Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 15:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tavasz!

>És miért kell a humanizmusban ellenséget látni? A humanizmusnak nem az törekvése, hogy Isten helyébe az embert állítsa.

Ellent kell, hogy mondjak neked, a humanizmus pontosan ezt csinálja, az Isten helyébe állítja az embert.
Emberileg nézve egy nagyon pozitív dolog lenne a humanizmus, mert legalább valami pozitívat igyekszik csinálni. Hívő szemmel viszont pont az ember mértékegységgé tétele a gond.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Indu

tudok találni a Bibliában olyan igét, amelyik az ember egyedüliségét, az emberi élet méltóságát emeli ki.
Nem véletlen, hogy az egymás iránti szeretetre tanít. Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 15:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
És ki gyógyította meg? Péter vagy az Úr Jézus?

SZERINTED?????

csak kiemeltem a lényeget, nem kiabálok ;)

Tetszik ez a betűméretezés... :)

Lk 8,46 De Jézus ezt mondta: "Valaki érintett engem, mert észrevettem, hogy erő áradt ki belőlem."
8,47 Mikor az asszony látta, hogy nem maradhat észrevétlen, remegve előjött, eléje borult, és elbeszélte az egész nép előtt, hogy miért érintette meg őt, és hogy miként gyógyult meg azonnal.
8,48 Jézus pedig ezt mondta neki: "Leányom, hited megtartott téged, menj el békességgel!"

Itt azért már vitatható, hogy ki is volt a kezdeményező... Jézus erejét SUTTYOMBAN használta ki az asszony, ha jól látom... Jézus meg csak konstatálta a dolgot..

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 15:59 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
32ezüst írta:
Tiv írta:
És ki gyógyította meg? Péter vagy az Úr Jézus?

SZERINTED?????

csak kiemeltem a lényeget, nem kiabálok ;)

Tetszik ez a betűméretezés... :)

Lk 8,46 De Jézus ezt mondta: "Valaki érintett engem, mert észrevettem, hogy erő áradt ki belőlem."
8,47 Mikor az asszony látta, hogy nem maradhat észrevétlen, remegve előjött, eléje borult, és elbeszélte az egész nép előtt, hogy miért érintette meg őt, és hogy miként gyógyult meg azonnal.
8,48 Jézus pedig ezt mondta neki: "Leányom, hited megtartott téged, menj el békességgel!"

Itt azért már vitatható, hogy ki is volt a kezdeményező... Jézus erejét SUTTYOMBAN használta ki az asszony, ha jól látom... Jézus meg csak konstatálta a dolgot..

Mindent csinálsz csak nehogy megértsd.
Az Úr Jézussal került kapcsolatba.

Ez lenne a lényeg.
További jó játszást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tiv írta:
Mindent csinálsz csak nehogy megértsd.
Az Úr Jézussal került kapcsolatba.

Ez lenne a lényeg.
További jó játszást. :)

Mindent csinálsz csak nehogy megértsd.
Kerülj az Úr Jézussal kapcsolatba!

Ez lenne a lényeg.
További jó gyógyulást :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Biztos, hogy az a Biblikus, ha az ember önmagát egy senkinek képzeli? Ez lenne a Biblia lényege?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Préd 3. fejezet.

18. Így szólék azért magamban: az emberek fiai miatt van ez így, hogy kiválogassa őket az Isten, és hogy meglássák, hogy ők magokban véve az oktalan állatokhoz hasonlók.
19. Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végök van azoknak; a mint meghal egyik, úgy meghal a másik is, és ugyanazon egy lélek van mindenikben; és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Préd 3,19 Az emberek sorsa olyan, mint az állatoké, egyforma a sorsuk: ahogyan meghal az egyik, ugyanúgy meghal a másik is, és egyfajta lélek van mindegyikben, nem különb az ember az állatnál. Bizony minden hiábavalóság!
3,20 Mindegyik egy helyre kerül, mindegyik porból lesz, és újból porrá lesz mindegyik.
3,21 Ki tudja, hogy fölszáll-e az emberek lelke a magasba, és leszáll-e az állatok lelke a föld alá?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Zsolt 22,7. De én féreg vagyok s nem férfiú; embereknek csúfja és a nép útálata.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:55 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Fil 3,8 Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
Zsolt 22,7. De én féreg vagyok s nem férfiú; embereknek csúfja és a nép útálata.

Ehhez hozzáteszed még, hogy "szeresd felebarátodat mint magadat", és készen áll a "Tavasz, te egy FÉREG VAGY!!!" ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
mi vagyok én szemléltető "eszköz"? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 17:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem egészen így gondoltam ({)

ugyanis Tavasz HALLOTTA (jól meg is kritizálta) a "Szelíd és Alázatos" c. anyagot, és PONTOSAN TUDJA, hogy én TÉVEDÉSNEK tartom ezt az "a keresztény olyan alázatos, hogy már teljesen használhatatlan" alapállást

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 17:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tavasz!

>Biztos, hogy az a Biblikus, ha az ember önmagát egy senkinek képzeli? Ez lenne a Biblia lényege?

A kérdésed jogos, és szó sincs róla, hogy senkinek kéne képzelni magunkat. A túlzott önbizalomhiány ugyanolyan bűn, mint a magunk felmagasztalása. Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtett minket, a földön mindent az ember alá rendelt, hogy művelje és értelemmel uralkodjon rajta. Értékesek vagyunk Isten szemében, olyannyira, hogy az Isten Fia halt meg értünk.

>tudok találni a Bibliában olyan igét, amelyik az ember egyedüliségét, az emberi élet méltóságát emeli ki.
Igen, mindezekből amit fenn írtam, ez következik is.

A gond ott van, ha azt mondom, az ember a viszonyítási pont. Ez felmentést ad a bűnre, ebből már következik az a tanítás, hogy az ember önmagától fogva jó. A Biblia ezzel szemben azt mondja, az ember születésétől fogva a tagjaiba írt rossz törvényeknek van alávetve (nem egyelő eredendő bűn) inkább rosszra való öröklött hajlam, amit döntéseinkkel életünk során még be is vésünk alaposan.

Ezt hogy látod?

A Préidkátor könyve beli igét, az oktalan állatokról, illetve a "féreg vagyok" igét nem ide venném, ha érdekel, szívesen kitérek arra is.

Üdv:
I

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 17:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
net2rist írta:
ugyanis Tavasz HALLOTTA (jól meg is kritizálta) a "Szelíd és Alázatos" c. anyagot, és PONTOSAN TUDJA, hogy én TÉVEDÉSNEK tartom ezt az "a keresztény olyan alázatos, hogy már teljesen használhatatlan" alapállást

:?: miről van szó?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 29., hétfő 17:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség