Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 41  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 03., péntek 10:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Jézus Krisztus mondja:
Maradjatok meg az én szeretetemben!
János 15,9b

Az öröm= ujjongó szeretet

A békesség= nyugvó szeretet

A türelem=hordozó szeretet

A kedvesség=sugárzó szeretet

A jóság=közlő, együttérző szeretet

A hit=bizakodó szeretet

A szelídség=megértő szeretet

Az önmegtartóztatás=lemondó szeretet

A szerénység=önzetlen szeretet

A hűség=kitartó szeretet

Eva von Tiele-Winkler


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 18., szombat 13:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ungár Aladár
Életút

Budapesten született 1905. július 2-án. Az ortodox zsidók számára ez az 5665. esztendő. Családjuk a Lévi törzséből származik. Édesapja Ungár Izsák pénzbeszedő nem héber nevet választott a fiának, mivel túlzottan nem ragaszkodott a hagyományokhoz. Nyolc nap múlva a gyermeket körülmetélték. A családban Andinak szólították. Másfél év múlva megszületett leánytestvére. A két gyermeknek gondtalan és vidám élete volt, de a mindig mosolygós édesanyját tízéves korában elvesztette.

Kishúgát nagy szeretettel gondozgatta, kényeztette, megvédelmezte, mert a temetésen megígérte neki, - „Ne sírj! Ezentúl én leszek az anyukád!” Ezt az ígéretét nagyon komolyan vette. Iskolaévei nyugtalanok voltak. Nagyon rossz gyerek volt. Nem akart tanulni. Kereskedőnek készült, és egy textilüzletben történt baleset miatt el kellett távolítani az elgennyesedett jobb veséjét. Ezután 18 évesen azt gondolta, hogy csak néhány esztendő van hátra az életéből. „Valósággal belevetettem magam minden élvezetbe, szórakozásokba… Elégedetlen voltam mindennel, önmagammal is. Kerestem valamit” - írta naplótöredékében. Azt gondolta, hogy így nem érdemes tovább élnie.

Még ezen a héten találkozott Rothstein ezredessel, egy élőhitű keresztyén emberrel, aki az Üdvhadsereg vezetője volt Budapesten. Andi jól beszélt németül, így megértette, amit mondott az ezredes. Megmagyarázta Andinak, aki akkor még szégyellte zsidó voltát, hogy az ő Üdvözítője is a zsidók közül jött. A bűnbocsánatról Andi azt mondta, hogy a zsidók a nagy engesztelési ünnepen minden férfiért egy kakast, minden asszonyért egy tyúkot ölnek meg, és kérik Istent, hogy az állatok vérét fogadja el bűnáldozatul. Ezen kívül van még tíz bűnbánati nap, amikor beismerik bűneiket, és kérik Isten bocsánatát.

„És akkor csodálkozva hallottam két meggyőző igazságot:
- Először, hogy az Isten rendje szerint a főpapnak először a saját bűneiért kell áldozatot hoznia, és csak azután szabad és lehet engesztelést szereznie Istentől az egész népért. Tehát az, amit mi az engesztelési napon teszünk, Isten előtt egyáltalán nem érvényes!
- Másodszor azt mondta, hogy Isten áldozati báránya JÉZUS, Aki örök érvényű engesztelést szerzett - az egész világ bűneiért! Senki se vész el bűnei miatt, ha Őbenne hisz! Annak örök élete van! Az áldozati Bárány vére a Benne hívőket megváltotta, azoknak a bűneit Isten megbocsátja!” Az ezredes letérdelve imádkozott érte, mialatt Andi is letérdelt, és lepergett előtte az egész élete, s keservesen sírni kezdett. Nem bírt saját szavakkal imádkozni, de Isten meghallotta kiáltását a mélységből. Végül örömkönnyek között élte át, hogy Isten kegyelme belépett az életébe, és ettől kezdve Jézus Krisztus tulajdona lett. „Még tökéletlen, amilyen csak egy újszülött lehet, de már életet kaptam Istentől. Örök életet.”

El kellett hinnie: a názáreti Jézus nemcsak Messiása, hanem személyes Megváltója is.
Ő volt Isten Báránya, aki engesztelést szerzett! Isten Báránya és Júda Oroszlánja: Ugyanaz!
Ettől kezdve új életet kezdett. Mindennap Isten szavát akarta hallani. Járt az összejövetelekre, minden bibliamagyarázatot nagyra értékelt.

Közben apja zsidó szokás szerint megnősült, feleségül vette a család legközelebbi egyedül maradt nőtagját. Szerette azután született öccsét is. Az új hitéért kitiltották a szülői házból. Az Üdvhadsereg azok között dolgozott, akiket a hivatalos egyházak nem tudtak, vagy nem akartak elérni, szükséglakásokban lakó koldusok, háborús rokkantak, cselédlányok, munkanélküliek, éhező, kilakoltatott családok. Hét éven át az Üdvhadseregben dolgozott tolmácsként, lelki-szellemi fejlődése egyenesen haladt fölfelé. Rengeteget dolgozott az Úr országáért. Az intézménynek volt egy lapja, a „Segélykiáltás“, melyben Andi tudósított az imaházuk 1925. február 9-i megnyitójáról. Rothstein ezredes csupa szív ember volt, aki nagyon jó gyakorlati tanácsokat adott a fiatal, nyílt, kedves, mosolygó tekintetű testvérének, mert látta, hogy élettársat keres a sok női szolgáló testvér között.

- „Fiacskám, ne törődj a lányokkal! Hagyd őket! Ha lányok után futkosol, nem növekedsz a kegyelemben…” Még hozzátette látva a fiú arcán a tanácstalanságot:
- „Tudod, akit Isten neked szánt, azt a te számodra tartogatja, és azt te megkapod!”

Így is lett, egyik tiszttársa, Emma Kroll a felesége. „Kicsi” a „die Kleine” egy szőke, kékszemű német lány, aki szépen énekelte már magyarul a szolgálatban a dalokat Andival. Akit Andi Emmchen-nek hívott, 1930-ban eljegyezte. Andi az alábbi tanácsot kapta az ezredestől az eljegyzésükön: - Fiacskám, ha más nem is látja, te tudd, hogy bárhol légy, nyakadban lóg egy tábla: „NEM ELADÓ” és az is, hogy: „NEM KAPHATÓ. Ez egy nagyon jó tanács volt, amelyet Andi többször elmondott ifjú hallgatók előtt.

Majd engedélyt kért a Németországban levő központtól, hogy feleségül vegye. Ezt Emmchen tőlük tudta meg. Ezután így történt a leánykérés: - „Emmchen, megelégszel-e azzal, hogy életemben csak a harmadik helyet foglalhatod el? Az első hely az Úr Jézusé, a második a szolgálaté, a feleségemnek csak a harmadik hely jut…” Igent mondott.

Önképzéssel a szolgálat mellett szinte éjjel-nappal tanult. A Biblia mélyebb megismerése érdekében nem sajnált sem időt, sem fáradtságot, ő aki az iskolában kibújt a tanulás alól. Most már az Ige megismerésével élő vizet kapott. Volt egy ismerőse, Berliner Hugó, Krisztushitre jutott zsidó mérnök, aki azt tanácsolta, hogy tanuljon meg minél előbb és minél jobban angolul, mert Istennek sok gyermeke beszél és ír ezen a nyelven. Ekkor eredetiben olvashatná C. H. Mackintosh magyarázatát Mózes öt könyvéről, óriási távlatok nyílnának meg Andi előtt is az Ó- és az Újszövetség kapcsolatáról.

Ahogy haladt előre az angol nyelvtanulásban, úgy jutott tovább a hitben. A megtért embereknek növekednie kell a hittel együtt az ismeretekben is. Úgy döntött, hogy kilép az Üdvhadseregből, és csatlakozik Berliner Hugóék csoportjához, ahol közösen tanulmányozzák a Bibliát, és olyanok magyarázzák az Igét, akik tanítói talentumot kaptak, „És Ő adott némelyeket apostolokul, másokat prófétákul, ismét másokat evangélistákul, vagy pásztorokul és tanítókul, hogy felkészítse a szenteket a szolgálat végzésére a Krisztus Testének építésére!” (Ef 4,11.13.) Andi természetesnek vette, hogy Emmchen oda megy, ahová ő.

Azt sem titkolta, hogy az Üdvhadsereg katonai szervezettségében az alá-fölérendeltségi viszonyt egyszerűen már nem bírta elviselni. „ Az Úr pedig a Szellem, és ahol az Úr Szelleme, ott a szabadság.” (2Kor 3,17) Két gondolattal jött el az Üdvhadseregből:

- „Nem akarok fizetett állásban lenni az evangéliumért; ingyen akarom hirdetni ; ha kell, bármilyen munkát elvállalok!”
- „Abban az időben rám nehezedett a zsidómisszió is…”

Több helyről kapott ajánlatot, de végül Kiss Ferenc professzor ajánlatát fogadta el, akit Hugón keresztül ismert meg.

„A testvérek rám bízták, hogy látogassam a vidéki gyülekezeteket. Kijelölték, hogy merre menjek. Volt a zsebemben összesen négy pengő. Hathetes út állt előttem. Nem emlékszem arra, hogy a feleségemnek mit hagytam otthon… volt azonkívül egy rossz kerékpárom, hátsó gumiját vastag spárga tartotta, azzal volt átkötve, minden fordulatnál zökkent egyet. A vázon, a csomagtartón, de még a kormányon is csomagok voltak: Bibliákat vittem, abban a reményben, hogy eladom őket, és az lesz a keresetem. Kétnapi rázós karikázás után érkeztem először Miskolcra, első állomáshelyemre. Egy kedves kis fényképészműterem volt a gyülekező hely…” Ennek tulajdonosa Roth Annie szintén zsidó volt, aminek különösen örült. Akik hallották a bibliamagyarázatát, vitték a jó hírt. A következő alkalmon már zsúfolásig megtelt a ház. Később tudták meg, hogy valaki még a helyi újságba is beletétette a bibliaóra időpontját. Néhány soros újságkommünikéből értesült a közönség arról, hogy Ungár Aladár Krisztus-hívő zsidó prédikátor előadást fog tartani a Krisztus-problémáról, a zsidóságnak Krisztushoz való viszonyáról, a sokat hangoztatott zsidókérdésről, az áttérésről, kitérésről és megtérésről. A 28 éves Andi zsidók és keresztények gyűrűjében beszélt egy újságírónak a Krisztus-hívő zsidómozgalomról. Az interjú megjelent 1933. július 29-én a miskolci Reggeli Hírlapban.

Dr. Kiss Ferenc szegedi egyetemi tanár, dr. Fischer Árpád fogorvos, Berliner Hugó mérnök, dr. Somogyi Imre baptista prédikátor és Ungár Aladár B-listás tisztviselő, budapesti lakosok irányították a magyarországi Krisztus-hívő zsidó mozgalmat. Budapesten kívül Miskolcon, Nyíregyházán, Debrecenben, Békésen és Szegeden volt talaja a mozgalomnak. – „Nem az egyházak számára toborzunk híveket, nem ki- és áttéréseket akarunk, hanem megtéréseket, lelki átváltozásokat, újjászületést, és ezt megbeszélések keretében igyekszünk elérni. Ugyanolyan módon, ahogy az apostolok tették, helyről helyre járva, összejövetelek útján munkálkodunk a mozgalom érdekében. Mindenki megmaradhat az egyháza körében. Én magam is zsidó vagyok. Mozgalmunk szabálya, írott törvénye a Szentírás, amely a mindennapi életre is nagyon fontos, megbízható életelvet ad. A Szentírás Isten sugallása, és Krisztus elsősorban a zsidóságnak hozta az üdvöt, csupán az akkori politikai félreértések miatt nem fogadta el a zsidóság, hogy Jézus a Messiás! Ő az, Akit a próféták megjövendöltek!…” (Részlet az interjúból)

Az érthető, szép magyar nyelven elhangzott igehirdetései, bibliamagyarázatai egyszerre szóltak az értelemhez és a szívhez. Mindent megtett, hogy az evangélium gazdagságát megismertesse másokkal. Krisztust prédikálta minden sallang nélkül, ezért szívesen látott előadó volt minden hívő körben. Isten irgalma gyújtott ébredést a sötétben, mert ördögi tervek készülődtek Európában. Csia Sándor MÁV főorvos, aki az Európai Keresztyén Misszióban működött, élű hitű testvér beszélt James A. Stewart-ról, akit Isten a futballpályáról szólított el, és aki ébresztő üzenettel járja Európa országait. Csia Sándor a Magyar Evangéliumi Alliance Mozgalom nevében meghívta Magyarországra a skót evangélistát. Ettől kezdve egyre többen imádkoztak ébredésért. Isten előrelátó vezetésének engedelmeskedve Andi ekkorra már jól beszélt angolul is. 1936-ban így őt választották az ifjú, nála öt évvel fiatalabb Stewart mellé tolmácsnak, aki éppen úgy tudja majd továbbadni az üzenetet, ahogyan hallja és érti, akit éppúgy nem kötnek dogmák vagy vallási hitelvek, ahogy a skót fiatalembert sem.

Amikor a miskolci „siker” megismétlődött máshol is, és Andi igehirdető körútján tele volt élményekkel átélt egy megtapasztalást, amelyről így számolt be: „…Sarkad és Szeged között egy fa árnyékában leültem. Falatoztam, olvastam a Bibliámból, imádkoztam. Nagyon közel volt hozzám az Úr. És akkor a szívemben olyan világosan, mintha ember szólt volna hozzám, hallottam az Úr hangját. Azt kérdezte:

- Mit akarsz? Ilyen sikereket vagy az én akaratomat?
Azonnal kibuggyant a könny a szememből, pedig vigyáztam, férfi vagyok, nem sírok, és azt mondtam:
- Uram, nekem nem a siker kell, hanem az, amit Te akarsz számomra!

Akkor láttam meg, hogy Isten mennyire megáldotta ezt a vezetést, és hogy nem igaz az, amit mások prédikáltak felőlem, hogy elkallódom majd. Amikor az Ő akaratát cselekedtem, adta az áldásokat, de azt is megmutatta, hogy másképpen akar engem felhasználni.”

Később megnyitotta Budapesten a Hársfa utcában az Evangéliumi Könyvkereskedést, melyben igazi segítség a felesége volt. Ez az üzlethelység volt egyben az otthonuk is egy függöny mögött. Andi átfogta a felesége vállát:
- „Mit gondolsz, Emmchen , nem mondhatnánk ezt úgy, hogy az üzlet ben a lakás?”
Andi nyugodtan mehetett evangelizálni, mert a könyvüzletet Emmchennél a legjobb kezekben hagyta.
A gyülekezetet, ahol Andi lelki-szellemi otthont talált, egyszerűen Keresztyén Testvérgyülekezetnek nevezték. Kiss Ferenc orvosprofesszor , aki koránál és tudásánál fogva elsőnek számított az egyenlők között, arról beszélt, hogy a skót fiatalember tulajdonképpen

Jónás próféta feladatát kapta, akit Isten kegyelme küldött, mielőtt ítélet sújtja az országokat… Stewart megmondta, hogy minden országban az Úrtól kéri a tolmácsát , aki szolgatárs , aki ugyanúgy rezdül Isten továbbadandó üzenetére, mint ő, és ilyen Magyarországon csak Ungár Aladár lehet. Az Úr nagyon megáldotta az összejöveteleket. A skót igehirdető továbbutazása után Andi még járta az országot, hirdette az Igét, szolgált bizonyságtétellel, és esténként imádkozott is a hallgatóságért, akik neki mind testvérei lettek.

A testvérek nagy szeretettel törődtek velük. Látva nyomorúságos helyzetüket, egy igénytelen udvari lakást szereztek nekik a közelben a körfolyosó végén, ahol a német baptisták imaháza volt a Wesselényi és a Hársfa utca sarkán. Ezt is hálásan fogadták.

A budapesti gyülekezetben volt egy idősebb testvér, aki teológiát végzett, és nagy bibliaismerettel rendelkezett, akit Andi atyai barátjának tartott. Ez a testvér a Jelenések könyvének magyarázatán dolgozott, és abban az Úr Jézus visszajövetelére irányította a figyelmet. Ő mondta Andinak: - „Nehéz idő, sok szenvedés vár az Úr választott népére. A maradék azonban megtartatik… igen, Isten összegyűjti az Ő választott népét, hogy amikor az Úr Jézus visszajön, a nép együtt legyen, saját országában, a Földközi-tenger partján, a mostani kicsi és sovány földön, amit majd ők tesznek virágzó állammá…” Ez úgy hangzott, mint valami prófécia. Adventre megjelent a könyv, a szerző egy év múlva megkapta a behívót az Örökkévalóságba.

A magyar parlament megszavazta a zsidótörvényt, a keleti front lövészárkaiban magyar katonák dideregtek. A gyülekezetükben egyre több Krisztus-hívő zsidót fogadtak maguk közé. Köztük volt Andi húga is. Isten úgy látta jónak, hogy megtérése után másfél évtized múlva ott állhatott a Deák téri templom szószékén, és hirdethette a felismert igazságokat. Apja sem tiltakozott ellene, mert gondoskodást és szeretetet kapott gyermekeitől. Egy idő óta ott élt náluk az átrendezett éléskamrában, hogy mielőtt a gettóba irányítanák ne találják meg azonnal. Andit is behívták munkaszolgálatra, de csodaképpen elengedték. Egy alkalommal váratlan látogató érkezett a szomszédjukban lakó testvérékhez, a keleti frontról szabadságra egy vecsési, fiatal, baptista katona, aki beszámolt a munkaszolgálatosok nyomorult helyzetéről. Ekkor Andit Isten felkészítette, hogy a félelem közepette is tudja dicsőíteni az Urát, akinek annyiszor megtapasztalta kegyelmét, szeretetét, csodálatos kijelentéseit. Többször bekerült munkatáborba, de Krisztus jóvoltából az irodába került tolmácsnak. Orvosságot vett az öreg, beteg zsidóknak a táborban. Hirdette nekik: Az Úr, a Magasságos tökéletes kiengesztelést szerzett az Úr Jézus Krisztusban, megbékéltette magával a világot, nem tulajdonítván nekik az ő bűneiket. Krisztusért kérte béküljenek meg Istennel! Hátizsákjában sok Újszövetséget csempészett be a táborba.

Különösen a fiatalok között volt népszerű, akikkel „Andi bácsi” szívesen elbeszélgetett. Évtizedeken át aktív munkatársa volt a Magyar Evangéliumi Alliance-nak, majd ügyvezető titkára a Magyarországi Szabadegyházak Szövetségének.

A már fiatal korában megtámadott egészsége azonban egyre romlott. Egyetlen megmaradt veséjét kétszer operálni kellett. Cukorbeteg lett. 1957-ben bélrákkal operálták. Valóságos múzeuma volt a betegségeknek, ő maga is csodának tartotta azt, hogy Isten még mindig erőt ad neki a munkára. 1959-ben kivándorolt felesége hazájába, de a munkát betegen, nagy fájdalmakkal, súlyos műtétek után sem hagyta abba. 1961-ben egyik, majd 1970-ben a másik lábát is amputálni kellett, látása is gyengült, de a törékeny cserépedényben még mindig ott fénylett Isten világossága. Mint ahogy önbizalmát és Urába vetett hitét nem törték meg az üldözések, munkatáborok, és ahogyan ott is társainak vigasztalója volt, ugyanúgy betegágya mellől is áradt a türelem és a szolgálat áldozatos készsége. Levelezett, rádió-igehirdetéseket tartott, írásaival is szolgált élete utolsó percéig. Halála előtt még fontos ügyeket intézett, csendesnapi szolgálatra készült. A tolókocsijában is ragyogó példája volt annak, hogyan diadalmaskodik Isten ereje a betegség fölött. És amikor a hazahívó szót meghallotta - 1970. november 23-án -, teljes békességben költözött haza Urához, hű Megváltójához. Porsátorát Tuttlingenben temették el.

A sírkövére az van írva: CHRISTUS IST MEIN LEBEN! IGEN ATYÁM!

(Lukátsi Vilma: Igen, Atyám! c. Ungár Aladár dokumentum jellegű életrajza alapján)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 19., vasárnap 06:54 
:)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Fönt is, lent is
Bandi bácsi üzenetei

Hívő és hitetlen - egyaránt - szenved ezen a földön. “Hiszen tudjuk, hogy az egész teremtett világ együtt sóhajtozik és együtt vajúdik mind ez ideig.” (Róm 8,22) Gyakran a keresztények is felteszik a kérdést. “Ha Jézust követem, miért nem lehet gondtalan életem a földön?” Jézus soha nem ígért nekünk ilyen életet. De azt igen, hogy küzdelmes életünknek jutalma lesz az örökkévalóságban.

Az a különös ajándék adatott meg nekem az elmúlt tíz napban, hogy nagyon sok emberrel találkozhattam a Krisztusban! Lent szolgáltam Gyulán, ahová összegyűjtötték a dél-magyarországi baptista lelkipásztorokat, nekik tartottam előadást, tanítottam őket lelkigondozásra. Utána a templomunkban evangelizáltam. Másnap az evangélikus egyházban szolgálhattam. Ma egy hete a szarvasi református egyház jubileumi istentiszteletén hirdettem az Igét: este ugyanott az evangéliumot. Tegnap érkeztem meg Pécelről, ahol egy katolikus templomban szolgáltam.

Sok helyen megfordulva, nagyon sok emberrel találkoztam, ahogy Pál mondja: emberekkel a Krisztusban.

Szeretném hangsúlyozni ezt a különös “ban-ben”-t, akik benne élnek a krisztusi életformában, ebben a különös dimenzióban. Éjszakába nyúló beszélgetésekben együtt örülhettem, szomorkodhattam, együtt reménykedhettem ilyen emberekkel. Különböző kis karámocskákban Jézus Krisztusban élő emberekkel, akik mégis az egyetlen nyájhoz tartoznak.

Mit tapasztaltam ennyi helyen, különböző felekezetben élő emberekkel beszélgetve, akik nem formális keresztények, hanem igazán Krisztus követői? Pontosan azt, amit Pál apostol magáról ír (2Kor 12,2-10). Így tudnám összefoglalni Pál két nagy élményét: egyszer fönt, egyszer lent. Igen, ez a Krisztusban élő emberek örök életformája.

Egyszer fönt, egyszer lent. Ne bízzuk el magunkat, ez adatott, ez a mi életformánk. Pálé is, aki azt mondja, hogy egyszer elragadtatott a harmadik égig. Olyan látomásai voltak, olyan víziói, hallomásai, amiről nem is szabad neki beszélni. Egyszer fönn - igen!

Hallottam és hallgattam embereket Gyulán, Szarvason, Pécelen, akik valóban elragadtattak a harmadik égig. És ugyanazok az emberek - mint Pál - beszámoltak arról is, hogy sokszor kell lent lenniük a mélységben. Pál így mondja: tövis adatott a testembe. Nem tudjuk pontosan, mi volt ez a tövis. Valami nagy fájdalom gyötörhette. Engem mindig megrendít, hogy háromszor imádkozott - nem többször - nem nyafogott. Háromszor kérte Istent, hogy vegye le ezt a gyötrődést. Az eredeti görög szövegben itt egy különös szó van: holafidzó = ököllel verni, püfölni. Pál úgy érezte, hogy a sátán angyala ököllel veri. Iszonyú fájdalmai lehettek. Egyszer fönt a harmadik égben, egyszer térdein reszketve, a sátán angyalának gyötrése alatt.

Hogy él egy ember a Krisztusban? Körbejárva négy felekezetet, sok gyülekezetben szolgálva, megállapítom, hogy pontosan így. Elragadtatások és fájdalmak, örömök és bánatok, keservek és hálaadások között. Ilyenek vagyunk mi, emberek a Krisztusban. Ez a mi életformánk. És adjunk hálát Istennek, hogy nem kivételez, szabad nekünk fent lenni és szabad lent lenni, és ugyanakkor a Krisztusban lenni - védetten.

És számomra nagyon sokat jelentett amit meg is tapasztaltam és amit újra meg újra hallottam -, az a csodálatos biztatás, ami nemcsak Pálnak biztatás, hanem nekünk is: Elég néked az én kegyelemem.

Elég. Jézus dinamikája, ereje beleköltözik az erőtlen ember erőtlenségébe, és célhoz ér azokkal, akik a maguk erőtlen, nyomorult testét, szolgálatát, lehetőségeit odaajánlják az Úr Jézus Krisztusnak. Mégpedig azért ér így célhoz, hogy ne dicsekedhessünk: ez tőlem van, Iám mit tudok én, milyen erős vagyok, milyen okos vagyok én! Egy rozsdás drót, semmivel sem több. Egy kis vízvezetékcső, ami ott-itt szivárog, de még mindig átmegy rajta az élő víz. - Ilyen emberekkel találkoztam az elmúlt hetekben.

Hívő katolikus mérnök jött értem, hogy levigyen Pécelre. Négy szép gyermeke van, aztán egy halálosan beteg gyermeket kaptak ötödiknek. Az autóban elmondta nekem, mennyi gyötrődésük van emiatt a gyermek miatt, és mennyi örömük a többiekben. Elmondotta, hogy egyszer fönt, egyszer lent, de hálaadással élünk, szolgálunk és elég nekünk az Úr kegyelme.

Míg ott tartózkodtam, egy evangélista atyámfiánál szálltam meg Gyulán, aki tizenkét évig ápolta béna feleségét, otthon, egyedül. Azután kórházba kellett vinni, mert szegény asszony egészen elmeszesedett. A férj hetenként háromszor felutazott Gyuláról Pestre, hogy meglátogassa az egyik budapesti ideggyógyintézetben. Jóval túl a hatvanon.

Megkérdeztem: - Barátom, hogy bírtad ezt? - Az ágy fölött függő keresztre mutatott és azt felelte: - Úgy bírtam, hogy minden reggel ott kezdtem a kereszt alatt, térdre borulva. Így bírtam.

Igen, egyszer fönt, egyszer lent, egyszer elragadtatással, egyszer térdein az Úrban. És ez az öregember minden szabadidejében - láttam a kikészített írógépet - gépeli az igehirdetéseket, viszi a betegeknek, látogatja az öregeket. Vett két magnót, amit kölcsönad, hogy az öregek és betegek, akik nem tudnak már elmenni a templomba, hallgathassák Isten Igéjét. Hogy azok is fönt lehessenek, ha lent feküsznek is egy betegágyon, és elragadtatásaik legyenek Isten Szentlelke által.

Különös szót használ Pál erre, hogy elég. Ugyanazt a szót, amit Jézus Krisztus, amikor azt mondja, hogy elég minden napnak a maga baja. Rövid kis szó, aminek sok jelentése van az eredetiben: arkeo. De négyféleképpen is fordíthatnám ezt, hogy elég neked az én kegyelemem, mert ez azt jelenti: eltávolít, megsegít, kitart, használ.

Ezzel a eléggel az én Uram Jézus azt mondja nekem: - Az én kegyelmem, hidd el édes fiam, mindent eltávolít, amit el kell, hogy távolítson az életedből.

Amikor azt halljuk, hogy elég néked az én kegyelmem, az azt is jelenti: - Hidd el, édes fiam, megsegít naponként az én kegyelmem, nem hagy egyedül. Lehet, hogy egyszer fönt, egyszer lent leszel, hogy elragadtatások között, vagy úgy érzed, hogy a sátán angyala gyötör, öklöz, de megsegítelek, nem hagylak egyedül, veled leszek.

Elég neked az én kegyelmem, azaz kitart az én kegyelmem, míg ez a cserépedény, miben a lelked van, el nem törik, míg itt élsz ezen a földön. Kitart az én kegyelmem. A bajok, a kínok fölé is tart. - Gondoljunk Pál életére! Bilincsek közt, börtönben hogy ír a filippibelieknek: “Örüljetek, ismét mondom, örüljetek!” Hogy tartja ez a kegyelem, a fájdalmak, a kínok, a rabság fölé! Erre mondja Pál: elég. Végül azt is jelenti: - Elég neked az én kegyelemem, hogy használ neked az én kegyelmem. Átélhettem az elmúlt héten is: még mindig használ az Ő kegyelme, öregen, sokszor fáradtan, sokszor alig-alig indulva, mégis megérkezve - elég. Használ. És használni is akar neked is, fiatalnak, öregnek.

És szabadjon így mondani: használ, és föl is használ, sőt el is használ, míg el nem lobban az a kis fény, amit bezárt a szívedbe, amíg az erőtlenségedből erőt tud formálni! Adjunk hálát Istennek, hiszen ez az életünk értelme, hogy az Úr szolgálatában szabad nekünk elhasználódni, felhasználódni az Ő kegyelme által!

Hogy mondja Pálnak a mi Urunk, Jézus Krisztus? Elég néked az én kegyelmem, mert az én erőm erőtlensége által ér el a célba… Hová ér? CÉLBA! Nem a halálba, nem az elmúlásba: célba ér, ahová el kell érned már itt, ebben az életben és egykor túl az életen.

És ehhez elég az Ő kegyelme.

Gyökössy Endre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 09., vasárnap 20:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Visszhang

Apa és fia sétálnak az erdőben. Hirtelen a fiú megbotlik, és éles fájdalmat érezve felkiált, "Áúúúúúúúúú". Meglepetésére hangot hall a hegy gyomrából, "Áúúúúúúúúú"...!
Kíváncsiságtól fűtve a hang irányába kiált: "Ki vagy te?", de az egyetlen válasz, ami érkezik "ki vagy te?"
Méregbe gurul a fiú, és ezt kiáltja: "Gyáva vagy!", és a hang visszaszól "Gyáva vagy!"
A fiú ránéz az apjára, és megkérdezi, "Apa, mi folyik itt?"
"Fiam" válaszolja az ember, "Figyelj csak!" majd elkiáltja magát, "Csodállak!". A hang felel, "Csodállak". Apja azt kiáltja, "Csodálatos vagy!", a hang pedig válaszol: "Csodálatos vagy!"
Majd az apja elmagyarázza:
- Az emberek ezt visszhangnak nevezik, pedig ez valójában maga az élet!

Az élet mindig azt adja vissza neked, amit te kifelé nyújtasz! Az élet tükröt tart cselekedeteidnek. Ha több szeretetre vágysz, adj több szeretetet! Ha megértésre vágysz, te is érts meg és tisztelj másokat. Ha azt akarod, hogy az emberek türelmesek és tisztelettudóak legyenek veled, te is légy türelmes és mutass tiszteletet!
A természet eme törvénye életünk minden területére érvényes.
Az élet mindig azt adja vissza neked, amit te másoknak nyújtasz. Az élet nem véletlenek sorozata, hanem tetteidet tükrözi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 09:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Igyekszem!
Bandi bácsi üzenetei

Öröm. Öröm… öröm… örüljetek. A Filippi-levél szinte minden sorából ez az üzenet szól hozzánk. Egy alkalommal prédikációs sorozatban magyaráztam végig az egész levelet, ezzel a címmel: A MÉGIS-öröm. Hogyan lehetséges ez?

Sőt most is kárnak ítélek mindent Krisztus Jézus, az én Uram ismeretének páratlan nagyságáért. Őérte kárba veszni hagytam, és szemétnek ítélek mindent, hogy Krisztust megnyerjem. Hogy kitűnjék rólam őáltala: nincsen saját igazságom a törvény alapján, hanem a Krisztusba vetett hit által van igazságom istentől a hit alapján, hogy megismerjem őt és feltámadása erejét, valamint a szenvedéseiben való részesedést, hasonlóvá lévén az ő halálához, hogy valamiképpen eljussak a halottak közül való feltámadásra. Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már célnál volnék, de igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott a Krisztus Jézus. Testvéreim, én nem gondolom magamról, hogy már elértem, de egyet teszek: ami mögöttem van, azt elfelejtve, ami pedig előttem van, annak nekifeszülve futok egyenest a cél felé, Isten mennyei elhívásának a Krisztus Jézusban adott jutalmáért. Fil 3,8-14

Öröm. Öröm… öröm… örüljetek. A Filippi-levél szinte minden sorából ez az üzenet szól hozzánk. egy alkalommal prédikációs sorozatban magyaráztam végig az egész levelet, ezzel a címmel: A MÉGIS-öröm. Eljutottam a sorozat végéig és még mindig nem találtam a nyitját: számtalan nehézség és megpróbáltatás közt, ráadásul fogságban íródik a levél: honnan van hát Pálnak ez a hallatlan örömforrása? Ilyen körülmények között semmi oka nincs az örömre, mégis örül. - Nekünk meg olykor annyi okunk volna, hogy örüljünk, mégis nyavalygunk, nyöszörgünk, levertek, rezignáltak vagyunk. Hát hogyan van ez?

Egy szóban vélem megtalálni a megoldást; az ember mindig felfedezhet valamit az Igében mert mindig ad valami újat. Mi ez a felfedezésem? Egyetlen egy szó, amit most húztam alá életemben először a Bibliámban, de szeretném ezt aláhúzni a szívetekben is: igyekszem.

De miért ugrotta át eddig a szemem ezt a szót? Mert ez a szó egy kicsit devalválódott, elértéktelenedett. Az igyekvő ember ma általában majdnem egyenlő a törekvő, a törtető, a másokat átlépő emberrel. Valami mellékzöngét kapott, hogy igyekvő ember. Ha nagyon szépen akarunk egy törtető, a ranglétrán rendületlenül fölfelé kapaszkodó emberről beszélni, azt mondjuk rá: igyekvő ember. De mögötte ez van: kifeszített könyökkel… Egy kis pejoratív, mínuszos jellege van ennek a szónak. Még a világban is. Hát még keresztény körökben! - Minek igyekszünk, amikor Isten annyira igyekezett, hogy értünk adta az Ő egyszülött Fiát! Nekünk igazán nem kell olyan nagyon igyekeznünk, Ő mindent elintézett helyettünk kegyelemből; hitben vagyunk, nekünk már csak igent kell mondanunk.

Mi protestánsok ezt a lutheri tanítást, amit később Kálvin János is bizonyos fokig aláhúzott, komolyabban vettük, mint kellett volna. De nem gondolom, hogy Luther egészen azt gondolta, amiből mi teológiát csináltunk: majd a jó Isten elrendez helyettünk mindent, nekünk nem kell igyekeznünk, csak be kell fogadni a szívünkbe Jézus Krisztust, a többi a jó Isten dolga. Hát minek igyekezzünk emberi erővel? És az évszázadok alatt kezdtünk erről beszélni a gyülekezetnek: nekünk csak ki kell nyitni a szívünket és akkor minden rendben.

Egy koncentrációs táborban, halála előtt egy másik nagy evangélikus, lutheránus lelkész, Bonhoeffer, mielőtt tarkón lőtték volna, azt vetette papírra, hogy olcsóvá tettük a kegyelmet. Nagyon passzív lett a kereszténységünk. Visszautaljuk Isten hatáskörébe azt is, amit Ő reánk bízott. Nincs igyekezete a hitünknek.

Pál, a megfáradt, sok gyülekezetet alapított öregember, aki igazán szeretett volna száz százalékos keresztény lenni, azt mondja: Nem mintha már elértem volna mindazt, vagy már célnál volnék, de igyekszem.

IGYEKSZEM! - Amikor ideértem, elővettem a ceruzámat, aláhúztam és a szívemben is rehabilitáltam ezt a szót. A nagyon erős emberi igyekezet eredeti szava áll itt: “Igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott a Krisztus.”

Pál nem szégyelli leírni ezt a szót, hogy ő még nem érte el, még nincs egészen készen, noha apostol. Írja, hogy “él bennem a Krisztus” - mégsincs célnál, de igyekszik.

Hogyan igyekezett Pál növekedni a Jézus Krisztusban? Bilincs tartja fogva, börtönben van, fogságban, hogyan igyekezhet? “De én igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem megragadott a Krisztus Jézus”.

Gondoljuk végig alaposan! Nem itt hagyjuk mi abba? Bennünket is megragadott Jézus lénye, élete, beszéde - megragadott ember vagyok! Nagyszerű! Stop! Nem ezért leszünk lelkendező emberek lelkes emberek helyett? Mert könnyebb lelkendezni, mint a Lélek által élni. És csodálkozunk, hogy telik az idő és ez a megragadottság mintha gyöngülne, minthogyha a kereszténységünkben az első szerelem, a Jézussal való találkozás hűlni kezdene (vö. Jel 2,4-5). Azután már nem hiányzik olyan nagyon a napi bibliaolvasás, aztán egy-két vasárnapot is kihagyunk - és ugye, mindig mondják otthon, hogy pénteken is jársz a templomba, meg szerdán is -, azt is kihagyjuk, és a régi megragadottság valahogy alábbhagy. Miért? - Mert egyoldalú volt. Bennünket megragadott Krisztus, csak éppen mi nem ragadtuk meg naponként újra meg újra Krisztust.

Pált nem ragadta meg Krisztus? Gondoljunk a damaszkuszi útra! (vö. ApCsel 9,1-9) De attól kezdve Pál apostol halála órájáig bárhol is járt, a filippii gyülekezetben, Antiókiában, Athénben vagy a római börtönben, igyekezett naponként megragadni Krisztust, naponként újra és újra. Kölcsönös volt ez a megragadás.

Pál a legutolsó levelében arra kéri Timótheust, hogy ha meglátogatja őt a börtönben, “a köpenyemet, amelyet Troaszban Kamposznál hagytam hozd el” (2Tim 4,12-13). - Fázik szegény a nyirkos börtönben. Milyen szentségesen emberi: fázom, édes fiam, hozd el a köpenyemet, fázom, jön a hideg tél, ha jössz, hozd el. Mit kér még? Hozd el a könyveket is, de főként a pergameneket. - Mit gondoltok, milyen könyveket kér Pál a börtönben? Regényt, versesköteteket? Ovidiust? Nem, a Bibliát. A tekercseket.

Két dolgot kér - ugye szabad így mondanom - az öreg Pál. Persze, a mi átlagos életkorunk szerint nem volt ő olyan nagyon idős, ötven év körüli. Csak akkor ez az életkor már öregnek számított. Fáznak a csontjaim, hozz egy köpenyt, didereg a lelkem, hadd olvassam Isten szent Igéjét.

Mi volt a Bibliája? A zsoltárok, az ótestamentum. Akkor még nem íratott le az evangélium. - A könyvek, a pergamenek. Míg bilincsben van a kezem, míg várom a halálomat, a császár ítéletét - hadd olvassam a Szentírást. Hol ragadta meg Pál Jézus Krisztust? Az Igében; fázva, dideregve, köpenyre várva.

Az Igében ragadott meg talán téged is valamikor az Úr, s te csak az Igében tudod megragadni. Ragadd meg az alkalmat, amikor hallhatod, amikor csak olvashatod! Mert ha nem ragadod meg, akkor megint eltűnik egy nap. Ne hagyj ki egy napot sem! Ahogy mindennap reggelizel, legalább egyszer egy nap táplálkozz az Igéből is! Csodálatos ereje van!

És hogyan ragadta meg Pál újra és újra Krisztust? A másik emberben. Római börtönében, élete utolsó esztendejében emberek keresik fel őt. És ez a beteg fogoly, már-már halálra ítélt ember vigasztalja azokat, akik kívülről jönnek őt meglátogatni. Nem döbbenetes? Nem azok vigasztalják Pált, akik meglátogatják, Pál vigasztalja őket.

A börtönből ír Filemonnak, egy kolossébeli nagyúrnak, hogy “Itt találkoztam a börtönben egy fiatal szökött rabszolgával, itt tudtam meg, hogy Onézimus tőled szökött meg. Fogadd őt vissza magadhoz, ne bántsd, (akkoriban kivégezték a szökött rabszolgákat), itt szültem a fogságomban, fogadd vissza az én fiamat.” - Onézimus azt jelenti magyarul: haszontalan. Úgy látszik, ez a rabszolga olyan “kis haszontalan” volt. “De most már fogadd vissza, mint aki hasznos - írja -, mert az én gyermekem.” Egy rabszolgából keresztényt formál a börtönben. - Pál valóban életet adott bilincsei között is!

Hányan keresik a nagy apostolt, és ő ragyog és vigasztal. Mi az ereje? Az “igyekszik”. Igyekszik naponként az Igében, és a kicsinyeiben megragadni magát Krisztust, hiszen Krisztus mondotta, aki befogad egy gyermeket a Ő nevében, Őt magát fogadja be. (Lk 9,48)

Ha valaki benyitott Pál apostolhoz a börtönébe, mindig Krisztus lépett be. - Ha valaki belép hozzád könnyes szemmel, Krisztust vigasztalod meg. Őt erősíted meg, Neki szeged meg a kenyeret, adsz egy tál ételt, Krisztusnak adod oda a ruhádat. - Így lehet megragadni Őt, így ragadja meg Pál, az apostol, mert megragadott ember volt.

Mi itt pontot teszünk: megragadott emberek vagyunk, egyszer csilingelni kezdett a szívünk egy Igére, evangéliumra, nagyszerű! Halleluja! Ámen! És aztán csöndesen minden ellazul. Miért? Azért, mert nincs meg ez a szent kettősség: Ő megragadott engem, én igyekszem Őt megragadni újra és újra.

Ez a boldogság titka. Ezért tudta Pál apostol ilyen körülmények között, amikor igazán semmi oka nem volt az örömre, újra és újra leírni levelében: örülök és örülni fogok, akár életemben, akár halálomban, éntőlem ezt az örömet már senki nem veheti el. És kérlek benneteket filippibeliek, legyetek örvendező keresztények.

A megragadott ember megragadó ember. Erre, rád, meg rám van szüksége a világnak, hogy a Krisztus felé elragadó emberek legyünk. Ez pedig csak egyféleképpen lehetséges: ha engem egyszer megragadott, márpedig megragadott; ha egyszer téged megragadott, márpedig nem hiszem, hogy ezt a sorokat olvasnád, ha nem így volna - akkor naponként ragadd meg, ahol csak tudod: hitben, szolgálatban, gyülekezetben, emberekben, elesettekben. Ha felemelsz egy elesettet, Krisztust ragadod meg; ha a kezedbe veszed az evangéliumot és olvasod, Krisztus beszédét ragadod meg, és benne a Krisztust.

Ne szégyelljünk igyekezni! Nem mintha már elértem volna mindent - (nem vagyok tökéletes) vagy már célba értem volna, de igyekezem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott Jézus Krisztus. - Hát így lehetséges életünkben és szívünkben az öröm, a MÉGIS-öröm.

Gyökössy Endre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 23., vasárnap 12:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Josh McDowell : Több mint ács

Egy évekkel ezelőtt Kaliforniában történt eset igen jól szemlélteti, mit tett Jézus a kereszten, hogy megoldja Istennek az emberek bűnével kapcsolatos problémáját.

Egy fiatal nőt gyorshajtás miatt megállítottak, megbüntettek és bíróság elé állítottak. A bíró felolvasta a vádat, majd feltette a kérdést:
-Besimeri bűnösségét?
-Beismerem-hangzott a felelet.
A bíró koppantott a kalapácsával, és kimondta az ítéletet: 100$ pénzbírság vagy tíz napi elzárás. Ezután rendkívül meglepő dolog történt. A bíró felállt, levette a köpenyét, az emelvényt megkerülve előre ment, elővette a tárcáját, és kifizette a bírságot. Mi erre a magyarázat?? Hát a bíró volt a vádlott apja. Szerette a lányát, viszont igazságos bíró volt. A lánya megszegte a törvényt, és ezért nem mondhatta neki:
-Megbocsátok neked, mert nagyon szeretlek. Elmehetsz.
Ha ezt tette volna, nem lett volna igaz bíró. Nem őrizte volna a törvényt. A lányát azonban annyira szerette, hogy hajlandó volt levetni bírói köntösét, előre jönni, és a lányát atyaként képviselve megfizetni a bírságot.

Ez a kis jelenet bizonyos mértékig képet ad arról, mit tett értünk Isten Jézus Krisztus által. Vétkeztünk. A Biblia mondja : "A bűn zsoldja a halál". Mindegy, mennyire szeretett bennünket, Istennek le kellett sújtania a kalapáccsal és kimondani: halál, mert igaz és igazságos Isten. De mégis, mivel szerető Isten is, annyira szeretett bennünket, hogy hajlandó volt leszállni a trónusról Jézus Krisztus emberi alakjában, és megfizetni helyettünk a büntetést: ez volt Krisztus kereszthalála.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 11:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Mióta Jézus testbe öltözött,
van Híd a véges s végtelen között.
(Füle Lajos)

"Sokkal fontosabb, hogy Jézus Krisztus a Földön járt, mint az, hogy az ember a Holdon járt." (James Irwin, Hold-asztronauta)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 06:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
„Nem az után sóvárog a világ, hogy nagy tanítványokat lásson, hanem a tanítványokon keresztül a nagy Teremtőt keresi.”

„Minden Istentől átélt dolgunknak evangéliumnak kell lennie mások számára.”

„Minél tisztább és egészségesebb az élet, annál érzékenyebb a lélek a legcsekélyebb homályra is, mely Isten arcának ragyogását eltakarhatja előle.”

„Aki bensejében igazságra törekszik, az megtapasztalja, hogy Isten késedelem nélkül elébe jön a maga kegyelmeivel.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 08:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"...Megvan-e bennetek a teljes készség megbocsátani nemcsak ezeket a jelentéktelen, úgynevezett sértéseket, hanem igazi, súlyos sérelmeket is, s vajon, ha arra alkalom kínálkozik, tényleg megbocsátjátok-e őket? Mert ha nem, akkor ne sokat adjatok imádságtokra."

"Aki másokat akar építeni, annak magának is naponként növekednie kell."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 07:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Nagyon sok vallás van, de csak egy örömhír!"

"A boldogság nem bennünk és nem rajtunk kívül, hanem Istenben van. Ha Őt megtaláltuk, mindenünk van." (Pascal)

"Az önismeret a legnehezebb dolog. De aki Isten fényszórójának világosságába került, nem tud többé hazudni önmagának."

"Sokan bölcsekké lehettek volna, ha nem képzelték volna, hogy már azok." (Seneca)

"Ha az emberek tetszését keresném, nem volnék Krisztus szolgája" (Pál apostol)

"Ha az ember követel, azért teszi, mert kapni akar. Ha az Isten kér tőlünk valamit, azért teszi, hogy új módon még többet adhasson." (P. Sertillanges)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 06:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Nem az, amit átélsz, hanem ahogyan fogadod, az formálja majd sorsodat."

"Jézussal számolj, ne a magad gyengeségével és ne a sátán erejével."

"Az emberélet keresztjei olyanok, mint a kottában a keresztek: fölemelnek." (Beethoven)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 06., szombat 05:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Isten a szeretet, s mindaz, ami a szeretet ellen van, az Isten ellen van és megakadályozza munkálkodását."

"Az éhező ember csak akkor hiszi el az Isten szeretetéről szóló beszédet, ha a beszélő megosztja vele azt, amije van."

"Szakadatlanul szolgáljunk az Úrnak, de nem szolgai kötelességérzetből, hanem szeretetünk örvendező kifejezéseként."

"Szeretni tudni, mint Jézus - ez a mi hivatásunk. Voltaképpen csak ezt kell megtanulnotok: ez a tökéletesség."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 07., vasárnap 06:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Sokféle helyzet érhet életünk folyamán, de olyan nem, amelyben Jézus a szeretetével, hatalmával velünk ne lenne."

"Cselekedd az Isten akaratát, akkor az Ő szeretete teljességre jut a szívedben."

"Isten nem ismer el semmilyen öncélú kegyességet, csak azt, amelynek a lelke a szeretet."

"Ha az értelmed alázatos: élő hitre jutsz. Ha az akaratod alázatos: örömmel engedelmeskedsz. Ha a szíved alázatos: Isten áldott eszköze leszel."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 08., hétfő 06:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A hitről éppúgy nem kell tovább vitatkozni, mint a generálbasszusról: ezek önmagukban lezárt dolgok." (Beethoven)

"A hit nem nyugalmas birtoklás, hanem állandóan döntést és előrehaladást követelő isteni erény." (Csanád Béla)

"Nagy hitnek nagy megpróbáltatások az ára. A hívő ember minden megpróbáltatása a lelki életben előléptetésnek számít."

"A hívő ember életében csak váratlan van, de nincs céltalan."

"Amint a bűnös hitben megragadja a kegyelmet, máris Isten gyermeke."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség