Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 09:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Rendbenn, még jobban konkretizálom. A kérdésem az a ti megnyilvánulásotok alapján, hogy az Isten által kiválasztott mai népnek, a kiválasztott keresztyénségnek van-e Isten adta joga más népeket gyilkolni, gonosz gondolatokkal élni mások irányában, és hazudni, kifosztani más népeket, ha érdekei úgy kívánják.
Értem már, hogy mi a problémád, mi burkolózott neked homályba. :)
Azért nem értettem, mert ez a hátulról mellbe gondolat meg se fordult a fejembe (állítom Figyelőében sem).
Tehát, hogy világos legyen, a magasabb értékek figyelembevételekor megengedett emberölés és hazugság NEM a választott nép előjoga, hanem minden emberre vonatkozik.
Pl. A Noéval kötött szövetség a mai napig érvényben van, amikor is az emberi élet védelmében megengedte Isten az emberölést megtortásként.
A magasabb érdek mindig Isten munkája, akarata és nem Izrael érdeke. Izrael és a kiválasztása is csak része Isten tervének, céljainak. Amikor Izraek attól eltért, akkor sokkal keményebben megbűnhődött mint más népek hasonló elhajlásnál.
Remélem most már világos ebből a szempontból is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Egyetlen magasabb érdekről tudok az Ige alapján, ami miatt Noé idejében Isten úgy döntött ahogy.

Ez a magasabb érdek Jézus Krisztus megszületése. Egyetlen érdekből engedte, parancsolta meg Isten az ölést.
Ezért!

Hogy eljuthasson idáig az emberiség, hogy eljöhessen a Megváltó, hogy ne pusztítsa ki magát idő előtt, mielőtt a megváltás műve beteljesedik.

Nem ismerek a földön egyetlen más magasabb érdeket ennél, ami miatt Isten úgy döntött az Ószövetségben, ahogy.

A Fiú viszont már megszületett, a bűn büntetése az ölés - a Bárány levágása - is beteljesedett. Akkor már mi szükség van ölésre?

Innen kezdve pedig aki ezt a szövetséget elfogadta, már mindenki maga kérdezze meg az Úrtól, hogy mi cselekedjen!

http://www.budaibaptista.hu/e107_plugin ... content.41

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 09:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:):):)

kedves Pauler, amikor a múltkor összefutottunk a boltban, azt gondoltam, hogy ennél aranyosabb "véletlen" már nem érhet Veled kapcsolatban...

pedig de... ugyanis:

EBBEN A BAPTISTA GYÜLEKEZETBEN sikeredett felnőnöm :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 10:00 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 21., hétfő 11:06
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Buda
Bocs, hogy belekontárkodom a vitátokba, de nagyon érdekesnek találom és ahogy átolvasgattam, eszembejutott egy "hírhedt" prédikáció, amely a HIT gyüliben hangzott el. A prédikációban az ószövetségi "szemet szemért, fogat fogért" és az újszövetségi " szeresd ellenségeidet" tanítás ütközött meg egymással. Németh Sándor a saját szempontjából nagyon ügyesen keverte a lapokat és miután az ő fejében az ószövetségi tanításokat az Úr Jézus szavai nem írják felül, nem átallotta azt mondani, hogy helyzettől függően hol egyiket, hol másikat alkalmazhatjuk az életünkben. A végkifejletben azt magyarázta, hogy az izraelieknek joguk van fegyverrel lődözni a követ dobáló palesztin gyerekekre, majd Atombombát nekik! felkiáltással zárta gondolatmenetét, amelyet nyilván poénnak szánt, de én nem röhögtem szét magam tőle. Egyébként ez a prédikáció a neten megtalálható, én is ott olvastam.
Az egészből azt szeretném kihozni, hogy Isten egyszer testesült meg, egyszer mutatta meg magát láthatóan és hallhatóan mindenkinek és olyan mákunk van, hogy mi is nap mint nap találkozhatunk vele, az Evangéliumokban. Ahhoz kell ragaszkodnunk, amit ott olvasunk, Jézus szavaihoz. Ha ellentmondás van az Ó- és Újszövetség tanításai között (hogy ne lenne, hiszen a kereszthalál és a feltámadás új korszakot hozott), akkor természetesen az Új felülírja az Ó-t. Különben könnyen megzavarodhatunk, úgy, mint Németh Sándor.

_________________
TiKati


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 10:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Isten tervében a megváltás egy nagy ugrás volt, de az ige szerint nem fejeződött be a munkája és még nincs véghez víve a tertv teljesen, még nagyon sok mindennek meg kell történnie. De ha körül nézünk a világban akkor nem állíthatjuk, hogy már minden el van végezve, minden rendben. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Zsolt 35,2. Ragadj paizst és vértet, és kelj föl segítségemre.
3. Szegezz dárdát és rekeszd el üldözőim útját, mondd lelkemnek: Én vagyok segítséged.


nálam az verte ki a biztosítékot, mikor ugyanő (N.S.) közölte: MA minden bizonnyal itt GÉPFEGYVER szerepelne...

(tessék, már itt is vagyok Eeyore "csapatában"... pedig... nem nagyon áll tőlem távolabb semmi, TALÁN csak a gépfegyvert ragadó Isten képe)


a helyzet az, hogy bármennyire "ott voltam" (fizikailag is) Németh Sándorral "az elején", ahova FEJLŐDÖTT ez a dolog, azt én is veszélyesnek tartom


itt is jól nyomonkövethetők a homogenizáció-dehumanizáció-démonizáció lépései, amik ugye (egyszer ezt már leírtam) minden etnikai-vallási-stb konfliktus kialakulásának "kötelező tartozékai"

plusz a FELSŐBBRENDŰSÉG-tudat (übermensch...)

innenfelől nézve "érthető" az a "világi szemlélet", ami mostanában terjed, és aminek (nyilván nem szándékosan, de mégis) Eeyore is a "prófétája"

Idézet:
Az új ateisták a 9/11-es esemény verte hullámokon lovagolnak, egyenlőséget vonva a radikális iszlám és a kereszténység között.


http://kontext.hu/az-apologetika-uj-aranykora

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ez most, hogy jött ide?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tikati írta:
... eszembejutott egy "hírhedt" prédikáció, amely a HIT gyüliben hangzott el. A prédikációban az ószövetségi "szemet szemért, fogat fogért" és az újszövetségi " szeresd ellenségeidet" tanítás ütközött meg egymással. Németh Sándor a saját szempontjából nagyon ügyesen keverte a lapokat és miután az ő fejében az ószövetségi tanításokat az Úr Jézus szavai nem írják felül, nem átallotta azt mondani, hogy helyzettől függően hol egyiket, hol másikat alkalmazhatjuk az életünkben. A végkifejletben azt magyarázta, hogy az izraelieknek joguk van fegyverrel lődözni a követ dobáló palesztin gyerekekre, majd Atombombát nekik! felkiáltással zárta gondolatmenetét, amelyet nyilván poénnak szánt, de én nem röhögtem szét magam tőle. ...


így...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 11:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Rosta!

Én nem ismerem el az "isteni kiválasztottságot" a predestinációs értelemben se emberre, se népcsoportra, se vallási közösségre....

Senkinek sincs joga embert gyilkolni. Az ÓSz.-ben is eseti alkalmak voltak, amikor erre Isten kifejezetten felszólított valakit, valakiket.

A szimpla gyilkosságot még állatok ellen is bűnnek tartotta (vö. Jákob fiainak esete).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tikati írta:
hogy az izraelieknek joguk van fegyverrel lődözni a követ dobáló palesztin gyerekekre,

Nem kell leszűkíteni izraelikre meg paleszinokra. Minden embernek joga van az önvédelemre.
ex

ui.: Tikati! Ne válts még keményebb eledelre, mert a lágyabb emésztése se megy. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. júl. 22., kedd 12:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
így...
OK! Addig nem láttam ezt a beírást. :)

További kérdés:
Idézet:
itt is jól nyomonkövethetők a homogenizáció-dehumanizáció-démonizáció lépései, amik ugye (egyszer ezt már leírtam) minden etnikai-vallási-stb konfliktus kialakulásának "kötelező tartozékai"
Itt és most kinek a dehumanizálása folyik?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most kicsit kínban vagyok, hogy MENNYIRE legyek konkrét...

maradnék annál, hogy az ARABOK dehumanizálása-démonizálása FELTÉTLENÜL "kicseng" ebből az idézett prédikációból...

de ha azt mondom, hogy "Tallér-Hollósi...." valszeg ez is mond NEKED valamit, ha - szerencsére - a többiek nem is értik, miről beszélek (és ez maradjon is így, ERRE NÉZVE nem válaszolok semmilyen kérdésre...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 12:31 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 21., hétfő 11:06
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Buda
Teljesen félreértettetek, nem szerettem volna a kérdést aktualizálni, sem a palesztin-izraeli kérdést idehozni, amiiről persze van véleményem, határozottan...Csak azt szerettem volna elmondani, hogy az ószövetség és újszövetség nem vitatkozhat egymással, mert prioritása az utóbbinak van (számunkra). Ha ez nem tiszta valakinél, akkor könnyen összezavarodhat.

_________________
TiKati


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 12:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tikati írta:
Ha ez nem tiszta valakinél, akkor könnyen összezavarodhat.
Ez már igaz! :)
Én azt mondom, hogy te se zavarodj össze! Akkor se, ha az újszövetségben, autentikus apostoltól olvasol a jogos fegyverhasználatról. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 12:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Efézus 6.

10. Végezetre, atyámfiai, legyetek erősek az Úrban, és az ő hatalmas erejében. 11. Öltözzétek föl az Isten minden fegyverét, hogy megállhassatok az ördögnek minden ravaszságával szemben.
12. Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak.
13. Annakokáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellentállhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megállhassatok.
14. Álljatok hát elő, körül övezvén derekatokat igazlelkűséggel, és felöltözvén az igazságnak mellvasába,
15. És felsarúzván lábaitokat a békesség evangyéliomának készségével;
16. Mindezekhez fölvevén a hitnek paizsát, a melylyel ama gonosznak minden tüzes nyilát megolthatjátok;
17. Az idvesség sisakját is fölvegyétek, és a Léleknek kardját, a mely az Isten beszéde:

18. Minden imádsággal és könyörgéssel imádkozván minden időben a Lélek által, és ugyanezen dologban vigyázván minden állhatatossággal és könyörgéssel minden szentekért,
19. Én érettem is
, hogy adassék nékem szó számnak megnyitásakor, hogy bátorsággal ösmertessem meg az evangyéliom titkát,
20. A melyért követséget viselek lánczok között; hogy bátran szóljak arról, a miképen kell szólanom.
21. Hogy pedig ti is megtudjátok dolgaimat, hogy mit cselekeszem, mindent megismertet veletek Tikhikus, a szeretett atyafi és hív szolga az Úrban;
22. Kit éppen azért küldöttem hozzátok, hogy megismerjétek a mi dolgainkat, és megvígasztalja a ti szíveteket.
23. Békesség az atyafiaknak és szeretet hittel egybe az Atya Istentől és az Úr Jézus Krisztustól!
24. A kegyelem legyen mindazokkal, a kik szeretik a mi Urunk Jézus Krisztust romlatlanságban. Ámen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség