Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 21:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Miben több az ember, ha étellel böjtöl? Több az ember, ha étellel böjtöl? Gazdagabb ettől?

Nem több, nem gazdagabb. Nem erről van szó.
A böjtölés a Bibliában mindig ad egy nyomatékot az imának. Én legalább is így értem és így is böjtöltem(lök).
Attól nem lesz több valaki, ha egy bizonyos dologért erőfeszítés tesz.
A rendszere böjtök eredményről igazából azért nem tudok beszámolni mert nincs kontrol lehetőségem. Sokmindenben meghallgatott akkor is az Úr és volt ami mnem oldódott meg igazán, de nem tudom mi történt volna ha ugyanebben az időszakban nem böjtölök.
A technikai tapasztalatokról:
Leggyakrabban egynapos böjtöt csináltam de volt többször hogy három napost.
Nekem mindig az első nap volt a nehezebb.
Egyszer, az már elég régen egy ötnapos böjtöt is tartottam.
A hamadik napon már érzi az ember, hogy igazából mennyire megterheli a testet a kaja és mennyire valóban elvonja az emésztés az ember figyelmét a szellemi dolgok felől. Az ötödik nap pedig már egy eléggé nehezen leírható könnyed érzése van az embernek, valóban sokkal szellemibbnek légiesebbnek érzi magát az ember.
Nem véletlen csinálják a böjtölés más vallások is ha a természet felettit keresik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 21:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Net!
:) Áldjon az Úr benneteket!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 14., vasárnap 21:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
de jókat írtatok :*:
(az ismeretségi körömben szintén többen gyakorolják az ilyen hosszabb böjtöt, és ugyanilyeneket mondanak, mint te is Ex. Nekem ez olyan furcsán hangzik, persze elhiszem mindenképpen, sőt nagyon is megerősítő, hogy egy teljesen más közösségből te ugyanezeket mondod)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 15., hétfő 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm a válaszokat.

Én egy csendeshét felénél kezdem ezt az állapotot érezni.
Amikor pl. "Isten táborában" vagyunk és nincs TV, nincs újság, nincs pénz költés, csak az Ige és imádság és énekek és lelki beszélgetések és foci :-)
(ez kb 3 nap, de az 5. napon van a csúcs)

Akkor érzem ezt a lelki állapotot, ami olyan jó és amit erősen leszív a világ.
Még jó, hogy az örök forrás bennünk van Jézus Krisztus által.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 15., hétfő 09:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ott akkor az imáimban is több a hit

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 16., kedd 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
BŐJTI GONDOLATOK:

"Jézus mondta:
"Ha valaki én utánam AKAR jönni,
TAGADJA meg magát,
vegye fel a KERESZTJÉT
és kövessen engem."
Mk 8,34


-Ha antropomorf módon szeretném megérteni ezt az igét, semmire se megyek.
Csakis lelki, szellemi vonatkozásban tárul fel.

"Betegség, szegénység, fájdalom nem nevezhető keresztnek. -Akarsz keresztet ? Ismerd meg magadat és a Krisztus keresztjét. s AKKOR SZÍVEDEN MEGTALÁLOD A KERESZTET... A kereszt dicsőségét a szívedben kell érezned." Luther

--Tehát, amíg önmagammal vagyok eltelve, Krisztusnak nincs helye a szívemben.-
Aki "akarja", csak annak nyílik meg a lehetőség, hogy önmagát "megtagadva," Krisztust befogadja.
"Akik befogadják őt (Krisztust), hatalmat ad azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek." Jn 1,12

-Isten fiai kapják az Ő Lelkét és így eggyé válva Vele, "belülről vezéreltek" lesznek, hogy "kövessék" Őt.

-Ezért mondhatja János ap., hogy "az Isten parancsolatai nem nehezek."

-"Krisztus keresztje olyan fajta teher, mint a madarak szárnya : FELEMEL. " ((CLAURVAUX-I BERNÁT)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 17., szerda 22:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Böjti gondolatok:

-Egy nyugati filozófus mondta: "A keresztyénség egészen kultúrált eszmerendszer lenne, a Krisztus személye túlhangsúlyozása és a véres kereszt otrombasága nélkül."

Igen, ma is egészen úgy, mint az apostoli időkben: Az egyik jelt kíván, a másik bölcsességet, de a kereszt "belső szemléletéig" így egyik sem jut el.-

-A "véres kereszt" ellen még Péter ap. is tiltakozott, "Mentsen Isten Uram, nem eshet meg ez veled"... Csak amikor Isten olyan vereségbe engedte, amiben összetört gőgös önbizalma,- akkor ismerte fel, hogy "kell, kell, kell" a kereszt és a kegyelem!

-Pál ap. vallomása is csodálatos: "Nem akarok másról tudni, csak a Krisztusról, mégpedig róla is, mint megfeszítettről."
-Mert "a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elveszek, de nekünk, akik üdvözülünk Istennek ereje."1.Kor 1,18


-Csak azoknak lesz valóság, akik meghajolnak előtte és kérik: Uram, vidd végbe az én életemben is szabadításodat!--Vajjon én hol tartok? Elutasítom, vagy kérem...

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 19., péntek 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Böjti gondolatok:

"Hagyta", vagy "adta" ?

-A teológiai vita arról szólt, hogy Jézus "passzív", vagy "aktív" szereplője volt a passiónak ? - Szelíden és alázatosan hagyta az ézsaiási ige beteljesedését,- "amikor kínozták, alázatos maradt, száját sem nyitotta ki..." és Isten ezzel az ember kiteljesedett bűnösségére akart rámutatni, aki a bűntelen szentet üti, veri, végtelenül megalázza, arcul köpi és végül keresztre feszíti. ?- Vagy ennél több történt ?

-Külső szemlélőként csupán ezt látjuk. - És vagy írtózunk a "véres kereszt otrombaságától", vagy kétségbe esünk rajta.

-De Ézsaiás igéje többről szól: "népe vétke miatt éri a büntetés...az Úr akarata célhoz ér vele...hiszen önként ment a halálba."

-"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát ADTA,
hogy aki hisz benne el ne vesszen...

--És Jézus számtalanszor utalt rá és kijelentette ÖNKÉNTES VÁLLALÁSÁT, tehát "adta" önmagát. "Íme itt vagyok, ahogy a könyvtekercsben írva van rólam, hogy teljesítsem a te akaratodat Istenem."

-Amikor elfogták és Péter kardot rántva kelt a védelmére, így szólt:"Tedd hüvelyébe a kardodat! Vajjon nem kell kiinnom azt a poharat, amelyet az Atya adott nekem ?" - "Vagy azt gondolod, hogy nem kérhetném meg Atyámat, hogy adjon mellém most tizenkét sereg angyalnál is többet? - De miként teljesednének be akkor az írások, hogy ennek így kell történnie ?

-Azt is mondhatjuk, ez a kérdés: LÁTNI, vagy HINNI ? - A külső szemlélő csak azt látja, ami a szeme előtt zajlik.- De "Boldogok, akik nem látnak és hisznek," annak, ami "meg van írva',- amit mondott és értünk tett Krisztus.

-A "hit" szeme mélyre lát, és ez a kereszt "belső szemlélete",- amely hit egyszer valóságos "látássá" válik,- mert megígérte !

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 21., vasárnap 02:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
BÖJT 5. VASÁRNAPJA (JUDICA)
Losung ige:

"Az Emberfia nem azért jött, hogy neki szolgáljanak,
hanem hogy ő szolgáljon, és életét adja váltságul sokakért." Mt 20,28


-S z o l g á l n i másoknak, természetesen nagyon távol áll tőlünk.- Mindenki inkább azt szereti és elvárja, hogy neki szolgáljanak.- Miért ? Mert azt tartjuk: a kisebb szolgál a nagyobbnak! És mi mindnyájan nagyobbak akarunk lenni másoknál.- Akár tagadjuk,- akárt bevalljuk ! - Ez csak az önismeretünkön múlik.

-És Isten Fia, az ég és föld ura,- lehajlik teremtményéhez annyira, hogy belebújik az ember testébe,- és az a programja, hogy szolgáljon nekünk, sőt: az életét adja váltságul ! - Ki érti ezt ? Senki ! Az emberi elme ezt fel nem foghatja... És hogy ez lenne a példa, sőt parancs, hogy nekünk is ezt kell tennünk a másik ember iránt,... ez ellen tiltakozik minden porcikánk.

-Mert szolgálni másoknak csak akkor lehet, ha magamat megalázom, feladom, kisebbnek tartom,- és a másikat nagyobbnak, különbnek magamnál. A természeti ember számára lehetetlennek tűnik. De ha a mélyére nézek és keresem, hogy MIÉRT van ez a parancs, - csak akkor fedezem fel a feleletet, ha nem az okot, hanem a célját keresem! Az isteni CÉLT. A lelki/szellemi célt ! - A földi életen is át és túl mutató célt, hogy nem az a vég, "porból lettünk, porrá leszünk",- hanem van, ezt túlélő ÉLET.

-Erre már felcsillan a szemünk,- ez már perspektíva ! Ezért már érdemes akár áldozatot is hozni... Hogyan érhetem el ?

-Az Igében a válasz:
Első döntés Isten felé: a bűn, vagy Jézus !
Ha ezt megtettük, vagyis bűnvallásban letettük a bűneinket és elfogadtuk a bűnbocsánat kegyelmét JÉZUS KRISZTUS áldozata árán,- utána
a döntések sorozata következik: én,- vagy Jézus!

-Ez az önfeladás útja, a megszentelődés útja, a szolgáló szeretet útja !

-Minél inkább megtagadjuk az ént, és e n g e d j ü k, hogy Jézus élete kibontakozzék bennünk ! - Jézus élete az ÉLET - ami nem ér véget egy sírgödörben,- hanem túléli azt!


"Ó, segíts mással tenni, mit te tettél velem,
és szolgálatban lenni kész szívvel szüntelen!
Elvetve önzést, érdeket, az hajtson, ami téged:
a tiszta szeretet!
(J.Gesenius)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 26., péntek 02:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
"Én már azt gondoltam ijedtemben, hogy eltaszítottál magadtól.
De te meghallgattad könyörgő szavamat, amikor hozzád kiáltottam,segítségért."
Zsolt 31,23

"Jézus ekkor így szólt Bartimeushoz: "Menj el, a hited megtartott téged."
Mk 10,52


-Még két nap és Virágvasárnap.- Jézus jeruzsálemi bevonulásának ünnepnapja.
Jerikón át megy Jeruzsálem felé, amikor már kifelé tart Jerikóból, egy vak koldús, Bartimeus, aki az út mellett ült,- amikor meghallotta, hogy a názáreti Jézus az, aki ott megy az úton,- kiáltozni kezd: "Dávid Fia, könyörülj rajtam!"- Többen is rászóltak, hogy hallgasson,- de ő annál jobban kiáltozott.

-Jézus megállt, és magához hivatta.- "Mit kívánsz, mit tegyek veled?" A vak így felelt:"Mester, hogy újra lássak." - Ekkor mondta neki Jézus a fenti igét: "Menj el, a hited megtartott téged."- És a vak azonnal újra látott és követte őt az úton.-

-A böjti időszak végén, ha visszatekintünk,- mi mit kérnénk/kérünk Jézustól ? Van-e
könyörgő szavunk:- családért, mindennapiért, gyógyulásért, nemzetünkért... tudom, hogy van.- Minden imádkozó keresztyén tele van ezekkel a könyörgésekkel.- És ezt tennünk is kell,... de ha csak - most a legnagyobb ünnepeink: nagypéntek és húsvét előtt- e g y e t kérhetnénk, mi lenne az ? -

-Tudunk-e lelki szemeink vakságáról ? - Az elmúlt bőjti -ha volt nekünk olyan- hetekben eljutottunk-e addig a vágyig: - De jó lenne l á t n i , a mélyére látni a "miattunk, helyettünk, értünk" történt KERESZTHALÁLNAK.- Hogy eljussunk arra a megrendítő felismerésre: "A Golgota története, a mi bűneink története."- Van-e igényünk erre a kérésre: "Uram, hogy lássak !" - Vagy még nem akarunk ezzel foglalkozni, - most csak engedjünk a hallelujázó tömeg hatásának és velük együtt hallelujázzunk ?

-Ahhoz, hogy megkapjuk azt a csodát, amit a vak Bartimeus: "Menj el, a hited megtartott téged", nem kerülhetjük el vakságunk beismerését és a hittel való könyörgést!

-J.S.Bach: János passiójában ezt írja:

-"Gondold el lelkem, szorongó örömmel,
keserű gyönyörűséggel, elszorult szívvel,
hogy a te legfőbb üdvöd Jézus szenvedése;
az őt felsebző tövisekből égre nyíló virágok bomlanak,
-sok édes gyümölcsöt szedhetsz az ő keservéből,
ezért soha le ne vedd róla tekinteted."
Zsid 12,2

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 27., szombat 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
BÖJT 6. vasárnapja (PALMARUM)

Ahogyan Mózes felemelte a kígyót a pusztában,
úgy kell az Emberfiának is felemeltetnie, hogy
aki hisz, annak örök élete legyen őbenne."

Ján 3,14-15


-Hogy aki hisz, annak ÖRÖK ÉLETE LEGYEN ŐBENNE. - Ezért "kell" Jézusnak
elszenvednie a kereszthalált: ÉRTÜNK ! -
-Dehát, mi is az az "örök élet", amit Isten Fia a saját halála felvállalásával is, mindenáron biztosítani akar, annak aki ezt igényli, akarja,- elfogadja a Benne való hitével ? --A Bibliából egészében, de különösen a Jelenések könyvéből megtudhatjuk, "milyen" az örökélet.- Csupa földöntúli szépség, amely jó esetben a szívünk vágyaként szerepel e mostani földi életünkben, de teljességében elképzelni sem tudjuk !
Az örök élet nemcsak annyi, hogy végtelen, nemcsak mennyiségi tartam, hanem "minőségi", - mert ÉLET, ISTENI ÉLET ! Mennyei Atyánkkal és Fiával a Jézus Krisztussal ! - Csak egy mondatot idézek a Jelenések 22-ből:
-"...az Isten és a Bárány trónusa lesz benne: szolgái imádják őt, és látni fogják az ő arcát és az ő neve lesz a homlokukon. Éjszaka nem lesz többé,... mert az Úr Isten fénylik fölöttük, és uralkodnak örökkön-örökké.


-Az imádat: teljes egyesülés az imádottal, közösség Istennel és Fiával, aki mennyei KIRÁLYKÉNT uralkodik.

-Izráel népe a virágvasárnapi Jeruzsálembe vonulásakor hallelujázott Jézusnak, mint Dávid fiának,- de földi királlyá és a rómaiaktól őket megszabadító uralkodóvá kívánták volna tenni... Eltorzult rövidlátásukban nem ismerték fel még a legbiztosabb JELEKBŐL sem, amiket Jézus cselekedett,- a MESSIÁST.-

--János apostol evangéliuma és levelei mind, a mennyei Királyról tesznek bizonyságot, és égi szeretettel teli biztatást ad nekünk, mai krisztuskeresőknek,
akik hiszünk Őbenne.

-"Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk,
de még nem lett nyilvánvaló, hogy mivé leszünk.-
TUDJUK, hogy amikor ez nyilvánvalóvá lesz,
hasonlóvá leszünk hozzá, és olyannak fogjuk látni,
AMILYEN VALÓJÁBAN."

1.Ján 3,2

-Ezzel a reménnyel teli, örvendező virágvasárnapi ünneplést adjon az Úr mindnyájunknak !

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 30., kedd 01:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Jézus mondta:

"Én azért születtem és azért jöttem a világba,
hogy bizonyságot tegyek az igazságról.
Ján 18,37/b


-A nagybetűs IGAZSÁGOT mindíg, minden korban k e r e s i az ember.- Mindenki szeretné megtudni: mi az igazság?... Számtalan megfogalmazását találjuk a történelemben... De ezek mind az e m b e r igazságai.- És valahogy egyik sem kielégítő a szívünk számára. Nem adnak teljes bizonyosságot,- mindig marad mellette valami bizonytalanság...

-"Isten igazsága: JÉZUS KRISZTUS." -

Ez a kijelentés nagyon magas, szinte felfoghatatlan az értelem számára.- Sok-sok igehallgatás során csendül fel bennünk valami m e g é r t é s...

-A szent Isten a bűnt meg kell, hogy büntesse.-
-Isten kimondta: parancsa megszegésének halál a büntetése.
-Az ember vétkéért ember kellett, hogy bűnhődjön,-ezért öltött testet Jézusban.
-Végrehajtotta haragja ítéletét Jézuson,- azért, hogy az embert megmentse.

Igazságos az Isten, mert nem a bűnös kapta a bűntetést ? - Emberi ítélet szerint: nem igazságos...
És mégis, a legcsodálatosabb IGAZSÁG,- mert az ítélet végre lett hajtva, mi megszabadultunk.
Jézus, az ISTEN FIA, halálával legyőzte a HALÁLT, győzelmes feltámadásával!

Főpapi imájában így imádkozott:

"... én őértük odaszentelem magamat, hogy ők is megszentelődjenek az IGAZSÁGGAL." Ján 17,19

Mit tudunk erre mondani,- szavakkal kifejezhetetlen,- Isten nem is vár mást, mint
kegyelme elfogadását és hálaáldozatunkat...

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 31., szerda 23:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
"KRISZTUS pedig, mint a jövendő javak főpapja,
a nagyobb és tökéletesebb sátoron át jelent meg,
amely nem emberkéz alkotása, azaz nem e világból való.

Nem is bakok és bikák vérével, hanem a tulajdon vérével
ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe és örök váltságot
szerzett.
Mert...
Krisztus vére, aki ÖRÖKKÉVALÓ LÉLEK ÁLTAL önmagát áldozta fel
ártatlanul az Istennek,
mennyivel inkább megtisztítja lelki-
ismeretünket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljunk az élő
Istennek.

Így tehát új szövetség közbenjárója lett Krisztus, mert
meghalt az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért,
hogy az e l h í v o t t a k elnyerjék az örökkévaló örökség
ígéretét."
Zsid 9,11-15



-"Járuljunk tehát igaz hittel a "kegyelem oltárához", mert ki-ki
annyi kegyelmet kap, amennyit hitével megragad."
Luther

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02., péntek 22:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
"JÉZUS KRISZTUS
halálra adatott bűneinkért, és
feltámasztatott megigazulásunkért."

Róma 4,25


"Győzelmet vettél, ó, Feltámadott!
Örök nagy dícsősség a diadalod!
Ujjongj, Isten népe, hirdesd szüntelen,
Jézusé a végső, döntő győzelem!
Győzelmet vettél, ó, Feltámadott!
Dicsőséggel fényes a diadalod!

(Ha¨ndel G.F.1685-1789)



-ÁLDOTT FELTÁMADÁSI ÜNNEPET KÍVÁNOK MINDENKINEK !-

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 04., vasárnap 19:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
"Áldott a mi Urunk Jézus Krisztus Istene és Atyja,
aki nagy irgalmából újjá szült minket Jézus Krisztusnak
a halottak közül való feltámadása által élő reménységre."
1.Pét 1,3


-Ez a húsvéti evangélium !
Az Atya irgalma azzal az erővel, amivel Krisztust feltámasztotta,
újjászületésünk csodáját is véghez viszi.
Feltámaszt a lelki halálból élő reménységre, a Lélek által.
-Az egész Szentháromság értünk, megmentésünkért fáradozik!

"Hogyne dícsérném az Istent
zengedező énekkel,
Ki dolgában oly bölcs, oly szent
és jót tesz mindenekkel !
Ő minden áldások Atyja,
csupa jóság, szeretet.
Ki engem bölcsen vezet,
és hű szívét hozzám hajtja.
Minden elhagy, elfeled,
Isten vég nélkül szeret.

Nem kímélte szent Fiát sem
ő nagy szeretetében.
Kárhozatból hogy kimentsen,
odaadta énértem.
Nagy az Isten hű kegyelme,
melynek csodás mélyére,
Bármint kutat, nem ér le
az emberi véges elme.
Minden elhagy, elfeled,
Isten vég nélkül szeret.

Lelke az én hű vezérem,
kit mellém őrül adott,
Örök hazám míg elérem
s itt hagyok bút, bánatot;
Ő meggyujtja hitem lángját,
bíztat, hogy éltem Atyja
gyermekét el nem hagyja.
Elveszi a bűn fullánkját.
Minden elhagy, elfeled,
Isten vég nélkül szeret."

(Gerhardt Pál
1607-1676)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség