Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 09:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Kavics!

Nem szívesen mondom neked ezt. Szeretek felnézni az idősebbre és tapasztaltabbra... De most mégis úgy érzem, hogy te tényleg túl befejezettnek állítod be magadat. Tényleg úgy gondolod, hogy a megtérés, az az egyetlen pillanat bármire is elegendő? Tényleg úgy gondolod, hogy amint Isten megbocsátott neked, onnan már semmilyen továbblépés nem lehetséges?

Nekem másképp tűnik. Úgy gondolom, hogy az a pillanat csak a belépő, ahogy Gabriel777 mondja. A születés. És a születés után igenis egy nagyon tartalmas élet következik.
Nem elég, ha kimondod, hogy Istent, Jézust mennyire szereted. Ne feledkezz meg embertársaidról sem... Átvettél valamit Jézustól, amit tovább kell nekik adnod. De ne felejtsd el, hogy Tőle hogy kaptad, és ne felejtsd el, hogy hogy kaptad, mert sehogy másképp nem tudod továbbadni.
Szeresd oket úgy, ahogy Ő szeret minket. Ahányszor sikerül továbbadnod, annyival több leszel, és közelebb kerülsz ezáltal Őhozzá is.

Én így látom. És tudom, hogy sokan mások is így látják.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 12:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
A tisztaságban nincs harag...
/ :) /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 14:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Márk 10,14. Jézus pedig ezt látván, haragra gerjede ...
Mát 17,17. Jézus pedig felelvén, monda: Óh hitetlen és elfajult nemzetség! vajjon meddig leszek veletek? vajjon meddig szenvedlek titeket? Hozzátok őt ide nékem.
Márk 9,19. Ő pedig felelvén néki, monda: Óh hitetlen nemzetség, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt hozzám.

hmmm... MINDIG TUDTAM, hogy Jézus nem volt jó keresztény...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát jó, ha kung-fuzni akarsz... :) :

"Jézus maga tanította, hogy a gyümölcséről ismerni meg a fát - az isteni működés jelenlétének nyomait. Pál apostol a Galata levél tanúsága által, a Lélek gyümölcsének felvázolásában megtanít a Jelenlét misztériumának, a Szeretet titkának felismerésére! Nem a "betű", a "törvény" moralista megtartására kíván ösztönözni, hanem a szabad elhatározású önátadás tikára akar elvezetni.

"Mert ti szabadságra vagytok hivatva, testvérek, csak a szabadság ne legyen kibúvó a testnek, hanem szeretetben szolgáljatok egymásnak! Mert az egész törvény egy mondatban teljesedik be, mégpedig ebben: Szeresd felebarátodat, mint önmagadat (Lev. 19, 18). De ha egymást marjátok és felfaljátok, vigyázzatok, hogy egymást el ne emésszétek!

Azt mondom tehát: Lélek szerint járjatok, és ne teljesítsétek a test kívánságait! Mert a test a Lélek ellen tusakodik, a Lélek pedig a test ellen; ezek ugyanis egymással ellenkeznek, hogy ne azt tegyétek, amit szeretnétek. Ha a Lélek vezet titeket, nem vagytok a törvény alatt.

A test cselekedetei nyilvánvalók: paráznaság, tisztátalanság, bujaság, bálványimádás, mágia, ellenségeskedés, viszálykodás, versengés, harag, veszekedés, széthúzás, szakadás, irigykedés, részegeskedés, tobzódás és hasonlók. Ezekről előre mondom nektek, mint előbb is mondtam, hogy akik ilyen dolgokat tesznek, nem nyerik el Isten országát.

A Lélek gyümölcse pedig: a szeretet, öröm, békesség, türelem, kedvesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Ilyenek ellen nincsen törvény. Akik pedig Krisztus Jézuséi, megfeszítették testüket a vétkekkel és a kívánságokkal együtt. Ha a Lélek által élünk, járjunk is a Lélek szerint!" (Gal.5,13-25)"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 23:18 
Szia Tavasz!

Isten Lelke nem költözik be piszkos, mocskos emberi szívekbe!
Innen kezdve lehet erőlködve valami gyümölcsnek látszót kripéselni, de senki se jár ezzel jól.

Azzal, hogy haragszom még nem vétkezek. Akkor vétkeznék, ha a nap úgy menne le, hogy nem bocsájtanák meg!
Egyébként a Lélek gyümölcse EGY gyümölcs! Egyszerre jelenik meg mind ez azon ember életén, akiben az Úr Lelke munkálkodik.

Nézzük azt a cselekedet sorozatot, ami azok életét kíséri, akikben nincs meg az Úr Lelke:
paráznaság, tisztátalanság, bujaság, bálványimádás, mágia, ellenségeskedés, viszálykodás, versengés, harag, veszekedés, széthúzás, szakadás, irigykedés, részegeskedés, tobzódás és hasonlók.

A harag a versengést követi és belőle fakad a veszekedés!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 01:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 14:25
Hozzászólások: 24
Kedves Péter!

Isten Lelke nem költözik be piszkos, mocskos emberi szívekbe! ...szerinted...

Márpedig az én szívem ilyen volt amikor megnyitottam Előtte...átadtam Neki...

...és beköltözött...és megtisztította... és munkálkodik benne... csak engednem kell... :oops:

Soli Deo Gloria :)

Szeretettel :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 02:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

Isten Lelke nem költözik be piszkos, mocskos emberi szívekbe!


Ha ez így lenne ,akkor a te piszkos,
mocskos emberi szivedbe sem költözött volna be soha !
És most nem mondhatnád ,hogy
megtértél.

Isten lelke bizony ,piszkos,mocskos
szivekbe költözik ,hogy azokat
megtísztítsa.

Pont úgy,ahogy Jézus sem a büntelenekhez jött,hanem a
bűnös lelkekhez,akiket megtisztíthat .

A Szenszellem által megtisztított
emberi lélek pedig már nem követ el bűnt,mivel benne a Szentszellem fog megnyilvánulni.
Isten Szentszelleme pedig értelemszerűen,önönmagát nem fogja megitélni,így a valóban
megszentelődött lélek már nem esik
törvény alá,és sem az első,sem a második halált nem fogja megélni,
mert neki már ÖRÖK ÉLETE van .

De ez csak a valódi Szentekre vonatkozik, a szenteskedőkre nem !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 08:56 
Szia Kövecske Testvérem!
:-)

Mit tettél mielőtt kinyitottad a szíved az Úr előtt?
Mit tett Ő, hogy kinyithasd a szíved előtte?

Jézus Krisztus szóba állt a bűnösökkel, köztük élt, velük evett, közöséget vállalt velük.
Velem is....

Az Úr Lelke viszont nem bennem dolgozott, hanem rajtam.
Mielőtt Jézus vére, halála nem adott bocsánatot a bűneimre, addig Isten Lelke NEM ÉLT BENNEM!
Isten Lelke nem költözik be olyan szívekbe, amik bűntöl terheltek. Dolgozik ezen emberek életén, de nem vállal közöséget a BŰNNEL, mert TISZTA!
Addig "szenteskedtem" - Tökéletes Hetes Üzenethozó - megnevezése szerint. Nem szív szerint voltam az Úr gyermeke!

Látom, hogy sokan vannak az elhívottak, akik Isten Lelke körül élnek, de kevesen a választottak, akikben az Úr Lelke munkálkodik.

Az Úr dicsősége felragyogott nekem Jézus keresztjén, megölt, új valóságot teremtett és ebben a valóságban Isten Lelke bennem él és üdvözít!

Sok szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 09:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Jézus Krisztus szóba állt a bűnösökkel, köztük élt, velük evett, közöséget vállalt velük.
Velem is....


Akkor vegyél példát Róla ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 09:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 14:25
Hozzászólások: 24
Kedves Péter, szia :)

Bocsáss meg...nem vitatkozni akarok...annak még csak a leghalványabb szándéka is messze áll tőlem...

Te azt írtad: Isten Lelke NEM KÖLTÖZIK BE piszkos, mocskos emberi szívekbe!

Igen... mielőtt megnyitottam Előtte a szívem, bűnbánat volt benne...
Ő pedig... keresett engem... "mert azért jött, hogy megkeresse és megtartsa az elveszettet".(Lk 19,10)

DE mikor ezt megtettem,...a szívembe engedtem..., azonnal "beköltözött"oda Szentlelke által...
Üdvbizonyosságot adott...ami nem más...minthogy - "Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk". :)
Tehát... amikor beköltözött...a régibe jött be...de utána azonnal "kezelésbe" vett...új szívet adott, aminek Ő lett az Úra...

Halleluja:)

Szeretettel:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 09:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kövecske írta:
Kedves Péter, szia :)

Bocsáss meg...nem vitatkozni akarok...annak még csak a leghalványabb szándéka is messze áll tőlem...

Te azt írtad: Isten Lelke NEM KÖLTÖZIK BE piszkos, mocskos emberi szívekbe!

Igen... mielőtt megnyitottam Előtte a szívem, bűnbánat volt benne...
Ő pedig... keresett engem... "mert azért jött, hogy megkeresse és megtartsa az elveszettet".(Lk 19,10)

DE mikor ezt megtettem,...a szívembe engedtem..., azonnal "beköltözött"oda Szentlelke által...
Üdvbizonyosságot adott...ami nem más...minthogy - "Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk". :)
Tehát... amikor beköltözött...a régibe jött be...de utána azonnal "kezelésbe" vett...új szívet adott, aminek Ő lett az Úra...

Halleluja:)

Szeretettel:)

Örülök neki testvérem. :)
És köszönöm bizonyságtételed. :)

Dicsőség az Úrnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 10:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 14:25
Hozzászólások: 24
Örölök, hogy velem örültök:) "Örüljetek az örülőkkel..." (Róm 12,15)

Köszönöm:)

Szeretettel: Lídia


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 13:08 
Kedves Lídia!

Amikor Jézus embereket hívott el, akkor azzal kezdte, hogy "megbocsájtattak a bűneid"!

Amikor bűnvallást tettél, akkor Isten Lelke azért tudott a szívedbe költözni AZONNAL, mert Jézus Krisztusért megbocsájtattak a bűneid és új életet kaptál Istentől, ahol a Lélek már ott lakik.
Igen, abban a pillanataban!

Dicsőség Jézus Krisztusnak, hogy mind ezt lehetővé tette, hogy Isten gyermekeivé váljunk az Ő Lelke által!

Szeretettel:
Péter

Kedves Gabi!

Jézus ott evett a bűnösökkel, közösséget vállalt velük, de nem a bűneikkel. Nem azért ment oda, hogy Őt rossz útra tereljék - akár a közvetelen tanítványok - hanem azért, hogy embereket hívjon ki a bűnből.

Szeretettel:Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 14:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 14:25
Hozzászólások: 24
Igen kedves Péter! :)

Soli Deo Gloria :D

Szeretettel:Lídia


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 15:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Kedves Gabi!

Jézus ott evett a bűnösökkel, közösséget vállalt velük, de nem a bűneikkel. Nem azért ment oda, hogy Őt rossz útra tereljék - akár a közvetelen tanítványok - hanem azért, hogy embereket hívjon ki a bűnből.

Szeretettel:Péter

Igen. De tudod-e mit jelent az, hogy "közösséget vállalt velük"?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség