Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 01., szombat 18:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Szóval szerintem van nem önző testi és érzelmi szeretet.


-Van - az Úrban ! - Az ujjászületett ember már valóban képes nem önző módon szeretni.- De a beszélgetésünk elején, amikor Péter "féltő szeretetéről" beszéltem, éppen Te mondtad, hogy az nem szeretet volt, hanem "önzés".---- :? - Akkor hogy is van ? Talán különbséget kell tenni a természeti ember és az újjászületett ember között. ? :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 01., szombat 18:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, különbség VAN, a megtért ember már tud nem önző módon szeretni, nem MAGÁT szeretni. Persze nem mindig így szeret a hívő ember sem.
(Péter magát szerette, nem Jézust amikor meg akarta Őt "védeni", az jutott eszembe, hogy én/mi milyen gyökérből védelmezzük annyira Jézust, ha bántják, mi fáj igazán?)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 01., szombat 19:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Igen, különbség VAN, a megtért ember már tud nem önző módon szeretni, nem MAGÁT szeretni. Persze nem mindig így szeret a hívő ember sem.
(Péter magát szerette, nem Jézust amikor meg akarta Őt "védeni", az jutott eszembe, hogy én/mi milyen gyökérből védelmezzük annyira Jézust, ha bántják, mi fáj igazán?)


-Azért én nem merném Pétert "szeretetlenséggel" vádolni.- Mert, ha csak önzésből védte volna Jézust a szenvedéstől és haláltól, akkor ezzel azt mondom, hogy: nem szerette.- Ez nem áll meg az élete mérlegén. - 8)

-A másik érved: - Igaz, hogy nekünk magunknak fáj, ha bántják, szidalmazzák, ócsárolják Jézust,- mert ez nekünk is szól, akik szeretjük Őt.- De nem bántana bennünket, ha nem szeretnénk...
Szerintem.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 02., vasárnap 22:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-A NAGY PARANCSOLAT

Idézet:
Mk 12,28
Ekkor odament az írástudók közül egy, aki hallotta őket vitázni, és mivel tudta, hogy Jézus jól megfelelt nekik, megkérdezte tőle: "Melyik a legfőbb az összes parancsolat közül?"

Mk 12,29
Jézus így válaszolt: "A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr,
 5Móz.6,4-5
Mk 12,30
és szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből.

Mk 12,31
A második ez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat."
 3Móz.19,18
Mk 12,32
Az írástudó ezt mondta neki: "Jól van, Mester, helyesen mondtad, hogy egy Isten van, és rajta kívül nincsen más;
 5Móz.4,35
Mk 12,33
és ha szeretjük őt teljes szívünkből, teljes elménkből és teljes erőnkből, és ha szeretjük felebarátunkat, mint magunkat, sokkal több az minden égő és véres áldozatnál."
 1Sám.15,22  Hós.6,6
Mk 12,34
Jézus pedig, amikor látta, hogy értelmesen felelt, ezt mondta neki: "Nem vagy messze az Isten országától." És többé senki sem merte őt megkérdezni.



Gondolatok az ige kapcsán:

"..teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből..."

Olyan jó ezt Jézus szájából hallani, olvasni; a test és lélek kettőssége helyett, a test,lélek,szellem hármasságát. Így teljes az ember, hiszen Isten a maga képmására teremtette az embert!

-De vajon miért nyugtázta az írástudó egyetértő válaszát ilyen negatív előjellel:
"Nem vagy messze az Isten országától."- A sok vitatkozó után, azt gondolhatnánk,- végre egy, aki egyetért Jézussal... és mégsem azt kapja, 'jól van, élj így és tied az Isten országa.' ?

-Ez tényleg valós kérdés, ha komolyan vesszük magunkra nézve Isten igéjét. Mintha "nekem" szólna, aki "ma" olvasom.
-Talán éppen az, hogy az írástudó nem egyes szám, első személyében felelt, tehát a maga nevében,- hanem csak "úgy általánosságban" többes szám első személyben, ami mindenkire vonatkozik,- de mégsem vallja, hogy ő maga is benne van...

-Szerintetek ?

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 03., hétfő 05:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szerintem Jézus Krisztusban jött el az Isten Országa és ez az írástudó ott állt előtte, de nem volt "benne".
A törvényt kivülről idézte, betűről, betűre ismerte.

Nem látta, hogy ki előtt áll, ha látta volna, benne lett volna.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 04., kedd 00:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
A törvényt kivülről idézte, betűről, betűre ismerte.


Hát ez az, hogy KÍVÜLRŐL IDÉZTE,- DE NEM BELÜLRŐL A SZÍVÉBŐL !
És bizony a legnagyobb csoda, ha már belülről, szívből mondjuk. valljuk, éljük.
Ez a lehetőség csak az újjászületett emberé, akiben benne lakik a Szentlélek!

A"Nem vagy messze..." még sajnos azt jelenti, hogy: kívül vagy ! És ez lehet talán a legnyomorúságosabb állapot,- ha nem vagyok messze, mert már "sok minden tudok", de mégsem vagyok bent! - Nagyon komoly dolog ez! Isten őrízzen meg bennünket az ilyen helyzettől, - hogy az Isten országa kapujától legyünk elküldve...."Távozzatok tőlem.-..."

-Ezért sürget mindig az ige: "Ma, ha az Ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a szíveteket"... vagyis, ne mondjuk azt,- "jó, majd holnap"', --- majd még meggondolom...

-A napok gonoszak. Ma van,- a holnap lehet, már nem az enyém.Ma még lehet, ma még szabad... "Aki segítségül hívja az Urat, az üdvözül." Ro 10,13
Joel 3,5 Ap csel 1,21

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 05., szerda 16:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

ISTEN IGAZSÁGA, -- BÉR, VAGY AJÁNDÉK ?


Máté 20,1-16
"Hasonló a mennyek országa a gazdához, aki korán reggel kiment, hogy munkásokat fogadjon a szőlőjébe.
Miután megegyezett a munkásokkal napi egy dénárban, elküldte őket a szőlőjébe.

Amikor kiment kilenc óra tájban, látta, hogy mások is állnak a piacon tétlenül, 
és ezt mondta nekik: Menjetek ti is a szőlőbe, és ami jogos, megadom nektek. 
Azok pedig elmentek.

Ismét kiment tizenkét óra körül és délután három óra tájban, és ugyanígy tett. 
Amikor pedig késő délután öt óra tájban is kiment, még mindig talált ott álldogálókat, és megkérdezte tőlük: Miért álltok itt egész nap tétlenül? 
Azok pedig így válaszoltak: Mert senki sem fogadott meg bennünket. Erre ezt mondta nekik: Menjetek ti is a szőlőbe! 

Miután pedig beesteledett, ezt mondta a szőlő gazdája a vincellérjének: Hívd elő a munkásokat, és fizesd ki a bért, az utolsókon kezdve az elsőkig.
Ekkor jöttek azok, akik öt óra tájban álltak munkába, és kaptak egy-egy dénárt. 
Amikor azután az elsők jöttek, azt gondolták, hogy többet kapnak, de ők is csak egy-egy dénárt kaptak. 

Amikor átvették, zúgolódni kezdtek a gazda ellen, 
és ezt mondták: Ezek az utolsók egy órát dolgoztak, és egyenlővé tetted őket velünk, akik az egész nap terhét hordoztuk, és szenvedtünk a hőségtől.

Ő pedig így felelt egyiküknek: Barátom, nem bánok veled igazságtalanul: Nem egy dénárban egyeztél-e meg velem? 
Vedd, ami a tied, és menj el. Én pedig az utolsónak is annyit akarok adni, mint neked. 

Hát nem szabad-e nekem azt tennem a javaimmal, amit akarok ?
Vagy a te szemed azért gonosz/irigy, mert én jó vagyok ?


Így lesznek az utolsókból elsők, és az elsőkből utolsók."


-Ha gondosan olvassuk és jól meggondoljuk ISTEN magatartását és az ember hozzáállását,-- bele pirulhatunk a szégyenbe... - Ilyen undok irígység lakik bennünk embertársainkkal szemben ? - És ezt most ne a földi viszonylatainkra vonatkoztatott munkaadó-munkavállaló bérezési rendje szerint nézzük,- hanem abban az átvitt értelemben, amiért Jézus ezt a példázatot elmondta.

-Az "átvitt" értelem: Isten gyermekeinek lelki szolgálata.-
Érezzük, hogy még ebben a perspektívában is mennyire odatolakszik a római jogon pallérozott elménk igazságossága.- Egyenlő munkáért, egyenlő bér jár.- Több munkáért több,- a kevesebbért pedig kevesebb. - A földi társadalmi rendben, jog és törvény szerint ez így is helyes.-

-De Isten országában nem ez a törvény uralkodik,- hanem A KEGYELEM ! - A kegyelem pedig ajándék ! - Ki lehet-e kötni, hogy ki mennyi ajándékot kapjon ? Nem, ezt már nem lehet ! Ajándék tekintetében már a földi rend szerint is különbségek lehetnek.

-A kegyelem pedig nem JÁR! - Ami járna nekünk, bűnös istentelenségünk miatt: a BÜNTETÉS ÉS HALÁL. - De Isten SZERETETE ERŐSEBB irántunk, mint ítélete... Az ítéletet végrehajtotta szent Fián,- a benne hívők számára pedig Isten kegyelmi ajándéka: az örökélet.

-De a "szolgálati idő" tekintetében is Isten igazsága: AJÁNDÉK. - Aki fiatalon már hitre jut és egy életen át szolgálhat, - ha a végső kegyelmi ajándék egyforma is minden hívő számára,- a hosszú szolgálat önmagában hordozza jutalmát: egész földi életében az Úrral való közösség kimondhatatlan boldogságát!


_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 08., szombat 15:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

A tékozló fiú példázatából részlet: A VÁRAKOZÓ ISTEN.
Lukács 15,17-24



Idézet:
Mikor aztán magába szállt, monda: Az én atyámnak mily sok bérese bővölködik kenyérben, én pedig éhen halok meg!
Fölkelvén elmegyek az én atyámhoz, és ezt mondom néki: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened.
És nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam; tégy engem olyanná, mint a te béreseid közül egy!
És felkelvén, elméne az ő atyjához.Mikor pedig még távol volt, meglátá őt az ő atyja és megesék rajta a szíve, és oda futván, a nyakába esék, és megcsókolgatá őt.
És monda néki a fia: Atyám, vétkeztem az ég ellen és te ellened; és nem vagyok immár méltó, hogy a te fiadnak hivattassam!
Az atyja pedig monda az ő szolgáinak:Hozzátok ki a legszebb ruhát és adjátok fel rá és húzzatok gyürüt a kezére és sarut a lábaira!
És előhozván a hízott tulkot, vágjátok le, és együnk és vígadjunk.
Mert ez az én fiam meghalt, és feltámadott; elveszett, és megtaláltatott. Kezdének azért vígadni.


-Ezt a példázatot Jézus mondta el.-
A példabeszéd a hit világából származó szellemi igazságokat és történéseket mindennapos földi eseményekkel, mint hasonlattal fejez ki.

-A tékozló fiak, mi vagyunk. - az atya: a mennyei Atyánk, - aki elébe megy a hazatérő fiúnak.

-Hogy-hogy meglátta őt az atyja, amikor még távol volt ? - Mert várta, VISSZAVÁRTA ! Mindennap figyelte az utat, amelyen haza érkezhetett...

-A fiúnak azt a szót, hogy vétkeztem, ki kellett mondania az őt megölelő apjának,- de az nem engedi tovább mondani,- azonnal parancsot ad a szolgáinak, hogy öltöztessék fel a legszebb ruhába, és a fiakat megillető gyürüt, sarut adják rá.

- A mi mennyei Atyánk a megtérőt azonnal "felöltözteti"
a legszebb ruha: KRISZTUS IGAZSÁGA,- a megigazulás hófehér ruhája,
"aki halálra adatott bűneinkért és feltámasztatott megigazulásunkért". Ró 4,25 .


-És mindenki előtt visszahelyezi fiúi jogaiba: "Vígadjunk, mert ez az én fiam meghalt és feltámadott, elveszett és megtaláltatott."Kezdének azért vígadni.

Idézet:

Mondom néktek, hogy ily módon nagyobb öröm lesz a mennyben egy megtérő bűnösön, hogynem kilenczvenkilencz igaz emberen, a kinek nincs szüksége megtérésre. Luk 15,3


"Örvendezzünk, vígadjunk,
Krisztus a mi vígaszunk,
hallelúja !"

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 12., szerda 22:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
MENNYBEMENETEL ÜNNEPE
jÁNOS 16,5-15


Idézet:
"De most elmegyek ahhoz, aki elküldött engem, és közületek senki sem kérdezi tőlem: Hova mégy? 
Mivel ezeket mondom nektek, szomorúság tölti el a szíveteket.

Én azonban az igazságot mondom nektek:JOBB NEKTEK , ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.
És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet.

A bűn az, hogy nem hisznek énbennem; 
az igazság az, hogy én az Atyához megyek, és többé nem láttok engem; 
az ítélet pedig az, hogy e világ fejedelme megítéltetett."

"Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni: 
amikor azonban eljön ő, az IGAZSÁG LELKE, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.

Ő engem fog dicsőíteni, mert az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek.
Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek."



-"JOBB NEKTEK" -

-Miért "jobb" nekünk, hogy Jézus elment, vagyis felment a mennybe, ahonnan közénk jött.- Ezt a tanítványok sem értették eleinte, ők is csak azt érezték,- Jézus nélkül egyedül maradtak...
-Jézus türelmesen magyaráz:- ha elmegyek, elküldöm nektek a Pártfogót, a Vígasztaló Szentlelket, akit mindenki kaphat, aki hisz bennem.- Földi testben egyszerre csak egy helyen lehetnék,--- de a Lélek által, aki kitöltetik, egyszerre mindenütt ott leszek, ahol segítségül hívják az én nevemet.- A Lélek által veletek, bennetek leszek "minden napon a világ végezetéig."

- Amikor mindez a szívünk és értelmünk mélyéig hatol, megvilágosodik: valóban "Jobb nekünk" ! - És még miért jobb ? - Olvashatjuk a Bibliában, az Atyánál "könyörög értünk" - a Testvérünk, hiszen testvéreivé fogadott és tett helyettes áldozatával.

-Jobb nekünk, mert azt is igérte: "elmegyek, hogy helyet készítsek nektek".-
Krisztus teste -az egyház- organikus egység. Krisztus a Fej.- Ha a Fej a mennyben
van, a test is ott van,- hiszen tagjai vagyunk !

-Ebben is a javunkat munkálta,- jobb nekünk, ha hittel elfogadjuk, segít "túl látni a láthatókon."

-

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 13., csütörtök 07:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ma is lehet találkozni Jézussal!

Megtévesztés, ha valaki azt állítja, hogy testben (az igazság az, hogy én az Atyához megyek, és többé nem láttok engem;), pedig mennyire erre várnánk! Csak egy pillanatra láthatnám Jézust, akkor könnyebben hinnék neki, vagy hinnék neki.

Csak "láthatnám az Istent", akkor hinnék benne, mennyien mondják ezt!

Tegnap megnéztem annak a fiúnak a bizonyság tételét, akinek nincs keze és nincs lába.
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7873269335

Döbbenetes volt megértenem, hogy ahogyan a vakon született meggyógyítása után nem hittek az emberek a szemüknek, és elmentek egy ilyen esemény mellett (sőt támadták Jézust és a meggyógyultat!!!), úgy mennének el amellett, hogy ennek a fiúnak kinő a keze és lába. Max. pár hétig szenzáció lenne, de hogy ki tette ezt vele és mi ennek az Istennek az akarat, kicsoda ez az Isten, azt csak kevesen kérdeznék. Így "betegen" látva őt, sokkal többen kiváncsiak arra, hogy kicsoda az Isten?

És az Igék és a Lélek által "láthatóvá válik" Jézus Krisztus, ennek a fiúnak a megváltója és megtartója.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 03:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Ma is lehet találkozni Jézussal!

Megtévesztés, ha valaki azt állítja, hogy testben (az igazság az, hogy én az Atyához megyek, és többé nem láttok engem;), pedig mennyire erre várnánk! Csak egy pillanatra láthatnám Jézust, akkor könnyebben hinnék neki, vagy hinnék neki.

Csak "láthatnám az Istent", akkor hinnék benne, mennyien mondják ezt!



-Ez a feltétel, hogy "hiszem, ha látom" csupán kifogás !- Üres kifogás, mert amit lát valaki, azt már nem kell hinnie.
-Aki igazán, a szíve mélyéből keresi Jézust, az megtalálja! - Természetesen nem testben, hanem lélekben. - Az Isten lélek, és Jézus is Szentlelke által van jelen e mai világunkban.- És nem is ő találja meg, hanem csak kérnie kell,- és Jézus megtalálja!

-Sok millió keresztyén mai, élő tapasztalata. - "Honnan tudod, hogy van Isten és Jézus ? - Válasz: Ma is beszéltem vele!!" " A Szentlélek bizonyságot tesz a "mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk" - vallja Pál ap-al a mai hívő is.

"Jézus így szólt Tamáshoz: "Mivel látsz engem, hiszel,- boldogok, akik nem látnak és hisznek!" Ján 20,29

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 05:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, köszönöm a hozzáfűzést. :-)

Idézet:
" A Szentlélek bizonyságot tesz a "mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk"


"A mi lelkünkkel együtt."

Ezen gondolkoztam tegnap, hogy a "mi lelkünk", az "én lelkem".
Mert hogy ilyen nem csak a hívőknek van, hanem minden embernek.

És az ember lelke bizonyságot tesz az embernek arról, ha valamit elront, vagy jól csinál. Egy hitetlen ember is érezheti azt, hogy a lelke háborog. De azt is érezheti, ha a lelke megnyugszik.
Ugyan akkor a bűnben való élet, a minden napos bűnök, az okkultizmus, az embert megbetegíti és a lelke már nem, vagy csak alig tesz bizonyságot arról, ha valamit rosszul tesz, vagy jól tesz. (az ember már "értékrendszer" alapján ítéli meg a jót és a rosszat, akár a mammon isten szerint)
A beteg lélek rossz immunrendszer, nem jelzi a betegséget és már nem is küzd a bűn ellene az ember.
Ezek az emberek küzdhetnek "látszólag" a bűn ellen, de ezt csak másokra nézve teszik, mert a mások bűne az zavarja őket. A törvényből látják mások bűnét és ítélkezővé válnak másokkal szemben, ugyan akkor szinte teljesen vakká önmagukkal szemben.

Milyen nagy dolog, amikor egy ember életébe betér az Úr Jézus Igéje és Lelke által.
Ilyenkor alapvető változás történik. Újra teremtődik az ember, mert a lelke lesz új. Isten Lelke, a Szent Lélek megeleveníti az ember lelkét és ilyenkor igazzá válik, hogy a mi lelkünk már másról beszél nekünk, nem csupán a bűneinkről, nem csupán arról, ha valamit jól teszünk (ez is alapvetően fontos!), de ennél sokkal többről tesz az embernek bizonyosságot a saját megelevenített lelke, arról, hogy Istennek gyermekei vagyunk!

De jó, van ennél több, van ennél nagyobb ajándék? Kívánhatok többet a szeretteimnek, az ellenségemnek, mint hogy ő is átélje azt, hogy a hatalmas Isten gyermeke, ennek minden hétköznapi csodájával?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Igen, köszönöm a hozzáfűzést. :-)

Idézet:
" A Szentlélek bizonyságot tesz a "mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk"


"A mi lelkünkkel együtt."

Ezen gondolkoztam tegnap, hogy a "mi lelkünk", az "én lelkem".
Mert hogy ilyen nem csak a hívőknek van, hanem minden embernek.

persze, van, csak HALOTT...
pauler írta:
És az ember lelke bizonyságot tesz az embernek arról, ha valamit elront, vagy jól csinál. Egy hitetlen ember is érezheti azt, hogy a lelke háborog. De azt is érezheti, ha a lelke megnyugszik.

azt viszont NEM érezheti, hogy a Szentlélek bizonyságot tenne a lelkével együtt (szvsz)
pauler írta:
Ugyan akkor a bűnben való élet, a minden napos bűnök, az okkultizmus, az embert megbetegíti és a lelke már nem, vagy csak alig tesz bizonyságot arról, ha valamit rosszul tesz, vagy jól tesz. (az ember már "értékrendszer" alapján ítéli meg a jót és a rosszat, akár a mammon isten szerint)
A beteg lélek rossz immunrendszer, nem jelzi a betegséget és már nem is küzd a bűn ellene az ember.
Ezek az emberek küzdhetnek "látszólag" a bűn ellen, de ezt csak másokra nézve teszik, mert a mások bűne az zavarja őket. A törvényből látják mások bűnét és ítélkezővé válnak másokkal szemben, ugyan akkor szinte teljesen vakká önmagukkal szemben.

sokmindent tudnék ide írni, a kognitív disszonancia elhárításának működéséről, de ez PSZICHOLÓGIA, nem "pneumatológia"...
és Pál - elég egyértelműen - NEM pszichológiai értelemben gondolta a "lelkünkkel együtt"-et (már csak azért is, mert NEM a pszüché szót használta, hanem a pneumá-t...
pauler írta:
Milyen nagy dolog, amikor egy ember életébe betér az Úr Jézus Igéje és Lelke által.
Ilyenkor alapvető változás történik. Újra teremtődik az ember, mert a lelke lesz új. Isten Lelke, a Szent Lélek megeleveníti az ember lelkét
IGEN!! ami addig HALOTT volt!
pauler írta:
és ilyenkor igazzá válik, hogy a mi lelkünk
még a PSZICHÉNK IS! bár nem ott történt az ELSŐDLEGES változás a megtéréskor, de KIHAT a pszichére, sőt a TESTre is! :)
pauler írta:
már másról beszél nekünk, nem csupán a bűneinkről, nem csupán arról, ha valamit jól teszünk (ez is alapvetően fontos!), de ennél sokkal többről tesz az embernek bizonyosságot a saját megelevenített lelke, arról, hogy Istennek gyermekei vagyunk!

De jó, van ennél több, van ennél nagyobb ajándék? Kívánhatok többet a szeretteimnek, az ellenségemnek, mint hogy ő is átélje azt, hogy a hatalmas Isten gyermeke, ennek minden hétköznapi csodájával?

ÁMEN!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 11:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
azt viszont NEM érezheti, hogy a Szentlélek bizonyságot tenne a lelkével együtt (szvsz)


Igen, főleg arról nem, hogy Isten gyermeke.

Idézet:
sokmindent tudnék ide írni, a kognitív disszonancia elhárításának működéséről, de ez PSZICHOLÓGIA, nem "pneumatológia"...
és Pál - elég egyértelműen - NEM pszichológiai értelemben gondolta a "lelkünkkel együtt"-et (már csak azért is, mert NEM a pszüché szót használta, hanem a pneumá-t...


ok, vegyük ketté a "leheletet" :-)
igaz, amíg a pneumánk nem elevenedik meg, addig beteg a pszihénk, de ez a beteg psziché is sok mindenről tud bizonyságot tenni az embernek, szvsz

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 14., péntek 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
persze :)

hiszen Pál is így írja:

Idézet:
Róma levél:2:14 Mert mikor a pogányok, a kiknek törvényök nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényök nem lévén önmagoknak törvényök:
15 Mint a kik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívökbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretök és gondolataik, a melyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.


ugyanakkor a LELKIISMERET és "Isten hangja" közé nem tennék egyenlőséget, az egyik a lélek PSZICHÉ-részét célozza, a másik viszont a PNEUMÁ-t (szvsz)

ugyanakkor a kettő között a KAPCSOLAT tagadhatatlan:

Idézet:
János Evangéliuma:8:9 Azok pedig ezt hallván és a lelkiismeret által vádoltatván, egymásután kimenének a vénektől kezdve mind az utolsóig; és egyedül Jézus maradt vala és az asszony a középen állva.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség