Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 20:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Net: mér passzwördös a szöveges változat?


mer csak :D

azé, hogy legalább BESZÉLJEN VELEM az, aki le akarja töltögetni, aztán jól idézgetni belőle :D


adom a passwordöt (priviben)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Érdekes... a mienket katolikus templomban is szokták felolvasni, mégse copyroghtoljuk le ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 20:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hála Istennek NEM ÉN vok a GÓRÉ :)

de télleg nem lenne jó, ha ezeket a SZERKESZTETLEN gondolatokat pl. itt a fórumon fejbecsapkodásra használná vki... VANNAK elképzeléseim a dologról... ANNYIRA van lusta mindenki, h nem gépeli le, de ha OTT VAN szövegfájlban, az más...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 20:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ezennel fehívom minden fórumozó figyelmét, hogy nyereményjátékot hirdetek!

Nyissunk egy topikot, amiben kizárólag a mi honlapunkon szereplő prédikációkból vett idézetekkel üssétek egymást! A nyertes legépelheti a következő hetit így téve szert további tisztességtelen előnyökre :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 21:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
Idézet!
A globális ellenőrzési rendszer és a "fenevad bélyege"

A tervezett egyetemes ellenőrzési rendszer összefoglalása


Az NSA Amerika kém és hírszerző hálózatát igazgatja. 1952-ben alakult meg és a világ legerősebb szervezete. Több milliárd dollárt költött egy számítógépeket, műholdakat, távközlési és megfigyelő eszközöket magába foglaló globális rendszerre. Más országok számos kormányzati, kém és rendőri szerve - melyek száma napról-napra nő - működik együtt ezzel az ügynökséggel. Bankok és nemzetközi vállalatok szintén besegítettek a rendszer kifejlesztésébe és megvalósításába.
Minden ország integrálva lesz a L.U.C.I.D. rendszerbe és a kormányok valószínűleg együtt fognak működni állampolgáraik elnyomásában. Propagandakampány folyik mindenütt, hogy elfogadtassák az állampolgárokkal a kártya formátumú személyi igazolványokat, azt hozva fel ürügyül, hogy azok segíteni fognak a bűnözés és terrorizmus leküzdésében, valamint a biztonság elérésében. Azt állítják, hogy a saját érdekünkben fognak minket elektronikusan megcímkézni és kémkedni utánunk. Diákok, katonák és mások már most is használnak bizonyos célra tervezett személyazonossági kártyákat.
A terven dolgozó férfiak és nők esetleg nem fogják fel, hogy a cél mindenkit megfigyelés és ellenőrzés alatt tartani, beleértve őket is családjaikkal egyetemben. És Isten ítéletéről még nem is beszéltünk. Ezek az emberek a saját sírjaikat ássák.
"Mert nem olyan Isten vagy te, a ki hamisságban gyönyörködnél; nem lakhatik tenálad gonosz. Nem állhatnak meg szemeid előtt a kevélyek, gyűlölsz te minden bűnt cselekedőt." (Zsoltárok 5,5-6)

HMMM!


Tamás beírásához találtam egy mai cikket, ami valami hasonlóról szól. Bocs, hogy megzavarom a beszélgetést, remélem nem zavarok vele nagyon:

"Nagy-Britannia: átlátnának a járókelők ruháin
Minden emberről adatbank készül?
2007. január 29. 11:49


MNO
A brit belügyminisztériumból kiszivárgott dokumentumok szerint a londoni kormány olyan speciális kamerák köztéri felszerelését tervezi, amelyek képesek átvilágítani a járókelők ruháin, így mintegy „levetkőztetve" őket. A rendőrök arra is jogosítványt kapnának, hogy minden britről külön adatbankot vezessenek.

Hatalmas felzúdulást kelthet Nagy-Britanniában a kormány tervezett intézkedése, melynek értelmében olyan speciális köztéri kamerákat szerelnének fel, amelyekkel át lehet látni a ruhán. A kabinet a terrorellenes intézkedésekkel indokolja a döntést.

A legtöbbször jól értesült The Sun brit bulvárlap azt állítja, hogy a tervezetet már elő is terjesztették Tony Blair miniszterelnök Biztonság, Bűnözés és Igazság nevű munkacsoportjának.

A fegyverek és robbanóanyagok érzékelése egyszerűbbé válik - indokolja a bevezetés szükségességét egy január 17-i keltezésű feljegyzés, amely azt javasolja, hogy a kamerákat már meglévő köztéri tárgyakon, így például lámpaoszlopokon kellene elhelyezni.

A brit rendőrök egyébként arra is jogosítványt kapnának, hogy minden, Nagy-Britanniában élő emberről külön adatbankot vezessenek. Ez tartalmazna háromdimenziós CCTV-s felvételeket csakúgy, mint a mobiltelefon-hívások és a tömegközlekedési bérletek listáját.

Info Rádió "


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 21:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Indu írta:
Kedves Tavasz!

>Az emberek keresik a boldogságot, a "tökéletesedést", a harmóniát, ez IS belénk van "programozva".
Igen, mindenképpen. Ez az ember Istenarcúsága, vagyis, Isten képére teremtettünk, tehát keressük ezeket a dolgokat. Az a vízválasztó, hogy ki hol véli megtalálni. Mert az érzéki gyönyör is egyfajta boldogság, az önzésben is lehet harmóniát találni stb.
A nagy lépés, ha az embernek fáj a bűne, ha rájön, hogy bár akarja a jót cselekedni, de a vége mégis az önzés, a gonoszság. Még a jó szándék is kisiklik valahol.


Kedves Indu,
(csak miattad jöttem vissza a topicba, és válaszolok a kérdésedre)

Én nem gondolom azt, hogy minden ember olyan elvetemült, hogy azokat az értékeket, amiről fent írtam, kizárólag a bűnben keresse. Persze fontos, hogy valóban értékként lássa ezeket.
De folytassuk ezt a témát inkább priviben.

üdv.
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 00:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Én nem gondolom azt, hogy minden ember olyan elvetemült, hogy azokat az értékeket, amiről fent írtam, kizárólag a bűnben keresse.
Szó sincs erről, én ezt nem akartam állítani. Pont azt mondtam, hogy ez egy vízválasztó ember és ember között. A példáimban a szélsőségeket akartam megmutatni. Azért ide válaszoltam, hogy ha félre lehetett érteni, akkor "tisztára mossam magam".
Nem tudom sikerült-e :roll:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 02:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:
Biztos, hogy az a Biblikus, ha az ember önmagát egy senkinek képzeli? Ez lenne a Biblia lényege?



Kedves Tavasz

Ellenkezőleg ,a Biblia azt mondja,hogy az ember abszolut tökéletes lessz ha Istenre
hagyatkozik.

Ha ezt nem teszi akkor tény és való,hogy bizony tökéletlen,hisz az ember tökéletességét Isten addja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 07:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Indu írta:
>Én nem gondolom azt, hogy minden ember olyan elvetemült, hogy azokat az értékeket, amiről fent írtam, kizárólag a bűnben keresse.
Szó sincs erről, én ezt nem akartam állítani. Pont azt mondtam, hogy ez egy vízválasztó ember és ember között. A példáimban a szélsőségeket akartam megmutatni. Azért ide válaszoltam, hogy ha félre lehetett érteni, akkor "tisztára mossam magam".
Nem tudom sikerült-e :roll:


Kedves Indu,

én csak arra gondoltam, hogy nem jó alapállás, ha eleve így közelítünk a másik emberhez, aki nem él a Hitben, és tévedés azt állítani (most nem konkrétan rád gondolok), hogy csak egy hívő ember lehet "jó", csak az ő élete követhet értékeket, sőt - tapasztalatom szerint - egyáltalán nem következik egyenesen a kettő egymásból (hitelessé az adott személy élete teszi a hitét). Az emberek között nem abban látom alapvetően a vízválasztót, hogy valaki hívő vagy sem. Úgy gondolom, hogy nem lehet ennek alapján szélsőségekben megítélni az embereket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Jakab írta:
Jak 2,18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.


kicsit érthetőbb fordítás (Csia):

Jakab írta:
[Jak. 2.18] De így szól valaki: Neked hited van, nekem pedig tetteim vannak. Mutasd elő a hitedet a tettek nélkül. Én majd előmutatom a hitemet a tetteimből.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most jött a gyülekezetünk levlistáján egy TÁVTAG tesótól a következő
(vannak ilyenek, felvidéken, erdélyben, kárpátalján, vagy pl. "csak" debrecenben, időnként jönnek, ha tudnak, amúgy a levlistán keresztül kapcsolódnak hozzánk...)
aki küldte, egészen "rendes tag", amikor tud, jön is, most éppen nem tudott, de ő gépelte Lóránd barátom tanítását, és ennek kapcsán támadtak a következő gondolatai:

távtag írta:
Uh, ez nagyon ott van! kétszer hallgattam meg mielőtt legépeltem volna, de gépelve megduplázta a hatást! :)

Egy csomó dolog nem maradt meg bennem, amikor hallgattam, pedig figyeltem ám!

"A mi információ többletünkkel, és nagy ismeretünkkel párhuzamban ez azt jelenti, hogy az Isten felé való szeretetünk meg csökken. Mert a szeretet miben nyilvánul meg? Tettekben nyilvánul meg az ige szerint!"

Ennél a résznél nagyot ugrottam!

Mert szombaton este, mielőtt meghallgattam a tanítást, a cseten erről írtam a többieknek, hogy nagyon megtetszett egy ige, egy képeslapon láttam hétközepén, de szombaton valamiért újra beugrott, és kikerestem, leírtam nekik.

"Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan."

Nekem erről eszembe se jutott, hogy az Isten iránti szeretethez is párhuzamba lehet hozni!!! A tani alapján ez tökjól megvilágult!

Tudom, hogy ez egy alap infó, de ez tökjó megerősítés volt nekem, mert tényleg hiába jár a szánk, mondjuk az ismereteket, amiket felhalmoztunk (már aki... :P) ha nem valóságosan, ha nem cselekedettel szeretünk, nem úgy adjuk át, akkor nem ér semmit. Szeretni másokat, szeretni Istent, azzal hogy odamegyek - cselekszem - és elkérem az ajándékokat. Elfogadom, valóságosan, cselekedettel a Lélek vezetését, nem csak szóban, h. oké, majd... Hogy kifejezzem a bizalmat, odamegyek és kérem. Mert szeretem Őt, és ez nem csak szó, hanem cselekedet. És ha már oda se merek menni elé, hogy kérjek valamit, akár ezt, vagy mást, az elég gáz...(lsd:én) :S

"A gyermeki hitből következik a Lélek ajándékaihoz való Út, Isten felé való szeretet újra felmelegedése."

Hm... :) :) :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 10:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Igaza van, de nem duplázásnak nevezném a hatást, hanem sokkal több... Ugyanis én addig nem megyek tovább benne, amíg az adott gondolat végére nem jutok, és mindent végig nem gondolok róla...
Fura dolgok szoktak beugrani így néha...
És a világért se engedném át másnak a gépelést... Loozerek, akik csak hallgatják ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 30., kedd 13:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves kevéske ezüst - amiről azt gondolod, hogy csillog!


Leírtad pontokba szedve; hogyan kellett volna reagálnom soraidra. Úgy tűnik, elrontottam játékodat.
Van valahol egy könyv a polcaim egyikén. Eric Burne: "Szerepjátékok" vagy ilyesmi a címe. Szerencsére nem olvastam. mert egyre kevésbé szeretnék szerepet játszani, elvárásoknak (így a tiednek is) megfelelni.
Sokkal inkább vonz a gyermeki egyszerűség kérdése. Már csak azért is, mert az Úr szerint ez üdvösségfüggvényű...

Bár te "lányból vagy", gyakran az a meggyőződésem, hogy állandó versengéskényszer alatt állsz, bebizonyítandó: "vagyok olyan legény, mint te leány sem!"
Ha Isten szerint kívánsz boldog lenni és engedelmes gyermekeként élni, akkor ne légy annyira elájulva magadtól...!
Ez lehet a startvonal! 8)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség