Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 88  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:20 
Idézet:
Sziasztok!

Örülök, hogy nagyobb vita nélkül meg tudjuk a kérdést beszélni.


Ha tisztán a Jézus bűnösségét próbáljátok bizonyítani, hát azzal én nem értek egyet. Szerintem, az én ismereteim szerint Jézus nem a saját bűnei miatt lett megfeszítve. Az emberiség bűnei miatt. Pál szerint, mint legfelsőbb áldozat lett feláldozva, mint a legtisztább áldozat, amellyel megválthatja a bűnös emberiséget. Mint legtökéletesebb áldozat csak abban az esetben képes erre, ha ő a legmagasabb szinten tiszta, és fenséges áldozat, Isten áldozata. Tehát bűn nélkül való.

Az más kérdés, hogy az emberek bűneit magára vette, mint ahogyan minden áldozatra ráruházzák azoknak a bűneit, akik miatt az áldozatot elvégzik. De ezek az áldozatok tiszták. Ezért is áldozzák fel őket.

Jézus tisztaságához nem férhet kétség, és bűntelenségéhez sem. Ha bűnös lett volna, akkor nem lehetett volna áldozat.



Kedves Rosta!

Már csak egy lépést szükséges meglátnod.
Jézus Krisztus a Szent, aki soha semmilyen bűnt nem cselekedett, azzal hogy a TE bűnödet is magára vette fertőzötté, szennyessé, bűnössé vált!
Olyan förtelmessé vált az Atya előtt a MI vétkeink miatt, hogy az Isten MAGÁRA HAGYTA, ELHAGYTA!

Isten igazságos! A bűnt HALÁLLAL bünteti. A Fiának nem kellett volna SOHA meghalnia, ha nem lett volna jogilag is elítélhető.
Igen, nem a saját bűnei miatt kapta a jogos ítéletet, hanem mindannyiunk bűne rajta volt !

Azért vállalta el a világ bűnének magára (magába, kiitta azt a keserű poharat) vételét, hogy aki ezt az Isten által ajánlott megoldást elfogadja, annak már soha se kelljen átélnie ezt az állapotot.

Harmadik napon pedig feltámadt, mert a halál nem fogadhatta be az ÉLETET!
Az ÉLET diadalmaskodott a halál felett, ezzel TELJES győzelmet aratott!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2008. jan. 24., csütörtök 18:38-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:30 
Isten kegyelme pedig azokra árad ki akik ,Őt
imádják lélekben.


Ennél TÖBB az Isten törvénye, amit MAGAD idéztél is.

De ennél még több, amit minden emberért Ő maga CSELEKEDETT!

Akik pedig ezt elfogadják, azokra a Fiúból árad az Úr kegyelme és békessége!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Olyan förtelmessé vált az Atya előtt a mi vétkeink miatt, hogy az Isten MAGÁRA HAGYTA, ELHAGYTA!


Péter

Fejezd be Isten gyalázását,Isten soha sem
hagyta el Jézust !!!!!!!!

Isten soha egyetlen teremtményét sem hagyta magára.

Aki ennek az ellenkezőjét meri állítani az sem Istent sem Jézust nem ismeri.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Isten kegyelme pedig azokra árad ki akik ,Őt
imádják lélekben.


Ennél TÖBB az Isten törvénye, amit MAGAD idéztél is.

De ennél még több, amit minden emberért Ő maga CSELEKEDETT!

Akik pedig ezt elfogadják, azokra a Fiúból árad az Úr kegyelme és békessége!


Hogyan hivatkozhatsz a Fiúra ha az Atyát azzal vádolod,hogy elhagyta a Fiát ??????


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:44 
Mt 27,46
Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?

A világ bűnéért hagyta el ŐT az Atya!
Mert azt a szennyet, amit a Fia hordozott még látni se bírta és halállal büntette!

DE HARMAD NAPON FELTÁMASZTOTTA ÉS Ő ÉL!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2008. jan. 24., csütörtök 18:45-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kavics írta
Idézet:
azzal hogy a TE bűnödet is magára vette fertőzötté, szennyessé, bűnössé vált!


Kavics, ezt te hogyan gondolod?
Szerintem ez az értelmezés nem helyes így. Rostával értek egyet abban, hogy Jézus értünk szenvedett ott akkor, magára véve azt a "bűntetést", amit a bűnös ember(iség)nek kellett volna elszenvednie a bűneiért, de hogy ő vált volna bűnné, bűnössé... :roll: :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
Mert azt a szennyet, amit a Fia hordozott még látni se bírta és halállal büntette!


bocsánat, de ez meg aztán végképp képtelenség ebben formában. Olvasd el szerintem mégegyszer, amit írtál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:48 
Azzal, hogy magára vette, kiitta, hordozta!
Bűnné vált értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk Ő benne!

Olyan nagy öröm hír ez!

Minden elkövetett mocskom és mocskotok az Úr Jézusra volt téve. Őt látta Isten bűnösnek és Ő ezt el is vállalta.
A bűnösök padjára ült és Ő ment a kivégző helyre, hogy az Igazságos Isten kihirdethesse a teljes amnesztiát!

Vedd el és fogadd el bűneid bocsánatát!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:50 
Csak egy részét láttam még annak, amit a Fiú magára vett, akár az én cselekedeteimnek a következménye miatt, de már ez is elégséges arra nézve, hogy a Szent Isten elforduljon TŐLE!

De harmad napon FELTÁMADT ÉS ÉL!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
Bűnné vált értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk Ő benne!


A bűnben... Isten igazsága?

Én így látom: Jézusnak meg kellett halnia, hogy az ember éljen.
Eltörölte a bűneinket, de ez volt a váltság. A legdrágábbat áldozta fel.
A bűn nem lehet az út, amely Istenhez vezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 19:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Rosta!


Az idézetet elolvastam, én a későbbi kérdésekre utaltam.
Jelenleg nem tudok a beszélgetésre figyelni, csak rögzíteni szeretnék valamit, mielőtt nagyobb félreértés lenne belőle: Jézus Krisztus bűntelen volt,hasonlattal élve: ártatlan bárány.Ezt aláhúzta Boglárka is, Loisz is.

Többször idéztük a 2.Kor. 5:21-et.
Mert azt, a ki bûnt nem ismert, bûnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk õ benne.
Krisztusnak nem a saját bűnéért kellett meghalnia, mert Ő tiszta volt, de magára vette az emberiség bűnét,s így elégtételt szerezve Isten igazságának,a világ Megváltója lett. Igy drága vérén megváltott a bűnnek és az ördögnek a hatalmából,- hiszem, hogy engem is.
A dogmatikai kérdések helyes értése nagyon fontos, de még fontosabb, hogy nekem személyesen kicsoda Jézus Krisztus, elfogadom -e az Ő áldozatát magamra nézve is? El tudom azt mondani, mint Jób: Tudom, hogy az én Megváltóm él, s utoljára az én porom felett megáll?,
szív szerint énekelem-e az éneket:" örök halál tüzétől megváltott engesztelő halálod."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 19:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Mt 27,46
Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?

A világ bűnéért hagyta el ŐT az Atya!
Mert azt a szennyet, amit a Fia hordozott még látni se bírta és halállal büntette!

DE HARMAD NAPON FELTÁMASZTOTTA ÉS Ő ÉL!


Alapvetően,ott tévedsz,hogy figyelmenkivül hagyod,azt az egyáltalán nem elhanyagolható tényt,hogy Jézus ember is volt,nem "csak" Isteni személy.

Az ember pedig köztudottan hajlamos arra,hogy úgy élje meg a sorscsapásokat,lelki és fizikai fájdalmakat mintha Isten elhagyta volna.

Ha Jézus valóban mondta azt amit idéztél,akkor annak ez volt az oka,és nem az,hogy Isten elhagyta.

A lényeg viszont ez:
Luk.23.
46. És kiáltván Jézus nagy szóval, monda: Atyám, a te kezeidbe teszem le az én lelkemet. És ezeket mondván, meghala.
47. Látván pedig a százados, a mi történt, dicsőíté az Istent, mondván: Bizony ez ember igaz vala.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 24., csütörtök 20:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
Már csak egy lépést szükséges meglátnod.
Jézus Krisztus a Szent, aki soha semmilyen bűnt nem cselekedett, azzal hogy a TE bűnödet is magára vette fertőzötté, szennyessé, bűnössé vált!
Olyan förtelmessé vált az Atya előtt a MI vétkeink miatt, hogy az Isten MAGÁRA HAGYTA, ELHAGYTA!

Isten igazságos! A bűnt HALÁLLAL bünteti. A Fiának nem kellett volna SOHA meghalnia, ha nem lett volna jogilag is elítélhető.
Igen, nem a saját bűnei miatt kapta a jogos ítéletet, hanem mindannyiunk bűne rajta volt !

Azért vállalta el a világ bűnének magára (magába, kiitta azt a keserű poharat) vételét, hogy aki ezt az Isten által ajánlott megoldást elfogadja, annak már soha se kelljen átélnie ezt az állapotot.

Harmadik napon pedig feltámadt, mert a halál nem fogadhatta be az ÉLETET!
Az ÉLET diadalmaskodott a halál felett, ezzel TELJES győzelmet aratott!


Kedves Kavics!

Nem értek ezzel egyet. Nem is akarom a kérdést tovább vitatni, mert lehet mondani kikarikirozódna egyre inkább Jézus, az ő szenvedéstörténete, és ez szerintem helytelen. A teológizálásnak akkor van értelme, ha az előrevivő. Mindnyájan tudjuk, hogy mi történt. Azt is, hogy mi az áldozat lényege, és azt is, hogy mi a véleménye Jézusnak az áldozatról (Mt 12,7).

Ez a megfogalmazásod számomra semmilyen dogmatikai keretben nem helyénvaló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 07:32 
Kedves Tavasz!

Akkor érted meg igazán Isten irántad is mutatott szeretetét, ha látod, hogy Jézus Krisztus mit vállalt el.

Elvállalta nem csak azt, hogy emberi keretek közé szorítja be önmagát, nem csak azt, hogy alig értették meg őt még a közvetlen tanítványai is még is kitartóan tanította őket Isten Országáról, nem csak azt, hogy megostorozzák, leköpdösik, megölik, hanem azt is elvállalta, hogy BÜNNÉ VÁLIK értünk.

A bűneink bűnössé tették Isten előtt! Így lett IGAZSÁGUNK az, hogy Isten jogosan ítélte halálra a Fiáta mi bűneink miatt!
Bűnné vált, hogy Isten minden bűnünk minden következményét RAJTA kérje számon.
Ez az az igazság, amiben a hívők Isten igazságává válnak!
DE CSAK Ő BENNE!

Igen, a bűn ELVÁLASZT Istentől, a legkisebb is!
:-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 25., péntek 07:48 
Kedves Rosta!

Válaszom Tavasz levelében!

Kedves Gabriell!

Jézus emberi gyengeségét akarod bizonyítani?
A pusztában sem engedett a Sátánnak, miért engedett volna a kísértőnek a halála előtti pillanatban? Miért mondott volna valótlant a küldetése utolsó pillanataiban?

A Fiú vissza adta a Lelkét az Atyának, hogy senki se férjen hozzá, csak az, akinek az Atya adja!
(pl. ott az a százados, hiszen a Lélek által mondta ki, hogy igaz ember kivégzésén szolgált és még is dicsőíteni tudta az Istent)
Ez nekem nem áll szemben azzal, amit Jézus a kereszten kijelentett, hogy Isten elhagyta Őt a vétkeink miatt! Nem volt kapcsolata az Atyával a világ bűnei miatt!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség