Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 06:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"...akiket Isten hatalmas tettekre választott ki, kivétel nélkül esendő emberek voltak."

"Az életben azért kell küzdenünk, hogy mindvégig olyan mélyen gondolkodók és fogékonyak maradjunk, mint fiatalságunkban." (Albert Schweitzer)

"Ha nincs tükör, az ember nem látja saját arcát. Ha nincs ellenfél, az ember nem ismeri fel saját hibáit." (Henry de Lubac)

"Megaláztatásaim az Isten kegyelmei voltak." (Baudelaire)

"A személyiség fejlődése arányos az egocentrikus (énközpontú) nézőpont feladásával." (J. Piaget)

"Egy lélek minél inkább megközelíti az Istent, annál inkább jótevője testvéreinek." (P. Columba Marmion)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 07:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Féld Istent, és ne félj semmi mástól!"

"A sértődés és a panaszkodás nem segít, csak a találékony szeretet."

"A hit sohasem szeretetlen még idegenekkel szemben sem."

"Szenvedni vigasz nélkül rettenetes, de az Isten szeretetének vigasztalásában szenvedni nem elviselhetetlen."

"Amennyire az ember szeret valamit/valakit, annyira tartozik az őhozzá."

"A Sátán azt akarja, hogy életünkben meglazuljon a szeretet kötele, mert nagyon jól tudja, hogy ez a teljes összeomláshoz vezet."

"A növekvő hit látja igazán Isten határtalan szeretettel megbocsátó kegyelmét a saját életében, s csodálja az őt átölelő irgalmat."

"Aki nem hagyja magát szeretni a földön a bűnösöket megváltó Jézustól, az nem tudja szeretni a megdicsőült Krisztust sem."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 16., hétfő 05:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Boldog ember az, aki mikor egyedül van, mindig Istennel találkozik."

"Csak akkor lehet igazán Istenről beszélni, ha előbb Istennel beszéltem."

"Aki Jézus Krisztust követi, az imádkozva jár Vele, az kiönti Előtte szívét, az mindent megbeszél Vele, az mind szorosabb közösségre jut Istennel, s életét megszentelt erők járják át."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 16., hétfő 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Hit és gondos tervezés

„Az embernek az értelme terveli ki útját, de az ÚR irányítja járását.” (Példb.16,9)

Egyensúlynak kell lennie a hit és a gondos tervezés között. Bár néhány hitvalló keresztyénnel beszélve talán másként fogjuk gondolni. Például, ha olyanokkal beszélsz, akiknek nincs munkájuk, azt fogják mondani neked: „Arra várok, hogy az ÚR adjon nekem állást.” Rendben van, de fejlesztetted a szaktudásodat? És hová adtad be az életrajzodat? Azt mondod: „Én nem ezt az utat választom, én csak várok Istenre.” Ó, tényleg? Akkor ugye nem bánod, ha egy ideig éhezni fogsz? Az angol polgári forradalom katonáinak régi mottója itt is alkalmazható: „Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!” Helyezd az életed Isten kezébe, de állj készenlétben!. Minden tőled telhetőt meg kell tenned, hogy felkészült legyél, miközben tudod, hogy a jóindulat, amire szükséged van, Istentől jön. (Megjegyzés: valamikor ezt olvastam: „Úgy imádkozz, mintha minden Istenen múlna, s úgy dolgozz, mintha minden ettől függne!” – M. Z.)
A hitben járás nem azt jelenti, hogy abbahagyod a gondolkodást, a tervezést, a tanácsok megfogadását és az ön-korrekciót. És egészen biztosan nem azt jelenti, hogy ellustulsz, és apátiába süllyedsz. Micsoda eltorzítása ez a bibliai hitnek!
Bízd Istenre a pénzügyeidet, de ne lépd túl a költségvetésedet! Bízd a biztonságodat Istenre, mikor autóba ülsz, de ne előzz beláthatatlan kanyarban! Bízz Istenben az egészségedet illetően, de ne légy lánc-dohányos, ne maradj fent fél éjszakákat, és ne csipszen és szénsavas üdítőn élj! Ha ostobán viselkedsz, és közben azt várod, hogy Isten majd kiment a bajból, az nem hit, hanem feltételezés. (Sőt; istenkísértés! – M. Z.) A bölcsesség azt mondja, tégy meg mindent, amit tudsz, majd bízz Istenben, hogy megteszi, ami te nem tudsz. A hit és a gondos tervezés kéz a kézben járnak. Mindig is így volt, és így is lesz.


Mai Ige. Buzdító üzenetek minden napra, március. 15.








Tanulj meg ellazulni!

„Ne engedjétek meg magatoknak tovább az izgatottságot…a zaklatottságot…és a feszültséget!” (János 14,27 AMP)

Egy ismert bibliatanító mondja: „Csak akkor tudunk békében járni, ha hajlandóak vagyunk rugalmasan alkalmazkodni az emberekhez és körülményekhez. Amikor ,felrobbanó’ üzemmódban éltem, nem volt olyan este, hogy valamelyik gyermekem ne öntött volna ki valamit a vacsoraasztalnál…és minden este dühös voltam valami miatt. Egyik este épp az asztal alatt voltam, mert a tej kiömlött, és lefelé csordogált a középső résen…a gyerekek nyugtalanok voltak, és valaki fejbe rúgott, amitől még mérgesebb lettem. Tudtam, hogy véletlen volt,…de valahogy nem számított…/Ekkor/ a Szentlélek szólt hozzám – ott az asztal alatt -, és ezt mondta: ,Ha már egyszer kiömlött a tej, mindegy, mekkora dühkitörést eresztett meg, nem fog visszafolyni az asztalon felfelé a pohárba. Meg kell tanulnod haladni az árral!’”
Jézus azt mondta: „Ne engedjétek meg magatoknak tovább az izgatottságot…a zaklatottságot…és a feldúltságot!” Más szavakkal: dolgozzunk azon, hogy meg tudjuk fékezni a reakcióinkat. Ne veszítsük el a békénket minden apró dolgon, ami elromlik az életünkben. Amikor úgysem tehetsz semmit az adott helyzetben, tanuld meg elengedni, és őrizd meg az örömödet! Kérd Istent, hogy segítsen túllépni az élet kis sérelmein és bosszúságain, legyen az egy kiömlött pohár tej, vagy valaki, aki megbántott. Ha ugyanannyi energiát fektetsz abba, hogy „elengedd”, mint amennyit a mérgelődésbe és dühöngésbe, és abba, hogy megpróbálsz kézben tartani minden lehetséges végkifejlet, akkor meglátod, hogy Isten békessége, „mely minden értelmet meghalad” (Filippi 4,7), elkezdi majd betölteni a szíved és az otthonod.


Mai Ige. (Buzdító üzenetek minden napra, március. 16.)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 16., hétfő 20:55 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Dear Figyelő!
Látom: :) más is felFigyelt a Mai Igére :*: !
(És gondolom, talán előbb is, mint én - mert ez nem "hangverseny" :wink:

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 00:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
figyelő írta:

Tanulj meg ellazulni!

„Ne engedjétek meg magatoknak tovább az izgatottságot…a zaklatottságot…és a feszültséget!” (János 14,27 AMP)
---
/Jézus azt mondta: „Ne engedjétek meg magatoknak tovább az izgatottságot…a zaklatottságot…és a feldúltságot!” Más szavakkal:

dolgozzunk azon, hogy meg tudjuk fékezni a reakcióinkat.

Mai Ige. (Buzdító üzenetek minden napra, március. 16.)




Kedves figyelő !

Az általad idézett írás igéjének "AMP" fordítása egészen ellentétes, MÁS
SZELLEMISÉGŰ az általunk használt Károli, vagy a Bibliatanács Új fordítá-
sával.- Mit is jelez az "AMP" ? ezt is jó lenne tudni.

"Ne engedjétek meg magatoknak..." kezdődik a fenti idézet.- Ez magya-
rul az én olvasatomban azt jelenti, hogy "ÖNRENDELKEZÉSI JOGOMAT ÉRVÉNYESÍTSEM".

A Károli fordítás így hangzik:"Békességet hagyok néktek; az én bé-
kességemet adom néktek;..."
Ján 14,27/a

-A két tartalom között akkora különbség van, hogy az egész mondanivaló
ezen áll, vagy bukik.- Az előző "ÉN"-központúságot állit elénk.- Azt
ajánlja: "...dolgozzunk azon, hogy meg tudjuk fékezni reakcióinkat."

Károli: Jézus búcsúbeszédét idézve, Jézus szavait idézi:"... AZ ÉN BÉ-
KESSÉGEMET ADOM NÉKTEK."


-Az egész János 14. szellemisége szerint Jézus magához hív, és azt igéri,
hogy aki elfogadja őt, annak nem kell a saját erejét összeszedve, verej-
tékes erölködéssel visszafogni az indulatait, ami eddig sem sikerült, tehát
most sem,--- hanem Jézust befogadva és az Ő békességét elfogadva
lehet győzni
az indulataink felett. -

Jézus ezt mondja: "Ha valaki szeret engem megtartja az én beszé-
deimet; és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk és annál lako-
zunk."
Ján.14,23

-Aki Jézussal közösségben él, abban Jézus békessége uralkodik. -
"Önuralom helyett Jézusuralom" és ez óriási különbség.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 00:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.


-Kedves Boglárka !

Neked mi a véleményed ez utóbbi témában ?


Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 05:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Loisz, maximálisan egyetértek azzal, amit írtál ezzel a "Mai igével" kapcsolatban: az Ige Jézusra mutat, ez a Bob Gass-féle "Mai ige" azonban valamiféle "önmegváltás"-ra biztat. Különösen zavaró számomra is a fordítás, ami inkább mondható a valódi jelentés ferdítésének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 06:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Aki áldozatból él, annak áldozatos életet kell élnie."

"Isteni törvény az, hogy az előrehaladás útja mindig szenvedéseken vezet keresztül."

"Boldog az az ember, aki bepillantást nyer Isten rejtett útjaiba, és nem botránkozik meg, nem panaszkodik a szenvedések miatt."

"Az Istennel való beszéd végtelenül fontosabb, mint az Istenről való beszéd." (Hans Asmussen)

"Amit az imádság idejéből megtakarítasz, azt elveszíted, amit hozzáteszel, azt megnyered."

"Az ima csak akkor irányul Isten felé, ha feltétel nélküli." (Simone Weil)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Amikor Isten hallgatni látszik

„Közel van az ÚR mindenkihez, aki hívja, mindenkihez, aki igazán hívja.” (Zsoltárok 145,15)

Természetünkből fakadóan hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni az imádság kiváltságát, amíg nem találkozunk szenvedéssel vagy valamilyen nehézséggel. Gyakran szükségünk van arra, hogy a körülmények kényszerítsenek minket a valódi imádkozásra.
Dwight L. Moody kedvenc témája volt annak kifejtése, hogy Jézus Krisztusban három fajta hittel lehet hinni: küzdő hittel, ez olyan, mint amikor az ember kapálódzik a félelmetesen mély vízben; kapaszkodó hittel, mint amikor valaki egy csónak oldalába fogódzik; és megnyugvó hittel, amikor biztonságban vagyunk, a csónakban – elég erősek és biztosak ahhoz, hogy kinyújtsuk kezünket valaki más megmentésére.
Ilyen hitet kell szereznünk, hogy eredményes hívők legyünk – és az ilyen hit a szenvedés szolgálata által lesz a miénk.
A szenvedés a türelemre is megtanít. Európában egy börtöncella falán ezeket a szavakat találták: „Hiszek a Napban akkor is, ha nem süt. Hiszek a szeretetben akkor is, ha nem érzem. Hiszek Istenben akkor is, ha hallgat.”
Néha Isten annyira csendesnek tűnik! Amikor azonban megértjük, miként munkálkodik a bebörtönzöttek életében a falak vagy körülmények által, amikor halljuk, hogy a hit miként ragyog át a bizonytalanságon, kezdjük észrevenni a türelem gyümölcsét, amely a szenvedés tapasztalatából növekedhet ki.


Billy Graham: „Szemeimet a hegyekre emelem.” (Elmélkedések az év minden napjára, március 17).


Szokások megtörése imádság által
Gondom van rá, hogy Igémet beteljesítsem.” (Jeremiás 1,12)

Küszködsz egy szokással, ami olyan makacs, mintha önálló életet élne? Egy helyetted gondolkodó elmével, egy hozzád beszélő hanggal, egy erővel, ami mindig lehúz? Semmi sem hoz olyan győzelmet, mint ha „imádkozzuk az Igét”, mert Isten azt mondja: „Gondom van rá, hogy Igémet beteljesítsem.” Tehát kezdj minden napot így imádkozva:
„Uram, a Te Igéd azt mondja, hogy ha hívlak, Te válaszolni fogsz, velem leszel a bajban, megdicsőítesz és megszabadítasz (Zsoltárok 91,15). Azt mondtad, hogy bennem lakó Lelked erejével ki fogok szabadulni a kísértés, bűn és kudarc ördögi köréből (Róma 8,2). Azt mondtad, ha teljesen neked szentelem az életem, lesz erőm ellenállni az Ördögnek, és el fog menekülni előlem (Jakab 4,7). Azt mondtad, hogy erőt adtál nekem minden régi gondolkodásbeli erődítmény lerombolására, és arra, hogy foglyul ejtsek minden ellenszegülő gondolatot, képzelődést és késztetést (2Korintus 10,5). Azt mondtad, ha a Te Igédet olvasom minden nap, és azon elmélkedem, részese leszek a Te természetednek, és legyőzöm a testem pusztító hajlamait (2Péter 1,4). Azt mondtad, hogy megerősödöm elmémben, érzelmeimben és az akaratomban; hogy az önbecsülésem egyedül irántam való szereteteden fog alapulni, és Te mindezt megteszed sokkal bőségesebben, mint ahogy kérni vagy elgondolni tudnám, mert Te munkálkodsz bennem (Efezus 3,14-21). Ma megköszönöm Neked, hogy segítesz legyőzni ezt a szokást. Krisztus nevében, ámen.”

Mai Ige (Buzdító üzenetek minden napra, március. 17).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 18., szerda 05:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Ha az emberek a bűnt különböző fortélyokkal, okoskodásokkal "láthatatlanná" is próbálják tenni, a bűn következményeit nem tudják láthatatlanná tenni."

"Ha az alázatosság ürügyén a küszöbön maradnánk, félreismernénk Isten szívét. Ő mindegyikünket arra hív, hogy már idelenn megtapasztaljuk a bizalmas bensőséget Vele, hiszen éppen erre a találkozásra teremtett." (Suenens)

"Bátorság a küzdelemben, szelídség ellenségei iránt, alázatosság a sikerekben..." (P. Colimbére Kolos S.J.)

"Jobb sántikálni a helyes úton, mint futni a tévúton."

"Ha a keresztény hűséges hite követelményeihez, akkor döbbenetes vonzóerő árad belőle."

"A Teremtőtől való függésünk független attól, hogy elismerjük-e vagy sem." (Gál Ferenc)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 19., csütörtök 07:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Krisztusról kétféleképpen lehet vallást tenni: szóval és tettel. Krisztust megtagadni kétféleképpen lehet: beszéddel és hallgatással."

"Nem az alkalmaik teszik az embert gyarlóvá, hanem azt mutatják meg, hogy lelkileg milyen."

"Aki önmagát jól ismeri, az tudja saját csekély értékét, és nem gyönyörködik az emberek dicséreteiben."

"Csak aki a bűn szörnyű voltát felismerte, tudja igazán, mi a kegyelem."

"Aki aggodalmaskodik, az Isten felelősségét a saját vállára veszi."

"Ha túl nagynak képzeled magad az engedelmességhez, akkor túl kicsi vagy a parancsoláshoz."

"Ha hozzáférhető vagy Isten számára, akkor Isten is hozzáférhető a te számodra."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 19., csütörtök 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves kritikusok, u.m. Loisz, Boglárka, Erzsébet!

Köszönöm észrevételeiteket. A fórum sajátossága az ellenvélemény(ek) meghallgatása, annak mérlegelése és szükség szerinti elfogadása.
Ha nem tiltakoztatok volna a Mai Ige hivatkozott fordítására, eszembe sem jutna, hogy csizma került az asztalra. A mondandóra figyeltem, elképzelésem volt ekkora „szabadságra” a fordítók részéről. Ez már tényleg inkább ferdítés, sőt merénylet Isten Szava iránt. A Biblia, az Ige, mégsem lehet a kifejezés csapongása, költői önállóság megvalósulása. (Fogok is írni a kiadvány terjesztőjének, illetve jelen soraimat megküldöm neki).
Az AMP nem tudom minek a betűjele, de nem is lényeges, hogy a többféle angolszász fordításnak melyike. (Példaként: TEV=Today English Version).
Annyit azért hadd mondjak Bob Gass védelmére, hogy bizonnyal ő sem vitatja el Isten mindenkori kezdeményezését az ember iránt, amire a teremtmény csupán válaszként reagál. A buzdító gondolatok szerzője az embert, a keresztyén olvasót szeretné aktivizálni, felelősségére ráébreszteni. Van sok ilyen figyelmeztető, felszólító Ige – leginkább Pál apostol leveleiben. (Pl. „Ha test szerint éltek, meghaltok” vagy „Ne alkalmazkodjatok a jelenlegi korszak életformájához…”). De a János 14,27 ilyetén prezentálása, amint az AMP-től olvasható, eléggé goromba tiszteletlenség az Úr Jézussal szemben. S nem csupán azért, mert „elsikkasztja” a „Békességet hagyok rátok, az én békémet adom nektek..” alapvetően fontos krisztusi ígéretet, de egészen más jelleget kölcsönöz annak, mondhatni hazugságot ad a Megváltó szájába – amennyiben az eredeti görögből ez a kétféleség nyilván nem következhet…

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 19., csütörtök 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
AMP=Amplified Bible (szó szerinti fordításra nem vállalkoznék, de ami a lényege: fordítási VARIÁCIÓKAT ad, amik közül válogathat az olvasó)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 19., csütörtök 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
AMP=Amplified Bible (szó szerinti fordításra nem vállalkoznék, de ami a lényege: fordítási VARIÁCIÓKAT ad, amik közül válogathat az olvasó)




-Köszönöm a felvilágosítást ! :) Bele illik a "képbe".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség