Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 12:40 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Én speciel az ajándékokról beszélek általában és az ajándék elutasításáról.
üdv
ex

Az elutasítás és a szerepének betöltés két dolog.
Semmit nem kell elutasítani ami Istentől jön.
Sok ajándék van, és ezek nem egyformák és a szerepük sem.
Az általánosítás nem jó.
De biztos, hogy mindent adni akar Isten amit az apostolok, vagy kora megkapott?
Vagy csak követelőznek egyesek, mert ez illik be a mozgalmuk gondolkodásmenetébe?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Jézus Krisztus nevében már keresztes háborút is indítottak, sőt maga az Úr Jézus figyelmeztet, hogy lesznek, akik a nevében sok szörnyűséget elkövetnek.
Kedves Péter!
Egyezzünk meg abban, hogy ezeknek semmi köze Krisztushoz, ahogy a keresztes háborúk egyházának sem volt sok köze az Egyházhoz. (Ne felejtsük el, hogy mi magyarok, nem a kereszténységgel találkoztunk a honfoglalás környékén, hanem csak az alapoktól messze eltávolodott kiüresedett névleges egyházzal. A magyarok csak a reformáció ideje alatt kezdett ismerkedni a kereszténységgel, de sajnos nem jutottunk eléggé messzire.)
De azért a keresztes gyilkosokat nehogy már egy lapon tárgyald azokkal, akik Jézus nevében kérik az Atyától a megígért ajándékait.
Aztán ha megkapják és használják akkor gyanakodva félsz tőle, hátha kígyót kapott kenyér helyett, de nem félsz és nincs semmi bajod azzal aki húsz éve megtéretlenül alszik a padsoraitokban. Ugyan. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
Literaty írta:
Semmit nem kell elutasítani ami Istentől jön.
Azért ez nagylelkű dolog. :D

Idézet:
Sok ajándék van, és ezek nem egyformák és a szerepük sem.
Ezen nem volt vita, de itt indifferens.

Idézet:
De biztos, hogy mindent adni akar Isten amit az apostolok, vagy kora megkapott?
Én nem tudok korlátozó rendelkezésről, de te melyikre gyanakszol ezek közül? :)
Idézet:
8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;


Idézet:
Vagy csak követelőznek egyesek, mert ez illik be a mozgalmuk gondolkodásmenetébe?
Nos ajándékot követelőzni Istentől, ez elég merész gondolat, meg hülyeség, de hol találkoztál ilyennel? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 13:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Azt hogy valakik egy istentiszteleten Jézus nevében imádkoznak az Atyához


ValaKI,ez fontos nekem! A személyesség, hogy ne képzeljük, hogy mások helyett szólhatok az ATYÁHOZ, ne kérjek mások helyett NEKIK VALÓ ajándékot.
Hagyjam ezt meg az Atya és a megtért hívő testvérem privilégiumának. Ne akarjam gyülekezeti tag, vagy vezető létemre az Atyának előírni, hogy miképpen cselekedjen most. Mi történt amikor a tanítványok megteltek Szent Lélekkel? Érthető nyelveken szóltak.
Mi történt amikor Pál megkeresztelkedett? Lehult a szeméről a hájog.

Idézet:
De azért a keresztes gyilkosokat nehogy már egy lapon tárgyald azokkal, akik Jézus nevében kérik az Atyától a megígért ajándékait.


Ne mosd össze kérlek, amit írtam.
A példa arra vonatkozott, hogy vannak akik elmondanak egy szöveget, vannak akik utánozzák a gyülekezetben élőket külsőleg, akikben belül nem történt meg a csoda.
Ha még prersszionálva is vannak különböző keresztyén kegyességgel, akkor jöhetnek létre furcsa torzók.

Idézet:
Aztán ha megkapják és használják akkor gyanakodva félsz tőle, hátha kígyót kapott kenyér helyett



Az Ige figyelmeztet, hogy józanok legyünk és mindent megvizsgáljunk.
A gyanakvás akkor keletkezik, ha egy ajándékott kapott ember élete nem terem gyümölcsöt, a Lélek gyümölcsei hiányoznak, viszont buzognak benne a Lélek ajándékai.
Engedd meg, hogy ilyenkor gyanakodva nézzek és ezerszer meggondoljam, hogy mit engedek a szívembe.

Idézet:
de nem félsz és nincs semmi bajod azzal aki húsz éve megtéretlenül alszik a padsoraitokban.


De van bajom, de csak akkor tudok nekik segíteni, ha olyan állapotba kerülök, amiben az Úr látni akar.
"Kivett gerenda...."

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 13:48 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Idézet:
Idézet:
De biztos, hogy mindent adni akar Isten amit az apostolok, vagy kora megkapott?

Én nem tudok korlátozó rendelkezésről, de te melyikre gyanakszol ezek közül? :)


Csak parancsra mennek a dolgok Ex?
Hol van szó arról, hogy az apostoli rend megszünt? Hol van korlátozó rendelkezés?
És van?
Nincs, legalábbis abban az értelemben mint ahogy volt.
Pedig nincs korlátozó avagy megszüntető rendelkezés.

Éppen ez alapon állnak egyesek ki az apostoli utódlás mellett, ha a szentírás nem szüntette meg akkor van ma is, nem de?
Nos, meggyőződésem, hogy nincs igazuk.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 14:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Csak parancsra mennek a dolgok Ex?
Hol van szó arról, hogy az apostoli rend megszünt? Hol van korlátozó rendelkezés?
És van?
Nincs, legalábbis abban az értelemben mint ahogy volt.
Pedig nincs korlátozó avagy megszüntető rendelkezés.

Éppen ez alapon állnak egyesek ki az apostoli utódlás mellett, ha a szentírás nem szüntette meg akkor van ma is, nem de?
Nos, meggyőződésem, hogy nincs igazuk.
Kedves Lit!
Ezt addig nem tudjuk folytatni, míg nem írod le, hogy számodra ki az apostol, mi az apostoli rend?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 14:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Nem akarom tovább hegyezni veled ezt a vitát. Szeretlek, nem akarok veled veszekedni, pláne összeveszni.
De mellébeszélsz, vagy félreviszed a beszélgetést, ode nem való szálakat fűzöl bele a témába.
Ha nem érzed mire gondolok, akkor majd megmutatom a legutolsó hozzászólásodban, akár többet is, de tényleg nem akarom tovább élezni a dolgot.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 14:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
olvassátok el "kívülről nézve", amit itt sikeredett alkotni, mondjuk egy érdeklődő "betévedő" szemével...

kezdjük kimeríteni a róma 2 kategóriáját:

23. Ki a törvényben dicsekszel, a törvénynek megrontása által az Istent gyalázod-é?
24. Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között, a mint meg van írva.

legalábbis nem csodálkoznék, ha ez lenne a reakció :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 15:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az Úr egy dolgot biztosan megértetett velem.
Mindenki a maga háza táján ébresztgessen elsőre.

Én is szeretlek Ex, ahogyan Literaty-t is és valóban értelmetlen egymás győzködése, főleg vitákban cincálása. Jó tudni, hogy mit jelentett ki az Úr a Lélek ajándékaira nézve, de az igazságot úgy is személyesen jelenti ki az Úr nekünk, hogy kinek mi a sara, mi az erőssége, mi a célja.

Figyeljünk Rá! Hagyjunk Neki időt szólni....

Net, megint beugrottál a kocsitáborok közé :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 15:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Literaty írta:
Csak parancsra mennek a dolgok Ex?
Hol van szó arról, hogy az apostoli rend megszünt? Hol van korlátozó rendelkezés?
És van?
Nincs, legalábbis abban az értelemben mint ahogy volt.
Pedig nincs korlátozó avagy megszüntető rendelkezés.

Éppen ez alapon állnak egyesek ki az apostoli utódlás mellett, ha a szentírás nem szüntette meg akkor van ma is, nem de?
Nos, meggyőződésem, hogy nincs igazuk.
Kedves Lit!
Ezt addig nem tudjuk folytatni, míg nem írod le, hogy számodra ki az apostol, mi az apostoli rend?
üdv
ex

A Biblia Apostoli é Prófétai rend azok a személyek akik közvetlen kijelentés által kinyilatkoztatásban részsülve lefektették a keresztyénség alapjait.
Efez 2:20 Mert ráépültetek az apostolok és a próféták alapjára, a sarokkõ pedig maga Krisztus Jézus
Ma ebben az értelemben senk nem ihletett, inspirált.
A Szentírást senki nem írja tovább.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 15:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
Az apostolság itt mellékszál, de akkor varrjuk azt el előbb. Azért hoztad ide, hogy bizonyítsd, az hogy valaminek a megszűnése nincs leírva, attól még megszűnhet. Lám itt az apostolság példának, mert az is megszűnt szerinted.
Csakhogy ez utóbbit is bizonyítani kellene.
Mellékszálnak pedig azért mellék mert a szolgálati ajándékok emberek, az Egyház építésére adattak (apostol, próféta, evangélista, pásztor, tanító).
11. És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:
Ezeknek a szolgálat végzéséhez kell, hogy rendelkezzenek a korábban felsorolt ajándékok valamelyikével, vagy többel is.
Az apostolok fő tevékenysége nem az ige lejegyzése volt hiszen a többség egy sort sem írt a Bibliába, hanem az hogy az ajándékokkal megtámogatott igehírdetés által gyülekezeteket alapítottak. Én nem akarok most tudományos definíciót adni az apostolságra, de ilyen apostol ma is van, több is.
Ha már itt tartunk, akkor sokkal nagyobb hiány van prófétában. A többi létezése talán nem kérdés.
Tehát ott tartunk, hogy igeileg nem lehet az ajándékok megszűnését bizonyítani, ráadásul tapasztalhatjuk is az ajándékokat, a gyümölcseik is rendben vannak, ennek ellenére sokan azon igyekeznek, hogy ami van arról azt mondják, hogy az nincs, vagy nem az.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 17:37 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nem nagyon értünk egyet, mert a csodás jelek és azok ajándékai nem szükségesek a mindennapi szolgálathoz.
Már idéztem egy Igét a Zsid levélből, a csodák és jelek éppen az apostoli korhoz és képviselőihez van kötve ezen Ige szerint is..
Ezzel nem tagadom a csodákat, csak azt, hogy olyan mennyiségben és szükséges voltában kéne ma is előfordulni, mint amit az apostolok tettek.

Ezt a fajta gondolkodást pedig, hogy hol van rendelkezés a megszünésről, nem én hoztam Ex, hanem te akartad velem igazoltatni, nos én pedig visszakérdeztem és lám most már mellékes, az ami előbb még neked alapvető volt.

Ex!
Támasztasz halottat?, Árnyékod által gyógyulnak emberek stb?
Nem azt kérdeztem, hogy láttál a valakit meggyógyulni, hanem a gyógyulás hatalmas mennyisége része az életednek, vagy említhetném a gyülekezetet is.
Hányan haltak meg nálatok mondjuk 20 év alatt daganatban, hányan sántítanak most is, hánynak a gyerekét műtötték már nálatok? Hányan voltatok már fogászaton, van tömött fogad ?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 17:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pál apostolnak is volt!!

időváltozáskor sajgott is, ez volt a tövise ;)

(csak nem veszitek észre magatokat...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 18:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Kedves Loisz!
Értem én, hogy te is ezzel az "óvatos" állásponttal értesz egyet, de ez effektíve ugyanaz, mint a megszűnés teológia, csak nagylelkűen megengedi, hogy Isten valamikor egyszer majd visszaadja a "megszűnt" ajándékokat.


Kedves ex!

Örülök, hogy "érted".- Nem egyenlő a megszünés teológiával,- mert nem mult időt használ, hanem jövő időt ! - Az ige azt mondja: "meg fog szünni." Pont.- Nem mondja meg, mikor... Én ezt hiszem.

-Egyébként, ha ennyire érdekel,- megmondhatom nyiltan: Nem vagyok "karizmatikus gyülekezet" tagja,- sem "hapy" keresztyén.- A kettő ugyanaz, mert a FÖLDI BOLDOGSÁGOT keresi, kéri, követeli.- (Paul Yongi Cho még azt is megmondja Istennek, vagy inkább: istenének, hogy milyen legyen az íróasztal, amit kér.)

-Ahhoz tartom magam a keresztyén hitéletben, ami Jézus Urunk első prédikációja: "Térjetek meg, mert elközelített a mennyek országa." Mt 4,17
-Isten legnagyobb ajándéka: Jézus Krisztus. -
-Szentlélekkel beteljesedni pedig mindenek előtt ezt jelenti: "Hogy lakozzék a Krisztus a hit által a szívetekben: a szeretetben meggyökerezvén és alapot vévén." (Ef3,17-18)

Azt az életszentséget, melyről a Szentírás beszél, nem hirtelen, egyfajta extázisban kapjuk, hanem az egy életen át tartó harc a Sátánnal, a világgal és a mi gonosz testünkkel.- Olyan küzdelem, melyet csak Istentől kapott erővel lehet megvívni.-

-A Szentlélekkel megtelt apostol azt írta erről: "Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, amiért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus." (Fil 3,12)

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 18., szerda 19:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha az apostolságot úgy értem, hogy gyülekezet alapító, akkor az az Úr Jézus :-)
Persze vannak emberek, akik ennek a szolgálatában állnak, de ők nekem a pásztorok.

Pál apostol volt az utolsó apostol és ezt maga mondta ki a Szent Lélek által.
Na már most ezt vagy elhiszem, vagy nem.

Azért zűrös téma ez, mert ha valaki elmondja, hogy neki személyesen megjelent Jézus Krisztus (mennyei testében), akkor a legegyszerűbb válasz, hogy ez mese, vagy hogy ilyennel nem foglalkozom, vagy hogy képzelődsz.

A nehezebb válasz, hogy Pál elmondta, hogy mint torzszülöttnek neki jelent meg utoljára Jézus Krisztus és innen kezdve ha valaki megjelent ilyen testben egy mebernek az valaki egész más....
Na és innen kezdve éles a történet.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség