Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 11:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
Loisz írta:
...


---Kedves Figyelő !

-Bár, ha visszanézed, első olvasatban és válaszadásban roppant nehez-
ményeztem az ott hivatkozott vélemény-állitásodat.--- Ez most sem vál-
tozott, csak "bővült" azzal,- hogy végülis "jót tettél",- mert felzavartad
az álló vizet és egy szép nagy vitasorozat kerekedett belőle.-

-Ezért viszont köszönet jár,-- Istennek, aki 'jót tud kihozni' mindenből.-
(1.Móz 50,20)

...


Loisz írta:
...
-Nagyon sok keserü véleményt hallottam már arról, hogy fórukon mi-min-
dent lehet olvasni,- ami istenellenes,... és hogy emberek, akiknek a szi-
vében megmozdul a vágy Isten iránt, keresnek... k e r e s n e k valami
olyan helyet a neten, ami jól esik a lelküknek, és......stb.
...


hmmmm...



----Arról viszont nem hallottam, hogy a hmmmm "hümmögés" más fóru-
mokon,- ill. a magyar nyelvben mit jelent ?
:? Fenntartásos egyetértést,- vagy rosszalást ? - Megfejtenéd ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"én sem mondom meg nektek..."

csak vesd össze a két beírásodat, aztán vagy rájössz valamire, vagy nem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
-Végülis a nagy csapdát nem sikerült kikerülnöd.--- Mivel fenti megálla-
pitásod ITÉLKEZÉSNEK minősülhet, - Róma 2,1 alá esik.

.Régebben egy ügy kapcsán én is átgondoltam ezt és pontosan ugyanerre az álláspontra jutottam.
Nem kell félteni az igétől a "kezdőt" sem az igazságtól és ez a téma még messze van a kemény eledeltől.

üdv
ex



--Kedves Ex !

-Már irtam az elején hsz-ra, de kimaradt belőle a fenti téma.-

"Nem kell-e félteni a "kezdőt" ????
-Te vagy az élő példa, hogy még a "haladót" is félteni kell a hazugságtól,
mert nem néz utána és "elhiszi".--- Ha utána olvastak volna az itt hsz-lók
nagy többsége,- merem remélni,- nem fogadták volna el "simán" azt a
hazugságot, hogy "Isten szólit fel a hazugságra" .-

-És mert ez derült ki 80 %-ban,-- elég kemény eledelnek tünik.-

-Hát akkor az, aki nem "bibliaismerő", - és egyházi fórumon ilyet olvas,-
mit gondolhat ??

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Isten felszólította a zsidó nép vezetőit, hogy hazudjanak, vagy pedig egyszerűen a Bibliában az is benne van, amit az emberek csak úgy hozzá tesznek az Úr szavához?

(Jákob azt hazudta, hogy azért jött ilyen hamar vissza, mert az Úr eléhozta a vadat! Ki hazudott? Ez is benne van a Bibliában, ez egy ilyen könyv!)

Ezen a fórumon is minden megtalálható, talán így biblikus....
Hogy még sincs végünk, az egyedül az Úr kegyelme a Fia halálért!


Idézet:
2. Mózes 3.)18. És ha hallgatnak szavadra, akkor elmégy te és az Izráel vénei Égyiptom királyához, s így szóltok néki: Az Úr, a héberek Istene megjelent nékünk; most azért hadd menjünk három napi útra a pusztába, hogy áldozzunk az Úrnak a mi Istenünknek.
(innen már csak nekik szól az Ige:)
19. Én pedig tudom, hogy az égyiptomi király nem engedi meg néktek, hogy elmenjetek, még erőhatalomra sem.
20. Kinyújtom azért az én kezemet és megverem Égyiptomot mindenféle csudáimmal, melyeket véghez viszek benne; így azután elbocsát titeket.
21. És kedvessé tészem e népet az Égyiptombeliek előtt, és lészen, hogy mikor kimentek, nem mentek üresen.
22. Kérjen azért minden asszony az ő szomszédasszonyától és háza lakó asszonyától ezüst edényeket és arany edényeket és ruhákat; és rakjátok azokat fiaitokra és leányaitokra, s így foszszátok ki Égyiptomot.

(2. Mózes 5.) 1. Annakutána pedig elmenének Mózes és Áron és mondának a Faraónak: Ezt mondá az Úr, Izráelnek Istene: Bocsásd el az én népemet, hogy ünnepet üljenek nékem a pusztában.
2. A Faraó pedig mondá: Kicsoda az Úr, hogy szavára hallgassak, és elbocsássam Izráelt? Nem ismerem az Urat és nem is bocsátom el Izráelt.
3. Ők pedig mondának: A héberek Istene megjelent nékünk; hadd mehessünk hát háromnapi útra a pusztába, hogy áldozhassunk az Úrnak a mi Istenünknek, hogy meg ne verjen minket döghalállal vagy fegyverrel.


Kedves Loisz!

Arra vonatkozott, hogy szellemi nagyságom bemutatására sajnos én is botránkoztattam már és örülök, hogy ebből is meg akar téríteni az Úr és nem elpusztítani. Igyekszem kijönni ebből a bűnből!
Segíts nekem is ha kell, kérlek!

Ő nem akarja hogy a bűnös meghaljon, hanem hogy megtérjen és ÉLJEN!
Ez az Isten akarata!
Ezt bizonyosan állítom és nem csak az Ige alapján!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Kedves Loisz!
szellemi nagyságom bemutatására sajnos én is botránkoztattam már és örülök, hogy ebből is meg akar téríteni az Úr és nem elpusztítani. Igyekszem kijönni ebből a bűnből!
Segíts nekem is ha kell, kérlek!
Ő nem akarja hogy a bűnös meghaljon, hanem hogy megtérjen és ÉLJEN!
Ez az Isten akarata!
Ezt bizonyosan állítom és nem csak az Ige alapján!



-Kedves Péter !

Nagyon megragadó az őszinteséged,- és az Igéket én is hiszem vallom.-

A magam részéről úgy harcolom ezt a "harcot", hogy először is igyekszem
felül emelkedni a témán: - Ha igei dolgokról van szó: NEM AZ ÉN ÜGYEM!
KRISZTUS ÜGYE ! - Ez rögtön segit,- de a legnagyobb segitség, hogy ké-
résre Isten Lelke valóban vezet és adja a szót. - Két kérdést azért még
felteszek magamnak: a válaszolás szükséges ? Rám van bizva ?

-Persze, hogy nem sikerül mindég.---Ezt belátva,- ha utólag úgy érzem,
megbántottam valakit,--- nem restellek elnézést kérni.- "Sajnálom, nem
akartalk megbántani"----Ha meg engem bántanak meg önérzetemben,-
azt az indulatot tökéletesen levezeti, ha az illetőért imádkozom. -- Csodá-
latos változásokat lehet tapasztalni.-

-Most nem akarok erről hosszabban irni,-- a lényeg ez.- Azt azért még
hozzá teszem,---ha igaz vád ér,- akkor megalázkodom alatta,- megval-
lom és elfogadom a bünbocsánatot.--- Ezen túl nem látom értelmét keresz-
tyénként a HOSSZAS VÉDŐBESZÉDNEK a magam érdekében.- Jó ezt rá-
bizni a Lélekre.--

-És még tartozom annyi köszönettel, hogy megtiszteltél őszinteségeddel...
A másik köszönet pedig: a Sámuel ügyben irt leveleid nagyon segitettek
kibontani az igei igazságot !


Testvéri szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Én még azt látom ebben a történetben, hogy a kijelentés súllya alatt a vezetők is megtörtek és próbálták emberi módon tompítani a történetet, annak végét.

Szerintem nem baj, hogy ez is benne van a Bibiában. Jó látni, hogy a kiválasztott nép legnagyobb vezetői is milyen gyenge emberek voltak. Tele hibákkal, gyengeségekkel.
Ez is csak az Úr nagyságát, jóságát, hatalmát bizonyítja, hogy ilyen emberek által is el tudta végezni, amit akart és amit akar!
Nagy örömhír ez nekünk keresztyének!

És mi sem vagyunk jobbak, nekünk is folyamatosan a szabadító Istenre van szükségünk, gyógyulásért, tisztulásért!
Erről beszéltem az egyik fórum találkozón. Beteg emberek össszejövetele ez!
Olyan emberek közössége, akiknek szükségük van orvosra és gyógyulásra. Aki mást vár egy keresztyén közösségtől, az téved! De az áldott Orvos a keresztyén közösségekben "rendel"!

Áldjon meg titeket az Úr!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Isten jósága érződik a Sámuel történetben.
Megtehette volna, hogy összeugrassza a két embert, de Ő jobb megoldást talált. Nem akarta egyiket sem elpusztítani, nem volt célja sem Sámuel, sem Saul halála.

Tőle kell nekem is szeretetet tanulnom!
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
"én sem mondom meg nektek..."

csak vesd össze a két beírásodat, aztán vagy rájössz valamire, vagy nem...




-VICE VERSA : csak ennyi: Hmmmm--- És biztosan rájössz,
hogy mit jelent,- vagy se... :D


L

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
és én is mindenkitől bocsánatot kérek, akiket megbántottam, nem szeretnék haragot okozni senkiben

és a másokért mondott könyörgés valóban gyógyít, leveszi a bennem lévő esetleges dühöt, haragot, csak van olyan, hogy a levelet már előtte megírom
:(

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2008. júl. 20., vasárnap 13:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Kedves Pauler, itt az Úr beszélt.



---Bocs, hogy beleszólók.- Igen, az Úr beszélt, és bölcs tanácsot adott
szolgájának, hogyan teljesitheti parancsát.- Első parancsát kibővitette
egy másodikkal.

-Hol itt a hazugság ?

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 14:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
Kedves Eeyore!

Isten felszólította a zsidó nép vezetőit, hogy hazudjanak, vagy pedig egyszerűen a Bibliában az is benne van, amit az emberek csak úgy hozzá tesznek az Úr szavához?

(Jákob azt hazudta, hogy azért jött ilyen hamar vissza, mert az Úr eléhozta a vadat! Ki hazudott? Ez is benne van a Bibliában, ez egy ilyen könyv!)

Ezen a fórumon is minden megtalálható, talán így biblikus....
Hogy még sincs végünk, az egyedül az Úr kegyelme a Fia halálért!


Idézet:
2. Mózes 3.)18. És ha hallgatnak szavadra, akkor elmégy te és az Izráel vénei Égyiptom királyához, s így szóltok néki: Az Úr, a héberek Istene megjelent nékünk; most azért hadd menjünk három napi útra a pusztába, hogy áldozzunk az Úrnak a mi Istenünknek.
(innen már csak nekik szól az Ige:)
19. Én pedig tudom, hogy az égyiptomi király nem engedi meg néktek, hogy elmenjetek, még erőhatalomra sem.
20. Kinyújtom azért az én kezemet és megverem Égyiptomot mindenféle csudáimmal, melyeket véghez viszek benne; így azután elbocsát titeket.
21. És kedvessé tészem e népet az Égyiptombeliek előtt, és lészen, hogy mikor kimentek, nem mentek üresen.
22. Kérjen azért minden asszony az ő szomszédasszonyától és háza lakó asszonyától ezüst edényeket és arany edényeket és ruhákat; és rakjátok azokat fiaitokra és leányaitokra, s így foszszátok ki Égyiptomot.





Ezt akartam először én is idézni, amikor a hazugság csapdájáról írt Figyelő, merthogy ez itt tényleg komoly csapdának tűnik. Az igéből én nem a hazugsággal kapcsolatos részt emeltem ki, hanem egy másik csapdát, a másik nép becsapását, és a jóindulatú emberek kifosztását. Azért nem idéztem végül is, merthogy ezt a részt vannak akik arra használják fel, megváltoztatva a Bibliában leírtakat, hogy a zsidóknak azért kellett Egyiptomból elmenekülni, mert kifosztották az ottani lakosságot. Ugyanakkor jó kérdés, hogy Jézus szellemében hogyan lehet magyarázni ezeket az egyiptomiak kifosztásával kapcsolatos sorokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

Én úgy értem, hogy az Egyiptomiak végre rájöttek, hogy az eddigi meggazdagodásuk is már azért történt, mert egy olyan népnek adtak helyet Gósem földjén, akik - ha az Uruk mellett élnek - nem csak áldottak, hanem áldást hozók. (Józsefről már nem is beszélek)

Azt mondja az Ige, hogy a zsidó nép kedves lett az egyiptomiak szemében, a csodák után, ami benne tötént. Az Egyiptomiak saját szemükkel láthatták az Isten csodáit a zsidó nép miatt.

A másik, hogy a zsidó nép KÉRT az Egyiptomiaktól. Nem olvasom, hogy erőszakkal valamit is el vett volna. Az Egyiptomiak önszántukból adakoztak, az Úr csodáit látva.

Az Úr gondoskodott a népéről, hogy legyen vagyona, ami által boldogulhat az új földön. ez jó dolog. Az Egyiptomiaknak is maradt vagyonuk, most is létezik ez a föld és ez a nemzet.

Hogy a nép később ebből az aranyból Egyiptomban tanult isten szobrot öntött, az naggyon durva.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én ezt az Ószövetség azon rejtélyei közé teszem, amelyek miatt jónak tartom a II Vatikáni zsinat ide vonatkozó megfogalmazását:

Idézet:
15. Az Ószövetség rendje leginkább arra irányult, hogy a mindenség megváltójának, Krisztusnak és a messiási országnak eljövetelét előkészítse, megjövendölje (vö. Lk 24,44; Jn 5,39; 1Pt 1,10) és különböző előképekkel jelezze (1Kor 10,11). Az Ószövetség könyvei a Krisztus által helyreállított üdvösséget megelőző kor körülményei között mutatják meg mindenkinek: ki az Isten és ki az ember, s hogyan bánik az igazságos és irgalmas Isten az emberekkel. Bár ezek a könyvek kevésbé tökéletes és időhöz kötött mozzanatokat is tartalmaznak, igazi isteni pedagógiát mutatnak be.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 15:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Lukács 24.
24. És azok közül némelyek, kik velünk valának, elmenének a sírhoz, és úgy találák, a mint az asszonyok is mondták; őt pedig nem látták.
25. És ő monda nékik: Óh balgatagok és rest szívűek mindazoknak elhivésére, a miket a próféták szóltak!
26. Avagy nem ezeket kellett-é szenvedni a Krisztusnak, és úgy menni be az ő dicsőségébe?
27. És elkezdvén Mózestől és minden prófétáktól fogva, magyarázza vala nékik minden írásokban, a mik ő felőle megirattak.

Az Atya a Fia megszületéséért és ezzel a világ üdvössége miatt adott vagyont a zsidó népnek, hogy eljusson az ígéret földjére, mert az Egyiptomban élő emberek a mai napon is hatalmas gazdagsághoz juthatnak Krisztusban.
Össze se lehet hasonlítani ezt azzal, amit azok az edények és ruhák jelentenek.

Az Ószövetséget csak úgy érthetjük, ha maga a Lélek magyarázza és ha tudjuk, hogy minden azért történt az Ószövetségben, hogy elérkezhessen a Megváltó.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 16:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Jézus azt tanácsolja, hogy ha valaki bármit megértett az Igéből, az ő szavából, akkor CSELEKEDJE MEG.
Nem kevesebb a próbája (kísérlete) az Isten Igéje valóságának.
Ő maga vállalta be ennek a kockázatát. Nem kis kockázat, de ha ezt tanítja, akkor valószínűleg Ő bízik a saját szavának a valóságában és megoldásaiban.

Nagyon bátor kijelentése ez Jézusnak, mert könnyen lelepleződik, ha nem működik az útmutatása. Ő még se kér kevesebbet.
Tedd meg és megtapasztalod, hogy igaz amit mondok, vagy hazugság. Én ezt gondolom arról, hogy igaz-e amit ő mond és ezt tudom magamnak is és másoknak is tanácsolni.


Máté 5.
18. Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.
19. Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.
20. Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképen sem mehettek be a mennyeknek országába.
21. Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.
22. Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére.
23. Azért, ha a te ajándékodat az oltárra viszed és ott megemlékezel arról, hogy a te atyádfiának valami panasza van ellened:
24. Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat.
25. Légy jóakarója a te ellenségednek hamar, a míg az úton vagy vele, hogy ellenséged valamiképen a bíró kezébe ne adjon, és a bíró oda ne adjon a poroszló kezébe, és tömlöczbe ne vessen téged.

26. Bizony mondom néked: ki nem jősz onnét, mígnem megfizetsz az utolsó fillérig.
27. Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!
28. Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.
29. Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.
30. És ha a te jobb kezed botránkoztat meg téged, vágd le azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.


(szabdulj meg az életed olyan részeitől, ami paráznaságba visz, ami akár olyan közel áll hozzád, mint a testrészeid)

31. Megmondatott továbbá: Valaki elbocsátja feleségét, adjon néki elválásról való levelet.
32. Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.
33. Ismét hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Hamisan ne esküdjél, hanem teljesítsd az Úrnak tett esküidet.
34. Én pedig azt mondom néktek: Teljességgel ne esküdjetek; se az égre, mert az az Istennek királyi széke;
35. Se a földre, mert az az ő lábainak zsámolya; se Jeruzsálemre, mert a nagy Királynak városa;
36. Se a te fejedre ne esküdjél, mert egyetlen hajszálat sem tehetsz fehérré vagy feketévé;
37. Hanem legyen a ti beszédetek: Úgy úgy; nem nem; a mi pedig ezeken felül vagyon, a gonosztól vagyon.

38. Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.
39. Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is.
40. És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.
41. És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.
42. A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.

43. Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.
44. Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.
45. Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
46. Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?
47. És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?
48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

Itt a neten ennek kis részletét lehet cselekedni, nagyon szegényesen csak....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség