Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 22., szombat 06:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
De valóban ez volt az első igehírdetés, ami konkrétan és világosan arról szólt, hogy az a bizonyos messiás bizony Jézus volt és a mi bűneink miatt kellett neki meghalni, a próféciák szerint.
Na, e mellett a kenet alatt elmondott evangélium mellett tesz bizonyságot a Szent Szellem. Ma is. És erre térnek meg az emberek ma is.


Úgy van és úgy legyen!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 22., szombat 11:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:

Pünkösdi Igehirdetés, az első, amit nem Jézus személyesen tett, hanem a tanítványok, konkrétabban Péter.
Kielemezzük? :-)

Érdemes lenne csak abból a szempontból, hogy KI a váza annak az Igehirdetésnek, amit Isten a Lelke kitöltésével pecsételt meg.

Apcsel 2. 22. Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: A názáreti Jézust, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok.
23. Azt, a ki Istennek elvégezett tanácsából és rendeléséből adatott halálra, megragadván, gonosz kezeitekkel keresztfára feszítve megölétek:
24. Kit az Isten feltámasztott, a halál fájdalmait megoldván; mivelhogy lehetetlen volt néki attól fogvatartatnia.
-
33. Annakokáért az Istennek jobbja által felmagasztaltatván, és a megígért Szent Lelket megnyervén az Atyától, kitöltötte ezt, a mit ti most láttok és hallotok.
36. Bizonynyal tudja meg azért Izráelnek egész háza, hogy Úrrá és Krisztussá tette őt az Isten, azt a Jézust, a kit ti megfeszítettetek.



-"Ki a váza" ? Maga Isten Lelke, Aki nemcsak pecsét. Az is, de LÉNYEGÉBEN : Krisztus maga. Hiszen ahogy megígérte,- felment a mennybe és elküldte Lelkét, Akiben szétosztotta magát. -- Előbb töltetett ki a Lélek, és csak utána kezdett prédikálni Péter, a Lélek birtokában, annak indítására és erejével !

Csodálatos dolog ez! - Azt olvassuk, hogy előtte bezárkóztak a szobájukba, mert féltek... - Aztán jött a Lélek - és egyszerre eltünt a félelem.- Miért ülünk mi itt,- menjünk ki az emberek közé és beszéljünk nekik a Megváltóról, akiről még nem hallottak...Felbuzdultak és a Lélek erejével KRISZTUSRÓL prédikáltak, mert a Szentlélek mindig Krisztus arcát világítja meg.

Idézet:
Jn 16,7
Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok. 
Jn 16,13
amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.
Jn 16,14
Ő engem fog dicsőíteni, mert az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek. 
Jn 16,15
Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek."


--Számomra az nagyon hangsúlyos, ahogy kitűnik Jézus szavaiból a Szentháromság egysége.- Ahol a Lélek működik, ott van Krisztus, de az Atya is.- Ez maga az IGE. - Ahol igehirdetés van a Lélek által, ott Élet támad, mert jelen van a Krisztus.-

-
Idézet:
36. Bizonynyal tudja meg azért Izráelnek egész háza, hogy Úrrá és Krisztussá tette őt az Isten, azt a Jézust, a kit ti megfeszítettetek.


--Ez is megállított! - Péter mutogat másokra, hogy akit "ti megfeszítettetek",... és ő ? - megtagadta...
Honnan veszi a bátorságot, hogy másokra mutogasson ő, aki éppen olyan bűnös ? Hogy lehet ez ?

Úgy, hogy Péter, amikor rádöbbent a tagadására, kiment az udvarból és "keservesen sírt. - A bűnbánat könnyeire mindig van bűnbocsánat.- Amit egyszer elsirattunk és megvallottunk, az a BŰN NINCS TÖBBÉ ! - Ezt bizonyítja a benne levő Lélek, Akinek az erejével hirdeti az evangéliumot, mert maga is bocsánatot kapott.- EZ PÜNKÖSD CSODÁJA !

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 23., vasárnap 01:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
PÜNKÖSD ÜNNEPE

" Nem erővel, sem hatalommal, hanem az én lelkemmel !-
azt mondja a Seregek Ura." Zak 4,6


-Kívánok áldott ünnepet az Úrtól Mindnyájunknak !

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 23., vasárnap 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
PÜNKÖSD UTÁN - Túrmezei E.


Pünkösd előtt -- sóvárgás titkos mélye,
Pünkösd előtt -- ígéretek zenéje,
Pünkösd előtt -- esedezés, esengés,
Pünkösd előtt -- halk hajnali derengés,
Pünkösd előtt -- szent vágyak mozdulása,
Pünkösd előtt -- koldusszív tárulása.
Csendesen várni -- várni, hinni, kérni !
Aztán -- boldog pünkösd utánba érni.

S pünkösd után -- szent égi-erőt vetten,
pünkösd után -- Lélekkel telítetten
pünkösd után -- bátor tanúvá lenni,
pünkösd után -- szolgálni, égni tenni,
pünkösd után -- régit kárnak ítélni,
Krisztusnak élni és másoknak élni,
minden mennyei kincset elfogadni,
és pünkösd után -- adni, adni, adni !


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 11:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
"Szívünkbe áradt az Isten szeretete a nekünk adatott Szentlélek által." Róma 5,5b

-
Idézet:
S pünkösd után -- szent égi-erőt vetten,
pünkösd után -- Lélekkel telítetten


-Pünkösd csodálatos adománya, ahogy a próféta megjósolta:
"kiöntöm lelkemet minden testre", - és kiöntötte Isten az Ő szeretetét Lelke által.-

-"S pünkösd után -- szent égi-erőt vetten,
pünkösd után -- Lélekkel telítetten"

ezzel az isteni szent Szeretettel tudjuk Istent szeretni, mert ez a szeretet mindig visszaható. És ezzel tudjuk a felebarátot szeretni nem testi érzelemmel, hanem felülről való tiszta indulattal.

-Ez a belénk áradt isteni Szeretet tesz képessé az "ellenséget" is szeretni, gyűlölet helyett. Jót akarni és cselekedni azokkal, akik nekünk ártani akarnak.
-Ez a Szeretet késztet arra a felebaráti szeretetre, ami mindig az ő javát akarja.

-Ez a szívünkbe áradó isteni SZERETET felemel és az öröm teljességével ajándékoz meg, mert ez Krisztus maga.

--Mi ebben a részünk,- csupán annyi, hogy megnyitjuk magunkat előtte, elfogadjuk az Ő ajándékát, és hogy teremje ajkunk a hálaadás gyümölcsét: Isten dicséretét !

-"Szívünk és szánk szép énekkel Krisztust
magasztalja,
Meg-megújul minden reggel az Ő
nagy irgalma."

Hall 332

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 14., hétfő 03:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
EGYÜTT
"Péter és János együtt mentek fel a templomba az imádkozás órájára." Apcsel 3,1
-Van-e ennek jelentősége, EGYÜTT ? - Van.- Jézus különös igéretét bírják, akik "ketten, vagy hárman egybe gyültök, ott leszek közöttetek"

-Túrmezei Erzsébet diakonissza főnöknő verse csodálatosan kibontja ezt,- mit jelent az EGYÜTT a keresztyén testvérek számára. - Mint a FÉBÉ hymnuszát boldogan énekeltük az általa tartott bibliaórákon. :)


"Egy az Úr, egy a hit, Egy az út, egy a cél.
Együtt felcsap a láng, Egyedül elalél.
Akkor győztes a harc, ha egy ütemre lépünk.
Eggyé tenni az Úr Szentlelkét adja nékünk.

Testvérszív-dobogás milyen nagy kegyelem!
Testvérláng-lobogás győz sötét éjjelen.
Hogyha jő baj, veszély, csak együtt leljen minket!
Kéz a kézbe kezünk, s Krisztusnál szíveinket!

Testvérszívek közé ami gátat emel,
Ami ék, akadály, törjük szét, vessük el !
Hogy az áldásfolyam zuhogó, gazdag árja
Ha felénk útra kél, ne leljen akadályra!

Legyünk hát egyek, ó egyek Jézusba' mind!
Egyek munkamezőn, egyek harcba ha int !
Együtt szálljon imánk fel az Isten szívéig!
Akkor kis csapatunk ég erői kísérik.

Egy a cél Odafent. Egy az Úr, aki hív.
Egy a mentő kereszt. Legyen mind egy a szív!
Együtt vívjuk meg itt ama szent, nemes harcot !
Együtt lássuk meg fent majd az isteni arcot!

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 14., szombat 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Milyen az életünk: ÖNCÉLÚ, vagy ISTENCÉLÚ ?

Idézet:
Fil 3,12
Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már célnál volnék, de igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott a Krisztus Jézus. 
Testvéreim, én nem gondolom magamról, hogy már elértem, 
de egyet teszek: ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé, Isten mennyei elhívásának a Krisztus Jézusban adott jutalmáért.


-Amíg "öncélú" az életem, önmagamat keresem, önmagamat építem,- célom az "önmegvalósítás."
-De lehetséges egy magasabb CÉL !

"A célváltás nem úgy megy, hogy elhatározzuk: mostantól Krisztus a célom. Hanem úgy, ahogyan Pálnál is történt: mert megragadott engem a Krisztus.
Ott a damaszkuszi úton meglátta és felismerte Krisztus hatalmát és kegyelmes szeretetét, és ez lenyűgözte őt, megváltoztatta, megállította, új töltetet adott a lelkének. Onnantól kezdve Pál életcélja Krisztus lett."

Igen, és ez a: KEGYELEM.
Egyrészt mélyen megalázó, mert "nem azé, aki akarja...", semmi érdemem nincs benne !
Ugyanakkor: csodálatra, hálára, imádatra indító, mert "megragadott" engem, hogy fussak:"Isten mennyei elhívásának a Krisztus Jézusban adott jutalmáért." - Ez már IGAZI cél, ezért már érdemes élni, sőt küzdeni, megaláztatást vállalni...De keresni jótetszését és az akaratát,- és engedelmeskedni!

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 17., kedd 11:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Igék, szavak, értelmezések.

-Sok balga vitatkozás támadhat abból, hogyha nem egyformán értelmezzük a szavakat.. Egészen félrevihető lehet, ha nem vesszük figyelembe a szavak pontos tartalmát, és a SORRENDET.

Ilyen kijelentés -többek között- a Ján 6,69

Idézet:
Jn 6,69 (Új ford.)
És mi hisszük és tudjuk, hogy te vagy az Istennek Szentje."


Idézet:
(Károli)
És mi elhittük és megismertük, hogy te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.



A fordítási különböző szavak tartalma ugyanaz. - Nem is ebben, hanem a sorrend helyességében vannak eltérő vélemények.- Sokan állítják, hogy először ismerni kell a Krisztust, és amikor megismertem, hiszek benne.

-Mások szerint előbb ÉRTENI, MEGÉRTENI kell, azután a hit.
-De a teológusok, igehirdetők nagyrésze pedig állítja, hogy szószerint, úgy ahogy le van írva, abban a sorrendben kell érteni. - Előbb a hit, azután a megismerés.

-Amit Péter ap. mond, az a Jézussal való személyes kapcsolat alapján igaz.
Mai bibliaolvasók kissé másként jutunk el a végkövetkeztetéshez.-

Olvassuk az igét,- és azt először meg kell érteni,- síma, egyszerű, emberi értelemmel, hogy miről is van szó.- De ez mégcsak az ÉRTELEM felfogása. Ezután jön a kritikus sorrend. Hit és megismerés, vagy megismerés és hit.-

-Leginkább abból adódik, hogy itt már a szavak tartalmát nem egyformán értelmezzük.
A hit: "a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meg-
győződés." (Zsid 11,1) Igaznak tartom az igét, komolyan veszem, elfogadom.

A megismerés nem értelmi felfogás, hanem: személyes kapcsolat, közösség, tudás, meggyőződés. -
Ez már a hit gyümölcse, a Lélek/Szellem belső bizonyságtétele.
Ró 8,16

Tehát az értelmi felfogás után első a HIT, mert hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni, és lehetetlen KRISZTUS MEGISMERÉSE. Csakis a HIT által juthatunk el a Vele való élő kapcsolatra, közösségre,

"Augustinus:
Azt mondod: meg akarom érteni a hittitkokat,
hogy higgyek.
Én azt mondom, higgy, hogy megérthess.
A megértés a hit jutalma.
Ezért ne keress megértést, hogy higgyél.
Hanem higgy, hogy mindent megérthess."

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 19., csütörtök 00:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Hós 2,22
Eljegyezlek magamnak a hit ajándékával, és megismered az URat.



Jer 31,34
Akkor nem tanítja többé egyik ember a másikat, ember az embertársát arra, hogy ismerje meg az URat, mert mindenki ismerni fog engem, kicsinyek és nagyok - így szól az ÚR -, mert megbocsátom bűneiket, és nem gondolok többé vétkeikre.


Spurgeon:
"A Biblia minden ószövetségi igérete vonatkozik mindazokra ma is, akik azt hittel magukévá tudják tenni."

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 20., péntek 03:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Isten fiaié a legszebb örökség

Idézet:
Zsolt 16,5-11
"URam, te vagy osztályrészem és poharam,te tartod kezedben sorsomat.
Osztályrészem kies helyre esett, örökségem nagyon tetszik nekem. 
Áldom az URat, mert tanácsot ad nekem, még éjszaka is figyelmeztet bensőm.

Az ÚRra tekintek szüntelen, nem tántorodom meg, mert a jobbomon van. 
Ezért örül a szívem, és ujjong a lelkem, testem is biztonságban van. 
Mert nem hagysz engem a holtak hazájában, nem engeded, hogy híved leszálljon a sírba.
Megismerteted velem az élet útját, teljes öröm van tenálad, örökké tart a gyönyörűség jobbodon.
URam, te vagy osztályrészem és poharam, te tartod kezedben sorsomat. 
Osztályrészem kies helyre esett, örökségem nagyon tetszik nekem.

Áldom az URat, mert tanácsot ad nekem, még éjszaka is figyelmeztet bensőm.
 ÚRra tekintek szüntelen, nem tántorodom meg, mert a jobbomon van.
Ezért örül a szívem, és ujjong a lelkem, testem is biztonságban van. 
Mert nem hagysz engem a holtak hazájában, nem engeded, hogy híved leszálljon a sírba.

Megismerteted velem az élet útját,teljes öröm van tenálad,
örökké tart a gyönyörűség a jobbodon.
URam, te vagy osztályrészem és poharam, te tartod kezedben sorsomat." 


"Akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek Fiai."

"Hiszek hitetlenül Istenben, mert hinni akarok,
mert sosem volt így rászorulva sem élő, sem halott."

Ady

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 21., szombat 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
A hit Igazság-a(egyes számban)

-A legtöbb magyar bibliafordítás a görög Újszövetség két fogalmát -alétheja (=valóság) és dikajoszüne (=megigazítás), ugyanazzal az igazság szóval adja vissza.- Ha a Szentszellem két különböző szót használ, akkor azok más tartalmat fejeznek ki.

-Az alétheját (valóság) az ige Isten lényegével kapcsolatban használja és változhatatlan, örök szellemi valóságot jelent. "Az Isten Lélek (Szellem) és szükséges, hogy őt lélekben (szellemben) és valóságban (igazságban) imádjuk."Ján 4,24 (Codex Fileppo)

Milyen MÁS megvilágításba helyezi ez Jézus kijelentését: "Én vagyok az út, az igazság és az élet..." Ján 14,6, ha tudjuk, hogy a VALÓSÁG és az IGAZSÁG (fordítási kifejezések) ugyanazt -a SZEMÉLYT- jelentik. -


(Wikipédia:)
"A valóság alapvető jellemzője az, hogy objektív, magyar szóval tárgyilagos, vagyis független a megfigyelőktől, azok helyzetétől, mozgási állapotától és az eszközöktől amiket a valóság megfigyelésére a megfigyelő felhasznál, valamint független a megfigyelő prekoncepcióitól, értékítéletétől is, nézeteitől is."

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 23., hétfő 10:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Hit és/vagy értelem ?

-"Értem, ezért hiszem" - mondta valaki.-

A Biblia tanítása: "Hiszem, hogy megértsem, megismerjem."
Ami az értelem számára felfogható, ahhoz már nem kell hit, ha megértettem: tudom.
Mi a hit ?

Idézet:
Zsid. 11,1
A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.
 2 Kor. 5,7
...mert hitben járunk, nem látásban.



-A bibliaolvasó ker. ember számára - "a remélt dolgokban való bizalom" =Isten igéreteinek komolyan vétele.
-"a nem látható dolgok létéről való meggyőződés"=
"Hit által értjük meg, hogy a világ Isten Igéje (Rhema) által teremtetett, hogy ami látható, a láthatatlanból állott elő. "

-Az emberi értelemmel feldolgozott tételekre manapság nem is azt mondjuk: "azt hiszem" - hanem "azt gondolom". És ez a pontosabb. Ez illik az értelemhez.
-Közmondás: "hinni a templomban kell." - Ez részben igaz, mert az igazság az, hogy a hit valóban az isteni dolgokhoz kapcsolódik.

-Az érzelem pedig a pszüchéhez kapcsolódik, központjául a szívet jelölik, mert Jézus is azt mondta, hogy a szívetekből jön elő minden indulat, ami bennetek van.

-Az isteni Lélek, amit Isten a maga Lelkéből lehelt az emberbe, - az a rész bennünk, amihez Isten Szentlelke/Szentszelleme kapcsolódik.- Mert a Lélek/Szellem (pneuma) az, aki megelevenít, és Életet (örökéletet) ad, a test nem használ semmit.-A Lélek nem érzelem. A Szentlélek megfoghatatlan, leírhatatlan,- csak hatásában, impulzusaiban érzékeljük munkálkodását bennünk.- Aki már kapcsolatba került a Szentlélekkel, az tapasztalhatja ezt.

"-Isten kijelentéseit a Szentlélek ihlette és iratta le.
-
És annak megértéséhez is a Szentlélek világossága kell.
-Isten Lelkének titkait csak a Lélek tudja megismerni."
2.Pt 1,16-21; Ró 8,26-27
Barth Károly

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 27., péntek 02:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Igazság, valóság

-Ismerős a köztudatban Pilátusnak Jézushoz intézett kérdése: "Micsoda az igazság?"
és mint filozófiai fogalom boncolgatása, az ember egyik kedvenc témája évezredek óta.- Óriási területe van az ember gondolatvilágában.

A Bibliában is számtalan formában találkozunk vele. Nagyon hasznos segítség ezek átgondolása, mert a hitünk által megragadott isteni dolgok "megismerése" világába vezet. Csak néhányat ragadok ki. (Forrás az újszövetségi fogalmi szótár)

-Az igazság valóságot jelent, az igazit, szemben a látszattal és a puszta formasággal (a valóság ellentéte a hazugság)

Jézus mondja a farizeusoknak:
Idézet:
Jn 8,44
Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja.


-Az Újszövetség az igazságon a valóságot, az igazit, a ténylegest érti...
-Az igazság továbbá az embernek az Istentől való valóságos megérintését is jelenti...
-Isten közvetlen közelségét (kegyelem), és a Vele való valóságos életet (igazság) Jézus Krisztus hozta el.

Idézet:
A törvény Mózes által adatott, a kegyelem és az igazság Jézus Krisztus által lett." Jn 1,17


Az igazság felszabadít a bűn rabsága alól:

Idézet:

Így szólt akkor Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: "Ha ti megtartjátok az én igémet, valóban tanítványaim vagytok; 
megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket. Jn 8,31-32"


-Az Ige tehát elvezet Isten igaz megismeréséhez a Szentszellem kinyilatkoztatása által.- A legcsodálatosabb megtapasztalásunk, ha szól hozzánk az Ige.

Wikipédia:
Idézet:
... az igazság a legfelsőbb végső valóság, melynek a szubjektív felismeréstől független alapvető lét-jelentése és lét-értéke van.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09., csütörtök 23:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-"HITBEN járunk, nem látásban."

--Hitünk vígasztalása bűneinkre.

"Az a vígasztalásunk, hogy Jézus Krisztus, a mi Főpapunk engesztelést végzett a hívők egész Gyülekezetéért.
Ezzel bűnbocsánatot szerzett az általunk ismert és nem ismert bűneinkért is.

Drága vére megtisztít minket minden bűntől. - Akár észrevettük és elsirattuk azokat, akár nem, Isten látta ezeket a bűnöket.-

Krisztus engesztelést végzett értünk, a Szentlélek pedig tanuságot tesz arról, hogy megbocsáttattak.

-Így tehát HÁROMSZOROS okunk van rá, hogy békességünk legyen "hit által !" (Spurgeon írása.)

-"A SZÍV BÉKESSÉGE A BŰNBOCSÁNAT KEGYELMÉN NYUGSZIK."


---Egy teljesen a Biblia kijelentéseire alapozott bizonyságtétel.- De mit ér nekünk, ha mi m a g u n k r a nézünk, és mert amit látunk nem mutat mást, csak a bűneinket,-- és nem vesszük figyelembe, hogy mindez csakis HIT ÁLTAL lesz a mienk.

-HIT által, ami azt jelenti, hogy bár nem látom, hiszem, hogy így VAN.- És ha úgy érzem, hogy nincs elég hitem, akkor is bízom az Úrban, és mondom, hogy
"hiszek hitetlenül is,
mert hinni akarok,
mert nem volt így rászorulva
sem élő, sem halott."

(ha jól idéztem Adyt...)

-És azt is vallom hit által, hogy "Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít."
--Amikor még nem látom, nem érzem, akkor kell így szólnom,- mert hit által valósul meg.- Ami már megvalósult, azt nem kell hinnem, ott már nincs szükség hitre, sem reményre,- mert "amit már lát valaki, azt nem kell remélnie" mondja Pál apostol.

-"Hiszek Uram, légy segítségül az én hitetlenségemnek."

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 25., szombat 00:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
AZ ÉLETADÓ FOLYAM

"Élni fog benne mindenféle élőlény, ami csak nyüzsög; és ahová csak eljut a patak, igen sok hal lesz" (Ez 47,9).

A próféta látomásában az éltető víz a Holt-tengerbe ömlik, és még ebbe a halott tóba is életet visz. Amerre Isten kegyelme jár, ott azonnal maradandó szellemi élet támad. A kegyelem szabadon áramlik Isten akaratának engedelmeskedve, amiképpen a folyó is jótetszése szerint kanyarog. Amerre csak halad, nem azt várja, hogy az élők menjenek hozzá, hanem Ő teremt életet a maga megelevenítő áradatával. Bárcsak végigfolyna utcáinkon és sikátorainkon is! Bár beáradna a házamba és addig emelkedne, amíg minden egyes zug megtelne vele.

Uram, áraszd az élő vizet barátaimra, családomra, és add, hogy engem se kerüljön el. Már ittam belőle, de kívánok belemerítkezni, sőt úszni benne. Ó, Megváltóm, szeretném, ha gazdagabb lenne az életem. Kérlek, jöjj hozzám, tölts el, míg teljesen megelevenedem és megerősödöm a szolgálatra. Kérlek, Uram, Istenem, tölts meg a belőled áradó élettel!

Nyomorult, száraz és merev vagyok. Jöjj és eleveníts meg, hogy kirügyezzem, virágot hozzak és gyümölcsöt teremjek a Te dicsőségedre. Eleveníts meg, Krisztusért kérlek. Ámen.
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség