell-e imádni Istent?")
akkor AHELYETT, hogy VILÁGOSAN MEGMONDANÁ az IGAZSÁGOT, elkezd itt köntörfalazni, h "senem itten, senem ottan..." HÁÁÁÁÁÁT....


még mindig igaz a "ne ítélj..."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kavics írta:
Kedves Ezüst, nem akarom és nem is tudom érteni azt amit írtál.
...Úgy látszik Ő ismeri ennek a "helynek" a fizikai és lelki valóságát.


nézzünk szembe a ténnyel: a keresztények kb 50%-a nem hisz a pokol (és az ördög) létezésében...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:51 
Amikor Auschwicba vitték az embereket, akkor azt mondták nekik az állomáson, hogy jól kell dologzni és az időseket és a gyermekeket külön válasszák, mert nekik jobb helyet adnak és őket egyből viszik is zuhanyozni!

Nem kell a menekülésre gondolni sem, nem kell a megmentőt várni, mert itt minden szép és jó és minden rendben is lesz, csak szépen nyugodtan be kell tartani azt amit a rabtartók mondanak.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
Tiv írta:
Én nem tudom de azt igen hogy:

Jel 22,15
De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.


hogyne...

kint maradnak a KORINTHUSIAK
Pál írta:
Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé

mert ugye... ott van a Júdás-ige:
Júdás apostol írta:
[Júd. 16] Zúgoló­dók ők, sorsukkal elégedetlenek, vágyaik után járók, nagyratörő szavakat szól szájuk, személyeket csodálnak haszonért.


kint marad RÁHÁB (szakmájára nézve PERSZÓNA NON GRÁTISZ)
kint marad ükunokája, DÁVID is (gyilkos)
a samáriai asszonyról nem is szólva (bálványimádó):

(magamtól idézek)

Idézet:
a katolikusok (bocsi, aki érintett) kicsit olyanok, mint a SAMÁRIAIAK... van egy remek szinkretista vallásuk, ahol ugye az "igazi" hit elemei szépen keverednek az örökölt pogánysággal... RANDA ELLENSZENVES KATYVASZ!!

minden IGAZHITŰ undorodik tőle


és akkor jön ez az IZÉ... ez a RABBI... és leül a "gyaur vauk" kútjához... ráadásul elkezd CSAJOZNI....

és ráadásul, mikor a nőci ATYJÁNAK nevezi JÁKÓBOT: nem hajtja el a fenébe!!! pedig TÉNYSZERŰEN HAZUDIK!!!

és mikor felteszi a NAGY KÉRDÉST: "akkor most REFORMÁTUSNAK vagy KATOLIKUSNAK lenni helyes?" (oppardon: "akkor most Kármel, vagy Mória hegyén kell-e imádni Istent?")
akkor AHELYETT, hogy VILÁGOSAN MEGMONDANÁ az IGAZSÁGOT, elkezd itt köntörfalazni, h "senem itten, senem ottan..." HÁÁÁÁÁÁT....


még mindig igaz a "ne ítélj..."

Ezt nevezném ködösítésnek. :)

De az Úr nem ezt mondja hanem.

Jn 8,11
Az pedig monda: Senki, Uram! Jézus pedig monda néki: Én sem kárhoztatlak: eredj el és többé ne vétkezzél!

--

Megtérés és a bűnök elhagyása mindez az Úr Jézus vezetésének köszönhető, ha mégis felszínre tör a bűn akkor van kihez fordulni. Ő hű és Igaz.

1Jn 1,9
Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.
--

Viszont aki szándékosan a bűnt szolgálja? ....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Kedves Ezüst, nem akarom és nem is tudom érteni azt amit írtál.
Sok szó értelmetlen a számomra az írásodból.

Kedves Kavics!

Mit látnál szívesebben? Ha azt mondanám, hogy "Kedves Kavics, nem akarom és nem is tudom érteni azt amit írtál."

Vagy azt, hogy bátorkodtam egy VICCET beírni arra vonatkozólag, mennyire földi módon rekesztette ki Tiv az összes katolikus "bálványimádót". És ha ugyanezt a katolikusok is megtennék a Tiv-félékkel, ahogy meg is teszik, akkor a kölcsönös kirekesztés elve alapján mindenki pokolra jutna... Ha ez rajtunk, embereken múlna...

De szerencsére nem rajtunk múlik. Innentől tök értelmetlen mindenféle "ne csúfolódj", "ne bálványimádj", "ne ítélkezz", "térj meg" és egyéb üdvösség elérése céljából történő földbedöngölés.

És az erre adott "bocsánat, igazad van" válaszok is.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
meghagytam neked a magas labdát, le is csaptad szépen, szerintem fogd meg a kezem és hajoljunk meg együtt:

NYILVÁN arról van szó, hogy amikor ezeket a bibliai szereplőket ELÉRTE ISTEN, akkor nem vonakodtak, hanem BEISMERTÉK bűneiket, és elfordultak ezektől...

tiv írta:
Viszont aki szándékosan a bűnt szolgálja? ....


nos, kedves Tiv: azt állítod (MERED-E ezt állítani), hogy a fiatal Karol Vojtyla úgy döntött, hogy SZÁNDÉKOSAN SZOLGÁLNI FOGJA az egész életében A BŰNT?

én nem gondolom... (ez NYILVÁN SEMMIT nem jelent számodra, sőt...)
de még ha így is gondolnám: OTT VOLTÁL a HALÁLOS ÁGYA MELLETT??...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
32ezüst írta:
kavics írta:
Kedves Ezüst, nem akarom és nem is tudom érteni azt amit írtál.
Sok szó értelmetlen a számomra az írásodból.

Kedves Kavics!

Mit látnál szívesebben? Ha azt mondanám, hogy "Kedves Kavics, nem akarom és nem is tudom érteni azt amit írtál."

Vagy azt, hogy bátorkodtam egy VICCET beírni arra vonatkozólag, mennyire földi módon rekesztette ki Tiv az összes katolikus "bálványimádót". És ha ugyanezt a katolikusok is megtennék a Tiv-félékkel, ahogy meg is teszik, akkor a kölcsönös kirekesztés elve alapján mindenki pokolra jutna... Ha ez rajtunk, embereken múlna...

De szerencsére nem rajtunk múlik. Innentől tök értelmetlen mindenféle "ne csúfolódj", "ne bálványimádj", "ne ítélkezz", "térj meg" és egyéb üdvösség elérése céljából történő földbedöngölés.

És az erre adott "bocsánat, igazad van" válaszok is.


Az még hagyján, ha csak a szavak repkednek, csak tett ne kövesse ezeket az önkényeskedéseket...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 14:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
meghagytam neked a magas labdát, le is csaptad szépen, szerintem fogd meg a kezem és hajoljunk meg együtt:

NYILVÁN arról van szó, hogy amikor ezeket a bibliai szereplőket ELÉRTE ISTEN, akkor nem vonakodtak, hanem BEISMERTÉK bűneiket, és elfordultak ezektől...

tiv írta:
Viszont aki szándékosan a bűnt szolgálja? ....


nos, kedves Tiv: azt állítod (MERED-E ezt állítani), hogy a fiatal Karol Vojtyla úgy döntött, hogy SZÁNDÉKOSAN SZOLGÁLNI FOGJA az egész életében A BŰNT?

én nem gondolom... (ez NYILVÁN SEMMIT nem jelent számodra, sőt...)
de még ha így is gondolnám: OTT VOLTÁL a HALÁLOS ÁGYA MELLETT??...

Bár én a téma boncolgatását nem személyhez kötöttem. :)

Azért ha valaki megtér nem hinném hogy eddigi bűnei követendő példává válna.
Vagy rögtőn hitelesé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én se hinném, hogy bárki bűnei követendő példa volna

a kiinduló beírásod ez volt:

Tiv írta:
rosta írta:
net2rist írta:
Luk 5,4. Mikor pedig megszünt beszélni, monda Simonnak: Evezz a mélyre, és vessétek ki hálóitokat fogásra.


Csak közbevetőleg II. János Pál pápa kedves ígéje volt ez. A tegnap esti misén is erről prédikált a plébános.

Evezz a mélyre!


Ó már rögtön izgalmasabb lett tőle.


mire Magda lecsúfolódózott...
erre írtál:
Tiv írta:
Igaz, köszönöm Magda.
Bocsánat a beírásért.

Csak elképzeltem hogy Mózest az Úr elfogadta, míg ....
Mégis …
Hát ez van.


lehet, hogy MÁST értettél rajta, és igaz, amit mondasz:
Tiv írta:
én a téma boncolgatását nem személyhez kötöttem


akkor viszont... áruld már el, hogy mégis MIRE/KIRE gondoltál a "míg..." után...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 14:36 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
én se hinném, hogy bárki bűnei követendő példa volna

a kiinduló beírásod ez volt:

Tiv írta:
rosta írta:
net2rist írta:
Luk 5,4. Mikor pedig megszünt beszélni, monda Simonnak: Evezz a mélyre, és vessétek ki hálóitokat fogásra.


Csak közbevetőleg II. János Pál pápa kedves ígéje volt ez. A tegnap esti misén is erről prédikált a plébános.

Evezz a mélyre!


Ó már rögtön izgalmasabb lett tőle.


mire Magda lecsúfolódózott...
erre írtál:
Tiv írta:
Igaz, köszönöm Magda.
Bocsánat a beírásért.

Csak elképzeltem hogy Mózest az Úr elfogadta, míg ....
Mégis …
Hát ez van.


lehet, hogy MÁST értettél rajta, és igaz, amit mondasz:
Tiv írta:
én a téma boncolgatását nem személyhez kötöttem


akkor viszont... áruld már el, hogy mégis MIRE/KIRE gondoltál a "míg..." után...

Kedves Net

Mózes személye volt számomra a lényeg nem a mig... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség