Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 23:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Bocsánat már túl fáradt vagyok hozzá Igét keresniDE:

Valahogy úgy írja az Ige:

Aki cselekszi az Atya akaratát az követi Krisztust!
Ami próba ebben előrébb visz, hogy kövessed Jézust az Javít rajtad , az Istentől való !
A negatív az egy olyan csapás amiben rendben vannakm a dolgaid az Úrral de hozzá kell menekülnöd védelemért!
Ezek általában világi támadások csábítások!
Újra megkívánsz dolgokat vagy le akarnak tetetni egy hited által gyakorolt dolgot veled , hogy hagyd abba!
Másképpen most nem jut eszembe a két példát felvázolni!
Bocsánat fáradt vagyok!
Áldjon az Úr !
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 23:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az Úr Jézus Krisztusról van szó:
Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 29., csütörtök 07:54 
1.Péter 5

10. A minden kegyelemnek Istene pedig, a ki az ő örök dicsőségére hívott el minket a Krisztus Jézusban, titeket, a kik rövid ideig szenvedtetek, ő maga tegyen tökéletesekké, erősekké, szilárdakká és állhatatosokká,

11. Övé a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké. Ámen.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 09., hétfő 13:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Új teremtés vagyok Krisztusban az Ó-ember meghalt és az új a szellemi rész szépen fejlődik, teljesen átadtam magam Isten kezébe, minden dolgom, gondom Őrá vetem-

Aztán, egyik egészségügyi problémát követ a másik és orvoshoz kell menni, ill rámhívja az ügyeletet lázas állapotom miatt volt férjem akivel egy lakásban lakom, orvosság, baj, baj hátán.

Tervezgetek, hogy is oldjam meg a dolgokat, hová menjek, mit mondjak.

Van ami szépen sinen megy aztán a bajok halmozódnak és én benne vagyok a régi kerékvágásban.

Ma amikor a teljes hitetlen református sógór elővette a kölnis üveget, és megmondtam, hogy én nemvagyok pogány, hanem az Úr feltámadását ünnepelem husvétkor, volt egy furcsa érzésem, hogy ez mégsem helyes, mert hát ugye a húgom most halt meg, meg holnap Gyula nap és köszöntöttem is.

Na amikor elment mert egy 100 ezer Ft "IWT" készüléket vettem amivel 3 naponként kell kezelni a volt férjem, engem és ebbe őt is bevontam
ha már ilyen sokba került.

Szóval amikor elment derült ki számomra, hogy a testi dolgaimat megint a régi értelem tervezgeti.

Mert nem azé aki fut, nem azé aki akarja, hanem a könyörülő ISTENÉ.

Jött a bűnvallás, és a megvallás itt, hogy okuljon aki akar. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 07:08 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 24., szombat 16:25
Hozzászólások: 20
net2rist írta:
bogyoka írta:
Újonnan születés, felülről való születés. De nem újjászületés...


drága Bogyóka! a többivel semmi olyat nem mondtál, amivel ne értenék 1et, de ezzel meghökkentettél!!

kb olyan, mintha azt mondanám: "új felismerésre térés, megfordulás, de SEMMIKÉPPEN NEM MEGTÉRÉS"

vagyis: a SZÓHASZNÁLATtal van bajod, vagy a FOGALOM tartalmába érzel bele vmi olyat, ami nem odavaló?

MI indokolja, hogy "szembeszállj" CseriKálmánnal, akit azért eléggé biblikus tanítónak ismernek el a ref. egyházon KÍVÜL is??


Lehet, hogy túl élesen fogalmaztam. Ezzel csak egy ókori fogalomtól akartam elhatárolódni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 13., péntek 07:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
akkor most már tessék elhatárolódni RENDESEN :)

fejtsd ki, h MI az az ókori újjászületés-fogalom, ami NEM KERESZTÉNY-KOMPATIBILIS szerinted!!!

(tudom, nyuszi, tojás, mifene, aminek semmi köze a kereszténységhez, de ennél picit lehetnél KONKRÉTABB!!)

NEM kötözködök, csak ÉRDEKELNE :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 13:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Újjászülettél? És aztán?


A második kérdés nem az elsőre adott igenlést hivatott ajakbiggyesztéssel vagy vállvonással lekicsinyelni, mintha az mondaná: „Puff neki, s akkor mi van?!” Sokkal inkább gondolkodásra szeretne bíztatni: az újjászületés azonos a célba-érkezés-sel? Van-e valamilyen szükségszerű folytatása?

Az Úr Jézus nem kisebb embernek, mint Nikodémusnak mondja, hogy „ha valaki nem születik újjá víz és Szent Szellem által, nem mehet be Isten királyságába.” (Jn 3, 5 Egyszerű fordítás). Egy vallási vezető, törvénytudó ember szembesül a ténnyel: Nem elég az istenfélelem, az Írások ismerete és tisztelete, a gyülekezeti életben és annak vezetésében való tevékeny részvétel. (Arról nem szól Isten Igéje, miként értette meg tanítványaival ugyanezt, a mindenkire érvényes feltételt – ezért mi se törjük rajta a fejünket. Legyen elég annyi, ami ránk bízatott!)

Újjászülettél-e? Ha nem vagy bizonyos benne, akkor kétség kívül nem vagy Isten gyermeke – még. (A közkeletű tévedéssel ellentétben ugyanis csak, és kizárólag az újjászületettek az ÚR gyermekei. Aki nem ilyen, az „csupán” teremtménye, de mint bűnben született – Sátán tulajdona, attól kezdődően, hogy öntudatos, felelős döntéssel rendelkezik. Ezzel együtt lehet istenhívő és vallásos – mindhiába!)
Aki újjászületett, az átéli a megmentettségének, szabadságának örömteli élményét. „A Szent Szellem bizonyságot tesz a mi szellemünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.” Tehát életfontosságú, örök-élet feltételű az újjászületés.
Aki újjászületett, az „kicserélt”, más emberré lesz, mint annak előtte. Szűkebb- és tágabb környezete mindenképp tapasztalja a gyökeres változást. Ha valaki ugyanaz marad „megtérése” után, mint aki volt előtte, az az „igazságot faggatja”, amennyiben kétségei vannak önnön megtérése felől.
Az újjászületett, az „istengyermekségre ébredt” ember, aki „elveszett, és magtalálta-tott”, aki átélte az örökbefogadottságának soha meg nem unható, újszerűségét – az nem szűnik meg köszönni ezt az ajándékot, folytonos késztetése lesz Gazdája és Atyja dicséretére. Vagyis állandó jellemzője az imádkozás, mint „a lélek lélegzése”.
Az újjászületettnek negyedik jellemzőjeként hadd másoljam ide Wim Malgó sorait:
„Az újjászületett ember éhes Isten Igéjére. Félreérthetetlen, és kristálytiszta jellemvo-nása ez a hívőknek. János 6,48-ban ezt mondja Jézus: ’Én vagyok az életnek kenyere.’ Ha egy emberben, még ha az magát keresztyénnek is nevezi, nincs meg a vágy Isten Szava után, akkor én megkérdőjelezem annak újjászületését. Akinek élete Istenből van, annak szükséges az isteni táplálék. A legkisebb fiam oktatott ki erre néz-ve engem, amikor néhány hónapos korában nem volt étvágya, nem akart enni. Minden nap, maikor hazaérkeztem, aggodalommal figyeltem feleségem feljegyzéseit, kisfiam elfogyasztott ételmennyiségéről. Mert egy dolog világos volt számomra; ha a gyerek nem eszik – meghal.
Kedves Barátom! Vajon a te számodra nélkülözhetetlen eledel-e Isten Szava?
Akié Jézus, azé az élet (1Jn 5,12), aki az Övé, annak, muszáj mindennap a Szentírás-ból táplálkoznia. ’Tudakozzátok az Írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam’ (Jn 5,39). /Itt álljunk meg egy pillanatra! Az Úr Jézus nem azt mondja, hogy rossz helyen keresitek az üdvösségeteket. Nem jól keresték, azt gondolták; ez az elméleti tudás hozza majd az üdvösséget, az örök életet. Benne volt, benne van az Írásokban az üdvösség, az Élet, amennyiben bárki Őt keresi, Őt találja meg benne! – M.Z.)
Kik szokták azt mondani, hogy ’eljárok a templomba, s az elég nekem?’ Leginkább azok, akiknek bőven elég a vasárnapi prédikáció. Egyik férfinak, - aki így nyilatkozott -, azt válaszoltam erre: ’É szívesen megeszem a vasárnap az ünnepi ebédet, de az nem elég az egész hétre.’
Ennek a fontos jellemzőnek a hiányában a felhígult, névleges keresztyénekről hamar lehull a lepel. Ezeknek a keresztyéneknek van egy szomorú kísérőjelük, mégpedig, hogy; ’másra’ van étvágyuk, nem az IGÉRE. Logikus bizonyítéka ez az újjászületés hiányának. Az ilyen ember igyekszik összemosni a határokat a világ, és a krisztusköve-tés között. (Jaj, mennyire ismerős az a gyakran hallható – alkalmasint éppen tőlünk – költői kérdés: ’belefér ez még a Krisztus-követésbe? Ugye, ez még nem bűn?’ Mintha a jézus útjárást a korlátok tágítása jellemezhetné, s nem az Úr örömének, akaratának keresése! Ez a mentalitás nem az Úr követése, hanem éppen az ellenkező irányba iparkodik – vagyis örök-életet veszélyeztető! – M.Z.). Külsőleg keresztyénnek látszik, de a szíve a világhoz kötődik. Sajnos, ma általánosan nézve, összemosódtak a határok: a templomok elvilágiasodtak, és a világ elegyháziasodott.
Talán, kedves Olvasóm te is ilyen keresztyénséghez tartozol. Most megbotránkozva kérdezed: ’Hát már semmit sem élvezhet az ember az életből? Miért ne lehetne táncolni? Attól még lehet az ember jó keresztyén!’ Erre azt tudom csak mondani, hogy menj csak moziba, és menj olyan gyakran táncolni, ahányszor csak a szíved erre vágyik. Én személy szerint nem ítélek el senkit ezért. De azt lásd be, hogy éppen ez a bizonyítéka annak, hogy milyen a lelkiállapotod, az éhséged milyen irányba vonz, és milyen messze vagy Jézustól! Aki valóban újjászületett, nem vonzódik többé a világi dolgok után. Ebben a világban él, de nem e világ szerint. Jézus Krisztus lett élete tartalma, és célja. Mindazt messze elveti magától, ami megakadályozná Jézus követésében. Míg a névleges keresztyén azt kérdezi, hogy ’mennyire mehetek közel a világhoz, hogy abból még élvezhessek valamit?’, addig az újjászületett keresztyén kérdése pedig így hangzik: ’Milyen messzire tudok a világtól elmenekülni? Hogyan szolgálhatok még jobban az én Uramnak?’

Ahol élet van, ahol Krisztus-követő élet van, ott szinte folyamatos harcot tapasztalunk. A halálban, a temetőben csend van, síri csend, élettelenség. Az újjászületettnek tapasztalnia kell Sátán állandó kísértését, próbálkozását az engedetlenségre, a bűnös állapotba való visszacsábításra. Aki nem született újjá, az még az ő tulajdona, azt nem kell kísértenie, annak (látszólag) háborítatlanság az osztályrésze. De a harc, az állandó veszélyeztetettség nem riaszthat el senkit, és semmi meglepő nincs benne, hiszen maga az Úr Jézus mondta: ’Ezen a világon szenvednetek kell, de bízzatok; én már legyőztem a világot!’ (Jn 16,33b. Egyszerű fordítás). A harc attól, és akkor lehet győzedelmes, ha nem a régi beidegződéssel, önerőből igyekszünk „viselkedni”, hanem ha tudatosítjuk, hogy a bennünk lakó Krisztus egyfelől a Golgotán megfizetett bűneinkért a halálával. Sőt az Ő ereje által, szinte mi magunk – valójában mégis Ő vesz hatalmat a kísértéseinken.

Végül, de nem utolsó sorban az újjászületett az Úr visszajövetelét várja, ’szent türel-metlenséggel’. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy készen van, nem érheti váratlanul az érkezés, mint a balga szüzeket.
Kedves Olvasó, Barátom, Testvérem!
Hogy állsz fenti gondolatok tükrében? Újjászülettél? S ha igen, van ’életszerű’ folytatás? Vannak győztes harcaid? Vagy általában csak vereségekről adhatsz számot? Esetleg ’békességed’, van, ami ’hullamerevségen’ alapszik? Várod az Úr visszajöttét? Mondja-e szíved naponta, őszinte vágyakozással: ’Ámen, Jöjj, Úr Jézus!’ (Jel 22,20 – Egyszerű fordítás).





Wim Malgo, „Az újjászületett ember hét jellemzője” alapján
2008-03-09. összeállította Mihálovics Zoltán

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 11:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Újjászülettél-e? Ha nem vagy bizonyos benne, akkor kétség kívül nem vagy Isten gyermeke – még. (A közkeletű tévedéssel ellentétben ugyanis csak, és kizárólag az újjászületettek az ÚR gyermekei. Aki nem ilyen, az „csupán” teremtménye, de mint bűnben született – Sátán tulajdona, attól kezdődően, hogy öntudatos, felelős döntéssel rendelkezik. Ezzel együtt lehet istenhívő és vallásos – mindhiába!)
Aki újjászületett, az átéli a megmentettségének, szabadságának örömteli élményét. „A Szent Szellem bizonyságot tesz a mi szellemünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.” Tehát életfontosságú, örök-élet feltételű az újjászületés.
Aki újjászületett, az „kicserélt”, más emberré lesz, mint annak előtte. Szűkebb- és tágabb környezete mindenképp tapasztalja a gyökeres változást. Ha valaki ugyanaz marad „megtérése” után, mint aki volt előtte, az az „igazságot faggatja”, amennyiben kétségei vannak önnön megtérése felől.
Az újjászületett, az „istengyermekségre ébredt” ember, aki „elveszett, és magtalálta-tott”, aki átélte az örökbefogadottságának soha meg nem unható, újszerűségét – az nem szűnik meg köszönni ezt az ajándékot, folytonos késztetése lesz Gazdája és Atyja dicséretére. Vagyis állandó jellemzője az imádkozás, mint „a lélek lélegzése”.


figyelő írta:
„Az újjászületett ember éhes Isten Igéjére. Félreérthetetlen, és kristálytiszta jellemvo-nása ez a hívőknek. János 6,48-ban ezt mondja Jézus: ’Én vagyok az életnek kenyere.’ Ha egy emberben, még ha az magát keresztyénnek is nevezi, nincs meg a vágy Isten Szava után, akkor én megkérdőjelezem annak újjászületését. Akinek élete Istenből van, annak szükséges az isteni táplálék. A legkisebb fiam oktatott ki erre néz-ve engem, amikor néhány hónapos korában nem volt étvágya, nem akart enni. Minden nap, maikor hazaérkeztem, aggodalommal figyeltem feleségem feljegyzéseit, kisfiam elfogyasztott ételmennyiségéről. Mert egy dolog világos volt számomra; ha a gyerek nem eszik – meghal.
Kedves Barátom! Vajon a te számodra nélkülözhetetlen eledel-e Isten Szava?
Akié Jézus, azé az élet (1Jn 5,12), aki az Övé, annak, muszáj mindennap a Szentírás-ból táplálkoznia. ’Tudakozzátok az Írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam’ (Jn 5,39). /Itt álljunk meg egy pillanatra! Az Úr Jézus nem azt mondja, hogy rossz helyen keresitek az üdvösségeteket. Nem jól keresték, azt gondolták; ez az elméleti tudás hozza majd az üdvösséget, az örök életet. Benne volt, benne van az Írásokban az üdvösség, az Élet, amennyiben bárki Őt keresi, Őt találja meg benne! – M.Z.)
Kik szokták azt mondani, hogy ’eljárok a templomba, s az elég nekem?’ Leginkább azok, akiknek bőven elég a vasárnapi prédikáció. Egyik férfinak, - aki így nyilatkozott -, azt válaszoltam erre: ’É szívesen megeszem a vasárnap az ünnepi ebédet, de az nem elég az egész hétre.’
Ennek a fontos jellemzőnek a hiányában a felhígult, névleges keresztyénekről hamar lehull a lepel. Ezeknek a keresztyéneknek van egy szomorú kísérőjelük, mégpedig, hogy; ’másra’ van étvágyuk, nem az IGÉRE. Logikus bizonyítéka ez az újjászületés hiányának. Az ilyen ember igyekszik összemosni a határokat a világ, és a krisztusköve-tés között. (Jaj, mennyire ismerős az a gyakran hallható – alkalmasint éppen tőlünk – költői kérdés: ’belefér ez még a Krisztus-követésbe? Ugye, ez még nem bűn?’ Mintha a jézus útjárást a korlátok tágítása jellemezhetné, s nem az Úr örömének, akaratának keresése! Ez a mentalitás nem az Úr követése, hanem éppen az ellenkező irányba iparkodik – vagyis örök-életet veszélyeztető! – M.Z.). Külsőleg keresztyénnek látszik, de a szíve a világhoz kötődik. Sajnos, ma általánosan nézve, összemosódtak a határok: a templomok elvilágiasodtak, és a világ elegyháziasodott.


figyelő írta:
Talán, kedves Olvasóm te is ilyen keresztyénséghez tartozol. Most megbotránkozva kérdezed: ’Hát már semmit sem élvezhet az ember az életből? Miért ne lehetne táncolni? Attól még lehet az ember jó keresztyén!’ Erre azt tudom csak mondani, hogy menj csak moziba, és menj olyan gyakran táncolni, ahányszor csak a szíved erre vágyik. Én személy szerint nem ítélek el senkit ezért. De azt lásd be, hogy éppen ez a bizonyítéka annak, hogy milyen a lelkiállapotod, az éhséged milyen irányba vonz, és milyen messze vagy Jézustól! Aki valóban újjászületett, nem vonzódik többé a világi dolgok után. Ebben a világban él, de nem e világ szerint. Jézus Krisztus lett élete tartalma, és célja. Mindazt messze elveti magától, ami megakadályozná Jézus követésében. Míg a névleges keresztyén azt kérdezi, hogy ’mennyire mehetek közel a világhoz, hogy abból még élvezhessek valamit?’, addig az újjászületett keresztyén kérdése pedig így hangzik: ’Milyen messzire tudok a világtól elmenekülni? Hogyan szolgálhatok még jobban az én Uramnak?’



Az újjászületettségre az sem bizonyíték, ha valaki újjászületettnek mondja, gondolja magát. Bizony sok magát újjászületettnek gondoló ember rosszabb gyümölcsöket terem, mint például egy megrögzött ateista. Akár ezen a fórumon is találhatunk olyan embert, aki tele tüdővel hideti magáról, és családjáról, hogy mindnyájan újjászületettek, és kéretlenül is sorolja a csodás jeleket, és kéretlenül is arról beszél, hogy mennyire távol vannak más emberek az újjászületéstől. Aztán amikor megkapargatjuk a lakkot a valóságról, hát bizony rájövünk, hogy egy alapjaiban, megrögzötten bűnös gondolatokkal élő emberről van szó, aki csak szóban, beszédben újjászületett, a valóságban pedig nagyon is óember!

Ami a vasárnapra korlátozott keresztyéneket illeti, ezzel a kérdéssel nagyon is egyet tudok érteni. Nem a vasárnapi istentiszteletektől függ az ember egész heti élete. Nagy baj lenne, ha Istent csak a vasárnapi alkalmakkor találnánk meg, és a templomunk csak az a cirádás épület lenne, amiben hetente egyszer összegyűlünk. A templom az mindenkor olyan hely, ahol több, momdjuk két-három ember Isten nevében összegyűl, eszmét cserél. Ilyen értelemben a mindennapi cselekvéseink, akár a metrón való utazástól, a piacon való vásárláson keresztül, gyereknevelésről tett beszélgetésen át annyi helyen Istennek való, és Isten számára kedves alkalmak, hogy az megszámlálhatatlan. Életünk mindenkori perceit alakíthatjuk át templomi alkalmakká, ez csak rajtunk függ. A régiek ezeket a mindenkori napi alkalmakat valóban úgy élték meg, ahogy ezt mondod Zoltán, mindig a megfelelő igékkel körítve a beszédüket, cselekedetüket értekeztek, beszélték meg az élet dolgait. Ma ez már kihalóban van, sajnos!

Ilyen értelemben nem hiszek abban, hogy a vasárnapi istentisztelet az a benzin, és ezzel eljár az ember egy hétig. A Szentlélek segítsége, és Jézus példája alapján való mindenkori cselekvés, viselkedés, a mindennapi beszéd ez a mi benzinünk, mégha a vasárnapi istentisztelet is fontos üzemanyag önmagában. (ezzel a bekezdéssel egy másik topic-béli hasonlatra válaszolok, nem akarnám kétszer leírni ugyanazt)

Azt a kitételt, miszerint szabad-e vigadni, és táncolni, erre én azt mondom, hogy bizony van amikor az kötelező! Amint a prédikátor mondta, minennek rendelt ideje van, ideje a sírásnak, és ideje a nevetésnek. És ideje a táncnak is mondja máshol. Nincs annál kínosabb, és kellemetlenebb, amikor az élethez tartozó nagy ünnepeket nem tudjuk megünnepelni kellő vígsággal, nevetéssel, és tánccal, övendezéssel csak azért, mert bizonyos keserű faszentek fanyalognak, hogy ez bizony nem Isten szerint való.

Pedig már Dávid is megmutatta, hogy van amikor zenével, tánccal kell örülnünk Isten dicsősségének, de ez a gondolat Jézustól sem állt távol. A menyegzőn borrá változtatta a vízet, hogy legyen mit inni a mulatságon, és a tékozló fiú visszatértekor is nagy mulatságot csaptak, örvendeztek neki vígadva. Mert ez az élet rendje mondta az apa.

Persze mindig tudni kell a mértéket, mert amint a faszentek meg tudják keseríteni az életet, úgy a másik szélsőségbe esők, az öncélúan vigadozók is bajt hoznak a közösségeinkre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 13:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Újjászülettél-e? Ha nem vagy bizonyos benne, akkor kétség kívül nem vagy Isten gyermeke – még. (A közkeletű tévedéssel ellentétben ugyanis csak, és kizárólag az újjászületettek az ÚR gyermekei. Aki nem ilyen, az „csupán” teremtménye, de mint bűnben született – Sátán tulajdona, attól kezdődően, hogy öntudatos, felelős döntéssel rendelkezik. Ezzel együtt lehet istenhívő és vallásos – mindhiába!)
Aki újjászületett, az átéli a megmentettségének, szabadságának örömteli élményét. „A Szent Szellem bizonyságot tesz a mi szellemünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.” Tehát életfontosságú, örök-élet feltételű az újjászületés.
Aki újjászületett, az „kicserélt”, más emberré lesz, mint annak előtte. Szűkebb- és tágabb környezete mindenképp tapasztalja a gyökeres változást. Ha valaki ugyanaz marad „megtérése” után, mint aki volt előtte, az az „igazságot faggatja”, amennyiben kétségei vannak önnön megtérése felől.
Az újjászületett, az „istengyermekségre ébredt” ember, aki „elveszett, és magtalálta-tott”, aki átélte az örökbefogadottságának soha meg nem unható, újszerűségét – az nem szűnik meg köszönni ezt az ajándékot, folytonos késztetése lesz Gazdája és Atyja dicséretére. Vagyis állandó jellemzője az imádkozás, mint „a lélek lélegzése”.


figyelő írta:
„Az újjászületett ember éhes Isten Igéjére. Félreérthetetlen, és kristálytiszta jellemvo-nása ez a hívőknek. János 6,48-ban ezt mondja Jézus: ’Én vagyok az életnek kenyere.’ Ha egy emberben, még ha az magát keresztyénnek is nevezi, nincs meg a vágy Isten Szava után, akkor én megkérdőjelezem annak újjászületését. Akinek élete Istenből van, annak szükséges az isteni táplálék. A legkisebb fiam oktatott ki erre néz-ve engem, amikor néhány hónapos korában nem volt étvágya, nem akart enni. Minden nap, maikor hazaérkeztem, aggodalommal figyeltem feleségem feljegyzéseit, kisfiam elfogyasztott ételmennyiségéről. Mert egy dolog világos volt számomra; ha a gyerek nem eszik – meghal.
Kedves Barátom! Vajon a te számodra nélkülözhetetlen eledel-e Isten Szava?
Akié Jézus, azé az élet (1Jn 5,12), aki az Övé, annak, muszáj mindennap a Szentírás-ból táplálkoznia. ’Tudakozzátok az Írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam’ (Jn 5,39). /Itt álljunk meg egy pillanatra! Az Úr Jézus nem azt mondja, hogy rossz helyen keresitek az üdvösségeteket. Nem jól keresték, azt gondolták; ez az elméleti tudás hozza majd az üdvösséget, az örök életet. Benne volt, benne van az Írásokban az üdvösség, az Élet, amennyiben bárki Őt keresi, Őt találja meg benne! – M.Z.)
Kik szokták azt mondani, hogy ’eljárok a templomba, s az elég nekem?’ Leginkább azok, akiknek bőven elég a vasárnapi prédikáció. Egyik férfinak, - aki így nyilatkozott -, azt válaszoltam erre: ’É szívesen megeszem a vasárnap az ünnepi ebédet, de az nem elég az egész hétre.’
Ennek a fontos jellemzőnek a hiányában a felhígult, névleges keresztyénekről hamar lehull a lepel. Ezeknek a keresztyéneknek van egy szomorú kísérőjelük, mégpedig, hogy; ’másra’ van étvágyuk, nem az IGÉRE. Logikus bizonyítéka ez az újjászületés hiányának. Az ilyen ember igyekszik összemosni a határokat a világ, és a krisztusköve-tés között. (Jaj, mennyire ismerős az a gyakran hallható – alkalmasint éppen tőlünk – költői kérdés: ’belefér ez még a Krisztus-követésbe? Ugye, ez még nem bűn?’ Mintha a jézus útjárást a korlátok tágítása jellemezhetné, s nem az Úr örömének, akaratának keresése! Ez a mentalitás nem az Úr követése, hanem éppen az ellenkező irányba iparkodik – vagyis örök-életet veszélyeztető! – M.Z.). Külsőleg keresztyénnek látszik, de a szíve a világhoz kötődik. Sajnos, ma általánosan nézve, összemosódtak a határok: a templomok elvilágiasodtak, és a világ elegyháziasodott.


figyelő írta:
Talán, kedves Olvasóm te is ilyen keresztyénséghez tartozol. Most megbotránkozva kérdezed: ’Hát már semmit sem élvezhet az ember az életből? Miért ne lehetne táncolni? Attól még lehet az ember jó keresztyén!’ Erre azt tudom csak mondani, hogy menj csak moziba, és menj olyan gyakran táncolni, ahányszor csak a szíved erre vágyik. Én személy szerint nem ítélek el senkit ezért. De azt lásd be, hogy éppen ez a bizonyítéka annak, hogy milyen a lelkiállapotod, az éhséged milyen irányba vonz, és milyen messze vagy Jézustól! Aki valóban újjászületett, nem vonzódik többé a világi dolgok után. Ebben a világban él, de nem e világ szerint. Jézus Krisztus lett élete tartalma, és célja. Mindazt messze elveti magától, ami megakadályozná Jézus követésében. Míg a névleges keresztyén azt kérdezi, hogy ’mennyire mehetek közel a világhoz, hogy abból még élvezhessek valamit?’, addig az újjászületett keresztyén kérdése pedig így hangzik: ’Milyen messzire tudok a világtól elmenekülni? Hogyan szolgálhatok még jobban az én Uramnak?’



Az újjászületettségre az nem bizonyíték, ha valaki újjászületettnek mondja, gondolja magát. Bizony sok magát újjászületettnek gondoló ember rosszabb gyümölcsöket terem, mint például egy megrögzött ateista. Akár ezen a fórumon is találhatunk olyan embert, aki tele tüdővel hideti magáról, és családjáról, hogy mindnyájan újjászületettek, és kéretlenül is sorolja a csodás jeleket, és kéretlenül is arról beszél, hogy mennyire távol vannak más emberek az újjászületéstől. Aztán amikor megkapargatjuk a lakkot a valóságról, hát bizony rájövünk, hogy egy alapjaiban, megrögzötten bűnös gondolatokkal élő emberről van szó, aki csak szóban, beszédben újjászületett, a valóságban pedig nagyon is óember!

Ami a vasárnapra korlátozott keresztyéneket illeti, ezzel a kérdéssel nagyon is egyet tudok érteni. Nem a vasárnapi istentiszteletektől függ az ember egész heti élete. Nagy baj lenne, ha Istent csak a vasárnapi alkalmakkor találnánk meg, és a templomunk csak az a cirádás épület lenne, amiben hetente egyszer összegyűlünk. A templom az mindenkor olyan hely, ahol több, momdjuk két-három ember Isten nevében összegyűl, eszmét cserél. Ilyen értelemben a mindennapi cselekvéseink, akár a metrón való utazástól, a piacon való vásárláson keresztül, gyereknevelésről tett beszélgetésen át annyi helyen Istennek való, és Isten számára kedves alkalmak, hogy az megszámlálhatatlan. Életünk mindenkori perceit alakíthatjuk át templomi alkalmakká, ez csak rajtunk függ. A régiek ezeket a mindenkori napi alkalmakat valóban úgy élték meg, ahogy ezt mondod Zoltán, mindig a megfelelő igékkel körítve a beszédüket, cselekedetüket értekeztek, beszélték meg az élet dolgait. Ma ez már kihalóban van, sajnos!

Ilyen értelemben nem hiszek abban, hogy a vasárnapi istentisztelet az a benzin, és ezzel eljár az ember egy hétig. A Szentlélek segítsége, és Jézus példája alapján való mindenkori cselekvés, viselkedés, a mindennapi beszéd ez a mi benzinünk, mégha a vasárnapi istentisztelet is fontos üzemanyag önmagában. (ezzel a bekezdéssel egy másik topic-béli hasonlatra válaszolok, nem akarnám kétszer leírni ugyanazt)

Azt a kitételt, miszerint szabad-e vigadni, és táncolni, erre én azt mondom, hogy bizony van amikor az kötelező! Amint a prédikátor mondta, minennek rendelt ideje van, ideje a sírásnak, és ideje a nevetésnek. És ideje a táncnak is mondja máshol. Nincs annál kínosabb, és kellemetlenebb, amikor az élethez tartozó nagy ünnepeket nem tudjuk megünnepelni kellő vígsággal, nevetéssel, és tánccal, övendezéssel csak azért, mert bizonyos keserű faszentek fanyalognak, hogy ez bizony nem Isten szerint való.

Pedig már Dávid is megmutatta, hogy van amikor zenével, tánccal kell örülnünk Isten dicsősségének, de ez a gondolat Jézustól sem állt távol. A menyegzőn borrá változtatta a vízet, hogy legyen mit inni a mulatságon, és a tékozló fiú visszatértekor is nagy mulatságot csaptak, örvendeztek neki vígadva. Mert ez az élet rendje mondta az apa.

Persze mindig tudni kell a mértéket, mert amint a faszentek meg tudják keseríteni az életet, úgy a másik szélsőségbe esők, az öncélúan vigadozók is bajt hoznak a közösségeinkre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 20:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 02:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-Rosta irta:

-"Az ujjászületettségre az még nem bizonyiték, ha valaki ujjászületettnek
gondolja, mondja magát."


----Valóban nem bizonyiték,- sőt akit a Szentlélek erről meg nem győzött,
az nem tud bizonyossággal felelni arra a kérdésre: Van örökéleted ?

"Csak a Szentlélek tud bizonyossá tenni, a mi lelkünkkel együtt, hogy
Isten gyermekei vagyunk." - Ha pedig gyermekek, akkor örökösök is
a Krisztussal együtt.- Örökségünk pedig az örökélet.-

-De a Szentlélek bizonyságtétele független a mi lelkünktől,- ezért amig
meg nem kapjuk ezt az ajándékot, addig bizonytalanok maradunk, ha
mégannyira keressük és szeretjük is az Urat.---Csak a Lélek belső bizony-
ságtétele tesz bizonyossá az üdvösségem felől.- Akkor pedig már a gyü-
mölcsök is bontakoznak. Ha nem is egyszerre, - de valaminek már kell
lennie.

-Sőt az ujjászületett hivő ember azonnal felismeri a vele azonos hiten le-
vőt.- Ez egy csodálatos valóság, és kimondhatatlan belső öröm, amit
megint csak a Szentlélek tud ajándékozni. - Meg nem indokolható, de
valóságosan tapasztalható.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Jó régen félbemaradt ez a topic. Meg eléggé el is lett offolva a kezdetek után.
Szóval mi az újjászületés?
Ki van újjászületve?
Hogy kell újjászületni?
Mit mondasz annak, aki rájön, hogy újjá kell születnie?
Újjászületés-e az, ha valaki hisz Istenben, ismeri a Bibliát, jár istentiszteletre, Jézus szerepét is rendesen el tudja mondani, ha megkérdezi tőle valaki?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 13:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Jézus szerepét is rendesen el tudja mondani, ha megkérdezi tőle valaki?


Ez egy jó kérdés lenne, ha a hitről szólna, de fűzzük tovább a gondolatot:

Jézusban való hit-e az, ha valaki, aki újjászületett keresztyénnek tartja magát, a világban működő, az embereket legjobban szolgáló gazdasági rendszernek az önzés vezérelést tartja? Nem Jézusban való hit alapján működő rendszert, hanem az önzésben való hit alapján működő rendszert tartja a leghatékonyabbnak, ezzel a legjobbnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Jézusban való hit-e az, ha valaki, aki újjászületett keresztyénnek tartja magát, a világban működő, az embereket legjobban szolgáló gazdasági rendszernek az önzés vezérelést tartja? Nem Jézusban való hit alapján működő rendszert, hanem az önzésben való hit alapján működő rendszert tartja a leghatékonyabbnak, ezzel a legjobbnak?
A gazdaság topikban válaszolk erre.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 14:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Jézusban való hit-e az, ha valaki, aki újjászületett keresztyénnek tartja magát, a világban működő, az embereket legjobban szolgáló gazdasági rendszernek az önzés vezérelést tartja? Nem Jézusban való hit alapján működő rendszert, hanem az önzésben való hit alapján működő rendszert tartja a leghatékonyabbnak, ezzel a legjobbnak?
Megkérdezhetném, hogy melyiket tartod önzésvezérelt rendszernek, de ismerve a zsigeri antikapitalizmusodat, álnaiv kérdés lenne. :)
Nos a történelem folyamán a kapitalizmus, az amelyik az emberiség legszélesebb köreinek a jólétet biztosítja. Ez nem vélemény ez tény. Soha ennyi ember nem élt ilyen kényelmesen. És az emberek ösztönösen azon országok felé vándorolnak, ahol ez a legpiacvezéreltebben működik.
Kérdés feléd: Melyik létező gazd/társ. rendszer volt kevésbbé önzés alapú mint a kapitalizmus?
A kapitalizmus, pontosabban a tiszta verseny, a teljesítmény szerint elosztás szorítja vissza leginkább az önzést, és attól függően, hogy az állam mennyire figyel oda a törvényességre (az az ő szerepe).
A kapitalizmust éppen Jézusban hívő protestán puritánok hozták létre. Noha mára ezektől a gyökerektől eltávolodott, de teljesítmény alapú elosztás ma is a lehető legigazságosabb.
De mutass ma Jézusi elvek alapján működő gazdaságot, ami jobb mint a szerinted "önzésvezérelt" kapitalizmus, én azonnal átpártolok.
Jézusi elveknek az emberekben kell működni, és akkor teljesen mindegy, hogy milyen a társadalmi forma. Ha viszont az emberek nem jézusi elvek alapján élnek (ez a valóság), akkor az eddig legjobban működő dolog a szabad, demokratikus, piaci kapitalizmus.
ex


Had ne keressem alő az írásodat, amelyben az önzést a társadalom egyetlen hatékonyan működő vezérlő elvének tartod. Magyarul az önzésben hiszel, nem pedig Jézus egyházában. Nem az Isten országában hiszel, hanem az önzésben.

Ha most azt mondod, hogy nem az önzésben hiszel, akkor miért mondtad egy évvel, fél évvel ezelőtt, hogy az önzésben hiszel, mint egyetlen hatékonyan működő elvben?

Nem kellene úgy megfogalmaznod a dolgokat, hogy félévente ne kerülj önmagaddal szemben ellentmondásba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség