Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 24., kedd 12:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
JELEN - JÖVŐ - Füle Lajos

Fogy a jelen, nő a jövő,
bizony hamar itt lehet Ő.

Közel van, az ajtó előtt !

Boldog, aki így várja Őt,
ez tölti be a jelenét,
így készül a Krisztus elé.

-.-


"Az el nem hanyagolható sorrend."

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 19:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-ADVENT 1. VASÁRNAPJA-

"KIRÁLYOD ÉRKEZIK HOZZÁD, AKI IGAZ ÉS DIADALMAS."
Zak. 9,9


Idézet:
Advent szimbolikája

A latin eredetű szó - adventus - megérkezést, eljövetelt jelent. A Jézus születésére való várakozás a felkészülés, a reménykedés időszaka. Az András napjához legközelebb eső vasárnap és a december 25-e közötti négy hetes "szent idő" a karácsonyra való lelki felkészülés ideje.

Advent

Valamikor éjféli harangszó hirdette az advent, valamint az egyházi év kezdetét. Eredete az 5-6. századra nyúlik vissza, ebben az időben az emberek szigorú böjtöt gyakoroltak. Napfelkelte előtt hajnali miséket tartottak, amelyeket "angyali misének", "aranyos misének" is neveztek. 1611-ben a nagyszombati zsinat advent első vasárnapjától vízkeresztig megtiltotta az esküvőket, zajos mulatságokat. Az adventi koszorú hagyománya ősi időket idéz, kapcsolatban van a téli napforduló szokásaival.

Első nyomait a néprajzkutatók északon, a Keleti-tenger partvidékén és szigetvilágában találták meg. Fűzfavesszőből koszorút fontak és örökzöldet csavartak köré. Ez a szokás később Európa más vidékein is meghonosodott. A valódi adventi koszorú készítése a 19. században jött divatba. Egy hamburgi lelkész otthonába hatalmas fenyőkoszorút erősített a mennyezetre, melyen 24 gyertya volt, minden adventi napra egy-egy. Később az egyszerűség kedvéért csak négy gyertyát helyeztek el a koszorún. Minden adventi vasárnapon eggyel több gyertyát gyújtottak meg. A gyertyákat vörös és aranyszalagokkal, az élet és fény jelképével díszítették.



---Ádventi harangszó ébresztette gondolatok.-

"Borússzemű, gondbarázdált, fáradtarcú emberek sodródnak el mellettem az utca forgatagban.- Ki erre, ki arra rohan tennivalója szinhelyére... - Gondbarázdált, fáradt arccal tovatűnnek, elsietnek...

-Valamikor, nem is régen... csak húsz éve... negyven éve... mind ez a sok fáradt ember hívő, boldog gyermekszemmel tekintett a nagyvilágba. CSODÁKAT VÁRT! Szelíd szárnyon, ha közelgett szent karácsony... - tekintete csodavárón csodahívőn csillogott. - Jaj, a hajszás nagy robot szeme fényét kioltotta, sohse csillog benne most a csodavárás öröme.-

-
Zúg az adventi harangszó,- de ők csak mennek, mennek fejlehajtva... gondterhelten,- szívükben is reményt vesztve..."

-" Istenem, zúgó haranggá
teremtsd most a szívemet.
Istenem, harangozok:
ádventet harangozok.
Fáradtléptű embereknek
ádventet harangozok.

--- BIM-BAM ! HIGGYETEK MEGINT !
Legyen ádvent bennetek.
Csodahívő szemetek
világítson a világba...
benne várakozás lángja,
benne ádventi remény.

Mert eljő a Messiás !
Szeretete fénylő lángját
f e l l o b b a n t j a,

AHOL VÁRJÁK !"


(Túrmezei E.- kivonatosan)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
ÖRÖKKÉVALÓSÁG

"...nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra, mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók." 2.Kor 4,18

Az emberi elme az örökkévalóságot, amely
kezdet és vég nélküli, képtelen felfogni.

Az időt senki sem képes feltartóztatni. Mennyire figyelmeztető üzenet ez arra, hogy mi mindnyájan átlépünk az örökkévalóságba! - "...és senkinek sincs hatalma a halál napja fölött." Préd 8,8

-- Annak, akinek a bűnei megbocsátást nyertek, nem félelmetes az örökkévalóságba való átlépés. - Ő biztos abban, hogy az örökkévalóságot a mennyben tölti.

-Az idő és mi mindannyian sietünk az örökkévalóság felé, akár gondolunk rá, akár nem.
-A legfontosabb kérdés mindannyiunk számára: Hol töltöd az örökkévalóságot
?

J.G.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 05., szombat 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
ÁDVENT 2. HETE

"Ő jön."
- Luther M.

"Íme az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem." Jel.3,20

- Ő jön. Bizony nem te mégy hozzá, s hozod el Őt,- hiszen elérhetetlenül magasan és messze van tőled.-
Minden értékeddel és semmiféle fáradságos vesződséggel sem érhetsz fel hozzá, nehogy dicsekedhess, mintha szolgálatoddal és érdemeddel te hajlítanád Őt magadhoz.
-Nem, édes atyámfia, érdem és méltóság itt semmivé válik s nem marad más, csak merő érdemetlen méltatlanság az egyik oldalon,- nálad, és csupa irgalmas kegyelem a másik oldalon, - NÁLA. - Koldus és király találkozója ez.

- Az evangéliomból tanuld meg hát, hogy mi a kezdete és útja-módja a megigazulásnak. Csak egy : Királyod eljön hozzád s elkezdi benned a jót.
Nem te keresed Őt, hanem Ő téged. Nem te találod meg Őt, hanem Ő téged.-

Hited is tőle van, nem magadból, s ha Ő nem jön, te ugyancsak kívül maradsz.- Ahol nem evangéliom van, ott Isten sincs,- henem csak bűn és merő kárhozat.-

Ne kérdezgesd hát, hol kezdjed a megigazulást.-

CSAK ÚGY KEZDŐDHETIK, HOGY A KIRÁLY MEGJELENIK ÉS EVANGÉLIOMA MEGSZÓLAL.
(Jök.11.old.)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 06., vasárnap 07:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Igen. Ugyanakkor van egy elgondolkodtató mozzanat a királyi menyegzőről szóló példázatban. Ugye bekerül a menyegzőre fű-fa-virág, mindenki, aki csak méltóztatott elmenni. A végén ott van az az ember, akinek nem volt menyegzői ruhája, s akit aztán megkötöznek, és kivetnek a külső sötétségre, ahol a sírás és fogcsikorgatás lesz. Ez után hangzik el ez a mondat: Mert sokan vannak az elhívottak, de kevesen a választottak.

Ma olvastam Cseri Kálmán egyik prédikációját erről, az erre vonatkozó részt idemásolom:
Idézet:

A példázat végén van valami, ami meghökkenti az embert.

"Amikor a király bement, hogy megtekintse a vendégeket, meglátott ott egy embert, aki nem volt menyegzői ruhába öltözve." Ezt az embert, miután számon kéri és hallgat, nemcsak kiutasítják onnan, hanem súlyos ítéletben lesz része.

Honnan vett volna menyegzői ruhát, ha az utcáról hívják be? Miféle ruhára kell itt gondolnunk, ha olyan szegények voltak az akkori emberek? Volt, akinek csak a rajtalevője volt. Még váltás ruhája sem. De éppen az ilyen esetben gondoskodtak általában arról, hogy valami tiszta, egyszerű, lepedőfélét magára terítsen az illető, hogy mégis tisztán üljön az asztalnál. Ez kicsit hasonlított ahhoz, amikor az intenzív osztályon látogatunk betegeket és egy világos zöld valamit ránk adnak, és a cipőre is húzunk valamit, hogy minél kevesebb bacilust hagyjunk a betegnél. Ez meg beült csak úgy, ahogy volt, és ezért súlyos ítéletben van része. Miért? Mert nem vette komolyan, hogy a király bizonyos szabályokat foganatosított. Ezzel azt juttatta kifejezésre, hogy nem a meghívásnak, nem a meghívónak a személyéhez méltóan viseli magát. Őt nem érdekli, mi a szokás. Nem érdekli, hogy a meghívó mit kínál mindjárt a bejáratnál, ő jó úgy, ahogy van. Én már ilyen vagyok, hagyjatok engem békén! Nem akar változni.

Ez megint nagyon fontos tanítása Jézusnak. Sokan azt mondják az írásmagyarázók közül, hogy ez már egy másik példázat. A mondanivalója az, hogy feltétele nincs annak, hogy valaki Istennel közösségbe jusson, egyetlen feltétele van: elfogadja a meghívást. De következménye van. És ha valaki úgy akarja az Isten ajándékait élvezni, hogy ő maga nem akar megváltozni, annak kiteszik a szűrét. Ez fontos bibliai mondanivaló, amit ma igen sokan elködösítenek egyfajta hamis happy evangéliumot hirdetve. Az evangélium nemcsak abból áll, hogy Isten szeret és hív téged, s meg akar ajándékozni, hanem így folytatódik: miután ajándékainak részese vagy, meg lehet változnod. De ha te nem akarsz megváltozni, az ugyanolyan bűn, mintha nem akarod elfogadni a meghívást. Csak úgy beülni és élvezni, de ne szóljon bele Isten az életembe, maradok ugyanolyan hazug, hiú, büszke, parázna, ez nem megy. Az ilyet kiemeli a király, és nem lehet az országának a polgára. Azért, mert nem veszi magára a király szeretet-uralmát.


Nekem ez sántít:
Idézet:
A mondanivalója az, hogy feltétele nincs annak, hogy valaki Istennel közösségbe jusson, egyetlen feltétele van: elfogadja a meghívást. De következménye van.


Hiszen, ha közösségben vagy Istennel, akkor már nem kell külön agyalni a következményeken. Isten Lelke munkálja ki benned a következményeket, vagy nem? Nekem, meg kell mondanom, ez olyan felemás evangéliumnak hangzik, hiszen nincs benne annak az ereje, hogy ugyanaz igazít meg, aki a bűntől megváltott.
Arról nem is beszélve, hogy akit Isten elhívott, hogy penderítik mégis ki (mert itt nem csupán súlyos ítéletről van szó, hanem kárhozatról, külső sötétségről, én legalábbis így értem), ha sem "élet, sem halál, stb..."
És persze ott van a legnyugtalanítóbb dolog, vagyis hogy a választottság mintha a ruha felvételével függne össze, ami mégiscsak az emberi oldal, bármennyire érthetetlennek tűnik is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 06., vasárnap 09:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Nx!
Rosszul idéztél.
Idézet:
Én már ilyen vagyok, hagyjatok engem békén! Nem akar változni.
Ez megint nagyon fontos tanítása Jézusnak. Sokan azt mondják az írásmagyarázók közül, hogy ez már egy másik példázat. A mondanivalója az, hogy feltétele nincs annak, hogy valaki Istennel közösségbe jusson, egyetlen feltétele van: elfogadja a meghívást
.
Ha az előtte lévő mondatokkal együtt érted, akkor éppen azt mondja hogy egyesek ezt külön példázatnak veszik, tehát ő éppen nem ért egyet azzal a magyarázattal, hogy a meghívás elfogadásán túl nincs feltéltele a belépésnek a mennyegzőre. A tisza ruha, máshol fehér ruha a cselekedeteket jelenti.
Ez a példa pontosan a hit és cselekedetek egyégéről szól, vagyis kettős feltétel van.
Hit nélkül, azaz meghívó nélkül ünneplő ruhában sem mehetsz be sehova. A meghívó meg csak akkor ér valamit, ha komolyan vetted és annak megfelelően cselekszel élsz.
Burkoltan a prédikációban benne van a predestináció tagadása is, de az már külön téma.
A kipenderített ember számomra a vallásos embereket jelenti, akik hallották a hívást, akik be szeretnének jutni a mennyegzőre, de mégsem a meghívó akarata szerint cselekednek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 06., vasárnap 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Ez fontos bibliai mondanivaló, amit ma igen sokan elködösítenek egyfajta hamis happy evangéliumot hirdetve. Az evangélium nemcsak abból áll, hogy Isten szeret és hív téged, s meg akar ajándékozni, hanem így folytatódik: miután ajándékainak részese vagy, meg lehet változnod. De ha te nem akarsz megváltozni, az ugyanolyan bűn, mintha nem akarod elfogadni a meghívást.

De ezzel a résszel nagyon mellélőtt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 06., vasárnap 14:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A példázat szerint volt 10 meghívott, akik meggyógyultak a leprától, találkoztak a vőlegénnyel és ehettek annak asztaláról és volt 1 választott, aki vissza ment, mert neki nem a gyógyulás volt a fontos, hanem a Gyógyító és az, hogy neki adjon hálát.

A vallásos élet nem más, mint hogy eljutok addig az Istenig, aki a "jóisten", aki megvéd, táplál, legyőzi az engem bántókat, ajándékokkal halmoz el (akár lelkiekkel is, pl űzhetek ördögöt, meg taníthatok, meg stb.), ehetek az asztaláról, mert gondoskodó Isten.

A fehér ruha felvétele nem más, mint hogy elismerem Isten többet akar velem!
A személyiségemet, természetemet akarja megváltoztatni és sokszor ez szembe megy az ajándékokkal.
Nézzetek Jézusra!
Szegénnyé lett, hogy mi gazdaggá legyünk, betegség ismerője, fájdalmak férfija, hogy mi az Ő sebei által gyógyuljunk.
Nem tekintette zsákmánynak, hogy Ő Istennel egyenlő, hanem önmagát megüresítette és szolgai formát vett fel, emberré lett hasonló.

Ő a fehér ruha, nem csak a meghívó, hanem maga a FEHÉR RUHA!
Nem egy takaró (betanult vallásos cselekedetek, felszedett viselkedési formák) a fehér ruha, ami elrejti a bennem lévő romlottságot és így elbújhatok Isten és embertársaim elől, ez nagy csapda, erre vigyázni kell.
A fehér ruha az Úr Krisztus. Ő az, aki által Isten most is tisztának lát téged és engem.
(Tudom ez szinte hihetetlen, de így van)
Benne változik meg a természetem (új természet részesévé válok), benne kapok új életet, hálás, Istent dícsérő életet.
Az az ember, aki nem vette fel a fehér ruhát, miért tehette ezt?
Több oka is lehet.
Talán nem érezte méltónak magát erre (a bemenetelre se volt méltó), az is lehet, hogy el se hitte, hogy ő ilyen szép ruhát hordhat (hit kell ahhoz, hogy bemenjen az ember), vagy fizetni szeretett volna érte (a belépőt se tudta volna kifizetni), de ne volt mit adni, ezért még gyűjteni akart, vagy félt, hogy mit szólnak azok, akik sáros-piszkos ruhában élnek a városban, hogy majd kinézik, kiközösítik, vagy.......
1000 gondolat, hogy miért nem és egy gondolat, hogy miért IGEN, mert ugyan az az Isten adja ingyen a fehér ruhát is, aki meghívott a vacsorára, akitől már annyi ajándékot kaphattál.


Ha valaki csak az ajándékokig (lehetnek ezek lelki ajándékok is) jut és nem engedi az Urat BENNE munkálni, akkor az az ember ki fog kerülni a külső sötétségre, mert Isten ajándékai nem örökké valók, hanem mulandók.
Csak maga az Úr Jézus, a testé lett Ige örökké való.

Attól, hogy az Úr elmondja, hogy kárhozat is van és ennek mi az útja, az még nem jelenti azt, hogy az ember ezen az úton fog járni, sőt.
Azért mondja el a keskeny úton járóknak a csapdákat, hogy ne essenek bele.
Ezzel biztosítja azt, hogy senki ki ne ragadhassa őket az Ő kezéből.

Ezt mondja az Úr:
5Móz 30,19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 06., vasárnap 16:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
kitöröltem, mert hiábavalóság volt.
botánat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 00:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Nekem ez sántít:
Idézet:
A mondanivalója az, hogy feltétele nincs annak, hogy valaki Istennel közösségbe jusson, egyetlen feltétele van: elfogadja a meghívást. De következménye van.

Hiszen, ha közösségben vagy Istennel, akkor már nem kell külön agyalni a következményeken. Isten Lelke munkálja ki benned a következményeket, vagy nem?
És persze ott van a legnyugtalanítóbb dolog, vagyis hogy a választottság mintha a ruha felvételével függne össze, ami mégiscsak az emberi oldal, bármennyire érthetetlennek tűnik is.


Kedves nX !

-Jó összetett a kérdésfelvetésed.- Szerintem egy dolog a meghívást elfogadni és "beülni" a terített asztalhoz,-- más dolog az asztalközösségben "részt venni". Vagyis egy dolog: megtérni,-- más dolog: keresztyénként "élni". "Maradjatok énbennem és én tibennetek." - Ahol nincs meg ez az "életközösség", nem valósul meg a megtérés.

-A fehér ruha jelentését én a Jelenések könyve szerint értem. "Ezek azok, akik a nagy nyomorúságból jöttek, és megmosták ruhájukat és megfehérítették a Bárány vérében. Jel 7,14 - Ha tovább olvassuk, kiderül, hogy a "Bárány legelteti őket, elvezeti az élet vizének forrásaihoz..." - ami "életközösséget" ábrázol Jézus Krisztussal.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 00:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
A tisza ruha, máshol fehér ruha a cselekedeteket jelenti.


Kedves ex!

Ezt az állításodat hol lehet megtalálni a Bibliában ? -

A Jelenések könyvében ez olvasható:
"Kik ezek a fehér ruhába öltözöttek és honnan jöttek? - Ezek azok, akik a nagy nyomorúságból jöttek, és megmosták ruhájukat és megfehérítették a Bárány vérében." Jel 7,13-14

Ha a fehér ruha a cselekedeteket jelentené,- akkor a törvény betartásából volna az üdvösség,- nem "kegyelemből, hit által,... ami Isten ajándéka a Jézus Krisztusban."

üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 00:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Jel 19:8. És adott annak, hogy felöltözzék tiszta és ragyogó fehér gyolcsba; mert a fehér gyolcs a szenteknek igazságos cselekedetei.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 01:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
A Bárány menyegzője. Jelenések 19,7-8

-"Örüljünk és ujjongjunk
és dicsőítsük őt,
mert eljött a Bárány menyegzője,
felkészült menyasszonya,
és megadatott neki,
hogy felöltözzék fényes, tiszta
gyolcsba.
Ez a gyolcs a szentek igaz cselekedeteit
jelenti."



Maran Atha!...(Az Úr közel) Szikszai Béni
Magyarázatok a Jelenések könyvéhez 163-164 old.

-"A menyasszony nincsen kész. A Krisztus anyaszentegyháza belekeveredett Egyiptom bársonyába, selymébe.

-Azok a megigazult cselekedetek, amelyek megmosódtak a Jézus Krisztus vérében.

-Azok a megigazult cselekedetek, amikor valaki így szól: Isten, légy irgalmas nékem, bűnösnek.

-Azok a szentek igazságos cselekedetei, amelyekről magad se tudsz, csak az Úr, mert el vannak rejtve az Ő vérében."


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 06:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Az, hogy cselekedetek nélkül nem látszik a hit, tehát gyanús, hogy ott valami hibádzik - rendben van. De EZ hol olvasható a Bibliában?
exrefis írta:
Idézet:
Ez a példa pontosan a hit és cselekedetek egyégéről szól, vagyis kettős feltétel van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 06:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Az, hogy cselekedetek nélkül nem látszik a hit, tehát gyanús, hogy ott valami hibádzik - rendben van. De EZ hol olvasható a Bibliában?
exrefis írta:
Idézet:
Ez a példa pontosan a hit és cselekedetek egyégéről szól, vagyis kettős feltétel van.

17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.
18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.
19. Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.
20. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?
21. Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?
22. Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

Tulajdonképpen nem kettős feltétel, hanem a kettőnek együtt kell járni mert külön külön nem teljes egyik sem.
Ha van hited, abból következnek a cselekedetek, cselekedet nélkül halott.
Ha van cselekedeted, az nem biztos, hogy a hiteddel minden rendben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség