Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 10., csütörtök 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
December 10. (Napi csendesség)
ÁDVENTI VETKŐZÉS

"Vegyétek le róla a szennyes ruhákat!" Zakariás 3, 4

Rólunk mondja az Úr, vegyétek le róla. Nekünk kell akarni, de aki leveszi, az mindig az Úr. Rajtunk nem csak egy szennyes ruha van. Az Ef 4, 18-tól sorolja az Ige a szennyes ruhákat.

-Az első ruha az értelmünkről beszél. Le kell vetni a tudatlanságot. A mai világban elveszett az erkölcsi érzék. Nagy nyugalommal adja magát az ember erre a szennyre. Nem neki nyereség ez, hanem a Sátánnak. Ami mindent eltakar, egy nagy köpeny - a hazugság. A Biblia szerint a Sátán a hazugság atyja.

"Ám haragudjatok" - ez nem felszólítás. Ha előfordul, "a nap le ne menjen a ti haragotokon. Se pedig az Ördögnek ne adjatok helyet." Az Ördögnek akkor adok helyet, ha a másik emberről rosszat mondok a háta mögött. Ha azt akarod, hogy igazi karácsonyod legyen, kezdj el vetkőzni.

Az Úr segítséget ad. Szolgáinak mondja: "Vegyétek le róla!" Állj az Úr angyala előtt, és kérj segítséget, ha igazán akarsz vetkőzni. Egyetlen parancsot szeretnék mondani: Szeress! Amit csinálsz, nem szeretetből van. A szeretet ellentéte az önzés. A bűn gyökere az önimádatod.

Engedd, hogy Isten fejszéje a gyökérre vágjon! "Lásd! Levettem rólad a te álnokságodat, és ünnepi ruhába öltöztetlek téged." Levette - és hova tette? Jézus magára vette. Te vetkőzöl - Jézus a Gecsemánéban öltözik. Atyám! Ha lehetséges - ne! Te le akarod vetni az átkot - Ô fölveszi. "Átkozott minden, aki fán függ" (Gal 3, 13, b).

Bűneidért függ a tiszta, a Szent. "Én Istenem! Én Istenem, miért hagytál el engemet?" (Márk 15, 34b). Egyvalaki tud rá válaszolni: te meg én. - Énértem, énmiattam. Engedd, hogy az Úr - Fia érdeméért - felöltöztessen tiszta, ünnepi ruhába.


"Az Úr szent Bárányára
teszem le bűnömet.
Ott a kereszt aljába'
békességet lelek.
A szívem mindenestül
az Úr elé viszem.
Megtisztul minden szennytül
a Jézus vériben,
a JÉZUS VÉRIBEN."

(Hall.21)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 11., péntek 17:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
December 11.

-AKIKNEK MEGJELENIK-

"Megjelenjék azoknak, akik a sötétségben és a halálnak árnyékában ülnek." Lukács 1, 79a

A világban élő ember sötétségben ül, és a halál árnyékában.

Egy kis történetet szeretnék röviden elmondani olyan valakiről, aki Finnországnak egyik legveszélyesebb rablógyilkosa volt. Wrede Matild volt a foglyok angyala, akit Isten húszéves korában a börtönökbe küldött. Celláról cellára járva sok-sok foglyot az Úrhoz segített.

Bement egy fogoly cellájába, aki azt kérdezte - hogy mert ide bejönni? Nem tudja, hogy a legnagyobb gonosztevő vagyok? Nyakán és karján hatalmas vasak voltak. Egy óriás emelkedett fel a húszéves lány mellett.

A fogoly megkérdezte: Maga is olyan Krisztuskövető, aki ott nyitja ki a Bibliát, és ott magyarázza, ahol akarja? Aztán rábökött a Biblia első lapjára, ahol ez állt: "Kezdetben teremté Isten az eget és földet... az Isten Lelke lebeg a vizek felett... és monda Isten: legyen világosság: és lett világosság" - Erről prédikáljon!

Matild elmondta, hogy Isten nem csak a külső, hanem a belső földünket is teremtette, amiben mélységek és szakadékok és sötétség van. De a sötétség fölött Isten Lelke lebeg. Mindketten érezték, hogy valóban ott lebeg. Ha Isten kimondja egy ember fölött: "legyen világosság", akkor lesz.

A fogoly leesett a földre, ahol életének sok-sok fájdalmát, bűnét kizokogta. Amikor felkelt, azt mondta - felszabadultam! A benne lévő sötétség még a kegyelem idejében találkozott azzal a csodálatos világossággal, aki Jézus.

Így találkozott Pál apostol is, aki a maga igazának a nagy sötétségében üldözte a keresztyéneket, és aki - amikor leesett a földre - azt kérdezte: "Kicsoda vagy Uram?" "Én vagyok Jézus!"

Jézus megjelent a sötétségben ülőknek.

"Jővel Jézus, lelkem hő szerelme!
Tenélküled szívem hová lenne?
Ó, jőjj Királyom !
Örömöm csak Te vagy e világon.

Ha elhamvad hitem mécs-világa,
Szentlelkedet Uram fuvald rája !
Lobogjon újra,
Hogy e hideg szívet lángra gyujtsa."

Szőnyi B.1790. - Ék 383-


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 19:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
December 13. (Napi csendesség)
-TŰZBŐL KIKAPOTT ÜSZÖG-


"Dorgáljon meg téged az Úr, te Sátán; dorgáljon meg az Úr, aki magáévá fogadja Jeruzsálemet. Avagy nem tűzből kikapott üszög-e ez? Zakariás 3, 2

-Az első, akivel a Sátán beszélt, egy asszony volt - Éva! Egy parancs volt! Nekünk tíz van, és még nagyon sok. Az Ördög ezt az egy parancsot kérdőjelezte meg, és forgatott ki mindent. "Csakugyan azt mondta Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?" (1Móz 3, 1b).

Ha az Úr útján jársz, neked semmit nem szabad? Milyen jó, hogy Jósua nem állt szóba a Sátánnal. Elhangzik a mondat: "Dorgáljon meg téged az Úr!" Jósuának nem volt beszélnivalója vele.

Jegyezzük meg egy életre, hogy csak az Úrnak van hatalma és joga dorgálni.

Amikor az ellenség gúnyolja Izrael Istenét és seregét, a király azt mondja: semmit ne válaszoljatok! És tudnak hallgatni. A Sátán csak beszédbe akar elegyedni veled. Éva ki akarta oktatni a Sátánt, belement a kelepcébe, elkövette a bűnt. Ádám ugyanolyan becsapott volt, és az emberiség issza a levét.

Jézusról ámulva olvasom, hogy megdorgálta a gonosz lelket, és az kiment az emberből. Ha Ô megszólal, égen, földön és pokolban minden enged. Az Úr magáévá akar tenni. Olyan kedvesen mondja: "Nem tűzből kikapott üszög-e ez?"

Beleszülettünk a tűzbe. Lehet, már nagyon összeégetett. Nagy égési sebek vannak az életeden, megfüstölve minden oldalról. Ez a férfi, aki Isten előtt áll, semmi más, mint egy tűzből kikapott üszög. Pedig Izraelnek főpapja.

Téged is kikapott. Színe előtt vagy, amikor az Igét olvasod, Lelke hatása alatt. Kikapott, hogy megtisztítson és megvilágosítson. Hogy állsz Isten előtt? Mi az állapotod? Az Úr megdorgálja a Sátánt, hogy magáévá fogadjon egészen.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 13., vasárnap 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
EZÜST VASÁRNAPI EVANGÉLIUM.

-Emberré lett értünk- Luther M.

"...megüresítette önmagát,
szolgai formát vett fel,
emberekhez hasonlóvá lett."
Fil 2,7



-A lelket nem lehet s nem szabad kisebbel megelégíteni, hanem
csak a legfőbb jóval, aki alkotta s aki életének, üdvösségének forrása.

Ezért akart Isten maga lenni Az, kihez a lélek hitével odatapadjon.-
Nem is illet meg senki mást a belévetett hit dicsősége, csak Istent egyedül.

-Ezért jött Isten maga,
lett emberré s adta oda magát,
hogy hitre Önmagához vonjon !


-Nem Istennek volt szüksége, hogy eljövén, emberré legyen, hanem
mi szorultunk rá s nekünk vált javunkra.

-Isten önmagában való természete felfoghatatlan,
mert meghaladja értelmünket.
- Kedvezésül ezért vett fel
olyan természetet, amely közismert, hiszen azonos a mienkkel.-
Ebben vár minket, itt található,- másutt sehol.

-Aki segítségül hívja, hamar meghallgatást talál.
-A kegyelem trónja ez, melytől senki sincs elzárva.

"Ember romlandó testibe
Öltözött az örök Ige."



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15., kedd 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
December 14. (Napi csendesség)

ÁDVENTI ÖLTÖZTETÉS

"Feltevék azért fejére a tiszta süveget, és ruhákba öltözették őt. Az Úrnak
angyala, pedig ott áll." Zakariás 3, 5

A vetkőztetés csak egy "és", A többi következmény.
"És ünnepi ruhákba öltöztetlek téged!"

Az öltöztetés a fejünkkel kezdődik.
Tiszta süveg, tiszta gondolkozásmód anélkül, hogy akarnád. A megtérés a gondolkozásmód középpontjában van. Rajtad van-e már a tiszta süveg? Másképp gondolkozol már dolgokról ?

Ézs 61, 11 beszél a ruhákról: "Mert az üdvnek ruháival öltöztetett fel engem, az igazság palástjával vett engem körül."
Hazugság palástja helyett az igazság palástja van rajtad.

Fölötte van az üdvbizonyosság. Ugyanaz az ember Jézus váltsághaláláért Isten előtt teljesen igaz. Boldog a menny egyetlen bűnös ember megtérésén.
- Átélted-e, hogy örül rajtad a menny ?

Ha komolyan világosságra hozol minden rejtett bűnt az életedből, már rajtad van a fehér ruha. Tiszta süveg, tiszta ruhák, az igazság palástja. Az Úr angyalai jelenlétednek örülnek !

A tékozlófiúnak a hazamenetel volt a nehéz.- Amint hazaért, az atya átölelte,
parancsot adott a szolgáknak: hozzátok a legszebb ruhát, gyűrűt az ujjára,
sarut a lábaira. És elkezdődött az öröm.

Ha igazán megtisztíthatott az Úr, akkor járhatsz Vele, és lehetsz a szolgája ezen a földön. -A boldogság és a tisztaság komolyan összefügg.
Jézus nem csak király, hanem főpap is, aki a kereszten áldozott.

Megszerezte Isten igazságát és megajándékoz vele !
Krisztusért Isten előtt tiszta és igaz vagyok !

-"A KEGYELEM ÉS AZ IGAZSÁG KRISZTUS ÁLTAL LETT!"-
Ján. 1,17



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 18:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

-Ádvent - várakozó magatartás -

-Gondoljunk csak bele, mi, akik hiszünk az Úr Jézusban -mint az Ő menyasszonya- Jézustól kaptunk meghívót a menyegzőre. Ő nagyon világosan beszélt a mi dicsőséges jövendőnkről.

-Mégis úgy tűnik, hogy erről sokan megfelekezünk ! Sokunk számára az a fontos, hogy itt és most áldásban részesüljünk... - Hol marad a vőlegényért való lelkesedés ? - A megszentelt edényként tartott élet ? Ha már ekkora igéretben részesültünk, hogy örök időkben Vele fogunk élni,- akkor mindenképpen növekednünk kell a tisztaságban és a megszentelődésben.-

-Tisztítsátok meg magatokat a Vőlegénnyel való találkozásra ! - Pál írja:
"Mert Isten féltő szeretetével féltelek titeket, mivel eljegyeztelek titeket egy férfiúnak, hogy tiszta szűzként állítsalak benneteket a Krisztus elé." 2 Kor 11,2

-"Mivel ő a Szent hívott el titeket - magatok is szentek legyetek, egész magatartásotokben." 1 Pt 1,15

-"Ezért tehát szeretteim, minthogy ezeket várjátok, igyekezzetek, hogy Ő tisztának és feddhetetlennek találjon benneteket, békességben" 2 Pt 3,14


--Egy hívőnek bíráló kérdést szegezett valaki:
"Még bűnös ember vagy?"
"Igen, sajnos!"
"Mi a különbség a mostani és a korábbi állapotod között?"

Néhány pillanatra elcsendesedett a kérdezett,... majd komolyan így válaszolt:
"Azelőtt bűnösként futottam a bűnök után.
Most olyan búnös vagyok, aki fut a bűn elől."

Pál ezt a célt tűzte ki maga elé:
"Nem mintha már elértem volna mindezt, vagy már a célnál volnék, de igyekszem, hogy meg is ragadjam, mert engem is megragadott a Krisztus Jézus." Fil 3,12

(A krisztusvárás kihívásai: Ernst Kraft)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 18., péntek 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Előző folytatása:


-A krisztusvárás Hozsannája!-

"A nagy Király jön: Hozsánna! Hozsánna!
Zeng e kiáltás előtte, utána;
Zöld ágakat szeldelnek útjára,
Békességet hoz népe javára.
Áldott, aki jött az Úrnak nevébe'
Általa léptünk az Isten kedvébe;
Békesség ott fenn a mennyországban,
Áldott az Isten a magasságban!"

Ék 33,1


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 19., szombat 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
ÁDVENDTI BOLDOGSÁG ! :)

"A ti szemeitek boldogok, hogy látnak." Mt 13,16

-Az Ige "látóknak" nevez minket ! - De vigyázat: Két kísértést kell először legyőznünk ! - Egyik a gőg kísértése: "én mindent jobban tudok, mint a többiek, mert én bibliaolvasó és a Szentlélek által vezetett hívő vagyok. Nekem az Isten mindig megmondja, hogy mi az igazság..."

-A másik kísértés: az alázatoskodás.- Én ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más. Nemhogy többet, de még annyit sem tudok, mint bárki más. Pedig igenis: a "fiak" többet tudnak, mint a szolgák.

--A hívő "alapvető"látásai az Ige alapján:

-Van Gazdája a világnak!" A fizikusok szakmai nyelvén szólva: nem az anyag teremtette a "információt", hanem az információ alakítja, formálja az anyagot.-
A Biblia szerint: "Az Ige testté lett".- A gondolat, az akarat érzékelhető valósággá lett.

-Második: az ember "több" lehet önmagánál. - Nemcsak a "fejlődés" végter- mékeként, annak csúcsán álló élőlény,- de ennél mérhetetlenül több.- Az emberfeletti valóság, a mennyei, szellemi világ befogadására alkalmas lény.A Biblia tanítása szerint akkor lesz igazán "emberré", amikor elvállalja ezt, és "állandóan töltekezik a mennyei világ fényével, erejével, impulzusaival."

-ERŐS HITTEL VALLJUK: IGAZ EMBERI ÉLETET CSAK EZEKNEK AZ EMBEREN TÚLI ERŐKNEK SEGÍTSÉGÉVEL LEHET ÉLNI.

-A harmadik: megváltott világban élünk és a megváltás végső teljessége felé haladunk." - " hitben járunk, nem látásban !" - Világosan látjuk mennyi gonoszság, erőszak halálerő és igazságtalanság rombolja ezt a világot. - Merünk arról beszélni, hogy "démoni" erők kívánják megsemmisíteni ezt a világot.- Kozmikus hatalma van az "Emberölőnek".

-DE: Látjuk a másik oldalt is: "Isten szeretetének, Szentlelkének munkáját, sőt: harcát a démoni erőkkel szemben.-- Ez a mennyei erő nem harsog, nem lármáz úgy, mint a másik erő.- De akinek Jézus Krisztus megnyitotta a szemét, az látván látja, hogy a szellemi erők kozmikus méretű küzdelmében végül is Isten mondja ki az utolsó szót és ez a hatalmas szó: a ÉLET, a SZERETET diadalát valósítja meg minden erőszak és halálerő ellenében.

-"A ti szemeitek boldogok, hogy látnak."

(Farkas József: Több az élet)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 20., vasárnap 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
ARANY VASÁRNAP

A hit öröme.

"Örüljeteik az Úrban mindenkor,
ismét mondom örüljetek.
Az Úr közel ! " Fil 4,4-5


- A teljes öröm a hit gyümölcse !
Ahol nincs hit, ott Isten puszta említésére megriad, visszaretten és elkeseredik a szív.

Meg kell ahhoz igazulni, hogy valaki örülhessen az Úrban. Ez a levél nem is bűnösöknek, hanem szenteknek szól. - A bűnösnek először azt kell megmondani, hogy miként szabadulhat meg a bűnétől,- hogy juthat a kegyelmes Istenhez.
-Ha aztán rossz lelkiismeretéttől megszabadult, az öröm magától jön.

-Nos, az evangéliom éppen azt igéri, hogy Krisztus megszabadít bűneinktől !!! -
Hogyan ? - Úgy, hogy magára veszi, átvállalja,- rátehetjük MINDEN bűnünket és
Ő eleget tesz Isten büntetésének.- Mi pedig szabadon tisztán mehetünk tovább !

Szívünk ekkor Istennél nem haragot, hanem KEGYELMET érez, s büntetéstől való félelem helyett teljes bizalommal van hozzá !

-Ebből a hitből aztán - szeretet, - öröm, - béke és hálaének fakad.

-AZ EMBER SZÍVBÉLI GYÖNYÖRŰSÉGÉGÉT LELI ISTENBEN - SZERETŐ MENNYEI ATYJÁBAN !
(Luther JÖK.)


--A csodálatos az, hogy nem magunk verejtékezzük ki saját erőnkből, hanem egyszerűen átsugárzik valami emberfeletti "öröm". - A Názáreti Jézus volt az, akin a legtisztábban átragyogott a isteni "szeretet", "öröm","béke."

-De szerényebb módon másokon is, mi magunkon is megismétlődhet az, hogy annyira átjárja az embert Isten szeretetének valósága, hogy az mások számára is
észlelhető szellemi sugárzássá lesz.

-"Először engedni kell, hogy egész létünket átjárja Isten igazsága és szeretete és csak azután, a "transzparencia " módján lesz hitelessé a szavunk.!
(Farkas József)

"Lássék lelkemben Jézusnak békéje,
tiszta szíve és mennyei szent lénye.
Ó, szállj Szentlélek ránk,
áldd meg szívünk és szánk,
s bennünk teljes lesz Jézusnak szépsége."


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 22., kedd 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
A kegyelem és az igazság nyitott ajtaja.

"Íme, nyitott ajtót adtam eléd, amelyet senki sem zárhat be." (Jel 3,8


-Az Isten igazságához hűséges szentek előtt nyitva van az ajtó.
Én lelkem, mivel te már eldöntötted,hogy az Úr kijelentett Igéjét követed
életedben és halálodban, - nyitott ajtó előtt állsz.

-Be akarok lépni ezen a nyitott ajtón az Istennel való közösségbe. Ki tilthatná meg ezt ?

-Krisztus Jézus eltörölte bűneimet,- megajándékozott igazságával, ezért bátran beléphetek ! -
Meg is teszem, Uram, a te kegyelmed által.


-Ezen a nyitott ajtón át beléphetek az Ige titkaiba :
--a kegyelemből való kiválasztás,
--a Krisztusban való közösség,
--az Ő második eljövetelének megértésébe.

Mindez előttem van, és örvendezhetek benne. Minden igéret, minden tanítás feltárulhat előttem,
egy se marad többé rejtve a számomra.

-Nemsokára megnyílik előttem a menny kapuja is !
-átmegyek majd GYÖNGYKAPUJÁN az én Uram, az Úr elé, és mindörökké
Istennél lehetek!

(C.H.Spugeon)


"Hinni taníts, Uram, kérni taníts !
Jézus, te visszajössz : várni taníts !
Majd ha kegyelmesen nézed az életem:
Állhassak csendesen. Hinni taníts !"

(Ék 479)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 23., szerda 18:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Kiválasztott vagyok ?

"...meglátogatott minket a felkelő fény a magasságból,
hogy világítson azoknak,
akik sötétségben és a halál árnyékában lakoznak,
hogy ráigazítsa lábukat
a békesség útjára." Luk 1,78-79


-Mikor valaki nagyon aggódik, hogy nem kiválasztott,
vagy kiválasztottsága felől kísértésbe jut,
adjon hálát az ilyen nyugtalanságért és
örüljön, hogy egyáltalán szorongása van.


Mert teljes bizodalommal tudhatja, hogy nem hazudik
az Isten, mikor azt mondja:
"Isten előtt kedves áldozat: a szorongó lélek",
vagyis a kétségbeesett lélek.
"A töredelmes és bűnbánó szívet, óh Isten,
nem veted te meg!"


-Hogy pedig "szorong", azt maga érzi.
Fordítsa hát el szemét Isten haragjáról, támaszkodjék
bátran Isten igéretének hűségére és -
kiválasztott lesz.- Üdvözül.

Mert abban van a hit felséges képessége, hogy
látja a láthatatlant.

(Luther M. Jök 112,83)

-Meglátogatott MINKET -mindnyájunkat- a felkelő fény;
JÉZUS KRISZTUS megszületett NEKÜNK !


-Áldott, boldog karácsonyi ünneplést kívánok MINDENKINEK ebben a hitben!

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 26., szombat 22:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

"Az Ige testté lett."Ján.1,14

-KEGYELMEM TIÉTEK ! Luther M.

-"És hang hallatszott a mennyből:
"Ez az én szeretett Fiam, akiben gyönyörködöm." Mt.3,17


-Mintha mondaná: Minden jótét kegyelmemet, ami csak szívemtől telik, néktek ajándékozom. Mert hogy ne kételkedjetek, még csak ne is kételkedhessetek, lám néktek adom, -- nem Mózest, nem a próféták egyikét-másikát, nem is angyalt, vagy szentet, nem aranyat-ezüstöt, vagy más egyebet, hanem egyetlen szerelmes Fiamat, azaz tulajdon szívemet, s vele minden kegyelmi jó igazi kútfejét.

-Akkora kincs ez, hogy fel sem foghatjátok ! Bűnötök rettentése ellen ez legyen kegyelmem záloga. Mivel pedig a származás jogán Ő az egyetlen örökös és mindenek Ura, benne ti is gyermekeim, -- örökösök lehettek. Minden a tiétek, ami övé és tőle telik.

-Krisztus nemcsak saját jussát adja nekünk; hanem mint főpapunk és püspökünk, szenvedésével és halálával nekünk azt is kiérdemelte, hogy magunk is választott gyermekek, s minden javában örökös örököstársai lehetünk !

-TEHETNE-E, ADHATNA-E ENNÉL TÖBBET MENNYEI ATYÁNK ?
- KÍVÁNHATNA-E AZ EMBERI SZÍV ENNÉL JOBBAT ÉS FENSÉGESEBBET ?

(Jök.43 old.)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 31., csütörtök 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

ÚJÉVI IGÉRET


A kegyelem és az igazság nyitott ajtaja.

"Íme, nyitott ajtót adtam eléd, amelyet senki sem zárhat be." Jel 3,8"

-Az Isten igazságához hűséges szentek előtt nyitva van az ajtó.
Én lelkem, mivel te már eldöntötted,hogy az Úr kijelentett Igéjét követed
életedben és halálodban, - nyitott ajtó előtt állsz.

-Be akarok lépni ezen a nyitott ajtón az Istennel való közösségbe. Ki tilthatná meg ezt ?

-Krisztus Jézus eltörölte bűneimet,- megajándékozott igazságával, ezért bátran beléphetek ! -
Meg is teszem, Uram, a te kegyelmed által.

-Ezen a nyitott ajtón át beléphetek az Ige titkaiba :
--a kegyelemből való kiválasztás,
--a Krisztusban való közösség,
--az Ő második eljövetelének megértésébe.

Mindez előttem van, és örvendezhetek benne. Minden igéret, minden tanítás feltárulhat előttem,
egy se marad többé rejtve a számomra.

Belső szobámba is nyitott az ajtó: szabadon Isten elé járulhatok.
Az emberek között a szolgálat nyitott ajtaja áll előttem.
Isten meg akar hallgatni és fel kíván használni.
Nyitott ajtón át haladhatok előre a szentek mennyei gyülekezete felé,
és nyitott ajtó vár a földi gyülekezet közösségében élő szentekre.

Lehet, hogy egyesek megpróbálják bezárni et az ajtót előttem, vagy kizárni engem
mindebből, de ez sohasem fog sikerülni nekik.

-Nemsokára megnyílik előttem a menny kapuja is !
-átmegyek majd GYÖNGYKAPUJÁN az én Uram, az Úr elé, és mindörökké
Istennél lehetek!
(C.H.Spugeon)

Hinni taníts, Uram, kérni taníts !
Jézus, te visszajössz : várni taníts !
Majd ha kegyelmesen nézed az életem:
Állhassak csendesen. Hinni taníts."
(Ék 479)



Ebben a hitben kívánok Mindenkinek ÁLDOTT, BOLDOG ÚJÉVET !

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 31., csütörtök 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Loisz!

Neked is azt kívánom, hogy egyre közelebb kerülj az Úrhoz a következő évben.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 31., csütörtök 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Kedves Péter!

Köszönöm, viszont ! :)

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség