Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
vidáman törölve :)

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2008. júl. 21., hétfő 09:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-
---Köszönöm :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2008. júl. 21., hétfő 13:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Zé írta:
Szervusztok,

Ez világos.

Az hogy hagyja megtörténni, hogy jó származzon belőle nem azt jelenti, hogy Ő teszi.
Nem tudom ki mondta, de a lényeg, hogy Isten a Sátán tojásai közt is kikölti saját magvait. Lásd Jób példáját, megtisztulva jött ki a csapásokból.

Ha nézi a rosszat, még nem azt jelenti, hogy Ő rossz. Ha engedi a Sátánnak még nem ő kísért. Nem tőle jön a bűn. Azt is jóra szeretné felhasználni.

Nem ismerem az igehelyet, de ha tényleg áldozati állatnak vitték, akkor igazat mondott.
Minden jót,




---Nem tudom kitalálni, kinek a hsz-ra irtad,--- de meg tudom erősiteni:
tényleg el is végezték az áldozatot. 1.Sámuel 16,5

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 09:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
biztos?

sztem erről szól a "vizet prédikál és bort iszik"... nem?

A "vizet prédikál és bort iszik".., jelenti azt szerintem, hogy "szövegben azonosulni valamivel, s közben gyakorlatilag elhatárolódottnak lenni".
Ennek a fordítottja azt jelentené, hogy valaki bort prédikál és vizet iszik.
Mivel rendkívül nyitott vagyok, ezért nem állítom kapásból, hogy ilyen nem lehet, de kérek egy példát! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nyehehe :)

"szövegben azonosulni valamivel (absztinencia), s közben gyakorlatilag elhatárolódottnak lenni (alkoholizmus)"


az ellenkezője:


"szövegben elhatárolódni valamitől (borivás), s közben gyakorlatilag mégis azt tenni (borivás)"

na ezzel is sikerült megütni a "bejön a szerencsétlen kereső, azt fejéhez kap" - határt... úgyhogy gyorsan abba is hagyom :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az Úr megáldotta a bábákat, mert NEM ÖLTEK!
Most is azokat áldja meg, akik nem ölnek!

Isten nem akar senkitől hazugságot, hiszen Ő maga sem hazug!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 10:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
--Kedves Ex !

-Már irtam az elején hsz-ra, de kimaradt belőle a fenti téma.-

"Nem kell-e félteni a "kezdőt" ????
-Te vagy az élő példa, hogy még a "haladót" is félteni kell a hazugságtól,
mert nem néz utána és "elhiszi".--- Ha utána olvastak volna az itt hsz-lók
nagy többsége,- merem remélni,- nem fogadták volna el "simán" azt a
hazugságot, hogy "Isten szólit fel a hazugságra" .
Kedves Loisz!
Vettem a lapot. Mármint azt, hogy kultúráltan lehülyéztél. :)
Nos elmondom, hogy mi a különbség kettőnk között.
Nálad, a "lehet, hogy hazugságra szólít fel Isten? " mondat hallatán azonnal aktivizálódtak a vallásos buzgóság exe file-jai és szükségesnek érezted megvédeni a mundért (Isten mundérját), hogy márpedig ilyen nem lehet. Előre kihozott eredmény alapján "megvizsgáltad" a kérdéses igehelyet, mely "érdekes módon" az előre kihozott eredményt eredményezte. :)
Én meg - igazad van - a kérdéses ige konkrét vizsgálata nélkül elfogadtam, hogy ez lehetséges, mert a "szabad-e hazudni?" kérdést már korábban alaposan körüljártam. Nem azért fogadtam el, mert Figyelőbe ilyen mértékig megbízok, hanem azért mert bibliai ismereteim alapján egyáltalán nem volt elképzelhetetlen ez a gondolat.
Ami igazán érdekes az a vehemencia, hogy Istentől távol tartsatok egy ilyen "törvénnyel ütköző" gondolatot, amikor ennél súlyosabb ügy számtalanszor előfordul az igében. Konkrétan az, hogy Isten emberölésre szólít fel, vagy csak simán jóváhagy emberölést. Szerintem te is ismersz ilyen igéket.
Aztán Eeyore, bár maga sem értette igazán, olyan igéket hozott elő, ahol hazugságra és lopásra biztatta fel az izraelitákat.
A világért sem akarlak megbántani, de szerintem nem érdemes minden gondolatot bebetonozni, ami az ember agyában megszületik, néha érdemes újragondolni némelyiket. :)
Egyébként pedig utólag újra elolvasta a Sámuelról szóló igét és bizony ott simán megtévesztésre szólítja fel Isten Sámuelt. Ez akkor is Igaz, a fedő tevékenység egyébként rendben volt, mert a fő tevékenységet fedte el.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 10:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Pauler!

Megint mellébeszélsz. A bábák nem némán és a fáraónak engedelmeskedve nem öltek, hanem hazugsággal álcázva a maguk engedetlenségét vittek véghez Istennek tetsző dolgot.

Inkább kell engedni Istennek - még ha az hazugsán árán vitelezhető is csak ki. Hiszen oda a jó hírünk, jól-fésült vallásosságunk, stb. Elég gáz világi, testi szempontból.
Dehát gázt kell adni!!!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
nyehehe :)

"szövegben azonosulni valamivel (absztinencia), s közben gyakorlatilag elhatárolódottnak lenni (alkoholizmus)"


az ellenkezője:


"szövegben elhatárolódni valamitől (borivás), s közben gyakorlatilag mégis azt tenni (borivás)"

na ezzel is sikerült megütni a "bejön a szerencsétlen kereső, azt fejéhez kap" - határt... úgyhogy gyorsan abba is hagyom :D
:D :D
Nekem az ellenkezője az jelentette volna, hogy valaki azonosul a borivással szóban, de közben vizet iszik. :)
De hagyjuk, mert tényleg csak szójáték. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 10:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Egyformán jár az agytekervényünk Ex tesó... :D :o :shock:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 10:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Semmilyen dogmatikát nem olvastam a magam részéről, csak az Igét! (Sámuel története)
Emellé csak annyit tettem, amit ISMEREK Istenből.

Ő nem hazudik és nem akarja, hogy hazudjunk.

Ha pedig ezt nézem, akkor a te megfogalmazásod
Idézet:
megtévesztésre szólítja fel Isten Sámuelt.
már kezd a valóság felé menni. Kevésbé radikális, aminek örülök. Jó úton haladsz, hogy meglásd az Urat!

Ez a megtévesztés azonban nem hazugság. Számomra nem az!Egyszerűen egy új eseményt hoz be az Úr és erre tereli a történet menetét.
Ha te ezt megtévesztésnek, Figyelő hazugságnak tartja, akkor igazatok van. Isten nem járt el tisztességesen!

Én irgalomnak, kegyelemenk, jóságnak látom azt amit az Úr tett. Számomra ez teljesen távol áll a hazugságtól.
Van még mit megismernünk az Úr cselekedeteiből. Számomra ezek mindig örömöt jelentenek, mennyei kincsek!
Ebből szerettem volna nektek is adni, megosztani ezt a boldogságot veletek.
(nem véletlen, hogy egy hétig ezzel foglalkoztam a gyerekek között)

Egyébként valóban nincs szüksége Istennek a védelmünkre! A védelemre neked és nekem van szükségem!

Leírtam, hogy az Úr miért adta, hogy öljenek az emberek.
Te ezt azért nem tudod elfogadni - ezt is értem - mert egy XXI. századi keresztes háború közepében vagy.
Krisztus nevében (keresztyén kormány irányítása alatt) táboroznak tankok és katonák arab területeken. "Visszafoglaljuk a Szent földet, most a zsidóság segítségével." Egyszer ez már nem sikerült, miből gondolod, hogy most ugyan olyan eszközökkel (bocs, akkor lovak és kardok voltak) menni fog?

A világ nem változik, az emberi megoldások nem változnak! Ezt is értem, ez a realitás!
De a hívők ezt miért nem látják, mi vakítja őket?

Azzal egyet értek, hogy a bábák számára az élet védelme mindennél fontosabb volt.
Ebben eddig se volt vitánk, de az Úr nem parancsolta nekik, hogy hazudjanak.
Azért áldotta meg őket, mert Istenfélőek voltak és NEM ÖLTEK!

NE ÖLJ és áldás leszel és nem átok!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 10:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Figyelő!

A bábák engedtek Istennek és nem ölték meg a csecsemőket!
Jól tették, inkább Istennek engedtek, mint a Fáraónak.
Mert tudták, hogy van egy parancs: NE ÖLJ!

De jó, ha mi is szembe tudunk menni a világgal és a világ aktuális vezetőivel az Istenfélelmünk miatt.

A hazugságuk pedig miben volt hazugság?
Nem voltak erősek a héber asszonyok, vagy pedig ők már ott voltak a szülés kezdetétől, csak azt mondták, hogy a végére érnek oda?

És ha hazudtak is, biztos, hogy az Isten parancsolta nekik a hazugságot?

Köszönöm a válaszaid:
Pétre

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Sátáni csapdák
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-Kedves Ex !

-Leveledre irtam egy "szép" részletes választ,- aminek a lényege, hogy
nagyon SAJNÁLOM, hogy ÁTMENTÉL SZEMÉLYESKEDÉSBE,... amihez
csúf kifejezéseket használtál, az én megitélésem szerint. (pld.hülye)

-Nem tudom miért, de a gép kiléptetett, a levél pedig elszállt....

-Se időm, se kedvem mégegyszer leirni... igy most ennyi a válaszom:

-Személyeskedéssé fajuló vitába nem megyek bele.- A témával kapcsola-
tos álláspontom változatlan.

Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
pauler írta:
Kedves Ex!
Semmilyen dogmatikát nem olvastam a magam részéről,
De, csak nem veszed észre. Aktuálisan a "Ne hazudj!" dogmáról van szó, ami így ugye nem szerepel a Bibliában, csak mindennapi vallásosságban. Erről beszélgetünk. Mi azt állítjuk, hogy magasabb szempontok érdekében szabad hazudni, ezt olvassuk ki az igéből.

Idézet:
Ez a megtévesztés azonban nem hazugság.
De, valójában ugyanaz. Az igazság elferdítésére sok mód van de a közös bennük, hogy mindegyik hazugság, csak nem mindegyik bűn, ahogy azt korábban kifejtettem.
Ahogy minden gyilkosság emberölés, de nem minden emberölés gyilkosság és nem minden emberölés bűn.
És ezt nem változtatta meg az újszövetség sem.

Továbbá:
Idézet:
2. Mózes 3.)18. És ha hallgatnak szavadra, akkor elmégy te és az Izráel vénei Égyiptom királyához, s így szóltok néki: Az Úr, a héberek Istene megjelent nékünk; most azért hadd menjünk három napi útra a pusztába, hogy áldozzunk az Úrnak a mi Istenünknek.
Ez itt a hazugság szájba adása.
...
19. Én pedig tudom, hogy az égyiptomi király nem engedi meg néktek, hogy elmenjetek, még erőhatalomra sem.
20. Kinyújtom azért az én kezemet és megverem Égyiptomot mindenféle csudáimmal, melyeket véghez viszek benne; így azután elbocsát titeket.
21. És kedvessé tészem e népet az Égyiptombeliek előtt, és lészen, hogy mikor kimentek, nem mentek üresen.
22. Kérjen azért minden asszony az ő szomszédasszonyától és háza lakó asszonyától ezüst edényeket és arany edényeket és ruhákat; és rakjátok azokat fiaitokra és leányaitokra, s így foszszátok ki Égyiptomot.
Ez itt a hazugságra és kifosztásra való felszólítás.

(2. Mózes 5.) 1. Annakutána pedig elmenének Mózes és Áron és mondának a Faraónak: Ezt mondá az Úr, Izráelnek Istene: Bocsásd el az én népemet, hogy ünnepet üljenek nékem a pusztában.
2. A Faraó pedig mondá: Kicsoda az Úr, hogy szavára hallgassak, és elbocsássam Izráelt? Nem ismerem az Urat és nem is bocsátom el Izráelt.
3. Ők pedig mondának: A héberek Istene megjelent nékünk; hadd mehessünk hát háromnapi útra a pusztába, hogy áldozhassunk az Úrnak a mi Istenünknek, hogy meg ne verjen minket döghalállal vagy fegyverrel.


Mi van?
Isten hazug, gyilkos és fosztogató? NEEEEM!!!
Nektek kell ezeket a fogalmakat másként kezelni. Erről van szó.
Kemény eledel? Nem olyan nagyon. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Sátáni csapdák
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21., hétfő 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
-Kedves Ex !

-Leveledre irtam egy "szép" részletes választ,- aminek a lényege, hogy
nagyon SAJNÁLOM, hogy ÁTMENTÉL SZEMÉLYESKEDÉSBE,... amihez
csúf kifejezéseket használtál, az én megitélésem szerint. (pld.hülye)

-Nem tudom miért, de a gép kiléptetett, a levél pedig elszállt....

-Se időm, se kedvem mégegyszer leirni... igy most ennyi a válaszom:

-Személyeskedéssé fajuló vitába nem megyek bele.- A témával kapcsola-
tos álláspontom változatlan.

Üdv
L.

Kedves Loisz!
Én nem személyeskedtem veled. Csak jeleztem, hogy a kultúrált lehülyézést érzékeltem, de nem lőttem vissza, kérés nélkül megbocsátottam neked és a továbbiakban érdemben reagáltam a témára, amibenj semmi személyeskedés nincs. Az nem személyeskedés, hogy a kenttőnk, avagy többünk megközelítésmódját hasonlítottam össze ebben a témában, illetve ha az akkor magammal szemben is személyeskedtem. :)
Ha belegondolsz a különböző nézőpontok, világlátások összevetése maga a fórum és a vita, ez nem személyeskedés.
üdv
ex (a nem személyeskedő, itt most veled :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség