Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 26., hétfő 23:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
JUBILÁTE vasárnap (2010.04.25) Losung igéje:

"Ezt mondja az Úr:
Járjatok el törvényesen és igazságosan!
Mentsétek meg a kizsákmányoltat elnyomójától!
A jövevényt, árvát és özvegyet ne nyomorgassátok!"
(Jer 22,3)


-Csodálatos program Isten igéjéből! -
Nagy ajándék nemzetünknek, hogy ezúttal reménykedhetünk abban,
hogy az új kormány e szerint jár el. :)

Ennek a vasárnapnak textus igéje is hitet ébresztő:

"Mielőtt kiáltanának, én felelek, ők még beszélnek, és én már meghallgattam."
(Ézs 65,24)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 27., kedd 05:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Isten Igéje tegnap és ma és mindörökké ugyanaz.
Reménykedjünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 27., kedd 23:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Isten Igéje tegnap és ma és mindörökké ugyanaz.
Reménykedjünk!



-Igen ! Éppen ezért, aki "ma" olvassa hittel, annak "ma" aktuálissá, személyessé válik! :)

"MA, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek szíveteket."
Zsid 4,7

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 28., szerda 04:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Így van. :)
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 28., szerda 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Így van. :)
Üdv
nX


-Nagyon örülök, hogy egyetértünk,- már tartottam tőle, hogy nem hagyod helyben. :)
Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 28., szerda 20:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én is örülök!
Odaát a Csendes percekben valószínűleg sok minden lesz,
amiben nem értünk egyet, de a Lényegen mit sem változtat, szerencsénkre.
Szeretettel üdvözöllek!
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 28., szerda 23:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Én is örülök!
Odaát a Csendes percekben valószínűleg sok minden lesz,
amiben nem értünk egyet, de a Lényegen mit sem változtat, szerencsénkre.
Szeretettel üdvözöllek!
nX



-Igen, írtam oda,- de még nem néztem meg, ezért nem tudom, hogy: ha a Lényeg egyezik, miért valószínüsíted, hogy "sok minden lesz", amiben nem értünk egyet.-
-Az igaz, hogy "Ő a fény, mi színei",... ahány ember, annyi szín... de ha "Ő" a Fény Központja azonos, minden odavezet hozzá.- Ami nem vezet oda,- az csak az emberi elmélet, fantázia, kitaláció stb. lehet... :) - Remélem, nem érthető félre, amit írtam... ?
Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 29., csütörtök 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A fény felbomlik sok színre, de attól még fény és nem sötétség.
A pirosnak nem kell kékké lennie, mert az nagy baj lenne.

Pált a hívő testvérei le akarták beszélni arról az útról, ahova Isten küldte. Én hiszem, hogy hitből beszélték le, szeretetből.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 29., csütörtök 21:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:

Idézet:
A fény felbomlik sok színre, de attól még fény és nem sötétség.
A pirosnak nem kell kékké lennie, mert az nagy baj lenne.


-Igen,- tehát az alap: a fény. De sokféle szín. Mindegyik önálló szín és nem keveredik össze !!! Mégis: a színek közt szerepel a fekete is, ami képes elfedni más színeket, még a fehéret is.- A feketét meg már a sötétséggel azonosítjuk, ezért talán mégis lehet olyan veszély, amikor a sötétség belezavar - és most nem csupán a fizikai fényre gondolva, hanem a lelki, szellemi áramlatokra vonatkoztatva.- Mint ahogy olvasunk arról, hogy a Sátán a "világosság angyalának" adja ki magát, amivel sokakat megtéveszthet...

Idézet:
Pált a hívő testvérei le akarták beszélni arról az útról, ahova Isten küldte. Én hiszem, hogy hitből beszélték le, szeretetből.


Ez egy érdekes, sokat vitatott esemény.- Hogy lehet az - mondják sokan-, hogy ugyanaz a Szentlélek Pált menésre indítja, a tanítványokat meg arra, hogy vissza tartsák...Igen, úgy is lehet, ahogy írod,- hogy az a szeretett dominált náluk, ami Péterben, amikor Jézussal ellenkezett a kereszthalál ellen "Nem eshet az meg teveled",... de az is lehet, hogy Pál számára "próbatételként" jelentkezett a visszatartó megnyilvánulás... ám ő erős volt abban a lelki látásban, amit kapott,
hogy Jeruzsálembe menjen.



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 30., péntek 05:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez is "létében jelent kihívást" így feketén-fehéren leírva a Bibliában, amikor azt látjuk, hogy emberek HIBÁZÁSÁN (nem-halálra-irányuló-bűnén) keresztül megy előre Isten terve...

ezt tagadni EGYSZERŰBB, mint megérteni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 30., péntek 05:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

Szerintem Péter ("Nem eshet ez meg veled Uram") kijelentésében nem a Szent Lélek dominált. (ebben remélem egyet értünk :-) )

Péter olyan vezetőt keresett, aki "illik hozzá", ezért akarta lebeszélni Jézust a keresztről.
Pált SZERETETBŐL nem akarták engedni a tanítványok a Lélek indítására és Pál a Lélek indítására, SZERETETBŐL indult Jeruzsálembe.

Persze, aztán idővel egy akaratra jutottak az akkor élők. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 30., péntek 06:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Kedves Loisz!

Szerintem Péter ("Nem eshet ez meg veled Uram") kijelentésében nem a Szent Lélek dominált. (ebben remélem egyet értünk :-) )



-Természetesen, hanem a testi, érzelmi szeretet.- Korábban is erről volt szó. Nincs félreértés.-

Idézet:
Pált SZERETETBŐL nem akarták engedni a tanítványok a Lélek indítására


-Igen ugyanabból az érzelmi, emberi szeretetből, mint volt Péter Jézus iránt.

Idézet:
és Pál a Lélek indítására, SZERETETBŐL indult Jeruzsálembe.



-Itt nem tudom, miért hangsúlyozod a szeretetet, az igében csak a Lélek kényszerítő erejéről van szó, az alábbiak szerint.--- Persze, a Krisztus iránti szeretet természetesen égett benne...

Idézet:
Ap.csel. 20,22-24
22.És most ímé én a Lélektől kényszerítve megyek Jeruzsálembe, nem tudván, mik következnek ott én reám.
23.Kivéve, hogy a Szent Lélek városonként bizonyságot tesz, mondván, hogy én reám fogság és nyomorúság következik.
24.De semmivel sem gondolok, még az én életem sem drága nékem, csakhogy elvégezhessem az én futásomat örömmel, és azt a szolgálatot, melyet vettem az Úr Jézustól, hogy bizonyságot tegyek az Isten kegyelmének evangyéliomáról.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 30., péntek 18:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hát ebben nem értünk egyet :-)

Péter önzőségből szólt és ez nem szeretet. Ő olyan vezetőt akart magának, akit nem lehet leköpni.
Ebben pedig semmilyen szintű szeretet nincs. Se testi, se érzelmi.

Idézet:
.....miért hangsúlyozod a szeretetet.......Persze, a Krisztus iránti szeretet természetesen égett benne...


Ezért. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 30., péntek 23:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Hát ebben nem értünk egyet :-)

Péter önzőségből szólt és ez nem szeretet. Ő olyan vezetőt akart magának, akit nem lehet leköpni.
Ebben pedig semmilyen szintű szeretet nincs. Se testi, se érzelmi.



Van olyan emberi, érzelmi (pszüché) szeretet, amiben nincs önzés ?
Még ha siratok valakit, mert elvesztettem, akkor is "magamat" siratom a veszteség miatt,- pedig: igenis nagyon - nagyon szerettem. :) :(

-Jézus mit kérdezett Pétertől háromszor is, -Péter tagadása és Jézus feltámadása után - "Szeretsz-e engem ?" - Pedig Jézus "magától is tudta, mi van az emberben."

- Azt nem vitatom, hogy az izraeliták olyan messiást vártak, aki győzelmes, hősként megszabadítja őket a rómaiaktól.- Péter se volt ettől a mentalitástól mentes, de összességében, ha végig nézzük a magatartását Jézus iránt,- csak úgy süt belőle a mindig tettrekész, kreatív szeretet, tisztelet, sőt imádó hódolat: "Eredj el tőlem, URAM, mert én bűnös ember vagyok."
"Készítsünk itt három sátrat ?"
"Az én lábamat nem mosod meg soha!"
--"Uram, ne csak a lábamat, hanem a kezemet, sőt a fejemet is !" :)
"Ha mindenki elhagy is téged, én soha el nem hagylak. Az életemet adom érted!"

-Tudjuk persze, hogy a nagy lángoló, érzelmi kitörések tagadásba fulladtak.- De ez kellett ahhoz, hogy megismerje önmagát,... amikor a kakas megszólalt, és az udvaron átmenve Jézus tekintete találkozott Péterével,- mit csinál ? - kimegy az udvarból és "KESERVESEN SÍR".--- A gőgös önbizalma teljesen összetört, de a szeretete Jézus iránt, ha lehet, még mélyebb lett,- ezt bizonyítják a tengerparti találkozásban neki feltett kérdésekre adott válaszai...

-Legalábbis - én előttem így rajzolódik ki Péter apostol tipikusan szangvinikus, de végül is kőszikla jelleme, ami pünkösd után teljesen használható lett az Úr kezében...- Sőt, amikor kereszthalálra ítélték, nem engedte magát úgy megfeszíttetni, ahogy az Urat, hanem fejjel lefelé, mint aki nem méltó arra, hogy úgy haljon meg, mint az ő Krisztusa...

-Bevallom, engem mindég nagyon meghat, valahányszor olvasom a róla szóló, vele kapcsolatos történeteket... "Te tudod, Uram, hogy szeretlek téged." - És Jézus rábízza a maga megkezdett munkáját,- "legeltesd az én juhaimat, őrizd az én bárányaimat."

Üdv. :)
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 01., szombat 06:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Péter élete tényleg csoda. Egy egyszerű halászból hogyan lesz az Úr harcosa, mire képes a mi Urunk.

Idézet:
Van olyan emberi, érzelmi (pszüché) szeretet, amiben nincs önzés ?


Én ezt a kérdést még kiegészítem a testi szeretettel és azt mondom, hogy van.

Az Úr teremtette az ízlelőbimbót a nyelvünkre, Ő adott szemet, hogy lássuk azt a sok színt és formát, ami a világban van, Ő adott nemi szerveket és nemi identitást (bár mennyire is elfogadhatatlan ez egyeseknek :-) ) és Ő adott sok mindent, amin keresztül a testi örömöket élvezheti az ember.
Ha ezekben nincs ott az Úr szeretete, akkor ezek az örömök elragadhatják az embert és börtönné nőhetnek. Az önzőségét, mint börtönfalat tovább szélesíthetik, emelhetik.
Amikor egyszer egy ásványkiállításon voltam, akkor szinte folymatosan hálát adtam az Úrnak, azért, Aki. Milyen hatalmas, milyen, kretaív, milyen ötlet gazdag, hogy ennyi féle és színű és formájú és anyagú ásványt kigondolt és létrehozott. Ugyan akkor éreztem azt, hogy az Úr szeretete nélkül ezek a dolgok elragadhatnának, megígézhetnének.
Tehát hiszem, hogy a testi szeretet lehet tiszta, lehet szabadon fagyizni, nemi életet élni, stb egy hívő embernek, sőt egy hívő embernek lehet igazán ezeket Isten szerint élvezni.
(de ebben tudom, hogy sok hívő testvéremmel nem értek egyet, ill. van egy fontos kitétel, hogy ha pl. valaki alkoholtól szabadult, akkor én ne előtte ecseteljem, hogy milyen finom az a bor, amit iszok, mert ebben már nincs meg az Úr szeretete)

És ez igaz a pszüchére is, arra az érzelmi szeretetre, ami megtisztulhat az Úrban.
Erre gondolom ti is tudtok példát írni. A megtisztultra is és a nem megtisztultra egyaránt.

Szóval szerintem van nem önző testi és érzelmi szeretet.

Szerintetek?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség