Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Re: Sátáni csapdák
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-

---Hahó ! - Jól van, különbözőképen értékeljük a fogalmakat.- Szerintem
az személyeskedés,- ha a véleményt nem önmagában válaszoljuk meg,
hanem összekötjük minősitő jelzőkkel arranézve, aki mondta.-

-Én azt a vitát szeretem, ahol "nem az a fontos ki mondta, hanem hogy
mit mondott".--- De ennek az ellenkezőjére is van példa.

-----Nem haragszom,--- de szerintem bocsánatkérésre sem volt
okom,--- és Tőled sem várom el...... A Sámuel témát pedig már
csontig lerágtuk... Nem ? :) - Kiki megtartja magának azt a véleményt,
amivel azonosulni tud.- Ebben már a hit is dominál.-

-Az mindég a világ csodája, ha vélemény-vitában valaki "elismeri" a másik
igazát, kivéve, ha érdeke füződik hozzá,- mert sajnos ez is hozzátartozik
az "ÖN"-höz.-- Ön-érzet, ön-zés, ön-bizalom....stb....

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 13:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
És ha hazudtak is, biztos, hogy az Isten parancsolta nekik a hazugságot?


Kétségbeesetten próbálod a siklót kézzel megragadni - de nem sikerül.

Mennyivel másabb, ha "csak" a maguk esze alapján hazudtak, s Isten rábólintott erre - azonosult vele?

Finomkodni próbálsz, pedig sükségtelen. Nem csúcsérték a "Ne hazudj soha, semmilyen körülmény között se" elv. Így azután leht a valóság elferdítéséről, elsőszámú indítékunk helyett valami mellékesről beszélni - a lényeg A MÁSIK MEGTÉVESZTÉSE. ( s ez hazugság, alkalmasint szent hazugság)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 15:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Igen, nagy dolog, ha valaki elkezdi olvasni az Igét.
:-)

Nekem ez sok Igehallgatás után sikerült csak.
Először szükségem volt arra, hogy valaki mondja. Aki mondta annak két tulajdonsága volt. Ismerte amiről beszélt, felkészült belőle, ill. hitte akiről beszélt.
Ez átjött nekem már az elején és a Lélek Ige közelben tartott és tart.

Hogy én mások felé mikor milyen vagyok az változó, a helyzettől is függ.
Ez jutott eszembe arról, hogy mit és hogyan.

Igen, bízni kell abban, hogy az Úr megérinti a szívét az illetőnek a Biblia alapján és Jézusra talál. Én nem adnék mondjuk senkinek egy teljes Bibliát elsőre, csak az Evangéliumokat. (persze adtam már teljes Bibliát is - többször inkább Evangéliumot -, de most így gondolom)
Hiszem, hogy egy pogány ember csak az Evangéliumból megismert Krisztus kapcsán fedezheti fel az Ószövetséget.
Ez még Vele is nehéz, mint az köztudomású...
:-)

Szép napot:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

30 éves koromig a templomokat mint múzeumokat látogattam. A gyerekeim református családban nőnek fel, majd megkérdezem tőlük mit gondolnak erről, amit írtál.
De nekik se alap az, hogy hisznek. Tudnak sok mindent de ez még nem hit!
:-)

Igen, általában az Evangéliumokkal kezdünk, de a zsidók nem, ők előlről olvashatják, nekik nem gáz, ha a saját népük kiírt egy ellenséges népet, nekik ezt nem kell megmagyarázni, a régi emberi természetnek ez kóser és azt is értik, hogy mint választott népnek meg kellett menekülniük az ellenségtől, csak azt nem tudják, hogy miért.

Aztán Jézus kapcsán elgondolkozhatnak azon, hogy minden ami előtte volt, az csak árnyéka a valóságnak, hogy Benne lett minden igenné és Ámenné, hogy Jézus a megígért Messiás.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 16:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

30 éves koromig a templomokat mint múzeumokat látogattam. A gyerekeim református családban nőnek fel, majd megkérdezem tőlük mit gondolnak erről, amit írtál. :-)
De szerintem nekik se alap az, hogy hisznek. Tudnak sok mindent de ez még nem hit!


Igen, általában az Evangéliumokkal kezdünk, de a zsidók nem, ők előlről olvashatják, nekik nem gáz, ha a saját népük kiírt egy ellenséges népet (mi se ekadunk ki azon, amit a magyarok tettek más népekkel, legalább is alapból ritkán), nekik ezt nem kell megmagyarázni, a régi emberi természetnek ez kóser és azt is értik, hogy mint választott népnek meg kellett menekülniük az ellenségtől, csak azt nem tudják, hogy miért.
Azt tudják, hogy az Úr mentete ki őket adott esetekben.

Aztán Jézus kapcsán elgondolkozhatnak azon, hogy minden ami előtte volt, az csak árnyéka a valóságnak, hogy Benne lett minden igenné és Ámenné, hogy Jézus a megígért Messiás.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Az Ige alapján állítom, hogy a zsidó nép egyik része tényleg felszívódott más népek között. Megszünt létezni a bűnei miatt és azért, mert idegen istenek után ment.

A nép másik felét azonban nem vetette el az Úr, mert ha így lett volna, nem születik meg Jézus Krisztus, hiszen Ő a zsidó népből született.

Egyébként ahogyan sok magát reformátusnak valló embernek szinte alig van ismerete Jézus Krisztusról, úgy sok zsidónak alig van ismerete Ábrahám, Izsák és Jákob Istenéről. Ezért gyökértelenek.

Szóval én is állítom az IGE alapján, hogy Izrael, mint nép megszünt, de Júda él. :-)

A zsidóság pedig hitem szerint nem faj. Nem testileg különbözik az embertől. Ha valaki testileg látja őket és ez alapján állít fel szintezést, akkor vagy állatnak (náci Német ország), vagy egyfajta idegen bolygóról jött "csodanépnek" tartja (pl. evangéliumi keresztyénség egy része).
A zsidóság egyik sem. Ugyan olyan emberek, mint mi.
A különbség egyetlen dologban mutatkozik meg, hogy őket a Teremtő Isten kiválasztotta, hogy ebből a népből szülessen meg a Megváltó, az Ő Fia. Miért pont őket? Fogalmam sincs, mert sok tekintetben rosszabbak, mint mások, más tekintetben meg jobbak.
(de minket mi alapján választott ki az Úr?)

A Fiú valóban már más, mint mi, Ő valóban egy másik "valóságból" jött ide közénk. A mennyből öltött testet, ezért Ő nem csupán zsidó (emberileg), hanem maga Isten is.

Szóval a zsidóságot érdemes a helyén kezelni. Isten szeretett, kiválasztott népe, de nem az érdemei szerint, még csak nem is faji, testi mivoltukért, hanem csak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ja és az Istenfélelem jó, de kevés...
ha egy református ember (bármelyik ember) nem látja meg elveszett voltát, nem látja meg a Szabadító Urat és a szükséget, hogy Hozzá tartozzon, nem fogadja el a megváltást, akkor az Istenfélelem jó, de kevés az üdvösséghez

Az Istenfélelem jó talaj arra, hogy befogadja valaki az Evangéliumot.
Az Evangéliumi felekezetekben élők gyerekei is már Istenfélő környezetben nevelkednek, de nekik is hitre kell jutniuk, el kell fogadniuk a megváltást, hogy üdvözüljenek :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Mivel nem vagyok zsidó, ezért csak az Igéből tájékozódhatok a zsidó nép identitásáról.

Én arról szerettem volna csak írni már a beszélgetésünk elején, hogy egy zsidónak első renden rá kell találnia arra az identitásra, ami az Ábrahám, Jákob, Izsákkal való szövetség.

Ábrahámnak ezt ígérte az Úr:
Nagy néppé teszlek és benned áldatik meg a föld minden népe.

Aztán ha egy zsidó idáig már eljutott, hogy hiszi, hogy ezt az élő Isten ígérte az őseinek, akkor elkezdheti keresni, hogy hogyan és kiben valósulhat/valósult meg ez az ígéret és így juthat el a zsidó Messiáshoz!

A genetikai csoport, mint nép - számomra mellékes.
Nem hiszem, hogy bármely nép a genetikája miatt kedves Isten előtt, mert Isten nem a génállományt vizsgálja, hanem ahogyan korábban idézted az Igét - a szíveket!

Én csak arra szerettem volna utalni, hogy a Zsidókhoz írt levél nem véletlen olyan, amilyen. Végig-végig vissza utal az ősökre és onnan nézve közelít Krisztushoz! (ezért írtam, hogy egy zsidó elkezdheti a Bibliát az elejétől olvasni)
Nem emlékszem pontosan, de a Zsidókhoz írt levélben alig szerepel Jézus Krisztus neve. Utalás van rá, mint a Messiásra és a sok sok prófécia összegyüjtve.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Aktuálisan a "Ne hazudj!" dogmáról van szó, ami így ugye nem szerepel a Bibliában, csak mindennapi vallásosságban. Erről beszélgetünk. Mi azt állítjuk, hogy magasabb szempontok érdekében szabad hazudni, ezt olvassuk ki az igéből.

Az igazság elferdítésére sok mód van de a közös bennük, hogy mindegyik hazugság, csak nem mindegyik bűn, ahogy azt korábban kifejtettem.
Ahogy minden gyilkosság emberölés, de nem minden emberölés gyilkosság és nem minden emberölés bűn.
És ezt nem változtatta meg az újszövetség sem.

Isten hazug, gyilkos és fosztogató? NEEEEM!!!
Nektek kell ezeket a fogalmakat másként kezelni. Erről van szó.
Kemény eledel? Nem olyan nagyon. :)


Én nem tudom miről vitatkoztok, de Exrefis, és Figyelő feltett egy kérdést, amit meg is válaszoltak. Ha az Ószövetségben az olvasható, hogy Isten hazugságra bírta az embereket, és városok népének legyilkolására szólította fel Izrael népét, valamint Babilon csecsemőinek falhoz vágásán örvendeztek a zsoltárokban, akkor szabad a jó érdekében hazudni, és gyilkolni, vagy ahogy Exrefis finomítja, embert ölni. Szerintük ezt nem változtatta meg az Újszövetség.

Szerintem ez itt egy feltett, megválaszolatlan kérdés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 22:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Innen látszik, hogy felületesen olvasok, pedighát a belinkelteken átfutottam. Ha jól értem tulajdonképpen azt akarja mondani az Exrefis, meg a Figyelő szerinted, hogy vannak nagyon indokolt esetek, mint az önvédelem, és az irgalmas hazugság, amikor az ölés, és a hazugság helyénvaló.

Na de mi a fenének titokzatoskodnak, és miért nem beszélnek magyar?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 05:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Innen látszik, hogy felületesen olvasok, pedighát a belinkelteken átfutottam. Ha jól értem tulajdonképpen azt akarja mondani az Exrefis, meg a Figyelő szerinted, hogy vannak nagyon indokolt esetek, mint az önvédelem, és az irgalmas hazugság, amikor az ölés, és a hazugság helyénvaló.

Na de mi a fenének titokzatoskodnak, és miért nem beszélnek magyar?
Nagy vonalakban erről van szó, viszont nem volt semmi titokzatoskodás, világosan le van írva minden amit gondoltam/tunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 07:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Rosta kedvéért, hogy magyarul beszéljünk (noha net2rist is árnyékra vetődött):

Idézet:
Nekem az ellenkezője az jelentette volna, hogy valaki azonosul a borivással szóban, de közben vizet iszik.
De hagyjuk, mert tényleg csak szójáték.


Pontosan erről van szó, csak nem akartam vádaskodni senki ellen, de ezért írtam később, hogy egyformán forog az agykerekünk Exrefissel.

Mert arról lett volna szó: Lehet elvben, szövegben bűntelenséget hírdetni, a dohányzás károsságát hangoztatni, s közben sutyiban bagózni. Az viszont nem életszerű, ha valaki anti-nikotinista, mégis dohányreklámokat gyárt

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 08:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
De bizony úgy tűnt, hogy titokzatoskodtok. Amit leírtam, azok nem a ti érveitek, hanem az Eeyore érvei. Ezzel próbáltam továbbgondolásra ajánlani a problémát. De nem sikerült részletezést kapnom, szokásos homályos választ kaptam tőled. Amit ti leírtatok, annak sajnos más olvasata is van.

Abból az következne számomra ugyanis, hogy az Isten a kiválasztott nép érvényesülésével, letelepülésével kapcsolatban engedélyezi a gyilkosságot (lásd városok népének kiirtása), ha bántják, elnyomják a kiválasztottakat, akkor engedélyezi a gonosz gondolatokat (lásd babiloni csecsemők falhoz csapásán való örvendezés), illetve ha a nép érdekei úgy kívánja Isten engedélyezi neki a hazugságot, kifosztást (lásd egyiptomiak esete a kivonulás előtt). Mivel szerinted Exrefis, ezeket a Újszövetség nem változtatta meg, ebből arra lehet következtetni, hogy manapság ugyanez érvényes Isten kiválasztott népére, a keresztyének kiválasztott közösségére. Nekik lehet a fenti esetekben gyilkolni, gonosz gondolatokkal élni, és hazudni, kifosztani.

Szóval megpróbáltam kiugrasztani a nyulat a bokorból, mit is gondoltok valójában. Ha már ez nem sikeredett, akkor konkrétan rákérdeznék, hogy a fentiekben leírtaknak van-e valami közük a gondolkozásotokhoz? Ha lehetne ne tőmondatban válaszoljatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 08:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Annyiban van köze az én gondolkodásomhoz, hogy belátom, amit Ézsaiásnál állított magáról Isten az emberrel szemben.

Vannak olyan tudósítások, állítások a Bibliában, ami meghökkenti az embert, s a saját agyával, erkölcsi mércéjével nem tud rá választ adni.

Isten szuverén, de irgalmas és jó, nem szeszélyes despota.

Ha valami nem látszik számomra ennek megfelelni - belátom korlátaimat, s elnémuklok.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 08:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Annyiban van köze az én gondolkodásomhoz, hogy belátom, amit Ézsaiásnál állított magáról Isten az emberrel szemben.

Vannak olyan tudósítások, állítások a Bibliában, ami meghökkenti az embert, s a saját agyával, erkölcsi mércéjével nem tud rá választ adni.

Isten szuverén, de irgalmas és jó, nem szeszélyes despota.

Ha valami nem látszik számomra ennek megfelelni - belátom korlátaimat, s elnémuklok.


Rendbenn, még jobban konkretizálom. A kérdésem az a ti megnyilvánulásotok alapján, hogy az Isten által kiválasztott mai népnek, a kiválasztott keresztyénségnek van-e Isten adta joga más népeket gyilkolni, gonosz gondolatokkal élni mások irányában, és hazudni, kifosztani más népeket, ha érdekei úgy kívánják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség