Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 02:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
figyelő írta:
Távol legyen tőlem az istenkáromlásnak még az árnyéka is – még inkább, hogy erre bíztassak bárkit is -, de lehetetlen fentieket másnak olvasni, min hogy ISTEN SZÓLÍT FEL HAZUGSÁGRA.
Mihálovics Zoltán




---- Mit gondolsz, ha egy kereső olvassa ezeket,--- kellő bibliaismeret
nélkül,-- mit von le, milyen végkicsengést ?... Bizony a nagybetüs sorai-
dat.-Felmérted ennek a felelősségét ? - Nem beszélve a Fórum lejáratásá-
ról.---"Jé, a ref.fórumon azt irják,- Isten szólit fel hazugságra !!!"

-Végülis a nagy csapdát nem sikerült kikerülnöd.--- Mivel fenti megálla-
pitásod ITÉLKEZÉSNEK minősülhet, - Róma 2,1 alá esik.

"Nincs mentséged, Te itélkező ember, mert amikor más felett itélkezel;
MAGADAT ITÉLED EL, hiszen magad is ugyanazt cselekszed, miközben itél-
kezel!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Figyelő!

Köszönöm a gondolataid.
Valóban nehéz kérdést tettél fel én is sokat szoktam rajta gondolkozni.

Pont Sámuel leküldését vettük a gyerekekkel a csendeshéten.

Tudod mire jutottam? Nem hazugság volt az!
Miért?
Mert azt az állatot VALÓBAN feláldozták! Szükség volt az áldozatra. Ezt akkor láttam meg, amikor Sámuel elérkezik Betlehembe és az elé érkező emberek megilyednek a prófétától.
Nagy szükség volt ott arra az állatra.

Értem én hogy mire gondolsz. Azt gondolod, hogy igazából Sámuel nem azért ment Betlehembe, hanem új királyt nézni. Csak hogy Isten nem bíztatta hazugságra Sámuelt, egyszerűen egy másik célt is adott a számára, ami Betlehembe vitte, hogy az a baj, amit Sámuel látott -ismerte már jól Saul irigységtől rettentő dühös és agresszív szívét - ne következzen be.

Az Úr nem vitte hazugságra Sámuelt, csak bölcsebb volt nálunk....

Hazudni nem szabad! Hiszem, hogy az igazságról kell nekünk beszámolni. Nem szabad a felebarátunk ellen hamisan tanuskodni. Ragaszkodni kell a valósághoz.
Ha viszont olyan helyzetbe kerülünk mint Sámuel, akkor legjobb, ha azt tesszük, amit ő is tett!
És az Úr megoldotta ezt a nehéz kérdést, de ezt AKKOR ÉS OTT tette.

Tudom milyen nehéz kérdés ez, de azt gondolom, hogy ha szeretetben vagyok, akkor az Úr megadja a választ, hogy mit tegyek, mit mondjak és mit ne, hogy az Ő féltő és mentő akarata valósuljon meg.

Jézus Krisztustól nem tudtok példát hozni hasonló helyzetre?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
-Végülis a nagy csapdát nem sikerült kikerülnöd.--- Mivel fenti megálla-
pitásod ITÉLKEZÉSNEK minősülhet, - Róma 2,1 alá esik.
Kedves Loisz!
Nem értem, hogy jön ide az ítélkezés. Figyelő elmondta gondolatait bibliai alapon a "szabad-e hazudni? "kérdésre.Régebben egy ügy kapcsán én is átgondoltam ezt és pontosan ugyanerre az álláspontra jutottam.
Nem kell félteni az igétől a "kezdőt" sem az igazságtól és ez a téma még messze van a kemény eledeltől.
Ez a kérdés, illetve a válasz Isten értékrendjét mutatja be. Pl. az emberi élet előbbre való az igazmondásnál.
A hazugságnak az egymás ellen való formája a tilos, de ha a hazugság fegyver az ellenség ellen, akkor nem bűn.
Ugyanígy árnyalt a Ne őlj! parancs is, Először is az nem "ne ölj!", hanem "ne gyilkolj!". A kettő nem ugyanaz. Gyilkolni tilos, de az emberölés nem. Utóbbira való felszólítás Isten részéről-re is van több példa a Bibliában.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 06:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Az újszövetségben hol olasol olyat, hogy őlj embert? Jézus Krisztus kivel tett ilyet?

A hazugság az, amikor a valóságot ELFERDÍTEM.
pl. ha Sámuel azt mondta volna, hogy nem királyt, hanem királynét keresni ment.

De értem én mire gondolsz, csak azt gondolom, hogy az Úr AKTUÁLISAN adja meg a bölcsességet a nehéz helyzetekben.

A hazugsággal is lehet gyilkolni.
Jézus Krisztus erről beszél, amikor azt mondja, hogy minden féle gonosz dolgokat hazudnak felőletek.....
Ezzel akarják megölni az Úr választott népét.

Ezért gondolom, hogy nem szabad radikálisan fogalmazni bizonyos kérdések mellett. Kellő alázat kell hozzá, mert nehéz kérdések ezek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 07:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Kedves Ex!

Az újszövetségben hol olasol olyat, hogy őlj embert? ...


József Attilánál :D


Drága Pauler!

megint itt vagyunk a JÓLFÉSÜLTSÉG HATÁRAIN TÚLNYÚLÓ fórumnál

én - őszintén megvallom - ENNEK látom értelmét, de értem az ezt nem-értőket is


most a kérdéssel kapcsolatosan nem foglalnék állást

azért... mondjatok már nekem egy igehelyet, ahol azt mondja az írás, hogy "NE HAZUDJ!"

köszi! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ezt akartam írni, de aztán eszembe jutott több is, de nem akartam rákeresni a keresőben

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 07:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A hazugság az, amikor a valóságot ELFERDÍTEM.
Igen, de éppen arról beszélünk, hogy nem mindegy, hogy a nácik "Vannak-e itt zsidók?" kérdésére ferdíted el a valóságot, vagy saját érdekedben füllentesz a felebarátodnak.
Én bizony simán hazudnék, ha azzal megmenthetek egy életet. Ítélj el! :)
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. júl. 19., szombat 07:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 07:19 
Kedves Loisz!

Minden irántad érzett megbecsülésem és szeretetem ellenére is ellent kell mondanom neked.
Figyelő példájában a hit botrányáról van szó.
A Tízparancsolat minden parancsa, egyebek mellett a ne tégy „hamis tanúbizonyságot” is, amelybe beleértendő, hogy „ne hazudj azért, hogy a barátod hitelét rontsd!” mind-mind erkölcsi parancsok, amelyeket a földi igazságszolgáltatás is átvett. Ezért sokkal könnyebb megérteni őket, befogadni őket, már csak a megszokás okán is. Más kérdés persze, hogy nem tudunk megfelelni egyiknek sem.
De mi van akkor, amikor Isten a „Ne ölj!” isteni rendjének (nem mondom, hogy parancsolatának, nehogy az anakronizmus vádja érjen) ellentmondó kéréssel fordul például Ábrahámhoz? Ekkor jön a hit botránya. (Kierkegaard ír erről gyönyörűen a Félelem és reszketésben).
Ekkor történik az, hogy Isten hozzánk szóló szava felülírja Isten általános rendeléseit.
Ennek a botránynak a légkörében a legnehezebb élni, mert kívülről nem támogat meg semmi: sem az általános erkölcsi világrend, sem a felebarátaim véleménye.
Ráhábot Ábrahám rokonának tartom, mert mindketten egy Isten által rendelt általános erkölcsi mérce (ti. a „ne ölj!” illetve „ne légy hazaáruló!”) ellenében engedelmeskednek Isten konkrét, nekik szóló parancsának.
Így lehet adott esetben a hazugság is kedves Isten előtt. Az indítékot kell nézni. Illetve Isten az indítékot nézi. Mi legfeljebb csak azt látjuk, hogy valaki hazudott, ezért hitelét veszti előttünk. De nem hiába az Úr a szívek vizsgálója.

szeretettel: n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 07:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
3Móz 19,11. Ne orozzatok, se ne hazudjatok és senki meg ne csalja az ő felebarátját.
Józs 24,27. És monda Józsué az egész népnek: Ímé ez a kő lesz ellenünk bizonyságul; mert ez hallotta az Úrnak minden beszédét, a melyet szólott vala nékünk; és lesz ellenetek bizonyságul, hogy ne hazudjatok a ti Istenetek ellen.
Kol 3,9. Ne hazudjatok egymás ellen, mivelhogy levetkeztétek amaz ó embert, az ő cselekedeteivel együtt.
Jak 3,14. Ha pedig keserű irígység és czivódás van a ti szívetekben, ne dicsekedjetek és ne hazudjatok az igazság ellen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
3Móz 19,11. Ne orozzatok, se ne hazudjatok és senki meg ne csalja az ő felebarátját.
Józs 24,27. És monda Józsué az egész népnek: Ímé ez a kő lesz ellenünk bizonyságul; mert ez hallotta az Úrnak minden beszédét, a melyet szólott vala nékünk; és lesz ellenetek bizonyságul, hogy ne hazudjatok a ti Istenetek ellen.
Kol 3,9. Ne hazudjatok egymás ellen, mivelhogy levetkeztétek amaz ó embert, az ő cselekedeteivel együtt.
Jak 3,14. Ha pedig keserű irígység és czivódás van a ti szívetekben, ne dicsekedjetek és ne hazudjatok az igazság ellen.


igen!!! NE HAZUDJ (és itt NINCS VÉGE, hanem) a MÁSIK EMBER, illetve ISTEN ELLEN!!!

NAGYON NEM MINDEGY....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 10:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosineX írta:
...

Figyelő példájában a hit botrányáról van szó.
A Tízparancsolat minden parancsa, egyebek mellett a ne tégy „hamis tanúbizonyságot” is, amelybe beleértendő, hogy „ne hazudj azért, hogy a barátod hitelét rontsd!” mind-mind erkölcsi parancsok, amelyeket a földi igazságszolgáltatás is átvett. Ezért sokkal könnyebb megérteni őket, befogadni őket, már csak a megszokás okán is. Más kérdés persze, hogy nem tudunk megfelelni egyiknek sem.
...


köszönöm, kevesebb műveltséggel, de ugyanezt akartam mondani


a zsidók (és sajnos a keresztények is) mindig "LEFORDÍTOTTÁK" konkrét MŰVELETI UTASÍTÁSra az "Istenfélő élet" megvalósítandó parancsolatait...

ezügyben a verhetetlen kedvencem:

Idézet:
Jer 17,24. Pedig ha szívesen hallgattok reám, ezt mondja az Úr, és nem visztek be terhet e város kapuin szombat-napon, és megszentelitek a szombat-napot, úgy hogy semmi dolgot nem végeztek azon


és MEGOLDJÁK!!!!

a terhet LERAKJÁK A KÜSZÖB ELŐTT, átlépik (TEHER NÉLKÜL) a küszöböt, majd kinyúlva BEEMELIK a cuccot...

aki ebből nem érti, hogy mivel van bajom, az azt hiszem ezek után így marad értetlenül...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 11:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Igen, egyet értek azzal, hogy az ember ha életet ment hazudhat, sőt ha életben maradásának a feltétele még lophat is.
pl. ha valaki éhen halás előtt elemel egy pékségből 1 kg kenyeret, az hitem szerint életet mentő cselekedet!

A kérdés, hogy ki az aki ezért lop? Ki az aki azért hazudik, hogy életet mentsen?
Ki az aki azért lop, mert magának többet akar és ki az aki azért hazudik, hogy előnyökre tegyen szert?

Erre mindenkinek magának kell válaszolnia Isten előtt....

Loisz azon akadt ki, hogy Isten szólít fel hazugságra.

Nekünk nem arra kell felkészülnünk, hogy hazudnunk kell, vagy ölnünk.

Kedves Nemosinex!

(képzeljétek egy gyülibe járunk :-) )

Jézus Krisztusig az ölés célja meg volt. Az volt a cél, hogy megszülethessen a Megváltó.
Az Újszövetségtől kezdve én nem olvastam ilyen parancsot senki felé, sőt...
És azt sem tudom elhinni, hogy a Lélek egy megtért embert ilyenre vezet.

Holnap találkozunk! :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 12:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
igen!!! NE HAZUDJ (és itt NINCS VÉGE, hanem) a MÁSIK EMBER, illetve ISTEN ELLEN!!!

NAGYON NEM MINDEGY....
Azért emeltem ki vastaggal. Ebben egy platformon vagyunk. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 13:22 
Pauler írta:

Jézus Krisztusig az ölés célja meg volt. Az volt a cél, hogy megszülethessen a Megváltó.
Az Újszövetségtől kezdve én nem olvastam ilyen parancsot senki felé, sőt...
És azt sem tudom elhinni, hogy a Lélek egy megtért embert ilyenre vezet.


Kedves Péter!

Én nem állítottam, hogy az Újszövetségben szó lenne arról, hogy a Lélek bárkit is az ölésre szólítana fel. Mindössze annyit próbáltam megmagyarázni, mennyire nem lehet az általános erkölcsi normák alapján ítéletet mondani egy-egy cselekedetről. Ha következetesen tartanánk magunkat ahhoz, hogy egyedül Isten a bírája a másik, de (ami talán még nehezebb) a magam cselekedeteinek is, töméntelen szenvedéstől kímélnénk meg mind magunkat, mind a másikat.

Igen, holnap találkozunk!

:)
Kedves Net!

Neked meg köszönöm, hogy mindig érted, mit akarok mondani (még akkor is, amikor én nem).
:)
Üdv.
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 13:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ki az, aki megtartja a heti vasárnapot, és sosem dolgozik, sem ő, sem az ő felesége? Ki az aki vasárnap nem ad enni az állatainak, előre megfőz, kiteszi az ételt előre az asztalra, és ha nincs vasárnap mondjuk egy tiszta teáskanala, akkor nem mos el egyet gyorsan?

Ki az, aki kóser húst eszik, jól kivéreztetve, kóserolva, ahogy a nagykönyvben meg vagyon az írva?

Ki az, aki gondolatban nem paráználkodott, nem kívánta meg más felségét?

Ki az, aki nem hazudott sosem, nem tett hamis tanúbizonyságot felebarátjának akárcsak jóindulatból is?

Ki az, aki mindig tisztelte az atyját és az anyját, főleg a kamasz tízenéves korban, no meg utána a büszke huszonéves korban?

Ennyi már elég is a sátáni csapdákból, ha egyáltalán csapdák lennének ezek. Jézus azt mondta, hogy ő ura a szombatnak, amikor halálra keresték a szombati gyógyítása miatt. Hasonlóképpen Úr Ő a vérevésen, a paráználkodáson, a szülői tisztelet bántáson, a hazugságon is. Csak meg kell hallani, mit is mond Jézus, meg kell érteni Őt. Jézus nem a törvények korbácsos betartását kéri. A farizeusok kérik ezt. Jézus azt mondja, hogy ezen az egész farizeusi bagázson úr, akik természetesen meg vannak ma a keresztyének között is. Jézus úr a törvényeken. Segít a farizeusokkal szemben, amikor azokat a törvényeket nem lehet betartani. Ő a törvények szellemét kéri számon rajtunk, az Ő parancsolatait.

Idézet:
Mt 12,7 Ha pedig értenétek, mit jelent ez: Irgalmasságot akarok, nem áldozatot - nem ítéltétek volna el azokat, akik nem vétkeztek.
12,8 Mert az Emberfia ura a szombatnak."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség