Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 13:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
figyelő írta:
Kedves kevéske ezüst - amiről azt gondolod, hogy csillog!


Leírtad pontokba szedve; hogyan kellett volna reagálnom soraidra. Úgy tűnik, elrontottam játékodat.
Van valahol egy könyv a polcaim egyikén. Eric Burne: "Szerepjátékok" vagy ilyesmi a címe. Szerencsére nem olvastam. mert egyre kevésbé szeretnék szerepet játszani, elváráspknak (így a tiednek is) megfelelni.
Sokkal inkább vonz a gyermeki egyszerűség kérdése. Már csak azért is, mert az Úr szerint ez üdvösségfüggvényű...

Bár te "lányból vagy", gyakran az a meggyőződésem, hogy állandó versengéskényszer alatt állsz, bebizonyítandó: "vagyok olyan legény, mint te leány sem!"
Ha Isten szerint kívánsz boldog lenni és engedelmes gyermekeként élni, akkor ne légy annyira elájulva magadtól...!
Ez lahat a statvonal! 8)


Igen, kedves figyelő, épp tegnap olvastam egy könyvben, hogy a férfiakat a nőben a gyermeki gyengeség, elesettség, az alázat vonzza.
Szemben elvárják, hogy dicsőítsék a bennük levő erőt, humort, eltűrjék az aggressziót...
Így humorosnak az a férfi számít, aki meg tudja levettetni a nőt, míg humorosnak az a nő, aki nevetni tud a férfi viccein.
Isten szolgája az a férfi, aki rá tudja erőltetni a nőre az akaratát, míg nőben az, aki végre tudja a férfi akaratát hajtani...
...
folytathatnám...

Sajnálom, hogy ezt ismét én kellett elmondjam neked, és így ismét semmibe kell vegyed, hogy még jobban csillogjon férfiúi büszkeséged ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 13:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyelő írta:
Kedves kevéske ezüst - amiről azt gondolod, hogy csillog!
...
Van valahol egy könyv a polcaim egyikén. Eric Burne: "Szerepjátékok" vagy ilyesmi a címe. Szerencsére nem olvastam...


utolsó reakcióm azt hiszem... már ami Figyelőt illeti...

a szerzőt Eric Berne-nek hívják... a könyv címe Emberi játszmák, avagy angolul Games people play

(azóta, a 60-as évek óta világszerte sikeres GYÓGYÍTÁSI technikává nőtte ki magát az általa TranzakcióAnalízisnek elnevezett módszer)

és a könyv NEM arról szól, hogy milyen szerepeket játszunk egymás előtt...

VISZONT benne van Figyelő "szigorú szülői" énállapota is,

meg az a JÁTSZMA is, amit 32ezüst játszik:
ez a "Megerőszakolósdi" játszma

leírom (a kezdeti, gyermeki verzióját, ami akár aranyosnak is tekinthető):

kislány odamegy a kisfiúhoz: "te fiú, ha építesz nekem egy szép homokvárat, KAPSZ EGY PUSZIT!"

srác dolgozva fakad, a jutalomtól ösztönözve, a vár elkészül...

a fiú jelentkezik a jutalomért, erre a kislány:
"csak nem gondolod, hogy egy ilyen MOCSKOS FIÚNAK én PUSZIT ADOK?"

EZ csak EGYETLEN kiragadott tipikus játszma... (ezüstről jutott eszembe)
sok száz ilyen van, de ez EGYÁLTALÁN NEM társasági időtöltés, hogy MENNYIRE nem, azt mutatja, hogy Berne szerint pl. a skizofrénia is JÁTSZMA... sőt... van PSZICHIÁTRIA játszma is...

remélem sikerült az érdeklődéseteket felkeltenem :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Köszike, net...
Asszem látom már, mi a te nagy bajod... Hogy túl sok ilyen könyvet olvastál, és már túlságosan jól működik a mintafelismerésed...

Én pontosan tudom, hogy mit játszom... Próbálom is elmesélni nektek, de elég nehéz így, hogy mindenféle prekoncepciótok van rólam...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 14:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

sokféle játékod van, NEM MINDIG ez a játék lényege... de VALLD BE, hogy az "ártatlan áldozat vagyok" után, mikor végül kiderül, hogy a MÁSIK CSINÁLT HÜLYÉT MAGÁBÓL, azt azért szoktad élvezni ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 14:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Azt csinálom, hogy mindenkinek megvan a kedvenc játszmája. Csak beállok a másik oldalra. És "passzívan" hagyom, hogy a saját játszmája köré tekeredjen... Így buktattalak most le, mert bevallottad, hogy te egy olyan sokat olvasott önjelölt pszichológus vagy, aki a "Megerőszakolósdi" játszmát szeretted volna játszani... És tényleg, most hogy így mondod... Itt ölelgetsz már minden hozzászólásodban... Nem is tudtam, mi zavar annyira... Naszóval vissza az agyarakkal, ezt a játékot csak te akarod rám erőltetni :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:) :) :)

teljesen precíz (és tankönyvszagú) a felkiáltásod a játszma végén: "SEGÍTSÉG, SZATÍR!!" (ja, ez a FELNŐTT verziója ugyanennek...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 14:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Csakhogy én nem ismerem a játékot, csak megfigyelő vagyok benne, arra mozdulok, amerre a játékos szeretné...

Vannak nekem is játszmáim... igaz. Tivnél ezt rendesen el is rontottam, ott nem tudtam passzív maradni... De túl vagyok rajta, legközelebb már ezen nem fogom felhúzni magam...

A végén meg már minden további következmény nélkül dokumentálhatok bármilyen játszmát... Természetesen a másik fél okulására... Ha hajlandó tanulni belőle egyáltalán...

Ez a dolog akkor szokta jól kivenni magát, amikor két egymással végtelen játszmában álló ember közé kerülök bele harmadiknak... És akkor kétfele, két szerepet dokumentálok... aztán majdcsak kisül belőle valami... Ha elég jó vagyok, akkor lehetek katalizátor a robbanásban :)

Te, Net! Mutimármeg azt a homokvárat? Lennie kell valahol, ha már emlegetted...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 01., csütörtök 18:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Én óvatos lennék a homokvár iránt vonzalmammal. Sok gyerek belepisil a homokba, s úgy gyúr belőle alakzatot, alkalmasint várat.

Már csak ezért is esztétikusabbak a légvárak..i :P

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 12:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Sziasztok!
Alapvető tulajdonsága minden embernek,hogy bűnös, így születtünk. Alapvető, hogy az ember először világiasan próbál reagálni az élet dolgaira, de ilyenkor kell(ene) igazán az Úr Jézusra tekintenünk és máris nem a régi énem érvényesül.Ne feledjétek a Sátánnál végtelenül hatalmasabb az Úr!
Áldás, békesség
Augu
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 11., péntek 17:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
SZELLEMTELENSÉG

„A Szellemet ne oltsátok ki, a prófétálást ne vessétek meg.” (1Thess 5,19-20)



A kioltásnál általában a tűzre gondolunk. Kioltjuk a tüzet, ha vizet öntünk rá. Ezáltal egészen kialszik vagy legalábbis nem terjed tovább.
A Szentírás azonban a Szent Szellemről beszél. Ha az emberek Őáltala vezetni engedik magukat, azok buzgók, lángolnak az Úrért, és örömmel szolgálnak Neki. Viszont kioltják a Szent Szellemet, ha elnyomják kijelentését Isten népének a gyülekezeteiben.
Pál ezt mondja: „A Szellemet ne oltsátok ki, a prófétálást ne vessétek meg.” Abból, hogy a Szellem kioltását a prófétálás megvetésével köti össze, arra következtethetünk, hogy a kioltás főként a helyi gyülekezet összejöveteleivel kapcsolatos.
Kioltjuk a Szellemet, ha megszégyenítjük azt, aki bizonyságot tett Krisztusról, akár imádságban, akár az Ige szolgálatában. Más dolog az építő kritika, és más, ha valakit kritizálunk pusztán a szavak megválasztása vagy lényegtelen részletek miatt, mivel ekkor az a veszély fenyeget, hogy az illetőt elbátortalanítjuk, a további, nyilvános szolgálatban.
Kioltjuk a Szellemet akkor is, ha az istentiszteleteinket annyira beszorítjuk meghatározott keretbe, hogy ezzel szinte kényszerzubbonyt húzunk rá. Ha bizonyos dolgokat imádsággal és a Szent Szellem vezetésével szabályozunk, akkor senki sem tehet észrevételt ellene. De azok a rendelkezések, amelyek pusztán emberi megfontolás eredményei, a Szent Szellemet a néző szerepére ítélik vezetés helyett.
Isten számos kegyelmi ajándékot adott a gyülekezetnek. Különböző időkben különböző ajándékokat használ fel. Az egyik testvérnek talán intő szava van a gyülekezethez. De, ha minden nyilvános szolgálat néhány meghatározott testvér kezében összpontosul, akkor a Szent Szellemnek nincs meg az a szabadsága, hogy a szükséges üzenetet a kellő időben közölje. Ilyen módon is ki lehet oltani a Szellemet.
Végül kioltjuk a Szellemet akkor, ha személyes életünkben ellenszegülünk vezetésének és sürgető parancsának. Talán arra indít minket, hogy bizonyos szolgálatot végezzünk el, mi azonban emberektől való félelmünk miatt visszariadunk tőle. Vagy szívünkre helyezi, hogy nyilvánosan imádkozzunk, de félénkségünk miatt csöndben maradunk. Eszünkbe jut egy ének, mely az alkalomhoz nagyon illő lenne, de nincs bennünk bátorság, hogy ajánljuk.
A végeredmény az, hogy a Szellem tüze kialszik; gyülekezeteink elveszítik közvetlenségüket és erejüket, és Krisztus Teste azon a helyen elszegényedik.



William MacDonald: Ösvényem világossága – július 05.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 15., kedd 14:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Sziasztok,

A csapdák:

- Számomra az egyik legnehezebb még a tökéletes engedelmesség. Sokszor keresek értelmet és okoskodok, amikor parancsot kapok: Zimányi József hivatkozott egy prófétára, akinek az Úr azt mondta, vegyen egy övet, vigye messze egy barlangba, asszem sok év múlva menjen el érte és nézze meg.
Nem okoskodott, hogy van övem. Miért vegyem ott, amikor itt is lehet. Miért vigyem messze, amikor itt is eláshatom.

Ha vki tud ebben segíteni, hogy hogyan lehet jobban az Urat követni, tökéletes engedelmességgel bármit bármikor megtenni segítsen. Kérni lehet imában ezt teszem is, de még erősödnöm kell.

Mai világ legnagyobb csapdája a paráznaság, itt támad elsősorban Sátán. Az önző én. A test kívánsága, a szem kívánsága, és a hívság. Hamis vallások tengere. Álkereszténység Szent Lélek nélkül.

Azt a mércét igyekszem használni, ha vmit költenék, hogy: ezt megvenném-e vagy feladnám inkább olyannak aki éhezik. Sok felesleges kiadástól megkímél.
Minden jót ,

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 15., kedd 16:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Zé!

Mindig azt a pici lépést kell megtenni, amit az Úr kér.
Ha így haladsz, célba érsz.
Ha így élsz, nem lesz szükséged a világ által kínált örömökre, mert ez a vezetettség örömet hordoz önmagában, csodálatos életet, Istennel való folyamatos kapcsolatot.

Ha valamikor nem tetted meg amit kért és erre rávilágít, kérj bocsánatot Tőle és hidd, hogy új lehetőséget fog arra adni, hogy újra megtehesd, amit elrontottál.

A világ csábításai nagyok, amit kínál az sokszor szemet és minden érzéket kápráztató.
Az Úr nem kevesebbet kínál, a Vele való létben, aki ezt el akarja hitetni, az a topic címében szereplő személy.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 16., szerda 08:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Zé!

Hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni. E hit telejesen bizonyosnak tartja az Úr ígéreteit. Pl., hogy senki sem szenved nagyobb kísértést annál, mint amit el tud hordozni, illetve az Ő segítségével le ne tudna győzni

Így, ha mégis erősen "dadog" a jézusi útjárásom, én vagyok a hunyó, mert nem vettem kellően igénybe a Tőle biztosított eszközöket. Be kell látnunk, hogy tényleg semmit sem tehetünk az Úr nélkül, mert minden teljesítményszemléletű igyekezet kudarcra van ítélve.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 17., csütörtök 02:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Zé írta:
Sziasztok,

A csapdák:

- Számomra az egyik legnehezebb még a tökéletes engedelmesség.
Ha vki tud ebben segíteni, hogy hogyan lehet jobban az Urat követni, tökéletes engedelmességgel bármit bármikor megtenni segítsen. Kérni lehet imában ezt teszem is, de még erősödnöm kell.


Minden jót ,



---Kedves Zé !

Azt irod: "tökéletes engedelmesség",... ez bizony a legmagasabb mérce.
Isten Igéje is felteszi: "Ti azért legyetek tökéletesek, mint a ti Mennyei
Atyátok tökéletes."

-Ez a cél ! - Ám amig itt a földön élünk, ezt elérni lehetetlen.- De töreked-
ni feléje,- az feladat. Pál azt irja: futok, futok ... mig el nem érem...

-A Szentlélek keresztség egy pillanat müve,- de a megszentelődés utja
napi harcok, pici lépések folyamata.--- Ahányszor sikerül engedelmesked-
ni az Úrnak, annyiszor kerülünk feljebb a lépcsőn.

-Ha a már elért eredmények hálával töltik el a szivünket és ez "ajkaink
gyümölcse," -ahogy a zsoltáros irja,-
"A MAI NAPI HÁLAADÁSUNK A HOLNAPI ÁLDÁSUNK ZÁLOGA !" , mert
engedelmeskedni is csak a Szentlélek segitségével lehet.

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 17:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
SZABAD-E HAZUDNI?


Hívő körökben bizonyosra vehető az egyöntetű nem válasz. A tízparancsolat ugyan ezt nem tartalmazza, de indirekt módon szoktak volt hivatkozni rá. A „ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot” Ige bár egyszersmind hazugság-ellenes is, de elsősorban, tartalmilag a rágalmazás vétkéről beszél.
Az Újszövetségben az Úr Jézus, amikor tiltja az esküdözést, ugyancsak közvetetten utal az igazmondásra, amikor arra szólít fel: „a ti igenetek igen legyen, s a nemet mondástok nemet jelentsen!” Úgy vélem, itt sem annyira a hazugság vagy igazmondás a kérdés. Jézus a megbízhatóság fontosságát, a szavahihetőség jelentőségét hangsúlyozza, amit nem lehet valamilyen égi vagy földi tekintélyre hivatkozva „feljavítani”.
Akik szerint MINDIG, MINDEN KÖRÜLMÉNY KÖZÖTT IGAZAT KELL MONDANI, KIZÁRÓLAG A VALÓSÁGOT LEHET ÁLLÍTANI – azok hivatkozni szoktak olyan esetekre, amik a háborúban történtek meg. A zsidók bújtatását egy-egy gestapós ellenőrzéskor úgy „úszták meg”, hogy a kérdésre: „Vannak a házban zsidók?” pl. azt felelték; „Persze, itt bújtatjuk az ajtó mögött őket.” (s valóban ott voltak). A németek erre dühödt „ne viccelődjön, mert megbánja!” felkiáltással távoztak – kutatás nélkül.
Nem vitatom a történet(ek) valóságát. Az Úr hitükre tekintve, csodát tett az ellenség elkedvetlenítésével, sértődöttségével. Mégis, úgy gondolom ezek olyan kivételek, melyek a szabályt erősítik, s ezek inkább törvénykező, felelősség-nem-vállalások az én hitem szerint. Mert a szabály – meggyőződésem alapján – ez: Vannak olyan alkalmak, körülmények, amikor nemhogy szabad, de kötelező a hazugság. Kivétel ez alól mindaz, amikor a saját előnyünk, érdekünk, isteni küldetésünkből fakadó mártíromság a tétel tárgya. Ezekben az esetekben valóban TILOS A HAZUGSÁG!
Lehetnek olyan esetek is viszont, amikor nem csak a „gyöngyöket szórjuk a disznók elé” igazmondásunkkal, de Isten ügyének, vagy valaki személyes érdekének, veszélyeztetettségének ártunk, ha nem vállaljuk a hazugságot.
De, hogy ne szimpla, akadémikus eszmefuttatás legyen mondanivalóm – nézzünk bibliai példákat olyan hazugságokra, amik nem voltak Isten ellenére. Sőt!

„De a bábák félték az Istent, és nem cselekedtek úgy, ahogyan Egyiptom királya meghagyta nekik, hanem életben hagyták a fiúgyermekeket. Ezért Egyiptom királya magához hivatta a bábákat, és azt mondta nekik: Miért teszitek ezt, miért hagyjátok életben a fiúgyermekeket? A bábák pedig azt felelték a fáraónak: Mert a héber asszonyok nem olyanok, mint az egyiptomiak, hanem életerősek. Mire a bába odaér hozzájuk már meg is szültek. Ezért Isten jót tett a bábákkal.” (2Mózes 1,17-20a)


„Dávid Ahimelek paphoz ment Nóbba. Ahimelek megrettenve ment Dávid elé, és ezt kérdezte: Miért vagy egyedül, és miért nincs veled senki? Dávid ezt felelte Ahimelek papnak: A király parancsolt nekem valamit, és azt mondta, hogy senki se tudjon meg semmit arról, amiért elküldött, és amit parancsolt nekem. A legényeket pedig más helyre rendeltem. (1Sámuel 21,1-3) A valóság ezzel szemben az, hogy Dávid elmenekült Saul gyilkos indulata elől – egyedül.

„Amikor Dávid tudomására jutott ez a beszéd, félni kezdett nagyon Ákistól, Gát királyától. És félkegyelműnek tettette magát előttük, eszelősként viselkedett köztük, firkált az ajtószárnyakra, nyálát pedig a szakállára csurgatta. Akkor ezt mondta Ákis az udvari embereknek: Hát nem látjátok, hogy ez az ember bolond? Minek hoztátok ide? Nincs itt elég bolond…” (1Sámuel 21,13-16) Újabb félrevezetés, valótlanság képviselete, azaz hazugság.
De említhetnénk Jonatán és Dávid megállapodását is arról a hazugságról, hogy mit fog mondani Saul fia, amikor keresni fogja Dávidot a királyi asztalnál.

Meggyőződésem szerint a Biblia legmegdöbbentőbb hazugsága az 1Sámuel 1-2 versekben olvasható:
„Az ÚR azonban ezt mondta Sámuelnek: Meddig bánkódsz még Saul miatt, hiszen én elvetettem, és nem marad Izrael királya. Töltsd meg olajjal a szarudat, és indulj! Elküldelek a betlehemi Isaihoz, mert ennek a fiai közül szemeltem ki a királyt. Hogyan mehetnék oda? – kérdezte Sámuel. Ha meghallja Saul, megöl engem. De az ÚR ezt mondta: vigyél magaddal egy üszőborjút, és ezt mondd: Azért jöttem, hogy áldozatot mutassak be az ÚRnak.”
Távol legyen tőlem az istenkáromlásnak még az árnyéka is – még inkább, hogy erre bíztassak bárkit is -, de lehetetlen fentieket másnak olvasni, min hogy ISTEN SZÓLÍT FEL HAZUGSÁGRA.
Értsük jól; nem arról van szó, hogy Isten hazudna, mert Ő szent és igazmondó. Az viszont elgondolkodtató; miért ezt a módszert választotta Sámuel életveszélyének elhárítására!? Megtehette volna ugyanazt, mint a Lót házát ostromlókkal, akiket átmeneti, speciális vaksággal sújtott, hogy nem találták meg a ház bejáratát. (Talán azért, hogy ezzel is bizonyítsa: nem a legfőbb érték az igazmondás - felülírja az önzetlen szeretet)

Legyen annyi felelősségünk és bizalmunk Isten iránt, ügyének védelme kapcsán, hogy belátjuk: vannak, lehetnek olyan esetek, amikor a Szent Szellem bölcsességével az ellenségnek az útbaigazítás helyett valótlanságot mondunk, azaz szent kötelességünknek téve eleget – hazudunk, mégpedig Istennek tetszően.


2008-07-18 Mihálovics Zoltán

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség