Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 06:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
Ha a fehér ruha a cselekedeteket jelentené,- akkor a törvény betartásából volna az üdvösség,-

Ez nem igaz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 06:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Ha van hited, abból következnek a cselekedetek.

Pont


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
Ha a fehér ruha a cselekedeteket jelentené,- akkor a törvény betartásából volna az üdvösség,-

Ez nem igaz


--Sajnos ez nem indok.- Minek alapján állítod ?- És ha nem igaz -szerinted-, akkor mi az igaz ? - A hit, vagy a cselekedetek alapján van az üdvösség ?

Megbeszélés, vagy vitaképes csak az lehet, ha van a megállapításnak -jelen esetben- bibliai alapja.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2009. dec. 07., hétfő 12:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Loisz írta:
Idézet:
Nekem ez sántít:
Idézet:
A mondanivalója az, hogy feltétele nincs annak, hogy valaki Istennel közösségbe jusson, egyetlen feltétele van: elfogadja a meghívást. De következménye van.

Hiszen, ha közösségben vagy Istennel, akkor már nem kell külön agyalni a következményeken. Isten Lelke munkálja ki benned a következményeket, vagy nem?
És persze ott van a legnyugtalanítóbb dolog, vagyis hogy a választottság mintha a ruha felvételével függne össze, ami mégiscsak az emberi oldal, bármennyire érthetetlennek tűnik is.


Kedves nX !

-Jó összetett a kérdésfelvetésed.- Szerintem egy dolog a meghívást elfogadni és "beülni" a terített asztalhoz,-- más dolog az asztalközösségben "részt venni". Vagyis egy dolog: megtérni,-- más dolog: keresztyénként "élni". "Maradjatok énbennem és én tibennetek." - Ahol nincs meg ez az "életközösség", nem valósul meg a megtérés.

-A fehér ruha jelentését én a Jelenések könyve szerint értem. "Ezek azok, akik a nagy nyomorúságból jöttek, és megmosták ruhájukat és megfehérítették a Bárány vérében. Jel 7,14 - Ha tovább olvassuk, kiderül, hogy a "Bárány legelteti őket, elvezeti az élet vizének forrásaihoz..." - ami "életközösséget" ábrázol Jézus Krisztussal.


L.



-Csak azért hoztam előre, mert lehet, hogy nem vetted észre? :)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
--Sajnos ez nem indok.- Minek alapján állítod ?- És ha nem igaz -szerinted-, akkor mi az igaz ? - A hit, vagy a cselekedetek alapján van az üdvösség ?

Megbeszélés, vagy vitaképes csak az lehet, ha van a megállapításnak -jelen esetben- bibliai alapja.
Kedves Loisz!
"Megbeszélés, vagy vitaképes csak az lehet," aki el is olvassa a másik hozzászólását, ami ráadásul idézet az Bibliából. :)
Az idézett Jakab levél részlet teljesen világosan megmagyarázza a hit és cselekedet viszonyát.
De legalább a saját írásoddal próbálj meg egyetérteni. :)
Idézet:
Szerintem egy dolog a meghívást elfogadni és "beülni" a terített asztalhoz,-- más dolog az asztalközösségben "részt venni". Vagyis egy dolog: megtérni,-- más dolog: keresztyénként "élni". "Maradjatok énbennem és én tibennetek." - Ahol nincs meg ez az "életközösség", nem valósul meg a megtérés.
A közösségban maradás Jézussal, keresztényként élni, "életközösség", jelenti a cselekedeteket.
És ahogy írod, ha ez nincs, akkor nem valósul meg a megtérés, vagyis hitről nem nagyon beszélhetünk. A magvető négy esetéből, csak egy hullik a jó talajba, bár időlegesen a sziklára és a gaz közé hullott mag is kikel. Csak a jó földbe hullott mag terem gyümölcsöt, más szavakkal vannak cselekedetek azaz fehér ruha.
És ez egyáltalán nem üti a hitből való megigazulás elvét, a kegyelemből üdvözülés elvét.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 13:10 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Jel 7:14 Ezt mondtam nekik: "Uram, te tudod". Mire õ így válaszolt: "Ezek azok, akik a nagy nyomorúságból jöttek, és megmosták ruhájukat, és megfehérítették a Bárány vérében.


Idézet:
Jel 19:8 és megadatott neki, hogy felöltözzék fényes, tiszta gyolcsba. Ez a gyolcs a szentek igaz cselekedeteit jelenti".


Nem hiszem, hogy nagy ellentét lenne.
Akit Jézus Krisztus megtisztított, az igaz cselekedeteket is cselekszik.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Idézet:
Jel 7:14 Ezt mondtam nekik: "Uram, te tudod". Mire õ így válaszolt: "Ezek azok, akik a nagy nyomorúságból jöttek, és megmosták ruhájukat, és megfehérítették a Bárány vérében.


Idézet:
Jel 19:8 és megadatott neki, hogy felöltözzék fényes, tiszta gyolcsba. Ez a gyolcs a szentek igaz cselekedeteit jelenti".


Nem hiszem, hogy nagy ellentét lenne.
Akit Jézus Krisztus megtisztított, az igaz cselekedeteket is cselekszik.
Nincs semmilyen ellentét, a két ige között.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 14:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Literaty írta:
Idézet:
Jel 7:14 Ezt mondtam nekik: "Uram, te tudod". Mire õ így válaszolt: "Ezek azok, akik a nagy nyomorúságból jöttek, és megmosták ruhájukat, és megfehérítették a Bárány vérében.


Idézet:
Jel 19:8 és megadatott neki, hogy felöltözzék fényes, tiszta gyolcsba. Ez a gyolcs a szentek igaz cselekedeteit jelenti".


Nem hiszem, hogy nagy ellentét lenne.
Akit Jézus Krisztus megtisztított, az igaz cselekedeteket is cselekszik.
Nincs semmilyen ellentét, a két ige között.
üdv
ex

Igen, úgy akartam mondani, hogy semmilyen ellentét nincs. :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az üdvösség egyedül hit által van, nem cselekedetekért és cselekedetekből.
A cselekedetek a ruha, a látható rész. (beszéd, írás, tett)

A baj ott van, ha az ember nem hisz Jézus Krisztusban, nem hiszi, hogy egyedül kegyelemből van üdvössége hit által, de gyümölcsöt akar felmutatni, teremni.
Becsapja magát és becsap másokat.

Nincs cselekedetekért adott üdvösség, a mi cselekedeteink mocskossak Isten előtt.

Krisztus cselekedetéért van üdvösségünk és fehér ruhánk.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 19:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
Az üdvösség egyedül hit által van, nem cselekedetekért és cselekedetekből.
A cselekedetek a ruha, a látható rész. (beszéd, írás, tett)

A baj ott van, ha az ember nem hisz Jézus Krisztusban, nem hiszi, hogy egyedül kegyelemből van üdvössége hit által, de gyümölcsöt akar felmutatni, teremni.
Becsapja magát és becsap másokat.

Nincs cselekedetekért adott üdvösség, a mi cselekedeteink mocskossak Isten előtt.

Krisztus cselekedetéért van üdvösségünk és fehér ruhánk.
Szerintem ezzel mindannyian egyetértünk.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 07., hétfő 19:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
részemről: ámen :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 08., kedd 02:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:

Ádvent. December 8. (Napi csendesség)
-NAPTÁMADAT-

"Meglátogatott minket a naptámadat a magasságból." Lukács 1, 78b

Az advent a naptámadat!
- Ahogy jönnek egymás után a vasárnapok, hajnalodik, világosodik!
Krisztus születése előtt jön az ígéretek sorozata: a naptámadat!
Minden ember életének megvan az adventje, amikor egy picit már lát.
Már sejtem, hogy itt van valami. Sejtem, hogy ez nagyon boldogító lehet.

Egy sejtés és vágy a naptámadat! Amikor először elvittek egy bibliaórára, kezdtem sejteni, hogy itt van valami jó. Itt nem csak azért ülnek emberek, hogy elüssék az idôt, itt valamiért jönnek, itt valamit kapni lehet.
Szinte nem lehet visszatartani azokat az embereket, akiknek már megkezdődött a naptámadat az életükben. Olyan, mintha egy vak ember lassan gyógyulna, és jönne a pillanat, dereng, világosodik, már lát.

Már van bűnlátásom, már eszembe jut, talán hibás voltam abban a dologban, amiben eddig másokat okoltam. Egyszer csak látom a bűneimet. Keserves - de mégis boldogító, hogy egyre világosabb lesz. Azt mondja az Ige: Isten útja olyan, mint a kelő nap, amely egyre világosabb lesz, egészen a teljes délig.

Már úgy veszem kezembe a Bibliát, hogy dobog a szívem - mit fog most mondani nekem az Úr? Karácsonykor "meglátogatott minket a naptámadat"! Aztán elkezdődik Jézus élete a földön, születéstől a halálig. A naptámadattól a teljes délig. Isten szeretetének világossága a kereszten kibírhatatlan fénnyel ragyog ebben a világban. Karácsonykor Isten odaadta Egyszülött Fiát.


"Jőjj népek Megváltója !
Így kér a föld lakója.
Jőjj lelkünk drága fénye,
Szívünk édes reménye.

Te érkezel Atyádtól,
Mennybéli palotádból,
Hogy itt megvívj miértünk,
És légy mi pajzsunk, vértünk.


Ó szállj közénk Királyunk !
Íme eléd kiállunk:
A sötétség elmuljon,
A hit fénye ragyogjon !


(Gregorián himnuszból Luther Márton)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 09., szerda 11:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
ÁDVENT. December 10. (Napi csendesség)

-KIRE HALLGATSZ ?-

"A tanításra és a bizonyságtételre hallgassatok !" " Ézsaiás 8, 20

Vajon kire hallgatsz? Azokra, akikről azt mondja az Ige: "A Sion hegyén lakó Seregek Urától vagyunk mi!" Vajon ott kérdezősködsz, ott keresed az Úr akaratát?
(Hol van a Sion hegye ? - ezt balgaság kérdeni.- Isten országában nincs tér, sem idő.

- Kétféle szellemi hatalom van. Két hang szól mindig. A kettő ellentmond egymásnak. Az egyik biztat, tedd meg! A másik azt mondja, hogy nem lesz ez jó, ne tedd! Rádióban hányszor nem tudsz valamit tisztán fogni, mert másik adó is beleszól. Hol az egyik a hangosabb, hol a másik.

Istennek seregei vannak, de van egy másik sereg is, és annak is ura van. A démonvilág is hatalmas sereg. Nem csak őrző angyalok vannak, hanem őrző ördögök is. Annak az embernek az életében, aki nem Isten szavára hallgat, nincs hajnal, belevész az élet sötétségébe. Nincs hajnal, mert nincs hajnalcsillag !

Jézus ama fényes hajnali csillag, Aki jelzi a hajnalt ! Felkelt már a szívedben, életedben? Megvilágosíthatott-e már? Gyerekkoromban mindig a regény végét olvastam el először. Amikor tudtam, hogy mi lesz a vége, nem kellett tovább izgulnom.
Amikor megtértem, úgy éreztem, elolvastam az életem regényének a végét. Láttam, hol végződik: "Amit szem nem látott, fül nem hallott, és embernek szíve meg sem gondolt, amiket Isten készített az Őt szeretőknek" (1Kor 2,9). Megkaptam a bizonyosságot, hogy hova megyek. Bármi érhet a földön, látom a boldog véget.

A bizonyságtételre hallgass! Isten kitárja előtted mentő szeretetét az Úr Jézus Krisztusban ebben az adventben is. Várva vár egy igazi, boldog, szabad, az Ô tanítására hallgató életre. "Jöjjetek én hozzám!" Engedj a szavának!

"Jővel Jézus, lelkem hő szerelme !
Te nélküled szívem hová lenne ?
Ó jőjj Királyom !
Örömöm csak Te vagy e világon.

Ha elhamvad hitem mécsvilága,
Szentlelkedet, Uram fuvald rája.
Lobogjon újra !
Hogy e hideg szívet lángra gyujtsa."

(Szőnyi B. 1790)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 09., szerda 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Két hang szól mindig.


Egyszerű lenne, de nem: HÁROM hang szól, a harmadik a SAJÁT álmok-vágyak-elképzelések hangja...

(egyszerű példa: ha egy lány férjhez akar menni, az nem az ördög hangja...)

Idézet:
Nem csak őrző angyalok vannak, hanem őrző ördögök is.


Meredek kijelentés, ha feltételezzük, hogy a megtért hívőknek NEM LEHETNEK "saját különbejáratú démonjaik"...

amúgy ámen :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 09., szerda 23:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
Idézet:
Két hang szól mindig.


Egyszerű lenne, de nem: HÁROM hang szól, a harmadik a SAJÁT álmok-vágyak-elképzelések hangja...

(egyszerű példa: ha egy lány férjhez akar menni, az nem az ördög hangja...)

Idézet:
Nem csak őrző angyalok vannak, hanem őrző ördögök is.


Meredek kijelentés, ha feltételezzük, hogy a megtért hívőknek NEM LEHETNEK "saját különbejáratú démonjaik"...

amúgy ámen :)




-Az idézett mondat előtti ad magyarázatot, szerintem: "Kétféle szellemi hatalom van." Ezután jön: "Két hang szól mindig." - Ha az alap-mondanivaló a kétféle szellemi hatalom, mintahogy az is, - abból jön a következtetés, hogy két hang szól.

- Amúgy, ha nem maradunk az alapnál,- nemcsak három (saját), hanem ezerféle hangról beszélhetünk,- így pl. a lány férjehezmenetelénél a szülei, rokonai stb. hallathatja hangját...

-"...a szentek örökségében, a világosságban részesüljetek,- Ő (Atya-Isten) szabadított meg minket a sötétség hatalmából." Kol 1,12-13 (kiemeléssel)

---Az őrző angyal és őrző ördög kifejezés, megintcsak a mondanivaló kontinuitásából kiemelve: szokatlannak hat. De a fenti ige fényében, ahogy a világosságnak vannak seregei, őrző-védő angyalai,- a sötétségnek is vannak seregei.- Amig valakit Isten át nem visz a sötétség hatalmából, addig az ördög fogja.- Bizony fogva tartja, őrzi magának áldozatait és irányítja...

-Érdemes elolvasni az idézett teljes két versszakot,- én csak kiemeltem az idevágóan aktuális szavakat.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség